Hirdetés
- Milyen monitort vegyek?
 - Apple MacBook
 - Vezetékes FEJhallgatók
 - OLED TV topic
 - Kormányok / autós szimulátorok topikja
 - Hogy is néznek ki a gépeink?
 - iPad topik
 - Pánikban a világ a Radeon RX 5000 és 6000 sorozat támogatása miatt
 - Minőségi ugrást hozhat a One új médiaboxa?
 - Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
 
- 
			
						PROHARDVER!

Ubuntu Linux Összefoglaló
Hivatalos Ubuntu dokumentáció



Amennyiben kérdésed lenne, kérünk, add meg a szükséges adatokat a hiba minél pontosabb leírása mellett:
-számítógép típusa, hardverek pontos megnevezése (különösképp videókártya, vagy hálózati egységek)
-a használt rendszer pontos neve, verziója, a grafikus felület
-mikor és hogyan jelentkezett hiba, mi váltotta ki (program telepítés, frissítés, ...)
-eddigi próbálkozások a megoldásra (ha voltak ilyenek)
A hardverinformációkat legegyszerűbben úgy gyűjtheted össze, ha megnyitod a Terminál nevű programot a menüben. Ide írd be a következő parancsokat (mindkettő után nyomj Enter-t):
lspci
lsusb 
Új hozzászólás Aktív témák
- 
			
			
						N0zer0
senior tag
válasz
							
							
								Dave-11
							
							
								#17304
							
							üzenetére
						Egy nagyon kicsit gyengébb lesz a teljesítménye (még 5%-os lassulásnak sem mondanám, kb. annyival lesz lassabb, mintha titkosítva lenne a cucc, ez a kevés lassulás is amiatt van, mert NTFS partíción lévő fájlba dolgozik), de olyannyira csekély módon lassít (csak a lemezműveleteket érinti arra a partícióra, amelyikre feltetted), hogy nyugodtan használhatod így, amíg nem vagy nagyobb linuxer. Sokkal gyorsabban fut, mint virtuális gépen. Eltávolítani is egyszerűbb. Kezdőknek sokkal inkább ajánlom a WUBI-t, mert legalább particionálási bénaságból nem bukják az adataikat, mégis, teljes értékű, igazi hardveren futó Linuxot kapnak, ráadásul a Windows bootolhatóságát sem bántja a GRUB.
A WUBI-nak csak az az egy baja van, ha nem indul el egyes gépeken, akkor azon nem lehet segíteni (nem nyújt nagy mozgásteret a WUBI-s telepítő), de ha működik, akkor teljesen jó. Aztán, ha tetszik, akkor később bármikor eltávolíthatod a WUBI-s változatot, előtte kimentheted róla a linuxos adataid, és feltelepítheted rendes partícióra, normál telepítővel.
 
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás az Ubuntut és variánsait használók és az ezekkel még csak ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
 - Bemutató Linux a mindennapokban
 - Bemutató Ubuntu 16.04 LTS kezdőknek, gyakorlatiasan, objektíven
 - Hír Megjelent az Ubuntu 16.04 LTS
 
- Telefon felvásárlás!! iPhone X/iPhone Xs/iPhone XR/iPhone Xs Max
 - REFURBISHED - HP USB-C Universal Dock G1 (DisplayLink)
 - Honor 200 pro 512GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
 - Veszünk: PS5 Fat/Slim/Digital/Pro konzolt, játékokat, Portalt stb. Kérj ajánlatot!
 - Apple MacBook Air M1 13.3 - 8GB/256GB - Asztroszürke - MAGYAR - 42 Ciklus - 98% akku - 1,5 év gari
 
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
						
								
							

