Hirdetés
- Gaming notebook topik
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Projektor topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- VR topik
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
junkpod
nagyúr
Az, hogy az IPTV mindenütt szar, nem állítanám. Egy hónap ingyenességet kihasználva, kipróbáltam a Yettel Otthonnet +TV-t, egy Samsung 55"-os OLED TV-n. A Yettel minősége magasan jobb volt, csak hát az One megkínált egy olyan kedvezménnyel a Yettelhez képest, hogy már lehajoltam érte. Azóta is hallgatom az asszony szidalmait.
És a minőséget volt alkalmam összehasonlítani, mert 3 napot párhuzamosan üzemelt a Yettel TV és az One.
Ha lejár az 1 év hűségem és a kapott kedvezmény, szerintem jön vissza a Yettel.
A DVB-C -hez képest minden IPTV rosszabb.
-
junkpod
nagyúr
Optikán is DVB-C jön (még). Nálunk új telepítésű az optika, a szolgáltatói eszköz TV kimenete koax. Utánna olvasva két hullámhossú fény jön, egyik az adatátvitel két irányba, másik (amihez a passzív cucc is hangolva volt) egy az egyben a DVB-C spektrummal van modulálva, ezt "csak" fényről árammá kell alakítani és erősíteni és mehet a lakásban a régi koaxra, ahogy nálunk csinálták. Aki otthon játszana ilyen optikai TV kábelezéssel, Ostalelsat-on még optikai feladót is láttam, de nem olcsó.
Ez újdonság nekem, de előre mutató.
-
mr.dana
aktív tag
Érdekes a Match4 meglett valamiért a 166 on volt ..áttettem és ott is maradt ..dee érdekes hogy az M család ..a guide ban ott van , ahol volt .. viszont : csatorna nem található .🤔🤔
-
mr.dana
aktív tag
Nálam még mindig nincsenek meg a csatik ...
M4 M1 Match4 stb..most értem haza ..de napközben olvasgattam hogy kb mindenki írta hogy már , OK
-
balojazz
senior tag
Nem lopnak el semmit, választást ajánlanak neked. Ahhoz, hogy legyen bevételük, ahhoz vagy fizetsz, mint használó, vagy elfogadod, hogy megjelennek hirdetések (vagy egyszerűen nem használod, és pont - hiszen ezt is megteheted). A harmadik megoldás, a 'mindenki le van sz@rva, csak én létezem, és nekem csináljon mindenki mindent, de ingyen', a lehető legrosszabb. Persze nem mondom, hogy bizonyos helyeken (az egyébként is jelentős bevételű cégeknél pl.) ne éljen valaki a 'tiltakozás' ilyen jogával, de újabb példaként itt, a ph!-en ez kicsit más. Direkt kérték is, hogy aki tud, az vagy kapcsolja ki a reklámblokkolót, vagy egy jelképes összeget fizessen. És egy jóérzésű ember (pláne, ha szeretné is hosszabban használni ezt a platformot) egy ilyen kis cégnek a kérését meghallgatja. Igen, én is előfizető vagyok (a nevem alatti csillag jelzi), és pont ezért, mert szépen kérték, és elmagyarázták, hogy e nélkül nincs ph! (és sokan mások is vélhetően ezért választották ezt a módszert a támogatásra - pláne most, a nagy leállás után még jelentős kedvezmény is volt rá, valóban évi pár ezer forintért lehetett előfizetni). Persze lehet, hogy szerinted lesz másik, szerintem meg nem. Jelenleg sem igen van másik, új felemelkedésére meg nem sok esély van támogatások nélkül. Hacsak nem olyanok, mint az Iponos oldal, ahol maga a bolt ad hátteret a híreknek (csak kérdés, mennyire elfogultak az ottani írások a boltbeli termékekkel kapcsolatban).
Könyvek. Az, hogy ki milyen platformon fogyasztja ezeket, az egy dolog. De ha a saját kedvenc íródnak a könyveit sem fizeted ki, akkor ott már eljutottunk arra a szintre, ahol az erkölcsi 'magasság' inkább súlyos mélységgé változik. Mert, mint korábban említettem, kivételek vannak/lehetnek; de azért van az a szint, ami alá nem kellene lesüllyedni. De egyesek megteszik, mintha csak és kizárólag ők léteznének a földön (vagy Földön), a többiek meg dolgozzanak neki ingyen. Mert neki ez így kényelmes. Holott lenne 'normális' megoldás is, de nem...
Más az erkölcsi fölfogásunk és az ízlésünk, ennyi. Lényeg, hogy mindenki elégedett önmagával: úgy alakítjuk a dolgainkat, hogy az nekünk jó legyen. A többi nem számít.
-
Joci10
őstag
Én készséggel elhiszem ezt a szellemi tulajdon dolgot elméletben. A gyakorlatban viszont az történik, hogy egy yt video vagy egy weblap (pl PH) ha nem akadályozom meg, akkor ellopja a képernyőfelületemet, kattintásomat, szabadidőmet, sávszélességemet, figyelmemet. Ez meg az én tulajdonom. Fölqrja az agyamat. A saját lelki nyugalmam és a fenti dolgaim sokkal fontosabbak nekem a tartalomszolgáltatók hasznának személyes támogatásánál, úgyhogy utóbbiakat nem veszem figyelembe. Túl nagy az ár. Nekem ez nem fair trade. Ha ettől marad csak életben a szolgáltatás, akkor biztosan van elég galamb, hogy én héja lehessek. Ha meg nincs, és bezár, akkor így jártunk, nem kár értük, lesz másik.
Torrent. Nyilván filmeket, sosorozatokat a kényelem és a minőség miatt nem torrentezek le mindig. (Sőt ultraritkán, szinte soha.) Amit viszont 100%-bam torrentről fogyasztok, azok a könyvek. A Kindle-re ugyanis a legkényelmesebb megoldás az ingyenes: leülök félórára-órára a gép elé, és máris van 5-10-20 tuti könyv, amit már olvashatok is. Nem kell rendelgetnem meg fizetnem értük mondjuk 15-30-60 ezret. Mivel könyvmániás vagyok, ez nagyon drága hobbi lenne. Egyszerűbb ingyen. Ja, és utálom a könyvespolcokat. Csak a helyet foglalják.
Nem lopnak el semmit, választást ajánlanak neked. Ahhoz, hogy legyen bevételük, ahhoz vagy fizetsz, mint használó, vagy elfogadod, hogy megjelennek hirdetések (vagy egyszerűen nem használod, és pont - hiszen ezt is megteheted). A harmadik megoldás, a 'mindenki le van sz@rva, csak én létezem, és nekem csináljon mindenki mindent, de ingyen', a lehető legrosszabb. Persze nem mondom, hogy bizonyos helyeken (az egyébként is jelentős bevételű cégeknél pl.) ne éljen valaki a 'tiltakozás' ilyen jogával, de újabb példaként itt, a ph!-en ez kicsit más. Direkt kérték is, hogy aki tud, az vagy kapcsolja ki a reklámblokkolót, vagy egy jelképes összeget fizessen. És egy jóérzésű ember (pláne, ha szeretné is hosszabban használni ezt a platformot) egy ilyen kis cégnek a kérését meghallgatja. Igen, én is előfizető vagyok (a nevem alatti csillag jelzi), és pont ezért, mert szépen kérték, és elmagyarázták, hogy e nélkül nincs ph! (és sokan mások is vélhetően ezért választották ezt a módszert a támogatásra - pláne most, a nagy leállás után még jelentős kedvezmény is volt rá, valóban évi pár ezer forintért lehetett előfizetni). Persze lehet, hogy szerinted lesz másik, szerintem meg nem. Jelenleg sem igen van másik, új felemelkedésére meg nem sok esély van támogatások nélkül. Hacsak nem olyanok, mint az Iponos oldal, ahol maga a bolt ad hátteret a híreknek (csak kérdés, mennyire elfogultak az ottani írások a boltbeli termékekkel kapcsolatban).
Könyvek. Az, hogy ki milyen platformon fogyasztja ezeket, az egy dolog. De ha a saját kedvenc íródnak a könyveit sem fizeted ki, akkor ott már eljutottunk arra a szintre, ahol az erkölcsi 'magasság' inkább súlyos mélységgé változik. Mert, mint korábban említettem, kivételek vannak/lehetnek; de azért van az a szint, ami alá nem kellene lesüllyedni. De egyesek megteszik, mintha csak és kizárólag ők léteznének a földön (vagy Földön), a többiek meg dolgozzanak neki ingyen. Mert neki ez így kényelmes. Holott lenne 'normális' megoldás is, de nem...
-
bteebi
veterán
Kérdeztétek volna meg inkább Elont. Ő lehet, hogy dedikált műholdat ajánlott volna (jövőre meg akár valódit).
Cserébe legalább 10%-kal több lett volna a heccsat is. -
Fecogame
veterán
Tesómnak épp most néztünk otthoni mobilnet + TV kombót, és az One-nál hordozható mobilnet routert + tányéros TV-t javasoltak
Ebből kiindulva végül Telenor lett, eddig megelégedéssel.
-
balojazz
senior tag
Tévedés. Egyrészt ha lemásolsz valamit (akár csak egy tervrajzot, akár egy zenei számot, akár egy játékprogramot, akár egy filmet, ...), azzal is lopsz - meglopod a készítőket. Másrészt azért 'kényszerítik' rád a hirdetéseket (vagy a magasabb előfizetési árakat), hogy a honlapot, a platformot fent tudják tartani, és legközelebb is tudjanak olyan videót felrakni, amit néznél (hiszen nem a két szép szemedért dolgoznak az ott dolgozók sem).
Ettől függetlenül mindenki azt tesz, amit akar. Csak ne tegyünbk már úgy, mintha a szellemi tulajdon nem létezne, mert 'nem lehet megfogni', és 'úgyis ott marad nála is'.Én készséggel elhiszem ezt a szellemi tulajdon dolgot elméletben. A gyakorlatban viszont az történik, hogy egy yt video vagy egy weblap (pl PH) ha nem akadályozom meg, akkor ellopja a képernyőfelületemet, kattintásomat, szabadidőmet, sávszélességemet, figyelmemet. Ez meg az én tulajdonom. Fölqrja az agyamat. A saját lelki nyugalmam és a fenti dolgaim sokkal fontosabbak nekem a tartalomszolgáltatók hasznának személyes támogatásánál, úgyhogy utóbbiakat nem veszem figyelembe. Túl nagy az ár. Nekem ez nem fair trade. Ha ettől marad csak életben a szolgáltatás, akkor biztosan van elég galamb, hogy én héja lehessek. Ha meg nincs, és bezár, akkor így jártunk, nem kár értük, lesz másik.
Torrent. Nyilván filmeket, sosorozatokat a kényelem és a minőség miatt nem torrentezek le mindig. (Sőt ultraritkán, szinte soha.) Amit viszont 100%-bam torrentről fogyasztok, azok a könyvek. A Kindle-re ugyanis a legkényelmesebb megoldás az ingyenes: leülök félórára-órára a gép elé, és máris van 5-10-20 tuti könyv, amit már olvashatok is. Nem kell rendelgetnem meg fizetnem értük mondjuk 15-30-60 ezret. Mivel könyvmániás vagyok, ez nagyon drága hobbi lenne. Egyszerűbb ingyen. Ja, és utálom a könyvespolcokat. Csak a helyet foglalják.
-
Joci10
őstag
Ezek ennél sokkal egyszerűbb dolgok. A torrent akkor jön szóba, ha nem tudom azonnal máshol megnézni a kiszemeltet. Az előfizuk "menedzselése" mindössze annyi, hogy ha valamit nem nézünk 1-2-3 hete, akkor lemondom a kövi számlával. Határidőkre nem kell figyelni, mert virtuális számla van megadva mindenhová, amin sosincs pénz, csak ha be kell fizetni: jön egy értesítő, hogy nem tudták levonni a zsét; ekkor csekkolom, melyik az, és vagy ráutalom, vagy lemondom.
Reklámok. A streamingnél nálam még nem jöttek, de nyilván olyanokat nézek, ahol nincsenek, illetve a legjobb csomagot, ahol nincsenek (a minőség miatt), nem tudok róluk. Pl apple tv-n, prime-on egyfajta ár van, azt hiszem, ott sincs reklám. Anno valami trükkel a PC-n is kiirtottam minden promót (yt is), de már nem emlékszem, hogyan, az eredmény számít. Nem tűröm a reklámokat az eszközeimen, kész. Úgyhogy nincsenek.
Gigabites net. Csak a tévé 100 Mbites csatis, minden más Gbites, illetve Gbites WiFis. Ugyan minden szobában bent van a madzag a falban, a túl sok eszköz miatt inkább full wirelessre váltottam, egy 4k Dolby Vision a Netflixen max 20 Mbit/s, nem izgató. Úgyhogy inkább átálltam a házban Gbites wifire (2 router ethernet backhaullal mesh hálót alkotva), onnan megy minden: PC, laptopok, tabletek, telók, tévék. Ha bármi gáz lenne, vészmegoldásnak ott vannak a madzagos kiállások, 4G és 5G mobilnetes routerek korlátlan adatkártyával, és még egy tartalák régi router is, a telók mind 10 GB/hó előfizun stb. Végtelenül hibatűrő és atomstabil rendszer. Ma épp 2 hónapja megy a mesh megállás és hiba nélkül 0-24/7/30 stb nonstopban, éjjel-nappal.
Viszont ha használod a torrentet, akkor nem értem, miért fizetsz elő bármire, hiszen akkor torrenten minden elérhető, minden letölthető. Innen meg akkor minden olyan dolog, hogy fizetés egy szolgáltatásért teljesen feleslegessé válik - és az ezzel való példálózás is.
-
Joci10
őstag
Tévedsz. Lopásnál valamit elveszel, ami a másiké volt már. Itt nem volt a YT-é vagy a hírportálé semmi, amit elvettem, és már nem volna az övé. Az történik, hogy nem fogyasztom el a reklámot, amit rám kényszerítenek, és nem adom a pénzemet, azért, hogy ne kelljen elfogyasztanom a reklámjaikat. Biztos vannak emberek, akik attól boldogok, hogy reklámokat nézhetnek és hallgathatnak ingyen, vagy attól, hogy fizethetnek a reklámmentességért, sőt még olyanok is vannak, akik boldogan fizetnek is a reklámokért (lásd kábeltévé). Na én egyik sem vagyok. Szerintem fordítva ülnek a lovon. Mert azt mondjuk megfontolnám, ha a YT fizetne nekem azért, ha a reklámos verziót nézném, de ahhoz havi 5 rongy kevés lenne. Havi 10-ért átgondolnám.
Tévedés. Egyrészt ha lemásolsz valamit (akár csak egy tervrajzot, akár egy zenei számot, akár egy játékprogramot, akár egy filmet, ...), azzal is lopsz - meglopod a készítőket. Másrészt azért 'kényszerítik' rád a hirdetéseket (vagy a magasabb előfizetési árakat), hogy a honlapot, a platformot fent tudják tartani, és legközelebb is tudjanak olyan videót felrakni, amit néznél (hiszen nem a két szép szemedért dolgoznak az ott dolgozók sem).
Ettől függetlenül mindenki azt tesz, amit akar. Csak ne tegyünbk már úgy, mintha a szellemi tulajdon nem létezne, mert 'nem lehet megfogni', és 'úgyis ott marad nála is'. -
balojazz
senior tag
Pár reakció:
A saját gépem több, mint 10 éves, a routert előtte vettem, és már azon sem volt 100Mb-es csatlakozó - vagyis a tévén kívül minden Gb-es csatis; és gyorsabb, stabilabb a net kábelen, mint a wifin. Ettől függetlenül nálam is wifin van, mert nem akartam ezért kábelt használni (csak kipróbálásnál, teszten használtam, mert firmware frissítésnél nem akartam wifit használni).
A reklámok már a tévé 'médialejátszójában', vagy számítógépében benne van(nak). Az én LG tévém ugyan félig-meddig okos (van már benne egy ősrégi rendszer, de még nem teljesen 'okos', mert sok korlátozása van), de már ott is el kellett fogadnom a felhasználási feltételeket, amiben annyi volt, hogy a felhasználási szokásaim alapján fog reklámokat, hirdetéseket elém dobni. Mivel régi a rendszere, így ez nem működik rajta (ezért is fogadtam el teljesen természetesen ezt
), de az újabb OS verziókban ez elvileg már működik (talán egy éve, vagy több ideje jött ez a frissítés). A streames szolgáltatóknál meg vagy a legdrágább csomagra kell előfizetned (ami már nagyon nem pár ezer forint, mint rég), vagy jönnek a reklámok. Hiába mondod, már nem tudod megúszni.
Ha meg ide vesszük a torrentezést, illegális letöltéseket (lásd: a hivatalosan még fel sem rakott filmsorozatok részeinek nézése), akkor meg nem tudom, miért is beszélünk árakról...
Az meg nem az átlagember időtöltése, hogy azt nézze, mikor és hová fizet elő épp. A legtöbb ember azzal sincs tisztában, hogy mikor kell rezsiszámlát fizetni (ha jön, akkor befizeti, és kész), mikor van a szolgáltatásainak fordulóideje; nemhogy azzal törődjön nap, mint nap, hogy most épp melyik streaming szolgáltatóra meddig tart az előfizetés, még belefér-e a jelenleg nézett sorozat utolsó részeinek nézése ebbe az időbe, vagy sem - így szüneteltetheti-e a szolgáltatást, vagy sem; válthat-e, vagy sem; máshol épp mi akciós vagy mi lehet érdekes. Persze vannak olyanok, mint az egyik volt ismerősöm, aki a saját pénzét is napi szinten menedzselte, hogy épp milyen részvénybe érdemes rakni, mit kell elfelejteni, és órákat töltött el azzal, hogy időben tudjon lépni (ne veszítsen sokat, de ha nyer, akkor az sok legyen) - de egyrészt fiatalon meghalt (harminc pár évesen), másrészt csak kis százalékban ilyenek az emberek. Manapság az 'okos' kütyük világában a felhasználó lesz egyre butább, mert az okos cuccok 'gondolkodnak' helyette is.Ezek ennél sokkal egyszerűbb dolgok. A torrent akkor jön szóba, ha nem tudom azonnal máshol megnézni a kiszemeltet. Az előfizuk "menedzselése" mindössze annyi, hogy ha valamit nem nézünk 1-2-3 hete, akkor lemondom a kövi számlával. Határidőkre nem kell figyelni, mert virtuális számla van megadva mindenhová, amin sosincs pénz, csak ha be kell fizetni: jön egy értesítő, hogy nem tudták levonni a zsét; ekkor csekkolom, melyik az, és vagy ráutalom, vagy lemondom.
Reklámok. A streamingnél nálam még nem jöttek, de nyilván olyanokat nézek, ahol nincsenek, illetve a legjobb csomagot, ahol nincsenek (a minőség miatt), nem tudok róluk. Pl apple tv-n, prime-on egyfajta ár van, azt hiszem, ott sincs reklám. Anno valami trükkel a PC-n is kiirtottam minden promót (yt is), de már nem emlékszem, hogyan, az eredmény számít. Nem tűröm a reklámokat az eszközeimen, kész. Úgyhogy nincsenek.
Gigabites net. Csak a tévé 100 Mbites csatis, minden más Gbites, illetve Gbites WiFis. Ugyan minden szobában bent van a madzag a falban, a túl sok eszköz miatt inkább full wirelessre váltottam, egy 4k Dolby Vision a Netflixen max 20 Mbit/s, nem izgató. Úgyhogy inkább átálltam a házban Gbites wifire (2 router ethernet backhaullal mesh hálót alkotva), onnan megy minden: PC, laptopok, tabletek, telók, tévék. Ha bármi gáz lenne, vészmegoldásnak ott vannak a madzagos kiállások, 4G és 5G mobilnetes routerek korlátlan adatkártyával, és még egy tartalák régi router is, a telók mind 10 GB/hó előfizun stb. Végtelenül hibatűrő és atomstabil rendszer. Ma épp 2 hónapja megy a mesh megállás és hiba nélkül 0-24/7/30 stb nonstopban, éjjel-nappal.
-
Joci10
őstag
A tévék manapság pont annak az átalakulásnak a végén járnak, ahová 10-15 éve a telefonok eljutottak. A 2025-ös középkategóriás tévék már valódi okostévék. Inkább olyan számítógépek, ahol a megjelenítésen van a hangsúly. Sokmagos procik, 64 GB tárhely, (akár) android, appok stb. Simán alkalmasak monitornak, konzolképernyőnek, fullos mozizásra. Még csak médiaboxot se kell rá dugni: otthoni pécén csinálsz egy SMB megosztást, felraksz mondjuk egy kodit a tévére, és lejátszod vele a filmet kiváló minőségben. Itt már csak fölösleges ("kötelező") sallang a tuner, az antennabemenetek, sőt a digitális tévé része is, ezeket a vásárlóik már simán kivetetnék belőlük a kisebb árért vagy a jobb minőségért. Ha nem monitornak használod és nem is konzolozol, valószínűleg a tápkábelen kívül nem is dugsz rá semmit, max esetleg valami profibb hangrendszert (mert a wifije gyorsabb, mint a 100 mbit ethernet csati, meg mert utálom a kábeleket, csak az otthoni wifi lefedettséghez kell kábel). Jellemző a hétköznapokban, hogy a 8 éves gyerek az ingyenesen reklámmentes youtube alkalmazásban megnézi azokat a legújabb Lego Ninjago részeket, amik még nincsenek fönn a Netflixen, és ezt ugyanolyan tuti minőségben, ahová tévéadások még sose jutottak el, de nem is nagyon fognak. Nem lehet eléggé kiemelni, hogy soha, de soha többé nem kell semmilyen használati módban reklámot nézned egy másodpercig sem, és nem kell kompromisszumot kötnöd a minőséggel. Kíváncsiságból rápróbáltam a böngészésre is, és ott is (véletlenül) pont egy olyat töltöttem le, ami teljesen blokkolja a reklámokat: se kép, se banner, se semmi. A streamek előfizetései nem úgy működnek, mint a tévé. Jellemző használati mód, hogy 1-2 hónapra előfizetek, aztán lemondom fél évre, majd egy érdekesebb műsornál befizetek egy hónapot, vagy valami akciós ingyenes időszakot kezdek. Így azt a 4-5 streamet úgy nézem, hogy egy év viszonylatában csak 1 vagy 2 ilyennek a költségével kell számolni.
Pár reakció:
A saját gépem több, mint 10 éves, a routert előtte vettem, és már azon sem volt 100Mb-es csatlakozó - vagyis a tévén kívül minden Gb-es csatis; és gyorsabb, stabilabb a net kábelen, mint a wifin. Ettől függetlenül nálam is wifin van, mert nem akartam ezért kábelt használni (csak kipróbálásnál, teszten használtam, mert firmware frissítésnél nem akartam wifit használni).
A reklámok már a tévé 'médialejátszójában', vagy számítógépében benne van(nak). Az én LG tévém ugyan félig-meddig okos (van már benne egy ősrégi rendszer, de még nem teljesen 'okos', mert sok korlátozása van), de már ott is el kellett fogadnom a felhasználási feltételeket, amiben annyi volt, hogy a felhasználási szokásaim alapján fog reklámokat, hirdetéseket elém dobni. Mivel régi a rendszere, így ez nem működik rajta (ezért is fogadtam el teljesen természetesen ezt
), de az újabb OS verziókban ez elvileg már működik (talán egy éve, vagy több ideje jött ez a frissítés). A streames szolgáltatóknál meg vagy a legdrágább csomagra kell előfizetned (ami már nagyon nem pár ezer forint, mint rég), vagy jönnek a reklámok. Hiába mondod, már nem tudod megúszni.
Ha meg ide vesszük a torrentezést, illegális letöltéseket (lásd: a hivatalosan még fel sem rakott filmsorozatok részeinek nézése), akkor meg nem tudom, miért is beszélünk árakról...
Az meg nem az átlagember időtöltése, hogy azt nézze, mikor és hová fizet elő épp. A legtöbb ember azzal sincs tisztában, hogy mikor kell rezsiszámlát fizetni (ha jön, akkor befizeti, és kész), mikor van a szolgáltatásainak fordulóideje; nemhogy azzal törődjön nap, mint nap, hogy most épp melyik streaming szolgáltatóra meddig tart az előfizetés, még belefér-e a jelenleg nézett sorozat utolsó részeinek nézése ebbe az időbe, vagy sem - így szüneteltetheti-e a szolgáltatást, vagy sem; válthat-e, vagy sem; máshol épp mi akciós vagy mi lehet érdekes. Persze vannak olyanok, mint az egyik volt ismerősöm, aki a saját pénzét is napi szinten menedzselte, hogy épp milyen részvénybe érdemes rakni, mit kell elfelejteni, és órákat töltött el azzal, hogy időben tudjon lépni (ne veszítsen sokat, de ha nyer, akkor az sok legyen) - de egyrészt fiatalon meghalt (harminc pár évesen), másrészt csak kis százalékban ilyenek az emberek. Manapság az 'okos' kütyük világában a felhasználó lesz egyre butább, mert az okos cuccok 'gondolkodnak' helyette is. -
balojazz
senior tag
Tévedsz. Lopásnál valamit elveszel, ami a másiké volt már. Itt nem volt a YT-é vagy a hírportálé semmi, amit elvettem, és már nem volna az övé. Az történik, hogy nem fogyasztom el a reklámot, amit rám kényszerítenek, és nem adom a pénzemet, azért, hogy ne kelljen elfogyasztanom a reklámjaikat. Biztos vannak emberek, akik attól boldogok, hogy reklámokat nézhetnek és hallgathatnak ingyen, vagy attól, hogy fizethetnek a reklámmentességért, sőt még olyanok is vannak, akik boldogan fizetnek is a reklámokért (lásd kábeltévé). Na én egyik sem vagyok. Szerintem fordítva ülnek a lovon. Mert azt mondjuk megfontolnám, ha a YT fizetne nekem azért, ha a reklámos verziót nézném, de ahhoz havi 5 rongy kevés lenne. Havi 10-ért átgondolnám.
-
mad823
őstag
A tévék manapság pont annak az átalakulásnak a végén járnak, ahová 10-15 éve a telefonok eljutottak. A 2025-ös középkategóriás tévék már valódi okostévék. Inkább olyan számítógépek, ahol a megjelenítésen van a hangsúly. Sokmagos procik, 64 GB tárhely, (akár) android, appok stb. Simán alkalmasak monitornak, konzolképernyőnek, fullos mozizásra. Még csak médiaboxot se kell rá dugni: otthoni pécén csinálsz egy SMB megosztást, felraksz mondjuk egy kodit a tévére, és lejátszod vele a filmet kiváló minőségben. Itt már csak fölösleges ("kötelező") sallang a tuner, az antennabemenetek, sőt a digitális tévé része is, ezeket a vásárlóik már simán kivetetnék belőlük a kisebb árért vagy a jobb minőségért. Ha nem monitornak használod és nem is konzolozol, valószínűleg a tápkábelen kívül nem is dugsz rá semmit, max esetleg valami profibb hangrendszert (mert a wifije gyorsabb, mint a 100 mbit ethernet csati, meg mert utálom a kábeleket, csak az otthoni wifi lefedettséghez kell kábel). Jellemző a hétköznapokban, hogy a 8 éves gyerek az ingyenesen reklámmentes youtube alkalmazásban megnézi azokat a legújabb Lego Ninjago részeket, amik még nincsenek fönn a Netflixen, és ezt ugyanolyan tuti minőségben, ahová tévéadások még sose jutottak el, de nem is nagyon fognak. Nem lehet eléggé kiemelni, hogy soha, de soha többé nem kell semmilyen használati módban reklámot nézned egy másodpercig sem, és nem kell kompromisszumot kötnöd a minőséggel. Kíváncsiságból rápróbáltam a böngészésre is, és ott is (véletlenül) pont egy olyat töltöttem le, ami teljesen blokkolja a reklámokat: se kép, se banner, se semmi. A streamek előfizetései nem úgy működnek, mint a tévé. Jellemző használati mód, hogy 1-2 hónapra előfizetek, aztán lemondom fél évre, majd egy érdekesebb műsornál befizetek egy hónapot, vagy valami akciós ingyenes időszakot kezdek. Így azt a 4-5 streamet úgy nézem, hogy egy év viszonylatában csak 1 vagy 2 ilyennek a költségével kell számolni.
Az tulajdonképpen a lopás, amit ilyen hosszan ecsetelsz. Szerintem ne csodálkozunk, ha tévégyártók inkább a legális tartalomfogyasztásra készítenek készülékeket.
-
cs.zs.
veterán
Félár az félár, nincs ezen mit szépíteni.
Legyen mondjuk 5.000-5500 Ft az 1000/40 internet, akkor 2300-2800 Ft körül van a TV-s családi csatornacsomagod.
Manapság ez korrekt.
-
balojazz
senior tag
A fórumon is többségben van a 'nem 5060' szintű VGA-val szerelt gép, de országos- (illetve világviszonylatban is) mégis az ilyen belépő szintű xx60-as VGA-k vannak többségében.
De mint említettem, korábban egy szolgáltatói ember is írt egy statisztikát erről. Persze lehet ez is valamilyen szinten torzított (hiszen a 4k-8k tévések már inkább stream-pártiak, míg a FullHD-s 'kövületek' maradnak a lineáris tévé mellett); de hát ez erről is szól: akinek régebbi készüléke van, annak felesleges a 4k-8k-s tartalom, pláne ha azzal korlátozás is jár (ha több platform érdekli, akkor árban sokkal jobban megérheti egy tévés előfizetés (pláne, ha csomagkedvezményt is kapsz rá), mint 3-4-5 stream-es).A tévék manapság pont annak az átalakulásnak a végén járnak, ahová 10-15 éve a telefonok eljutottak. A 2025-ös középkategóriás tévék már valódi okostévék. Inkább olyan számítógépek, ahol a megjelenítésen van a hangsúly. Sokmagos procik, 64 GB tárhely, (akár) android, appok stb. Simán alkalmasak monitornak, konzolképernyőnek, fullos mozizásra. Még csak médiaboxot se kell rá dugni: otthoni pécén csinálsz egy SMB megosztást, felraksz mondjuk egy kodit a tévére, és lejátszod vele a filmet kiváló minőségben. Itt már csak fölösleges ("kötelező") sallang a tuner, az antennabemenetek, sőt a digitális tévé része is, ezeket a vásárlóik már simán kivetetnék belőlük a kisebb árért vagy a jobb minőségért. Ha nem monitornak használod és nem is konzolozol, valószínűleg a tápkábelen kívül nem is dugsz rá semmit, max esetleg valami profibb hangrendszert (mert a wifije gyorsabb, mint a 100 mbit ethernet csati, meg mert utálom a kábeleket, csak az otthoni wifi lefedettséghez kell kábel). Jellemző a hétköznapokban, hogy a 8 éves gyerek az ingyenesen reklámmentes youtube alkalmazásban megnézi azokat a legújabb Lego Ninjago részeket, amik még nincsenek fönn a Netflixen, és ezt ugyanolyan tuti minőségben, ahová tévéadások még sose jutottak el, de nem is nagyon fognak. Nem lehet eléggé kiemelni, hogy soha, de soha többé nem kell semmilyen használati módban reklámot nézned egy másodpercig sem, és nem kell kompromisszumot kötnöd a minőséggel. Kíváncsiságból rápróbáltam a böngészésre is, és ott is (véletlenül) pont egy olyat töltöttem le, ami teljesen blokkolja a reklámokat: se kép, se banner, se semmi. A streamek előfizetései nem úgy működnek, mint a tévé. Jellemző használati mód, hogy 1-2 hónapra előfizetek, aztán lemondom fél évre, majd egy érdekesebb műsornál befizetek egy hónapot, vagy valami akciós ingyenes időszakot kezdek. Így azt a 4-5 streamet úgy nézem, hogy egy év viszonylatában csak 1 vagy 2 ilyennek a költségével kell számolni.
-
VGYke
addikt
Most fizetek TV Family (DVB-C) + NET 1000/40 szolgáltatásért, 1 TV esetén 7 745 Ft-ot, hogy 12 hónapig, vagy meddig, azt nem nagyon tudtam kideríteni, a Yettel TV-L csomaggal, 12 hónap bérlettel meg 13 960 Ft lett volna…
-
cs.zs.
veterán
Én is itt élek, az Ukrán-határ mellett. Szerintem internet-tv-telefon-elérhetőségben abszolút nem vagyunk lemaradva. 2019 év végén aktiválták a mi kis falunkban is a Telekom-optikát, a 2020-as Covid alatt 2000/1000 netünk volt. Eltelt 6 év, és ez sok helyen azóta sincs meg, sokaknak még mindig kevesebb áll rendelkezésre.
Joci10
Telekom előfizető vagyok, 1 szabolcsi saját lakásban és 2 db budapesti albérletben 2-2-2 otthoni szolgáltatással és 3 db mobil előfizetéssel abszolút Magenta 1-es vagyok, legkevésbé sem "találgatok".Ezért fogalmaztam úgy hogy "megéri/megérheti", ez mindenkinek más, mindenki döntse el maga.
-
NyalokAA
senior tag
A fórumon is többségben van a 'nem 5060' szintű VGA-val szerelt gép, de országos- (illetve világviszonylatban is) mégis az ilyen belépő szintű xx60-as VGA-k vannak többségében.
De mint említettem, korábban egy szolgáltatói ember is írt egy statisztikát erről. Persze lehet ez is valamilyen szinten torzított (hiszen a 4k-8k tévések már inkább stream-pártiak, míg a FullHD-s 'kövületek' maradnak a lineáris tévé mellett); de hát ez erről is szól: akinek régebbi készüléke van, annak felesleges a 4k-8k-s tartalom, pláne ha azzal korlátozás is jár (ha több platform érdekli, akkor árban sokkal jobban megérheti egy tévés előfizetés (pláne, ha csomagkedvezményt is kapsz rá), mint 3-4-5 stream-es).Igen az én voltam. Az én tapasztalataim mondjuk aszerint kell kezelni , hogy az ország keleti végében vagyunk és Szabolcs-Borsod-Hajdú nem éppen vezető gazdasági tényezők. Pest vagy Győr megyében értelemszerűen már sokkal kevesebb képcsöves és régi tv van mint a legatyásodott vidéken.
-
Joci10
őstag
Nekem fura ez a "FullHD-s többség".
A környezetemben már mindenkinek 4k lapostévéje van. Nem feltétlenül sokszázezres vagy milliós 65-75" csodák, csak egyszerű , akár 100-150 ezres, de 4k led-tvk.
Ezeken is tökéletesen látható, hogy a fullhd adások relatív szépek, de a csatornák nagy része a homályba vész.A fórumon is többségben van a 'nem 5060' szintű VGA-val szerelt gép, de országos- (illetve világviszonylatban is) mégis az ilyen belépő szintű xx60-as VGA-k vannak többségében.
De mint említettem, korábban egy szolgáltatói ember is írt egy statisztikát erről. Persze lehet ez is valamilyen szinten torzított (hiszen a 4k-8k tévések már inkább stream-pártiak, míg a FullHD-s 'kövületek' maradnak a lineáris tévé mellett); de hát ez erről is szól: akinek régebbi készüléke van, annak felesleges a 4k-8k-s tartalom, pláne ha azzal korlátozás is jár (ha több platform érdekli, akkor árban sokkal jobban megérheti egy tévés előfizetés (pláne, ha csomagkedvezményt is kapsz rá), mint 3-4-5 stream-es). -
Joci10
őstag
Telekomnál a vonalas telefon az internet mellé valóban megéri/megérheti, ez is változó, de a TV-csomag az 5-6 ezres havidíjával csakis drágító tényező. Maszlag. Csakis úgy olcsósíthatunk, ha a szükségtelen dolgokra nem fizetünk elő.
De a TV-adásokkal Telekomnál is ugyanez a szitu: a csatornák kisebb része FullHD 1920x1080, nagyobb része pedig 720x576 okádék.
Ha valakinek csak régebbi 37-40" LCD TV-je van, ami rossz az azon is rossz, és természetesen 55-65" oleden sem lesz jobb a helyzet...
Találgatásokat mondasz. A tények: pár éve még fullos tévé előfizetés ("IPTV Szuper Családi HD díjcsomag") 3916 Ft. Az 5760 Ft-os 1 Gb-es NET mellett ez számomra 'megérős ajánlat' (igen ebben már benne van a Magenta 1 kedvezmény, és a 25%-os csomagkedvezmény is, ami nélkül a net drágább lenne - igaz, a végszámla viszont olcsóbb, de ennyi belefér, mint a Prime havi 2000 forintja is (amit nemrég emeltek 900Ft-ról)). A csatornakiosztásról meg a legújabb, IPTV L csomagjukból idézve: "114 csatorna, ebből 72 HD" (reagálva arra, hogy "a csatornák kisebb része FullHD ..."). És nem, nem nagyon látni a HD és SD közötti különbséget FullHD tévén (csak ha közel mész hozzá; de ez nem monitor, amit kéztávolságban néznél, hanem tévé, amit több méterről). Igen, 4k (pláne 8k) mellett ez már szembetűnő (a nagyobb pixelméret miatt), de kis felbontáson nagyon nem.
Vagyis értem én, hogy szidni kell a szolgáltatókat; de ha már ezt teszed, legalább tényekkel tedd, ne felfújt találgatásokkal. -
mad823
őstag
Nekem fura ez a "FullHD-s többség".
A környezetemben már mindenkinek 4k lapostévéje van. Nem feltétlenül sokszázezres vagy milliós 65-75" csodák, csak egyszerű , akár 100-150 ezres, de 4k led-tvk.
Ezeken is tökéletesen látható, hogy a fullhd adások relatív szépek, de a csatornák nagy része a homályba vész.Országos átlagban még simán lehet többségben a fHD. De a látott kép minősége (felskálázas esetén) nagyon függ a tévétől.
-
cs.zs.
veterán
Ha már kérdés, akkor nem kellene felvenni 'A Pártunk' szokását, hogy már eleve irányítod a válaszokat. Egyrészt a "rossz" számodra rossz. Akinek (akiknek) FullHD-s a tévéje, azoknak ez tökéletes (és ugye, ez a többség). Másrészt szerintem nem a 'varázsdobozról', amelyik 'javítja' a minőséget szól a fő kérdés, hanem a sok szolgáltatást összevonóról. De egyébként ja. (Mint a régi viccben: nem Moszkvában, hanem Szentpéterváron, nem Ladákat, hanem Zsigulikat és nem osztogatnak hanem fosztogatnak.)
Nekem fura ez a "FullHD-s többség".
A környezetemben már mindenkinek 4k lapostévéje van. Nem feltétlenül sokszázezres vagy milliós 65-75" csodák, csak egyszerű , akár 100-150 ezres, de 4k led-tvk.
Ezeken is tökéletesen látható, hogy a fullhd adások relatív szépek, de a csatornák nagy része a homályba vész. -
Joci10
őstag
Ha már kérdés, akkor nem kellene felvenni 'A Pártunk' szokását, hogy már eleve irányítod a válaszokat. Egyrészt a "rossz" számodra rossz. Akinek (akiknek) FullHD-s a tévéje, azoknak ez tökéletes (és ugye, ez a többség). Másrészt szerintem nem a 'varázsdobozról', amelyik 'javítja' a minőséget szól a fő kérdés, hanem a sok szolgáltatást összevonóról. De egyébként ja. (Mint a régi viccben: nem Moszkvában, hanem Szentpéterváron, nem Ladákat, hanem Zsigulikat és nem osztogatnak hanem fosztogatnak.)
-
cs.zs.
veterán
Az, hogy az IPTV mindenütt szar, nem állítanám. Egy hónap ingyenességet kihasználva, kipróbáltam a Yettel Otthonnet +TV-t, egy Samsung 55"-os OLED TV-n. A Yettel minősége magasan jobb volt, csak hát az One megkínált egy olyan kedvezménnyel a Yettelhez képest, hogy már lehajoltam érte. Azóta is hallgatom az asszony szidalmait.
És a minőséget volt alkalmam összehasonlítani, mert 3 napot párhuzamosan üzemelt a Yettel TV és az One.
Ha lejár az 1 év hűségem és a kapott kedvezmény, szerintem jön vissza a Yettel.
Tehát van az a pénz, amiért inkább a rosszabbra szavazunk?

-
VGYke
addikt
Az, hogy az IPTV mindenütt szar, nem állítanám. Egy hónap ingyenességet kihasználva, kipróbáltam a Yettel Otthonnet +TV-t, egy Samsung 55"-os OLED TV-n. A Yettel minősége magasan jobb volt, csak hát az One megkínált egy olyan kedvezménnyel a Yettelhez képest, hogy már lehajoltam érte. Azóta is hallgatom az asszony szidalmait.
És a minőséget volt alkalmam összehasonlítani, mert 3 napot párhuzamosan üzemelt a Yettel TV és az One.
Ha lejár az 1 év hűségem és a kapott kedvezmény, szerintem jön vissza a Yettel.
-
E.Kaufmann
veterán
Optikán is DVB-C jön (még). Nálunk új telepítésű az optika, a szolgáltatói eszköz TV kimenete koax. Utánna olvasva két hullámhossú fény jön, egyik az adatátvitel két irányba, másik (amihez a passzív cucc is hangolva volt) egy az egyben a DVB-C spektrummal van modulálva, ezt "csak" fényről árammá kell alakítani és erősíteni és mehet a lakásban a régi koaxra, ahogy nálunk csinálták. Aki otthon játszana ilyen optikai TV kábelezéssel, Ostalelsat-on még optikai feladót is láttam, de nem olcsó.
-
junkpod
nagyúr
-
VGYke
addikt
A régi Vodafone területen a házba nem optika megy be, így a lakásokba optika helyett koax megy a SAGEMCOM F3896 (router és TV-jel) eszközig. Ennek UTP és TV adás koax a kimenete.
-
bteebi
veterán
Ahogy nézem a fotókat, volt egy összeröffenés, ahová meghívták az újságírókat és nesztekittvane alapon lehetett fotózgatni, ahelyett hogy kiküldték volna a szerkesztőségeknek, akiknek lett volna ideje és lehetősége kissé megtörölgetni és megfelelő kábellel ellátni. Ettől akár még jó is lehet műszakilag, de a marketingesek megérdemelnek egy körmöst.
Attól nyilván nem lesz rossz(abb) maga a termék, hogy a demón igénytelenül nézett ki a "minőségi ugrás". Valószínűleg egy IT-s rakta össze, aki előhúzta a farzsebéből az egyik nála lévő nem teljesen döglött HDMI kábelt, mert tulajdonképp működik azzal is.
Egy 20 méteres, retkes kerti lengőhosszabbítóval én azért még feldobtam volna a kompozíciót. Most nézem amúgy, hogy a cím alatti képnél egész jól látszanak az ujjlenyomatok is. Lehet, hogy egy rutinosabb one-os már ennyi alapján megmondaná, hogy ki "szerelte össze". 
Nálunk van egy STB-jük, az is teljesen jó amúgy, de nem kizárt, hogy - már csak a háttérvilágítós távirányító miatt - lecseréltetjük a MiniBox Pro-ra, ami egyébként tényleg jó(bb).
-
E.Kaufmann
veterán
Ahogy nézem a fotókat, volt egy összeröffenés, ahová meghívták az újságírókat és nesztekittvane alapon lehetett fotózgatni, ahelyett hogy kiküldték volna a szerkesztőségeknek, akiknek lett volna ideje és lehetősége kissé megtörölgetni és megfelelő kábellel ellátni. Ettől akár még jó is lehet műszakilag, de a marketingesek megérdemelnek egy körmöst.
-
bteebi
veterán
Igazán autentikus prémium egy ilyen poros, zsírfoltos, összetaperolt STB egy olyan tyúkbél tápkábellel.
Megkockáztattam volna egy harisnyás HDMI-t is a Temuról, hogy hihetőbb legyen a kompozíció.
A világítós távirányító mondjuk tényleg jó, akárcsak a BT és a Wifi 6 is. -
Corleone33
senior tag
Akkor majd keresünk mást, mondjuk sweet tv, vagy yettel tv, vagy nem tudom mi van még, de box nekem nem kell.
Telekomnak van még a TVGo (bár ha jól tudom ez előfizetéshez kötött, szóval így külön nem tudod nézni önmagában/ pluszban Chromecast meg Android TV támogatása sincs, DirectOne, IttOttTV, Tarr ...
Sweet TV van nálunk itthon, a legnagyobb csomag 5000ft ért havonta SZERINTEM nem egy rossz vétel, egyedül az zavar benne, hogy kicsit sok a "töltelék/réteg tv adójuk, valamint a műsorvisszatekerés és megállítás csak bizonyos adóknál érhető el.
Cserébe viszont irgalmatlanul sok sport és filmcsatornájuk van a csomagban, valamint rajzfilmcsatornák is, ha ez esetlegesen érdekes lehet
És természetesen több eszközön is használható egyszerre. -
GreatL
őstag
Nincsen már TV-előfizetésünk. Egy alapdíjat fizetünk az internet mellé hogy egyáltalán a szál nálunk legyen.
-
balojazz
senior tag
qwa jó hanggal !??
megint tanultam vmit , sztem a kép se jó ( netlixen egy két 4k még elmegy , de a full hd -k már szarok ..lehet , hogy papiron az , de facto szar ) de a hang !? az meg katasztrofa .. bár mindent nem próbáltam .. amit : netflix , hbo max , apple .. még a sony nak van egy saját streamje , még ott volt a legjobb a hang .. meg kb a kép is ..
( de most a netflixet le is mondom a francba kb 3 év után ..bár nem a minősége miatt , ha nem a tartalma miatt .. 5 e rért /hó megnéztem 3 hónap alatt 1 !!! filmet . most kipróbálom a prime -ot meg még vmit , azt néztem 5 e böl kijön két másik ) Itt nem az objektíven vett über hangzást értettem, hanem hogy a kábeltévéhez viszonyítva a streaming csatornák egy normális tévével segédeszköz nélkül is f@sza mélyeket és csilingelő magasakat tudnak, miközben HDR-ben tolják a 8 millió pixelt az arcodba.
-
mr.dana
aktív tag
Ha hírekkel kapcsolatos minőségi élő adásokat akarok nézni, akkor Jólvanezígy, Partizán és társai a YouTube-on. Elképesztően minőségi közvetítései voltak Gulyás Marcinak a Harcosok Klubja megalakulásakor, a Pride-on, a béke- és a nemzeti meneten, a beszélgetős elemző műsorai is professzionálisak. A Telexnek is ütős videói vannak közéleti témában stb. A tévé már nem akar, de nem is képes minőségi közéleti és hírműsorokat csinálni, ezt ma már nem ők csinálják. A streaming csatornákon ugyan tényleg sok szemét is van, de nem kell sokat túrni érte, hogy gyöngyszemekre bukkanjunk, és azok nagyon tuti cuccok. És ha valami értékesre találsz a Netflixen, Apple-ön stb, azt akkor a még a fullHD-nál is 4-szer jobb felbontásban, HDR-rel, qrva jó hanggal nézheted, ami igazi élmény a fostalicska tévéhez képest. És mindezt teljesen reklámmentesen.
qwa jó hanggal !??
megint tanultam vmit , sztem a kép se jó ( netlixen egy két 4k még elmegy , de a full hd -k már szarok ..lehet , hogy papiron az , de facto szar ) de a hang !? az meg katasztrofa .. bár mindent nem próbáltam .. amit : netflix , hbo max , apple .. még a sony nak van egy saját streamje , még ott volt a legjobb a hang .. meg kb a kép is ..
( de most a netflixet le is mondom a francba kb 3 év után ..bár nem a minősége miatt , ha nem a tartalma miatt .. 5 e rért /hó megnéztem 3 hónap alatt 1 !!! filmet . most kipróbálom a prime -ot meg még vmit , azt néztem 5 e böl kijön két másik ) -
vmarci21
tag
Na, akkor én is. Általános hozzászólást fogok írni, de gondolom, mindenki rá fog ismerni, akinek a hozzászólására reagálnék. De egyet kiemelek, amit egy olyan ember írt, aki úgy kezeli a másikat, hogy "nem értem, miért nem azt teszed, amit én, ezért hülye vagy". Nos, neki én is csak annyit írnék, amit a #62-ben olvashatni: "ezzel csak magadat minősíted".
Ugye sokan azt mondják, hogy a lineáris tévézésnek lőttek, mert itt a streaming. Ami egy jó ideig pont így is volt. De aztán a streaming is kezd átváltani oda, ahonnan elindult: a reklámokra, a darabozottságra és az egyre magasabb előfizetési díjakra. Lehet, hogy most újdonságot mondok, de pont erről keletkezett egy videó is itt, a ph! youtube csatornáján, ahol azt mondják, amit én is, hogy ez a szárnyalás lassan kezd átmenni egy Ikarosz szintű dologba - pont azért, mert egyre több szolgáltató van, mindegyiknél más filmek/sorozatok jogai vannak, és így megosztja az egész nézőközönséget (amíg volt 1 vagy 2 szolgáltató, addig a nagy tortán kevesen kellett osztozni; amióta lassan már minden kiadó külön platformot hozott létre a saját tartalmainak, addig ezek a részek egyre csökkennek). Ennek köszönhetően a különböző platformok nem növekednek úgy, ahogy tervezték (mert megosztják a nézők rájuk költendő/költhető pénzeit is), így jönnek a 'nemszeretem' reakciók is (először csak a fiókmegosztás tiltása, aztán az előfizetések árának növelése, majd most már a hirdetések nézése is), amik viszont a közönség egy részét fogják elkergetni - hiszen pont azért váltottak a lineáris tévézésről, hogy ne kelljen reklámot nézni, hogy azt nézhessen, amit szeretne, és lehetőleg ne kelljen érte sok pénzt fizetni.
Persze, akit csak egy adott platform dolgai érdekelnek, annak még mindig maga lesz a Kánaán egy streaming előfizetés; de aki több platform dolgai után érdeklődik, annak maga lesz a pokol. Hiszen vagy előfizet 3-4(-5-...) platformra (vagy sok pénzért, vagy nem túl sokért, de hirdetések nézéséért), vagy el kell engednie valamit (esetleg többet is). Mert ma már ez az irány - sajnos.
Ezzel szemben van a hagyományos tévézés, ahol szinte mindent el tudsz kapni - igaz, nem azonnal, nem akkor, amikor te szeretnéd, és vannak hirdetések is. Ugyanakkor már jópár éve/évtizede van a felvétel lehetőség is, már a szolgáltatóknál is, vagyis felveszel valamit, amit később, amikor ráérsz, megnézed, és a reklámokat áttekered (vagyis már régen nem az van, amiket itt egyesek leírtak róla). Vagyis itt is azt nézel, amit szeretnél, ami érdekel. És pl. ma egy másfél órás műsor csak kétszer volt reklámmal megszakítva (10-15 percesek, amik pont arra jók, hogy egy kicsit megmozdulj, kiszabadulj a tévé elől, elmenj wc-re, esetleg innivalóért).
Innen egy kis kitekintés, majd abból vissza a lényegre...
Nem, szerintem a többség nem 4k-s, meg 8k-s okostévével rendelkezik (amin alapból jönnek a reklámok, mert a tévé gyártók is beleálltak a minél több bevételt akarók sorába) - mint ahogy a VGA-knál sem az 5090, 5080 vagy 5070 (és ezek 'másik' oldali megfelelői) fogynak/fogytak a legjobban, hanem az 5060 kategóriás megoldások. Vagyis a legtöbb otthonban szerintem még FullHD-s (vagy az alatti) a felbontása a tévéknek. Másrészt a csatornakínálat a legtöbb szolgáltatónál ott tart, hogy a csatornák nagyobb része (főleg a nagyobb nézettségűek, de pl. az állami adások mindegyike is (az M4 sport is)) nézhető HD-ben is. És egy FullHD-s tévén a HD-s tartalom pont elég is. Tudom, itt mindenki olyan sasszemű, hogy a 200 és az 500 Hz-es tévé/monitor között is látja a különbséget, de a legtöbb embernek ez is elég, mert ők meg nem. Persze értem én, hogy egyeseknek a 8k-s tévén szarul néz ki a HD-s tartalom is (nemhogy az SD), de attól még nem ez az általános!
Innen magamról... Igen, még én is használom a tévézést. Egyrészt csomagban jobban megérte a net mellé (még vonalas telefonom is van, mert ~500 forintért kaptam pár ezer forintos kedvezményt - vagyis ha osztunk, szorzunk, akkor végeredményben ingyen van, és még olcsóbb is tőle a többi); másrészt viszonylag sok sportot követek (az NFL-től a kézi BL-ig, az olimpián át az F1-ig, a kerékpározás mellett a sznúkeren keresztül egyes téli sportokig (sífutás, biathlon, curling), ...), így a legolcsóbban tudok a legtöbb élő adáshoz jutni. Mellette szeretem a vetélkedőket (főleg a tudás alapúakat (az ATV-s Géniusztól a TV2-es Legyen ön is milliomoson át az RTL-es megoldásokig (akár a híd, akár a 12 okos ember, de még a régebbiek is)), de egy ideje rákattantam az emberi gondolkodás/döntéshálózat témájában adott műsorokra, ahol pl. jól lehet megfigyelni a csoportdinamikákat is (pl. a mostani Pandorás, vagy az Árpa nevével fémjelzett gyilkosos játékoknál - ha kicsit másként alakul az életem, akkor lehet, hogy pszichológus (vagy pszichiáter) lettem volna, mert nagyon érdekelnek az emberek belső mozgatórugóinak elemzése, felismerése, megértése, illetve az értékrendjeik, döntéshozataluk, valamint ezek miértjei). És direkt csak a sokak által lenézett 'alap' csatornákat említettem, mert ott is vannak számomra kincsek (vagyis szándékosan kihagytam az ismeretterjesztő/természetes/... csatornákat) - tudom, ahány ember, annyi szokás, csak én nem nézek le senkit, mert nem azt néz, amit én; nem úgy fogyasztja a tartalmakat, mint én (ja, van Prime-re előfizum is (Gyűrűk ura rajongó is vagyok), illetve twitch-en is pár általam követett csatornát támogatok - vagyis nem egy 'begyöpösödött, egyoldalú öreg' vagyok, aki csak és kizárólag az 'ős' és 'ósdi' megoldások mellett ragadt; csak nekem/számomra a jelenlegi állás szerint nem 'a jövő' a jövő (persze, ez változhat/sőt, változni is fog, hiszen erről szól a világ)). Jelenleg nekem is FullHD-s tévém van, amit ugyan le tudnék cserélni (van pénzem OLED-re is, amit majd valamikor a távolabbi jövőben meg is lépnék, de jelenleg még bőven elég az a tévém, ami van, és ami még működik), de több okból nem teszek (kicsik a szobák; nincs konzolom, és nem is akarok ilyent itthonra; a gépem sem bírná a 4k-t (azért nem veszek új gépet, hogy vegyek egy 4k-s tévét, amit kihajtana)).
Vagyis igen, vannak még olyanok, akik néznek tévét (is, akár a streames csatornák mellett is), és igen, biztosan nem attól függ egyes emberek IQ-ja, hogy ezt hogyan teszi. Mert mindenkinek van/lehet egy kis története, ami logikus egy adott helyzetben...pont azért, mert egyre több szolgáltató van
Mondjuk az utóbbi időben pont folyamatosan csökken a számuk:
Discovery+ és EuroSport Player beépül(t) a HBO Max-ba;
Hulu lassan már az USA-ban is csak egy Disney+-on belüli név;
Peacock / Paramount+ párost meg Európában alapból egyben kaptuk meg SkyShowTime néven, meg sem próbáltak külön elindulni.És akkor HBO Max az a hírek szerint még megy tovább egy másik szolgáltatóhoz (Netflix? Amazon?), így még kevesebb szolgáltató lesz.
-
cs.zs.
veterán
Telekomnál a vonalas telefon az internet mellé valóban megéri/megérheti, ez is változó, de a TV-csomag az 5-6 ezres havidíjával csakis drágító tényező. Maszlag. Csakis úgy olcsósíthatunk, ha a szükségtelen dolgokra nem fizetünk elő.
De a TV-adásokkal Telekomnál is ugyanez a szitu: a csatornák kisebb része FullHD 1920x1080, nagyobb része pedig 720x576 okádék.
Ha valakinek csak régebbi 37-40" LCD TV-je van, ami rossz az azon is rossz, és természetesen 55-65" oleden sem lesz jobb a helyzet...
-
Narxis
nagyúr
Igen és NatGeo-t és Discovery-t.
De amúgy attól függetlenül, hogy sokan hencegnek ezzel azért látható, hogy többeknek azért van vezetékes telefon előfizetésük és TV előfizetésük mert így olcsóbb az internet mint ezek nélkül. Ez normális országban egy GVH vizsgálatot azért megérne szvsz. -
balojazz
senior tag
Nyilván nem. Ezért érvelek amellett, hogy a 15-20 éve változatlan technikai színvonalú források helyett a mai tévéket már mással kell etetni, és legalább olyan fontos szempont, hogy tévés szakmai minőségben a 60-as-80-as évek (nyugati) színvonalát hozza a mai magyar kábeltévé.
-
E.Kaufmann
veterán
-
cs.zs.
veterán
Felesleges tovább taglalni azt, hogy ki-milyenműsort-mikor néz, mert soha véget nem érő történet lesz belőle.
A lényegi kérdés az, hogy az eleve rossz minőségű műsorszolgáltatás egy varázsdobozzal jobbá válik-e? -
solti
senior tag
35 éves vagyok, 14 éves korom óta nem tévézek, 19 éves korom óta nem is lakom olyan helyen ahol van tv előfizetés. Édesanyámat leszámítva a szűkebb családi és baráti társaságomban sincs senki TV előfizetése (~150 emeberről beszélünk).
Az én életem túl rövid és fontosabb annál, hogy káretlen reklámokat nézegessek szabad időmben, na meg az a sok hülyeség sem érdekelt soha amit ott nyomtak.Persze, senki sem néz a saját bevallása szerint tv-t, és akkor is csak mezzot...
-
laed
senior tag
Sajnos az öregek, nem tudom őket leszoktatni erről.
#72 te ilyen régivágású ember vagy.
Annyit tennék hozzá, hogy az HBO MAX-ot fel fogja valaki vásárolni jövőre, ez szinte biztos, most éppen a Netflix-ről olvastam, de igazából mindegy, a lényeg, hogy hosszú távon a streaming szolgáltatók száma csökkenni fog ami nem biztos, hogy jó nekünk de legalább nem kell olyan "sokra" előfizetni. A reklámok azoknak vannak akik olcsóbb előfizetést akarnak, máshol nincsenek reklámok. Nekem azért roppant fura, hogy a TV mondja meg, hogy mikor kell elé leülnöm nézni és nem fordítva. Persze fel is lehet venni műsorokat, ott ahol engedik és egyszerre egyet. Én TV-n nőttem fel de nem tudnék már visszamenni lineáris TV-t nézni, persze sportot nem követem így ennyivel is könnyebb dolgom van.Én 1 kicsit úgy érzem, hogy ezzel a streaminggel valahol ott vagyunk, ahonnan elindultunk.
Olyan 20 éve indult a T-nél az IPTV, és lehetett filmeket kölcsönözni. Akkor megkérdeztem, hogy mennyi/db, és az jött ki, hogy ha valaki minden nap kér egyet, akkor elég szép számla jön ki a végére.
Csak itt nem darabra megy, hanem bizonyos tartalmakra. (Tehát nagyobb csomagban.) -
Hobbbyt
őstag
Sajnos az öregek, nem tudom őket leszoktatni erről.
#72 te ilyen régivágású ember vagy.
Annyit tennék hozzá, hogy az HBO MAX-ot fel fogja valaki vásárolni jövőre, ez szinte biztos, most éppen a Netflix-ről olvastam, de igazából mindegy, a lényeg, hogy hosszú távon a streaming szolgáltatók száma csökkenni fog ami nem biztos, hogy jó nekünk de legalább nem kell olyan "sokra" előfizetni. A reklámok azoknak vannak akik olcsóbb előfizetést akarnak, máshol nincsenek reklámok. Nekem azért roppant fura, hogy a TV mondja meg, hogy mikor kell elé leülnöm nézni és nem fordítva. Persze fel is lehet venni műsorokat, ott ahol engedik és egyszerre egyet. Én TV-n nőttem fel de nem tudnék már visszamenni lineáris TV-t nézni, persze sportot nem követem így ennyivel is könnyebb dolgom van.35 éves vagyok, 14 éves korom óta nem tévézek, 19 éves korom óta nem is lakom olyan helyen ahol van tv előfizetés. Édesanyámat leszámítva a szűkebb családi és baráti társaságomban sincs senki TV előfizetése (~150 emeberről beszélünk).
Az én életem túl rövid és fontosabb annál, hogy káretlen reklámokat nézegessek szabad időmben, na meg az a sok hülyeség sem érdekelt soha amit ott nyomtak. -
Narxis
nagyúr
Sajnos az öregek, nem tudom őket leszoktatni erről.
#72 te ilyen régivágású ember vagy.
Annyit tennék hozzá, hogy az HBO MAX-ot fel fogja valaki vásárolni jövőre, ez szinte biztos, most éppen a Netflix-ről olvastam, de igazából mindegy, a lényeg, hogy hosszú távon a streaming szolgáltatók száma csökkenni fog ami nem biztos, hogy jó nekünk de legalább nem kell olyan "sokra" előfizetni. A reklámok azoknak vannak akik olcsóbb előfizetést akarnak, máshol nincsenek reklámok. Nekem azért roppant fura, hogy a TV mondja meg, hogy mikor kell elé leülnöm nézni és nem fordítva. Persze fel is lehet venni műsorokat, ott ahol engedik és egyszerre egyet. Én TV-n nőttem fel de nem tudnék már visszamenni lineáris TV-t nézni, persze sportot nem követem így ennyivel is könnyebb dolgom van. -
#13080556
törölt tag
Akkor majd keresünk mást, mondjuk sweet tv, vagy yettel tv, vagy nem tudom mi van még, de box nekem nem kell.
En is mar elkezdtem gondolkozni az Antenna Hungaria mindigTV kabelezesen ci kartyaval + optikai net only. Valaki irta, hogy valamelyik szolgaltato ad ftth ethernet konvertert telekomhoz es nem kell muanyag kacat melle.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
valahol olvastam, hogy sajna ki akarják vezetni a dvb-c over ftth részt, és ha már mindenkinél lesz STB, akkor nyugodtan lekapcsolhatják ezt a feature-t a HGW-ken, max hisztizik pár user, de az elbaszott csatorna kiosztást is letolták izomból... Akár azt is megtehetik, hogy lekapcsolják a tv family előfizetőknél és csak a resztlinél marad...
szerencsés vagy azzal a 6880-cal
Akkor majd keresünk mást, mondjuk sweet tv, vagy yettel tv, vagy nem tudom mi van még, de box nekem nem kell.
-
solti
senior tag
1. A set-top box és főleg a kártya nem zárja ki sem a DVB -C-t, sem pedig az FTTH-t, de mivel továbbra is ugyanazon a hálózaton kapsz mindent, így maradnak a kódolatlan adások is, csak mellé jön még néhány, amihez tényleg kell kártya vagy box.
2. Az árát nem tudom mennyi, nekem még 6880 a DIGI-s szerződés, tv, gigabit, telefon.
valahol olvastam, hogy sajna ki akarják vezetni a dvb-c over ftth részt, és ha már mindenkinél lesz STB, akkor nyugodtan lekapcsolhatják ezt a feature-t a HGW-ken, max hisztizik pár user, de az elbaszott csatorna kiosztást is letolták izomból... Akár azt is megtehetik, hogy lekapcsolják a tv family előfizetőknél és csak a resztlinél marad...
szerencsés vagy azzal a 6880-cal
-
Kobe
veterán
Ahogy előttem is írták, ftth hálózat, koax csak házon belül van, az ont és a tv között.
En a koaxrol altalanossagban irtam, hogy elegge kotott technika ha ajtoig azzal akarod elvinni a nagysebessegu netet (es a telekom meg probalkozik ezzel sok helyen, ahol nem optika van)
Amugy a koaxnal akkor is lehet jelveszteseg, ha hazon belul van, pl nalunk elozo lakasban a kozoonti elosztotol 1 emeletre is mar jelerositot kellett anno feltenni, pedig elore kabelezett ujepitesu volt
ha a One nal maradunk, szomszed most kapott egy hasonlo uj boxot, kuldte is vissza azzal a lendulettel, mert ugye ethernet kabel kellene neki a routertol, csak hat az eleg keves helyen van kiepitve a tvnek, wifit meg nem tudott a ketyere.
Ami igy tok jo mert a tvig elfalazott koaxot hasznalni mar nem tudod, etherneted meg nincs…..Szerelo is azt javasolta hogy varjon par hetet akkor kapnak wifis valtozatot….. -
Kobe
veterán
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Vagy csak azert mert a coaxnak megvannak a maga fizikai hatarai, es ezeket tullepni csak eros trukkozessel lehet. Pl. internet sebesseg 1 gbit jol hangzik coaxon, de azt is mar csak eros jelmodulalassal lehet elerni (ugye ehhez kepest az elmeleti 100 Mb/s 500 meteren relative kevesbek tunhet, de a frekvencia es a csillapitas beleszol)
Telekomos 2gbites koax erdekes gondolatkiserletnek tunik csak oda kb mar minden sarokba kell mar egy jelerosito, illetve a kozponti elosztokban levo zajszuro / erosito hajlamos nem birni es tulmelegedni (kornyekunkon kb 3 honapot birt, negyedevente rendszeresen jott a telekomos auto a haz ele cserelni, addig tobb haztomb vart es malmozott)Ahogy előttem is írták, ftth hálózat, koax csak házon belül van, az ont és a tv között.
-
E.Kaufmann
veterán
Vagy csak azert mert a coaxnak megvannak a maga fizikai hatarai, es ezeket tullepni csak eros trukkozessel lehet. Pl. internet sebesseg 1 gbit jol hangzik coaxon, de azt is mar csak eros jelmodulalassal lehet elerni (ugye ehhez kepest az elmeleti 100 Mb/s 500 meteren relative kevesbek tunhet, de a frekvencia es a csillapitas beleszol)
Telekomos 2gbites koax erdekes gondolatkiserletnek tunik csak oda kb mar minden sarokba kell mar egy jelerosito, illetve a kozponti elosztokban levo zajszuro / erosito hajlamos nem birni es tulmelegedni (kornyekunkon kb 3 honapot birt, negyedevente rendszeresen jott a telekomos auto a haz ele cserelni, addig tobb haztomb vart es malmozott)Na ja, sokkal egyszerűbb passzív optikai osztókat betenni társasházba vagy utcára és elfelejteni hogy ott vannak. Egy kábelTV szerelő mutatott olyan kütyüt Youtube-on, ami (Digis) optikára ültetett nagyfrekvenciás kábelTV jelet egy passzív körömnyi eszközzel alakította 75 ohomos antennacsatira és még elég volt a jelszint, hogy a passzív esköz a TV számára értelmes RF jelszintet adjon ki magából, de gondolom, telepítés helyétől is függ, mennyire használható, ezért tettek a csak TV-t használó apósomnak is egy aktív eszközt a TV mögé.
Internetet meg úgy oszt szét az ember, ahogy akar. Nézek ugyan TV-t, ahogy fentebb is említettem, de egyre inkább csak háttérzajnak van, vagy elalváshoz fehérzaj generátornak. Na jó, ha esetleg alacsony a vérnyomásom, odakapcsolak az M1-re, mondok valami cifrát és elkapcsolok, a vérnyomás azonnal rendbejön![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Z_A_P
addikt
Vagy csak azert mert a coaxnak megvannak a maga fizikai hatarai, es ezeket tullepni csak eros trukkozessel lehet. Pl. internet sebesseg 1 gbit jol hangzik coaxon, de azt is mar csak eros jelmodulalassal lehet elerni (ugye ehhez kepest az elmeleti 100 Mb/s 500 meteren relative kevesbek tunhet, de a frekvencia es a csillapitas beleszol)
Telekomos 2gbites koax erdekes gondolatkiserletnek tunik csak oda kb mar minden sarokba kell mar egy jelerosito, illetve a kozponti elosztokban levo zajszuro / erosito hajlamos nem birni es tulmelegedni (kornyekunkon kb 3 honapot birt, negyedevente rendszeresen jott a telekomos auto a haz ele cserelni, addig tobb haztomb vart es malmozott)Ezt nem ertem.
Optikai jon be utcarol, az belemegy a "routerbe" a padlason, ahonnan koax jon ki, es az van szetosztva hazban. A hazban nem kell 500 meter, eleg az 50. -
Kobe
veterán
még most sincs se kártya, se box, és ha akarnám 8 TV-re osztanám szét a koaxot, de hát csak 2 TV van itthon. Ez ilyen.... Még!
Imadom
Bejon a koax, 4 szobaba szetosztva, bedugom TV-be es jon a 1xx HD csatorna.
Ha akarom 1 ha akarom 25 tv-t nezek egyszerre, ugyaannyi penzert. Mindegyikhez 1(!) taviranyito, a tv sajatja. Nincs kulon eszkoz, semmi.
Ettol nincs jobb a usernek. Nyilvan ezert is akarjak megszuntetni ezt.
Vagy csak azert mert a coaxnak megvannak a maga fizikai hatarai, es ezeket tullepni csak eros trukkozessel lehet. Pl. internet sebesseg 1 gbit jol hangzik coaxon, de azt is mar csak eros jelmodulalassal lehet elerni (ugye ehhez kepest az elmeleti 100 Mb/s 500 meteren relative kevesbek tunhet, de a frekvencia es a csillapitas beleszol)
Telekomos 2gbites koax erdekes gondolatkiserletnek tunik csak oda kb mar minden sarokba kell mar egy jelerosito, illetve a kozponti elosztokban levo zajszuro / erosito hajlamos nem birni es tulmelegedni (kornyekunkon kb 3 honapot birt, negyedevente rendszeresen jott a telekomos auto a haz ele cserelni, addig tobb haztomb vart es malmozott) -
Z_A_P
addikt
Bizony, ahogy előttem is írták, a régi DIGI rendszeren még mindig így működik a TV, az adások kódolatlanok. Médiacardot vagy boxot csak a felnőtt csatornához adtak, ha valaki azt is megrendelte, mert ott törvényi kötelezettség volt a kódolás, de annak a díja is 1 Ft volt. Szóval jahh, még most sincs se kártya, se box, és ha akarnám 8 TV-re osztanám szét a koaxot, de hát csak 2 TV van itthon. Ez ilyen.... Még!
még most sincs se kártya, se box, és ha akarnám 8 TV-re osztanám szét a koaxot, de hát csak 2 TV van itthon. Ez ilyen.... Még!
Imadom
Bejon a koax, 4 szobaba szetosztva, bedugom TV-be es jon a 1xx HD csatorna.
Ha akarom 1 ha akarom 25 tv-t nezek egyszerre, ugyaannyi penzert. Mindegyikhez 1(!) taviranyito, a tv sajatja. Nincs kulon eszkoz, semmi.
Ettol nincs jobb a usernek. Nyilvan ezert is akarjak megszuntetni ezt.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
1. A set-top box és főleg a kártya nem zárja ki sem a DVB -C-t, sem pedig az FTTH-t, de mivel továbbra is ugyanazon a hálózaton kapsz mindent, így maradnak a kódolatlan adások is, csak mellé jön még néhány, amihez tényleg kell kártya vagy box.
2. Az árát nem tudom mennyi, nekem még 6880 a DIGI-s szerződés, tv, gigabit, telefon.
-
solti
senior tag
Ha új szerződést kötsz a One-al, azt hiszem családi csomagra, ahhoz jár a OneTV app, és a technológia ugyanúgy marad DVB-C FTTH-n. Vagyis a régi DIGI-s szerződésekhez nem jár.
tudtommal nem így van, váltani kell boxra, de lehet, hogy tévedek. A weboldalukon boxot írnak...
Viszont a mostani ~10300 helyett gyanús, hogy drágább lenne a havi díj (tv+gigabit) -
Intruder2k5
MODERÁTOR
-
E.Kaufmann
veterán
-
solti
senior tag
-
mad823
őstag
A DVB-C az mégis min jön szerinted??? Trolin?
- ne fárasszuk egymást jó?!
A régi DIGI -s hálózathoz nemkellett semmiféle kártya, vagy box...
-tudom(!), DIGIje csak a kétfogas, és mínusz 70 IQ -val rendelkezőknek, nyugdíjasoknak, alkoholistáknak, meg a tezsvéreimnek volt...
Inkább ne is válaszoltál volna, utánad mindenki levágta miről beszélek.
...ne is fáradj válaszokkal, úgysem tudnám értelmezni, olvasni sem tudok, megyek is tv -t nézni Ci, meg box nélkül, egy távirányítóval, mert úgy buzis !
Elég lett volna annyit írni, mint Intruder2k5, hogy régi digi területen még mindig nem nyúltak semmihez. De látom, neked muszáj volt bemutatkoznod...
Mi köze van az új boxoknak ahhoz, hogy kódolt lesz-e valaha, ami ma nem az? Eddig is megléphették volna, ha akarnák. De nyilvánvalóan nekik sem céljuk a saját költségük növelése változatlan bevétel mellett. Majd ha többre vágysz a lineáris fHD-nél, akkor kérsz box-ot, ahogy eddig is. -
Intruder2k5
MODERÁTOR
Bizony, ahogy előttem is írták, a régi DIGI rendszeren még mindig így működik a TV, az adások kódolatlanok. Médiacardot vagy boxot csak a felnőtt csatornához adtak, ha valaki azt is megrendelte, mert ott törvényi kötelezettség volt a kódolás, de annak a díja is 1 Ft volt. Szóval jahh, még most sincs se kártya, se box, és ha akarnám 8 TV-re osztanám szét a koaxot, de hát csak 2 TV van itthon. Ez ilyen.... Még!
-
Joci10
őstag
Én a technika felől közelíteném meg a kérdést. Ha tényleg olyan sok még a hagyományos tévézők és tévék száma, akkor mindenkinek ajánlom, hogy nézzen meg egy minimum 75 inches qd miniled tévét minimum 1200 LED-del a hátában, 4k-ban, Dolby visionnal vagy egyéb HDR módban, és garantálom, hogy le fog esni az álla a képminőségtől, és soha többé nem akar majd fullHD-t nézni SDR-ben, mert olyan rohadtul ronda. Szándékosan nem OLED-et mondok, mert noha nagyon szép, azért fémyerőben (tehát HDR-ben) még mindig gyenge, illetve ekkorát nem kap 400 körüli áron normálisat. Onnantól fogva soha nem akar majd hagyományos tévéadást se nézni, mert az még a fullHD-nál is gyatrább, és semmi dinamika nincs benne, egy fos az egész. Nézze meg, ahogy (szó szerint) elvakul egy napsütéses jelenetnél, vagy ahogy egy fehér kép nappali fénybe borítja a nappalit, vagy hogy olyan brutál fényereje van, hogy nappal se gond neki semmi kinti fény. Nézzen bele a Netflix (egyébként is kiváló) Formula 1 sorozatába (4k-ban, persze), és garantálom, hogy elélvez a látványtól. (Ha még azt is hozzáteszem, hogy egy google/android tévén a büdös életben soha nem fog reklámot látni, mert hogy még a YouTube-ot is egy alkalmazással szintén reklámmentessé teheti, csak hab a tortán.) Na, ha ez megtörtént, akkor beszélhetünk tovább arról, érdemes-e még kábeltévézni 2025-ben. Aki viszont továbbra is tévézgetni akar, annak nem ajánlom ezt a próbát, különben nem akar majd soha többé.
Pont ezt (is) írtam, hogy mindenkinek más az ízlése. Te arra élvezel, hogy milyen fehér, milyen fekete, milyen és mennyi pixel. Más meg örül, ha 1 havi fizetését nem tévére költi (a medián átlagkereset van itthon ilyen 400ezres magasságban, mint ahol te a tévédet reklámozod).
-
slmSIG
tag
A DVB-C az mégis min jön szerinted??? Trolin?
- ne fárasszuk egymást jó?!
A régi DIGI -s hálózathoz nemkellett semmiféle kártya, vagy box...
-tudom(!), DIGIje csak a kétfogas, és mínusz 70 IQ -val rendelkezőknek, nyugdíjasoknak, alkoholistáknak, meg a tezsvéreimnek volt...
Inkább ne is válaszoltál volna, utánad mindenki levágta miről beszélek.
...ne is fáradj válaszokkal, úgysem tudnám értelmezni, olvasni sem tudok, megyek is tv -t nézni Ci, meg box nélkül, egy távirányítóval, mert úgy buzis !
-
balojazz
senior tag
Én a technika felől közelíteném meg a kérdést. Ha tényleg olyan sok még a hagyományos tévézők és tévék száma, akkor mindenkinek ajánlom, hogy nézzen meg egy minimum 75 inches qd miniled tévét minimum 1200 LED-del a hátában, 4k-ban, Dolby visionnal vagy egyéb HDR módban, és garantálom, hogy le fog esni az álla a képminőségtől, és soha többé nem akar majd fullHD-t nézni SDR-ben, mert olyan rohadtul ronda. Szándékosan nem OLED-et mondok, mert noha nagyon szép, azért fémyerőben (tehát HDR-ben) még mindig gyenge, illetve ekkorát nem kap 400 körüli áron normálisat. Onnantól fogva soha nem akar majd hagyományos tévéadást se nézni, mert az még a fullHD-nál is gyatrább, és semmi dinamika nincs benne, egy fos az egész. Nézze meg, ahogy (szó szerint) elvakul egy napsütéses jelenetnél, vagy ahogy egy fehér kép nappali fénybe borítja a nappalit, vagy hogy olyan brutál fényereje van, hogy nappal se gond neki semmi kinti fény. Nézzen bele a Netflix (egyébként is kiváló) Formula 1 sorozatába (4k-ban, persze), és garantálom, hogy elélvez a látványtól. (Ha még azt is hozzáteszem, hogy egy google/android tévén a büdös életben soha nem fog reklámot látni, mert hogy még a YouTube-ot is egy alkalmazással szintén reklámmentessé teheti, csak hab a tortán.) Na, ha ez megtörtént, akkor beszélhetünk tovább arról, érdemes-e még kábeltévézni 2025-ben. Aki viszont továbbra is tévézgetni akar, annak nem ajánlom ezt a próbát, különben nem akar majd soha többé.
-
NyalokAA
senior tag
Na, akkor én is. Általános hozzászólást fogok írni, de gondolom, mindenki rá fog ismerni, akinek a hozzászólására reagálnék. De egyet kiemelek, amit egy olyan ember írt, aki úgy kezeli a másikat, hogy "nem értem, miért nem azt teszed, amit én, ezért hülye vagy". Nos, neki én is csak annyit írnék, amit a #62-ben olvashatni: "ezzel csak magadat minősíted".
Ugye sokan azt mondják, hogy a lineáris tévézésnek lőttek, mert itt a streaming. Ami egy jó ideig pont így is volt. De aztán a streaming is kezd átváltani oda, ahonnan elindult: a reklámokra, a darabozottságra és az egyre magasabb előfizetési díjakra. Lehet, hogy most újdonságot mondok, de pont erről keletkezett egy videó is itt, a ph! youtube csatornáján, ahol azt mondják, amit én is, hogy ez a szárnyalás lassan kezd átmenni egy Ikarosz szintű dologba - pont azért, mert egyre több szolgáltató van, mindegyiknél más filmek/sorozatok jogai vannak, és így megosztja az egész nézőközönséget (amíg volt 1 vagy 2 szolgáltató, addig a nagy tortán kevesen kellett osztozni; amióta lassan már minden kiadó külön platformot hozott létre a saját tartalmainak, addig ezek a részek egyre csökkennek). Ennek köszönhetően a különböző platformok nem növekednek úgy, ahogy tervezték (mert megosztják a nézők rájuk költendő/költhető pénzeit is), így jönnek a 'nemszeretem' reakciók is (először csak a fiókmegosztás tiltása, aztán az előfizetések árának növelése, majd most már a hirdetések nézése is), amik viszont a közönség egy részét fogják elkergetni - hiszen pont azért váltottak a lineáris tévézésről, hogy ne kelljen reklámot nézni, hogy azt nézhessen, amit szeretne, és lehetőleg ne kelljen érte sok pénzt fizetni.
Persze, akit csak egy adott platform dolgai érdekelnek, annak még mindig maga lesz a Kánaán egy streaming előfizetés; de aki több platform dolgai után érdeklődik, annak maga lesz a pokol. Hiszen vagy előfizet 3-4(-5-...) platformra (vagy sok pénzért, vagy nem túl sokért, de hirdetések nézéséért), vagy el kell engednie valamit (esetleg többet is). Mert ma már ez az irány - sajnos.
Ezzel szemben van a hagyományos tévézés, ahol szinte mindent el tudsz kapni - igaz, nem azonnal, nem akkor, amikor te szeretnéd, és vannak hirdetések is. Ugyanakkor már jópár éve/évtizede van a felvétel lehetőség is, már a szolgáltatóknál is, vagyis felveszel valamit, amit később, amikor ráérsz, megnézed, és a reklámokat áttekered (vagyis már régen nem az van, amiket itt egyesek leírtak róla). Vagyis itt is azt nézel, amit szeretnél, ami érdekel. És pl. ma egy másfél órás műsor csak kétszer volt reklámmal megszakítva (10-15 percesek, amik pont arra jók, hogy egy kicsit megmozdulj, kiszabadulj a tévé elől, elmenj wc-re, esetleg innivalóért).
Innen egy kis kitekintés, majd abból vissza a lényegre...
Nem, szerintem a többség nem 4k-s, meg 8k-s okostévével rendelkezik (amin alapból jönnek a reklámok, mert a tévé gyártók is beleálltak a minél több bevételt akarók sorába) - mint ahogy a VGA-knál sem az 5090, 5080 vagy 5070 (és ezek 'másik' oldali megfelelői) fogynak/fogytak a legjobban, hanem az 5060 kategóriás megoldások. Vagyis a legtöbb otthonban szerintem még FullHD-s (vagy az alatti) a felbontása a tévéknek. Másrészt a csatornakínálat a legtöbb szolgáltatónál ott tart, hogy a csatornák nagyobb része (főleg a nagyobb nézettségűek, de pl. az állami adások mindegyike is (az M4 sport is)) nézhető HD-ben is. És egy FullHD-s tévén a HD-s tartalom pont elég is. Tudom, itt mindenki olyan sasszemű, hogy a 200 és az 500 Hz-es tévé/monitor között is látja a különbséget, de a legtöbb embernek ez is elég, mert ők meg nem. Persze értem én, hogy egyeseknek a 8k-s tévén szarul néz ki a HD-s tartalom is (nemhogy az SD), de attól még nem ez az általános!
Innen magamról... Igen, még én is használom a tévézést. Egyrészt csomagban jobban megérte a net mellé (még vonalas telefonom is van, mert ~500 forintért kaptam pár ezer forintos kedvezményt - vagyis ha osztunk, szorzunk, akkor végeredményben ingyen van, és még olcsóbb is tőle a többi); másrészt viszonylag sok sportot követek (az NFL-től a kézi BL-ig, az olimpián át az F1-ig, a kerékpározás mellett a sznúkeren keresztül egyes téli sportokig (sífutás, biathlon, curling), ...), így a legolcsóbban tudok a legtöbb élő adáshoz jutni. Mellette szeretem a vetélkedőket (főleg a tudás alapúakat (az ATV-s Géniusztól a TV2-es Legyen ön is milliomoson át az RTL-es megoldásokig (akár a híd, akár a 12 okos ember, de még a régebbiek is)), de egy ideje rákattantam az emberi gondolkodás/döntéshálózat témájában adott műsorokra, ahol pl. jól lehet megfigyelni a csoportdinamikákat is (pl. a mostani Pandorás, vagy az Árpa nevével fémjelzett gyilkosos játékoknál - ha kicsit másként alakul az életem, akkor lehet, hogy pszichológus (vagy pszichiáter) lettem volna, mert nagyon érdekelnek az emberek belső mozgatórugóinak elemzése, felismerése, megértése, illetve az értékrendjeik, döntéshozataluk, valamint ezek miértjei). És direkt csak a sokak által lenézett 'alap' csatornákat említettem, mert ott is vannak számomra kincsek (vagyis szándékosan kihagytam az ismeretterjesztő/természetes/... csatornákat) - tudom, ahány ember, annyi szokás, csak én nem nézek le senkit, mert nem azt néz, amit én; nem úgy fogyasztja a tartalmakat, mint én (ja, van Prime-re előfizum is (Gyűrűk ura rajongó is vagyok), illetve twitch-en is pár általam követett csatornát támogatok - vagyis nem egy 'begyöpösödött, egyoldalú öreg' vagyok, aki csak és kizárólag az 'ős' és 'ósdi' megoldások mellett ragadt; csak nekem/számomra a jelenlegi állás szerint nem 'a jövő' a jövő (persze, ez változhat/sőt, változni is fog, hiszen erről szól a világ)). Jelenleg nekem is FullHD-s tévém van, amit ugyan le tudnék cserélni (van pénzem OLED-re is, amit majd valamikor a távolabbi jövőben meg is lépnék, de jelenleg még bőven elég az a tévém, ami van, és ami még működik), de több okból nem teszek (kicsik a szobák; nincs konzolom, és nem is akarok ilyent itthonra; a gépem sem bírná a 4k-t (azért nem veszek új gépet, hogy vegyek egy 4k-s tévét, amit kihajtana)).
Vagyis igen, vannak még olyanok, akik néznek tévét (is, akár a streames csatornák mellett is), és igen, biztosan nem attól függ egyes emberek IQ-ja, hogy ezt hogyan teszi. Mert mindenkinek van/lehet egy kis története, ami logikus egy adott helyzetben...Korrekt megfogalmazás!
Egy kicsit hozzá tennék én is. Sokkal árnyaltabb a kép mint amit az átlag prohardver felhasználó leszűr. Aki idetalál az valahol már “műszaki” beállítottságú ember . Szeretjük a technológiát és a nagy átlagnál sokkal modernebb , korszerűbb , fejlettebb eszközöket használunk . Éhezzük az újdonságokat és szeretünk napra készek lenni az aktuális csúcs vívmányokban.
Az átlag felhasználó azonban nem ilyen
Cirka ~34 éve dolgozunk távközlésben . Pár nagyobb partnert megemlítve Upc , Hello Hd , Btel , Mindigtv , Digi , Vodafone , Direct One , Telekom . A csúcson 3 megye egész területén jelen voltunk . Némi rálátásom van a felhasználókra . Jelen pillanatban ott tartunk , hogy kb a háztartások 1-5%- ban van oled tv. Elvétve találni plazmákat , de a legelterjedtebb a 32-42 col közötti “gagyi” lcd tv Hd ready illetve full Hd felbontással. Mindenféle saját márkás kínai op rendszeres lomok. Az emberek ~90%-a , ha azt mondod bitráta azt se tudja , hogy eszik e vagy isszák. A háztartások legalább harmadában a mai napig minimum egy , de valahol 2-3 db sima képcsöves tv is használatban van. Máról holnapra eltűnne a scart csatlakozó kb forradalom törne ki
Ettől eltekintve én is bottal ütném akik ezeket a szolga boxokat berendelik meg akik a gagyi rendszereket írják rá , de ez van. Az itt elvártak a premium kategória. Elhanyagolható része a multi bevételének. Olyan messze vagyunk a 4 meg a 8 k adásoktól mint makó jeruzsálemtől. A szolgáltatók nem szeretnek csak a pénzed kell nekik. A nap végén igazából mindig kicsit többet kell adni , de nem fognak pénzt talicskázni olyan fejlesztésekbe amit az előfizetői réteg ~20%-a , ha ki tud használni. -
Joci10
őstag
Na, akkor én is. Általános hozzászólást fogok írni, de gondolom, mindenki rá fog ismerni, akinek a hozzászólására reagálnék. De egyet kiemelek, amit egy olyan ember írt, aki úgy kezeli a másikat, hogy "nem értem, miért nem azt teszed, amit én, ezért hülye vagy". Nos, neki én is csak annyit írnék, amit a #62-ben olvashatni: "ezzel csak magadat minősíted".
Ugye sokan azt mondják, hogy a lineáris tévézésnek lőttek, mert itt a streaming. Ami egy jó ideig pont így is volt. De aztán a streaming is kezd átváltani oda, ahonnan elindult: a reklámokra, a darabozottságra és az egyre magasabb előfizetési díjakra. Lehet, hogy most újdonságot mondok, de pont erről keletkezett egy videó is itt, a ph! youtube csatornáján, ahol azt mondják, amit én is, hogy ez a szárnyalás lassan kezd átmenni egy Ikarosz szintű dologba - pont azért, mert egyre több szolgáltató van, mindegyiknél más filmek/sorozatok jogai vannak, és így megosztja az egész nézőközönséget (amíg volt 1 vagy 2 szolgáltató, addig a nagy tortán kevesen kellett osztozni; amióta lassan már minden kiadó külön platformot hozott létre a saját tartalmainak, addig ezek a részek egyre csökkennek). Ennek köszönhetően a különböző platformok nem növekednek úgy, ahogy tervezték (mert megosztják a nézők rájuk költendő/költhető pénzeit is), így jönnek a 'nemszeretem' reakciók is (először csak a fiókmegosztás tiltása, aztán az előfizetések árának növelése, majd most már a hirdetések nézése is), amik viszont a közönség egy részét fogják elkergetni - hiszen pont azért váltottak a lineáris tévézésről, hogy ne kelljen reklámot nézni, hogy azt nézhessen, amit szeretne, és lehetőleg ne kelljen érte sok pénzt fizetni.
Persze, akit csak egy adott platform dolgai érdekelnek, annak még mindig maga lesz a Kánaán egy streaming előfizetés; de aki több platform dolgai után érdeklődik, annak maga lesz a pokol. Hiszen vagy előfizet 3-4(-5-...) platformra (vagy sok pénzért, vagy nem túl sokért, de hirdetések nézéséért), vagy el kell engednie valamit (esetleg többet is). Mert ma már ez az irány - sajnos.
Ezzel szemben van a hagyományos tévézés, ahol szinte mindent el tudsz kapni - igaz, nem azonnal, nem akkor, amikor te szeretnéd, és vannak hirdetések is. Ugyanakkor már jópár éve/évtizede van a felvétel lehetőség is, már a szolgáltatóknál is, vagyis felveszel valamit, amit később, amikor ráérsz, megnézed, és a reklámokat áttekered (vagyis már régen nem az van, amiket itt egyesek leírtak róla). Vagyis itt is azt nézel, amit szeretnél, ami érdekel. És pl. ma egy másfél órás műsor csak kétszer volt reklámmal megszakítva (10-15 percesek, amik pont arra jók, hogy egy kicsit megmozdulj, kiszabadulj a tévé elől, elmenj wc-re, esetleg innivalóért).
Innen egy kis kitekintés, majd abból vissza a lényegre...
Nem, szerintem a többség nem 4k-s, meg 8k-s okostévével rendelkezik (amin alapból jönnek a reklámok, mert a tévé gyártók is beleálltak a minél több bevételt akarók sorába) - mint ahogy a VGA-knál sem az 5090, 5080 vagy 5070 (és ezek 'másik' oldali megfelelői) fogynak/fogytak a legjobban, hanem az 5060 kategóriás megoldások. Vagyis a legtöbb otthonban szerintem még FullHD-s (vagy az alatti) a felbontása a tévéknek. Másrészt a csatornakínálat a legtöbb szolgáltatónál ott tart, hogy a csatornák nagyobb része (főleg a nagyobb nézettségűek, de pl. az állami adások mindegyike is (az M4 sport is)) nézhető HD-ben is. És egy FullHD-s tévén a HD-s tartalom pont elég is. Tudom, itt mindenki olyan sasszemű, hogy a 200 és az 500 Hz-es tévé/monitor között is látja a különbséget, de a legtöbb embernek ez is elég, mert ők meg nem. Persze értem én, hogy egyeseknek a 8k-s tévén szarul néz ki a HD-s tartalom is (nemhogy az SD), de attól még nem ez az általános!
Innen magamról... Igen, még én is használom a tévézést. Egyrészt csomagban jobban megérte a net mellé (még vonalas telefonom is van, mert ~500 forintért kaptam pár ezer forintos kedvezményt - vagyis ha osztunk, szorzunk, akkor végeredményben ingyen van, és még olcsóbb is tőle a többi); másrészt viszonylag sok sportot követek (az NFL-től a kézi BL-ig, az olimpián át az F1-ig, a kerékpározás mellett a sznúkeren keresztül egyes téli sportokig (sífutás, biathlon, curling), ...), így a legolcsóbban tudok a legtöbb élő adáshoz jutni. Mellette szeretem a vetélkedőket (főleg a tudás alapúakat (az ATV-s Géniusztól a TV2-es Legyen ön is milliomoson át az RTL-es megoldásokig (akár a híd, akár a 12 okos ember, de még a régebbiek is)), de egy ideje rákattantam az emberi gondolkodás/döntéshálózat témájában adott műsorokra, ahol pl. jól lehet megfigyelni a csoportdinamikákat is (pl. a mostani Pandorás, vagy az Árpa nevével fémjelzett gyilkosos játékoknál - ha kicsit másként alakul az életem, akkor lehet, hogy pszichológus (vagy pszichiáter) lettem volna, mert nagyon érdekelnek az emberek belső mozgatórugóinak elemzése, felismerése, megértése, illetve az értékrendjeik, döntéshozataluk, valamint ezek miértjei). És direkt csak a sokak által lenézett 'alap' csatornákat említettem, mert ott is vannak számomra kincsek (vagyis szándékosan kihagytam az ismeretterjesztő/természetes/... csatornákat) - tudom, ahány ember, annyi szokás, csak én nem nézek le senkit, mert nem azt néz, amit én; nem úgy fogyasztja a tartalmakat, mint én (ja, van Prime-re előfizum is (Gyűrűk ura rajongó is vagyok), illetve twitch-en is pár általam követett csatornát támogatok - vagyis nem egy 'begyöpösödött, egyoldalú öreg' vagyok, aki csak és kizárólag az 'ős' és 'ósdi' megoldások mellett ragadt; csak nekem/számomra a jelenlegi állás szerint nem 'a jövő' a jövő (persze, ez változhat/sőt, változni is fog, hiszen erről szól a világ)). Jelenleg nekem is FullHD-s tévém van, amit ugyan le tudnék cserélni (van pénzem OLED-re is, amit majd valamikor a távolabbi jövőben meg is lépnék, de jelenleg még bőven elég az a tévém, ami van, és ami még működik), de több okból nem teszek (kicsik a szobák; nincs konzolom, és nem is akarok ilyent itthonra; a gépem sem bírná a 4k-t (azért nem veszek új gépet, hogy vegyek egy 4k-s tévét, amit kihajtana)).
Vagyis igen, vannak még olyanok, akik néznek tévét (is, akár a streames csatornák mellett is), és igen, biztosan nem attól függ egyes emberek IQ-ja, hogy ezt hogyan teszi. Mert mindenkinek van/lehet egy kis története, ami logikus egy adott helyzetben... -
Sketch001
aktív tag
A streaming elott nagy jovo all, ha evente 2x emelnek arat, es emelle pedzegetik a reklamokat mint kotelezo elem
disneyre hebehoba jon uj csucsfilm, hbora sem dompingelnek, genderideologus social engineeringes netflixet meg hagyjuk
kb az egyetlen es legertelmesebb streaming mostanaban a crunchyroll, tematikus, mashol valoban nehezen elerheto tartalom van rajta es olcso. Pont amilyennek az osszesnek kene lennieen streaming helyett visszaalltam sajat serverre, olcsobb a 20 terras vinyo meg egy prowlarr / sonarr felkonfigolasa torrenttel
És az egészet megfejelik azzal, hogy költség optimalizacio miatt simán levesznek saját tartalmat is akár, csak ne kelljen fizetni többet a színészeknek... A Netflix betarolra a piacot, mindenki rajott higy buli, mindenki csinált sajátot, mennek fel az árak, silanyul a termék, amíg el nem tűnik a kereslet, mert halálfejes vitorlát bont megint a tömeg. Aztán valszeg lesz valami más.
-
Kobe
veterán
A streaming elott nagy jovo all, ha evente 2x emelnek arat, es emelle pedzegetik a reklamokat mint kotelezo elem
disneyre hebehoba jon uj csucsfilm, hbora sem dompingelnek, genderideologus social engineeringes netflixet meg hagyjuk
kb az egyetlen es legertelmesebb streaming mostanaban a crunchyroll, tematikus, mashol valoban nehezen elerheto tartalom van rajta es olcso. Pont amilyennek az osszesnek kene lennieen streaming helyett visszaalltam sajat serverre, olcsobb a 20 terras vinyo meg egy prowlarr / sonarr felkonfigolasa torrenttel
-
mad823
őstag
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
Halkan jegyzem meg, hogy egy-két napja a One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon) topikban is téma az új box, és már tapasztalatokat is lehet olvasni róla.
-
Hidalgo85
tag
Teljes Dolby Vision támogatást nyújt az ezköz?
-
GreasyDollar
kezdő
Hát ügyfélmegtartásra nagyobb hangsúlyt fektetnék.
-
Darren82
tag
Sajnos nagyon sokan.
Mondjuk a Tikf0s agyatlan görgetése még a tévénézésnél is károsabb.Mindkettőtökkel egyetértek.

Néha érdemes eltávolodni a képernyőtől is. -
Intruder2k5
MODERÁTOR
-
Astroboy
őstag
Nálad betalált rendesen a kolléga hozzászólása. Ha kivesszed belőle a sértő részt és úgy gondolod át a kérdését, úgy már érdekesebb.
Én jó ideje már csak alkalmilag nézek tv-t és emiatt szerintem nekem kicsit feltűnőbb a változás, mint annak aki gyakran nézi. Még az ismeretterjesztő csatornáknál is van egy érezhető lejtmenet a megvalósítás terén, ami nagy kár mert régen azok érdekeltek kedvenc sorozat vagy filmek mellett és a túlzott reklámok meg filmek esetében lévő cenzúra is csak ront a tv megítélésén (pl.: horror film esetében amit este 10 után adtak, kivágtak elég sok gore jelenetet). Online tartalom esetében legalább ott a tényleges választás lehetősége, az ember olyat nézhet ami tényleg érdekli reklámok nélkül. A másik meg amit mások is kiemeltek az a gyenge képminőség. 2025-ben az sd minőség elég rosszul néz ki a nagy felbontású és nagy méretű megjelenítőkön.Ott a pont!
+ Számomra nem csupán a műsor közbeni reklámok és az adás minősége visszás, hanem maga a tartalom is.
És ez alatt nem a máónika meg dáridó vonalról beszélek - olyan csatornát ha fizetnének se néznék - hanem az "ismeretterjesztőnek" nevezett csatornákról, amik konkrétan hülyének néznek ahogy tapasztaltam. (pl. Discovery és társai)- tíz percenként tampon meg hüvelygomba-krém, oké addig elkapcsolok, de a reklámblokk végeztével nem ám folytatnák a műsort, hanem pár snittel hosszú perceken át összefoglalják azt ami a reklám előtt történt, mint egy fogyatékosnak. És ezt MINDEN reklámblokk után! Marad ~5 perc a folytatásra.
- a fordítás botrányos, mintha egy gyerek csinálná. Pl. múltkor tudtam meg egy ilyen műsorból, hogy a műholdak 400 ezer km magasan keringenek, de a Mars csak 40 ezer km távolságra van...

-
ggbuffon1897
őstag
Engem is csak a foci, f1.
De 10 honapos gyerek mellett akinek nem az alvas a hobbija meg ezis eselytelen. Igy marad a mobilon az appon keresztul

En csak arra mondtam h amig a voda buntetett vna a huseggel, most havi 5kval vagyok beljebb tobb tv csatornaval rtl+ net4el amik ugye onmagukban fizetosek. (Az erteel sz*rjaert meg en penzt sose adtam vna)
-
janeszgol
félisten
En ugy latom kivetel leszek, mert en tok elegedett vagyok veluk amiota Oneok.
Az ugyfelszolgalatuk, foleg a szemelyes (en a shopmarkosrol tudok nyilatkozni), siralmas, ugyanakkor : az asszon hozta oket hazhoz amikor idekoltozott mert meg huseg volt rajta, az en digimen meg nem. Pont akkor volt a upc-voda valtas. Lejart a huseg, havonta b*szogattak h ujitsa meg termeszetesen uazt joval dragabban.
Kb 3 hete vegre bemereszkedtunk es az eddigi 14k-s csomagbol (1000es net, tv stb) lett 9k, amihez adott rtl+plusz net4 et (en kb csak sportot nezek ha be van kapcsolva), ami hat azert nem egy rossz buli. Szval nekem jelenleg egy szavam sincs, nettel sincs baj.
Egyedul ami idegesit, h a kozszolgalati csatornak (foleg az m4 erdekel) szetesnek random idokozonkent 1-2 hetre odaig h no signal van ,aztan valamikor magatol megjavul (de csak es kizarolag azok (m1,duna stb). F1 vagy nb1 miatt duhito tud lenni es az okara nem tudok rajonni.
A regebbi vodas boxxal nalam nincs baj, ocsemeknek telekom van, az sztem meg kritikan alulibb.
A One-al en is elegedett vagyok. Engem a tevemusorok nem erdekelnek. Egyik sem. Jo nekem a YT es a streaming.
-
weiss
addikt
Inkább az uploadot növelnék...
-
ggbuffon1897
őstag
En ugy latom kivetel leszek, mert en tok elegedett vagyok veluk amiota Oneok.
Az ugyfelszolgalatuk, foleg a szemelyes (en a shopmarkosrol tudok nyilatkozni), siralmas, ugyanakkor : az asszon hozta oket hazhoz amikor idekoltozott mert meg huseg volt rajta, az en digimen meg nem. Pont akkor volt a upc-voda valtas. Lejart a huseg, havonta b*szogattak h ujitsa meg termeszetesen uazt joval dragabban.
Kb 3 hete vegre bemereszkedtunk es az eddigi 14k-s csomagbol (1000es net, tv stb) lett 9k, amihez adott rtl+plusz net4 et (en kb csak sportot nezek ha be van kapcsolva), ami hat azert nem egy rossz buli. Szval nekem jelenleg egy szavam sincs, nettel sincs baj.
Egyedul ami idegesit, h a kozszolgalati csatornak (foleg az m4 erdekel) szetesnek random idokozonkent 1-2 hetre odaig h no signal van ,aztan valamikor magatol megjavul (de csak es kizarolag azok (m1,duna stb). F1 vagy nb1 miatt duhito tud lenni es az okara nem tudok rajonni.
A regebbi vodas boxxal nalam nincs baj, ocsemeknek telekom van, az sztem meg kritikan alulibb.
-
Zabicsek
újonc
Hár régen voltam itt , de hogy mit kell szarakodni a belépéssel az már sok. A tv-vel kapcsolatban , mozgalmat kellene indítani a reklámok korlátozására, Jogszabály szabályozza , változtassák meg. ......... ez a véleményem , kénytelen voltam kipontozni. 2x b...... ki veled , uiálod nézni , de a marketing költségeket is veled fizettetik meg.
-
Intruder2k5
MODERÁTOR
A politikát hanyagoljátok legyetek szívesek!
-
bence1024
tag
Én azért reménykedem, hogy nem végzi a süllyesztőben!!!
Fene se akar ezer streamet fizetni a különböző sportokhoz. -
Csupingo
veterán
Ez zavar engem is, hogy az újabb kütyükhöz vihetem át a másik szobába az utp-t is. Nekem azt mondta a szerelő, hogy folyamatosan cserélik a régi beltériket, nem lehet egy életre megúszni a váltást.
-
KISDUCK
addikt
Egyébként mindenki azt néz amit akar, ami számára érdekes. Akinek élmény bármit nézni, játszani, zenét hallgatni mobiltelefonon, nézze, hallgassa azon...
A probléma az, hogy minden ilyen topikban előbújik egy ilyen "kapal" féle figura és felteszi a kérdést: Ki néz még TV-t 2025-ben? Miért probléma ez, ennek az embernek? Ő nem nézi, miért foglalkozik másokkal?
Gondolom kötözködés semmi más, és most boldog, hogy összeugrasztott néhány embert...Nálad betalált rendesen a kolléga hozzászólása. Ha kivesszed belőle a sértő részt és úgy gondolod át a kérdését, úgy már érdekesebb.
Én jó ideje már csak alkalmilag nézek tv-t és emiatt szerintem nekem kicsit feltűnőbb a változás, mint annak aki gyakran nézi. Még az ismeretterjesztő csatornáknál is van egy érezhető lejtmenet a megvalósítás terén, ami nagy kár mert régen azok érdekeltek kedvenc sorozat vagy filmek mellett és a túlzott reklámok meg filmek esetében lévő cenzúra is csak ront a tv megítélésén (pl.: horror film esetében amit este 10 után adtak, kivágtak elég sok gore jelenetet). Online tartalom esetében legalább ott a tényleges választás lehetősége, az ember olyat nézhet ami tényleg érdekli reklámok nélkül. A másik meg amit mások is kiemeltek az a gyenge képminőség. 2025-ben az sd minőség elég rosszul néz ki a nagy felbontású és nagy méretű megjelenítőkön. -
Nyeste86
tag
Sziasztok! Épp azon gondolkozom, hogy valamilyen TV boxot veszek a családi videók tv-re játszására. Ha jól értem, akkor a ONE-nál a PRO készülékre váltással fel tudok rá tenni Jellyfint a Play storeból és lejátszani a videókat vele, anélkül, hogy vennék egy külön boxot a tv-hez?
Mondjuk ha árban drága lesz ez a PRO verzió, akkor lehet inkább veszek egy normális boxot, de ha pár ezerért vagy ingyen kialkudható a csomaghoz és tényleg akadásmentesen viszi Jellyfinnel a videókat, akkor az szuper lenne számomra.
Igen! Bár én a Telekom megoldását használom, de ugyanígy ahogy lefestetted.
-
#62436096
törölt tag
Kösz One.
Maradhat is náluk.
-
BaJaZo
aktív tag
Egyébként mindenki azt néz amit akar, ami számára érdekes. Akinek élmény bármit nézni, játszani, zenét hallgatni mobiltelefonon, nézze, hallgassa azon...
A probléma az, hogy minden ilyen topikban előbújik egy ilyen "kapal" féle figura és felteszi a kérdést: Ki néz még TV-t 2025-ben? Miért probléma ez, ennek az embernek? Ő nem nézi, miért foglalkozik másokkal?
Gondolom kötözködés semmi más, és most boldog, hogy összeugrasztott néhány embert... -
ripla
addikt
Mondjuk tévé így, tévé úgy, az eléggé problémás, hogy az adások cirka 70%-a reklám. Erre szoktam mondani, hogy azért IS szoktam le a tévézésről még valamikor a 2000-es évek környékén, mert már akkor is problémásnak éreztem, hogy keresni kellett az adásokat a reklámok között. Mára ez sokkal rosszabb lett. És nem, nem használok közösségi médiát, ellenben vannak ezek a könyv nevű dolgok, nem tudom mond-e bárkinek valamit ez a fogalom.

-
laed
senior tag
Épp ezt piszkálom én is. A technikai részleteket nem nagyon írták meg.
IPTV-jük eddig nem nagyon volt, DVB-C meg analóg ment kábelen.
A műholdas meg eleve más állatfaj. -
mad823
őstag
hol volt, hogy kötelező a váltás? remélem nem az...
Vajon mikor jutunk el végre oda, hogy "soft" boxokat lehessen használni? Mármint appot? Ott van a firestickem vagy bármelyik media box, amire sima kliens kéne, de valamiért erről nincs szó. Pedig nagyon nem akarok szolgáltatói eszközt használni otthon...Boxon, ami ugye jellemzően Android, nem pedig Android TV, eddig is elfutott az app. TV-n nem, amit én sem értek, bár szerintem bő fél éve próbáltam utoljára sideload-olni.
-
mad823
őstag
Sima coax-on hol nézel bármit? Mármint én is úgy "nézem", de van mellé egy mediacard. Anélkül max. a nemzethy adók jönnek, szóval ilyen setup-ja senkinek nincs szerintem.
-
solti
senior tag
hol volt, hogy kötelező a váltás? remélem nem az...
Vajon mikor jutunk el végre oda, hogy "soft" boxokat lehessen használni? Mármint appot? Ott van a firestickem vagy bármelyik media box, amire sima kliens kéne, de valamiért erről nincs szó. Pedig nagyon nem akarok szolgáltatói eszközt használni otthon... -
slmSIG
tag
Szóval, ha eddig coax -al volt csatlakoztatva simán a tv, akkor most kötelező a doboz, sőt mellé az UTP átvezetése is???
....és miféle előny???
-
cs.zs.
veterán
Ami neked minőségi, az másnak nem az.
... de a 720x576, (meg 704x576-ot is láttam már)
senkinek sem az
Eként hozhat-e minőségi ugrást a One új médiaboxa?
-
eladocuccaim
tag
Ha hírekkel kapcsolatos minőségi élő adásokat akarok nézni, akkor Jólvanezígy, Partizán és társai a YouTube-on. Elképesztően minőségi közvetítései voltak Gulyás Marcinak a Harcosok Klubja megalakulásakor, a Pride-on, a béke- és a nemzeti meneten, a beszélgetős elemző műsorai is professzionálisak. A Telexnek is ütős videói vannak közéleti témában stb. A tévé már nem akar, de nem is képes minőségi közéleti és hírműsorokat csinálni, ezt ma már nem ők csinálják. A streaming csatornákon ugyan tényleg sok szemét is van, de nem kell sokat túrni érte, hogy gyöngyszemekre bukkanjunk, és azok nagyon tuti cuccok. És ha valami értékesre találsz a Netflixen, Apple-ön stb, azt akkor a még a fullHD-nál is 4-szer jobb felbontásban, HDR-rel, qrva jó hanggal nézheted, ami igazi élmény a fostalicska tévéhez képest. És mindezt teljesen reklámmentesen.
Ami neked minőségi, az másnak nem az.
-
balojazz
senior tag
Főzés-mosás-takarítás stb közben kidobok a pécéről vagy a tévéről a hangszóróra egy podcastot, zenét vagy bármit a YouTube-ról bluetooth-on. Gigabites net 6500/hó, WiFin szórom 2 szinten szintén gigabittel. A streamingért külön fizetek ugyan, de bármikor lemondom/újrakezdem a kínálatokat figyelve. Családi mozizást normális minőségben úgyis csak onnan érdemes leginkább.
-
Tiszteletes
aktív tag
-
#13080556
törölt tag
-
Morph76
senior tag
És ott a pont! Eléggé gatya sok csatorna. Azt sem értem a lapos tv-k idejében, miért van még sd adás? És milyen minőségben már?! De ugye a tv-k már alapból 4k felbontásúak, akkor ne is említsük a 8k-! Sd adás 8k-s tv-n low bit rattel hajrá! EZt egy box sem hozza rendbe!
-
Morph76
senior tag
-
mad823
őstag
Oké, a jelenlegi STB-hez képest azért érezhető ugrás.
https://www.androidtv-guide.com/pay-tv-provider/vodafone-ireland-tv-play/ -
mad823
őstag
Ha jól látom, kb.4 éves cucc, mégsincs nagyon róla "review". Azt hittem képről, hogy sokkal nagyobb, és esetleg kiválthatna egy soundbart, de ez iciripiciri
. Ettől függetlenül kíváncsi lennék a hangjára.(Nem említi a cikk, de nagy valószínűséggel Sagemcom Video Soundbox™ az alaptípus, One-hoz butítva
)Nem csak hogy 4 éves, de a benne lévő SoC 6... (BCM7218X) Erős kétségeim vannak, hogy hogyan fog rajta futni az Android TV 14, illetve maguk az appok.
-
mQWeXgsf
aktív tag
Így van, amíg 3-4 Mbit/s-el és béna tömörítéssel adják a fullHD-t, addig tök mindegy, hogy milyen eszköztől kapjuk ezt a "fantasztikus" képminőséget...
-
balojazz
senior tag
Ha hírekkel kapcsolatos minőségi élő adásokat akarok nézni, akkor Jólvanezígy, Partizán és társai a YouTube-on. Elképesztően minőségi közvetítései voltak Gulyás Marcinak a Harcosok Klubja megalakulásakor, a Pride-on, a béke- és a nemzeti meneten, a beszélgetős elemző műsorai is professzionálisak. A Telexnek is ütős videói vannak közéleti témában stb. A tévé már nem akar, de nem is képes minőségi közéleti és hírműsorokat csinálni, ezt ma már nem ők csinálják. A streaming csatornákon ugyan tényleg sok szemét is van, de nem kell sokat túrni érte, hogy gyöngyszemekre bukkanjunk, és azok nagyon tuti cuccok. És ha valami értékesre találsz a Netflixen, Apple-ön stb, azt akkor a még a fullHD-nál is 4-szer jobb felbontásban, HDR-rel, qrva jó hanggal nézheted, ami igazi élmény a fostalicska tévéhez képest. És mindezt teljesen reklámmentesen.
-
#13080556
törölt tag
Ha jól látom, kb.4 éves cucc, mégsincs nagyon róla "review". Azt hittem képről, hogy sokkal nagyobb, és esetleg kiválthatna egy soundbart, de ez iciripiciri
. Ettől függetlenül kíváncsi lennék a hangjára.(Nem említi a cikk, de nagy valószínűséggel Sagemcom Video Soundbox™ az alaptípus, One-hoz butítva
)Ja, majd jonnek a sony hangmernokei, hogy megcsodaljak es dobjak majd ki a kukaba a BRAVIA Theatre Quad-ot.
-
lazac_
aktív tag
Ha jól látom, kb.4 éves cucc, mégsincs nagyon róla "review". Azt hittem képről, hogy sokkal nagyobb, és esetleg kiválthatna egy soundbart, de ez iciripiciri
. Ettől függetlenül kíváncsi lennék a hangjára.(Nem említi a cikk, de nagy valószínűséggel Sagemcom Video Soundbox™ az alaptípus, One-hoz butítva
) -
janeszgol
félisten
-
Tschubi
aktív tag
Nekem kicsit anakronisztikusnak hat, hogy egy november 3-án íródott cikkben az szerepel, hogy majd október 30-tól elérhető lesz a termék. Ezt én átfogalmaznám.
Maga a termék nem tűnik rossznak, viszont a One, mint szolgáltató egy kalap sz... Az ügyfélszolgálatuk siralmas, inkompetens. -
solti
senior tag
én sem nézek tv-t, és akkor is csak Mezzot!
Viccet félretéve, pl RTL-en is van érdekes jó műsor, és más kereskedelmi csatornákon is előfordul. Nem ez az általános, de attól még van.
disclaimer: tv nézésnek tekintem a letöltött tv adások megtekintését is. -
Tschubi
aktív tag
-
#13080556
törölt tag
-
Lacika112
aktív tag
Sajnálom, akkor 79.9 az IQ nekem, főzés, takarítás, stb közben History, Discovery, Spektrum, Natgeo stb megy a háttérbe, mikor reklám van átnyomom egyikről a másikra.
Nem csak nótatévé, hírtévé, meg csiga2 létezik....

(sima net drágább lenne mint net-tv-telefon egybe)
-
cs.zs.
veterán
Nem a régi kábelekkel van a gond, hanem azzal, hogy az eredendően sugárzott csatornák talán 20%-a FullHD, és ~80%-a 720x576 felbontású. 8k HDR DolbyVision beltérivel/TV-vel is csak 720x576 marad...
Kapal #8
Egyetértek, évek óta semmi értelme.
Havi 5-8.000 Ft-ért a nép fos minőségben éjjel-nappal reklámnézésre szerződik. WTF? -
#13080556
törölt tag

Az oltastagadok a top 90%-bol szerintem neznek tv-t. Jo lehet egy Mission: Impossible - A végső leszámolás-t megnezni egy ev kesessel sd minosegben korhataros karikaval, tv logoval, szar keparannyal 15 percenkent megszakitva reumakrem, oblito, fejfajas, aldi akcios reklamokkal megszakaitva es vissza a filmhez havi 5000-ert.
-
xandrush0831
senior tag
Sokan . Én is... Mi is a baj vele?
Spektrum, Discovery, History és a hasonlók...
Vagy Neked csak az ATV van meg mint csatorna?....
Nem mintha a streamingek olyan sokat érnének a sok fossal....Nem értem tv adás baj ha vki nézi de az agymosott titkok meg face az nem... Lol.... Meg amúgyis miért baj ha vki mást csinál mint Te....
A felsorolt csatornákat én is szívesen nézném, de ezeken pont mindegyiken van 10 percenként 5 perc reklám. Sajnos nekem emiatt nézhetetlenek.
Én már csak a sport cuccok miatt tartom az előfizetést. -
balojazz
senior tag
Én is leszoktam róla évekkel ezelőtt. Reklámokért nem fizetek, sőt még a célzott reklámmentességért sem: reklámblokkolók a telón és a böngészőn, Smarttube a tévén, reklámmentes youtube a PC-n stb. Mivel a "kábeltévé" a reklámok mekkája, tojója, alfája és ómegája, nálam esélye sincs. A tévézés élménye néha hiányzik: hogy kapcsolgatom, és belefolyok valami jóba, de ha előfordul, hogy hozzáférek évente egyszer, 10 perc után elszörnyedek: jön egy reklám, vagy visszatekerném, mert nem értettem, vagy elhámyom magam a gagyi HD (=SD!) dinamika nélküli látványon... Kell a francnak.
-
Krisszer
aktív tag
Sokan . Én is... Mi is a baj vele?
Spektrum, Discovery, History és a hasonlók...
Vagy Neked csak az ATV van meg mint csatorna?....
Nem mintha a streamingek olyan sokat érnének a sok fossal....Nem értem tv adás baj ha vki nézi de az agymosott titkok meg face az nem... Lol.... Meg amúgyis miért baj ha vki mást csinál mint Te....
discoveryt rég néztem, a műsorok még mindig azzal a gány, késős hangalámondással mennek?
-
BaJaZo
aktív tag
-
sfefe
addikt
Sokan . Én is... Mi is a baj vele?
Spektrum, Discovery, History és a hasonlók...
Vagy Neked csak az ATV van meg mint csatorna?....
Nem mintha a streamingek olyan sokat érnének a sok fossal....Nem értem tv adás baj ha vki nézi de az agymosott titkok meg face az nem... Lol.... Meg amúgyis miért baj ha vki mást csinál mint Te....
-
Kinder
senior tag
-
d.tiborz
aktív tag
-
mad823
őstag
Úgy értem, hogy az jelenleg is elérhető androidos app legyen elérhető android TV-re, meg esetleg tizenre és webOS-re. Mert ugye aki most box-fóbiás és nem szeretne még egy plusz fogyasztót/porfogót/távirányítót, vagyis jelenleg dekóderkártyával néz tévét, annak tök hasznos lenne megnyitni az androidos appot, hogy android TV-s eszközre (tévére) is telepíthető legyen.
-
Armagedown
őstag
-
Graphics
Jómunkásember
Hajjjaj, minőség..?
Patikamérlegen lefelé kisakkozott eszköz lesz ez is..M a szükséges működéshez..
A TV halott... A streaming megoldásoke a jövő .. a lineáris TV-zes lassan a süllyesztőben végzi.
-
kapal
tag
Ki néz még manapság, 80-as IQ felett tv-adást?? Komolyan kérdezem.
-
flexxx2
őstag
sose lesz rendes android erre, én 1ből töröltem, inkább egy librelec, évek óta használom elégedetten
-
TIT
veterán
-
sixpak
nagyúr
Ez melyik ez a One?
A UPC/Vodafon?
Akkor tök mindegy mit adnak, úgysem lesz rendes szolgáltatás a 30 éves rézkábeleken.
-
prime_adam
aktív tag
Sziasztok! Épp azon gondolkozom, hogy valamilyen TV boxot veszek a családi videók tv-re játszására. Ha jól értem, akkor a ONE-nál a PRO készülékre váltással fel tudok rá tenni Jellyfint a Play storeból és lejátszani a videókat vele, anélkül, hogy vennék egy külön boxot a tv-hez?
Mondjuk ha árban drága lesz ez a PRO verzió, akkor lehet inkább veszek egy normális boxot, de ha pár ezerért vagy ingyen kialkudható a csomaghoz és tényleg akadásmentesen viszi Jellyfinnel a videókat, akkor az szuper lenne számomra.
-
peetyy
őstag
Sztem először a képet rakják rendbe, mert botrány jónéhány csatornánál a sávszélesség
Mintha 320X240-es múltévezredbeli videót néznék
-
Astroboy
őstag
Végre One új a nap alatt.

Azoknak minőségi ugrás lehet, akik eddig nem rendelkeztek külső audióval és csak a TV szólt.
Egy komolyabb hangprojektorral nem, egy valamire való házimozi hangrendszerrel pedig végképp nem fogja felvenni a versenyt, de nem is az a cél, ahova szánták ott tökéletes.Arra kivi leszek, hogy milyen lesz hozzá a távirányító, mert az amit mostanában mellékelnek a boxhoz az súrolja az ipari hulladék kategóriát...
Szerk.
mad823: amiket említesz gondolom drágább lenne mint az android 14, a szolgáltatók meg híresen nagy sz@r-kóstolgatók, szóval nem csodálom.
-
mad823
őstag
Valószínűleg többen örülnének, ha rendes Android, webOS és tizen appokat adnának ki ezzel párhuzamosan. Aztán mindenki eldöntheti, hogy a szolgáltatói vagy a saját hardver jobb...
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- LG UltraGear 32GQ600-B 32 colos, ívelt kijelző QHD (2560 1440) felbontás 180Hz képfrissítés 1ms
- Gamer Pc! I7-12700KF/RTX 3080 10GB/1TB Nvme SSD/Fury RGB RAM 16GB 3200Mhz +LG 32'180Hz ívelt monitor
- Raidmax Coba Power 1000W Gold Plus 80+
- Intel gamer konfig szinte új.
- iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black független
- TAVASZI AKCIÓK! GARANCIA, SZÁMLA - Windows 10 11, Office 2016 2019 2021,2024, vírusírtók, VPN
- Surface 3 - 13,5" 2k érintő, i5 1035G7, Iris Plus, 16GB RAM, SSD, jó akku, újszerű állapot, számla
- 146 - 147 - 167 - 169 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4090
- AKCIÓ! Lenovo LOQ 15AHP10 FHD GAMER notebook - Ryzen7 250 16GB DDR5 1TB SSD RTX 5060 8GB
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Space Black Használt 100% akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
), de az újabb OS verziókban ez elvileg már működik (talán egy éve, vagy több ideje jött ez a frissítés). A streames szolgáltatóknál meg vagy a legdrágább csomagra kell előfizetned (ami már nagyon nem pár ezer forint, mint rég), vagy jönnek a reklámok. Hiába mondod, már nem tudod megúszni.


megint tanultam vmit , sztem a kép se jó ( netlixen egy két 4k még elmegy , de a full hd -k már szarok ..lehet , hogy papiron az , de facto szar ) de a hang !? az meg katasztrofa .. bár mindent nem próbáltam .. amit : netflix , hbo max , apple .. még a sony nak van egy saját streamje , még ott volt a legjobb a hang .. meg kb a kép is ..
![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)

Cirka ~34 éve dolgozunk távközlésben . Pár nagyobb partnert megemlítve Upc , Hello Hd , Btel , Mindigtv , Digi , Vodafone , Direct One , Telekom . A csúcson 3 megye egész területén jelen voltunk . Némi rálátásom van a felhasználókra . Jelen pillanatban ott tartunk , hogy kb a háztartások 1-5%- ban van oled tv. Elvétve találni plazmákat , de a legelterjedtebb a 32-42 col közötti “gagyi” lcd tv Hd ready illetve full Hd felbontással. Mindenféle saját márkás kínai op rendszeres lomok. Az emberek ~90%-a , ha azt mondod bitráta azt se tudja , hogy eszik e vagy isszák. A háztartások legalább harmadában a mai napig minimum egy , de valahol 2-3 db sima képcsöves tv is használatban van. Máról holnapra eltűnne a scart csatlakozó kb forradalom törne ki



