Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FerNandor

    őstag

    válasz Digitalpimp #6826 üzenetére

    Páromék tányérja, majd mondom neki :D véletlenül ettem most ebből.

    A saláta:
    kb fél dl olivaolaj
    fél citrom leve (kicsit talán soknak bizonyult)
    kb 1 evőkanál mustár (sima lidlis, jobb minőségű)
    kb fél evőkanál cukor
    a konzerves kukorica levéből egy löttyintés (2-3 evőkanál lehetett)
    só, frissen őrölt bors
    Az egészet egy habverővel homogénre kevertem
    Ez volt az alap: [link]

    Pécsen, a Kapucinerben régóta a kedvencünk a kijevi csirkemell friss salátával. Szerencsére több éve azonos minőségben készítik. Ez a salátaöntet kísértetiesen hasonlított rá, nagyon szeretjük és most valahogy beugrott, hogy az biztos mustáros, mert nem tudtunk rájönni soha.

    A csirkemellet vastagabb szeletekre vágtam és szűzpecsenyéhez hasonlóan, hegyes, vékony késsel zsebet csináltam rá, kicsit tágítottam. Laktózmentes trappista ment bele és a Lidlben lehet(ett) kapni fűszervajat kb 100g-os hasábban (az 1kg csirkemellhez kb a fél hasáb vaj lett felhasználva, de nem minden szelet lett megtöltve). Volt fokhagymás és zöldfűszeres belőle amúgy. A zöldfűszeresből raktam bele, előtte szobahőmérskleten volt egy ideig, amennyit jónak láttam és biztonságosan elfért, mert azért a csirkemell rostjai elég könnyen szétjönnek.
    Dupla panírral minden szépen bent maradt és nagyon finom lett. A húst csak sóztam előtte.

    [ Szerkesztve ]

    "A shark could swim faster than me, but I could probably run faster than a shark. So in a triathlon, it would all come down to who is the better cyclist."

Új hozzászólás Aktív témák