- Ati Radeon X1900XT/XTX - X1950XT/XTX
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Milyen TV-t vegyek?
- Hobby elektronika
- Kompakt vízhűtés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Melyik tápegységet vegyem?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
gyapo11
őstag
válasz
DougButabi #1425 üzenetére
Ha megy a java, akkor hajrá.
Ha böngészőből nyitod meg az arduino ip-címét, akkor az arduino által generált html oldalt látod, mivel az arduino kicsi a php értelmezőhöz.
Tehát ha php-t akarsz betölteni, akkor php-t futtató server kell, gondolom a blynk is ilyen. De ehhez nem szükséges a java. És a blynk programozói meg tudták írni, hogy elkérik az adatot az arduinotól, és onnantól szép weboldalt generálnak a behúzgált elemekkel a megkapott adatokkal. Hogy server vagy kliens oldalon, az most mindegy.A java programozásnak ott lenne jelentősége, ha a tableten vagy más android eszközön te magad akarod megírni a megjelenítést mindenféle server nélkül, és az arduinonak csak az adatokat kell küldenie ethernet csomagokkal, de akár BT-on vagy bárhogy. 10 szenzor, meg még 5 adat a kazánról legyen 25 byte, egy infra leden is kivillogja egy pillanat alatt.
Amit még lehet próbálni, az a javascript. Ezt a böngésző futtatja, és szép látványos megjelenést lehet vele rajzolni. Az arduinonak össze kell rakni az összes adatot egybe, ezt belerakni a generált html oldalba mondjuk egy form hidden mezőben, innen a javascript megkapja. Ez se túl könnyű nyelv, debugolás nehézkes. Viszont sok kész library van hozzá, és nem kell az arduinoról betölteni, mutathat a link máshova is a neten, ahonnan betöltődik. Viszont így ehhez is kell net.
Új hozzászólás Aktív témák
- Éjszakai műszak
- ASUS routerek
- Hálózati / IP kamera
- Fotók, videók mobillal
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
- Győr és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Motorola Moto G56 - bátyja árnyékában
- Érkezik az OpenAI saját böngészője
- Motorola Moto Tag - nyomom, követ
- Béta iOS-t használók topikja
- További aktív témák...
- Dell Precision 7670 FHD+ i9-12950HX 16C / 64G D5 / 1T G4 / Quadro RTX A4500 16GB / HU vb Pro tervező
- LG OLED55G42LW LG Gyári garancia 3 év
- HP EliteBook 840G6 ! AKCIÓ!!! a készlet erejéig!
- Kobo Aura Edition 2 (N236) 6" háttérvilágításos kijelzővel, 4 GB-os tárhellyel - jó állapotban
- HP ProBook 430 G8, 13,3" FHD IPS, I5-1135GU CPU, 16GB DDR4, 256GB SSD, WIN 11, 27% áfás számla, 1 év
- LG 55G4 - 55" OLED evo - 4K 144Hz & 0.1ms - MLA Plus - 3000 Nits - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- Bomba ár! Dell Inspiron 5405 - Ryzen5 4500U I 8GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Garancia!
- PlayStation Network Card (PSN) ajándékkártyák, egyenesen a Sony-tól!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest