Hirdetés
A DeepCool standján az újdonságokkal való ismerkedést a léghűtésekkel kezdtük, és ennek során először az AK és AK Digital szériák továbbfejlesztett, második generációs változatait nézhettük meg. Nagy különbség nincs az elődökhöz képest, ugyanúgy szimpla és duplatornyos kivitelt kaptak, de a mérnökök átdolgozták a bordázatot, a modern CPU-khoz jobban passzoló, eltolt (offset) rögzítést alakítottak ki, fa hatású fedlapot csináltak (mármint a sima modellekhez, mert a Digital az természetesen továbbra is a kijelzős burkolatot használja), a hozzájuk tartozó szoftverben pedig megjelent a „mesterséges intelligencia”, ami tevékenységünket figyelve váltogatja a hűtési profilt.
A bordázat offset elhelyezkedésű, a szimpla toronynál hét, a duplánál hat hővezető csővel. Jelentősebb a változás a hőkamrára épülő Assassin VC esetében, ebből ugyanis idénre terveztek egy digitális kijelző nélküli, szimpla verziót Assassin VC Elite WH néven, mely így állítólag akár 20-30 százalékkal is olcsóbb lehet testvérénél.
A vízhűtéses oldalon a fő attrakció a Spartacus csúcsmodell megjelenése – ez 360 és 420 mm-es változatban kerül majd a boltokba, tetején egy méretes, 3,4 hüvelykes IPS LCD kijelzővel.
Az LQ Ultra család tagjai az LQ sorozatnál megszokott dizájnt viszi tovább, viszont ami fontos, hogy itt megjelenik az új Flow with Power ventilátorszéria 140 mm-es változata is. Ezek az idén január óta elérhető 120 mm-es modellekhez hasonlóan fehér és fekete alapszínben kerülnek piacra, fő szexepiljüket pedig az oldalaikon elhelyezett ARGB LED-ek jelentik.
A házak esetében a legérdekesebb újdonság a CL6600 volt: ez egy előre beszerelt kompakt vízhűtéssel kombinált torony, melynél a radiátor egy külön egységben foglal helyet a ház tetején (ez a HyperSplit kialakítás), ily módon teljesen elszeparált a belső tértől. Alulról egy kihúzható porszűrő tartja tisztán, az elején pedig egy kihúzható akasztó bújik meg, melyre fejhallgatónkat helyezhetjük.
A másik házújdonság a Genome II utóda, a Genome III, amely szintén előre beépített vízhűtéssel érkezik. Ez egy kifejezetten nagy torony, aminek méreteire a gyárilag a tető alá szerelt, 420 mm-es radiátor is utal. A rendszer tágulási tartálya az előlap mögött van, és ARGB LED-ekkel megvilágítva hozzá is járul a díszítésekhez.
Ennél a háznál a tápegységet elszállásoló alsó kamra oldalán egy 5,5 hüvelykes LCD panel is helyet kapott, melyre a működési paramétereket irathatjuk ki. Ami fontos még az újdonságok kapcsán, az a hátsó csatlakozós alaplapok támogatása, amivel mindkettő rendelkezik.
Végezetül megemlítenénk még az SFX méretű Exquisite Platinum tápcsaládot, mely 750, 850 és 1000 wattos terhelhetőséggel kerül piacra, valamint a szintén SFX nagyságú Mainstream Gold szériát, ami 650, 750, illetőleg 850 wattos tagokat tartalmaz. Az előbbiek 80 Plus Platinum, az utóbbiak 80 Plus Gold hatásfokúak, és mindkét família ATX 3.1, továbbá PCIe 5.1 szabványoknak megfelelő kábelezést kínál.