- Everest / AIDA64 topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Milyen monitort vegyek?
- Sok memóriát spórol a neurális textúratömörítés
- Jóárasított AI PC-ket szeretne látni az AMD
- TCL LCD és LED TV-k
- Milyen videókártyát?
- Vezeték nélküli fülhallgatók
Új hozzászólás Aktív témák
-
koenig
aktív tag
válasz
legendary #2999 üzenetére
Szia!
Talán azért, mert nem windows-s exe fájl. Az ati oldalán le van írva egy általános telepítési útmutató.
Mindig olvass mielőtt telepítesz.
kilépsz konzolra ctrl+alt+F1-F6
belépsz root-ként
beírod service gdm stop
rmmod radeon(fb) - mindkettőt eltávolítod, ha van
rmmod drm
(lsmod - betöltött modulok)
chmod +x ati-amit-letöltöttél.run
./ati-*.run - pont van az elején
modprobe fglrx
aticonfig --initial
aticonfig --resolution=0,1024x768,800x600 - ami neked kell azt írd be.
service gdm start
elvileg kész. -
legendary
tag
sziasztok!
A következő lenne a gondom: UHU 2.0 -ban nem tudom feltelepíteni az ati.amd.com-ról letöltött legújabb drivert. duplakatt-ra mindig valami szövegszerkesztő (talán gedit) jön be, ill ez igaz minden nem uhu csomagra is.
más, ubuntu-ban szintén hogyan lehet ati drivert telepíteni, mert root jogok kellenek hozzá (tudom sudo, de azt csak terminálban lehet használni én meg ahhoz nem igazán értek).
előre is köszi a választ (Fontos lenne) -
koenig
aktív tag
Telepítés se semmi, pár perc azt kész
Én is próbálgattam a régi uhukat. Még a teszt, rc, snapshot verziókat is. Most is dev alól írok
Volt még egy kedvencem, a gentoo. Csak lassú gépen pont az előnye a hátránya. Mire lefordítottam egy türhető rendszert...elmehettem nyaralni. Most, hogy csomagokat is tudok készíteni az uhu-hoz rájöttem, úgy optimalizálhatom a csomagokat ahogy akarom. Szóval nekem bejött, bár nem támasztok nagy igényeket vele szemben, kisebb játékok, net, filmek, zene...ilyesmik. -
KrAt
veterán
Annó kezdtem az ismerkedést az 1.1-el, azt mivel nem ment rendesen az AC97-el, ezért lett 1.2 belőle
Ez tetszett meg a legjobban. Akkor kipróbáltam még másokat, de ez tetszett a legjobban. Meg úgy hasított is
Mostmeg megint feltettem az 1.2-t, de láttam, hogy van 2.0, és itt ragadtamEz már nagyondöfi, szvsz mindent tud, amit tudnia kell, sebesség is tuti nagyon atom (nem tudom élvezni, mert a vinyóm egy kicsit bad sectoros, nagyonlassú régi 20-as maxtor) de a notin nagyon fut (adataimnál) akkor az asztalin képzelem mit csinálna
Csak az asztalin van egy XP (gémekre, meg 1-2 vistán nem futó progira) van egy vista (azzal szórakozom egy ideje) meg egy linux. De ez egyelőre nagyon tetszik, csak még messze nem ismerem ki
-
koenig
aktív tag
Szívesen.
Válaszolok majd, ami tőlem kitelik
Azt megkérdezhetem miért választottad az uhu-t?
Most leginkább az ubuntu a ''sláger'' (bár én elég gagyinak és idegesítőnek találtam) ehhez sokkal több info és csomag van. Én örülök neki, ha uhu-t használsz, csak tudnod kell, hogy kevesen vagyunk, leginkább a levelezőlistákon és más fórumo(ko)n. -
koenig
aktív tag
Synaptic - Frissítés - Keresés - Kiválasztás - Kijelölés telepítésre (jobb egérgomb) vagy két katt (bill. komb. ctrl+i) - Alkalmaz. Most valószínüleg törött csomagként jeleníti meg a synaptic az amsn-t szedd le mielőtt telepítéshez fogsz.
Mindenki elkezdte valahogy, én suse 6.2-3. Kissé fapados volt, aztán sajnos sok egyéb miatt le kellett mondanom a linuxról. Most mondhatom azt, hogy valamennyire értek hozzá vagy inkább, tudom használni. -
KrAt
veterán
Hihi akkor már értem
Köszi
Igazából nagyon kezdő vagyok, de érdekel a linux, azért próbálok tanulgatni
A synaptic-ot is próbáltam, csak megmondpm őszintén, h nem találtam, hogy tudok új csomagot feltennikpackages-ben megtaláltam, azért tettem azzal fel
És előre is sorry a noob kérdésekért, tanuló vagyok e témában -
koenig
aktív tag
A legfontosabb: A .deb csomag nem uhuhoz készült!!!
A másik: felejtsd el a kpackagest. Synaptic, apt-get használata. (dpkg -i is használható, de csak akkor ha már belejöttél vagy nem érdekel a következmény)
aMSN van uhu csomagban és sok minden más is, uhu.linux.hu. Csak megfontoltan telepíts vagy frissíts innen, mert ez nem hivatalos. A csomagkészítők (köztük én is) csak kedvtelésből, jószándékból teszik elérhetővé.
Ha olyan programot szeretnél feltenni ami nincs csomagban akkor mindig a forrást vagy telepítő verziót esetleg csak ''kicsomagolós''-t tegyél fel. Vagy kérd az lists.uhulinux.hu - haladó levelezőlistán, csomagigénylés címszóval.
[Szerkesztve] -
KrAt
veterán
Ezt már kezdem sejteni, vmi a router környékén lehet..
Másik bajom: fel akartam tenni az aMSN-t (mert a gaim az egy hulladék: elindítom, partnerlistát fogadja, és eltűnik...Ezt csinálja 2 napja
Mi lehet a gáz? )
Szal az aMSN meg ezt írja telepítésnél (kpackage):
dpkg -i '///home/atesz/Desktop/amsn_0.94-1_i386.deb' .|. RESULT=$?
(Adatbázis olvasása ... Most 352422 fájl és könyvtár telepített.)
amsn 0.94-1 cseréjének előkészítése (e csomaggal: .../Desktop/amsn_0.94-1_i386.deb) ...
Csere kicsomagolása: amsn ...
dpkg: függőségi gondok miatt nem beállítható e csomag: amsn:
amsn függőségek: imlib1; ám:
`imlib1' csomag nincs telepítve.
amsn függőségek: tcl8.4 | tcl8.3; ám:
`tcl8.4' csomag nincs telepítve.
`tcl8.3' csomag nincs telepítve.
amsn függőségek: tk8.4 | tk8.3; ám:
`tk8.4' csomag nincs telepítve.
`tk8.3' csomag nincs telepítve.
amsn függőségek: libpng10-0; ám:
`libpng10-0' csomag nincs telepítve.
amsn függőségek: docker; ám:
`docker' csomag nincs telepítve.
amsn függőségek: tcltls; ám:
`tcltls' csomag nincs telepítve.
dpkg: hibás feldolgozás: amsn (--install):
függőségi hibák - e csomag beállítatlan maradt
Hibák történtek a feldolgozáskor:
amsn
RESULT=1
Amikor csak ''próbálom'' (nem telepítem) akkor Result=0-t ad vissza.. -
KrAt
veterán
Köszi, megoldódott (opera rulz
)
Másik (és nagyobb bajom) a net
Ha folyamatosan netezek (értsd: 10mp-enként kattintok új linkre) akkor teljesen jó, de ha ritkábban (pl 2 percenként) akkor mindíg írja: ''prohardver.hu keresése...'' és ott elidőzik, majd kb 10mp után frankón elindul. Olyan, mintha mindíg ''kérnie'' kéne a netet, majd amikor ''megkapta'' akkor ''száguld''..
Egy router van a dsl modem előtt, mi lehet a gáz? Vmi beállítás?
Előre is köszi: Atesz -
KrAt
veterán
Sziasztok
Lenne pár problémám
Első: Firefox, Uhu 2.0, és nagyon szar a betütípus. [link] Olvashatatlan. Hol tudnám beállítani, hoy vmi normális legyen?
Másik: b@szottlassú a net. Mire bejön vmi, az 10mp. A nettel nincs gáz, mert Vista alatt jó. Mi lehet a gáz?
Előre is köszi: Atesz -
real
csendes tag
sziasztok! adott egy samsung combo nyomtato. a lemezen talaltam linux driert. hogy lehet ezt uhusitani illetve hogy tudnam telepiteni? tovabba van egy printserver amihez nem talaltam drivert linux ala. megoldas lehet hogy futtatok egy winemulatort es a wines drivert tolom ala?
udv real -
Molesz86
csendes tag
Hy. Windows van fenn a gépemen és sak 1 partició van. A kérdés az lenne, hogy ha felrakom az Uhu 2-t akkor az telepítés elött megcsinálja magának a partíciót, vagy nekem kell?
-
szalai56
senior tag
Én is így jártam. Az 1.2-re tettem fel a 2.0-t majd mindent frissítettem és újraindítás után nem töltötte be a GRUB-ot. Hiába írtam indításnál újra a GRUB-ot, látszólag lefutott, de mégse tudom indítani a gépet. Ez egy PIII-733-as gép ezen szoktam kipróbálni az új dolgokat. A ''fő gépemen'' nem merem frissíteni az 1.2-t, mert nem lesz gépem.
-
legendary
tag
sziasztok!
A következő lenne a gondom: UHU 2.0 -ban nem tudom feltelepíteni az ati.amd.com-ról letöltött legújabb drivert. duplakatt-ra mindig valami szövegszerkesztő (talán gedit) jön be, ill ez igaz minden nem uhu csomagra is.
más, ubuntu-ban szintén hogyan lehet ati drivert telepíteni, mert root jogok kellenek hozzá (tudom sudo, de azt csak terminálban lehet használni én meg ahhoz nem igazán értek).
előre is köszi a választ -
szicsu
őstag
mind a két gépben prim. master volt a vinyó (jumperelve is master). egy ide kábelen csücsült egy dvd vel ami meg slavre volt jumperelve. Az az érdekes, hogy nálam is WD vinyó volt csak nálam 80 gb ide.
Többet is instaláltam ilyen vinyóra ebből a konfigból és kb 50 % felállt a másik 50 erejéből csak a Gubra futotta..... -
T. Almeida
senior tag
válasz
cobrakigyo #2973 üzenetére
Daemon tools-ra:
[link] -
szicsu
őstag
Hi!
Az uhu 2.0 val lenne egy olyan kellemetlen problémám, hogy...
Telepítésnél rendszer felkúszik rendesen az első rendszerindítás is renden lezajlik.De amikor újraindítom telepítés után indula a lap de a linux nem csak annyit látok hogy: GRUB és onnan sehova tovább.Hogyan tudnám a témát orvosolni? -
cobrakigyo
tag
Hali
Feltetem az uhu 2-öt laptopra és szeretnék internetet w-lan pendrival.
de nem látja van valmi ötlet?
A linuxhoz nincs demon tools? -
spiderke
csendes tag
Szia! Nos már vagy 2 hete írtam neki de semmi válasz nem jött
.... Szal ha segítenél rajtam nagyon örülnék...
A rádióval kapcsolatban csinálni akarom szal felfele kéne nyomni azért írtam hogy ''DJ''
A csomaggal kapcsolatban ha megcsinálod akkor írj az e-mailemre ne itt szemeteljük tele a témát... Előre is köszi!!!
Denis -
koenig
aktív tag
válasz
spiderke #2967 üzenetére
Szia!
Nem egészen értem. Ha internetrádiót szeretnél hallgatni akkor bármelyik zenelejátszó (audacious, bmpx, xmms) tud ilyet. Beírod az ip címet és menni fog.
A másik kérdésedre: mdf2iso megtaláltad akkor csak kérd meg a készítőt, csomagolja át 2.0-ra. (uhu.linux.hu) Ha ő nem érne rá, stb. akkor szólj nekem és becsomagolom.
Aztán mount -o loop módszer.
(levlisták: [link]) -
spiderke
csendes tag
Megint én... el is felejtettem az előbb hogy elméletileg az uhu2.0 kezeli az mdf/mds képfájlokat.... tudom gugli a barátom... de nem találtam uhu-hoz megoldást... hogy tudom mountolni azokat a filokat??? találtam valami mdf2iso programot de az csak 1.2 alá jó...szal nem tom... please help valaki...
-
spiderke
csendes tag
Sziasztok! Az lenne a kérdésem nem e tud valaki olyan programot uhu 2.0 alá amivel rádiózni lehet??!! Úgy hogy megadok egy címet és az szól a rádióban amit én játszok! Szóval olyasfajta internetrádió ''Dj'' leszek...
-
lakisoft
veterán
Sziasztok SCSI SOFT RAID-er szeretnék UHUlinux alatt lehetséges?
és hogyan?
üdv, lakisoft -
pawee
tag
sziasztok a problémám nagyon nagy és nem találtam még segítő szavakra.
régóta szeretnék linuxot a gépemre, mivel az iskolában is azt ajánlják!
régebben fel tudtam tenni, debiant és uhu-t is, de most semmit nem tudok.
(azaz van egy nagyon régi uhu lemezem az felmegy, de az egy office változat és nem is nagyon tudom bővíteni, pl egy anjutát sem tudok rá felpakolni...)
a problémám az igaziból az hogy berakom a boot dvd-t (most éppen uhu 2.0 és fedora core 6.0-t próbáltam)és bebootol és frankón el is indul, de amikor ki kell választani pl a fedoránál hogy tesztelej a cd-t vagy skip ott már nem tom használni a bill-t
az uhu-nál meg bejön a grub(telepítés, frissítés merevlemezről indítás...stb) ott még tok mozogni, de amikor bejön a grafikus kép hogy egér tesztelés, tovább és kilépés akkor, ott már nem működik.
debiannál meg ahol a nyelvet választom a telepítésnél ott már nem jó
a régi uhu office mivel felmegy, arra gondoltam hogy az újak nem ismerik fel a régi cuccaimat, de ezt nem hinném, meg annyira nem örgek...meg lefelé kompatibilitás gondolom itt is érvényes
live cd-k se mennek, próbáltam párat
nem tom mitévő legyek, mert jó lenne vhogy linuxot varázsolni a gépre!!!
pls segítsen vki!!!
a vas:
cpu tipusa: Intel celeron, 2200MHz (22x100)
alaplap neve: MSI MS-6533EG
alaplap lapka: SiS 651
Rendszermemória: 512MB (PC2100 DDR SDRAM)
bios típusa: award(02/02/03)
videókártya: Radeon 9200SE family
hdd: Samsung SP 1634N
BILL.: Szabványos 101/102 gombos Microsoft Natural PS/2-es!!!
EGÉR: PS/2-kompatibilis
asszem ennyi!!! -
koenig
aktív tag
válasz
remejan #2963 üzenetére
Szia!
Neked is ajánlom olvasd el:[link]
1. A nyomtatód sajnos nem támogatott, itt megnézheted milyen nyomtatók támogatottak linux alatt [link] Próbálgasd talán vmelyik canon meghajtóval elindul. (canon egyáltalán nem támogatja a linux ''világát'')
2. Amennyiben a másik merevlemez ntfs, nem fogja tudni írni, cak külön program segítségével. (miért kell másikra írni?) -
remejan
csendes tag
Hello mindenki!
Bocsi, hogy türelmetlen vagyok, de szeretnék megtudni pár dolgot: (most váltottam XP-ről Linuxra)
1.Hogy lehetne drivert szerezni canon i320-as nyomtatóra? (Ugyanis a gyártó nem adott ki Linuxra drivert, de kellene nyomtatnom vele)
2.Miért van az, hogy a UHU-Linux 2.0-ba integrált office alkalmazással (asszem OpenOffice.org a neve) írt doksit nem tudom másik winchesterre másolni? azt írja ki, hogy nem engedélyezett művelet (vagy valami ilyesmit)
válaszotokat előre is köszönöm! -
s1ny1
tag
az első linkedre, nem hinném, hogy szükségem lenne, én pont nem ilyen szemlélettel állok a dolgokhoz... videokártyám ati x200, de mivel win xp alól megy a linux virtuális gép segítségével, így az ott automat. vmware van beállítva.
szerk.: 2. linket kösz keresgetek
[Szerkesztve] -
s1ny1
tag
üdv!
szeretnék megismerkedni a linuxal így tegnap telepítettem uhu 2.0-t, egyelőre csak xp alapon virtuális gépre. első gondom az lenne, hogy a notebook-om 16:9 vagyis inkább 16:10-es1280*800. ilyen felbontás viszont nincs a lehetőségek között. kérdés: hogyan lehetne ezt a módot elcsalogatni?
-
student
őstag
cső
1. hogyan tom feltelepíteni HP D1360 nyomtatot hogyha a cd-n csak windozok opok driverei vannak és a linuxba sincs alap driver hozzá. (gyáró honlapján sincs linux driver)
2. hogyan kell leszedni a uhulinuxot a gépről fullra
[Szerkesztve] -
supesz
aktív tag
Storno. Kiderült, hogy semmit nem kell csinálni kicsomagoltam és megy a játék, de mindjárt lesz még kérdésem. Hogyan lehet linuxra ''telepíteni''?
-
supesz
aktív tag
Hello,
Szereztem egy sudoku_linux.tar.gz állományt. Ám nem tudom mit kell vele csinálni. Segítene valaki. Én szeretnék sudokuval játszani. Ha jól sejtem UHU alatt nem települ fel, ha rákattintok kettőt
Szóval valaki tud segíteni elmagyarázni?
supesz -
supesz
aktív tag
Hello,
Uhu-Linux 2.0 van fent a gépen. Milyen parancsra mondja meg nekem a gép, hogy mik az aktuális hálózati beállításaim. (Értem ezalatt: Mi az IP-m? Mi a gateway?...stb) Konkrétan az a parancs érdekelne, amit a terminálba írok majd be. Ha megmondja vki.
supesz
[Szerkesztve] -
HXY
addikt
1. Hogy tudom megcsinálni, hogy a kis emberke a bootloaderben mosolyogjon XP-nél?
2. Le lehet szedni valahonnan bootloader skineket? -
hektor24
aktív tag
Most alapból az MPlayer játsza le a .mov fájlokat. Hogyan tudom módosítani az alapértelmezett lejátszót, mondjuk, ha helyette inkább a VLC Playert szeretném használni?
-
hektor24
aktív tag
Ezeket a .uhu kiterjesztésű progi telepítőket, amiket leszedtem viszonylag könnyű volt felrakni, viszont amik nem ilyen kiterjesztésűek azokkal bajban vagyok!(-:
Letöltöttem az AMSN-hez egy plugin-t, az AMSNPlus-t, ez egy tömörített fájl volt, kitömörítettem, elolvastam a readme fájlt, de abban nem volt semmi a telepítésről írva. Hogy tudom ezt feltelepíteni az AMSN-hez? -
hektor24
aktív tag
Megoldódott a tegnapi MSN problémám, nem a linuxos progikkal volt a gáz, hanem a Microsoft szervereivel, mert XP-ben se tudtam rendesen üzeneteket írni és haverjaim se.
-
twollah
nagyúr
Vki probalta mar az Uhut Asus M2N-E alaplappal?
Az osszes LiveCD vagy elszall, vagy nem ismeri fel az alaplapi halokartyat, igy meg nem latom ertelmet, hogy felrakjam az Uhut. -
hektor24
aktív tag
Kipróbáltam a Gaim-mel, azzal is ezt írja ki, nem hiszem, hogy az AMSN-nel lenne a gond!
-
hektor24
aktív tag
Feltettem az AMSN-t, sikerült is belépnem, látom az összes partnerem, viszont írni nem tudok nekik, ezt írja ki, amikor egy üzenetet elküldök: ''Néhány hiba fordult elő az üzenet kézbesítése közben''
Nem tudok senkinek se írni. Valami ötlet, hogy mi lehet a gond? -
koenig
aktív tag
-
hektor24
aktív tag
A Creative honlapján nem találtam az Audigy4-emhez drivert. Van hangom linux alatt, csak nem tudom hogyan tudnám kezelni a 7.1-es hangfalszettemet. Van ehhez valami progi?
-
hektor24
aktív tag
Okés, bocsi!(-:
Újabb kérdés, ha nem gond!(-:
Jobb alul eddig rendesen láttam a proci és a hálózat aktivitását ábrán, most viszont egy újraindítás után összementek azok az ábrák, vékony laposak lettek és így nem látszik rajtuk szinte semmi. Nem tudom mitől mentek össze, vissza lehet ezeket nagyítani ilyen téglalap formába? -
koenig
aktív tag
-
hektor24
aktív tag
Most a Firefox 1.5.0.6 van fenn és azt olvastam, hogy mielőtt feltelepítem a 2.0-át szedjem le az előzőt. Hogyan tudom uninstallálni?
És, ha leszedtem akkor utána így tudom feltelepíteni?
apt-get install *.uhu
Az nvidia driver, amit felraktam az nem pakolt fel valahova valamilyen beállítási lehetőségek részt, mint az XP-ben az az NVIDIA Control Panel?
[Szerkesztve] -
hektor24
aktív tag
Igaz is, köszi!(-:
Feltelepítettem nagy nehezen az nvidia drivert, utána bementem az UHU Vezérlőpultba és ott átállítottam a felbontást 1280x1024 60Hz-re, nyomtam egy újraindtíást és jó is lett a felbontás, viszont a frissítést megint át kellett állítanom, de nem az UHU Vezérlőpultban, hanem a GNOME Vezérlőpultban, azóta úgy maradt! Ennyi!(-: -
hektor24
aktív tag
jeeeeeeeeeee
megcsináltam!
A kérdésem tárgytalan! -
hektor24
aktív tag
Szia!
Köszi a segítséget, egyenlőre nem boldogulok. Az NVIDIA drivert sikeresen feltelepítettem. Ezt az ''nvidia-settings''-et nem találom.
Az UHU-Linux Vezérlőpultban próbáltam átállítani a felbontást, de nem megy. Az ott beállítottak:
Videokártya meghajtó: Automatikus (nvidia)
Felbontás: 1024x768
Frissítési frekvencia: 75Hz
Színmélység: 24 bites
A felbontást szeretném átállítani 1280x1024 60Hz-re. Ha átállítom, letesztelem és leOkézom akkor még ott is marad. Viszont, ha utána kilépek (az X-re kattintva jobb felül) a Vezérlőpultból és visszajövök, akkor megint visszaáll a felbontás 1024x768-ra.Help!!!!!
-
koenig
aktív tag
válasz
hektor24 #2919 üzenetére
A vezérlőpultban van ''Teszt'' gomb, használtad? A beállítás csak az X újraindítása után érvényesül. A gnome-vezérlőpultban van ''képernyő felbontása''. Valamint az xrandr parancs segítségével is lehet.
Ha nem megy kézzel szerkeszd a /etc/X11/xorg.conf fájlt.
Az nvidia drivert sztem tedd fel, abban van nvidia-settings vagy vmi ilyesmi, azzal sokmindent tudsz állítani. -
hektor24
aktív tag
Valakinek valami ötlete a probléma megoldására?
-
hektor24
aktív tag
Üdv tagok!(-:
Hétfőn raktam fel az XP-m mellé az UHU-Linux 2.0 DVD-t. Az ajánlott telepítési csomagot pakoltattam fel vele, ami kb. 2,4GB. Még semmit nem raktam rá, drivereket se. Az lenne a problémám, hogy kedden vettem egy Samsung 940N D-SUB-os TFT monitort, ami csak 1280x1024 60Hz-en akar működni, amúgy nem ad képet. Visszadugtam a régi monitorom és az UHU Vezérlőpultban átállítottam erre a felbontásra, leOKéztam, de nem váltott át! )-: Mi lehet a probléma? Hogy nem raktam még fel a videókártya drivert? (most vmi ''Automatikus nv''-t használ) Inno3D 6600 256MB AGP-s a kártyám.
Köszi szépen minden segítséget!!!!! -
rétisün
veterán
asszem leginkább kiváncsiságból nézegetem a különböző linuxokat, és tudom, hogy lehetnek gondjaim akár mindegyikkel. (suse-ben pl. a dsl kapcsolat létrehozása, illetve a megfelelő felbontás/frissítés beállitása) nem is annyira türelem, inkább idő hiányzik, hogy kicsit jobban megismerkedjek az aktuális linux-al. mindenesetre jó dolog, hogy van hová fordulni, ha esetleg végkép elakadok, bár az se jó, ha mindent ugy kell a számba rágni.
-
koenig
aktív tag
válasz
rétisün #2914 üzenetére
Ha nincs türelmed az nagy baj. Sztem először döntsd el miért is szeretnél linux-t használni.
Minden disztribúcióval lesznek ''gondjaid'', amit majdnem mindig neked kell megoldani. Ha olyat szeretnél ami nagyon hasonlít a win-hez, próbáld ki ezeket: suse, mandriva, ubuntu majdnem mindent megcsinál helyetted, szinte minden program elérhető, de sztem, számomra ezek nem nyújtanak semmi egyedit, kihívást.
Természetesen Te döntöd el melyiket használod, próbálj ki minél többet. -
-
koenig
aktív tag
Szia!
Mint kezdőnek, ajánlom először ezt olvasd el [link]
A felbontást telepítésnél nem állítottad be? Videókártya típusa?
Az uhu-vezérlőpult (uhu-control-center) grafikus felület-nél állíthatod be.
terminálból, gyors elérés: xorg-config, ha nem találnál megfelelő paramétert, az
/etc/X11/xorg.conf fájlt kell szerkeszteni.
Az xrandr parancs kiírja a választható értékeket.
A wlan: pontos információ kell a chipről. és arra rákeresni a neten.
egy lista, talán benne van a tied is:[link]
A többi linuxos topicban, fórumon is olvasgass, valamint a uhu levelezőlistán:
[link] -
gurgo
tag
Hmm, elöbbi probléma megoldva, csak egy újraindítás kellett neki
csak nehogy a köv bootnál megint ne legyen kurzor
Felületesen átnézegetve a rendszert, a következő két problémát kell a legsürgősebben megoldanom:
- mint írtam, notebookon van a linux, WXGA kijelzővel. Hogy lehetne eszközölni a felbontást 1280*800-ra?
- hogy lehet beüzemelni a WLAN-t? Amit tudok róla, hogy b/g-s Asus címkével, és BroadCom a gyártó talán...
Mindent választ előre is köszönök! -
gurgo
tag
Sziasztok!
Tegnap este raktam fel a 2.0-ás UHU-t. A CD-s verziót. Szögezzük le, hogy kezdő linuxos vagyok.
A telepítés egyszerű volt, de újraindítás után ahogy bejött az asztal egy számomra elég kellemetlen problémával találkoztam: nem látható az egérkurzor!
Telepítés alatt végig megvolt, és most is működik az egér, úgyértem ha mozgatom, kattintok vele akkor az alatta lévő objektumok reagálnak rá, a ctrl megnyomására meg lehet tudni, hogy pontosan hol is van a kurzor, de hiába próbáltam átállítani az egér beállításainál a kurzor színét méretét, nem segített.
Ezt laptopon próbáltam, touchpad-del, de gondolom ez nem számít, elvégre rendesen funkcionál a mozgatás, kattintás, csak lenne látható a kuzor is!
Elnézést kérek, nem szokásom, de nem olvastam el a topik kb 3000 hozzászólását, viszont ha valaki azt mondja, hogy ezt a problémát már kitárgyalták, akkor természetesen nekifogok a böngészésnek.
Minden ötletet nagyon szépen köszönök! -
koenig
aktív tag
válasz
rétisün #2907 üzenetére
Grafikus felületről nem működik a meghajtó telepítése, csak konzol módban.
lsmod - kilistázza a betöltött modulokat, ha nincs köztük nvidiafb vagy rivafb akkor értelemszerűen nem kell eltávolítani.
a service gdm stop vagy init 3: azért kell, hogy ne használja semmi az X-t, mert akkor nem települ a driver. -
koenig
aktív tag
válasz
hektor24 #2901 üzenetére
Szia!
1. Igen, amit leszedtél azt már nem kell telepíteni. De, uhu.linux.hu oldalra felmész, figyelmesen elolvasod, majd rákeresel a ''firefox''-ra.
Telepíteni a dpkg -i parancssal lehet, de előtte szedd le a régit.
2. A honlapon csak ki kell választani, csak win helyett linux-t jelölsz ki.
Ha nem találnád:
[link]
Feltelepíteni (root mód):
1. chmod +x nvidia-akármi.run (futtathatóvá teszed)
2. rmmod nvidiafb, rmmod rivafb (eltávolítod a modulokat)- ezeket az uhu-control-center-ben le kell tíltani, hogy ne töltse be indulásnál!
kernelmodulok - meghajtók - videó között találod meg.
3. kilépsz a grafikus felületről ctrl+alt+f1, belépsz root felhasználóként.
4. elindítod a drivert: ./nvidia-akármi.run
5. újraindítod, belépve futtatod a glxgears parancsot (ez egy pici tesztprogi), ha jó sok az érték akkor jó valamint:
glxinfo parancs itt a lényeges a direct rendering: yes
Ha elakadsz nem kell megijedni, egyszerűen újrapróbálod, kérdezel, utánaolvasol.
Az uhu levelező listát is ajánlom, innen sokat lehet tanulni:
[link]
rétisün: gratula!
[Szerkesztve]
[Szerkesztve] -
hektor24
aktív tag
Sziasztok!
Abszolút kezdő linuxos vagyok, felraktam az UHU-Linux 2.0-át. Egy kis segítség kellene.
1. Leszedtem a Firefox 2.0-át. Ez egy törmörített fájl volt, kicsomagoltam egy könyvtárba, de nem tudom mit kell ezzel kezdeni. Ezt is valahogy fel kell telepíteni, mint Windows-ban vagy ez már nem telepítő és csak el kéne indítanom valamivel?
2. Inno3D 6600 256MB AGP-s videókártyám van és NVIDIA drivert szeretnék telepíteni hozzá. Az NVIDIA honlapján van olyan, hogy Latest Version: 1.0-9629 és Latest Legacy GPU version: 1.0-7184. Nekem melyiket kell leszednem és hogyan tudom feltelepíteni?
Lépésről lépésre kérnék mindent leírni, nehogy elakadjak valami apróságon, mert mint említettem abszolút kezdő vagyok!! Nagyon köszi előre is a segítséget!!!!!
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ne legyetek bátorak, ha ezt a rollert választjátok - OOTD T10
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Allegro vélemények - tapasztalatok
- Everest / AIDA64 topik
- Nyaralás topik
- BestBuy topik
- Mr Dini: Mindent a StreamSharkról!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
- Futás, futópályák
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- További aktív témák...
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Több mint 70.000 eladott szoftverlicenc
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- 27%-OS ÁFÁS SZÁMLA I Jogtiszta Microsoft digitális és fizikai termékek I DIGITALKEYZ.COM
- DELL PowerEdge R640 1U rack - 1xGold 6226 (12c/24t, 2.7/3.7GHz), 128GB RAM, 4x1G RJ45, HBA330, áfás
- 127 - Lenovo Legion Pro 7 (16IRX9H) - Intel Core i9-14900HX, RTX 4080 (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RX 9060XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- HP Series 3 Pro FHD monitor Professzionális képminőség otthonra vagy irodába!
- Apple iPhone 15 Pro Max - Natural Titanium - Újszerű karcmentes állapotban! 100% akku! Gyári garis!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest