Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kezo0

    addikt

    válasz szepi0808 #129535 üzenetére

    Volt egy összehasonlító táblázat, a két modell közötti különbségekkel, ez az adat pedig lemaradt róla, ezért írtam le külön. De mindenképpen érdekes ez 4 kg-os eltérés, ráadásul pont a 900-as javára, amelyikben az elméletileg könnyebb fajta, toroid trafó van (már ha igaz, amit máshol olvastam a toroid trafók jellemzőiről), mert akkor valami olyat sejtet, hogy talán jóval bonyolultabb elektronika és/vagy komolyabb anyagok lehetnek beépítve a 900-asba. Azért egy termékvonalon belül csak számít valamennyire, ha valamiben "több anyag van", nem? Persze ebből nyilván nem feltétlenül következik, hogy amelyik nehezebb, az jobban is szól. Mint ahogy nem következik a magasabb modellszámból vagy árból sem – bár a gyártó erre utal ezekkel a paraméterekkel.

    Az említett Yamaha egyrészt nekem már tényleg kilóg a keretből (ahogy a 1030-as Onkyo is), másrészt a harmadik Onkyo után is alapvetően elégedett vagyok velük, ezért nem is szívesen jönnék le erről a vonalról egy ismeretlen, ráadásul korábban nem túl magasra értékelt márka kedvéért, még akkor sem, ha itt most már nem először olvasom, hogy az új Yamahák meglepően jól sikerültek. Valahogy mégsem bízom bennük, ahogy pl. tévében sem vennék semmi pénzért Samsungot... Vállalom, hogy vannak teljesen irracionális, minden ésszerű magyarázatot nélkülöző márka-preferenciáim – legalább ennyivel könnyebb a választás, bár még így is elég nehéz, ugye. :)

    [ Szerkesztve ]

    Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Új hozzászólás Aktív témák