-
PROHARDVER!
Arduino hardverrel és szoftverrel foglakozó téma. Minden mikrovezérlő ami arduinoval programozható, és minden arduino program, board, és hardverrel kapcsolatos kérdések helye.
Új hozzászólás Aktív témák
-
tvamos
nagyúr
Az a baj, hogy az nap is tolja az IR-t ezerrel, es tul fogja vezerelni a kapcsolasodat. (Infra tranyo az egyetlen ellenallassal.) Tehat, ha a nap besut az ablakon, es a robotod azzal szembe megy, akkor nem lesz jeled. Ha ugy lovod be, hogy ilyenkor jo legyen, akkor a masik tapfeszre ul ki a jel, es nem fogja latni az adot. En igy latom. Tehat allitani kene a felhuzo ellenallas erteket. En igy tapasztaltam.
Nekem, a kis vonalkoveto roboton az volt a megoldas, hogy az adoteljesitmennyel tullottem a napocskan. Nomost ez mukodik, csak nem tudom, akkor hogyan tudnad a tavolsagot merni, ha nem mashogy, mint egy masik tavmero szenzorral, vagy haromszogelessel. Nomost ezeket az aramkoroket nem tudom, hogy hogyan epitenem meg.
A kis kapcsolasoddal meg az a gond, hogy az R1 ellenallasod, ami felhuzza a tranyo kollektorat, ha jol emlekszem 10k. A terhelesed nincs impedancia illesztve. Ha a kimeneted feszultseg, akkor az R2 legalabb 100k kene legyen. Szerintem. Az is gond az aramkorrel, hogy a kimeneten lesz egy tapfeszultsegnyi DC. Ettol fog a kimeno AC fel-le pirickazni. Ha mondjuk 200mVpp az AC, es 3.3V a a tap, akkor 3.2V es 3.4V kozott lesz a kimeno feszultseg. Ez kell neked?
Új hozzászólás Aktív témák
- Eldurvul a Nova Lake-kel az Intel-féle hibrid dizájn
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Nagyrobogósok baráti topikja
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Tőzsde és gazdaság
- Lexus, Toyota topik
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Minecraft
- Filmvilág
- HTPC (házimozi PC) topik
- További aktív témák...
- új aktiválatlan iPhone 16 128GB black fekete független 1 év Apple garancia
- szinte új iPhone 16 Pro 256GB black titanium fekete titán független Apple 3 év garancia adapter
- HomeAssistant-hez ideális: Beelink N3450 PC, 6 / 128 GB, Foxpost az árban
- i7-13700 / Z790 / 16 GB DDR4 / 256 GB SSD / 4 TB HDD / RM750X félkonfig
- Dobozos Új gamer MSI Katana 15 /i7-12650H/16GB/1TB SSD/RTX 4070 8GB GB/144Hz/Gari
- Bomba ár! Lenovo IdeaPad 330S-15IKB - i5-8G I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Geforce GTX 1050, 1050 Ti, 1060, 1650, 1660 - GT 1030 - Low profile is (LP)
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 5600X 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest