Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90933760

    törölt tag

    válasz #90933760 #42948 üzenetére

    Átraktam manualra az időzítést és megy, nem az autoval van baja. Viszont érdekes egy jelenség, 5-7-7-20-on megy, de 6-7-7-20-on el se indul. WTF? Na mondom kibaszok vele, leveszem 5-6-6-18-ra. Megy. Leveszem 5-5-5-15-re poénból. És röhögve megy, ráadásul alapfeszen. Bazd.
    Na ekkor kezdtem el emelni az FSB-t viszont sajnos beigazolódott amitől tartottam nagyon gyengék ezek a ramok. Az hogy megfut a szarabbik CL6 kit CL5-öt jó dolog, de sokra nem megyek vele, órajel kéne inkább de 866-on már nem stabilak. Átraktam 5-7-7-20-ra úgy sikerült elvinni 900-ig de nem stabil még 2V-on se. Ugye 6-7-7-20-ra meg nem tudom állítani mert CL6-on meg se mekken. Pedig úgy talán a 866 menne neki, bár nem valószínű. CL7-et meg nem tud már az alaplap.
    Úgyhogy innentől nem volt már nehéz a tuningot folytatni, a ramok 800-on, ehhez 400-as FSB, a legmagasabb szorzó 9.5 úgy van 3.8GHz és kész. Ezt tudja alapfeszen a proci szerencsére, úgyhogy van EIST is. Minden alapfeszen van, csak az északinak kell +0.1V, ennyi.

    Fogalmam sincs mennyi tartalék van a prociba még, de nem is fog kiderülni mert ramot nem akarok bele másikat, ezek meg csak ennyit tudnak akármit csinálok velük és miattuk nem lehet a procit se tovább húzni.
    Amúgy is alapfeszes tuningot akarok csak, hogy az EIST aktív maradjon. És a proci 3.89GHz-en már nem stabil alapfesszel, örülök neki hogy 3.8-on még az. Ennyi lett a vége.
    Mondjuk picit még lehetne emelni amíg megy, de 433-on nem stabil a ramok miatt, úgyhogy talán a 425 menne még, akkor 850-et mennének a ramok. De a proci már nem bírná a 4GHz-et alapon, vissza kéne venni feles szorzót akkor meg 3.82GHz, értelmetlen szórakozni vele +20MHz-ért és még mindig az se biztos hogy a ramok mennének 850-et.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák