-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2021-05-07 00:09 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Zsoleszhun
addikt
Play áruház-> jobb oldalt felül a fiókneved - > ott van lent a play protect
Itt mit látsz? Nincs egy kapcsoló? -
moka1977
csendes tag
Valakinek van ötlet erre: Play Protect tanúsítvány hiánya. Amióta frissült android 15-re a telefon azóta van ez. A telefon nem rootolt. Van más megoldás erre úgy, hogy ne kelljen teljesen legyalulni a telefont?
-
Seraph 16
őstag
A SIO az izraeli ROM, nem? Nem lehet, hogy az ottani harcok miatt frissítenek valamit?🤔
Szlovén. És ma reggel az android autóban megjelent a Gemini. Még azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy amiatt volt.
-
csorbajeno
veterán
-
Ricardo
titán
Akkor nincs más ötletem, mint az, hogy tovább támogatja a Samsung a telefont.
TMH-ra is megjött
-
csorbajeno
veterán
-
rocsaba
tag
A SIO az izraeli ROM, nem? Nem lehet, hogy az ottani harcok miatt frissítenek valamit?🤔
XEH-ra is jött pár napja, szintén januári.
-
csorbajeno
veterán
-
Seraph 16
őstag
Jött egy új security update SIO - ra. Azért fura, mert előtte is januári szint volt.
-
Ricardo
titán
Igen, ebben abszolut egyetértek veled. Te most S25-öt használsz? Nem tudom melyik topicban szoktalak látni
S23 ultrám van.
-
csorbajeno
veterán
-
Ricardo
titán
Megérkezett az utolsó igért szoftverfrissítésünk, tölthető.
Tegnap feltettem rá. Igaz az aszalon pihen, már nyugdíjba vonult, de legyen rajta a lető legújabb.
Jó szolgálatot tett, megérdemli.
-
csorbajeno
veterán
Megérkezett az utolsó igért szoftverfrissítésünk, tölthető.
-
Magnat
veterán
Igen, ilyet láttam én is, nyilván ez az ideális megoldás, gyakorlatilag telefon a telefonban (vagy sokkal inkább kettő egymás mellett, ugyan azon a hardveren), de azt, hogy ilyet nulláról hogyan kell kialakítani arról nem találtam semmit.
AI szerint (nem próbáltam), ezzel ingyenesen létrehozható elszeparált környezet.
-
Seraph 16
őstag
Köszönöm a tippet, megtaláltam a telefonban ezt a lehetőséget, utána járok, hogy mit tud.
Ez annyiból macerás, hogy mindig be kell lépned a biztonsági mappába, hogy ha a másik felhasználóddal akarod használni, cserébe ez plusz egy lépcső védelem, ha mások is használják a telód, és valamelyik felhasználódat védeni akarod.
-
Fehérsólyom
aktív tag
-
Fehérsólyom
aktív tag
Igen, ilyet láttam én is, nyilván ez az ideális megoldás, gyakorlatilag telefon a telefonban (vagy sokkal inkább kettő egymás mellett, ugyan azon a hardveren), de azt, hogy ilyet nulláról hogyan kell kialakítani arról nem találtam semmit.
-
Magnat
veterán
Meg lehet azt valahogyan oldani, hogy "duplikáljam" az alkalmazásokat (nem tudom mi lehet a funkció tényleges neve, Google sem tudott benne segíteni)?
Pelda: Van céges és magán Wise fiókom is. Mindkettő aktív használatban, igy jó lenne amennyiben lenne egy céges Wise és egy magán Wise s nem folyton a kilépés-belépés opcioval kellene bajlódni.Nem tudom a menetét, de nekem egy időben volt fent egy külön céges account, külön Google Play-jel, ahonann külön Chrome-ot meg officet kellett letölteni, teljesen el volt szeparálva a két környezet.
-
Seraph 16
őstag
Meg lehet azt valahogyan oldani, hogy "duplikáljam" az alkalmazásokat (nem tudom mi lehet a funkció tényleges neve, Google sem tudott benne segíteni)?
Pelda: Van céges és magán Wise fiókom is. Mindkettő aktív használatban, igy jó lenne amennyiben lenne egy céges Wise és egy magán Wise s nem folyton a kilépés-belépés opcioval kellene bajlódni.Talán ha az egyiket a biztonsági mappába teszed, az lehet, hogy járható út.
-
Fehérsólyom
aktív tag
Meg lehet azt valahogyan oldani, hogy "duplikáljam" az alkalmazásokat (nem tudom mi lehet a funkció tényleges neve, Google sem tudott benne segíteni)?
Pelda: Van céges és magán Wise fiókom is. Mindkettő aktív használatban, igy jó lenne amennyiben lenne egy céges Wise és egy magán Wise s nem folyton a kilépés-belépés opcioval kellene bajlódni. -
Fehérsólyom
aktív tag
-
Magnat
veterán
Üdv,
jó ideje tapasztalom (már az előző főverzión is talán), h fotózáskor a kép elkészül gyorsan, de a hang ami elvileg az exponálást hivatott jelezni, késik vagy 2-3 mp-et, ez mitől lehet? (21+)
-
csorbajeno
veterán
-
Seraph 16
őstag
SIO-ra jött sec. Update
-
zombei
senior tag
Kint van az update TMH-ra, Okt. 1. biztonsagi szinttel. Talán ez az utolsó frissítésünk.
Szerintem egy még biztos lesz.
-
csorbajeno
veterán
Kint van az update TMH-ra, Okt. 1. biztonsagi szinttel. Talán ez az utolsó frissítésünk.
-
attila.86
tag
Sziasztok!
Hol tudom kiválasztani azt, hogy melyik SIM kártyát használja a telefon SMS küldéshez?
Eddig a Messages-ben hosszan nyomva a küldés gombot lehetett választani, most azonban csak időzítést találni ott.Messages-ben belêpsz valamelyik üzenetfolyamhoz -> jobb felül 3 pötty -> részletek -> és ott tudsz váltami
-
Fehérsólyom
aktív tag
Sziasztok!
Hol tudom kiválasztani azt, hogy melyik SIM kártyát használja a telefon SMS küldéshez?
Eddig a Messages-ben hosszan nyomva a küldés gombot lehetett választani, most azonban csak időzítést találni ott. -
adlersson
aktív tag
Nekem az új frissítés után időnként baromria laggol a kamera (SM-G9910) az expógomb megnyomása és a kép elkészülte között. Nem mindig, de időnként előfordul. Meg a tervezett avulás keretén belül a kijelző is meghalt, lehetett cserélni. Illetve nem is magát a kijelzőt, hanem a keretet, elvileg a vele egybeépített cuccok közül halt meg valami, szervizes szerint ez típushiba az S21-nél.
-
Kroni1
veterán
Az mondjuk már komoly hipohonder lehet

Egyébként az enyám sem kapott soxor vizet de azért nem bánom, h vízálló, egyszer már borult rá sör és akkor én is csap alatt mostam le, meg egyszer egy haveromat szívattam azzal egy medencénél, h odadobtam neki a telefont úgy, h ne tudja elkapni és beleesett a medencébe, de azt hitte, h az övét dobtam közben meg az enyémet
De mondjuk van olyan ismerősöm aki az S23 Ultrát simán beviszi a Balatonba zsebben és kamerázza ahogy úsznak a srácai és bírja a strapát
Akkor a fent említett személynél a szappanozással lehet a baj. Vizet az Galaxy S-ek elég jól bírják saját tapasztalat szerint is. És másnak is voltak jó tapasztalatai vele..
-
Magnat
veterán
Nahát hol tart a tudomány
Én értem mit hogyan csinál, láttam is ilyen gépet (nem telefonhoz) de el nem tudtam volna képzelni hogy a sim foglalatnál maga a tálca zárja vizállóvá és az tud lenni a "szelep" ahol befújnak meg ahol szívnak. Oké tehát akkor a technikai lehetőség adott, ma is tanultunk valamit. Köszi
Hogy van-e nekik ilyen gépük (és ha van használják-e, és ha nem zár jól akkor szétszedik-e és addig csinálják újra amíg jó nem lesz) az már megint egy más kérdés. Túltárgyaltuk
-
Enyém még esőt se kapott a lassan 4 év alatt, de direkt vízbe biztos nem tenném pedig nem volt megbontva sose. Viszont ettől besírsz: ismerek olyat aki kovid óta annyira retteg a vírusoktól (és nem nyugger, fiatal srác) hogy ha hazamegy, rögtön kezet mos és egyben a telefont is elmossa a csap alatt, folyékony szappannal!
Max 1-1.5 évet bírt nála eddig minden samsung (note-ok, ultrák), mert jönnek a fura hibák, szervíz meg elhajtotta a vérbe hogy beázás és annak a javítása nem garis, azóta már nem is próbálkozik, rutinból vesz egy újat. Mondtam neki alkoholos törlőkendő (vagy sanytol fertőtlenítő + mikroszálas) lehet kevésbé lenne ám költséges és az is vírusölő. De nem, mert Ő tudja hogy csak a víz meg a szappan jó. Akkor hajrá, csináld 
Az mondjuk már komoly hipohonder lehet

Egyébként az enyám sem kapott soxor vizet de azért nem bánom, h vízálló, egyszer már borult rá sör és akkor én is csap alatt mostam le, meg egyszer egy haveromat szívattam azzal egy medencénél, h odadobtam neki a telefont úgy, h ne tudja elkapni és beleesett a medencébe, de azt hitte, h az övét dobtam közben meg az enyémet
De mondjuk van olyan ismerősöm aki az S23 Ultrát simán beviszi a Balatonba zsebben és kamerázza ahogy úsznak a srácai és bírja a strapát
-
Kroni1
veterán
Jozan paraszti esszel: egy korbe leragasztott hatlapu telefont amin nincs egy "szelep" ahol befujsz, hogy lasd hol ereszt a ragasztas, hogy lehetne kiprobalni hogy rendesen zar e? Sehogy. Ez kb olyan etetes mint az hogy akksival egyutt usb csatlakozot is kell cserelni (jo esetben talan kipucoljak hogy ujnak hidd) es ezek csak arra jok hogy tobb penzt el tudjanak kerni. Nem veletlen nem vallal a gyarto se garit bezasos hibara (vizet jelzo elszinezodo indikator se veletlen van bennuk) ip akarhany ide vagy oda

Nekem volt ismerősöm aki a hivatalos szervizben dolgozott, csináltak ilyen próbát. Már nincs ott, így nem tudom most mi a helyzet, és leellenőrizni sem tudom.
Nyilván nem cél viz alá rakni, de vizisportos család vagyunk, nekem megér +5-6e Ft-ot, hogy biztosan gyári akksit tegyenek bele, és a gyári előirás szerinti ragasztóval nyomják vissza a hátlapot rá.
Már valóban nem divat erre garit vállalni, de a Sony Z1C-t azzal reklámozták anno, hogy víz alatt videjózik vele a legényke. Egy garisat vettem 40 ezerért és vagy 2-t cseréltek beázás miatt garanciában, végül a 3 esetnél egy Z3Compactot kaptam, és mivel nem volt kedvem már a szervízbe járkálni, azt 0percesként eladtam 90k-ért ha jól emlékszem..
-
SztiviVander
addikt
Nahát hol tart a tudomány
Én értem mit hogyan csinál, láttam is ilyen gépet (nem telefonhoz) de el nem tudtam volna képzelni hogy a sim foglalatnál maga a tálca zárja vizállóvá és az tud lenni a "szelep" ahol befújnak meg ahol szívnak. Oké tehát akkor a technikai lehetőség adott, ma is tanultunk valamit. Köszi
Hogy van-e nekik ilyen gépük (és ha van használják-e, és ha nem zár jól akkor szétszedik-e és addig csinálják újra amíg jó nem lesz) az már megint egy más kérdés. Túltárgyaltuk
-
Enyém még esőt se kapott a lassan 4 év alatt, de direkt vízbe biztos nem tenném pedig nem volt megbontva sose. Viszont ettől besírsz: ismerek olyat aki kovid óta annyira retteg a vírusoktól (és nem nyugger, fiatal srác) hogy ha hazamegy, rögtön kezet mos és egyben a telefont is elmossa a csap alatt, folyékony szappannal!
Max 1-1.5 évet bírt nála eddig minden samsung (note-ok, ultrák), mert jönnek a fura hibák, szervíz meg elhajtotta a vérbe hogy beázás és annak a javítása nem garis, azóta már nem is próbálkozik, rutinból vesz egy újat. Mondtam neki alkoholos törlőkendő (vagy sanytol fertőtlenítő + mikroszálas) lehet kevésbé lenne ám költséges és az is vírusölő. De nem, mert Ő tudja hogy csak a víz meg a szappan jó. Akkor hajrá, csináld 
-
Magnat
veterán
Megneznem en ezt a folyamatot
De oke, nem 100% kizart hogy van ra modszer. Viszont abbol kiindulva hogy usb csereert (amit nyilvan lehetetlen hogy ellenorizz hogy valoban hozzanyultak e, foleg ha semmi baja nem volt) is fizettetnek inkabb hajlok a lehuzos humbug fele.Itt van rá egy gép, bár őszintén szólva nem fogtam fel, hogy műxik , majd holnap megnézem figyelmesebben
-
SztiviVander
addikt
Megneznem en ezt a folyamatot
De oke, nem 100% kizart hogy van ra modszer. Viszont abbol kiindulva hogy usb csereert (amit nyilvan lehetetlen hogy ellenorizz hogy valoban hozzanyultak e, foleg ha semmi baja nem volt) is fizettetnek inkabb hajlok a lehuzos humbug fele. -
MrPetya19
addikt
Jozan paraszti esszel: egy korbe leragasztott hatlapu telefont amin nincs egy "szelep" ahol befujsz, hogy lasd hol ereszt a ragasztas, hogy lehetne kiprobalni hogy rendesen zar e? Sehogy. Ez kb olyan etetes mint az hogy akksival egyutt usb csatlakozot is kell cserelni (jo esetben talan kipucoljak hogy ujnak hidd) es ezek csak arra jok hogy tobb penzt el tudjanak kerni. Nem veletlen nem vallal a gyarto se garit bezasos hibara (vizet jelzo elszinezodo indikator se veletlen van bennuk) ip akarhany ide vagy oda

Hát ha zár, akkor bezárod azt a légköri nyomást, tehát ha részleges vákuumba rakod, akkor ez kiderül például.
-
SztiviVander
addikt
Jozan paraszti esszel: egy korbe leragasztott hatlapu telefont amin nincs egy "szelep" ahol befujsz, hogy lasd hol ereszt a ragasztas, hogy lehetne kiprobalni hogy rendesen zar e? Sehogy. Ez kb olyan etetes mint az hogy akksival egyutt usb csatlakozot is kell cserelni (jo esetben talan kipucoljak hogy ujnak hidd) es ezek csak arra jok hogy tobb penzt el tudjanak kerni. Nem veletlen nem vallal a gyarto se garit bezasos hibara (vizet jelzo elszinezodo indikator se veletlen van bennuk) ip akarhany ide vagy oda

-
Kroni1
veterán
A jatekok utan kb a barmi cpu igenyes app+mobilnet kombo zabalja legjobban az akksit. Ha a kepernyo is megy kozbe (social vackok) akkor plane. Szerintem a sima telefonalasos hasznalattal birja legtovabb, lehet elso korben erdemes lenne egy fr utan par napig hasznalnia hogy kideruljon nala mennyit bir. Vizallosag szerintem igyis ugyis ugrik, gari nincs beazasra igy a szerviznek nincs igazan kenyszere hogy gyari alllapotra ragassza vissza. Meg lehet ha akarnak se tudnak. Szoval en szerviz utan vigyaznek hogy veletlen se csobbanjon

Én úgy tudom oktogon szervízben kötelezően nyomáspróbát is csinálnak csere után, azért is drágább kicsit talán mint máshol, de mindenképp megkérdezem.
Nem cél a telóval fürdés, de bármi előfordulhat..
-
Kroni1
veterán
Egy ilyen asszony nagy kincs. Vigyázz rá nagyon!
Igyekszem!

-
SztiviVander
addikt
Köszi!

Igazából az asszonynak szánnám, aki csodával határos módon még az S10-est hajta ha jól tudom az eredeti akkuval! Ugyan nem bankol, nem nyomogat semmi socialt, net is csak pár GB van neki, szinte csak telefonál, (eléggé offline perszóna) de félek, hogy nála sem birna ki egy napot, ő pedig nem az a powerbankozós tipus..
Az S21 már 3000mAh alatt van, igaz én órákat zenét hallgatok, netezek melóba menet, de sokszor már dél körül lemerült nálam.. Még kiváncsiságból az S10 akkuját is megmérem az most milyen állapotú. De nagyon szerettem ezt az S21-est, egy késői gyártásu akku talán 2 évest is ki tudok fogni, szerintem adok egy esélyt a cserének, később lehet bánnám ha nem tenném.. Ugyan S7-S8-S9-ben már cseréltem akksit többször is, talán én is ki tudnám cserélni, de a vízállóságot szeretném megtartani, azt meg csak a hivatalos szerviz tudja megoldani, ha jól tudom.
A jatekok utan kb a barmi cpu igenyes app+mobilnet kombo zabalja legjobban az akksit. Ha a kepernyo is megy kozbe (social vackok) akkor plane. Szerintem a sima telefonalasos hasznalattal birja legtovabb, lehet elso korben erdemes lenne egy fr utan par napig hasznalnia hogy kideruljon nala mennyit bir. Vizallosag szerintem igyis ugyis ugrik, gari nincs beazasra igy a szerviznek nincs igazan kenyszere hogy gyari alllapotra ragassza vissza. Meg lehet ha akarnak se tudnak. Szoval en szerviz utan vigyaznek hogy veletlen se csobbanjon

-
csorbajeno
veterán
Köszi!

Igazából az asszonynak szánnám, aki csodával határos módon még az S10-est hajta ha jól tudom az eredeti akkuval! Ugyan nem bankol, nem nyomogat semmi socialt, net is csak pár GB van neki, szinte csak telefonál, (eléggé offline perszóna) de félek, hogy nála sem birna ki egy napot, ő pedig nem az a powerbankozós tipus..
Az S21 már 3000mAh alatt van, igaz én órákat zenét hallgatok, netezek melóba menet, de sokszor már dél körül lemerült nálam.. Még kiváncsiságból az S10 akkuját is megmérem az most milyen állapotú. De nagyon szerettem ezt az S21-est, egy késői gyártásu akku talán 2 évest is ki tudok fogni, szerintem adok egy esélyt a cserének, később lehet bánnám ha nem tenném.. Ugyan S7-S8-S9-ben már cseréltem akksit többször is, talán én is ki tudnám cserélni, de a vízállóságot szeretném megtartani, azt meg csak a hivatalos szerviz tudja megoldani, ha jól tudom.
Egy ilyen asszony nagy kincs. Vigyázz rá nagyon!
-
Kroni1
veterán
Persze, bar enyem lassan 4 eves es 86% (2346 a 3880mah-bol) szoval erosen fugg attol ki hogy toltotte. De ha egy 2-3 eve gyartott akkut raknak bele az lehet meg olyan se lesz mint ami benne van. Es ettol jogosan tart a kerdezo, mert eredeti akksit a samsung mar tuti reg nem gyart hozza. Utangyartottbol lehet van uj gyartasu de azok meg altalaba kozel se olyanok ujan se mint egy eredeti gyari. Szoval jogos a dilemma hogy megeri e. Szerintem nem. Egy magsafe powerbank 11e (nekem is ez van, de temun van fele emnyiert is) es azt masra is lehet hasznalni.
Köszi!

Igazából az asszonynak szánnám, aki csodával határos módon még az S10-est hajta ha jól tudom az eredeti akkuval! Ugyan nem bankol, nem nyomogat semmi socialt, net is csak pár GB van neki, szinte csak telefonál, (eléggé offline perszóna) de félek, hogy nála sem birna ki egy napot, ő pedig nem az a powerbankozós tipus..
Az S21 már 3000mAh alatt van, igaz én órákat zenét hallgatok, netezek melóba menet, de sokszor már dél körül lemerült nálam.. Még kiváncsiságból az S10 akkuját is megmérem az most milyen állapotú. De nagyon szerettem ezt az S21-est, egy késői gyártásu akku talán 2 évest is ki tudok fogni, szerintem adok egy esélyt a cserének, később lehet bánnám ha nem tenném.. Ugyan S7-S8-S9-ben már cseréltem akksit többször is, talán én is ki tudnám cserélni, de a vízállóságot szeretném megtartani, azt meg csak a hivatalos szerviz tudja megoldani, ha jól tudom.
-
SztiviVander
addikt
Persze, bar enyem lassan 4 eves es 86% (2346 a 3880mah-bol) szoval erosen fugg attol ki hogy toltotte. De ha egy 2-3 eve gyartott akkut raknak bele az lehet meg olyan se lesz mint ami benne van. Es ettol jogosan tart a kerdezo, mert eredeti akksit a samsung mar tuti reg nem gyart hozza. Utangyartottbol lehet van uj gyartasu de azok meg altalaba kozel se olyanok ujan se mint egy eredeti gyari. Szoval jogos a dilemma hogy megeri e. Szerintem nem. Egy magsafe powerbank 11e (nekem is ez van, de temun van fele emnyiert is) es azt masra is lehet hasznalni.
*marmint 3346 a 3880MAh-bol
-
SztiviVander
addikt
Persze, bar enyem lassan 4 eves es 86% (2346 a 3880mah-bol) szoval erosen fugg attol ki hogy toltotte. De ha egy 2-3 eve gyartott akkut raknak bele az lehet meg olyan se lesz mint ami benne van. Es ettol jogosan tart a kerdezo, mert eredeti akksit a samsung mar tuti reg nem gyart hozza. Utangyartottbol lehet van uj gyartasu de azok meg altalaba kozel se olyanok ujan se mint egy eredeti gyari. Szoval jogos a dilemma hogy megeri e. Szerintem nem. Egy magsafe powerbank 11e (nekem is ez van, de temun van fele emnyiert is) es azt masra is lehet hasznalni.
-
Viktor77
titán
Sziasztok!
Galaxy S21 készülék érintőképernyője a frissítés után nem működik. Szeretném visszarakni a korábbi Android verziót de a recovery menüből az Odin-hoz szükséges downloading-mód nem indul.
Próbáltam a power off után a hangerő fel + bekapcs gomb egyszerre nyomása közben az usb kábel csatlakoztatását is de így sem tudom a downloading módú üzemelést kikényszeríteni.
A telón már csak a recovery menü jön be.Van más mód az Android újra installálására?
Köszönöm segítségetek!
Üdv,
fn974
A download mode nem a hangerő le+power gomb? Nekem így rémlik.
-
Avayasoft
aktív tag
Állítólag akksival együtt az USB-t is csrélni szokták.
Igen, pont ahogy az autóban kicserélik az olajjal együtt az indexfolyadékot is
De igazából pont a lényeget nem írtad, hogy megérte e és látványosan jobb lett-e az akku idő. Meg hogy ugyanazok az appok vannak e fent mint akkucsere előtt, mert ugye sokszor a szerviz fr-t csinál (teljesen indokolatlanul) de az az állapot fogyasztásban nagyon nem ugyanaz mint teletömve appokkal.Egy 3-4 èves készülék esetében szerintem indokolt egy akksi csere.
Erre sajnos nem tudok válaszolni, mert a csere után anyukám kapta meg a telefontezert más appok kerültek rá és a felhasználás is változott.Beadás előtt én csináltam egy gyári beállítás visszaállítást a készüléken.
-
fn974
csendes tag
Sziasztok!
Galaxy S21 készülék érintőképernyője a frissítés után nem működik. Szeretném visszarakni a korábbi Android verziót de a recovery menüből az Odin-hoz szükséges downloading-mód nem indul.
Próbáltam a power off után a hangerő fel + bekapcs gomb egyszerre nyomása közben az usb kábel csatlakoztatását is de így sem tudom a downloading módú üzemelést kikényszeríteni.
A telón már csak a recovery menü jön be.Van más mód az Android újra installálására?
Köszönöm segítségetek!
Üdv,
fn974
-
SztiviVander
addikt
Szia! Én 2023 novemberében cseréltettem ott akksit. USB-t is cseréltek, így már 30 ezer felett volt a számla. Állítólag akksival együtt az USB-t is csrélni szokták.
Főverzió frissítést már nem kap a teló. Talán még biztonsági frissítés fog érkezni jövőre.
Ha csak hívásra kell, akkor megérheti költeni rá sztem.Állítólag akksival együtt az USB-t is csrélni szokták.
Igen, pont ahogy az autóban kicserélik az olajjal együtt az indexfolyadékot is
De igazából pont a lényeget nem írtad, hogy megérte e és látványosan jobb lett-e az akku idő. Meg hogy ugyanazok az appok vannak e fent mint akkucsere előtt, mert ugye sokszor a szerviz fr-t csinál (teljesen indokolatlanul) de az az állapot fogyasztásban nagyon nem ugyanaz mint teletömve appokkal. -
Avayasoft
aktív tag
Sziasztok!
Szeretett S21-esem akksija AccuBattery szerint már 79% körüli, 3000mAh szintre esett, egy napot nem bír ki nálam. Most átköltöztem S23-ra, felüdülés, simán megvan az egy nap vele, 30% körül érek haza este.
Viszont marad az S21-es a családban, mert amugy makulátlan. Kérdésem, hogy az akkucserére szerintetek érdemes az Oktogon szervizbe vinni 25-ért? Van értelme egyáltalán cseréltetni? Nekem ennyit megérne, de ki tudja mikor gyártottat tesznek bele, attól félek nem lesz sok értelme, a fene tudja..
Szia! Én 2023 novemberében cseréltettem ott akksit. USB-t is cseréltek, így már 30 ezer felett volt a számla. Állítólag akksival együtt az USB-t is csrélni szokták.
Főverzió frissítést már nem kap a teló. Talán még biztonsági frissítés fog érkezni jövőre.
Ha csak hívásra kell, akkor megérheti költeni rá sztem. -
Kroni1
veterán
Sziasztok!
Szeretett S21-esem akksija AccuBattery szerint már 79% körüli, 3000mAh szintre esett, egy napot nem bír ki nálam. Most átköltöztem S23-ra, felüdülés, simán megvan az egy nap vele, 30% körül érek haza este.
Viszont marad az S21-es a családban, mert amugy makulátlan. Kérdésem, hogy az akkucserére szerintetek érdemes az Oktogon szervizbe vinni 25-ért? Van értelme egyáltalán cseréltetni? Nekem ennyit megérne, de ki tudja mikor gyártottat tesznek bele, attól félek nem lesz sok értelme, a fene tudja..
-
Avayasoft
aktív tag
Sziasztok!
Úgy alakult, hogy le tudtam cserélni az S21-es telefont. Megmaradtak a tokjai, 3 db is amit szívesen odaadok aki kéri. Budapesten személyesen is át tudom adni.
1 db Nilkin és 2 db oldalra nyitható.
-
Ricardo
titán
Megjött az augusztusi biztonsagi frissites csomag xeh-ra.
TMH-ra is
-
SztiviVander
addikt
Megjött az augusztusi biztonsagi frissites csomag xeh-ra.
-
xy.zsolt
addikt
-
mhydas99
őstag
Nincs mit. De 6-os szeriat nagyon nem ajanlom. A 7-es meg wlmegy, de a 8-astol az igazi. A tererogondok, egyeb lehetseges gyartasi problemak miatt. Meg persze a frissitesek...hasznaltan szerintem 300-350 dollarert siman kaphato Pixel 8 az Usaban.
-
xy.zsolt
addikt
-
mhydas99
őstag
-
xy.zsolt
addikt
Ha goleg USA-ban hasznalnad az 5G-t es a fotozas a fontos meg a minoseg, en a helyedben biztosan hasznalt Pixel 9-et vagy Pixel 8-at vennek. Kameraban egyszeruen jobbak, mint a Samsung. Igen, a zoomot leszamitva az Ultranal is. Videoban egy fokkal a Samsung jobb. Pixelekre meg meg 6 ev frissites is lesz. Ha nagyon gontos a kamera es az emberi ar, akkor Pixel 8 Pro akar hasznaltan is. Valamivel dragabb, mint a 4 eves Ultra, de modernebb is es a kijelzoje is jobb (felbontasfetisizmus felesleges, FullHD boven eleg).
De ha az Ultrat valasztod hajra. Annak is kerekitett a kijelzoszele plusz nagymeretu es frissitest mar nem kap csak biztonsagit meg fel evig es annyi...igazad van ebben
...és az itthoni összes 5g-t is veszi, de közel dupla is az ára mint egy s21+nak sajnos. Szóval számomra ár/értékben a samsung mellett döntöttem. Köszi a véleményed 
-
mhydas99
őstag
Ha goleg USA-ban hasznalnad az 5G-t es a fotozas a fontos meg a minoseg, en a helyedben biztosan hasznalt Pixel 9-et vagy Pixel 8-at vennek. Kameraban egyszeruen jobbak, mint a Samsung. Igen, a zoomot leszamitva az Ultranal is. Videoban egy fokkal a Samsung jobb. Pixelekre meg meg 6 ev frissites is lesz. Ha nagyon gontos a kamera es az emberi ar, akkor Pixel 8 Pro akar hasznaltan is. Valamivel dragabb, mint a 4 eves Ultra, de modernebb is es a kijelzoje is jobb (felbontasfetisizmus felesleges, FullHD boven eleg).
De ha az Ultrat valasztod hajra. Annak is kerekitett a kijelzoszele plusz nagymeretu es frissitest mar nem kap csak biztonsagit meg fel evig es annyi... -
xy.zsolt
addikt
köszönöm mindenkinek aki hozzászólt
....az ultra (péklapát
) lesz a befutó. -
SztiviVander
addikt
Ha peklapatot vennek akkor biztos hogy az ultrat es nem a pluszt vennem, foleg ha arban alig van kulonbseg.
-
zombei
senior tag
Ha az Ultra is ilyen közel van árban, akkor inkább azt vennék. Kamerák minden tekintetben jobbak. (talán a csak selfi, meg a széles ami ugyanaz)
-
Seraph 16
őstag
A fotók minősége S21 és S21+ -on ugyanolyan.
S21 Ultra valamivel jobb, ott nagyobb zoom is van, meg sok pro mód. -
xy.zsolt
addikt
értem srácok és köszi

De a készített fotók minősége is jobb?
Vagy a s21+ Ultra mégjobb lenne?🤔....az is kb hasonló új árban van kint. (240-250$)
A 6,8"-os kijelzőméret már nem nagyobb érzésre mint a s21+ 6,7"-ja -
Seraph 16
őstag
-
zombei
senior tag
-
xy.zsolt
addikt
Snapi
az oké is....de most látom, hogy kimaradt az s21+ az eredeti kérdőmondatból

Szóval a tényleges kérdésem, hogy az s21 vagy s21+ a jobb választás? -
gainwardgs
veterán
Srácok, 4év alatt kialakult már egyöntetű válasz arra vonatkozólag, hogy összességében melyik a jobb mobil....s21 5g vagy az 5g+?
US verziókon (snapdragon 888) agyalok mert fontosabb, hogy ott legyen 5g-m mint itthon.
Közel egyező áron kínálnak újat (210-230$)
Oké, a fotók minősége azért kicsit többet nyomna a latban.(Az s20+ pl a lekerekített képernyő miatt nem jön számításba, a lekerekített képernyő okán....pedig annak van egy itthon is működő 5g csatornája)
Snapi
-
xy.zsolt
addikt
Srácok, 4év alatt kialakult már egyöntetű válasz arra vonatkozólag, hogy összességében melyik a jobb mobil....s21 5g vagy az 5g+?
US verziókon (snapdragon 888) agyalok mert fontosabb, hogy ott legyen 5g-m mint itthon.
Közel egyező áron kínálnak újat (210-230$)
Oké, a fotók minősége azért kicsit többet nyomna a latban.(Az s20+ pl a lekerekített képernyő miatt nem jön számításba, a lekerekített képernyő okán....pedig annak van egy itthon is működő 5g csatornája)
-
Dot
őstag
Az A15-el más gondom van.
Például az ikonok hiánya a jobb felső sarokból.
Illetve az üzemidő és nagyot esett (az én felhasználásom mellett). -
SztiviVander
addikt
-
Dot
őstag
Ez a fórum sérült partíción volt.🫤
Jó lenne visszamenni az időben. Biztos nem raknám fel az A15-öt

Főleg mert 12+ évnyi google maps hely előzményem veszett el, mert a google nem backup-olta rendesen
-
csorbajeno
veterán
-
Magnat
veterán
Huhh, itt azért veszett el némi hsz

-
csorbajeno
veterán
-
Ricardo
titán
Az S23-ra egy héttel korábban jött ki a OneUI 7. Hátha nekünk is hamarabb lesz. Az S23 simább, fürgébb lett.
Jól belehúztak a srácok
-
csorbajeno
veterán
Az S23-ra egy héttel korábban jött ki a OneUI 7. Hátha nekünk is hamarabb lesz. Az S23 simább, fürgébb lett.
-
Ricardo
titán
Nálam sincs lassulás, de azt el tudom hinni, hogy az S25 mellett lassúnak hat a telefon.
De majd egyszer a OneUI 7-tel még gyorsabb lesz
" de azt el tudom hinni, hogy az S25 mellett lassúnak hat a telefon."
Négy év van sz s21, és az S25 között.
Az szomorú lenne ha nem így lenne. -
csorbajeno
veterán
-
csorbajeno
veterán
En is ezert szerettem a mix2s-t, mai napig hibatlan 10/10 a feloldasa. Mondjuk azert hatranya is volt, autos tartoban csak kod, asztalra leteve meg mindig vagy fel kellett emelni vagy kod. Az oldalra (praktikusan a bekapcsolo gombba) epitett az ami talan minden helyzetben egesz konnyen elerheto. Talan nem is veletlen hogy egyre tobb telefonban az a megoldas van.
Nekem a hátlapival és a kijelző alattival is ugyanúgy fel van oldva a telefon mire kiveszem a zsebemből 10/10-szer. Kivéve amikor üveg volt rajta, valószínűleg az általad is említett okok miatt, de a fólia mindent megoldott.
Az oldalra helyezett, bekapcs. gombba épített leolvasó meg a bal kezeseknek kényelmetlen. -
Ricardo
titán
Nekem se lassu, nem tudom milyen appokkal lehet telepakolva annak akinek igen. De majd az a15 meg a oneui7 majd lehet tesz rola hogy nalunk is belassuljon
Nem is a 333ft-os uveg felrakasa a kerdes hanem hogy utana erzekel e ujjlenyomatot rendesen. Minel vastagabb es vacakabb minosegu az uveg annal kisebb az esely hogy jol mukodik az ujjlenyomat. Az atlagos 0.33as (es a filleres meg lehet ennel is vastagabb) uveg szerintem mar vastag lehet ahhoz hogy az uh jol mukodjon. Nekem 0.2-es swissten van rajta, ezzel 10/9 feloldas. Optikainal (s21fe pl) valoszinuleg a vastagabbal sincs gond.En sem tapasztalok lassulást.
-
SztiviVander
addikt
Én a mobilos világ egyik legnagyobb gyökérségének tartom, h erőltetik a kijelző alá tett ujjlenyomatolvasót ... az S21+-on nekem nincs is fólia, de így sem olvas annyira stabilan mint bármelyik hátlapi olvasós telefonom sok-sok évvel korábban (tiszta kézzel ok, de ha kicsit poros-koszos az ujjam akkor már inkább a minta), de ha még ugyanolyan stabil is lenne, a hátlapon egyrészt sokkal jobban kézre áll, mert az alap tartásnál is ott van az ujjam, de ami a legjobb volt benne, h a mélyedés miatt vakon is oda tudtam tenni az ujjam, szóval amikor a zsebből veszem ki, mire ránézek a kijelzőre már fel van oldva, itt meg még akkor kell nekiállni nyűglődni vele ... persze nem egy first world problem, de mindenben rosszabbnak tartom az újabb megoldást, nem is beszélve a korábbi modellekről, mint pl a Tab S6-on lévő, ami néha akkor sem olvas ha tiszta az ujjam.
En is ezert szerettem a mix2s-t, mai napig hibatlan 10/10 a feloldasa. Mondjuk azert hatranya is volt, autos tartoban csak kod, asztalra leteve meg mindig vagy fel kellett emelni vagy kod. Az oldalra (praktikusan a bekapcsolo gombba) epitett az ami talan minden helyzetben egesz konnyen elerheto. Talan nem is veletlen hogy egyre tobb telefonban az a megoldas van.
-
Magnat
veterán
Nekem se lassu, nem tudom milyen appokkal lehet telepakolva annak akinek igen. De majd az a15 meg a oneui7 majd lehet tesz rola hogy nalunk is belassuljon
Nem is a 333ft-os uveg felrakasa a kerdes hanem hogy utana erzekel e ujjlenyomatot rendesen. Minel vastagabb es vacakabb minosegu az uveg annal kisebb az esely hogy jol mukodik az ujjlenyomat. Az atlagos 0.33as (es a filleres meg lehet ennel is vastagabb) uveg szerintem mar vastag lehet ahhoz hogy az uh jol mukodjon. Nekem 0.2-es swissten van rajta, ezzel 10/9 feloldas. Optikainal (s21fe pl) valoszinuleg a vastagabbal sincs gond.Én a mobilos világ egyik legnagyobb gyökérségének tartom, h erőltetik a kijelző alá tett ujjlenyomatolvasót ... az S21+-on nekem nincs is fólia, de így sem olvas annyira stabilan mint bármelyik hátlapi olvasós telefonom sok-sok évvel korábban (tiszta kézzel ok, de ha kicsit poros-koszos az ujjam akkor már inkább a minta), de ha még ugyanolyan stabil is lenne, a hátlapon egyrészt sokkal jobban kézre áll, mert az alap tartásnál is ott van az ujjam, de ami a legjobb volt benne, h a mélyedés miatt vakon is oda tudtam tenni az ujjam, szóval amikor a zsebből veszem ki, mire ránézek a kijelzőre már fel van oldva, itt meg még akkor kell nekiállni nyűglődni vele ... persze nem egy first world problem, de mindenben rosszabbnak tartom az újabb megoldást, nem is beszélve a korábbi modellekről, mint pl a Tab S6-on lévő, ami néha akkor sem olvas ha tiszta az ujjam.
-
gainwardgs
veterán
Nekem se lassu, nem tudom milyen appokkal lehet telepakolva annak akinek igen. De majd az a15 meg a oneui7 majd lehet tesz rola hogy nalunk is belassuljon
Nem is a 333ft-os uveg felrakasa a kerdes hanem hogy utana erzekel e ujjlenyomatot rendesen. Minel vastagabb es vacakabb minosegu az uveg annal kisebb az esely hogy jol mukodik az ujjlenyomat. Az atlagos 0.33as (es a filleres meg lehet ennel is vastagabb) uveg szerintem mar vastag lehet ahhoz hogy az uh jol mukodjon. Nekem 0.2-es swissten van rajta, ezzel 10/9 feloldas. Optikainal (s21fe pl) valoszinuleg a vastagabbal sincs gond.Semmi különösebb app, csak a szokásosak
-
SztiviVander
addikt
Persze, kijelző csere az már nem igazán érné meg, max donorból.
Lassulást én nem tapasztaltam vele, az akksi lehetne jobb, de még bőven 2 napos kicsit nyomkodva a használtai szokásaimmal.Nekem amit írtam az az egy "széria" volt ami rossz volt, pedig 30-40 telóhoz biztos rendeltem már. S21-en matt hydrogél van mióta megvan. Na annak nem mondom, a felrakása a többihez képest elég szenvedős. Harmadikra lett jó.
(Részben az én hibámból, mert külső részét előbb leszedtem, hogy jobban látszon, ha por lenne alatta, aztán úgy meg megnyúlt a fólia.
) De a kemény matt üvegesek felrakás ugyanolyan könnyű mint a többi, olyanból eddig csak olyan jött amit elsőre szépen fel lehet tenni.Nekem se lassu, nem tudom milyen appokkal lehet telepakolva annak akinek igen. De majd az a15 meg a oneui7 majd lehet tesz rola hogy nalunk is belassuljon
Nem is a 333ft-os uveg felrakasa a kerdes hanem hogy utana erzekel e ujjlenyomatot rendesen. Minel vastagabb es vacakabb minosegu az uveg annal kisebb az esely hogy jol mukodik az ujjlenyomat. Az atlagos 0.33as (es a filleres meg lehet ennel is vastagabb) uveg szerintem mar vastag lehet ahhoz hogy az uh jol mukodjon. Nekem 0.2-es swissten van rajta, ezzel 10/9 feloldas. Optikainal (s21fe pl) valoszinuleg a vastagabbal sincs gond. -
csorbajeno
veterán
Minek már fólia/üveg
úgyis érik a cserére lassan 
Én is levettem az üveget enyémről, annyit már úgyis kibír
rendszer úgyis lomha már néha
Akksi sem acélos már
Valamelyik nap próbáltam az S25+, hát ég és föld
Neked már az is elég, hogy az SnapDragon, ez meg Exynos
-
csorbajeno
veterán
Szervusztok!
Tavaly vettem használtan egy S21-et, ami azóta is kitűnően üzemel. Volt rajta valami egészen vékony kijelzővédő fólia, ami mostanra már jelentős részben levált, így gondoltam, kicserélem.
Rendeltem rá az Aliról egy üvegfóliát (ami érezhetően jóval vastagabb, mint a régi), felraktam és most csodálkozok rajta, hogy nincs ujjelnyomat olvasás... Újat sem tud érzékelni. Régit törölve, újraindítva, sehogy. (Egyébként kiváló. Csodálkozni meg azért csodálkoztam, mert anno a Samsung A41-el nem volt ilyen problémám.)
Tudtok olyan fóliát javasolni, amelyik nem gátolja az ujjelnyomatot olvasást?
Köszi.
Vidéki vagyok, inkább csak posta jöhet szóba.Én a MediaMarktban rakattam fel fóliát az okospultban. Drága, de jó, az ujjlenyomatolvasó 10/10 vele újrafelvétel nélkül. Igaz, ez csak a karcok ellen véd. Rövig ideig volt fent teljes felületen ragadó üveg is, de emelt érintésérzékenységgel az újrafelvett ujjlenyomatokat is csak 6/10 érzékelte.
-
zombei
senior tag
Persze, nillkin is kinai csak epp az alin se 300/db hanem 4-5e. Vagy veszel teszko gadasagost olcsoer aztan vagy jo vagy nem. Es ha nem, akkor jonnek azzal az emberek hogy az uveg ugy enbloc szar. ..

-
Szerintem ez meg mindig nem egy 5e ft-os telefon aminel folosleges lenne a telefon arat rakolteni nemi plusz vedelemre Egy kijelzo csere mar lehet kozelebb van a gtk-hoz.Persze, kijelző csere az már nem igazán érné meg, max donorból.
Lassulást én nem tapasztaltam vele, az akksi lehetne jobb, de még bőven 2 napos kicsit nyomkodva a használtai szokásaimmal.Nekem amit írtam az az egy "széria" volt ami rossz volt, pedig 30-40 telóhoz biztos rendeltem már. S21-en matt hydrogél van mióta megvan. Na annak nem mondom, a felrakása a többihez képest elég szenvedős. Harmadikra lett jó.
(Részben az én hibámból, mert külső részét előbb leszedtem, hogy jobban látszon, ha por lenne alatta, aztán úgy meg megnyúlt a fólia.
) De a kemény matt üvegesek felrakás ugyanolyan könnyű mint a többi, olyanból eddig csak olyan jött amit elsőre szépen fel lehet tenni. -
Ricardo
titán
Minek már fólia/üveg
úgyis érik a cserére lassan 
Én is levettem az üveget enyémről, annyit már úgyis kibír
rendszer úgyis lomha már néha
Akksi sem acélos már
Valamelyik nap próbáltam az S25+, hát ég és föld
Minek rá fólia? Vegyen s25-öt.
Jó tanács.
-
SztiviVander
addikt
Persze, nillkin is kinai csak epp az alin se 300/db hanem 4-5e. Vagy veszel teszko gadasagost olcsoer aztan vagy jo vagy nem. Es ha nem, akkor jonnek azzal az emberek hogy az uveg ugy enbloc szar. ..

-
Szerintem ez meg mindig nem egy 5e ft-os telefon aminel folosleges lenne a telefon arat rakolteni nemi plusz vedelemre Egy kijelzo csere mar lehet kozelebb van a gtk-hoz. -
gainwardgs
veterán
Szervusztok!
Tavaly vettem használtan egy S21-et, ami azóta is kitűnően üzemel. Volt rajta valami egészen vékony kijelzővédő fólia, ami mostanra már jelentős részben levált, így gondoltam, kicserélem.
Rendeltem rá az Aliról egy üvegfóliát (ami érezhetően jóval vastagabb, mint a régi), felraktam és most csodálkozok rajta, hogy nincs ujjelnyomat olvasás... Újat sem tud érzékelni. Régit törölve, újraindítva, sehogy. (Egyébként kiváló. Csodálkozni meg azért csodálkoztam, mert anno a Samsung A41-el nem volt ilyen problémám.)
Tudtok olyan fóliát javasolni, amelyik nem gátolja az ujjelnyomatot olvasást?
Köszi.
Vidéki vagyok, inkább csak posta jöhet szóba.Minek már fólia/üveg
úgyis érik a cserére lassan 
Én is levettem az üveget enyémről, annyit már úgyis kibír
rendszer úgyis lomha már néha
Akksi sem acélos már
Valamelyik nap próbáltam az S25+, hát ég és föld
-
zombei
senior tag
Full ragasztos uveg vagy csak a szelein ragados? Utobbi eseten nem csoda hogy az uh nem erzekel. Nekem teljes feluleten ragados van rajta tobb mint harom eve (nem alirol), azota sincs semmi gond az ujjlenyomattal, erinteserzekenyseg nelkul se (azzal csak minimalisan jobb). A baj az hogy idehaza nem kapsz mar ra kb semmit, alirol meg amit veszel nevenincs valamiket arrol csak felrakas utan derul ki hogy hasznalhato vagy kukaba valo.
Amit itthon veszel is ott gyártják, csak itt 4 ezer/db, onnan meg ezresből 3 db itt van.
Nekem talán egyszer volt gond olyan fajtával aminek nincs fekete keret a szélén, szerintem kicsit el voltak vetemedve alapból, és elég hamar fellevegősödtek. -
SztiviVander
addikt
Szervusztok!
Tavaly vettem használtan egy S21-et, ami azóta is kitűnően üzemel. Volt rajta valami egészen vékony kijelzővédő fólia, ami mostanra már jelentős részben levált, így gondoltam, kicserélem.
Rendeltem rá az Aliról egy üvegfóliát (ami érezhetően jóval vastagabb, mint a régi), felraktam és most csodálkozok rajta, hogy nincs ujjelnyomat olvasás... Újat sem tud érzékelni. Régit törölve, újraindítva, sehogy. (Egyébként kiváló. Csodálkozni meg azért csodálkoztam, mert anno a Samsung A41-el nem volt ilyen problémám.)
Tudtok olyan fóliát javasolni, amelyik nem gátolja az ujjelnyomatot olvasást?
Köszi.
Vidéki vagyok, inkább csak posta jöhet szóba.Full ragasztos uveg vagy csak a szelein ragados? Utobbi eseten nem csoda hogy az uh nem erzekel. Nekem teljes feluleten ragados van rajta tobb mint harom eve (nem alirol), azota sincs semmi gond az ujjlenyomattal, erinteserzekenyseg nelkul se (azzal csak minimalisan jobb). A baj az hogy idehaza nem kapsz mar ra kb semmit, alirol meg amit veszel nevenincs valamiket arrol csak felrakas utan derul ki hogy hasznalhato vagy kukaba valo.
-
zombei
senior tag
Szervusztok!
Tavaly vettem használtan egy S21-et, ami azóta is kitűnően üzemel. Volt rajta valami egészen vékony kijelzővédő fólia, ami mostanra már jelentős részben levált, így gondoltam, kicserélem.
Rendeltem rá az Aliról egy üvegfóliát (ami érezhetően jóval vastagabb, mint a régi), felraktam és most csodálkozok rajta, hogy nincs ujjelnyomat olvasás... Újat sem tud érzékelni. Régit törölve, újraindítva, sehogy. (Egyébként kiváló. Csodálkozni meg azért csodálkoztam, mert anno a Samsung A41-el nem volt ilyen problémám.)
Tudtok olyan fóliát javasolni, amelyik nem gátolja az ujjelnyomatot olvasást?
Köszi.
Vidéki vagyok, inkább csak posta jöhet szóba.Érintésérzékenységet kapcsold be, meg add hozzá az ujlenyomatot újra, esetleg kétszer is. Restart, aztán ha így se javul, akkor hidrogél fólia.
-
Flinter
tag
Szervusztok!
Tavaly vettem használtan egy S21-et, ami azóta is kitűnően üzemel. Volt rajta valami egészen vékony kijelzővédő fólia, ami mostanra már jelentős részben levált, így gondoltam, kicserélem.
Rendeltem rá az Aliról egy üvegfóliát (ami érezhetően jóval vastagabb, mint a régi), felraktam és most csodálkozok rajta, hogy nincs ujjelnyomat olvasás... Újat sem tud érzékelni. Régit törölve, újraindítva, sehogy. (Egyébként kiváló. Csodálkozni meg azért csodálkoztam, mert anno a Samsung A41-el nem volt ilyen problémám.)
Tudtok olyan fóliát javasolni, amelyik nem gátolja az ujjelnyomatot olvasást?
Köszi.
Vidéki vagyok, inkább csak posta jöhet szóba. -
UDPSendToF
tag
S21+-ra feldobtam egy kiszivárgott verziót, eddig egész jó.
-
csorbajeno
veterán
-
zombei
senior tag
Hátha mi egyből már az A16-ot kapjuk OneUI 8-cal
Hát azt már elvileg nem, de ha ilyen kula lesz a UI7, akkor lehet még a végén tényleg azt adják inkább ki nekünk is.
-
csorbajeno
veterán
-
zombei
senior tag
Úgy pláne
Az ígéretek földje.Amúgy lehet jobb is ha nem is adják ki egy darabig még S21-re, mert ha szét..szik vele az üzemidőt, akkor mehet a lecsóba a teló.
-
SztiviVander
addikt
-
Magnat
veterán
Én ezt értem, de van akinek ez a szempont hogy a samu már 6 fő verziót ígér, más meg mondjuk csak 2-3-at. Secu patch az kevesebbet változott szerintem, az eddig is hosszú volt, más kérdés mennyire segit bárkin ha 3 hónap múlva jön egy biztonsági rés javítás.. Addigra kb le is cseng az exploitok kihasználása.
7-et

-
SztiviVander
addikt
Engem a beígért idő eddig sem izgatott, kb nulla különbséget látok amikor kijön egy főverzió ... jobban izgat, h security tekintetében legyen nagyjából up2date, a főverzió meg csak azért jó ha van, h időtálóbb legyen a telefon ... van egy tabS6-om, azon talán 12-es főverzió van, nem mintha látnám a különbséget ... ott is inkább a security hiánya zavar jobban

Én ezt értem, de van akinek ez a szempont hogy a samu már 6 fő verziót ígér, más meg mondjuk csak 2-3-at. Secu patch az kevesebbet változott szerintem, az eddig is hosszú volt, más kérdés mennyire segit bárkin ha 3 hónap múlva jön egy biztonsági rés javítás.. Addigra kb le is cseng az exploitok kihasználása.
-
Seraph 16
őstag
Engem a beígért idő eddig sem izgatott, kb nulla különbséget látok amikor kijön egy főverzió ... jobban izgat, h security tekintetében legyen nagyjából up2date, a főverzió meg csak azért jó ha van, h időtálóbb legyen a telefon ... van egy tabS6-om, azon talán 12-es főverzió van, nem mintha látnám a különbséget ... ott is inkább a security hiánya zavar jobban

Egyetértek. Annyi kiegészítéssel, hogy régebben voltak programok, amik a régebbi rendszereken nem voltak elérhetőek, így nem volt mindegy a főverzió sem, mostanában kevesebb ilyennel találkozom.
-
Magnat
veterán
Lehet hogy sok főverziót ígér a samsung, de lehet mire kiadják addigra már kétszer lecserélted a mobilod...

Mindenesetre nekem többet a "támogatás" beígért ideje nem lesz szempont a telefoncserénél.Engem a beígért idő eddig sem izgatott, kb nulla különbséget látok amikor kijön egy főverzió ... jobban izgat, h security tekintetében legyen nagyjából up2date, a főverzió meg csak azért jó ha van, h időtálóbb legyen a telefon ... van egy tabS6-om, azon talán 12-es főverzió van, nem mintha látnám a különbséget ... ott is inkább a security hiánya zavar jobban

-
SztiviVander
addikt
Lehet hogy sok főverziót ígér a samsung, de lehet mire kiadják addigra már kétszer lecserélted a mobilod...

Mindenesetre nekem többet a "támogatás" beígért ideje nem lesz szempont a telefoncserénél. -
Ceree
senior tag
Plusz egy a kijelzovel kifele opciora, meg arra, hogy egy ilyen esetre sem emlekszem.
En is azert rakom igy a telot, hogy a farmer apro zsebenek fem patentja ne szantsa fel a kijelzot kivetelkor.
De miota iphonom van azota rendszeresen veszem ki a telot a zsebembol ugy, hogy bekapcsolja a zseblampat...
-
csorbajeno
veterán
Nekem kijelzővel befelé van a telefon és ha megizzadok, akkor arról alkalmanként a 112 is értesül. Próbáltam bekapcsolt érintésvédelemmel is, de a 112 akkor is hívható, de véletlen feloldásra soha sem volt példa, így most ki van kapcsolva, mert az csak engem szivat, a segélyhívót nem védi. Kijelzővel kifelé pedig nem esik kezemre a telefon.
-
MrPetya19
addikt
-
SztiviVander
addikt
En pont azert teszem igy mert ha hivnak akkor pofaval kifele nem tudom ugy kivenni h veletlen ne vegyem fel vagy ne nyomjam ki. De legalabbis nagyon maceras arra is figyelni. 3 eve van rajta vedouveg de meg az is karcmentes. Fem ize nincs a farmeremen (se)

Amugy talan en is valami nyari rovidgatyas idoszakban kapcsoltam be a veletlen erintest, mert joparszor kilockolt.
-
Seraph 16
őstag
Nekem mindig combom fele nez a kijelzo, veletlen erintesek bekapcsolasa ota sose volt gond. De lehet attol is fugg milyen a nadrag zsebenek anyaga.
Igen, erre gondolok, hogy ha befelé néz, és vékony az anyag, akkor könnyen érzékelhet érintést.
Nekem kifelé néz mióta egyszer egy farmer gomb egy apró karcot okozott elrakáskor egy korábbi telómon, de nincs is véletlenérités, lehet, hogy részben emiatt. -
Magnat
veterán
Nekem mindig combom fele nez a kijelzo, veletlen erintesek bekapcsolasa ota sose volt gond. De lehet attol is fugg milyen a nadrag zsebenek anyaga.
Nekem is mindig befelé, farmerban csak ha melegem van, de pl rövidgatyában, aminek hálós a zsebe, bármikor képes véletlen érzékelni.
-
SztiviVander
addikt
-
Seraph 16
őstag
Akkor közvéleménykutatás.
Amikor zsebre rakjátok a telót, a képernyő kifelé vagy befelé néz? -
Magnat
veterán
Mondjuk nekem ez sem ér sokat, rendszeresen előfordul, főleg ha kicsit megizzadok, h mikor kiveszem, már írja, h 10-nél többször nyomkodtam az ujjlenyomatot, most kicsit várjak ... de még durvább, h többször hívtam már fel a 112-t és mivel nem szóltam bele ők meg engem vissza
-
MrPetya19
addikt
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
- Samsung Galaxy S21 Ultra 12GB/256GB
- Samsung Galaxy S21+ 128GB/8GB (Fekete)
- Samsung Galaxy S21 Ultra - 256 GB - fekete (361) Használt, Garancia
- Eladó megkímélt Samsung Galaxy S21 Ultra 256gb CSERE PS5 PRO VAGY SERIES X + RÁFIZETÉS
- Hibás, törött Apple iMac 27" A1312-2429
- 282 - Lenovo Legion Pro 5 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5070Ti
- 275 - Lenovo Legion Pro 7 (16IAX10H) - Intel Core U9 275HX, RTX 5080
- BESZÁMÍTÁS! 10TB WD Red PRO WD101KFBX meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- GAMER PC! i5-13500 / RTX 3070 Ti / 16GB DDR / 512GB NVMe / 650w!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

Max 1-1.5 évet bírt nála eddig minden samsung (note-ok, ultrák), mert jönnek a fura hibák, szervíz meg elhajtotta a vérbe hogy beázás és annak a javítása nem garis, azóta már nem is próbálkozik, rutinból vesz egy újat. Mondtam neki alkoholos törlőkendő (vagy sanytol fertőtlenítő + mikroszálas) lehet kevésbé lenne ám költséges és az is vírusölő. De nem, mert Ő tudja hogy csak a víz meg a szappan jó. Akkor hajrá, csináld
De oke, nem 100% kizart hogy van ra modszer. Viszont abbol kiindulva hogy usb csereert (amit nyilvan lehetetlen hogy ellenorizz hogy valoban hozzanyultak e, foleg ha semmi baja nem volt) is fizettetnek inkabb hajlok a lehuzos humbug fele.

...és az itthoni összes 5g-t is veszi, de közel dupla is az ára mint egy s21+nak sajnos. Szóval számomra ár/értékben a samsung mellett döntöttem. Köszi a véleményed
úgyis érik a cserére lassan



