Hirdetés
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen TV-t vegyek?
- GeForce RTX 5060 Ti: Ha az ár jó, minden jó (lenne)
- Riasztó topik
- OLED monitor topic
- Milyen processzort vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
minek?:S
őstag
válasz
SECTORnooB #1898 üzenetére
Köszönöm! Ezek a B450-es lapok mikorra várhatóak? Maga a gépvásárlás még júliusban lenne esedékes, de 1 hónapon belül mindenféleképpen.
-
SECTORnooB
addikt
válasz
minek?:S #1897 üzenetére
Biztosan megvárnám a B450-es lapokat, vagy X470, mert ezekbe a lapokba magssabb memória kitek is pakolhatóak gond nélkül (3200<)
Én a 2600X-emet 4Ghzn 1.26-os feszültség mellett használom atomstabilan, és ezt a szintet még a gyári cooler is bőven abszolválja.Ha nem szeretnél tuningolni akkor sincs semmi probléma, sőt... az XFR2 gyakorlatilag kimaxolja az X-es processzorokat,így a lehető legtöbb teljesítményt préseli ki magából. -
minek?:S
őstag
Sziasztok! Ryzen 5-ös konfigot kéne összeraknom, legalább is Core i5 8400-al szemben engem meggyőzött a 2600(X). Azt hallottam, hogy egész korrekt hűtőket pakol már az AMD is, minimális tuning menne talán rá.
A kérdésem az lenne igazából, hogy, ha szeretném, hogy kompatibilis legyen a következő Zenekkel is, akkor milyen alaplapot érdemes alá venni?
-
-
apa111
aktív tag
Már le is vették a 2700x -t itt nálam a bolt ,nyilvántartásából is megint át verés volt ,mint a múltkori megrendelt memória kitt 20000Ft-ért volt 2x4g 3000mhz ram ,persze nem müködött csere nem volt ,kezd a FIRST -el a hócipőm teli lenni,pedig lassan egy évtizede rakok össze gépeket másnak is ,de ez a linkóci viselkedés az elmúlt egy két évben jött elő náluk ,eddig egy tök megbízható bolt volt.Elnézést ,hogy fel ültettem a fórumtársakat ebben a témában.
-
-
G4ga
őstag
válasz
guftabi96 #1882 üzenetére
Mind 3 bolt HardverKER árlistából dolgozik. Valamit nagyon elronthattak.
Bestmarkt az Övéké.
De szerintem Te látod jól. Kifogják magyarázni és nem fogják odaadni ennyiért.
Pedig elvileg kutya kötelességük lenne a megrendelt áron adni!Multkor jártam hasonlóan én is így! Valami Z370 Aurus lap volt 20-on párezerért kuponnal.
Rendeltem vagy 3-at belöle, aztán felhivtak, hogy ne haragudjak de rendszer hiba miatt került ki ennyiért...
Aztán nem lett belőle semmi.
De drukkolok, hogy összejöjjön! -
-
guftabi96
addikt
válasz
Albigator #1876 üzenetére
Aqua-nál még mindig 67k, de nyilván csak idő kérdése, hogy itt is a normális ár legyen kint.
Konkrétan mire megírtam a hsz-t, már módosult is az ár.
Én megrendeltem 3 helyről is, hátha valamelyik lenyeli a hibát és ideadja ennyiért -
imi123
őstag
Valamit nagyon benéztek.
Már javították.
Túl szép lett volna... -
Albigator
őstag
Már nincs is, rbx-en még épp volt olcsón de már csak hibát ír ki. Kíváncsi vagyok akik sikeresen lecsaptak rá, hogy kézhez kapják-e annyiért amennyiért rendelték.
Tulajdonképpen 2600x árba volt, ami rohadtul megérte akárkinek is.
-
jeni
félisten
Hűhűhűhű!
köszi gyerekek!
ha nem írjátok meg az extra áresést a 2700X esetében meg se néztem volna a webshopot!
-
apa111
aktív tag
Üdv az uraknak!
Lenne egy kérdésem ,ti biztos jobban tudjátok a választ rá ,hogy mitől esett a 2700x ára ekkorát / 68000-69000/Ft három bolt is ennyiért árulja,tudnom kell valami rejtett hibáról??
-
imi123
őstag
Köszönöm Szépen mindenkinek a segítséget.
-
Pro!Petya
addikt
válasz
turistakolbi #1862 üzenetére
(#1861) zzola
Nálam érdekes módon a FarCry5 eszi meg legjobban a cpu-t, még BF1-nél is jobban.
Ami furcsaság van hogy a maga a cpu temp minimálisan kevesebb FC5 alatt mint bf1-nél , de a vízem mégis rövid időn belül eléri max hőfokot (40-41fok), ugyanez bf1 alatt sok óra után is csak max (38-39). Valszeg mert FC5 alatt konstansabb a cpu terheltség mint a multinál.
6C12T alá már tényleg nem éri meg menni szerintem se. -
turistakolbi
aktív tag
Tegnap játszottam BF1 el. sima r7 1700. és csak 8 magot használ. az SMT jelenleg teljesen felesleges(nekem), nem láttam még játékot amit 8 magnál/szálnál többet használt volna.
Én kivárnám a 3xxx et. (maximum vegyél egy proci hűtőt a mostani CPU-dra ami jó lesz AM4 re is. és cibáld meg a bajszát annak az intelnek 4500-4600 mhz-ig -
imi123
őstag
válasz
turistakolbi #1858 üzenetére
Szia!
Köszi a választ.
Szinte csak Battlefield-el játszok multiban. Ott azért kell a proci powa is.
Elvileg a BF4 is 6 magot támogat.
Nem tudom 4 mag+HT hoz e annyit mint fix 6 mag. -
turistakolbi
aktív tag
Gondolom, jön a BF5. és viszket a tenyered
Nem tudom, milyen VGA_d van. de a 3770K-d egy 1080 at még kihajt szerintem, a váltás még talán korai lenne. Persze nyernél fps-t. Ha tudod még húzni egy 8 hónapot a gépvásárlást akkor sokkal, de sokkal többet nyernél.
a 3xxx széria már 7nm-en jön. ami nem kis előrelépés lesz.Összességében, a 3200+os ramok, és az erősebb egyszálas és többszálas teljesítmény miatt gyorsabb lenne minden játékod.
-
imi123
őstag
Sziasztok!
Ha esetleg van itt olyan aki 3770K-ról váltott 2600X-re szívesen meghallgatnám a véleményét.
Van értelme?Főleg játékra kellene.Előre is köszi!
-
subaruwrc
félisten
válasz
ScomComputer #1854 üzenetére
1.10 biossal nálam a ram fesz állítás nem működött
1.50-nel meg elvileg az xfr butáskodik valamit
1.35 kopogjam le nálam jo mindenre amire kell.
1.50 a frissebb agesa miatt csábító mondjukeste lehet rásütöm ha bénáznék az 1.35-tel ismét.
-
ScomComputer
veterán
válasz
subaruwrc #1852 üzenetére
Nálam is volt egy taichi igaz csak pár napig egy próba erejéig, de nálam is bugos volt a bios,sehogyan sem tudtam fixálni a vcore-t még llc1-l sem állandóan ugált fel-és le,nem volt stabil....
Az asusnál meg beállítom oszt annyi!MaxxDamage:
Létezik oc alatt is a dinamikus órajel és vcore is, de ahhoz pstate oc kell amit az amd cbs menüben találsz,az asrocknál működik a legjobban!
A youtube-on van egy jó pár videó róla mit hogyan,elsőre nem tünik egyszerünek,de nem is bonyolult...
De gondolom erről már hallottál,mert ez az x370 esetébe is így volt...keress rá.. -
válasz
subaruwrc #1852 üzenetére
Jogos! /ha már ilyen lapot vettem a proci alá, megnézném mit lehet kihozni.../
Majd kiderül, jobban megy-e az OC, ha nem léggel hűtőm.
A sok beállítást (Tweaker) milyen esetben kell/érdemes állítani? (gondolom nem csak a feszt és frekit kell állítani/belőni a stabil OC-hoz)MD
L -
subaruwrc
félisten
válasz
MaxxDamage #1851 üzenetére
hát ha manual oc akkor mitől venné vissza a frekit meg a feszt ?
cpu függő hogy mit megy nem a lap.
a vrm bőven sok hozzá úgyh nem az fogja korlátozni hanem a chip mit bír
de 4g mire nem elég ?
-
válasz
subaruwrc #1850 üzenetére
Köszönöm a biztató szavakat.
Azért gondoltam a "Manual OC" -re, mert szép és jó a Default Boostolás , csak a feszt ott is kicsit feltolja (1.5v+) és ezen szeretnék Manuálisan változtatni, de a 4.1/4.2-t jó volna elérni. (24/7)
Nekem az 1.50 BIOS verzió van, ha bugos, akkor csak annyiban vettem eddig észre, hogy Manual OC esetén a feszt és frekvenciát nem veszi vissza (fixen tartja) de ez csak látszólagos , mert ha így volna, akkor a CPU temp. sem menne le 30c fok alá.MD
L -
subaruwrc
félisten
válasz
MaxxDamage #1849 üzenetére
azért nem írtam eddig se mert léggel kb annyit használtam míg be nem hűlt -ba a pot alatt.
legelőször víz volt rajta pár gyors teszt erejéig
mindennapos használat tapasztalatom nincs1.35 beta biost tudom javasolni,egyelőre nem bugos viszont a gyári meg az 1.50 is van akinek az.
mivel van rajta a cpu meg a pch sok variáció nincs.
ha nem stabil a cpu akkor emeled a feszt és viszlátnem lehet intel féle skálázódást elvárni
lehet nem is megy léggel vízzel a 4.1llc auton-n tanácsos hagyni mindennapra
ui ja kb a LAN meg az a különbség h az ultimate verzión van pwr meg reset gomb a simán meg nincs.
-
válasz
subaruwrc #1846 üzenetére
X470 Taichis tapasztalatokat elfogadok, itt vagy privátban.
Taichi és Taichi Ultimate szerintem ugyanaz (BIOS és felépítés, kivéve, hogy Ultimate-n van 2 fajta LAN port) vagy tévedek?Léggel (még vizes nem állt össze) a 4GHz @ 1.306v -al stabil, de a 4.1 @ 1.36v sem az... (IBT Maxon elhasal / errort dob vagy megfagy) és ha más módja nincs, akkor majd csak vízzel mennék feljebb voltageba.
MD
L -
Johni5
őstag
válasz
MaxxDamage #1842 üzenetére
Na ettől féltem,hogy 1.55V a max cpu fesz.Akkor LN2 re az se lesz jó.
Asus-t nem akarok venni.
Azt a manual OC-t mindjárt megnézem.Nálam se régóta van a 2600-as proci.Az 1600 at egyelőre meghagyom.
4100 1.344V ra droppol 1.36v ról.1.325-ön még nem néztem.Hőfokra így is jó vagyok.Néha belenyal a 60 fokba maxon.Épített víz dupla radival.Asszem bedobom a körbe a másik dupla radit is.A 2 rx 470-et nem vizeztem még le. -
-
-
Azt nem tudom. Majd megnézem.
Jelenleg IBT Max. test fut. 3GHz @ 1.3v errort dobott. Most emeltem 1.306v-ra és Very Highon lefutott a 10 kör, remélem maxon is lefut a 10 kör. Aztán jön a 4.1 és azt is fixálom, majd jön a 4.2 és 4.3 már H2O-val lesz próbálva. XFR2-vel 4.35GHz all core és 1.5v felett evett max. IBT maxon lement 3466MHz CL14 RAM mellett. A hűtő elvileg birja 1.4v felett / 4.2GHz-n majd... (vagy nem, majd kiderül)Van sok beáll.mód amiket lehet érdemes lenne próbálni, mert biztos hatással van a CPU OC és RAM-ra is...csak nem tudom mi mire jó. Akinek itt van X470 Taichi vagy Ultimate lapja, az felveheté velem a kapcsolatot és mondhatna pár tippet, meg hasonlók.
Ma egész nap OC-vel játszottam meg tesztelgettem...
MD
L -
Johni5
őstag
válasz
MaxxDamage #1838 üzenetére
Az már úgy szépen megy.-Tejcsibe mennyi a max cpu fesz ami adható?-
-
válasz
SECTORnooB #1837 üzenetére
Még elmegy.
MD
L -
SECTORnooB
addikt
válasz
MaxxDamage #1836 üzenetére
Mennyire bírja a hűtő ezen a feszen?
-
válasz
SECTORnooB #1835 üzenetére
-
SECTORnooB
addikt
válasz
MaxxDamage #1834 üzenetére
Kicsit érdekes, hogy nálam 1.3Vcore-nál 4Ghz-n 167-168 egyszálas CB-t futott, 1.26Vcore mellett pedig kerek 170 egyszálas CB-t.Feltételezem,hogy a legmagasabb órajel/ legalacsonyabb fesz mutatónál nyújtja a legjobb teljesítményt.
-
válasz
SECTORnooB #1833 üzenetére
HWINFO szerint a current/min/max (CPU) érték is ugyanaz frequency és voltage-t nézve.
Most fut az IBT maxon és 206.8GRops a sebessége (jobb mint XFR2-vel ami 4.35GHz-re Boostolja fel) egymagos CB R15 kicsivel gyengébb, mint XFR2 esetén.MD
L -
SECTORnooB
addikt
válasz
MaxxDamage #1832 üzenetére
Nálam vissza veszi (Prime Pro)
De amúgy teljesen tökéletesen mindegy, kézzel foghatóan nem fogyaszt többet, ugyan úgy mint az SR-nél sem,ha így stabil és számodra megfelelnek a hőfokok is akkor meg tökéletes. -
4GHz @ 1.3v
ASRock -nál a Cool 'n' Quiet = Enabled , akkor a Voltaget és Frekvenciát vissza kéne vennie, nem fixen tartani, igaz? (nálam most fix. 4GHz / 1.3v (és Enegriabeáll-at néztem, ott 100% volt a Minimális CPU terhelés érték, az belőttem 20% meg 40% -ra de nem történt változás. (ötleteket várok) én csak Manual-ra állítottam Auto-ról, 4000MHz-t beírtam meg frekit lőttem be 1.3v -ra (mást nem bántottam BIOS-ba)
MD
L -
válasz
ScomComputer #1830 üzenetére
kossz
-
Asus X470 Prime-on hogyan tudnam bekapcsolni az XFR2-t? Mindent vissza 'Auto'-ra a BIOS-ban?
-
ScomComputer
veterán
válasz
MaxxDamage #1824 üzenetére
Na akkor ennyi is volt,most már mehetsz játszani igazi játékokkal is...
-
-
Pro!Petya
addikt
válasz
MaxxDamage #1822 üzenetére
Egyelőre sztem most ha már minden passzol és nincs semmi nyűgje a vasnak ,nincs anomália a ram OC is kész, kicsit csak használd - ismerkedjetek
Jah és biosban remélem mentettél profilt.
Ahhoz képest honnan indult és ahogy most áll azaz lefutnak a tesztek, az eredmények is jók már a frekihez, megszűntek az anomáliák .... összevetve ez egy szép eredmény!(#1821) hokuszpk
+1 -
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
MaxxDamage #1820 üzenetére
na akkor happyend, de mostmar tenyleg csak a hutessel mokoljal
-
válasz
hokuszpk #1818 üzenetére
Tesztek lefutottak és RAM / rendszer stabil.
(IBT Very High , TestMemory Maximum (1hr) 99.9%-os RAM kihasználás ezalatt , Aida64 Stress test , Prime95 Blend és a végére NFS Payback (ami a VGA-t fűtötte rendesen, mivel Ultran volt) CPU Max. temp.73.4c fok , VGA max. temp 82c fokMár csak a víz kell (RAM-ra a gyári hűtést is felrakom majd) és a VGA-ra nem megy ekkora hő, mint amit a nagy Brocken 3 termel a 2700X felett.
MD
L -
hokuszpk
nagyúr
-
hokuszpk
nagyúr
válasz
MaxxDamage #1812 üzenetére
"Hát 3466-os a RAM és laphoz is jó/ajánlott/tesztelt.
/ez alá nem adom/"
hat vegulis Mekkmester is a tetovel kezdte epiteni a házat.
-
-
Madmax81
aktív tag
Srácok én most cseréltem le egy Fx 8350 procit egy 2600X re , nagyon tartottam az új kihívások miatt hogy jó alaplapot válasszak és elsőre minden sikerüljön , először a memóriákat rossz helyre " sorrendbe " raktam be és ezért folyamatos fagyások voltak de mikor "megnéztem az alaplap leírását "
sikerült orvosolni a hibákat .
Gyerekek ez lesz az első procim amit nem tuningolok iszonyat jó és gyors az egész rendszer " szerintem " , a Precision Boost jól teszi a dolgát csak bírja hűteni az ember egy thermalright silver arrow hűti de nem nagyon bír vele a ház egy szellőscooler master cm 690 advanced van benne vagy 5 darab 14 cm venti . -
válasz
Pro!Petya #1813 üzenetére
Jahm vágom, de direkt ezt vettem a laphoz és 2700X-et vettem bele és mondom csak van benne annyi, hogy viszi is...majd a végén kiderül. Olyan RAM Modult nem láttam laphoz ami a listán lett volna a valós frekvencián (pl. 4000MHz @ 4000MHz-n ment volna)
A Taichi Ultimate laphoz ez volt az a RAM ami 3466MHz és mennie is kell annyin. (lista szerint) IMC már egy más kérdés. Lap szempontból nem igen van megfelelőbb e célra. (ami jobb és többet tud összességében) reméljük elérem a kitűzött célt! Isten segítsen.MD
L -
Pro!Petya
addikt
válasz
MaxxDamage #1812 üzenetére
Mostmár a mérési eredmények passzolnak
"Hát 3466-os a RAM és laphoz is jó/ajánlott/tesztelt."
2933Mhz-től minden egyes plusz 1 Mhz ajándék AMD oldalról!
Ha 4000-es KIT-et veszel és szeretnéd azon használni sem fogja meghatni az IMC-t ami lehet 3200-on letérdel már komolyabb terhelés alatt.
Az sajnos mint írtam HW függő melyiknek hol a vége. De ezt csak teszteléssel lehet kideríteni!
Onnan fogod tudni h jó az irány ha bármely stresszteszt egy nyikkanás nélkül elfut majd, és nem lesz semmi féle anomália. Amig az utobbi fenáll bármilyen formában is addig valami nem kerek! -
-
Pro!Petya
addikt
válasz
MaxxDamage #1809 üzenetére
De megint 3466-al kezdesz tesztelni... így lutri az eredmény ha esetleg a határon táncol az imc!!
Ezért mondtam hogy 3000 - 3200tól kezd kitesztelni.
Ha van további kérdés akkor gyere privibe , ne spameljük tele a topikot! -
válasz
MaxxDamage #1809 üzenetére
(tRFC: 606.6 / ez értelemszerűen 607 ? csak egész számokat lehet megadni) 450.6 az 451 a 277.3 az 277 (kerekítve)
procODT 53 (53.3 volt a listán, azt lőttem be)
MD
L -
válasz
MaxxDamage #1808 üzenetére
Very High IBT 10 kör már nem ment le... szóval megnézem az általad javasoltakat.
MD
L -
-
Pro!Petya
addikt
válasz
MaxxDamage #1806 üzenetére
recommended & alternative
Értelemszerűen ha az ajánlott nem működne akkor ott az alt.
CAD_BUS és társait hagyjad , Csak a ProcOdt érték ami kell.
Timing+ feszek+Procodt -> ennyi legyen elsőre.
Memtest64, Aida memteszt, Prime95 Blend , IBT csak a jéghegy csúcsa ha ez mind megvan akkor stabil a ram része. -
válasz
Pro!Petya #1805 üzenetére
Van ilyen is!
Nos értelmezzük a calculator által adott értékeket.
DRAM Voltage és SOC Voltage: "REC" és "ALT" ezek mik? Melyiket kell be írni, melyik a valós érték?Termination Block és CAD_BUS Block mezőket is be kell írni? (ha igen, melyik sort, meg azt hol találom?)
Amúgy LLC meg hasonlók, meg SOC Voltage "OC Mode" -ra tettem és XMP 2.-0 -val lement az IBT High már. /lehet nem játszok a calculatorral, inkább más oldalról próbálkozom, ha már ilyen über lapot vettem..
/
MD
L -
Pro!Petya
addikt
válasz
MaxxDamage #1804 üzenetére
Nem szükséges neki a cmos clear. Az akkor kellhet csak ha túl nagyot ugrasz és elhagyod azt a pontot ahol vége van az imc-nek vagy esetleg a modul nem bírja az OC-t stb stb.
A kalkulátor attól még számolhatott neked jót anno és ez sajnos HW függő mivel az imc /ram modul /bios korlátra nincs rálátással. Ezért is írtam hogy kezdj 3000-től és úgy menj felfelé mert minden bizonnyal a 3466 a regebbi beállításaiddal nem ment.
A kalkulált értékek teljesen rendben vannak, De piszok fontos a Safe Preset-el kezdj és hogy mind a ram fesz és a soc fesz is annyi legyen amit megad.
(multkor sok felesleges kört kellett futnom valakivel mert pár óra fejtörés után kinyögte hogy a ram feszt és a Soc-ot nem változtatta meg mert soknak tartotta ,de persze a kalkulált magasabb frekit és a jobb timing-ot azt belőtte mint a huzat..)
-
válasz
Pro!Petya #1803 üzenetére
SOC emeléssel tovább ment.
Sokszor olvastam már, hogy ezzel a Calculatorral számított/megadott értékek alkalmazása esetén CMOS resetelni kellett. Elvileg a lapomon csak egy RESET gomb és megoldva ez a probléma (nem kell jumperelgetni meg hasonlók)Ezek megfelelők lehetnek? (első kép / IBT High a SOC emelés után)[link]
Ja és R5 1600X -nél próbáltam 3400-as KIT -el a 3200 -at azzal a calculatorral (ki is nyomtattam) és megadtam az értékeket, de CMOS Clear/Reset lett a vége, mert Boot/BIOS sem jött be.
MD
L -
Pro!Petya
addikt
válasz
MaxxDamage #1801 üzenetére
Haladunk!
Első körben mindenképp szükséged lesz egy ryzen DRAM Calculator-ra , ryzen Timing Checker és a Thaiphoon burnerre.
1. Thaiphoonal kiolvastatod a modulokat ugy h kellenek a nanosec-es időzítések. Ezt exportálod/mented full HTML-be.
2.Ezt a fenti mentést importálod a kalkulátorba , ott amit kiszámol Safe Preset-nek azt timingot és feszt beállítod a biosba ramokhoz + soc feszt is amit megad. /Szerintem kezdj 3000-el aztán ha az okés akkor 3200 és így tovább.
3.A Timing checker-el ellenörzöd hogy a beállított értékek egyeznek -e a kalkuláltal.(#1802) MaxxDamage
Soc feszben nem vagyok benne biztos hogy kelleni fog az 1,15V mint SR-nél.
Asrock lapokban nem vagyok otthon így az a oc/stable mód nem mond sokat
A legjobb ha a calculator értékeit használod, nagyon jó program! Az szinte megad "mindent" ami kellhet persze aztán finomhangolni már neked kell. -
válasz
MaxxDamage #1801 üzenetére
CPU SOC Voltage Auto -n van/volt. 1.15v-ig lehet menni? 1.11250v amit megnézek így elsőre.
Alatta Voltage Mode: "Stable Mode" és "OC Mode" amik vannak. Stablen van gyárilag, gondolom ez is mehet OC-re?MD
L -
válasz
Pro!Petya #1800 üzenetére
Elsőnek megpróbálom a korábbi profile mentést (XMP 2.0 + egyéb modify) és adok neki kis feszt, SOC és RAM voltaget és úgy is megnézem. Mire érdemes ezeket állítani? Majd ha a vizes hűtőt felrakom, a RAM hűtőket is felszerelem (az a biztos)
Lefutott minden, fagyás / egyéb probléma nélkül.
Most jöhet a RAM végleges fixálása... (azért segíts mit mire lenne érdemes állítani, de közben én elkezdem)
Fixen felrakott új rendszerem nem szívesen szemetelném tele kék halálok tömkelegével meg fagyásokkal..stb..MD
L
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest