- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Atomenergiával dübörögnek tovább az Amazon adatközpontok, SMR-ek is jöhetnek
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Az NVIDIA ipari AI-felhőt épít a németeknek, együtt az OpenAI és a Google
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
-
PROHARDVER!
A legtöbb kérdésre (igen, talán arra is amit éppen feltenni készülsz) már jó eséllyel megtalálható a válasz valahol a topikban. Mielőtt írnál, lapozz vagy tekerj kicsit visszább, és/vagy használd bátran a keresőt a kérdésed kulcsszavaival!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
válasz
Malibutomi #23190 üzenetére
Egy chip jön, ezt mondta Abu, ez látszik a roadmapen.
Értem én, hogy lehet vágott.
De a 490 a vágott kis vega, vagy a teljes? Mi lesz a másik számozása? Az miért hiányzik a promó listából? Vagy miért csak egy kártya jön ki idén a kis vegára?
Persze a promó lista bővülhet. De akkor miért van rajta előre a 490?
Nekem csak ez nem áll össze. És azt mondom, ennyi erővel akár az is lehet, hogy a 490 nem is vega.(#23194) Televan
A Gddr5X hiány, mint lehetséges ok jogos. -
sutyi^
senior tag
Ne görcsölj, nem fogyott el.
Magyaridő szerint délután háromtól lehet majd Newegg-nél is lecsapni a kártyákra.
-
-Solt-
veterán
válasz
westlake #23153 üzenetére
Te jobban belátsz a színfalak mögé... mi a szarért van az, hogy itthon egy NV kártya nyitó ára ~370.-Ft / USD, míg ugyanez az AMD esetében ~435.-Ft / USD is lehet, és ez már nem az első eset, hogy jelentős eltérés van, sőt már régóta meglévő kártyák esetén is előfordul ilyen eltérés!?
-
Omli85
őstag
válasz
Petykemano #23189 üzenetére
Nem hiszem, hogy szükség lenne az AMD részéről kártya 480 és 490 közé tekintve, hogy árazásra 300$ induló ref árat mondtak a 490 esetén. Teljesítményről persze semmi infót nem tudunk de ha azt nézzük hogy a ref 480 200$ a ref 490 300$ ezek közé fölé jönnek a különböző custom megoldások gyári OC stb szerintem felesleges egy külön modellt betenni ezek közé le lesz ott fedve a piac eléggé. Illetve az is látszik, hogy jelenleg a nagyobb piacot akarják behúzni és nem a felső kategóriát célozzák. Semmi értelme kapkodni az NV is ugyan kiadta a modelleket de még is akadozik az ellátás, és jelenleg oké, hogy náluk az előny de semmi értelme nem lenne a csúcsmodellt erőltetni akkor mikor hézag van a piacon a közép és alsó kategóriában ahol lehet szakítani egy jó ár/teljesítmény kategóriás modellel.
-
nubreed
veterán
válasz
#85552128 #23195 üzenetére
Akkor az AMD -nél van baj. Nem tudja a bal kéz, hogy mit csinál a jobb? Mert akkor lehet, hogy nem kéne lenyilakoznuk ilyeneket.
De mondjuk már a Computexen is a 100M+ -os elérhető piacot mantrázták, itt fognak a legtöbb kártyát eladni. Még be is jöhet nekik, ha az nVidiának nem lesz ellenlépése a 200-230 dolláros piacon.
-
#85552128
törölt tag
válasz
nubreed #23193 üzenetére
Ez a "nem akar versenyezni az nVidiával" (mondjuk AMD-n belül is van erősebb kártya mint a 480) akkor lehetne igaz, ha nem készülnének már most gyorsabb chipek mint a P10...
A P10-es elmélet miszerint nem a fullos chip meg eléggé valószínű bár azért azt nem hiszem, hogy 64 -> 32 ropra tiltották le, de a 40 -> 36 CU + GDDR5X-es variáns lehetséges. Bár lehet pont azért nem így adták ki mert 32 rop mellett akkor sem lett volna sokkal jobb csak drágább, a 380X-et is hasonló dolog miatt nem 384bit@3/6 GB-sként adták ki.
(#23196) nubreed Mi mást mondjon ? Középkategóriás chippel készültek megindokolta miért, de már jó ideje tudni lehet, hogy lesznek erősebb kártyák.
-
Televan74
nagyúr
válasz
Petykemano #23189 üzenetére
hogy létezik egy teljesebb P10 GDDR5X-szel $300-ért, csak az AMD elszúrta. - Nem szúrta el,csak nincs GDDR5X raktáron.Jó is lenne 120-130k környékén.
-
nubreed
veterán
válasz
Petykemano #23189 üzenetére
Ez mind csak találgatás addig amíg nem jönnek a Vegák. Dehát ez a topic lényege, a kérdéseidre szerintem most még Abu sem tud válaszolni.
Az AMD már lassan kéthónapja lenyilatkozta az Arstechnikának, hogy ők nem kívánnak versenyezni az nVidiával, és nem félnek az 1070/1080 -tól. E fölött valahogy mindig elsiklik mindenki. Teljesen más irányba indultak, felakarják tölteni "olcsó" VR ready kártyákkal a 100milliós piaci rést. Erre lövik most el a 480-at meg a kistesóit. A többin ráérünk majd gondolkozni október környékén.
szerk: Meg is találtam
-
Szeszkazán
senior tag
válasz
Petykemano #23189 üzenetére
Sajnos gyanúsan igaz amit mondasz. Valószínű nem tudjak normálisan gyártani a fullosat. Tuti hogy a BF1 idején jön ez a RX 490. Szerintem teljesítményben DX11 ben a 1070 1080 közé várható GDDR5X el. Vulcan meg DX12-ben (Normális nem agyonherélt éppenhogy DX12) meg viszi majd a pálmát.
-
stratova
veterán
válasz
Petykemano #23189 üzenetére
Battlefield 1 október
-
Malibutomi
nagyúr
válasz
westlake #23184 üzenetére
Mar volt szo rola hogy a kis Vega novemberre varhato.
(#23189) Petykemano
Vagy a Q4-ben megjelenő 490 erősebb lesz, mint az 1080? Ez azért már elvárható lenne. És akkor mi lesz az 1070-et nem fogó 480 és az 1080-at lehagyó 490 közötti óriási réssel?Mondjuk ott lesz a vagott 490, ahogy az 1070 is egy vagott 1080.
...es igen egy chip jon iden amennyire tudni lehet, a kis Vega, abbol szinten lehet teljes meg vagott chip.
A csucs meg majd valamikor. -
Petykemano
veterán
válasz
Szeszkazán #23182 üzenetére
Abu azt mondta, a Vega megjelenését a a nemtommelyik legközelebbi kiadó legújabb játékához igazítják. Azt a posztot most nem találom. De találtam másik hármat: 1, 2, 3
IGazából ez a legérdekesebb:
"Amióta bármit lehet tudni a VEGA első lapkájáról azóta Q4 eleje a célkitűzés. Ez január végét jelenti, mivel ekkor kerültek a tervek a fejlesztőpartnerek elé."Bennem az a kérdés merült fel így az RX 490 említésével kapcsolatban, hogy ha az egyik vega, a kisebbik lapka, a hbm2 nélküli Q4-ben érkezik, akkor valóban csak egy kártya fog épülni rá idén?
Egy 490-es, ami a termékskála felfelé következő tagja és mivel szerencsétlen P10 nem fogja az 1070-et, ezért logikusan a 490-nek kell. De ha Q4-ig kell várni egy olyan legkisebb vega lapkára, ami az 1070-nél gyorsabb és idén ennyi volt, az azért elég nagy lemaradást jelentene az AMD-nek.
Vagy a Q4-ben megjelenő 490 erősebb lesz, mint az 1080? Ez azért már elvárható lenne. És akkor mi lesz az 1070-et nem fogó 480 és az 1080-at lehagyó 490 közötti óriási réssel?És újracitálnám Abu mondókáját: "január vége"
Szerintem az egy szál RX 490-re legalább ennyire hihető, mégha most agymenésnek is tűnik, hogy létezik egy teljesebb P10 GDDR5X-szel $300-ért, csak az AMD elszúrta.
-
-
-
#35434496
törölt tag
A Fury x után mi lesz az új csúcs Radeon?
-
DP->HDMI2 adapter van, az ősöreg DP1.2 is ki tudja szolgálni az új HDMI-t. Ezeken meg DP1.4 is lesz ami 8k-ig mindent kiszolgál, és természetesen HDMI2.0.
#23180: tudodmikor kötnék monitort láma HDMI-n gépre... A DP1.3/4-gyel jönnek a 120Hz+4k monitorok, ezt hdmi a büdös életben nem fogja kiszolgálni (najó, talán 5év múlva).
-
GRaul
őstag
válasz
Yutani #23176 üzenetére
Akkor talan az adatlapomat kellene megnezned es talan akkor okosabb lennel.
Miert kell mindig a legrosszabbra gondolni? Magyar szokas....
Orulok, hogy ha 2.0 hdmi lesz rajta vegre, mivel a 390esnel ezzel szivtam. Ezert is adtam el a 4K-s cuccomat, mert csak hdmi 2.0 port volt a tvn...A 480 mellett a 470es is azonnal kaphato lesz?
-
nubreed
veterán
válasz
FrozenThrone #23177 üzenetére
Az internet bugyraiban, x fórumon, bárki bekamuzhat bármit. Ez sem más mint felesleges hype/flame keltés. Addig nem hiszek el semmit és annak az ellenkezőjét sem amíg nem láttam a konrét teszteket. még 7 óra kb.
-
Fórumon ezt olvastam:
My friend told me just now basically RX 480 = GTX 980
Reméljük így lesz, és nem a 970 -el lesz pariban.
-
-
#85552128
törölt tag
-
Jacek
veterán
Itt Svédben bekerült két helyre a 8gb átszámolva 90e forintban középárfolyamon.
Az áfa ugye hasonló itt 25%, de ennél jobb árú boltok vannak szóval lehet 80-85.. Ez kisker, és csak egy márka Sapphire lehet nem is mérvadó -
olle
senior tag
Nálunk instant kifosztották a Newegget....mire jött az értesítő e-mail addigra
Out Of Stock $239.99 + 3.99$ ért jó biznisz lenne. -
gab3c
csendes tag
válasz
Panzika #23169 üzenetére
Fentebb is szerepelt:
[link]Itt este 10kor jar le az NDA, ugyhogy mar csak 30-an olvasom a teszteket (koran keles -> koran fekves).
Persze megint lesz esti "special event", itt lehet megvenni elsokent a kartyakat egy kis sorban allas utan.
Majd megnezem reggel a fotokat, de valoszinuleg kisebb sorok lesznek mint a GTX 1080 estejen voltak.En CF-ben gondolkozom, de kerdeses mennyire lesznek dragabbak az AIB kartyak (es mikor elerhetoek).
Ha eleg huvos es halk a referencia lehet az is jo lesz nekem olcsobban
Persze itt is premium arat tippelnek az elso napokra 31000 -> 38000 -
Ren Hoek
veterán
válasz
robertosz91 #23166 üzenetére
Pedig én korán megyek reggel...Fuuuck
kösz AMD. benyomok egy jager sört és alvás. 480 launchig rá se nézek a topicra.
-
robertosz91
tag
Látom srácok a helyzet olyan mint kisgyerek korunkban, karácsony előtti napon. Nem bírtok aludni annyira várjátok az ajándékot
Nálam is kapóra jött az éjszakás hét -
Ren Hoek
veterán
Jah... itt ír arról a közösség, hogy save us AMD
Polarist csak beharangozták, hogy jó lesz. Ez most egy nagyon jól fejlődő ágazat, sorra alakulnak a stratup cégek köré. Vagy ahol nem ez a fő profil, oda pl bőven elég pár 480 teljesítménye.
Ha emellett játékra is megy, akkor örülés van
-
Ren Hoek
veterán
Már júni 2. Volt erről hír... hogy fel akarnak zárkózni az AI és data analysis piacra... mert a gamer piac eltörpül kb ehhez... úgy néz ki odatették.
Csak azt remélem mezei 480 is jó lesz erre, és nem limitelik be direkt, hogy el lehessen adni majd a munkára szánt méregdrága Radeon FirePro... kártyákat
-
Ren Hoek
veterán
épp ez volt a Pascal GP100 előnye, hogy demózták mennyire király deep learningre mert baromi jó FP16-ra. Gépi tanuláshoz elég az FP16... nem kell FP32 se!
FP64 meg főleg nem.Olvasd el, mindenki örült, aztán kiderült a játékos Pascalokban direkt limit van és ez majd a Tesla lesz amiről a bőrkabis arc diázott.
Ha AMD jó arc, akkor kihasználható ez az erő.
"However leading deep learning platforms including Caffe will soon support 16 bit floating point (instead of 32bit). With 16bit precision (FP16), you can load more data for training equivalent to 16GB of FP32 (either bigger batch sizes or more layers).
Update (6/7/2016): It appears that FP16 is working way slower than FP32 in NVIDIA’s 1080. You can read more here:"
-
Ren Hoek
veterán
válasz
westlake #23156 üzenetére
"FP16 and Int16 support. This allows FP (Floating Point) performance at half the rate of single precision which is better tuned for graphics, computer vision and data learning markets. The use of FP16 results in lower power compared to FP32 compute and also reduced memory/register usage."
Bakker, ezt nem hiszem el
rohanok veszek 4-et... 1070/1080-ban pont az volt a görénység, hogy direkt limit van az FP16-on. 1/64-edre. (GP100-hoz, hogy játékra használd, computera ott a milliós Tesla majd)
Aki gépi tanulással, deep learninggel, c.visionnel foglalkozik annak ez egy áldás, mert 16 GB-nak használható a RAM. Ha a nagy Deep learning csomagok majd támogatják OpenCL alatt, akkor ez a kártya baromi jó lesz kisebb kutatóhelyeknek. (Caffenak van már Opencl port) Vagy clusterben 4 ilyenMég ha 970 után is kullog, nekem ez instant buy.
-
bugger
tag
Francia amazonon kint van... €269 + posta.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
bugger #23149 üzenetére
Ja értem mit mondasz... de ref hűtést nem veszünk, ennyi
türelem rózsát terem. Azért nem vennék csak refet sietve, hogy aztán megbontsam a garit. Gari nélkül nagyon necc eladni úgy, hogy buherálva volt + süni sincs mindenhol...de mindenkinek szíve joga moddolni
Ha nem lenne matricás...
(#23151) Tom5 Öreg Mugen, nem vén Mugen!
Nekem is ez szolgál, teljesen jól... bár az alaplap és a plate között volt egy kis összetűzés, szóval fúrni faragni kellett
Kár, hogy perelhetnek az NDA miatt ... már nyomathatnád a teszteket, ha nem vagy szakújságíró -
-
bugger
tag
válasz
Ren Hoek #23145 üzenetére
Az eddigi infók alapján _elégséges_ a ref hűtés. Azaz alap órajelre jó, város közepén, alapzajjal. Ha felhúzza az ember a power limitet +50%-re, vagy csendesebb környéken él, valszleg már megmutatkozik a ref hűtés limitációja.
Vagy nézd ezt az oldalát: ekkoba böszmével akár passzívan, vagy 20%-on járatott ventivel is mehet csúcson a kártya.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
bugger #23144 üzenetére
Pont ezért overkill, ha egy 300 Watt max (tuninggal még többet kérő) kártyát elbír síri csendben, akkor egy max 200 Watt-os 480-ra mi értelme? Elvileg kapni sem lehet már a III-ast
legutóbbi ára 18-19K volt...
Tri-X sohasem számított túl halknak. Csak egy jobb fajta volt... Ami a legjobb volt az a Vapor-X, horror áron.
150-200 Watt környékén azért elég jó gyártói megoldások voltak eddig is garibukás nélkül. Ja és még ha a III-al sem tudsz mindegyikre bordát rakni, akkor a 4-essel?
Szerk: Egy majdnem 20K-s hűtés, és kimarad egy süni azért nem egy életbiztosítás, ilyen vérbe húzott GDDR5-ökkel. Nemtudom, szerintem ezek a buhera mammut hűtések ideje lejárt, ha 150-200 Wattos kártyák jönnek innentől.
-
bugger
tag
válasz
Ren Hoek #23142 üzenetére
Azért egy gyártói megoldást ne hasonlítsunk össze egy kétszer akkora helyet foglaló hűtéssel, nagyságrendekkel erősebb.
290X-em xtreme IV-gyel van. Maxra tolt power limittel is síri csend, ezt egy gyártói megoldás sem képes nyújtani. Egy állítólag halknak számító tri-x-et alakítottam át vele, ég és föld volt a különbség.
-
Malibutomi
nagyúr
Vannak akik mar kaparintottak. [link]
Firestrike alatt 45-50 fok azt irja.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
bugger #23141 üzenetére
Ez attól függ mennyivel lesz drágább a custom. Mert ha pont annyival, mint az ACIII, akkor semmi értelme. Bukod a garit, és eléggé bonyolult felrakni (290X-et akartam ezzel venni, és mindig arra jutottam egy customnak garival több értelme van) Sajnos a matricák miatt így garibukó azonnal. + 150-200 Wattra szerintem kicsit overkill egy ACIII. Ez a 290X ref-ekre volt jó az fix.
-
bugger
tag
BTW, nemrég megkérdeztem az Arctic-ot (aftermarket hűtőket gyárt, ha valakinek nem ugrana be), és azonnal mondták, hogy igen, az Xtreme III és IV is kompatibilis a ref 480-nal, de a III-at ajánlják, mert nagyon közel vannak a memóriamodulok a chiphez, és a III esetén még egy kivételével az összesre lehet bordát rakni.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
NandorHUN #23136 üzenetére
Bemutató szerintem az lehet júli közepén... készlet szinte teljesen kizárt... Az, hogy felezett 1070 lesz, vagy GP106 az még szerintem nyitott kérdés.
Viszont a bejelentés + árak jót tehetnek az árversenynek. Szóval drukkoljunk az 1060-nak, és akkor a pofátlan kiskerek nem tudnak elszállni annyira. NV simán alányesi a 480-nak, csak hogy nehogy győzzenek
480 vásárlással mindenképp érdemes megvárni a július közepét/végét is talán. Lesznek itt izgalmak az tuti.
-
-
Ren Hoek
veterán
Ez teljesen reális, erre tippeltünk. Az eddigiekből is kiderül, ha kap egy durva feszt, akkor kimegy TDP limitig.
Base clockon, játék alatt teljesen kizárt, hogy 160 Wattot zabáljon. + amúgy Furmark, szóval nem reális.
Customnál ezért kell rá a 2*6 Pin...de mit számít ez? 970-nél egy 180-200 Watt simán könnyen kezelhető egy jó hűtéssel. (Fury/290X/390/390X/980Ti amihez nagyon ott kell lennie a hűtésnek, ott már számít)Az már jól látszik, hogy a Pascalnak nyilván "picit" jobb a perf/watt-ja. Egy 28 nm-en is keveset fogyasztó Maxwellt átültettek 16(20) nm-re, rendesen felhúzva + kicsit feljavítva. Ehhez képest a Polaris vadi új GCN, tele olyan techporn feature-kkel, amik majd remélhetőleg a közeljövőben hasznosak lesznek. Abu szavaival élve, kicsit procis inkább, mint a Larrabee. Hogy ebből mennyi valósul meg, az majd kiderül
A lényeg ott van, hogy sikerült a fogyasztást élhető szintre zsugorítani.
-
-
sakal83
addikt
válasz
Turbolada II #23129 üzenetére
200dollar AZ ajanlott fogyasztoi ar
200x290x1.27. Usdxarfolyamxafa.
Ha lesz eleg vga 2 heten belul ennyi lesz az ara
-
bugger
tag
válasz
Turbolada II #23129 üzenetére
mercanteo "nagykernél" kilencvenakárhány. Iponban néhány óráig véletlenül kint hagyták publikusban az asus és msi kártyák oldalát, de sajnos nem volt felárazva egyik sem.
Mivel más közeli országban is 300€ árak szivárogtak, esélyes sajnos a 90-100k-s bevezető ár.
-
Yany
addikt
Ezen a videón igen elkeserítő a fogyasztás, ha hihetünk neki. Ez egy teaser videó egy teszthez, de már így is elég sokat mond. A végefelé 1080-hoz mérhető a fogyasztása... az nem kicsit lenne kiábrándító. (3:45 körül)
-
Ren Hoek
veterán
válasz
Turbolada II #23124 üzenetére
Deicide: "jó kis cucc lesz"
14:00Ő azt írja (Beszállítós PH tag), hogy 14:00-tól lesznek már eredmények
(#23121) rocket: Ez volt elbújva valahol a kínai krixkraxok között
... ha igaz az baró lenne. pár %-ot lazán behoz custom tuninggal 390X-re.
-
actival63
aktív tag
válasz
Turbolada II #23124 üzenetére
15 óra? Akkor jár le a titkolózás.
-
-
actival63
aktív tag
Ez a kártya olyan jó lett, hogy én is veszek egyet. Mivel nem tudom berakni a gépembe, majd csinálok minden héten a Youtubra egy Unbox videót.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
westlake #23115 üzenetére
Legalább 5 embert tudok aki a 480 miatt adta el. Az 1070 nincs készleten és még túlárazott, szóval nem csak ez felel az árakért..., max aki cserélni akart - előre gondolkodott. Közvetve a Polaris nyomta le az árakat, még ha nem is feltétlen jutna eszébe arra cserélni az illetőnek. (Ezért mondom, hogy kicseszés, mert majdnem fél évet kell várni IGP-vel az igazán ütős lépésre AMD oldalon)
(#23120) actival63: Majd holnap mondjunk ítéletet inkább
aztán mehetünk a totyikjába a találgatósból.
-
Petykemano
veterán
válasz
Yutani #23105 üzenetére
Én teljesen egyetértek veled.
Nem önmagában azzal, hogy referenciát referenciával, OC-t OC-vel. Mert például az AMD kártyáiban kevesebb OC potenciál volt, ennélfogva lehet, hogy nem is volt annyi OC kártya és azok nem is voltak annyival drágábbak.
Tehát ha veszünk mondjuk egy 390-et, meg egy 970-et példának, ezeknek a legolcsóbb darabjai nagyjából egy árban vannak jelenleg. Tegyük fel (nem tudom, hogy így van-e ) ezek referencia darabok 100e Ft-ért. Lehet olyan tesztet csinálni persze, ami megmutatja, hogy mit tud a chip, de nem helyes ezeket a 970, ill 390 kártya "referencia" (értsd: viszonyítási alap) értékeként feltüntetni, mert ha az egyik chipben jelentős tuning potenciál van, annak meg fogják kérni az árát is. Tehát mondjuk a 390 OC lesz 110e, amit a 970OC nagyon lenyom, de az meg 125e-be kerül.
Almát almával, szerintem úgy helyes, ha azt tudom megállapítani, hogy ugyanazért a nagyjából ugyanazért a pénzért milyen teljesítményt kapok ettől és attól a kártyától. És persze kinek milyen mértékben fontos a fogyasztás, meg a tuning potenciál is.
De az nem jó mankó az összehasonlításhoz, ha csak azért, mert két chipet ugyanabba a tier-be szánnak (tier => nem feltétlen egyenletes lépcsőfok), ezekre eltérő módon, és jelentős árkülönbözettel épülő kártyákat hasonlítanak össze.Ez se baj, csak akkor tegyék mindig mellé az árakat is. Meg a fogyasztást.
Az a legnagyobb sunyítás, amit el tud követni egy reviewer, hogy egy chipet mindig azzal a builddel hasonlít össze egy másikkal, amivel a legjobban jön ki. Ha fogyasztás, akkor referencia, ha maximális teljesítmény, akkor OC etcLegutóbbi példa erre pont ez a lengyel szivárgás. Ma már mindenkinek a fejében az van, hogy 970-et lehet kapni 95-100e-ért is. Akkor a 480 gyengus. Pedig az a Zotac kártya $100-ral drágább és 115eFt-nál kezdődik.
Nincs ezzel se baj, előfordulhat, hogy ilyen van kéznél, stb. Csak akkor tegyük oda, hogy az egy 20-30%-kal drágább kivitel ám! -
NandorHUN
addikt
válasz
sakal83 #23112 üzenetére
Az mondjuk inkább 75k. És amúgy igen, azért ennyi mert 1) használt 2) jön a 480 és gyorsan el kell adni a kártyát (2 hete még 80-90 körül voltak), akinek mégse sikerül az meg reménykedik, hogy minél többet kérnek Mo-n a 480-ért.
Ha a 480 "rendes" és nem valami irreális magyar kiskeres árazással jönne akkor nagyon jó áron mennének itt HA-n a 970-esek is, és azért azok is jó kártyák.
-
-
westlake
félisten
válasz
sakal83 #23112 üzenetére
Kicsit el vagy tévedve. A használt Maxwell kártyák ára a Pascal (GP104) miatt esett le. Semmi köze a Polaris-hoz. Vagy te úgy ismered a zöldeket, vagy éppen a pirosokat, hogy fejvesztve rohannak eladni a meglévő kártyájukat a másik gyártó új termékéért? Mert én nem.
Egyrészt az RX 480 tudása még egyáltalán nem bizonyított, másrészt egylőre nem kapható. -
stratova
veterán
válasz
Venyera7 #23107 üzenetére
Az RX 480 az R9 380 utóda, azaz egy kategóriával lejjebb játszik, mint a GP104 alapú kártyák, ellenfele a GTX 1060 lehet majd. Ha RX 480 GTX 970-980, R9 390 környékére fut be, akkor éppen azt csinálja mint a GTX 1070, GTX 1080 az előző csúcskategóriával, GTX 980 TI és GTX Titan X-szel.
Ha te vörös oldalon, Fury X, GTX 980 Ti szintet vársz, RX 480 sem árban sem teljesítményben a te kártyád, az majd az egyik Vega variáns lehet. -
Yany
addikt
.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
Venyera7 #23103 üzenetére
Itteni kollégánál már láttam 117-ért is új Asus Fury Strix-et....
Szerintem fog ez még csökkenni, tekintve hogy "csak" 4 GB-os és zabál is rendesen. Az is érdekes amúgy, hogy pont ebben a FHD sweet spotban nincs új VGA. Ez a 980 Ti és 390X között... ami pont kb a Fury/Fury.... és nem is lesz, ha a Vega az 1070-1080-1080 Ti ellen jön majd.
Ennek ellenére sem tudom, hogy érdemes-e már Fury-t venni Vegáig... Jó áron talán. Azért a HBM és a nagy sávszél + sok stream proci még lehet kijön mint előny DX12 alatt.
-
válasz
westlake #23081 üzenetére
Van millió és egy másik HW oldal, ahol tesztelnek mindenféle custom cuccokat, ott kell keresgélni. Nekem nagyon jól jön, hogy a referencia értékek vannak a tesztben, mert azokat refereniaként tudom használni a PH-n belüli régebbi vagy újabb tesztek esetén.
De lehet, én vagyok az egyetlen olvasó a millióból, hát ez van. A PH nekem szól, nem nektek.
-
Ren Hoek
veterán
válasz
Venyera7 #23100 üzenetére
Iponon már van újonnan 132-őért Asus Fury.
Szerintem menni fog lejjebb, mert senki nem viszi... Ha 100 körül lesz 480 custom, akkor már megérheti mondjuk 110-120-ért egy Fury.
Na meg a csúcs amit eddig elvártunk tőle az a 390X... ennél még a találgatások sem mentek tovább.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
MIELŐTT LINKELNÉL VAGY KÉRDEZNÉL, MINDIG OLVASS KICSIT VISSZA!!
A topik témája:
Az AMD éppen érkező, vagy jövőbeni új grafikus processzorainak kivesézése, lehetőleg minél inkább szakmai keretek között maradva. Architektúra, esélylatolgatás, érdekességek, spekulációk, stb.
- Milyen légkondit a lakásba?
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Kerékpárosok, bringások ide!
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Xbox Series X|S
- Futás, futópályák
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- iPhone topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dell Latitude E7270 - i7-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- AKCIÓ! Sapphire Nitro+ RX 6800 XT 16GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG CROSSHAIR X670E GENE alaplap garanciával hibátlan működéssel
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged