- Norvégia átmenetileg betiltja az áramigényes kriptobányászatot
- 1000 milliárd dolláros AI-központot akar az USA-ban a SoftBank
- Humanoid robotokat visz az AI-szervergyárba az NVIDIA és a Foxconn
- Relatíve kompakt, "platinás" tápszörnyekkel gyarapodott az ASUS kínálata
- Valós időben generálhatja a jövőben a GPU a fákat
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Milyen egeret válasszak?
- Milyen RAM-ot vegyek?
- Vezetékes FÜLhallgatók
- NVIDIA GeForce RTX 3080 / 3090 / Ti (GA102)
- VR topik
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Csak.TnT
tag
Sziasztok. Van egy giga g1 sniper a88x lapom, benne egy a10 6700, 2x4gb Hyperx fury 1866mhz,Asus r7 260x dcIIoc 2gb. No a procit vhogy felhuztam 4.3ra feszt nem állítottam de stabil,ez így jó? ram 1866on megy,ezen lehetne húzni? Ill Aida mutatja az integrált kártyát meg az r7et is és abból ugyan úgy elveszi a ramot ami bevan neki állítva, vágom hogy azért mert mind2re van allitva, de nekem ez jó? Vagy felesleges? Már mint hogy teljesítménybe javít vmit vagy nem, potyara eszi a ramot xD köszi előre is
-
Megvettem a 845-öt, és egyelőre módfelett elégedett vagyok. Viszont felmerült bennem egy olyan kérdés, hogy ugye ezeknek is modulos felépítése van, így elvileg Win7-hez kell az ütemező frissítés, de miután letöltöttem a frissítést, a Win azt mondta, hogy ez az én rendszeremre nem alkalmazható. Tudom, ez nem a Carrizo topik, de elvileg a Trinity/Richland is érintett. Szóval a kérdés, hogy ezekhez már nem kell az update?
-
-
Ha spórolni akarsz, akkor ez esetben Athlon X4 845, jó kis proci, 13k-ért ajándék. Ha futja, akkor mehet az A8-7650K, de igazából csak grafikai erőben hozna érezhetően többet, mivel netezős gép, ez talán nem olyan lényeges.
Amúgy az a HD5450 nem olyan rossz (az én anyámék gépében is ez van), most is erről írok, Wonder Womant néztünk, hardveresen gyorsította a HD videót.
-
-
és mi az a VGA? A legjobban az írt Athlon X4 845-tel jársz, ez már Carrizo, kicsit agresszívebb a turbója, tehát elvileg pattogósabb érzetre, mint pl egy 760.
4 mag boltból 13k körül szerintem elég vicc ár, csak egy FM2+ lap kell hozzá. TDP-je is csak 65W, mint az E8400-nak.
100W TDP nem feltétlenül vészes szerintem, főleg ha csak netezésre van használva.Ha IGP-s kell, akkor meg a linkelt A8 legyen, ennek még fővonalbeli a supportja, a Trinity/Richland APU-khoz már csak legacy driver van.
-
-
Van VGA? Mert akkor vegyél szintén 13k körül egy Athlon X4 845-öt. Ha kell IGP, ezen a vonalon egy A8-7650K megéri a 20k-t szerintem.
Mivel minél olcsóbban kellene, én hardveraprón (FM2, vagy FM2+ procik között A8-A10 példányok) nézelődnék legalább a proci esetében.Az A4-6320 talán hozza az E8400-at, de nincs egyikkel sem tapasztalatom, nem tudom biztosan. De az egy modul miatt inkább kerülném, ha egy mód van rá.
-
Sziasztok, szüleim PC alaplapja bemondta az unalmast, és kellene gyorsan egy proci+alaplap kombó minél olcsóbban, garival. Van egy DDR3-as modulom, szóval nagyon nem lehet ugrálni, így egy A4-6320-at néztem ki. A mostani gépben egy E8400 van, így jó volna, ha ennél nem lenne lassabb, de a neten keresgélve vannak kétségeim. Meg tudná valaki erősíteni, hogy legalább olyan gyors mindennapi használatban, mint a fentebb említett Intel proci?
-
GeRbo_92
csendes tag
Köszönöm a választ, úgy néz ki akkor nem tudom előcsalni azt a kis plusz "tartalékot".
-
válasz
GeRbo_92 #19176 üzenetére
Richland tesztből:
"A Trinity APU két "P" állapotot (P-State) alkalmazott a turbó órajelek belövésére, ám problémát jelentett, hogy az energiaigény nem lineárisan növekszik, vagyis a hardver a két "P" állapot között ugyan skálázza az órajelet, de lineárisan, ami nem a leghatékonyabb."Szóval a válasz, hogy ez ilyen. Ideális esetben fel tud menni 4GHz-re, de legtöbbször nem megy neki, marad a 3,7GHz. Ilyen okból jó ötlet lehet gyárilag takarékos helyett szorzózármentes, K-s procit venni, azokat meg lehet cibálni, ha szükséges.
Esetleg az APM-et kilőheted biosban, hátha segít a dolgon, mert nem akar bent maradni a TDP keretben. Bár nem tudom, nonK procival lehet e ilyesmit állítani. -
GeRbo_92
csendes tag
Sziasztok!
Eljárt az idő az A10-5700 felett és a leváltása előtt akartam még egy kis időt adni neki a húzásával, eközben vettem észre, hogy játék alatt is 90%-ban a Turbo Core csak x37@3,7GHz-en megy a x40@4GHz helyett, csak időnként ugrik fel maxra, pedig a játék megkövetelné azt a kis plusz teljesítményt. Nem értem mi lehet ennek az oka.
Az IGP le van tiltva RX560-al megy, Asrock FM2A55M-DGS lapban, 500W-os táppal.
Van ötlete valakinek ez miért lehet ?
-
csongi
veterán
válasz
FoLey-v #19173 üzenetére
Ha nem tuningolod meg a 6300-at akkor nagy előrelépés nem lesz.
Persze érezhető a különbség, ha olyan programokat futtatsz. Én arról váltottam vissza, mert nem használtam kiJószerével ezt sem, de a ryzen cseréig még bőven jó lesz.
Illetve nagyon kíváncsi vagyok DX12 alatt mit tol majd egyes játékokban. -
mmdms
addikt
válasz
qqcqqc #19161 üzenetére
Neki szorzózáras procija van, szerintem a turbo maximális órajelét be se tudja állítani turbo nélkül.
(#19163) FoLey-v: NIncs kikapcsolva, csak megadtad kézzel a sima szorzót (35), meg a turbo szorzóját (37).
(#19162) simongab: Nekem asrock lapom van, ha 2133-ra állítom a ramokat a lap automatán 1,35 V-ot ad az északi hídnak, ha nálad nem csinál hasonlót próbaképp emelj feszt az NB-n.
-
simongab
senior tag
Gyerekek...új ramokat kapott 1 hónapja a gép ASUS FM2 75 A106800 ---- 4500 ra van húzva és egy 2*4corsair 2133 RAM van benne újonnan (eddig 1866 volt) Most kékhalállal fagyogat (memóriahiba) Meg kidob az alkalmazásokból...egyébként valamivel gyorsabb lett mint az 1866 os ramokkal
-
-
válasz
Gézengúz #19159 üzenetére
Nem tudom, hogy jó-e úgy, de kipróbálom.
Nem mondom, hogy sokat eszik, csak ugye 100W-os TDP-je van, ami 35W-tal több a 65-nél, és gondoltam, ne menjen már fel 100W-ig, ha úgyis csak 10% alatti teljesítmény előny jár érte.A kérdés, hogy az így visszafogott teljesítmény mennyire marad el, vagy nem marad el egy 6700-astól.
Ehhez persze tudni kéne, hiogy a 6700-as pontosan milyen freki és feszültség lépcsőkkel dolgozik és mikor vált egyikről a másikra.De mindenképpen kipróbálom a 6700 megközelítését az említett módszerrel.
Kössz a tippet! -
Gézengúz
addikt
Nekem 6800-am van, de ne mondd már, hogy sokat eszik....Lópikula.
Egyébként meg, 4.2-n megy nálam a proci, 1.256V-al, de ha beállítom az energiagazdálkodásban a proci max. teljesítményét 95%-ra akkor nem megy feljebb az órajel 3800Mhz-nél, feszültség pedig 1.164-nél. 80%-on 3200Mhz és 1.068V. Ezek ott lehetnek valahol a 6700 környékén. Ez így nem okés?
(Fm2-es a lap nem tudok TDP-vel játszani.)
-
Sziasztok!
Próbált már valaki AMD A10-6800K-t a 6700 paramétereivel üzemeltetni?
Melyik az energiahatékonyabb?Az FM2+ lapok 65W-os korlátja vajon hasonlóan állítja be a 6800K-t, mint amilyen a 6700?
Nálam most be van lőve a 65W-os korlát, és érzésre jobban beesik a teljesítmény, mint amennyi indokolt lenne.
A tesztek szerint 10% körül kellene csak lassulnia, de én kb. a TDP-vel arányos lassulást érzek.Most azon töröm a fejem, hogy BIOS-ban megpróbálom lemásolni a 6700 paramétereit.
-
mmdms
addikt
válasz
varmi2 #19147 üzenetére
Ahha. Akkor ezért nem jutok 4,4 GHz fölé, hiába állítom a feszt 1,5 voltra, vagy magasabbra, mindenhol 1,45V-ot mérek max. Annak ellenére is, hogy mindent auto-n hagyva a turboorajelen (3,8 GHz ugyebár) 1,56 V-ot enged a procinak. Elég nagy csalódás így ez a platform, minimum 4,5-et tűztem ki célul mikor vásároltam. Érdemes lehet egy 760k-t megpróbálni? Azok jobban mennek egy A85x lapban, vagy inkább A88x-et szeretik? Ebay-en régóta szemezgetek velük, 8500 ft-ot lehet megérne.
De mér pont 95 watt? CPU-z és minden monitorozó progi 65w-os tdp-nek írja ezeket, a foglalat sajátossága a 95 watt?(#19149) solfilo: Na akkor viszont ekkorát droppol a lapom, remek.
Ebben a tesztben az NB órajelet alapon hagyta a tesztelő, amivel gyakorlatilag semmissé tette azt a plusz fél ghz-et. -
csongi
veterán
Nem lehet, mivel ez bele van programozva a CPU-ba.
Alapfeszen altalaban elmennek 4Ghz-et, de a gyarinal kellene picit jobb huto ra.
Nalam egy 4500Ft hucsoves huto van fent 130W.
Ezzel 30-40 fok kornyeken van a cpu jatek kozben.
A homersekleteket is illik nezni. Mivel a lap defultba szabalyoz, es ez is okoz throtlingot.
Ez is egy vedelem. Lehet 50foknal visszaveszi az orajelet vagy a feszultseget vedelem
Ha birod huteni, 1.41-44 el elmehet a 4Ghz gond nelkul, persze ebbe beleszol a tapellatas. Azert ott van mellette a VGA.
Teszteld mielott jatszol. Prime95, legalabb 30 de inkabb tobb ideig futtasd, es figyeld a homersekletet.
Pl Core temp.
Ha igy rendben van akkor jatek alatt is rendben lesz.
Illetve bele kell menni a grafika reszletes beallitasokba, es nem mindegy a szoftveres oldal sem.
Siman lehuzhatja az fps-t egy hatterbe feleledo program de egy virus is szivathat.
Nah meg a driverek, hang,lan VGA.
A winbe erdemes vegigmenni az eneegia beallitasokon, egy hatterbe indulo leallo tanyeros vinyo is tud legeltetni.
Szoval jard korbe a dolgot, mert az ajanlott gepigenynel is kb 20-25%al tobbet tud a cpu-d.
A tobbirol nem is beszelve. Lehet egy driver reinstall vagy eggyel regebbi mar meg is oldotta a problemat. -
Tomi0703
addikt
válasz
csongi #19144 üzenetére
Grafikai beállítások med/high és mind a 2 gépen egyeztek.
Na azt megtaláltam, hogy AMD Cool n Quiet, ezt auto-ról átraktam enabledre.
Volt még ott SVM Mode, ez be volt kapcsolva, de kikapcsoltam, valamint Core C6 State ez ki volt eleve kapcsolva. Így okés?
Amúgy 4000 mhz-en nem bírta, úgy 15-20 perc játék után a képernyőn megjelentek a színes hangyák és csak a restart segített. Feszt, nem piszkáltam visszavettem 3800-ra. Ezen stablinak tűnik.
-
-
Tomi0703
addikt
válasz
csongi #19142 üzenetére
Jó lett lett köszi. Viszi.
Viszont még mindig nem oldódott meg a probléma ami miatt fel akartam tesómnak húzni a procit. Szinte csak Overwatch-csal játszik. Elég sűrűn beesik neki 70-80-ról az fps 40 körülire (FullHD). Kipróbálva nálam a kártyát (RX 560) minden okés volt, 90-100 fps beesések nélkül (i5-2310-em van). Ezek szerint a kártyának még így is kevés a proci?
Afterburnerben megnézve amúgy hullámos a grafikon, 100%-on van a gpu kihasználtság, utána leugrik 40-50-60%-ra majd vissza. Ez mitől van? -
csongi
veterán
válasz
Tomi0703 #19139 üzenetére
Adjust cpu rati: manual
A cpu szorzot emeled 40re.
Az nb maradhat auton.
Az osszes turbo funkcio disabled
A dramfrekvenci manualra, es 1600a ram orajele, mar amennyiben az adatlapodon levo 1600ramokkal van szerelve.
Feszultsegi ertekeket ne piszkald, ha igy megy akkor jo, ha nem akkor kell pici feszt emelni.
A gyari hocsoves hutonek meg ezt el kell birnia. -
Tomi0703
addikt
Udv Urak!
Ebben tudna valaki segiteni?
-
csongi
veterán
válasz
wassabi11 #19135 üzenetére
Az nem megy crossfirebe a a VGA-val?
Adjal neki tuningot, a fesz beallitasat meg hagyd ra az alaplara ha van bene auto tuning mod.
Szerintem egy 4-4.2 minden magon mar igencsak elrezheto lesz.
Az energia gazdalkodasnal csak a normal maradjon. c&q.
A turbo coret kapcsold ki. -
csongi
veterán
válasz
wassabi11 #19133 üzenetére
Van kulon VGA?
Ha nincs es a ramok lassuak nagy elore lepes nem lesz jatekok alatt. Legalabb 1866 de magasabb erteku ramok a jok, vagy az idozitesekkel kel jatszani.
Ha ramok birjak a tempot, akkor van ertelme a huzasnak.
Ha direkt VGA van akor is jol jon a plusz orajel.
De mivel APU, csak kikapcsolni birod a megjelenitest azIGP-rol, levalasztani nem tudod, szoval a tuning egyik befolyasoloja lehet az IGP.
A feszultsegi ertekek pedig sok mindentol fuggenek. De a TDP kertekeket atugrani nem engedi a rendszer.
Valahol a 65w kereteken belul kell talani egy orajel/feszultseg optimalis aranyt. Es huteni is kellene.
Illetve a tuning eredmenye is.
Ha direkt VGA-d van, akkor inkabb cserelj egy Athlonra, az tobbet hozhat a konyhara.
Nalam a860K most megy 4Ghz-en 1.41V-al.
Mehetnek feljebb, magasabb fesszel, 1.45-ig mehet.
A8 7600 volt elotte ugyan ugy 3.8 max turbo orajelekkel, de ez a+ 200Mhz (860K), minden magon jelentosen erezheto, War thunder. 20% tobletet hozott, a minimum fps-be es a dropp is minimalisra csokkent. -
wassabi11
senior tag
Sziasztok.
Lehet hogy rossz helyen járok de szerintetek megéri húzni az A6 7400k procit? 3,5 ről szeretném 4,5-ig húzni
ha húzok rajta 1ghz akkor kell állítanom feszt és egyéb ilyet?( zöld fülű vagyok hozzá).
Az alaplapom Gigabyte f2a78m-ds2. -
dzsoke2
tag
Sziasztok.Lenne 1 Soses kérdésem.Van ga f2a 88xm hd3 alaplapom a10 7850k procival vettem hozzá 1 pci-e vgat de nem tudom működésre bírni.Ha az apu ra dugom rá a monitort megy de ha a vga ra akkor nincs kép.
-
válasz
csongi #19126 üzenetére
Persze, jogos amit írsz, én sem ugrok bele AM4-be most, majd ha itt a Raven Ridge.
X6 Bristolból tuti nem lesz, arra ott a Ryzen 5 1600(X).
Mondjuk megnéznék egy rendes desktop Bristol tesztet, hova sikerült csiszolni az architektúrát. Ettől még ez csak egy tovább finomhangolt Carrizo (Athlon X4 845), szóval abszolút teljesítményben egy helyben toporgás, hatékonyságnöveléssel.#19127) iday: igen, tud vicces lenni.
-
Dilikutya
félisten
Ha lesz mellé videókártya, de adott az FM2/FM2+ lap, inkább valami nagyobb Athlon X4-et vegyen. Kevesebből kijön, vagy ugyanannyiból erősebb.
CS:GO-hoz meg nem kell külön videókártya, ezek az IGP-k is bőven jó sebességgel futtatják. Én A10-6800K-val játszottam, nem a sebesség miatt töröltem, hanem mert egy szar maga a játék. -
csongi
veterán
válasz
solfilo #19125 üzenetére
Az alaplap 20k egy elfogadhato, 320 de jobb lenne a350, ha cpu valtas van.
Nem tudom mit fognak menni AM4 Foglaltba az Athlonok, de szerintem nem lesz nagy elore lepes az FM2+ hoz kepest..
Ha csak ki nem jonnek x6 os verzioval. Itt nem lesz akkora elore lepes mint a Ryzeneknel, ugy gondolom.
De tesztek utan kiderul. Most ugy erzem, mire ertelmes AM 4 foglaltba elfogadhato aru es teljesitmenyu APU vagy R3 kijon, az meg egy ev.
Most par ezer forint raforditasaval egy 860K 4-4.2Ghz en jaratva, mar elmenne meg egy evet.
Aztan meg ugyis VGA csere es tarsai. Addig az arak is finomodnak.
De lehet rosszul gondolom. -
válasz
csongi #19123 üzenetére
845 is szorzózáras azt hiszem. Athlon X4 860/870/880K pl már szabadon húzható. De én nem nagyon költenék már FM2+ foglalatra, inkább használnám így és váltanék idővel AM4-re.
Most pl elég olcsó lett a beugró AM4-re, ha a Bristol árakat nézem (pl itt egy Athlon). Csak a memóriaárak vannak túlságosan fent.
-
csongi
veterán
válasz
Balathruin #19122 üzenetére
Vga van benne r9280x
Akkor at kell nyergelnem egy x4 845re ? vagy ugyan az helyzet ott is? -
csongi
veterán
A8 7600 tuningolhato, vagy cak a k jelu?
Illetve Milyen chipsettel erdemes? Gondolom a 58as keves ehhez.
Legalabbis az Asrock lapban nem talaltam lehetoseget, szorzot lehetne ha nem lenne szorzozatas a cpu.
Illetve nem lehet kikapcsolni a TDP-t Vagy Auto,45,65W.
Itt meg is allt a tortenet, illetve az Mb orajalet lehet allitani, gondolom ezzel sokra nem mengyek.
Az alap orajelet (100) nem talalom hol lehetne allitani, ezekben a chipsetekbe nincs benne? -
Sziasztok! Haverom egy AMD A8 6600K-t szeretne venni ahhoz 8GB ramot. Milyen kártyát ajánlanátok mellé? Legfőképp CS:GO-t szeretne nyomni.
-
csongi
veterán
Koszonom!
Amit sikerult.
Ha a mainbord be van kapcsolva akkor mind ket Vga megy, es mindketto ad ki jelet.
A winbe ugxan ugy lehet valasztani, a megjelenitok kozott, mintha egy VGA lenne tobb kimenttel.
Ha lapon enegedelyezve van az IGP akkor picit melegebb, az APU. kb 1-2 fok.
Illetve indulas utan picit lassabban hul vissza.
Most letiltottam az IGP- csak az r280 megy, mivel vagy filmezek, vagy jatszok.
Szoval egyenlore szepen megy. A rohadas meleg lakasba is 24 fok korul van idle modba.
Asrock FM2a58M vga+ lap.
Sok kivezetes nincs rajta, de nekem pont elegendo.
Ha majd eljon a tuning ideje, akkor masim lappal probalkozom. Valami 88-al
Koszonom mindenki segitseget. -
csongi
veterán
válasz
varmi2 #19111 üzenetére
Koszi!
Akkor is ha mindket csatlakozon van monitor?
Vagyis a VGA-n egy monitor, az alaplapi kivezetesen meg TV.
Igy sem oldhato meg? Nem fog automatikusan Grafikus kartyat valtani?
Az a gond, hogy az R9280x szerintem brutal sokat zabalhat idle modba, semmiert.
Vagy azt is le tudja kapcsolni a rendszer? Mert akkor nincs gond -
csongi
veterán
Sziasztok!
Van egy A8 7600Apu.
Pár kérdésem lenne.
Ha mellete van egy R9 280x VGA, akkor lehet e választani, melyik VGA legyen használatban adott programonál?
Vagyis ha játszok akkor az R9 ha nem, akkor meg az IGP.
Illetve egy kozepes lappal, milyen tuning eredményeket lehet elérni, túlfeszelés nélkül?
Tudom, hogy ez szerencse kérdése és már egyéb, de úgy átlagosan kérdezem.
Illetve az olcsóbb lapoknál, jelen van e az FX széria problémája, miszerint nem mindegy milyen áramellátással bír az adot alaplap?
Válaszokat előre is köszönöm! -
válasz
dzsoke2 #19107 üzenetére
Ahogy varmi2 írja, AM4 a jövő. Ha most váltanál, vegyél egy Bristol Ridge APU-t (Ax-9xxx, jelenleg csak alza.hu-nál láttam), IGP-ben elvileg ez is erősebb, mint az A10-ed (hogy mennyivel, azt nem tudom), az AM4-es lapba meg jön majd a Raven Ridge 2018 elején, Vega IGP-vel. De mivel most egekben a memória árak, én lehet várnék a váltással, míg megjön a Raven, hátha lesz némi mérséklődés.
-
varmi2
nagyúr
-
dzsoke2
tag
Sziasztok.Gépbővítést szeretnék viszont jelenleg a10 7850k procim van.Érdemes frissíteni 7890k-ra?Lessz még ilyen termékcsaládja az amd-nek hogy integrált gpu?
-
Bander78
tag
válasz
solfilo #19104 üzenetére
720p-ben minden a minimumra butítva 20-30 fps, még éppen elmegy de így nem nagy élmény. (Ami érdekes, hogy teljes képernyőn nem tölti ki a hasonló képarányú fullhd monitort, alul-felül fekete sávot mutat - mintha nem 16:9 lenne az arány. Ezért inkább más felbontással néztem.)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
AMD "Trinity" APU topik
- FM2 tokozás
- Négy vagy két mag
- Integrált DX11 Radeon GPU
- Integrált PCIe 2.0 vezérlő
- DDR3-1866 RAM támogatás
- Szorzózármentes "K" modellek
* Trinity (Piledriver & VLIW4):
A10-58xx/57xx, A8-56xx/55xx, A6-54xx, A4-53xx
- Elektromos cigaretta 🔞
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Milyen HASZNÁLT notebookot vegyek?
- PlayStation 5
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Nem fogy a Galaxy S25 Edge?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Intel Core I9 14900KF - 24mag/32szál - Új, 1 év garancia - Eladó!
- Intel Core i7-7700K (8M Cache, up to 4.50 GHz) OEM Processor! 27% számlával!
- AMD Ryzen 7 5700X processzor eladó /Garanciás/
- Ryzen 9 7900X /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
- Ryzen 9 7900 /// Bontatlan // Üzletből, számlával és Garanciával!
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest