Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz cellpeti #754 üzenetére

    Belépsz a BIOS-ba, aztán CTRL + F1 billenentyűt lenyomod 1szerre.

    Advanced BIOS Features menüben kikapcsolod a C1E/EIST cucokat és a VT-t (Virtualizációs Tech. ez is bekavarhat a tuningban, ez legyen Disabled ez csak akkor kell ha két OS-t akarsz egyszerre futtatni de gondolom nem).

    aztán irány az M.I.T menü baloldalt legalul

    -CPU clock ratio: ez a szorzó ezt hagyd 7-esen.

    -CPU Clock Control: Enabledre tedd, így tudsz FSB állítani

    -CPU Host Freq. : itt állítod be a kívánt FSB-t. pl 400-at

    -CIA2: Ezt legyen kikapcsolva, automata tuning +50MHz pfh... no comment

    -System Memomry Multipler: Ezt tedd 2.00-ra (ez határozza meg a proci FSB és a memória fsb leosztásiszámát, ha 2-van akkor megy szinkronban, nincs felszorzás a cpu fsb-hez képest. Ugye itt nincs (sajnos) visszaosztás mint az AMD-nél vagy 975-ös chipkészletnél. Ha 400-on van a proci fsb akkor így pont 800-on megy a ram. Baba, örülünk. :)

    -Dram Timing: ez a memória időzítés, ez maradhat SPD-n (ez a gyárilag beprogramozott alapidőzítés, 400-as fsb-nél 2-es szorzóval pont 800-on megy még nem kell hozzányúlnod. Max később ha 400fölé mész fsb-ben és instabill lesz a rendszer. Akkor lehet lazítani az időzítéseken.

    -System Voltage Control: Manualra (elkezd pirosan villogni de no para ha nem állítasz semmilyen feszt akkor is pirosan villog ha manualon van, ez ilyen felsleges fosatás a gigától)
    FONOTS, hogy itt nem valós értéket állítasz be, hanem az alapérékhez képesti plusz feszültséget!! Ne adj semminek se túl sokat mert elfüstöl a lap és elszál az egész!

    -(G)MCH-nak adjál +0,1 vagy +0,2V-ot

    -CPU Voltage Control: CPU fesz. 1,325 az alap sztem 40-as fsb-t viszi alapfeszen, ha nem akkor adhatsz neki kicsit pluszt, mondjuk 1,35V-ot, aztán ahogy emeld az fsb-t 400fölé mehet neki a plusz fesz HA kell. Mondom nekem 1,325V-al még vígan elvan 450-es fsb-nél.

    -DDR2 over voltage: a memóriának tudsz több kakót adni. 400-as fsb-nél még nem kell ha 2-es szorzót használsz (lsd feljebb). Fontos, itt is a gyári 1,8V-hoz képest adod a plusz Voltokat. 2,1-2,2V-nál ne menej feljebb mert megsül a rammodulod aktívhűtés nélkül hosszútávon.
    (ha régebbi bios-od van akkor DIMM over voltage néven is lehet ez a menüpont)

    Nah kb ennyi. Rem érthető lett, ha meg túl szájbarágós akkor sry. :D

    mod: helyesírás

    [Szerkesztve]

    #nincsbennetarcsi

Új hozzászólás Aktív témák