Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ben2
    aktív tag

    Úgy általában egyet értek, ami az elpazarolt erőforrásokat illeti. Ám az A.I.és a hozzá szükséges adatközpontok majd csak a következő generációban lesznek fontos mérföldkövek. Hozhat olyan technológiai ujdonságokat, amiket ma még nem is értünk. A problémát inkább abban látom, hogy ezek a fejlesztések maroknyi cég, maroknyi ember kezében privatizálódnak.

    Mert csak maroknyi embernek van mersze és lehetősége ekkora kockázatokat vállalni, a hozamnak pedig a kockázattal arányosnak kell lennie, különben bele sem vágnának.
    A nagyon gazdagok nem vállalnak kockázatot, mert nem kell, a vagyonuk alacsony hozamú, alacsony kockázatú befektetésekből is jelentősen növekszik.
    A szegényeknek meg nincs lehetőségük befektetésre.
    Maradnak tehát a közepesen gazdagok, akik a pénzüket valami nagyon kockázatos dologba fektetik és ha bejön, akkor nagyon gazdagok lesznek, ha nem, akkor meg csak jómódúak. Ez eleve egy szűk kör és a befektetések többsége becsődöl, tehát csak egy maroknyi marad, akinek bejön. Aki viszont hajlandó a teljes vagyonát kockára tenni, az nyilván annak arányában várja el a megtérülést és siker esetén nem fogja kiengedni a keze közül az irányítást.

    Az ilyen befektetőket nem tudja helyettesíteni az állam, mert az természeténél fogva egyszerre pazarló és kockázat kerülő. Értsd: a közpénzt lehet szórni számolatlanul, de a kudarcot keményen elverik a politikusokon, tehát ők csak a drága, de biztonságos, a nyilvánosság előtt jól eladható projekteket támogatják.
    Így pont a merész, technológiai áttörést és paradigmaváltást generáló, forradalmi ötletekre nem jut állami pénz.
    Ezért van az, hogy ahol az állam nem engedi érvényesülni a kockázati tőkét annak minden társadalmi igazságtalanságával együtt, az előbb-utóbb lemarad a technológiai versenyben.

  • Medocsabi
    addikt
    A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.

    Úgy általában egyet értek, ami az elpazarolt erőforrásokat illeti. Ám az A.I.és a hozzá szükséges adatközpontok majd csak a következő generációban lesznek fontos mérföldkövek. Hozhat olyan technológiai ujdonságokat, amiket ma még nem is értünk. A problémát inkább abban látom, hogy ezek a fejlesztések maroknyi cég, maroknyi ember kezében privatizálódnak.

Új hozzászólás Aktív témák