-
PROHARDVER!
AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Off, bár retro hangkártyákhoz is jól használható, mivel van rajta unbalanced RCA és jack bemenet is.
Művészlélek költözött hozzám, most evvel flexelek :Szépen megépített kis dobozok. Tegnap óta megy a bejáratás. Balanced csatlakozással az Onyx- ről.
Tiszta, részletező, mély a mérethez képest ok, jól kottázható, de nyilván nem megy olyan mélyre mint a jóval nagyobb Solo6C- n, cserébe jobb a közép/magas. Kétutas dobozoknál amúgyis tendencia, a nagyobb méret felé, lyukassá válhat a középsáv.
Viszonylag sok helyem van, de a 32"- os monitor mellett épphogy elfért, úgyhogy a Solo6C is ott van. Kisméretű dobozok, de akinek kevés helye van, érdemes lemérni hogy elfér-e, szgépes hangszórónak ugyanis nem is annyira kicsi. Hevenyészetten dobtam fel egyelőre, ideiglenesen bubifólia van alatta, kis csillapítás az asztal felé. -
válasz
FoxiestFox #82098 üzenetére
Szakértő azért nem vagyok sztem, de...
-a Win98- ra szoktam nagyképűsködni, meg flame/trollt tolni hogy én tudom igazán felpakolni. De legalább az általam ajánlott telepítési módszert részleteztem, linkeltem már néhányszor, ebben kb erősen haladó szint
-V2SLI- vel meg a 3DM99 csúccsal szoktam flexelni, valamint hogy az ikrek hibátlanul mennek 110MHz- en is, meg az ajánlott driver, szóval ilyesmi...ezeket a gépről készült bloggal tudom megtámogatni. Ebben középhaladó vagyok kb.A gép nincs most előttem, felrakva a próba vagy retro állomásra, ilyenkor azt szoktam mondani hogy nem mindenre tudok válaszolni, most is így van, néhány dologra nem biztos hogy jól emléxem...
Kártyák elhelyezkedése : ezen a fotón látszik nálam hogyan vannak, de nemtom mennyit segít, kicsit más konfig mint a Tiéd, meg más lap(de hasonló sztem, mert ez is BX - BE6)
Nálad 3 hangkártya, nálam ebben csak egy(Awe32), bár azt tapasztaltam hogy Win98SE alatt mennek a bonyolított témák is, még későbbi gépben is, pld S939- ben nemrég a 2video+2hang, a kiterjesztett panorámakép róla(nemrég is már linkeltem). Tehát emiatt sztem még mennie kéne az SLI- nek, főleg hogy IRQ- t nem kér, csak báziscím/mem-tartomány kell neki.
átkötőkábelt és a monitort dugni : ki kéne bányászni a gépet, de úgy emléxem, az AGP felőlibe dugtam a monitort, ahogy Te is leírtad.
BIOS-ban kell valami extra : asszem nincs különösebb extra igénye onnan, hirtelen arra emléxem csak hogy a tuninghoz lövögettem be a BIOS- t, proci+ramok setelése, hogy stabilak maradjanak 133MHz FSB- vel.
Driver : FastVoodoo2 v3.5 lett nálam a nyerő, ezt szoktam ajánlani is, volt azért némi driveres, szoftveres evolúció is, ezt pedig a blogjában levezettem. -
Kellene nekem egy Voodoo szakértő.
Van 2 db 12 megás V2-m, SLI kábel, minden.Mikre kell figyeljek?
Mikor betettem őket együtt, és feldrivereztem, kicsit "fuzzy" volt a kép játék közben, mintha valami interferencia vagy desync lett volna a kártyák között. Aztán addig cserélgettem a drivereket, pöcögtettem a BIOS-t, hogy eltűnt a jelenség és szépen ment mindkét kártya SLI-ben.
Aztán viszont elkezdtem visszapakolni a tesztelés közben kivett kártyákat, és természetesen összefosta magát a Win98 (vagy a V2 driver) mert innentől nem volt hajlandó működni játék alatt se a két kártya együtt, se egy darab, úgyhogy nulláztam a rendszert és hétvégén kezdem elölről.Szóval mely slotokba menjenek a V2-k?
Egymás mellett kell-e lenniük?
Az AGP mellett legyenek, vagy a lap másik végén, az ISA mellett?
Van szabály, hogy melyik kártyába kell az átkötőkábelt és a monitort dugni (mindkettőbe dugva őket volt kép, feltételezem amibe van dugva a cucc az lesz a fő kártya?)
BIOS-ban kell valami extra beállítás BX lappal? Gondolok PCI latencyre, IRQ-DMA reserve vagy ilyesmi?A Voodoo2-eseim típusa CMC Orbit 3D, abszolút referencia design, semmi extra nincs bennük.
Van-e konkrét ajánlott driver (nagyon sokból lehet választani 3dfxzone-on pl).A konfig:
- BX133 RAID lap, 1 gigás Copperrel
- Radeon 9000 AGP
- Aureal Vortex 2 PCI
- SB Live PCI
- SB 16 ISA
- 2x V2 PCI
1 db PCI marad szabadon. -
KROK640
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #82096 üzenetére
Ez mókolás nélkül is eléggé extra egy valami ... csak jó gyenge valami
-
válasz
Armagedown #82095 üzenetére
Sehogy mivel driver sem megy fel. Kell rá másik bios.
Amúgy igazi asztali 3850 gpu de fele órajelen, negyed ramsávszélen(12gb/s hiába 256bit ha ddr2 400 olyan mint egy dual chaneles ddr2-800 integrált), alulhűtve, gyenge vrm-el...de legalább világítés új dobozos.
Megtippelni sem tudom. -
Armagedown
őstag
válasz
MasterDeeJay #82090 üzenetére
Ez a sebesség melyik valódi videókártyájéval egyezik meg?
Hogy futnak vele a játékok? -
-
válasz
MasterDeeJay #82092 üzenetére
Huh, ki kéne köböznöd, lehet ám hogy valamelyik desktop driverrel is jó lesz, vagy hackelt/Omega...ilyesmi. Vagy amit említettél, BIOS moddal, ahhoz amúgyis értesz - legalábbis nálam jobban, az biztos.
-
-
válasz
MasterDeeJay #82090 üzenetére
Jó az. Kisebb órajelek...mobil GPU. A hozzávaló mobil driverrel van a kékhalál ?
-
Na hát Win10 alatt a sima driverrel megy de amint felrakom rá a rendes driverét egyből kékhalál. GPU kissé extrém hőfokon megy, VRM-hez sem lehet hozzáérni gondolom maxon megy driver nélkül.
Órajelek felezettek, azaz GPU 333mhz, ram pedig DDR2-400 ami háát elég szédületes sávszélt produkál.
https://www.techpowerup.com/gpuz/2m42f
Lehet egy rendes biossal javítható lenne. -
válasz
zotyesz66 #82086 üzenetére
A 3800+ (X2- ből) volt a leggyakoribb 939- hez. Én sem találkoztam fizikailag egy db 3600+ - al sem, csak hallottam róla. Mivel utóbbiban, 2x256k az L2, gondolom a 3800+ - osok kiadása nyírbált kessel, amelyikeknek a második 256k- ban volt gyárilag hiba, letiltották, oszt had menjen az is a piacra.
Az AM2- esbe, a sima 4000+ X2 helyére én Athlon-II X2 245- öst tettem, sokkal gyorsabb lett. -
válasz
benedekco #82084 üzenetére
Itt csak ingyenesre szabad utalni, keres/kínál vonalon is. Teljesértékű 770- esnek tűnik, ha jól működik, akkor elég értékes, még ma is. Kis Xeon 2014- es, a 770 pedig 2013- as, majdnem korhű. Persze nekem még a 6600GT PCIe is korhű bele, kedvelem az over-old keveréseket oda-vissza is, sőt az utóbbi időben direkt arra gyúrok, hogy minél elvetemültebb legyen a konfig
(#82082) MasterDeeJay : 2GB RAM, fullhd-ben/DX12-ben lassú - a DooM1, 3D-accelerátoros remake- je tuti jól megy vele FHD- ben is
, a 700W- os FSP pro- nak meg nem gond a fogyasztás, esetleg nekem(bár most még nem, csak ha nagyon elszabadulna a villany-ár).
-
válasz
DarthSun #82081 üzenetére
Értem a célzást.
Majd kiderül, nem ígérek semmit, már ígértem egy mobilt is egy másik fórumtársnak, nagybátyámnak egy laptop megy, szal lesz a tatyóban cucc.Amúgy fingom nincs mi ez, de annyi biztos, hogy 256bites, annyi van rajta, hogy:
GTX770 EX OC PCI-E 2GB DDR5 256Bit w/HDMI/DVI*2/DP
P/N: 77XPH6DV6KTZ
XM311-140400017 -
KROK640
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #82082 üzenetére
Hát azért nagyon nem mai kártya már.
-
-
-
válasz
MasterDeeJay #82073 üzenetére
UK-ban vagyok. Amúgy itt szoktam volt felajánlani az ilyeneket ingyé, de brexit óta nincs póóósta. Minden a vámon megy keresztül
Gondoltam lehet hazaviszem akkor majd felajánlom, de nem tudom még mennyi helyem lesz a tatyóban. -
KROK640
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #82067 üzenetére
Azért elég érdekes ez, akárhonnan nézem.
Előszöris HD3850-ből gyakorlatilag nagyon kevés 1GB-osat láttam. Azok még bőven 512-es kártyák voltak (igaz inkább GDDR3-al), hát a 3870X2-esemen volt 1GB VRAM, de az csúcskártya volt. De a HD4850-esem is csak 512-es volt, szal nekem már eleve a 3850+1GB érdekes kombó. Még akkor is ha DDR2.
És akkor most jön a másik : vajon mire gondolt a költő (hamisító), mikor legalja DDR2-es RAMos kártyából akar két generációval fentebi csúcs kártyát hamisítani? Legalább arra vette volnaa fáradtságot (ha már úgysincs a kártyán 2GB RAM és mókolnia kell), hogy egy GDDR3-as 512-es kártyából, csináljon ilyet... vagy hova tovább egy 1GB-os HD4870-ből, akik nem jártasak az akkori újabb VGAkba, azok be is vehették volna, hogy az 5970 ennyit megy ... (mondjuk akik X1000-es szériáról vagy hasonló GeForceokról váltanak). És hát mikor az 5970 elkezdett szálingózni és kapható lenni, addigra a 4870/4890 ára is lement annyira, hogy még azokból is bőven megérte volna gyártani...Egyébként volt HD4890-esem, elég korrekt kis kártya volt, különösen a Core I3 4330 mellett.
(csak hát aztán annak is a kevés VRAM lett a végzete... na meg a DX11/12 hiánya)
-
-
válasz
MasterDeeJay #82070 üzenetére
-
Czo
addikt
válasz
MasterDeeJay #82070 üzenetére
Azert irtam, hogy lehet, hogy nem megy, mert egy P45-os gepben probaltam. PCI-os Live, S3 Virge, Voodoo 2 ment benne, de a PCI-E csatolos 7100GS kekhalalozott. De lehet, valami oregebb, korai PCI-E chipsettel kene kiprobalni.
-
7600GS Agp nekem ment szépen Win98-al.
benedekco
Teljesítményre kb mai 1050ti szint körül van, el lehet vele játszogatni modern játékokkal is. Gyakorlatilag egy optimalizált GTX680-as. Dx12-re nem igazán jó, amúgy kepler nem szereti a DX12-t felépítéséből adódóan. Ha működik akkor 30-40eft körül el tudod adni. Pár éve még 10-20eft körül ment volna el. Én hibásan vettem egy gainward-ot de sütésre is újra megdöglött újrasütve hibásként! 25eft!-ért el tudtam adni hogy hogy hibás és akár mikor megdögölhet. -
Sikerült kukáznom egy GTX 770 2GB-os kártyát. De nem tudom hogy mi van vele. Ez már retro?
-
Czo
addikt
Ha van ketto darab, ultra-low-end PCI-E VGA-tok, de az egyiket bele kell tenni egy gepbe, hogy azon 80x25-os karakteres kepet adjon (megmakkant az integralt ATI ES1000 a lapon?!), akkor melyiket engednetek el?
Az egyik egy kicsit fiatalabb peldany, GF119-es GT 610, ami ugye leanykori neven GT520. A masik pedig egy ennel korosabb, NV44-es 7100 GS, ami eredendoen egy 6200-es volt.
Van valami hackelt driverpakk Win98-hoz, ami elvileg tamogat 7xxx sorozatu kartyakat, azzal talan eletre lehetne lehellni a 7100-at. De lehet, az nem megy PCI-E kartyakkal. Akkor meg vegulis, jobban jarhatok, ha a GT610 marad a szekrenyben. Mind a ketto passziv egyebkent, a GT610-en 2 slotnyi magas borda van.
-
Nincs sajna 3850-esem. DDR2 ezekből volt sokféle.
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/sapphire-hd-3850-1-gb.b725
https://www.techpowerup.com/gpu-specs/asus-hd-3850-magic.b1016
De ezek 800-1000 effektíves DDR2-vel voltak, ezen a kártyán meg 400!!-as DDR2 van ami fullra totál a legalja ami csak létezik ddr2-ből. -
Czo
addikt
válasz
MasterDeeJay #82065 üzenetére
Erdekes joszag. Akkor a 3850-re tippelok nyertek a chip feliratai alapjan
Visznt a RAM az tenyleg DDR2
Lehet, hogy a csalad minden tagja tamogatja a DDR2-t es nem csak az olcsobbak? Ha van/lenne igazi 3850-ed, egy osszehasonlito benchmarkot tolhatnal.
-
-
Czo
addikt
válasz
envagyok #82046 üzenetére
Soha nem probalam V2 kartyat XP alatt, mivel hivatalosan nem megy. A kitudja mennyire megbizhato, aftermarket kokanyolastol/patkolastol pedig mindig odzkodom. Egyedul azokat a moddolasokat hasznalom, ahol szepen le van dokumentalva, a folyamat, amivel ugyonez a vegeredmeny eloallithato.
Tehat nem hasznalok pl olyan 3rd party patcholot, aminel elinditassz egy exet es az megpatcheli a dolgokat, hanem levadaszom a doksit, vagy a forumot, ahol kialakult, hogy milyen byteokat kell atirni, majd megnezem, hogy azoknak mi az ertelme.
Ez a hosszueletu rendszer titka. Ez az OSX install, amirol irok, majdnem 20 eves pl. Csak es kizarolag frissiteseket kapott. Isten ments, hogy ujra kelljen telepiteni es be kelljen minden apro vackot allitani.
-
-
KROK640
nagyúr
válasz
DarthSun #82055 üzenetére
Hééé, ez egy mag egy szálon megy 3GHZ-et ha jól látom! Sőt, emlékeim szerint a Toledo csak 1 magos volt. (ha S939 kategóriába raktad ide, nem X2-esként akkor persze én kérek elnézést! mindjárt ezúton)
Azt nem szerettem ezekben a CPUkban, hogy nekem olyan zsákutcáknak tűntek. 1 maggal akkoriban már nem nagyon mmutattak a jövőbe mikor megjelentek, ellenben ahhoz is gyengék voltak, hogy igazán jó 64 bites alkalmazásokat futtassanak. Kicsit olyanok voltak, hogy mindent tudtak, de valahogy mégis mintha lényeges dolog hiányzott volna belőlük.
Viszont szép tuning, gratz! -
KROK640
nagyúr
válasz
frescho #82053 üzenetére
Az X2 3800+ volt asszem a legkissebb 2 magos AMD ... Ezek nekem eléggé kimaradtak, csak "vendég"ként fértem hozzájuk nekem akkoriban nem volt.
Q6600 megint más liga, emlékszem, akkoriban váltottam a Athlon XP-ről Phenom 9500-ra ... Mindenki el volt képedve, hogy 4 magos CPU-m van
Pedig azt kell mondjam, hogy bizony sok olyan alkalmazás akadt ahol a 2669MHZ-re húzott Athlon XPmnél lassabb volt, azzal vígasztaltam magamat, hogy de egy 3200+-os Bartont kb mindenhol hoz...
A Phenomom anno egy igazán drága, de cserébe sok helyen enyhe visszalépésnek volt értékelhető, bár tudtam, hogy ez csak addig lesz így, míg a 2-4 magos játékok nem nyernek teret. Fura mód életciklusa közepe fele jóval használhatóbb volt, mint újkorában.
Aztán az is érdekes, hogy a natív 4 magosról egy 2 magosra (4 szál) váltottam, (Core I3 4330) ami kb 2× gyorsabb volt. Mindenben is. -
Ohh a jó kis A3000-es felhúzva 2.4GHz-re... Az X2 előtt az volt és ha jól emlékszem ment volna tovább is, de nem volt értelme kifacsarni, majd nyáron várni, hogy odakozmáljon. de az még 6600GT-vel volt párosítva. Az a gépem akkori mércével jó sokáig megvolt folyamatosan fejlesztgetve. Legalább 3 videókártya járt benne: 6600GT, 1950Pro, 3850
DarthSun: Azért nem mindegy, hogy 1-1 teszt erejéig, vagy több hetes uptimeokkal volt stabil a rendszer. (kernel forgatás, videó encoding és még ki tudja mifene ment azon a gépen.) A maiakat már ezért sem piszkálom. 10%-ért nem fogok szívni. Amikor még volt benne 20-30%, azért simán lehajoltam, de az utolsó 10%-ot akkor is benne hagytam, hogy inkább atom stabil legyen a cucc.
-
válasz
frescho #82053 üzenetére
Megy az 290 FSB- n is, sőt 300- at is
, bár utóbbi már nem teljesen stabil, valahol a kettő közt van a vége. Bacsis szerint kimagasló példány ez a proci, én nem is gondoltam. Állítólag 260-70 környékén vége a legtöbbnek.
-
ityam
őstag
válasz
KROK640 #82052 üzenetére
Én is egy s939-es egymagos A64 után váltottam intelre egy C2D E4300ra. Az is kis órajelű volt így 50% tuning ment rajta konstans. Az azért jó kis proc volt akkor nekem..
Aszem S754 cserénél gondolkodtam a D805 ön csak addigra már nagyon rossz híre volt a P4eknek és így maradtam AMDn, de azért furdalt a kíváncsiság. -
KROK640
nagyúr
Na, az tök jó, hogy utólag is, de tudod pótolni a D805-ös élményt
A maga idejében nagyon nagy szám volt, főleg, hogy a legtöbb, amit láttam tudott menni 4GHZ-en vagy környékén. Akkoriban 2db Pentium mag, 4GHZ-en mindenre is elég volt. A magas órajel vert minden addigi procit, az meg, hogy dupla volt, az arra optimalizált alkalmazásokban vitte a pálmát.
És mivel eléggé belépő modell volt (volt 9XX-es széria is), ezért relative(!) kedvező áron is meglehetett kapni. (Hát sajnos még így sem az átlag user pénztárcájára volt szabva, de a powerebb userek már keresték).Egyébként tényleg, eltűnt mint az aranyóra, most, hogy mondod, legalább 12-13 éve nem láttam D805-öst, de még csak hirdetve sem. A C2D-k (E6300 főleg) bőven lenyomták, mivel érdemben gyorsabbak voltak, az alacsonyabb órajel ellenére is, és úgy vettem észre, hogy akkoriban és azzal az erával (C2D) terjedt el az otthoni userek körében igazán a két magos felépítés. 10 emberből 9-nek C2D-vel kezdődött a 2 magos CPU ... Főleg, hogy akkoriban a "Dual core" kezdte az alsóbb kategóriát jelölni.
-
ityam
őstag
válasz
KROK640 #81946 üzenetére
Nem rég olvastam az írásod a 805 is PentimD procidról és eszembe juttott hogy anno törtem a fejem, hogy azt vegyem e de végül maradtam AMDnél így soha nem próbáltam ki.Aztán azon gondolkodtam hogy mostanság nem is futottam bele 805 ös hirdetésbe
Erre ma melóhelyen a selejt gépeket pakolom és megpillantok egy kibelezett Sulinetes gépet.Nah mindom ez biza biztos nem céges gép csak valaki behozta az otthoni lomot. Se táp, se vga,se mem, se hdd/dvd, de egy alaplap volt benne procival. Hát leszedem oldallapot és láss csodát egy MSI PM8M3-V AGPs alaplap egy 805 ös procival. Úgyhogy a kibelezett gépből az utolsó menthető dolgokat is kiszedtemKipróbálni nem volt időm, de majd egyszer...
-
Hátha nem kell keresnem: a VIA KM266 is érintett volt a 4x-es AGP bugban, vagy csak a VIA KT266?
-
Czo
addikt
válasz
envagyok #82044 üzenetére
Hajajj. Ez ha jol latom, egy Windows 3.1-hez keszult valami. A lemezen a lenyeg az INSTALL.001, ami egy TTCOMP tomoritett ize. Valoszonuleg tobb file van benne. De a lenyeg, azok a datumok. Probald kigyujteni, milyen 1997 elotti allomanyod lett a Windows konyvtarban. Na, azok lesznek azok, amik felul lettek csapva. Ha rajovunk, mivel kene tenylegesen kibontani az INSTALL.001 -et, akkor meg lenne az is, hogy mit csapott felul.
Miert telepitessz ilyeneket egy Windows 9x-re?
-
Czo
addikt
válasz
envagyok #82039 üzenetére
Gondolom valamit regebbi verziora cserelt, igy hianyzik belole a fuggveny, amit mas meg akar hivni, igy jon a szep kis uzenet. Vissza kene raknod azt a filet, ami a bajt okozza. Nem irja, hogy melyik filellal van baj? Hatha tud neked abbol adni valaki ujabb verziot, aztan csak szepen vissza kell masolni. Halistennek a Win9x-ek a legegyszerubben szerelheto windowsok.
-
válasz
envagyok #82041 üzenetére
Az autoexec és config DOS indítókba nem tett esetleg valamit ? Tipp - ha ez sem akkor nemtom, újratelepítés...
Persze egy ilyen diagnózishoz ott kéne ülni a gép előtt. Vagy tudni kéne hogy mit, milyen drivert telepítettél, előzmények, milyen gép/komponensek, stb...esetleg ezek alapján, de online így is kicsi az esélye eltalálni, hogy mi okozhatta a hibát. -
envagyok
veterán
Win98se-n valami drivert telepítettem, ami felülírt pár file-t is.
Azóta msgsrv32 program szabálytalan műveletet hajtott végre üzenettel zaklat, és nem tölt be.
Tud erre valaki megoldást? -
-
válasz
FoxiestFox #82036 üzenetére
Akkor félreértetted, a Q3 benne van a mostani tesztlistámban, meg az előzőekben is. Az UT1 nincs még felvéve. Mondjuk az utóbbival is sokat toltam, szerintem is ikonikus. Az UT2004, UT3(2007) viszont már ott figyel, tehát látszik hogy kedvelem a sorozatot.
-
-
KROK640
nagyúr
válasz
DarthSun #82033 üzenetére
Azért gondoltam, hogy vedd fel, mert a kor egy ikonikus játéka, nagyon sok teszt fut körülötte. Anno én is Q3-aztam és UTztam is. Utóbbi mindig jobban ment a gépemen, ugyanakkor ha lehet még majdnem népserűbb játék volt. Eleinte mindkettőt játszottam de az UT (nagyon) hosszútávon jelent meg.
Ami azt illeti az UT-t még HD moddal mai napig előfordul, hogy játszom, a Q3 meg már csak emlék ... (van egy UT HD modom komplett a játékkal, ami mai rendszereken és mai gépeken is fut, kissé sarkítva de egy 1999-es és egy mai rendszer is összehasonlítható vele, ami szerintem nem rossz... ) -
válasz
KROK640 #82028 üzenetére
Akkor már csak a következő projectbe, feltéve ha létezik hozzá automata teszt. A Quake sor amiatt került bele, mert ott gyors konzolparanccsal lehet tesztelni. Az Unreal1- hez(az UT előtti) van autoamata, a kastély körberepülése FPS teszt.
(#82032) fatpingvin : ja, különleges keveréseket készít, engem meg már néhány egyszerű overkill miatt is kinyúvasztott pár kolléga
-
fatpingvin
addikt
válasz
MasterDeeJay #82031 üzenetére
te valami egészen felháborító konstrukciókat tudsz összepakolni, mondták már?
-
válasz
KROK640 #82029 üzenetére
A kínai procis gépet sem raktam teljesen össze. Gépház kell neki atx-es átalakítva mert elég fura mérete van. Most el vagyok látva. Tesla m40-esre készül hűtés.
Igen erős kártya. Hiába 2015-ös, húzva gtx1070ti szint amivel el lehet lenni fullhdba és friss win11 drivere is van!
Tesla c2075 core unlockja is folyamatban.
S9300x2/Mi8 úgy ahogy kivesézve.
Tesla k20c is moddolva, tuningolva kész.
Most várom hogy érkezzen a hamisitott hd5970 mert lehet berakom a tesla mellé mivel 2D-re mindegy ki adja a képet. (Most hd5450 van) bár akár voodoo3 is lehetne ha menne fullhdben gyári ms driverrel.ugyanis semmi akadálya nincs annak hogy Farcry 6 menjen voodoo3-ason úgy hogy m40 számolja a 3D-t és a voodoo adja ki a képet.
-
fatpingvin
addikt
válasz
KROK640 #82029 üzenetére
héééééé, ő szerver GPU-kban utazik
a nagyon fura utasításkészletet használó, UNIX jellegű dolgokat futtató vasak az én saram
tréfát félre, szemezek vele erősen. ez az Elbrus elvileg valami SPARC továbbfejlesztés. a napokban fogok hozzájutni ha minden igaz egy Sun UltraSparc alapú vashoz ami nagyon remélem hogy működik.
-
KROK640
nagyúr
MasterDeeJay-nek lenne való egy ilyen :
Rostec Eblbrus 8CB -
-
KROK640
nagyúr
válasz
Bile Demon #82015 üzenetére
HD4850?
Mindenesetre megvan hajtva rendesen -
-
KROK640
nagyúr
válasz
MasterDeeJay #82008 üzenetére
Miért jelzi X2-nek?
1GB-os HD3850 tuti nem létezett, tehát akkor az sem stimmel. Vagy tényleg HD3850X2... -
válasz
Bile Demon #82017 üzenetére
Nálam is egy darabig a most 2011 mellett tesztelt GTX285 volt a Zen mellett, aztán nagy duzzogva vettem bele a GTX1650- et, nekem az is elegendő. Mivel hűtöd az 5900X- et ?
-
válasz
Bile Demon #82015 üzenetére
Jó !, és úgy biztosan ki is van hajtva csutkára
. A kártya félretro, de a gép modern a javából, a procierő többszöröse mint a 2011 foglalatvédőm esetén. Komoly masina, grat hozzá !
-
válasz
Fred23 #82009 üzenetére
Gondolom a Xeonos szervezésű mag is sokat jelent. 2009- es csúcsvideo+2014- es belépő proci = már biztosan zavartalan játékmenet.
Elég nagy a játék hardverigénye, ha a korabeli komponensekkel éri el a 30FPS- t. Hasonló géppel az egyéb 2000 környéki gamek, nagyobb FPS- el futnak. Bár R7200- am nincs, a R9xxx- es szériával, nV oldalról pedig a Ti4200/FXxxxx sorozattal teszteltem, más gameket.
A DeusEx- nél nemtom mennyit számítana, de azt mondtad hogy inkább a procit zabálja fel elsősorban. -
Játéktól, procitól, na meg kártyától függ.
Deus Ex (2000) pont az, ami láthatóan megeszi még a legerősebb 2001-es procit is reggelire.
Jó beállításokkal, szuper RAM-okkal dual channel-ben egy 3.2-es P4 tudja hozni a 60-as minimum fps-t. Az a proci meg 2003-as.DarthSun: Most csak tippelek, de például egy QUAKE III szerintem fele ennyi procierővel is beéri.
A Radeon DDR 32 biten és 1024x768-ban hajszállal marad csak el egy Geforce2 GTS-től, szóval elég erős. Ha a proci nem limitálna, talán 55-65 fps-t is tudna a kari ebben a játékban, ezen a felbontáson. -
-
Czo
addikt
válasz
MasterDeeJay #82008 üzenetére
Hat, vad
A PCI-ID alapjan ez elvileg Mobility Radeon 3850, a BIOS verzio alapjan akar egyd esktop 3870 is lehetne. A DDR2 miatt (felteve, hogy az igaz) 4-es szeriabol 4670 lehet max.
Mindenesetre, ez egy nagyon erdekes "szemelyiseg" lehet
-
válasz
DarthSun #82002 üzenetére
Elég szép eredmény lett, pedig ahogy eddig néztem, a sok cache nem nagyon számít a játéknak, inkább az órajelet szereti. Baromira erős proci modjuk, szóval annyira azért nem meglepő.
Jó lett a Palomino Athlon XP 1900+, és kerek 30 fps-re lett elég SD RAM-mal:
Ez pedig így azt is jelenti számomra, hogy a Radeon DDR 32MB-hoz egy ilyen Athlon XP 1900+ dukál úgy igazán; esetleg növeljük a felbontást, és úgy jó az 1200-as Thunderbird is, de nem nagyon volt jellemző 3D-s játékokban az 1024x768 fölötti felbontás 2000-2001 környékén.
-
-
Hosssszu
őstag
Sziasztok!
Két (szerintem retro) laptop ingyen elvihető Veresegyházról.
Egyik: HP Comapq 6530B (4GB RAM, valami HDD van benne)
Másik: Compaq nc6120 (Nincs HDD keret! emlékeim szerint a BIOS-ig eljutott, ameddig volt hozzá töltőm, tehát valamennyi RAM van benne.)
Mindkettő ingyen elvihető, hátha valaki lát bennük fantáziát (nem cipelem sehová).
Jellemzően hétköznap délután hat után tudpm átadni.
Sörből a Dreher (sima züld) a kedvencem. -
válasz
KROK640 #82000 üzenetére
Létezett még dualban is. De single-ben nem volt igazán értelme még a Tua-hoz sem igazán volt szükség az extra sávszélességre, hacsak nem húztad 2-es fokozatba az utánégetőt ahol már az utolsó % is számított. Az igazság az, hogy annyira későn jöttek, hogy már nem volt értelme megvenni.
-
válasz
KROK640 #81999 üzenetére
Én meg örülök hogy tetszik a project és a stílus
, nagybetűs LIKE!- ot meg most kaptam először
.
A kis foglalatvédő 1997-2010- ig még egész jó, utána már lehetnek gondok erősebb játéknál. A régi 3DMarkok meg csak 1 magot használnak, persze az sem mindegy hogy a további háttérfolyamatok kiszolgálására marad még 5 mag, valamint ott figyel a 15MB közös használatú L3 is. Asszem a 3DM06 már 2 magot hajt, de az meg a relatíve kis órajel miatt limites(még nagyobb órajelű procival is, azért megnézem a GTX285- el is, kiderülhet kb mennyi procilimit volt a 8600GTS mellett), bár emiatt besorolhatom az egész masinát félretronak. Ha nagyobb Xeon kerül bele, akkor már rákerül a modern gép gyanúja.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core i7-12700KF
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 14900KF 24 mag 32 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- Intel Core i9-11900KF 3.5GHz LGA1200 (16M Cache, up to 5.30 GHz) Processzor!
- BESZÁMÍTÁS! AMD FX-8320 8 mag 8 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- BESZÁMÍTÁS! Intel Core i9 9900K 8 mag 16 szál processzor garanciával hibátlan működéssel
- SzoftverPremium.hu
- iKing.Hu - Honor Magic 7 Pro - Black - Használt, karcmentes
- Telefon felvásárlás!! iPhone 14/iPhone 14 Plus/iPhone 14 Pro/iPhone 14 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- ASUS Radeon RX 7600 V2 Dual OC 8Gb - Aqua gari 26.12.12 ig
Állásajánlatok
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest