- Gaming notebook topik
- Everest / AIDA64 topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- OLED TV topic
- Vezetékes FÜLhallgatók
- 80% vs. 100% – Tönkreteszed az aksit, ha mindig feltöltöd? – Tech Percek #6
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Projektor topic
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
Új hozzászólás Aktív témák
-
fek.
újonc
Sziasztok!
Találtam itthon egy régi canon tükörreflexes gépet (T50) és egy hozzá tartozó Cullmann DC25-ös vakut. A kérdésem az, hogy a vaku kompatibilis vajon egy Canon 600D-vel? Félek rárakni, mert egyszer valaki azt mondta, hogy ezek a régebbi vakuk lehet tönkreteszik a vázat. Ez mennyire igaz? vagy nincs okom aggódni?
köszönöm a válaszokat. -
Grga_Pitic
aktív tag
Annyira szerintem nem nehéz, csak nagyon felülre kerül vele a súlypont, így kényelmetlenebb tartani.
Ha nincs túl messze a plafon, és fehér színű, akkor célszerű oda villantani (persze helyzettől, környezeti fényektől is függ), mert a nagy felületről visszaverődő fény sokkal lágyabb lesz, mintha a vakuval direktben fotóznál. A fehér lap fő célja, hogy legyen a szemekben becsillanás, illetve egy kevés fényt ver előre, a téma felé. Ezt sima diffúzorral nem éred el, az csak tovább tudja lágyítani a fényt azzal, hogy jobban szórja.
A módot állítsd TTL autora, mert akkor csinál egy elővillantást, ami alapján fényt mér a váz és beállítja a helyesnek vélt expót. Ehhez képest még tudsz korrigálni a tárcsával -3 és +3 FÉ között.Érdemes olvasgatni a felhasználói kézikönyvet, ha esetleg nem kaptál hozzá, akkor itt van angolul.
-
bim
veterán
válasz
Grga_Pitic #6904 üzenetére
Tegnap megjött a sima FL-36. Szokni kell a súlyát mert megkétszereződött a gép tömege.
Ismerkedünk... Sokszor látom hogy plafonra villantanak és egy fehér papírt tesznek függőlegesen a vakuhoz. Kaptam a szerkezethez egy diffúzort is, az kiválthatja a fehér lapot?A kérdés mindenkihez szól.
Valamit állítgatni kell vagy elég ha rábízom a gépre és ő belő mindent?
-
m3ss
veterán
yongnuo miert nem csinal ilyen vakut? bar van nekik, de az halozatrol megy csak ha jol latom...yn 300.
ezen gondolkodtam en is, hogy lehet ket vakut kellene osszekotnom inkabb. mindenkepp kell kozejuk szinkron kabel? anelkul nem tudjak ezt lekommunikalni a 600-asok, meg az yn e3 rt? -
*Ropi*
félisten
A megfizethető nem inkább attól függ, hogy mekkora a pénztárcád?
A HSS kérdése egyébként nagyjából 2-3 modellre szűkíti a kört, mint a Phottix Indra és Mitros, meg a Profoto B1, de az nem teljesen TTL kompatibilis.
Én egyébként eddig 1-2 dolog kivételével (de az már nagyon speciális eset volt) mindent meg tudtam oldani az 5 db 580EX II-vel (persze mindegyikhez van külső akkupakk). Pl. az a kép, amire múltkor stockfotót mondtál is azokkal készült, csak tandemben (2 + 2) voltak, hogy elég teljesítményük legyen HSS-ben a távolsághoz.
-
m3ss
veterán
milyen megfizetheto akkus studiovakuk vannak? bhp-nel ilyenek vannak, ismeritek valamelyiket? itthon arulnak jo aron hasonlokat? ttl, hss, akku mindenkepp kellene.
-
amulet
senior tag
köszi az infót, de van olyan kioldó amihez több vevő van? vagy egyszerre fel tudok tenni több féle vevőt a gépre?
Mert ha veszek egy buta közép érintkezős kioldót a studió vakuhoz akkor még kell egy ttl-es a rendszervakuhoz. Ezt hogy tudom kivitelezni egy kioldóval?
Lehet inkább marad a slave kioldás vagy a zsinor -
amulet
senior tag
Köszönöm ez igazán hasznos infó volt
erre nem is goldotam
A CTR-301P kioldót néztem, ha ráteszem a vevőt a SB600 vakura és innen szinkron kábellel átviszem a studió vakura a jelet akkor az egyszerre fog villanni? Működő képes lehet a dolog? vagy inkább jobb lenne még egy vevő ehhez a kioldóhoz? -
*Ropi*
félisten
Fénnyel vezérelve a stúdióvakut a váz E-TTL elővillantása és a Commander módos vezérlése összezavarja, emiatt korábban sül el, mint kellene. Neked vagy olyan kell, ami számolja az elővillantásokat és csak akkor süti el amikor kell (Pl. CTR-301P), vagy egyszerű rádiós kioldóból a YN RF602, 603, vagy i-TTL-t is tud a YN622. Vagy kábellel...
Az SB600 jó lesz hajra.
-
amulet
senior tag
Megvan a studio vaku és egyenlőre vezetékes vaku kioldással próbáltam, még tanulom.
Azonban most egy vezeték nélküli vaku kioldóra lenne szükségem.
A külső vakum egy SB600 ami képes vezeték nélküli elsütésre, de csak akkor ha a gépen beállítjuk a vaku CMD vezérlő módot, tehát más vakuk villanására nem sül el, csak a fényképezőgép beépített vakujára. Ezt a két vakut kellene össze hangolnom (az SB600 vaku lenne derítésre, hajfénynek), de lehet kicsi a teljesítménye
Szóval van olyan vaku kioldó ami a fényképezőgép vaku papucsára illeszthető (adó) és van vevője a külső vakura és a studióvakura is?
vagy villantsam el a külső SB600 vakut a gép belső vakujával és az fogja a studióvakut elvillantani? -
jasonka
aktív tag
Bocs - elnézésedet ! - de én nem is a körvaku, hanem a gépváz és az objektív súlyát érzem meghatározónak - sokkal inkább amiatt aggódom, mert érzésem szerint - ha a gép "a levegőben van" (illetve ha a vázat kézben fogom) az obi és a váz súlya a körvaku aljára nehezedik, azt lefelé húzza, és ha a körvaku és a rendszervaku között erős mechanikus kapcsolat van, ezt a húzást továbbadja a vakutestre.
(Nem tudom, érthetően írtam-e le - itt a pixinfo-n
https://pixinfo.com/cikkek/ray_flash
- a 7. sz. képen látszik, amit próbáltam "nyökögni..."
)
-
*Ropi*
félisten
Sejtettem, csak mivel nem írtad, így félre tudtam érteni.
A Meike korai szériáival voltak teljesítmény problémák, hogy kisebbet villant mint kellene, nem tudom ez megoldódott-e azóta. A YN-nek megvan az az előnye, hogy a cég saját rádiós kioldóival legalább rendesen működik.
-
Schuby
aktív tag
Vaku vásárlásban gondolkodom, eddig tuti befutó volt a Yongnuo YN-568EX II, de most az egyik ismerősöm, aki fotós suliba jár, az oktatója javaslatára Meike MK 910-et vett. Természetesen ez engem is elgondolkodtatott, de nem tudom eldönteni melyikkel járok jobban. Az ár kb nem szempont.
-
jasonka
aktív tag
Üdv !
Véleményt szeretnék kérni a következőben :
Van egy remek SB900-as Nikon vakum, ami - természetesen - jól együtt dolgozik a D5100-zal.
Ugyanakkor - mivel a makroobim makrózáskor árnyékot vet a tárgyra, gondoltam vennék egy körvaku feltétet, amit csak ráillesztek a vakura, "körbeveszem vele" az obit és a probléma megoldva.DE - amire nem gondoltam -:a pixinfo-n volt egy teszt, ahol felvetődött, hogy - mivel a körvaku feltét gyűrűje széles, tulajdonképpen azon nyugszik a gépváz és a vaku súlya a súly leszakíthatja a vakutalpat....
Mennyire van ennek valós veszélye ?
(Jó, hogy ez állványra rakva a gépet kiküszöbölhető, de akkor a körvaku használata máris korlátozott, mert "kézből" fennállhat ez a veszély...)
-
*Ropi*
félisten
-
amulet
senior tag
köszönöm a segítséget nektek
nem vagyok profi fotós, csak amatőr, így még csak most ismerkedem a vaku, fény, beállított fotózással. Egyenlőre csak egy külső vakuval próbáltam állványon ernyővel, de kevésnek éreztem a fényt. Család, ismerős fotózása során a nappaliban
Először a villanj körte jött szóba, de az nem ad modellfényt, így inkább olyan vaku iránt kezdtem el érdeklődni aminek van folyamatos fénye is. Ekkor tettem fel itt a kérdést, hogy mit ajánlotok.
Nem vagyok eleresztve így a keret nem magas, 40-50 körüli az összeg, de ha egy kicsit drágább a jobb akkor még valahogy kibírom
A lényeg, hogy kezdő portré, családi portrék (anyu, apu, gyerekek), ovis gyerekek és majd ami lesz még, illetve tárgyfotózás is szóba jön
szóval még abban adjatok nekem tanácsot, hogy elég 1 studió vaku + külső rendszervaku állványon? vagy a 2 db studió vaku elengedhetetlen?
Most 45 körül megvan a következő 1 db (Walimex VC-200) + ernyő, reflektor, szinkron kábel, állvány és egy új villanő cső). Megfogadtam *Ropi* tanácsát és fém vakut néztem, de ha van konkrét ajánlatotok ami jobb lenne... -
*Ropi*
félisten
válasz
matyi012345 #6919 üzenetére
Az mindig jó buli amikor a válaszadók vérre mennek, mert a kérdő poszt toló nem ad elég infót.
-
matyi012345
őstag
Vaknak, hogy virrad
volt pénze pénzre, hogy erőset vegyen mert jól hangzik, engem se kérdezett meg.
Mostmár írhatna valamit a kérdező is, hogy mégis mit akar akkor. Portré, Amerikai plán, egész alak, és hogy mit jelent nála a családi fotó. Vagy eltalálgatunk itt magunkban.
-
*Ropi*
félisten
válasz
matyi012345 #6917 üzenetére
Ilyen negyedesnél persze, hogy nem kell teljesítmény: fél vagy egész alakosnál mások a számok.
Az ismerősöd érdeklődhetett volna vásárlás előtt: az egyik legfontosabb dolog a leszabályozhatóság. 600 Ws-os, 1/16-ig leszabályozható vakut kevés olyan helyzetben lehet használni, hogy ne változtassa instant szoláriummá a környezetét: szűk térbe semmiképpen sem ajánlott. A helyiség adottságainak figyelembevételével kell stúdiót tervezni - de ezt Te is tudod.
-
matyi012345
őstag
Ezen a képen a főfény egy 60*90-es boxból jött és 50 Ws-en villant a főfényvaku. A hajfény 25Ws volt, a háttérfény 45Ws volt. Derítés lappal ment. És ez f13 iso200, ami gyakorlatilag feleslegesen szűk rekesz is volt. Tárgyfotóhoz pont hogy sokkal több kell. Mire levetítek egy alapgradienst fehér plexin keresztül feketére, vért izzad a vaku ami erre van befogva, nem beszélve ha még színfóliát is használok. Ezért tartok erre külön egy villanj körtét ami előre veti a fényt bele a szűkítő belsejébe, így sokkal jobb hatásfokkal működik az adott területen mint egy bowens rendszerű vaku. Bár nem vagyok nagy portrés, lehet hogy van olyan amikor kell de egy ismerősöm pl. pont arról panaszkodott, hogy megvette a 600-as fejet de az 1/16 szabályozás neki portréra kevés mert 5,6-8 körül jön ki neki a helyes expo és túlexponált a képe ha nem használ ND-t vagy nem viszi messzebb, így elég nehezen tudom ezt elképzelni.
-
*Ropi*
félisten
válasz
matyi012345 #6914 üzenetére
Egy ilyen kis teljesítményű vakut jóval nagyobb arányban használsz erősebben kihajtva portréfotózásnál, mint mondjuk egy 4-5-600 Ws-osat. Akkor pedig jobb, ha nem süti meg magát: ez a 200-250 Ws-os kategória pont a határeset ebben a tekintetben, hogy a hűtetlenségéhez képest relatíve nagy a teljesítménye. Persze ha csak tárgyfotóznak vele 1/16 meg 1/32 teljesítményekkel, akkor a világvége + 1 napig is elketyegnek...
-
matyi012345
őstag
Villan másik vaku fényére, ki tudod oldani kioldóval vagy kábellel, vagy akár test gombbal is.
Gari nélkül ilyesmibe ne ugorj bele, sőt igazából semmibe
Ropi:
Elég hosszú ideig használtam ilyen universal bajonettes fejeket és sosem esett le róla semmi, pedig ennél nagyobb fényformálók is voltak rajtuk mint amiket ehhez adnak, ráadásul boom karon teljesen lefelé lógatva is használtam őket. Hobbistaként meg nem fogja egész nap nagy teljesítményen használni, hogy melegedéssel gond lenne. Az 50-es égő valóban elég kicsi, de együtt lehet vele élni. Nem a portré az amire kemény cucc kell és hatalmas teljesítmény meg aktív hűtő szerintem
-
*Ropi*
félisten
A linkeden ott a fotó a vaku hátsó feléről: ha azt megnézed választ kapsz a kérdéseidre. Ami nincs ott leírva viszont lényeges: a beállítófénye G6.35 / 50W-os halogén, ami gyenge és nem szabályozható fényerejű. A vaku háza műanyag, ventilátoros hűtés nélkül ---> olvad mint nyáron a fagyi: nem komolyabb igénybevételre van tervezve. Bajonett felfogatási lehetőség nincs rajta, így csak a saját fényformálóival használhatod - amik tippre elég könnyen lecsúsznak róla.
-
amulet
senior tag
válasz
matyi012345 #6909 üzenetére
erről a Jinbei studió vakuról mit lehet tudni? vaku fényre elvillan? van syncron lehetőség kábellel?
Színpatikus és az ára is
sajna amit linkeltem a Linkstar fejes vaku 45-ért vihető de gari nincs rá, így akkor inkább a Jinbei a választás -
Tdizsolt
senior tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Adott egy EOS 350d. Kérdésem a következő lenne:
Kompatibilis esetleg a Sigma EF-430 NA D vakujával?Válaszokat előre is köszönöm!
Üdv:Zsolt
(Feleségemnek lenne ajándékba,ha passzolna,nekem fingom sincs hozzá....)
-
amulet
senior tag
válasz
matyi012345 #6907 üzenetére
még ezt találtam hobby szett igaz 45-ért meg lehetne venni.
ez milyen? -
matyi012345
őstag
Ez alá állvány, reflektor, ernyő. Ki is jön 40-ből. Nem a legjobb, de ennyi pénzért nem fogsz jobbat találni.
Ezzel szemben a körtében nincs modellfény, nem szabályozható, nem bowens bajonettes, sokkal gyengébb a slave vevője, 1/4 ekkora teljesítményre képes.
Előnye, hogy ezen az áron egy dupla szett kijön belőle.
Rendszervakut semmiképp, mire oda jutsz hogy van alatta állvány és rá tudsz csatlakoztatni fényformálókat, túl vagy a Walimex árán és nincs modellfényed ami portrénál jól jön és segít az AF-nek, plusz nem is bírja kivillantani a fényformálókat.
-
amulet
senior tag
sziasztok, hozzátok fordulok tanácsért
hobbi fotózáshoz kellene portré, családi fotókhoz kicsit több fény. Jelenleg egy nikon sb-600 vaku van (ernyővel állványon) de úgy érzem ez kevés. Szeretnék még mellé, de nem tudom mit lenne érdemes venni, a keret max 30-40e
- Villanj körte?
- egy másik vaku állványon?
- egy állandó fényú lámpa?
- studióvaku
Ti mit ajánlanátok? -
bim
veterán
válasz
Grga_Pitic #6904 üzenetére
Köszi. Rajta vagyok. Megpróbálok kivásárolni Jófogáson egy komplett szettből csak a vakut. Az sima FL-36. Nem akarom elkülöníteni a váztól csak ott villantanék.
-
Grga_Pitic
aktív tag
Csak használtan találhatsz a magyar piacon, amúgy eBay. Ami jó árban elérhető, és az Oly MILC-ekhez még nem olyan durván nagy, az az Olympus FL-36 vagy FL-36R. Az R sorozat tud remote TTL-t optikai vezérléssel, a másik csak vázra rakva tudja ezt. Ha nem nagyon akarod eltávolítani a vakut a vázról, és más szögből villantani, akkor nincs jelentősége. Az FL-36 20-25, az FL-36R 25-35 ezer Ft körül szokott menni, állapottól függően. Figyelni kell a piacot, mert csak időnként kerülnek fel, én két hónapja már nem láttam itt a hardveraprón, de volt, hogy kettőt is hirdettek párhuzamosan.
A Meike és ezek már csak azért is nagy előrelépést jelentenének a beépített vakuhoz képest, mert tudsz velük a plafonra villantani. Kint ez nem segít, de ott amúgy is érdemes nem éjszaka fotózni. -
dzz
aktív tag
Hi mindenki, boldog anyáknapját
Mely rádiós kioldó használható Pana/Oly MILC-eken leginkább? Nézegettem az ebay-t, de leginkább Canon/Nikon vonatkozásban találok ilyesmiket. Szeretném, ha HSS is működne és most tanácstalan lettem ezügyben. Van valakinek tapasztalata ezen a vonalon?
-
bim
veterán
Ennek a típusú vakunak van valami magyar beszerzési forrása? Nem nagyon dob rá a google semmit.
Igazából nem sok időm van utómunkázni. Gyerekeket fotózom vele és a pillanatot szeretném lekapni ezért is vettem beépített vakusat, de sajnos az csak a szobában ér valamit.
Amúgy elégedett vagyok a géppel mert szép képeket készít ha megvannak a fényviszonyok hozzá. -
*Ropi*
félisten
"Esetleg a hosszú expot. ki lehetne valahogy kapcsolni?"
A hosszú expót ki lehet "kapcsolni" csak nem érdemes, mert akkor (elegendő vakufény nélkül) még jobban be fog mozdulni a kép (Ismerd meg a blende + záridő + érzékenység hármasának összefüggéseit!).
"És össze lehet e kombinálni minél alacsonyabb iso. számmal ezt? Mondjuk azzal nem lépek előrébb ha világos és "éles" lesz a kép de iso3200 lesz és nagyon morzsás lesz. Ezért is lefixáltam iso200-ra."
Kár volt: ISO 1600-zal sokkal több mindent meg tudsz oldani és a 3200 sem ördögtől való, csak utómunkázni (zajt szűrni) kell a képeket.
"Tanácsok?"
Meike MK320...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Nintendo Switch 2
- Építő/felújító topik
- Óra topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Xiaomi Mi 11 Ultra - Circus Maximus
- Robogó, kismotor
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Szeged és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Poco X6 Pro - ötös alá
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- További aktív témák...
- Apple iPhone 14 Pro Max / 256 GB / 88% akkumulátor / 1év Garanciával / Gyári Független
- Telefon felvásárlás!! Honor 90 Lite/Honor 90/Honor Magic5 Lite/Honor Magic6 Lite/Honor Magic5 Pro
- Cisco Catalyst C1000-48T-4G-L 48xRJ45 4xSFP switch, CISCO refurbished
- 15,6" Dell Latitude laptopok: E6540, E5550, E5570, 5580, 5590, 5500, 5501, 5510/ SZÁMLA + GARANCIA
- VÉGKIÁRUSÍTÁS - REFURBISHED - Lenovo ThinkPad 40AC Thunderbolt 3 docking station
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest