Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Donki Hóte

    veterán

    válasz Donki Hóte #169587 üzenetére

    Nos, pár nappal ezelőtt kértem tanácsot arra, hogy milyen programmal lehetne luxot mérni, mely kérdésre tanácsul azt kaptam, hogy használjam a Devcheck programot, az a szenzorok ellenőrzése közben a világosság érzékelő szenzor segítségéval luxban méri a fényerősséget.

    Kipróbáltam több eszközzel is a mérést, és bebizonyosodott a régi mondás igazsága, miszerint akinek órája van, az mindig tudja, hogy mennyi az idő; de akinek több órája is van, az sosem tudhatja pontosan :K

    Három Samsung eszközzel végeztem méréseket és arra jutottam, hogy ez a módszer nem sok mindenre jó :O

    Azt sejtettem, hogy nem lesznek pontosak és egyformák a mérések, de 100 %-os eltérésre azért nem számítottam az eszközök között, Pluszban még az is fennáll, hogy kevés fényben és sok fényben egymáshoz viszonyítva is eltérően mérnek az eszközök.

    A 3 eszközt nevezzük A, B és C eszközöknek.Kevés fényben az

    A eszköz 76 luxot mér
    B eszköz 134 luxot mér
    C eszköz 139 luxot mér.

    Sok fényben viszont az

    A eszköz 2997 luxot mér
    B eszköz 5349 luxot mér
    C eszköz 3704 luxot mér.

    Vagyis kevés fényben a B és C eszköz mér hasonlóan, sok fényben viszont az A és C eszköz mér hasonlóan :(

    Pusztán méréselméleti szempontból melyik eszköz méresei az elfogadhatóbbak?

    A C eszköz a legjobb, mert az mindig olyasmi értéket mér, mint valamelyik másik eszköz?

    [ Szerkesztve ]

    Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

Új hozzászólás Aktív témák