Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    82.5ezerben vettem meg az RX 470-et (2016.08.23-án). Mostanra teljes mértékben lemondhatok a kategóriának megfelelő High grafikai beállitásokról, és visszaszorultam megint a közepes szintre minden látványjavitó effekt nélkül, hogy a FullHD/ talán 60FPS szint meglegyen a játékokban. Ezt a kártyát az AMD FullHD szintre tervezte és kinálta, mert ezt nem 1440P-re és 144 Hz-es gamer monitorhoz szánták. Nem támasztottam soha ilyen magas igényt az RX 470-hez, mert 24" FullHD, 60Hz képfrissitésre alkalmas monitorom van. Ezen játszottam már a HD 6850 megjelenése után, de nagyon ritkán éreztem ennyire kevésnek a videókártyám a játékokban. AMD tesztelésre átadott videókártyákat a megjelenő játékokhoz, aztán ez alapján fejlesztget ezt-azt a következő szériában. Igy folyamatosan szinten tudna maradni, de mostanság számomra felesleges helyre pazarolta a tranzisztorokat és igy előfordulhatott, hogy az éves-másfél éves ciklust nem tudják tartani a fejlesztési időben. Igy saját magukat és a játékosokat kellemetlen helyzetbe hozták. Én meg itt értetlenkedek széttárt karokkal, hogy a jelentősen felgyorsult hardverben milyen kivetnivalókat találok... amikor a közepes grafikai részletességre egy GTX 1060 3GB videókártya ugyanezt a szintet hozza, és egyidőben lesznek alkalmatlanok a játékra. A játék addig érdekes, amig a konzol grafikai szinvonal felett lehet megtenni... azon a szinten és főleg attól alacsonyabb látványvilágon talán még egy konzol megvétele is jobb megoldás vagy még erősebb videókártyára fejleszthetsz (amit most csak az Nvidia kinál a GTX 1070 és az felett). Némelyik videókártya jobban tartja magát (R9 390X), de némelyik gyorsabban kihal mint a dinoszauruszok a meteor esőben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák