Hirdetés
-
PROHARDVER!
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
X99/DOS6.22/hang megoldva, műkszik szépen. Quake szoftver renderrel 1024x768- ban 100-200 FPS között karcol. 320x480- ig jó volt, felette villogott, erre is programoztak megoldást, mskvbef7- el jó lett. FVID 1 - Enables WC on LFB - is hozzáadva, mindegyik a Falcosoft programja. Duke3D leállt, azt is orvosolta. Pinball fagyott, most rendben. Real mód a HD6850- el ok, persze a GTX1650- el nem megy, de a védett ok azon is.
Mondjuk nemtom ki fog X99- en DOS6.22- őt futtatni , de ha már modern gépre köszörültem, legyen ez is rendben.Audio init, látja az X99 alaplapi hangot
DOSos Aida névre felismerte a procit, igaz hogy Slot1 foglalatot ír
A 3 test probléma nem megoldható.
-
Mondjuk az is igaz, belegondolva hogy már retro, lehet nehezebb használtan beszerezni, mint a Dell monitort
AVerMedia AverTV BOX 9
kép, kép.Netről linkeltem, nálam most el van csomagolva. Analóg tuner van benne, most meg már minden adás digitális.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
válasz frescho #99296 üzenetére
Kössz, az elméletet akkor megkaptam. Mondjuk a cikk első olvasásra nekem bonyolult, hosszabb idő kell, átgondolni. A videon megnéztem a problémát és a megoldását.
Avermediát próbáltad a gyakorlatban, vagy netes téma mondja hogy zizeg ?
Más formátum, de pld én VGA kártyáról LCD monitorra, jónak látom a retro DOS felbontásokat, nem találom az említett hibákat (Arn kolléga szokta felhozni főleg), sőt megváltásnak tűnik a CRT után, annyira jó a kép minden paramétere.
A 3 test probléma nem megoldható.
-
mohow
tag
válasz DarthSun #99295 üzenetére
Konkrétan melyik Avermedia jó hozzá? Google nem volt a barátom Sokfélét találtam, de leírásnak megfelelőt nem.
"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)
-
frescho
addikt
válasz DarthSun #99295 üzenetére
A SCART ugye RGB-t jelent. A YUV konvertálható RGB-vé. A kompozit viszont problémás. Jó minőséget nem lehet elvárni tőle, a színjel erősen limitált. Még ha S-Videoról lenne szó, még akkor is. Ugye a kompozit az összeöntött és előtte filterezett S-Video.
Az Avermedia-val az a baj, hogy egy adott frekvenciával mintavételez ami nem jelentősen több, mint egy Amiga pixel órajele. Ez mindenféle "csodásan szép" jelet produkál. Ha mozog egy arcade játék, akkor lehet, hogy nem feltűnő, de állóképnél és főként betűknél látható, hogy zizeg az egész. Erre az igazán jó megoldás az, ha olyan célhardverre bízod a mintavételezést és visszaalakítást ami képes szabadon variálni a mintavételezés órajelét, annak fázisát és mindezt a szinkronhoz képest még tudja tologatni is. Az igazán jó darabok még a szinkront is reprodukálnak. Ez súlyos Eurókba kerül és/vagy pilótavizsgás. Hogy akár 1-1 pixel eltolás (itt ugye pixel, de valójában mintavételezési frekvenciáról van szó) mennyit számít az ide beágyazott videóban (kb. 9:00-tól, előtte elmélet van) láthatod: [link]
Szóval nem figyelmen kívül lett hagyva, hanem tényleg nem az igazi. A Dell monitor annyival jobb, hogy a mintavételezése sokszorosa az eredeti felbontásnak és a fázis is tologatható, így éles képet lehet összehozni a beépített elektronikával. Abban az esetben ahol egész számú az oversampling (pl 1920/320=6) a zizegés eltüntethető.
Be kell írni összefoglalóba és lehet mutogatni.
[ Szerkesztve ]
https://frescho.hu
-
válasz frescho #99294 üzenetére
Scart és kompozit bemeneteket említett. Avermedián van SVHS, kompozit. Elvileg ha a DSubon jó kimenetet ad, akkor mindegyik monitorhoz jó, nem kell célirányosan Dell, nincs túlbonyolítva, mivel az Avermedia szgép nélkül is működik, tehát ez a legegyszerűbb. Rá lehet kötni mindenféle konzolt, 8biteseket, stb, és a VGA kimeneten mindíg helyes képet ad, pont emiatt kapott díjat, nem véletlenül.
Emlékszem a hsz sorra, de - már korábban is említettem az Avermediát, visszajelzés nem volt - az utolsóban asszem nem említettem, mondom úgysem érdekel senkit a jó megoldás. Gondolom emiatt nem maradt meg a Dell nálam. Valamint az is közrejátszhat hogy nincs Amigám...
Nálam is előfordul hogy postolok valamit, aztán pár hsz- al később felteszik célirányosan arra a kérdést. Aztán ha megint leírom, figyelmen kívül hagyják, írja hogy kitalálta a tutit, eltelik 1-2 hét, írja hogy még mindíg nem ok, hogy lehetne megoldani?
[ Szerkesztve ]
A 3 test probléma nem megoldható.
-
frescho
addikt
válasz DarthSun #99293 üzenetére
Idén legalább négyszer volt szó a topicban erről. Még össze is raktuk, hogy melyik széria lehet az amelyiknek az elektronikája toleránsan kezeli a felbontást és nem zavarja a televíziós jel szinkron jel. PAL: 50Hz kép és 15.6 kHz sor szinkron.
Szóba került az Amiga analóg scan doubler. Jó-jó, de nem minden monitor megy vele, , mert az csak a sorokat duplázza. BRSZK-n tesztelgettük és több monitor nem szerette az 50Hz-es képszinkront, mint amennyi igen.
https://frescho.hu
-
-
KROK640
nagyúr
válasz czundermák #99289 üzenetére
1300-as Wilamette? Ez volt a legkisebb P4, nem is nagyon találtam értelmét. 1400-ashoz volt szerencsém élőben, hát az sem volt gyors. Szóval amit feltételezel a kérdőrevonásról, az lehet, hogy úgy van.
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
frescho
addikt
Simán át lehet alakítani. Nem egy nagy történet, tiszta analóg az egész.
envagyok: De, csak annyi. Sima összeadás-kivonás művelet az egész.
DarthSun: minek szenvedni amikor egy jó minőségű képet adó Dell LCD monitor kb. 25k? Ráadásul arra rá lehet kötni Amigát, Apple-t meg minden fenét ami RGB-re vagy HDMI-re konvertálható. Sajna S-video és kompozit bemenet az már nincs, de még a CGA-EGA vonalat is meg lehet vele etetni kis forrasztgatással.
https://frescho.hu
-
KROK640
nagyúr
válasz Fücsök007 #99280 üzenetére
HT-s P4-et 2003 márciusában láttam először élőben és volt szerencsém kipróbálni is. Micsoda űrtechnika volt.
DDR-es Tualatin procis lapok meg nekem nagyjából kimaradtak, mivel 2001-2002-ben általában mint olcsó alternatívát építettem az 1200-1300-1400-as Tualatinokat SD RAMmal, meg GeForce 2 MX400-al. Olcsó, és akkor még mindent vivő játékgépeket lehetett készíteni belőlük, 256-512MB SD RAMmal, meg egy 20-30-40GB-os HDDvel.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
KROK640
nagyúr
válasz FoxiestFox #99271 üzenetére
Bizony, bizony.
Haverom vett egy 1300-as Tualatin Celeront ASUS TUSL2 lappal. Felment neki 1733MHZ-re.
Én vettem egy 1700-as Wilamette Celeront 2 héttel később (akkoriban még az újságokból láttuk a teszteket, de azok meg átlagosan 1-2 hónap késésben voltak, így totál látatlanban vettem a CPU-t, akkor jelent meg, és semmilyen infom nem volt róla, csak hogy magasabb órajel és elvileg FSB mert 400-as, tuti gyorsabb is lesz).
Az első totális meglepődés az volt, hogy 1300-on elveri az 1700-as W Celeronomat, sőt, még 2000-re húzva is nagyon megszorongatta. Ha viszont ő beállította 1733-ra, akkor 2266-on is kikaptam tőle.
És akkor még nem említettem Tóni cimborám Tualatin Cerkáját ami képes volt 2100MHZ-en is menni!!! Mondjuk azt a gépet sokáig az csapta agyon, hogy egy TNT1-es volt benne, de amikor később belekerült egy GeForce 3-as, akkor igazi erőmű lett.Ehhez képest a P4 Celeron proci picit drágább volt eleinte, a hozzá való lap sokkal drágább volt, és eleinte csak DDR-es kivitel volt, ami a jóval drágább DDR memóriára való kötelező átállást is jelentette. Szóval drágábban lehetett modernebb, de lassabb gépet csinálni. Az egyetlen előnye, hogy a CPU csereszabatos volt egy nagy P4-el, 3GHZ-ig is akár (maximum HT nélkül), pedig a legtöbb helyen - így nálam sem - sosem lett kihasználva.
Később aztán megjelentek az SD RAMos P4-et támogató alaplapok is, na azokkal lehetett igazán lassú 1700-as Celeron alapú konfigokat csinálni, de volt olyan nagyáruház, ami 1600-as P4-est kínált 128MB SD RAMmal ...(akkoriban már 256 vagy 512MB RAMot raktunk a gépekbe)Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
RollandCG
csendes tag
válasz envagyok #99283 üzenetére
Inkább Kecskés Viktor fejlesztését válaszd:
https://amigastore.eu/en/814-scanplus-ecs-for-amiga-500-and-amiga-2000.html
Viktor fejlesztéséről cikk az Amiga Mániában:
és amit eddig kaptam tőle:
Sorozat gyártás előtti scandoubler:
Az Amigaspiriten utána olvashatsz, de az már az a kategória amikor már a gyönyörtől magad alá hú....zol :-)Gyártott az A1200-ashoz is scandoublert.
-
KROK640
nagyúr
válasz cbmfan #99269 üzenetére
Jujj, a jóöreg sulinet, de imádtam, különösen az elsőt. Olyan sok gépet kellett építenem akkoriban, hogy főállás nélkül csak a gépösszeállításokból és telepítésekből kényelmesen megéltem
1700-as Celeronból én is indokolatlanul horribilis mennyiséget állítottam össze, bár sokakat próbáltam inkább egy 1200-1300-as Tua irányába terelni, de nem mindenkit lehetett, meg egy idő után kapni sem nagyon lehetett. így maradt a P4 Celeron, az általad említett alaplapokkal. Azért én igyekeztem az integrált VGA helyett legalább valami egyszerűbb cserélhetőt belerakni, egy időben rengeteg GeForce 2 MX400 is futott át rajtam emiatt, és akkoriban azzal azért még szépen el lehetett játszogatni. (A még csóróbbak meg kaptak 16MB-os Savage 4-et, még mindig jobban jártak vele mint az integrálttal)
Az olyanokat szerettem még (eléggé kevés volt azért) akit ki lehetett terelni a sulinetes konfigocskák világából, és át lehetett terelni akár a rendes nagy P4-esekhez, meg normálisan megépített gépekhez, és mivel áfa nélkül nagyker áron tudtam szerezni akkoriban a cuccokat, a végösszeg még mindig tudott baráti lenni.
Egyébként fillérekből csodákat váró, és aktuális csúcs játékkal játszani akaróak most is vannak, bár kétségtelen, hogyha lehet, akkor akkoriban még sokkal többen voltak.#99268 zotyesz66 : 2000-ben én még 366-os Celeronnal és 96MB RAMmal meg egy ASUS V3400TNT-vel toltam. De a csúcsgépes havernak is csak 733-as PIII volt 256MB RAMmal, meg most nem ugrik be milyen VGAval. (az persze akkoriban nem mindegy, hogy az év melyik részében, de esetemben az egész évben ilyen gépem volt)
Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
nagyúr
Úgy néz ki, van baja az NF4-es DFI-nek.
Számtalan HDD/SSD/RAM/ramslot és USB/ODD telepítők variációja után kihullott pár dolog, 2 db RAM, egy ODD, egy XP lemez meg legalább 1 ramslot gyanús...
Régebben is voltak érdekes dolgai, kezd kristályosodni.
Egy W2000 PRO sikeresen felment SSD-re, XP Freedom meg majdnem kész (ODD-ről mindkettő).RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
envagyok
veterán
Amiga 500-ra találtam 2 jó lehetőséget:
https://amigastore.eu/955-rgb2hdmi-amiga-500.html -
Fücsök007
őstag
válasz zotyesz66 #99277 üzenetére
2000-ben még nem volt Tualatin csak S370 vagy SLOT1 PIII coppermine, 2001-ben jelentek meg a Tua procikhoz passzoló DDR-t is fogadó alaplapok. 2002 tavaszán már voltak univerzális AGP-s P4-es lapok amik kezelték a NW 133MHz FSB-s P4 procikat. 2003-tól voltak kimaxolt P4-es procik és hozzá való AGP-s alaplapok.
-
cbmfan
őstag
válasz Fücsök007 #99275 üzenetére
azaz, van is pár P4C800-E Deluxe 3.4 GHz-es procival, 4X1 Giga jobbfajta RAM-mal
van még valami Asus 875-ös dual S604 Xeon lapom is, de nem jut eszembe a típusa. az érdekes módon csak 533 MHz-es Xeonokat kezel, van is benne két 3.06 GHz-es.
Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo
-
Fücsök007
őstag
válasz cbmfan #99274 üzenetére
Így van, Tua procik alá ajánlott már a DDR. P4 másik előnye az SSE2, illetve aszinkron módban 400MHz-en vagy fölötte is járatható 2X512MB ram. Megfelelő lapban 3,4-3,5GHz-en már van erő, továbbá végre van USB2.0 és mellé Univerzális AGP pl. Asus P4S533-E vagy későbbi lapoknál AGP 8X és firewire.
[ Szerkesztve ]
-
Fücsök007
őstag
válasz FoxiestFox #99271 üzenetére
130nm vs 180nm is sokat segített a Tualatin prociknak. Később a 2,8/3GHz-es P4 NW procik 133MHz-es FSB-vel lenyomták az összes húzott PIII-at, akkor is ha DDR vs DDR alaplappal mérünk.
-
cbmfan
őstag
válasz FoxiestFox #99271 üzenetére
kb. az összes Willamette és kisebb Northwood magosoknak
Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo
-
félisten
-
-
cbmfan
őstag
válasz KROK640 #99267 üzenetére
az bizony, építettem ezekből anno jó pár száz gépet. intel vonalon P4P800 volt még ilyen, minden másfeledik sulinetes gépbe ennek valamelyik variációja került. vagy ha monitornak és nyomtatónak is bele kellett férnie a 120 ezerbe akkor P4S533-MX vagy P4S800-MX 1.7 GHz-es Cerkával, 256 Mega RAM-mal, hadd örüljön a gyerek. aztán írtam a sztorikat számtech boltos topikba ilyenekről, hogy jöttek picsogni miért nem megy az aktuális csúcs játék az integrált szutyokkal... mikor kérdezték, hogy mit kell cserélni, hogy menjen csak azt mondtam, hogy a ház maradhat
[ Szerkesztve ]
Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo
-
KROK640
nagyúr
válasz cbmfan #99265 üzenetére
20+ évesek ezek már, és döglenek is már, gondolom. Amellett egyáltalán nem érdekesek, iszonyú tömegtermék volt abból is inkább az alja, így szerintem inkább kidobálták mint őrizgették.
A DDR-es NForce 2 Ultra pl az csúcs lap volt a maga idejében, azt inkább őrzik, meg van értéke.Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...
-
-
cbmfan
őstag
válasz KROK640 #99259 üzenetére
Asus A7V133, tucat KT133A chipsetes lap.
[ Szerkesztve ]
Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo
-
-
-
arn
félisten
válasz envagyok #99251 üzenetére
Normalis scalerre gondoltam (retrotink4k) ezek az olcso izek semmit se ernek. Vagy ott az ossc mint budget “scaler”. Mindegyik jobb lesz egy normalisabb monitorral, mint vmi budgetmonitor oldschool bemenetekkel, vagy vmi regi monitor - en ezert is adtam fel ezt az utat, elegem volt abbol, hogy vmi kompromisszumos cuccot kell hasznalnom a retrozas miatt. Vagy crt, vagy vmi atalakito modern monitorral.
Mongy az amigat pont nem probaltam, de az osscn van scart.
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
envagyok
veterán
-
-
envagyok
veterán
Amiga 500-asom elvittem anyámhoz szórakozni, amíg ott vagyunk.
Kb 5 éves LG Ledes tv-je van scart (RGB) bemenettel.
Lehidaltam, milyen brutálisan jó képe volt.
Nekem otthon nincs scart bemenet a tv-n, és a yamaha tx-nr3008 erősítőn is csak komponens (yuv), svhs, kompozit, és hdmi vsn.
A saját rendszeremre mivel lehetne jó képet varázsolni az Amigámmal?A c64-essel is gondban vagxok otthon, az erősítő az svhs jelet nem bírja feldolgozni, csak a kompozitot.
A végén kellene szerezni valami jó minőségű képcsöves tv-t , lehetőleg lapos 4:3-ast minél kevésbé mélyet, mielőtt végképp kifobják őket az emberek.
-
arn
félisten
válasz envagyok #99242 üzenetére
Az illetonek lathatoan lovese sem volt arrol mit csinal. Dos alol a 90es 3dbenche meresre alkalmatlan ehhez a konfighoz (ezert patcheltek 96 kornyeken), chris 3dmarknal meg nyilvan nem hallott az lfbrol, ami csak 2.0as vesanal van, es az egyedul a tsengnel van meg biosbol, a tobbihez kell univbe vagy hasonlo, ugy maris elenyeszo lenne a differencia a kartyak kozott.
[ Szerkesztve ]
facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld
-
Pikari
addikt
válasz envagyok #99242 üzenetére
Kamu cikk. 96 végi... hát... nVidia NV3 = Riva128, nem 1996-os, hanem 97 augusztusában kerültek az első példányok a vevőkhöz. Ehhez képest az újság lehozza, mint létező dolog.
Trident T3d9695? Soha nem létezett ilyen kártya. Prototípus volt. Az első trident 3d kártya, ami kereskedelmi forgalomban megvásárolható volt, az a 3dimage9750 (1997-es kártya szintén), a korábbi kártyák eltűntek a vállalat profiljkáb, mivel sosem léteztek.
Szóval ez egy erősen kamu leírás, amit úgy készítettek, hogy sajtóközleményekből összevagdosták a specifikációkat, a valóságban ezek ott olyan formában nem is léteztek. És ezért hülyeség az összes ilyen leírás.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
envagyok
veterán
Pár apróság a bejgli mellé.
Windows 95 boot módosításáról, 96 végi 3D gyorsító helyzetről (a 3dfx megjenésekor már elérhető más 3D gyorsító helyzetről, az nv1 nincs a listán), és a 2d videokártya sebességmérő DOS/Win 3.11 alatt. Itt meglepett a tseng sebesség.
-
Pikari
addikt
válasz cbmfan #99237 üzenetére
Ahogy nézem, 1 db órajelkristály van, amiből chip állítja elő az összes órajelet az alaplap számára. Valószínűleg az egyik lába le van zárlatosodva, mérd ki.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
cbmfan
őstag
adott egy Zida TX810E lap 766 MHz-es Cerkával aminél az óra háromszor gyorsabb a kelleténél. elem új, próbáltam más procikkal, helyzet ugyanaz. van erre valami ötletetek?
Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo
-
Fenyő
őstag
Igen igazatok van, az első verzióban még biztos nem volt, lévén még piacon sem volt az SB, a későbbiekbe tették bele, de hogy melyiktől az már nem rémlik, ami még közben eszembe jutott, hogy Gods-ban van még minimális digi (leginkább csak az introban) hang ami fut Xt-én is és nem kér EMS-t sem, ez eddig akkor 3 játék és egyiknél sincs olyan egetverő különbség az Adlibhoz képest.
Ems memóriakarival meg mondjuk hozzájön max egy tucat ami talán még elfutogat XT-én is, de nem feltétlen élvezhető sebességgel..Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Voltmodot én sem alkalmaztam, attól tartanék azért. Amit enged gyárilag, Zennél is csak úgy hogy alulfeszelt, kis órajelnél megnézem retro teszttel hogy mit megy, és ha ott jónak látszik, akkor csak a teszt idejére dobom fel az órajelet, de ott sem lépem túl a gyári max TDP keretet. Zenre fel lehet köszörülni a 98- at, de nem egyszerű, és csak a mai lehetőségekkel megy, retrokedvelők megírták a szükséges drivereket, modokat, legtöbbet Loew mester. Modern Intelre is felmegy állítólag, volt egy védelmi hiba, de arra is van már patch(cregfix), Zen3- hoz is kell már, az újabb biosok miatt.
7900GT/GTX- el valszeg nálam is még magasabb pont jönne, 7900GS- em van csak jelenleg.
512MB patch van, állítólag a 82.69+512patch- al menni kéne a 8600/8800 kártyáknak is, 8600GTS- el próbáltam, de védelmi hibát dobott. Nem is láttam eredményt, hogy valakinek ez sikerült volna.Jelenleg a DOS6.22 madness gépekre projektet hegesztgetem, 775/B450 ok, X99- nél elakadtam, SBEmu ok, betöltés lefut, de némelyik cím fagy, vagy hibával leáll.
Azt hittem a Prince használja a PCM- et is az effektekhez, OPL- el mennek azok is?
All : Boldog Karácsonyt Mindenkinek !
A 3 test probléma nem megoldható.
-
Pikari
addikt
A radeon x300-800 kártyák is mennek win98 alatt hivatalos driverrel (a pci-e változatok is), persze kell egy jó adag szerencse, hogy a valóságban is működjön egy-egy chipsettel a driver.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Fenyő
őstag
válasz DarthSun #99224 üzenetére
Sajnos ezek, közül egyik sem lenne jó, amúgy dos alól (nvflash régebbi verzió), win alól talán a gpu-z mintha tudna ilyet, linux alatt pedig flashrommal lehet biost menteni/írni.
A teróriám szerint ennek a 6800LE-nek, ami rokona GT-nek, amolyan light GT, a memória időzítései nem stimmelnek a valós GT-éével, vagy legalábbis szimptómák nagyon olyanok, emlékszem pl. volt egy 8500LE-em ami ha nem a gyári biosa volt benne, akkor max ilyen 200 körül ment hiba (artifact) nélkül, míg a gyárival 250 és afölött is kicsivel hibátlanul működött, a 2 bios között csak a memóriaidőzítésekben volt különbség, rabittal kiolvasható volt, de ue. igaz volt a 9000-es Radírokra, gyakran még a memória gyártója sem volt mindegy, hogy Hynixes, Samsungos, Infineonos stb bios van bennük. Persze az is simán lehet, hogy a kártya nem 100-as, de az csak akkor lenne egyértelműen eldönthető, ha az eredeti biosát is bele lehetne próbálni.
Nem vagyok én komoly tuningos, már a feszemeléstől és vmodtól is fázom, főleg ilyen régi vagy ritkább hardverek esetében, amennyit megy alapfeszen jó léghűtéssel az még ilyen tesztek erejéig belefér, de tartósan max csak ilyen szabvány fsb órajelek, alaposan kitesztelt feszesebb memóriaidőzések, vagy vga esetében alaposan kitesztelt letiltott csővezetékek engedélyezése, ha nagyon sok órajeltartalék van benne, akkor a max -5-10%, meg tesztekhez az éppen aktuálisan leggyorsabb driverek megtalálása és kb ennyi amivel operálok. Amúgy nem is tudtam, hogy a 98-at rá lehet hegeszteni Ryzenre (a 98 a te fétised, a 9x nekem a korai 3D-t jelenteni, amihez meg bőven elég egy P3-P4, Athlon-Athlon Xp, Gf4Ti-vel meg/vagy Voodooval, ill. különféle egyéb érdekes 3d apikkal (Rendition Verité Speedy3D, S3 S3D és Metál, Powervr sgl stb, esetleg még isás hangkarik mivel a 9x-ben is teljes értékű dos van, ill A3D)), nincs olyan erős Ryzen procim amivel versenybe szállhatnék. Ill. még az rémlik, hogy a legerősebb vga kari amit még működésre lehet bírni 9x alatt ilyen beta driverrel (szóval tényleg csak ilyen bencselésre jó csak, a játékok jelentős része allatt bugzik) az a GF 7800/7900 széria abból is max a 256mb-os verzió, nem tudom az 512-esre van-e patch, de a kérdés teoretikus ui. csak agp-és 24 pipás 7800GS+-om van, pci-e alatt van 256 megás 7800GT-ém, de azzal megint messze vagyok egy 24 pipás 512 megás 7900gt/gtx-től.envagyok: A prince és a lemmings csak az SB opl részét használja, úgyhogy tök ugyanúgy szól Adlibon is mint SB-én, ami így első blikke beugrik és fut Xt-én is és EMS-t sem kér a digi hangokhoz, az a prehistorik, ott az effektek használják az SB digit részét is.
[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
-
-
Csak egy 6800GT- m van(kép).
Valamint QFX3450(6800GS), és a képmentése, TPWUP adatok.
Itt tök amatőr vagyok, videobiost azt sem tudom mivel lehet menteni-visszatölteni, soha nem alkalmaztam ilyesmit - de hátha jó valamelyik biosaAmúgy üdv, régen jártál erre. Az SS7 3DM2001 pontodat még meg kell döntenem majd
Mivel Te kiváló tuningos vagy, van Win98 3DM2001 verseny, igaz hogy csak én+2 fő van benne eddig. Jöhetnél, ha van kedved, vas mindegy, csak a Win98 a kikötés. Jelenlegi csúcs by DarthSun : 61077 , örülnék ha valaki lenyomná + ezeket is le lehetne fölözni.A 3 test probléma nem megoldható.
-
Pikari
addikt
válasz Yutani #99221 üzenetére
Ebben a korszakban így van megoldva. Futószalaghibás 9800pro-kat ekkoriban úgy "javítottam", hogy 9800SE biosokat próbálgattam beléjük, kb 20.-30. biossal sikerült épp a döglött futószalagokat letiltani, és utána használható lett a kártya. Csak addig kellett randomizálni a biost, amíg épp a hibás futószalagot tiltotta le. Akkoriban elég egyszerű volt beszerezni ezeket a biosokat, százasával lehetett őket letölteni mindenhonnan. Persze évtizedes távlatban már én sem tettem el ezeket.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Fenyő
őstag
válasz Pikari #99220 üzenetére
Végigpróbágattam, az összes quadot egyesével, tehát még a gyárilag engedélyezetteket is egyesével megnézegettem (letiltottam/engedélyeztem), de semmit nem számított, ill. egyik letiltott quad valóban rossz, az egyértelmű kockás képhibákat dob 3d-ben, csak ram órajel csökkentésre reagál pozitívan, leggyorsabban az Atittol szőrőskocka artifact tesztere hozza elő hibát (azonnal), de 3Dmarkok pl hibátlanul futnak 500-ön is...
Yutani: A letiltott (hardver masked) quadokat ha jól rémlik ellenállás(okk)al vannak szabályozva a nem GT karikon, szóval azok a GT bios ellenére is tiltva maradnak, amíg rivatunerrel fel nem oldod, vagy át nem forrasztod az ellánállást az engedélyező állásba.[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Pikari
addikt
Ja értem. Az úgy már tényleg nagy veszteség. Nem lehet amúgy, hogy az extra futószalagok aktiválása okozza a problémát?
Lehet, hogy azért lett visszanyesve a futószalagok száma, mert a memóriavezérlő nem tökéletes bennük. Minden kártyában más-más futószalagok vannak letiltva (attól függ, hogy mik a defektesek) úgyhogy ezért nem tapasztalsz különbséget a 12 illetve a 16 futószalagos biosok között. Ebben az esetben ha találsz egy ugyanilyen kártyát, az se fogja megoldani, mivel azokban is megint más futószalagok lesznek letiltva.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Fenyő
őstag
válasz Pikari #99218 üzenetére
Sajnos már így került hozzám, és 500 helyett megy 275-ön, azért az nagy különbség (a 350 ddr1-es LE lenne), mondjuk nem nagyon szembeötlő csak kevés helyen jön elő, lehet az előző tulajnak fel sem tűnt, ha nem használta olyan progikkal aminél előjönne, amúgy szemre szép állapotban, nem úgy néz ki (szinte pormentes, újszerűnek kinéző), mint amit agyon használtak.
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Pikari
addikt
Értem. Tehát akkor modoltál már te is egyet magadnak, és az a fő bajod, hogy 350 helyett csak 275ön megy a ram az időzítés problémái miatt.
Valószínűnek tartom, hogy nem az időzítés a probléma. Nem vagyok benne biztos, hogy a bios azt szabályozni tudná. Előfordulhat, hogy a ramok degradálódtak rajta annyira, vagy a memória VRM-jén a kondik rohadtak el kissé, és azért nem megy 350et. Viszont ez csak 22%-os sávszélességcsökkenést jelent, amit valójában észre se fogsz venni. Nincs értelme emiatt nagyon keresgélni szerintem.
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
Fenyő
őstag
válasz Pikari #99215 üzenetére
Igen, mint ahogy minden rendes GT bios, Nibitorral át lehet állítani 1.1v-ra (ezt meg is csináltam), ami az LE-k sajátja, márha egyáltalán ez szoftveresen állítgatható, sejtésem szerint nem a gpu a probléma, az még akár menne is GT órajelen, hanem a memória időzítése, meg még ki tudja miben térhet el az Inno karija egy valódi GT-től, abban mindenesetre megegyeznek, hogy mindkettőn 256mb gddr3 ram van és nv40-es gpu.
jokeph: Köszi, de sajnos ez is Gddr1-es kari, meg 128 megás is, szóval ezzel sajnos nem menne...
[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
nagyúr
Egy Leadtek GF6800LE-m van, ezt látja belőle a GPU-Z:
RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing
-
Fenyő
őstag
válasz Pikari #99213 üzenetére
Ez van benne, az órajeleket meg a feszültséget be lehet lőni az Inno gyári értékre 300/1000ddr3(500) 1,1v, de mivel a memória késleltetések nagyon nem stimmelnek, csak 550ddr3(275)-en megy hibátlanul vele...
[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
-
Fenyő
őstag
válasz Pikari #99211 üzenetére
Techpowerup-ot végignyálztam (gyakorlatilag azzal kezdtem), de sajnos csak 128 megás ddr1-es 6800LE biosokat találtam, az ilyen régebbi biosok inkább mvktech.neten voltak annó, nibitort ismerem (de ott leginkább csak órajeleket, meg venti sebességet, tvout kimenetet, esetleg gpu feszültséget lehet csak állítani), de ilyen memóriaidőzítéseket eltálálni elég nehéz lenne, főleg ha esetleg más különbség is van a GT bioshoz képest, sajnos az Innon kívül nem tudom csinált-e más ilyen amolyan light GT-t, szóval itt leginkább csak az eredeti bios lehetne a megoldás ha vkinek lenne ilyen karija és le tudná menteni a biosát...
[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Pikari
addikt
Itt érdemes keresgélni.
De modolhatsz is magadnak biost régebbi toolokkal, pl régebbi nibitorral.De ha ide feltöltöd a biosát, én szivesen modolom neked. Csak mond meg, mekkora órajelet akarsz.
[ Szerkesztve ]
A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.
-
envagyok
veterán
Az XTIDE rom minden esetben bejelentkezik, ha benn a klón soundblaster kártya, akkor is, csak mikor keresi a drive-okat, akkor nem találja a cf kártyát, ha benne a soundblaster klón.
Ami jumperek vannak rajta:
Jp6 Mono/stereo -> stereo
Jp2 Port? 22x/24x-> 22x
Jp1 GS (Ezt nem tudom mi) -> closed
Jp4 irq 2/3/5/7 -> 7
Jp5 drq 1/3 -> 1
Jp3 dack 1/3 -> 1Itt egy jobb kép róla
-
Fenyő
őstag
Sziasztok és retróban gazdag Karácsonyt mindenkinek,
Egy Inno3D 6800LE 256mb gddr3 agp-és zsugához keresnék biost, ui. sajnos a jelenleg benne levő Club3D 6800GT bios valószínűleg nem passzol hozzá tökéletesen (a szamár kapott egy ló biost és öszvér lett e végeredmény), ui. helyenként artifactol, valószínűleg a GT bios memória időzítései nem kalppolnak ehhez a karihoz, ui. ha visszaveszem a memória órajelét 1000-ről 550-re, akkor megszűnik az artifactolás (akár még 12/5-re unlockolva is). Hasonló volt a helyzet annó a 8 é 9 ezres Radeonok idejében, ha nem saját biosuk volt rajta, még a névleges órajel alatt is artifactolgattak. Amúgy szép állapotban leledzik, ha netán akadna vkinek ilyen karija vagy mentése a biosárol, esetleg perfect waybackmasina kezelő (mvktech.net-en lehet korábban fent volt) annak hozsanna a magasságban.
Hogy vmennyire a fenti fonálhoz is hozzászőjek vmit, XT-hez Adlib-nál több az esetek 98%-ban nem igen kellhet, ha van EMS memóriabővítésed akkor talán 90%-ra módosul azoknak a játékoknak aránya, amik az SB digit részét is ki tudják használni, de valószínűleg azok a játékok már jobban érzik magukat egy 286/386-oson. Amúgy XT-re 3.31-es Dos a favoritom az eszi meg a legkevesebb konvencionális memóriát és már kezel ”nagy” Fat16-os vinyókat is, és etherdfs-3-al lehet rá linuxos FTP szerverről motyókat átpakolni rá, csak egy 8 bit képes (3Comok ált tudják) 16bites utp-és hálókari kell és a laplink kábel már csak vészmegoldás.
Még a Svardossal szemezek, hogy ez még új fejlesztésként elindul XT-én is, akkor ki kéne próbálni, de lehet inkább modernebb vasak a célközönség, bár kettő nem feltétlen zárja ki egymást...[ Szerkesztve ]
Nem küldhetsz privát üzenetet saját magadnak!
-
Czo
addikt
válasz envagyok #99203 üzenetére
Direkt fotozod ugy a kartyaidat, hogy se az egesz kartyat, se pl jumpereknel a jumperek allapotat/feliratokat ne lehessen latni? Van meg ott szelen barmi azon az SB-n?
Az a DSUB15, az Game Port-nak is hasznalhato az SB klonkaryan? Ha igen, akkor milyen I/O cimre van rakva? A Game Port aszem 0x200-0x21F kozott lehet, ha pedig 0x200-on van, akkor hiaba rakod oda az XT-IDE-t, a 0x200 is foglalt. Olyan cimre rakd, amin nincs semmid!
[ Szerkesztve ]
-
envagyok
veterán
válasz frescho #99201 üzenetére
Átírtam 0x200-ra , és 0x208-ra az XT-IDE biosában az io címet, majd átállítottam egy kapcsolót, hogy az is 200 legyen.
Sajnos ugyanaz a probléma.
Ha csak az XT-IDE van, akkor megy, látja a CF kártyát, bebootol róla a DOS, ha beteszem az SB Pro klónt, akkor az XT-IDE Biosa nem látja a CF kártyát, ergó nem bootol be a DOS.
Azt hiszem mára ezt elengedem. -
félisten
Gameporton a gép működése közben lehet eszközt cserélni?
-
frescho
addikt
válasz envagyok #99190 üzenetére
Teljesen felesleges ennyi szemét a config.sys-be. Az SB Pro, ha be van jumperelve nem kér semmilyen drivert. RAM-ot spórolsz fele, csak a set blastert hagyd meg. De ezt már Czo is leírta. Ahogy a többiben is igazuk van a többiekenk. Rakd át más meghajtójelre, hogy ne ütközzenek. A win-nek saját mouse drivere van setupold be szerencsétlent.
Ha jól látom az XT-IDE 0x300-as címre van állítva. Nekem a programming guide ugrott be, rákeresve ez lehet a gond, de Czo gyorsabb volt. Bocs a screenshotért, de nem engedte ki-be másolni
Volt egy kérdés amire nem válaszoltam korábban: A game portot az IO kártyán tiltottam le, mert az SB klónon nem lehetett, így ez utóbbiét használtam
https://frescho.hu
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Háztartási gépek
- E-book olvasók
- 2024 - Békés, boldog karácsonyt kívánunk minden olvasónknak!
- Asszociációs játék. :)
- Szólánc.
- Kerti grill és bográcsozó házilag (BBQ, tervek, ötletek, receptek)
- Kezdő fotósok digitális fényképei
- Google Pixel topik
- Path of Exile 2
- Ingatlanos topic!
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest