- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Vezeték nélküli fülhallgatók
- Milyen TV-t vegyek?
- DUNE médialejátszók topicja
- Kezdő fotósok digitális fényképei
Aktív témák
-
MK VII
veterán
válasz
kmiki20 #8598 üzenetére
A kártya hőmérsékletét az everestel ultimate-val tudod megnézni.
Catalyst-ot a 8.1-est tedd fel szerintem.Ez a legújabb.
Viszont nézz szét a kártya gyártónak a honlapján az illesztőprogram után,mert nekem pl azzal volt a gond mikor egyes játékok nem akartak elindúlni.Mindenképpen a legújabbat tedd fel abból is!! -
Blood Mage
senior tag
Hali!
8800 GT tervezek venni de nem tom hogy 256 vagy 512 MB-osat.... mi a különbség a kettő közt?? az 512 nagyobb felbontást bír?? én csak max. 1280x1024 ben akarom futtatni a játékokat. akkor lényegében smmi különbséget nem tapasztalnék a játékok futtatása közben ha a kissebbik mellett döntök? tudom hogy az nagyon nem ér meg de ha teljesen fölösleges akkor minek?? azt a kisseb összeget akkor másra fordíthatnám pl. + ram. kicsit eljjebb olvastam hogy ez ugyanez volt a téma de ott vki azt mondta hogy "a 256os is elég". oké elég, de van bármiféle különbség??
-
kmiki20
senior tag
A minap vettem 1 x1950pro-t. Gyárilag zalman vf700alcu van rajta, de nekem hangos
, mivel tudnám halkítani - levenni a venti ford.számát - Hogyan tudnám megnézni, h hány °C-os a "kártya". Melyik catalist drivert érdemes feltenni hozzá, mivel lehetne kicsit húzni a karit?
Ut.: bocs a sok kérdésért
-
MK VII
veterán
Hali!Lenne egy nagy problémám!Alaplapot és procit cseréltem a gépemben és azt csinálja a videókártyám(asus x1300pro), hogy nem játszik semmilyen videót.De még dvd-t sem.Illetve nincs kép.Hang az van,csak kép nincs akármilyen kodeket felraktam neki sehogy nem látszik kép.Nem értem,de már nem is tudom mit csináljak!Játékok tökéletesen futnak sőt most talán még jobban is mint proci meg lapcsere előtt.
Hátha fontos.
A gépem:Gigabyte 8i945pl-s3p;Pentium E2140;2Gb ram dual-ban;320Gb samsung vinyo;
éa asus x1300pro sillent 256mb.Ja igen és a vga illesztőprogram és a driver is a legújabb!Ha vkinek van ötlete ne tartsa magában!! Köszönöm
-
spyduck
nagyúr
Hali!
x1350-es ati-n a hyper memory-t, h tudom aktiválni?? 128mb-ról 256mb-ra???
Nagyon fontos!HP6820s (notebook)
-
Alpachino
veterán
válasz
Quiksilver #8586 üzenetére
ATi Radeon 9250.
-
Quiksilver
aktív tag
Sziasztok! egy gyors kérdés! melyik a jobb? ATi Radeon 9250 vagy a Geforce FX5200?
az ATI MSI gyártmányú az 5200-sét nem tom
előre is thx! -
Galgó
csendes tag
Hali!
Szerintetek melyik a jobb, ha valamelyik jobb mint a másik?
Ati Radeon 9800Pro 128Mb
vagy
NVIDIA GeForce FX 5700LE? -
mike1
csendes tag
SEgítsetek!!! Fontos lenne!
Az a kérdésem, hogy ha a meglevő inno 3d 7600Gt kártyám mellé veszek még egy kártyát, akkor a 2 kártya négy kimenetét tudom-e 4 monitorral használni, dual illetve itt "quadro wiew"-ban valahogy?
Nekem nem fontos az SLI funkció (már arra gondolok, hogy nem a gép illetve VGA kártya teljesítményét akarom fokozni, (nem játszom) hanem 2 nagy monitort, egy vetítőt és egy kisebb monitort szeretnék használni úgy, hogy legalább a 3 monitoron keresztül tudjak ablakokat elrakosgatni.....
Matroxnak van ilyen kártyája de nem akarok venni olyat egy vagyonért....
Várom a válaszokat....
Előre köszi..
Mike -
CJ3
senior tag
Ezzel a hangkártyás dologgal igazad lehet . A drivert meg onnan szedtem le, CCC t meg nem szoktam feltenni nem tom lehet fel kéne........
Most Riva Tunerba probálom a Hűtőt belőni de nem nagyon enged csak egy új profilt létrehozni mikor a % kokat állítom a szabályzon60% raa már sikerült átállítani a 25% ról de mint a Logout ban is irják hogy hozzunk létre több profilt nem enged nem tom mi van lehet windows reinstall lesz
-
CJ3
senior tag
Most feltettem a 4.20 asat és az sem érzékeli
-
CJ3
senior tag
Sziasztok most vettem meg a 3850 emet és nem kaptam driver cd t és leszedtem a Catalyst 8.1 et és a gép továbra is kiirja h uj hardwere stb ........És az Everest 4.0 sem ismeri fel a vga t vagyis hőfokot nem mutat, meg hogy gpu tipus ....valaki ötlet?
-
Vajga
tag
ja, műxik, 4xAgp-n fog menni
nekem meg az lenne a nyavajám, h vettem egy asus 8800GTS 320Mb-t, és mikor vistara fel akarom rakni a drivert (van külön egy olyan cd, h csak vista 64-hez), azt mondja nekem, h ez nem 64 bites vista. és dehogynem, az, csak ilyen gomb nincs!
utálom ezt a rohadt vistát, de ki akarom próbálni a dx10-et. van ötletek miért teszi ezt velem?
ja, és csak 256mb ramot észlel rajta. (amúgy csak 2x1gb van a gépben, xp-n megy minden gond nélkül)
-
Baboon
senior tag
Sziasztok!
Volna egy kis gond, van egy Abit bd7II raid alaplap ami 1,2,4x-es AGP slottal rendelkezik (only 1,5v) és az lenne a kérdés hogy ha belerakunk egy 8x-os videokártyát akkor mi fog történni. Nem fog működni vagy tönkre vágja vagy csak 4x-esen fog működni?
Fontos, sürgős
Előre is köszönöm, hogy foglalkoztok vele.Dani
-
Thomas1
addikt
Próbáld ki 1 memóriával, vinyó, cd/dvd, floppy, hangkártya, és minden nélkül, csak la+proci+ram+vga.
Ha így esetleg megy, akkor kezd el szép lassan visszapakolni a cuccokat.
A 450-es Mercury nem valami életbiztosítás táp szempontjából, de szerintem ennyit el kell vinnie, a géped 9800-al max. 70W-ot fogyaszthat teljes terhelésen.
Próbálj másik molex csatit rádugni a kártyára is.A KT7A 4x-es AGP-s, ugye? A 9800-nak mennie kell 1,5V-os AGP 4x-esben is, úgyhogy nem itt lesz a hiba.
-
Galgó
csendes tag
Igen megy. Azt is tegnap próbáltuk.
-
-
Galgó
csendes tag
A tápot tegnap vettem vadi új. És mégis az lenne a gond?
-
Galgó
csendes tag
ABIT KT7A
-
Galgó
csendes tag
Esetleg az alaplap lehet h nem kezeli? Elég ősi már.
-
Galgó
csendes tag
ATX táp 450w P4 Mercury
-
Galgó
csendes tag
A 9100nél igen, a másiknál nem.
Talán próbáljam meg 1 memoria modullal? -
Galgó
csendes tag
A tápom 450w a kiegészítő kábelt rádugtam és egy másik gépben láttam működni a karit.
-
Galgó
csendes tag
Sziasztok!
Kérdezném mi lehet az oka annak hogy nem működik az alaplapomban egy Radeon9800Pro tipusú vidkari.
Próbáltam már a BIOS frissítést, via 4in1 frissítés.
Szóval ha beteszem a 9800ast már bootoláskor nem kapcsolja be a monitort.
A 9100el hibátlanul mükszik minden.
Szerintetek mit tehetnék még?
-
mike1
csendes tag
Sziasztok!
Az a kérdésem, hogy ha a meglevő inno 3d 7600Gt kártyám mellé veszek még egy kártyát, akkor a 2 kártya négy kimenetét tudom-e 4 monitorral használni, dual illetve itt "quadro wiew"-ban valahogy?
Nekem nem fontos az SLI funkció (már arra gondolok, hogy nem a gép illetve VGA kártya teljesítményét akarom fokozni, (nem játszom) hanem 2 nagy monitort, egy vetítőt és egy kisebb monitort szeretnék használni úgy, hogy legalább a 3 monitoron keresztül tudjak ablakokat elrakosgatni.....
Matroxnak van ilyen kártyája de nem akarok venni olyat egy vagyonért....
Várom a válaszokat....
Előre köszi..
Mike -
veresp
tag
Sziasztok!
Minap vettem egy Gigabyte 8400GS kártyát passzív hűtéssel. Tegnap beszereltem, de csak 10 percig ment a gépem amíg a BIOS-ban túrkáltam. Utána kikapcsoltam és kiváncsiságképpen hozzányultam a bordához. Majdnem odaégett az újjam!!!!!
Szóval most attól tartok, hogy valami baja lesz! Nem tudja valaki hogy le lehet-e cserélni a gyári passzív hűtést egy normálisabb szintén passzív hűtésre? És ha igen, akkor milyenre?
Nem fogok játszani rajta, tehát elvileg nem terhelném le.
Köszönöm a választ!Peti
-
fagy53
nagyúr
válasz
Thomas1 #8549 üzenetére
Fordítva volt, a kártya zavart be a RAM-nak. Eddig is a határon működött a RAM, de a VGA, ha jó akkor is bezavarhat vagy a tápon, vagy a PCI-E-n keresztül.
Elképzelhető RAM kivétel nélkül is a sikeres boot, ha visszavesz a RAM tuningból akár az időzítéseken lazít, vegy a frekit csökkenti. A RAM fesz. emelés is segíthet. -
Thomas1
addikt
Nem kell letörölni, az új felülírja a régebbit.
Killerlaca: ez nekem erősen vga-memória gyanús. De ha tudod, akkor próbáld ki másik gépben is.
public73: próbáld ki másik gépben is a kártyát, hogy ott mit művel. Esetleg nem bírja a tápod...
Sziltom: milyen kártya? nagyon soknál fixen pörög, nem állítható a sebesség.
És mindenkinek!
Töltsétek ki a konfigotokat, rengeteg felesleges kérdést előzhetünk meg ezzel!!
-
Sziltom
csendes tag
válasz
Killerlaca #8539 üzenetére
Garanciába ha van még rá kicserélik.
Feltéve ha nem húzástól keletkezett a hiba.
-
public73
senior tag
sziasztok!
ide is beírok már, hátha okosabb csákók vannak itt!
találkozott már valaki olyan problémaával, hogy gép bekapcskor a rendszer nem bootol, csak a kari (jelen esetben msi 8800gts) ventije 100-zal pörög? -
Sziltom
csendes tag
Fixen pörög 100%-on
-
fagy53
nagyúr
válasz
Killerlaca #8535 üzenetére
Valószínű memória hibás a VGA.
-
Sziltom
csendes tag
Valaki nem tudja,hogy az Expertool progi miért nem engedi a venti szabályozását?
-
Killerlaca
senior tag
Sziasztok
Lenne egy olyan problámám, hogy a geforce 7600gt gddr3 256mb-os kártyámmal valami nem stimmel.
Bekapcsolás után már egyből függőleges színes csikok vannak a képen és ha fent vana driver a vga hoz akkor a windows betöltése után kikapcsol a monitor, ha leszedem a drivert és ugy indítom el a gépet, akkor induláskor a csíkok ugyan úgy megvannak, de bejön a windows a kép jo csak éppen semmit nem tudok kezdeni mivel nincs telepítve a vga.Valaki tud valami infót erről a jelenségről?
-
redzsi
senior tag
Hali!
Letöltöttem a legfrissebb nvidia drivert, és feltelepítettem. A régebbit hogyan tudom eltávolítani?
Illesztőprogramm=driver? -
SZATA
senior tag
Megvettem egy 6600GT 9000-ért. Van a kártyán egy plusz tápcsatlakozó (olyan mint az IDE eszközökön). Arra rá kell dugni egy tápkábelt? A driver azt írja ki, nem kap elég áramot. Lehet hogy ezért írja az Everest hogy a GPU órajele 302 MHz? Elvileg 500 MHz, nem?
Milyen drivert érdemes használni hozzá. Most az 169.21 Forceware-t használom amit az nvidia.com-ról töltöttem le. -
Thomas1
addikt
8600GTS-t ne vegyél, nem éri meg az árát.
Asszem Gainward-nak van olyan passzív 8600GT-je , amin van HDMI is. -
makszi
aktív tag
Sziasztok!
Egy kérdésem volna. Szeretnék olyan videokártyát ami full passzív hűtésű, és nem DVI hanem HDMI is van rajta.
Létezik ilyen?
Asus 86 GTS-t néztem passzívba de az DVI-os HDMI-is van Gainword de azon meg van ventiSzóval aki tud ilyet légyszi mindjon egy típust vagy egy linket
Köszi
-
Daert
őstag
Szia!
Én most vettem 34-ért 2900 Prot,3 nap alatt megjött,rendeléssel utalással+postával együtt.
P31-es alplapot használok,a kártya kiegészítő tápcsatija arra jó hogy a + energiát onnan szipákolja ki.Azt hiszem most itt a PH-n a Powercolor 3850 256MB a legjobb árú 35 ezerért,de 1.5 hét legalább míg megjön.
A 2900 Pro-t újan csak 256bitest és 512 MB memóval kapsz,szerintem megéri mégha melegszik is. -
válasz
nincs.nincs #8517 üzenetére
Extra tápcsatit rádugtad?
Ja, most látom, hogy mi a helyzet.
-
Thomas1
addikt
válasz
nincs.nincs #8517 üzenetére
Ez IRQ ütközés lesz, próbáld meg az eszközkezelőben átállítani a tuner-t másik IRQ-ra. vagy biosban ossz ki neki másikat, ha lehet.
vbbb: a 2900Pro eléggé melegszik, és 3D alatt viszonylag nagyobb hangja is van, de 2d-ben elég halk. A HD3850-ről nem tudom, hogy milyen hangos, olvasd el a PH-s tesztet, lehet, hogy kitérnek a hangra is.
-
nincs.nincs
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Öcsém újította a gépét, én pedig lenyúltam az ő inno3d 6600gt-jét. Beszereltem, igen ám, de valamiért nem hajlandó megfelelően működni. A driver telepítése után megjelenik az eszközkezelőbe, sárga felkiáltó jellel, miszerint nem talál elég erőforrást. Mi lehet a probléma?
Ime a konfigom:
Abit IS7-E
P4 3.0GHz
2*512 RAM
Q-TEC 650W tápElőre is köszi!
Ha van PCI eszközöd, vedd ki őket, vagy csak próbáld áttenni (őket) másik slotba.
BIOS-ban (ha van ilyen lehetőség) engedélyezd az IRQ-t a VGA-nak.Kivettem a PCI eszközöm, esetemben egy Leadtek WinFast TV2000 XP Expert tunerkártyát, és már is működik. Viszont ha visszateszem, megint az előző hiba jelentkezik. Végigpróbáltam az összes slotot, mindig ugyanaz. Hogy tudnám működésre bírni a tunerkártyát is?
Előre is köszi!
-
vbbb
őstag
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Találtam jó áron SAPPHIRE - HD2900PRO 512MB GDDR3 Lite HTD PCIE kártyát, de nem írták milyen interfészes. Valószínűleg 128bites, vagy csináltak 256ost is belőle?
A másik kérdésem az lenne, hogy az Accelero X2 kompatibilis lehet vele? A honlapjukon nem találtam rá való Arctic Cooling hűtést sajna. Vagy jó a gyári hűtése? (bár kétlem)
3850est hagyom egyenlőre, nem tudom érdemes-e annyival többet adni érte...bár minimum 1évig még meg akarom hagyni ezt a konfigot.
köszi!
-
Thomas1
addikt
Jah, félreértés ne essék, én sem azért javasoltam DX10-es kártyákat, mert ki kell használni a DX10-et, csak éppen ilyen kártyákat éri meg most venni. Vista várhat még bőven, XP alatt is elmennek nagyon szépen ezek a kártyák, Dx9 is elég.
-
Kris87
aktív tag
Nekem 1950XT-m volt, és többnyire medium beállítás mellett (volt ami high) gyönyörűen elfutott, tehát egy ilyet tudok ajánlani, vagy egy 3850-est, úgy néztem, hogy 19"-es monitorod van, 1280-hoz elég a 256 mb-os is. 3850-nel nem lenne gyorsabb a crysis, azonos beállítások mellett, nekem legalábbis nem gyorsabb. (Az mellékes, hogy sokkal jobban néz ki
)
-
Thomas1
addikt
Egy HD3850 jól illene a konfigodba, ha nem játszasz 1280 felett, akkor elég a 256 megás is, itt a fórumon lehet kapni 34k-ért újan, garival.
2900Pro ugyanebben az árban van, egy picivel többet eszik, de gyorsabb, azonban a procid szerintem egy picit kevés lenne hozzá, nem hajtaná teljesen ki.
Ugyanez mondható el a HD3870 és 8800GT-ről is. -
vbbb
őstag
Milyen videókarit érdemes mostanában venni? Most egy x1900gt@pro órajeles karit használok, de gondolkodom a cserén. Vista nem nagyon izgat, directx9-es kari tökéletes lenne nekem. Játék miatt cserélném le (Crysis, FarCry2), meg talán kapnék még a régiért valami pénznek nevezhető tárgyat is.
-
Thomas1
addikt
AGP-ben egy 7300GT GDDR3 9-10k körül, 7600GS GDDR3 13k.
PCI-E-ben természetesen olcsóbbak.
Aktív témák
Hirdetés
- Épített vízhűtés (nem kompakt) topic
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- NVIDIA GeForce RTX 4080 /4080S / 4090 (AD103 / 102)
- Google Pixel topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Synology NAS
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- További aktív témák...
- GIGABYTE GeForce RTX 2080 TURBO OC 8GB GDDR6 videokártya (használt)
- XFX AMD Radeon RX6700XT 12GB / Újszerű állapotban / 6 hónap jótállással
- ASUS ROG Strix GeForce RTX 3090 24GB
- 3 hónapos Sapphire Pulse AMD Radeon Rx 7900 XTX 24 GB, 33 hó garanciával!!
- MSI GTX 1070 Ti 8GB GDDR5 GAMING 8G Videokártya!
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- Telefon Felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Thinkpad T480s 24GB RAM 1TB SSD (erős, könnyű, vékony gép) Windows 11 kompatibilis
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RX 6600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest