Hirdetés
- Apple MacBook
- Apple asztali gépek
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Azonnali fotós kérdések órája
- PLC programozás
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- A Microsoft bedurvult, így a jövőben keményen odacsapnak a veszélyes drivereknek
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen videókártyát?
-
PROHARDVER!
Az AMD vs. INTEL vs. NVIDIA topikban - ami eredetileg VGA topik volt - felmerült, hogy ne legyen a VGA-ra korlátozva a beszélgetés. Tekintettel arra, hogy ez a topik jóval kisebb forgalmú, így ezt most bezárjuk, és a másik topikkal összevonva ott folytatódik tovább a CPU, processzor téma is.
Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Hát most kijön a 8 magos coffee lake. Ezzel az Intel kiegyenlíti a magok számát. IPC előnye már nincs, ez annyival lesz gyorsabb, Amennyivel magasabb frekvenciát el tud érni. Nagyon ütős cucc lesz, annyi szent. Ha az amd nem tud előrántani egy 4.6-4.7-4.8GHz -en ketyegő 2800X-et, akkor meg is fogják kérni az árát. Utóbbira én látok némi esélyt: a ryzen 1 esetén is megfigyelhető volt, h a korai példányokhoz képest a később gyártottak alacsonyabb feszültségen tudták tartani a frekvenciákat, ezért kevésbé melegedtek. Aztán persze az sem kizárt, hogy egy biztosan nem nyerhető harcba nem megy bele az AMD, hanem a jó chipeket eladja threadripperként.
Ami a 8 magos coffee laket illeti, már a hatmagosnál is megfigyelhető volt, hogy figyelmen kívül hagyja a tdp keretet. Tehát az várható, hogy elképesztően sokat fog fogyasztani. Per definíció, 95W TDP-be full terhelés alatt a 3.6GHZ alapórajel mellett fér bele. Ez egyébként pont semmivel nem jobb a ryzenhez képest. A többlet már tényleg csak az elérhető max frekvencia. (+17%)
Szóval egyelőre az AMD nem veszi át az elsőséget. A zen2 lesz csak esélye.zárni a különbséget. De az sejthető, hogy ellépni nem fog tudni. Tehát a verseny folytatódik.
Aktív témák
- Villanyszerelés
- Kicsomagoljuk és bemutatjuk a Poco F8 Ultrát
- Elemlámpa, zseblámpa
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Linux felhasználók OFF topikja
- A Huawei bemutatta a FreeBuds Pro fülhallgató 5. generációját
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Apple MacBook
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RTX 3050 6GB GAMER PC termékbeszámítással
- 137 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080 - 4 ÉV GARANCIA!
- Honor 90 /12/512GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700 / Rog RX580 8GB / 32GB DDR4 / 500GB SSD
Állásajánlatok
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


