Hirdetés
-
2948 - 2801
2948 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
-
Frissítve: 2023-12-13 01:37 Téma összefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
Mr K
őstag
Regisztráltam itthon (M.o-n) egy akciós (1990.- Ft/hó) előfizetést 05.01-én.
A barátnőm Ausztriában lakik, és megadtam neki a belépéshez szükséges adatokat.
Az utóbbi 2-3 napban szinte csak ő nézte Ausztriában, én itthon nem indítottam el.
Tegnap este 19 körül jött a Revolut-on (azzal fizettem) az üzenet, hogy a Disney visszatérítést kezdeményezett (amennyit fizettem), és a szolgáltatás már nem is elérhető.
Megújítást ajánl fel, ha elindítom.Vajon akkor is kidobott volna a rendszer, ha itthon én is belépek naponta?
Ha az ember külföldön van, és a helyi wifin akarja nézni a laptopról, az is gond lehet?
Vagy ilyen esetben kell letölteni, amit az összefoglaló említ?
Köszönök előre is minden infót / tanácsot.
Ezeket a streaming szolgáltatásokat általában egyetlen háztartásban szabad használni. Ha a disney (csalás megelőző rendszere) úgy érzékeli, hogy a háztartásod változott, akkor felajánlja, hogy módosítsd. Viszont külföldre nem lehet költöztetni a szolgáltatást (más előfizetési díjak, más tartalomkínálat), gondolom ennek lett áldozata az előfizetésed. A háztartást feltehetően az eszköz típus predesztinálja (azaz ha tévén nézed, az feltehetően a háztartásodban van, ha mobilon, akkor az nem feltétlenül.)
Hogy egészen pontosan hogyan próbálják kiszűrni a szolgáltatók a csalásokat, az nem szokott publikus lenni (hiszen ez támpont lenne a csalóknak is.) Az, hogy simán visszafizették visszamenőlegesen is a pénzt, az meglepő is, meg nem is. (Így nem perelhetők, hosszabb távon nem balekok, és ha az ügyfél jogtalannak érzi, akkor az ügyfélszolgálattal leboltolhatja.)
Discl: fentieket tekintsük véleménynek, nem vagyok autentikus forrás.
-
kp78
veterán
Regisztráltam itthon (M.o-n) egy akciós (1990.- Ft/hó) előfizetést 05.01-én.
A barátnőm Ausztriában lakik, és megadtam neki a belépéshez szükséges adatokat.
Az utóbbi 2-3 napban szinte csak ő nézte Ausztriában, én itthon nem indítottam el.
Tegnap este 19 körül jött a Revolut-on (azzal fizettem) az üzenet, hogy a Disney visszatérítést kezdeményezett (amennyit fizettem), és a szolgáltatás már nem is elérhető.
Megújítást ajánl fel, ha elindítom.Vajon akkor is kidobott volna a rendszer, ha itthon én is belépek naponta?
Ha az ember külföldön van, és a helyi wifin akarja nézni a laptopról, az is gond lehet?
Vagy ilyen esetben kell letölteni, amit az összefoglaló említ?
Köszönök előre is minden infót / tanácsot.
-
-=RelakS=-
veterán
Lehet frissíteni az összefoglalót. A Standard csomag már 29900 forint lesz. Ma jött az e-mail, és már ezt mutatja a következő díjra az "alkalmazás"
-
blizzrd
senior tag
Sziasztok!
Érdeklődni szeretnék, hogy 2 különböző ingatlanban (ház + nyaraló) csak olyan módon van lehetőség használni az alkalmazást, hogy egy plusz felhasználót hozzáadok? Mert már abba a hibába futok bele, hogy a háztartás módosítása lehetőség elfogyott.Köszi
-
hackeeeee
Jómunkásember
Sziasztok!
Adott egy standard előfizetés, lehet visszaváltanám prémiumra. De van plusz felhasználónk is. Amennyiben váltok csomagot, az adott plusz felhasználó megmarad, vagy újat kell felvenni?
Ezt csak azért kérdezem, mert korábban ezt megjátszottuk visszafelé, vagyis, prémiumról váltottunk standardra és akkor "buktuk" a plusz felhasználót, újat kellett csinálni.. Mert a régi előzőt már nem tudtam hozzáadni, mert jelezte, hogy már v an disney+ fiókja.
köszönettel
Update, sry, megcsináltam a váltást, megmaradt.

-
hackeeeee
Jómunkásember
Sziasztok!
Adott egy standard előfizetés, lehet visszaváltanám prémiumra. De van plusz felhasználónk is. Amennyiben váltok csomagot, az adott plusz felhasználó megmarad, vagy újat kell felvenni?
Ezt csak azért kérdezem, mert korábban ezt megjátszottuk visszafelé, vagyis, prémiumról váltottunk standardra és akkor "buktuk" a plusz felhasználót, újat kellett csinálni.. Mert a régi előzőt már nem tudtam hozzáadni, mert jelezte, hogy már v an disney+ fiókja.
köszönettel
-
toompa
őstag
-
bolic
őstag
-
sith7
félisten
Hamarosan jön: "Avatar tűz és hamu"
Erről tud valaki valami közelebbit ?
-
-=RelakS=-
veterán
2024 decembere óta 480p a kép. Még novemberben oké volt, mert emlékszem néztem a Deadpool & Wolverine-t, de mikor elkezdtem nézni a Skeleton crew-t csak néztem hogy mi van. A hang engem nem érint füles, sztereó hangfalakkal vagyok évek óta, de ismerős az érzés (volt anno 5.1 géphez
).Ez alapján visszakerestem: november 29-én már itt picsogtam, hogy vacak a kép

-
Harbinger85
aktív tag
Mintha az 5.1 hang az lenne (legutóbb szerintem volt), de a 480p-t csesszék meg. Már kb egy éve ilyen lehet, mert pont ezért májusban vettem egy médialejátszót.
Valami DRM probléma, ha jól emlékszem, de előtte sem hinném, hogy 720p-nél jobb volt. Legalábbis a "Mi lenne, Ha..." sorozat főcíme eléggé pixeles volt.2024 decembere óta 480p a kép. Még novemberben oké volt, mert emlékszem néztem a Deadpool & Wolverine-t, de mikor elkezdtem nézni a Skeleton crew-t csak néztem hogy mi van. A hang engem nem érint füles, sztereó hangfalakkal vagyok évek óta, de ismerős az érzés (volt anno 5.1 géphez
). -
-=RelakS=-
veterán
PC-n letöltöd, lemásolod, ellopod, megkárosítod őket, nem jár. Vagy ilyen.
Star Wars-al és Lilo és Stitch-el megerősítem, PC-n stereo a nyomorult, kütyün 5.1
-
spiky03
veterán
Ezt én sem értem, főleg úgy, hogy régebben volt külön Windows app hozzá és ott ment minden rendesen.

Aztán áttértek a böngésző alapúra és nem volt 5.1es hang, majd egyszercsak lett, most meg elment ismét a hang plusz most a felbontás is gatya lett...
-
eL Geri
őstag
Én nem tudom, hogy mit csinálnak, de végre módosíthatnák már úgyhogy jó legyen.
Nálam tegnap se Chromeba, se Edgebe sem volt 5.1es hang csak sztereó.Mondjuk a weboldalon is csak 720p-t írnak a képre Windows alatt, de a hangot nem említik, hogy csak sztereó...
Kodi alatt ott volt 5.1 és 720p-s kép. Amazon alatt is van itt 5.1 hang de kép meg 960xvmi, szóval az még sz@rabb.
Fura hogy TV-re, telefonra tudnak APP-okat csinálni, akkor a Win-re / Linux-ra miért nem csinálnak egy rendes dedikált app-ot, és akkor nem lenne ez a böngészős vacakolás.
(Lehet hogy van megoldás, nem tudom, én sose próbáltam PC-n streaminget használni.)
-
spiky03
veterán
Akkor folyamatosan szarakodnak vele? Úgy másfél hónapja nem volt 5.1-em, de a kütyü újraindítása megoldotta. Szerintem akkor néztem, hogy a kép xar, de 5.1-et hozza böngészőben. Este újra megnézem.
Én nem tudom, hogy mit csinálnak, de végre módosíthatnák már úgyhogy jó legyen.
Nálam tegnap se Chromeba, se Edgebe sem volt 5.1es hang csak sztereó.Mondjuk a weboldalon is csak 720p-t írnak a képre Windows alatt, de a hangot nem említik, hogy csak sztereó...
Kodi alatt ott volt 5.1 és 720p-s kép. Amazon alatt is van itt 5.1 hang de kép meg 960xvmi, szóval az még sz@rabb.
-
-=RelakS=-
veterán
Tegnap még nem volt 5.1 hang, tegnap néztem.
Azt nem értem, ha pl az Apple megtudja oldani Win alá a gyári appukkal, hogy van rendes 5.1es hang meg normális kép, akkor pl a Disney meg a Skyshowtime, Amazon Prime nem.

HBOn is van meg a Netflixen is igaz elkerülő megoldással, külön böngésző kiegészítővel, de van.Akkor folyamatosan szarakodnak vele? Úgy másfél hónapja nem volt 5.1-em, de a kütyü újraindítása megoldotta. Szerintem akkor néztem, hogy a kép xar, de 5.1-et hozza böngészőben. Este újra megnézem.
-
spiky03
veterán
Mintha az 5.1 hang az lenne (legutóbb szerintem volt), de a 480p-t csesszék meg. Már kb egy éve ilyen lehet, mert pont ezért májusban vettem egy médialejátszót.
Valami DRM probléma, ha jól emlékszem, de előtte sem hinném, hogy 720p-nél jobb volt. Legalábbis a "Mi lenne, Ha..." sorozat főcíme eléggé pixeles volt.Tegnap még nem volt 5.1 hang, tegnap néztem.
Azt nem értem, ha pl az Apple megtudja oldani Win alá a gyári appukkal, hogy van rendes 5.1es hang meg normális kép, akkor pl a Disney meg a Skyshowtime, Amazon Prime nem.

HBOn is van meg a Netflixen is igaz elkerülő megoldással, külön böngésző kiegészítővel, de van. -
-=RelakS=-
veterán
Mintha az 5.1 hang az lenne (legutóbb szerintem volt), de a 480p-t csesszék meg. Már kb egy éve ilyen lehet, mert pont ezért májusban vettem egy médialejátszót.
Valami DRM probléma, ha jól emlékszem, de előtte sem hinném, hogy 720p-nél jobb volt. Legalábbis a "Mi lenne, Ha..." sorozat főcíme eléggé pixeles volt. -
spiky03
veterán
Üdv!
Disney+ nem lesz vagy volt valami akció? Néztem az oldalt és visszanézve mikor volt 3 hónapig akciós ajánlat március és szeptember hónapokban volt promóció.
Őszintén csak casual előfizető lennék ,amióta PC-n csak 480p-ben elérhető a szolgáltatás nem túl csábító. Bár amióta lett egy RTV videókártyám egész nézhető képet skálázz fel.
Igen annak én is örülnék, hogy Win alatt újra visszajönne legalább a fullHD kép és az 5.1es hang ami volt.
Nem is értem miért vették el ismét
A HDR mizéria óta van ha jól emlékszem.De nagyon jó lenne, ha vissza állítanák, mert régebben is volt egy ilyen és akkor sikerült nekik.
-
Harbinger85
aktív tag
Üdv!
Disney+ nem lesz vagy volt valami akció? Néztem az oldalt és visszanézve mikor volt 3 hónapig akciós ajánlat március és szeptember hónapokban volt promóció.
Őszintén csak casual előfizető lennék ,amióta PC-n csak 480p-ben elérhető a szolgáltatás nem túl csábító. Bár amióta lett egy RTV videókártyám egész nézhető képet skálázz fel.
-
tomp
félisten
-
eL Geri
őstag
-
tomp
félisten
Na úgy tűnik fizetett a Disney mert újra van Dolby Vision.
-
sith7
félisten
Én is éveset fizetek, júniusban lesz a fordulónap, azért van még. Addig még átgondoljuk esetlegesen a sima FHD-t, de tényleg alig van nézve mostanság. Én rákattantam az animékre, mert jobban szótakoztatnak mint pl. a Mandalóri meg ilyenek (egy sorozatot sem nézek ami bármilyen szinten SW-hez vagy Marvelhez köthető, mert egyszerűen nem is érdekelnek, meg úgy egyáltalán már amerikai tartalmak nem igazán érdekelnek), mellette meg ázsiai filmek és sorozatok, azokhoz eleve jobb a NF, de ezerszer még jobb a Viki vagy az IQIYI, előbbire van előfizetésem is. Evvan, nem én vagyok a célközönségük 🤷♂️

Mi is váltottunk , FHD bőven jó
-
zseko
veterán
Én is éveset fizetek, júniusban lesz a fordulónap, azért van még. Addig még átgondoljuk esetlegesen a sima FHD-t, de tényleg alig van nézve mostanság. Én rákattantam az animékre, mert jobban szótakoztatnak mint pl. a Mandalóri meg ilyenek (egy sorozatot sem nézek ami bármilyen szinten SW-hez vagy Marvelhez köthető, mert egyszerűen nem is érdekelnek, meg úgy egyáltalán már amerikai tartalmak nem igazán érdekelnek), mellette meg ázsiai filmek és sorozatok, azokhoz eleve jobb a NF, de ezerszer még jobb a Viki vagy az IQIYI, előbbire van előfizetésem is. Evvan, nem én vagyok a célközönségük 🤷♂️

-
ColdMan
aktív tag
Én hónapokkal a fordulónap előtt (éves díjat fizetek) visszaváltottam.
Nekem bőven elég a FHD... -
zseko
veterán
Jah, biztos vagyok benne hogy én is láttam korábban, csak nem realizáltam. Ezer is sok érte ha feleslegesen van mert nem nézem, már tesómék se nézik. Nem vesztek vele semmit, nem kínál olyan tartalmat ami igazán érdekel, még az NF-en is 10x több tartalmat találok amit nézni tudok, de szopatni meg akar, az 'ez a tévé nem a háztartás része' fassággal. Még mindig nem én vagyok értük (ahogy egyik szolgáltatóért sem), úgy gondolom.
-
Chris0321
veterán
Le vagy maradva, már régen tudjuk. Így lényegében 4.000 ft lesz havonta, nem egy nagy összeg.
-
zseko
veterán
Most néztem hogy a fordulónapomtól közel 50e lenne az éves díj. Hát kissé el vannak tévedve hogy mennyit érnek, szarabb ez attól minthogy ennyit fizessünk érte, úgyhogy le is lesz mondva a 'csába.
-
lemmy9
őstag
Ez nem az amire gondolsz, mint írtam zsiványság.
Elementum a neve. -
spiky03
veterán
Jah akkor mindegy. Akkor semmi sem változott, nekem win alá kellene mert HTPC-em.
Android alatt ott tudom, hogy működik, meg működött régen is...Mindegy azért köszönöm

-
Hege1234
addikt
Ez ugye Windows 11 alatti Kodi alatt is működik?
nem, androidos box kell hozzá ami rendelkezik
widevine L1 támogatással és amazon prime cert-el -
spiky03
veterán
-
lemmy9
őstag
-
spiky03
veterán
És ott van 1080ps kép meg 5.1es hang mindegyik felsorolt stremingnel?
Amazon Prime is van?
Mert ha jól emlékszem régebben ezek nem működtek csak 480ps képpel.
Köszönöm

-
-=RelakS=-
veterán
PC-n nekem a felbontás 480p, szóval abszolút élvehetetlen hangtól függetlenül.
-
blakey
titán
Van Disney+ kiegészítő Kodihoz, kb. annyi ideje, mint Netflixhez. HBO Maxhot és SKyShowtimehoz is, egyébként.

-
spiky03
veterán
Sajnos a PCs lejátszásnál is csak sztereó mind a magyar, mind az angol hang.

Régebben is volt igy, de azt javították és újra lett 5.1. Remélem most is fogják, vagy valaki csinál egy kiegészítőt, mint pl a Netflixhez, hogy legyen 5.1es hang
-
tomp
félisten
-
eL Geri
őstag
-
Chris0321
veterán
-
eL Geri
őstag
-
tomp
félisten
Visszajött a HDR10!
Az appban nem mutatja de elindítva a tartalmat már HDR10-ben indul el. -
eL Geri
őstag
Én még a DV elvételnénél leveleztem velük.
Első körben nem akartak érdemben segíteni egy csomag visszaváltásban, különbözet visszafizetésben. Aztán elkezdtem fenyegetőzni, akkor mondták, hogy megbeszélik a vezetővel és adjam meg a konkrét fiók adataimat és akkor megoldják, hogy arányosan visszatérítsenek a még éves fennmaradó részből és visszakapcsoljanak alap csomagra.
Aztán ennek a tudatában, hogy végül hajlandóak lennének tenni valamit, nem vittem tovább az ügyet, mert a 4K és a HDR10 miatt gondoltam maradjon, letojom.
Így hogy már HDR10 sincs, így megint átgondolva nagyon kis értelme van a drágább csomagnak, mert ami engem érdekel komolyan, azt máshogy szerzem be DV-vel, a család többi tagjának meg ugyan olyan jó a HD is. Szóval most vissza kellene váltanom, de naivan azért abban bízom, hogy hetekben mérhetően csak lesz előrelépés, és HDR/DV visszakapcsolás... bár erre kicsi az esély.Itt kezdtem velük levelezni: help@disneyplus.hu
Aztán ők innen válaszoltak, és erre válaszoltam én is vissza: support@disneyplus.com -
eL Geri
őstag
Én még a DV elvételnénél leveleztem velük.
Első körben nem akartak érdemben segíteni egy csomag visszaváltásban, különbözet visszafizetésben. Aztán elkezdtem fenyegetőzni, akkor mondták, hogy megbeszélik a vezetővel és adjam meg a konkrét fiók adataimat és akkor megoldják, hogy arányosan visszatérítsenek a még éves fennmaradó részből és visszakapcsoljanak alap csomagra.
Aztán ennek a tudatában, hogy végül hajlandóak lennének tenni valamit, nem vittem tovább az ügyet, mert a 4K és a HDR10 miatt gondoltam maradjon, letojom.
Így hogy már HDR10 sincs, így megint átgondolva nagyon kis értelme van a drágább csomagnak, mert ami engem érdekel komolyan, azt máshogy szerzem be DV-vel, a család többi tagjának meg ugyan olyan jó a HD is. Szóval most vissza kellene váltanom, de naivan azért abban bízom, hogy hetekben mérhetően csak lesz előrelépés, és HDR/DV visszakapcsolás... bár erre kicsi az esély. -
BMdeal
csendes tag
Ebben az esetben, ha én az éves díjat kifizettem és jelenleg nem kapom meg a prémium előfizetésért járó szolgáltatást akkor ezt a későbbiekben jóvá lehet majd íratni ezekre a hónapokra?
Vagy jelenleg van lehetőség valamit tenni az ügyben? -
eL Geri
őstag
-
tomp
félisten
Avatar 1-2 esetén van "4K UltraHD 48" minőség is. Vajon azt mivel lehet lejátszani?

-
sith7
félisten
-
blakey
titán
Sajnos a valóságban már nincs HDR, most teszteltem. Azé az durva hogy egy hónapon belül, se DVision, se HDR, és egy csomó film magyarul csak sztereó lett. Így már nincs értelme a prémiumnak. Anno nem erre fizettem elő.
Már abból a táblázatból is törölték.
Nagyon jól és hirtelen döntöttem még novemberben, hogy azonnal az alapcsomagra váltok, már akkor voltak problémák. Jó döntés volt, amiket nézek, azok csak HD-ban vannak fent. egyébként nem olyan vészes a minőség. -
BMdeal
csendes tag
-
Villanyász
tag
-
fila
senior tag
Sziasztok!
Hárman használjuk a családban a Disney-t.
Kettő címen tökéletesen fut probléma nélkül, viszont a harmadikon 1 háztartás frissítést követően azt írja, hogy:- "nincs lehetőség a frissítésre, minden lehetőséget felhasználtunk"...!
Ilyenkor mit lehet csinálni?
Mindenhol egyetlen TV készülék van csak csatlakoztatva, más eszköz nincs a rendszerben.
Miért csak ezen a címen reklamál, másik kettőnél miért nem kér frissítést?próbáld törölni az alkalmazás adatait/androidnál
nekem házon belül volt probléma, így oldottam meg, hogy a lányom tévéjén menjen a Disney
-
eL Geri
őstag
-
toompa
őstag
Én visszaváltottam standardra március közepétől.
Felesleges így a drága csomag. Gyereknek jó így. Amit minőségben néznék, azt letöltöm. -
blakey
titán
-
tomp
félisten
Ami vicc, hogy éppen ment a film HDR10-ben aztán hirtelen kilépett a filmből szóval menet alatt rántották ki nálam a HDR10-et.

-
tomp
félisten
-
eL Geri
őstag
-
tomp
félisten
Nálam délután óta eltűnt a HDR10 is...
Kemény 4K SDR a "Prémium"
Már várom mikor lesz mono hang... -
BMdeal
csendes tag
Sziasztok!
Hárman használjuk a családban a Disney-t.
Kettő címen tökéletesen fut probléma nélkül, viszont a harmadikon 1 háztartás frissítést követően azt írja, hogy:- "nincs lehetőség a frissítésre, minden lehetőséget felhasználtunk"...!
Ilyenkor mit lehet csinálni?
Mindenhol egyetlen TV készülék van csak csatlakoztatva, más eszköz nincs a rendszerben.
Miért csak ezen a címen reklamál, másik kettőnél miért nem kér frissítést? -
-=RelakS=-
veterán
"Webböngészőben max. 1080p + HD. "
Ez működik még valakinek? Webböngésző, vagy Windows alkalmazás (ami ugyanúgy webböngésző, mindegy
) nálam 480p-t tud összekaparni. Korábban volt róla szó, hogy valami DRM nem működik rendesen, azért van ez. -
blakey
titán
Szerintem nálam betett a tv okosítónak, hogy dugdosgattam ide-oda a HDMI kábelt. De mint írtam, újraindítottam, megoldotta.
Csak azért gondoltam arra, hogy a Disney butított valamit, mert már megjelent a Disney és a hulu logó az alkalmazásban, illetve a SkyShowtime sem hajlandó stereo-nál többet adni (ez utóbbi vagy trehány program, vagy előfizetés gond)…illetve a SkyShowtime sem hajlandó stereo-nál többet adni
- A SkyShowtime nem támogat minden eszközt, a legtöbb Android/Google TV-n nincs 4K, HDR és többcsatornás hang. -
-=RelakS=-
veterán
Nekem a full csomag van és már korábban írtam, de igen egy csomó film már csak sztereóban jön ami előtte 5.1 volt. Persze az angol maradt 5.1 Visszafejlődünk a a '90-es évek közepére
Szerintem nálam betett a tv okosítónak, hogy dugdosgattam ide-oda a HDMI kábelt. De mint írtam, újraindítottam, megoldotta.
Csak azért gondoltam arra, hogy a Disney butított valamit, mert már megjelent a Disney és a hulu logó az alkalmazásban, illetve a SkyShowtime sem hajlandó stereo-nál többet adni (ez utóbbi vagy trehány program, vagy előfizetés gond) -
Villanyász
tag
Standard csomagon Android TV eszközzel mi a helyzet hang ügyben? Azt olvasom, hogy akár 5.1, de a Bosszúállók Végjáték csak sztereóban jött. Korábban a Lilo és Stitch 5.1 volt, most az is csak sztereó. Hogy ez a standardra váltás előtt volt, vagy után, azt már nem tudom.
Van 5.1 a rendszeremben, az HBO tudja használniNekem a full csomag van és már korábban írtam, de igen egy csomó film már csak sztereóban jön ami előtte 5.1 volt. Persze az angol maradt 5.1 Visszafejlődünk a a '90-es évek közepére
-
-=RelakS=-
veterán
Standard csomagon Android TV eszközzel mi a helyzet hang ügyben? Azt olvasom, hogy akár 5.1, de a Bosszúállók Végjáték csak sztereóban jött. Korábban a Lilo és Stitch 5.1 volt, most az is csak sztereó. Hogy ez a standardra váltás előtt volt, vagy után, azt már nem tudom.
Van 5.1 a rendszeremben, az HBO tudja használniMind1, kütyü restart megoldotta.
-
-=RelakS=-
veterán
Standard csomagon Android TV eszközzel mi a helyzet hang ügyben? Azt olvasom, hogy akár 5.1, de a Bosszúállók Végjáték csak sztereóban jött. Korábban a Lilo és Stitch 5.1 volt, most az is csak sztereó. Hogy ez a standardra váltás előtt volt, vagy után, azt már nem tudom.
Van 5.1 a rendszeremben, az HBO tudja használni -
Kiskutya
veterán
Nem az a baj, hogy jogdíjas vagy sem, hanem a maga ezek technológia háttere. Vagyis, hogy hogyan működnek ezek a dinamikus HDR megoldások, mert az InterDigital-nak egy ilyen szabadalom van a birtokába. Kb. ennyiről van (ez alapján nyert a bíróságon):
...a method for dynamically overlaying a first video stream with a second video stream comprising, for example, subtitles.
Ok köszi már én is jobban utána néztem csak furi volt elsöre!
-
negyven2
nagyúr
Nem az a baj, hogy jogdíjas vagy sem, hanem a maga ezek technológia háttere. Vagyis, hogy hogyan működnek ezek a dinamikus HDR megoldások, mert az InterDigital-nak egy ilyen szabadalom van a birtokába. Kb. ennyiről van (ez alapján nyert a bíróságon):
...a method for dynamically overlaying a first video stream with a second video stream comprising, for example, subtitles.
-
Kiskutya
veterán
Az egy dolog, hogy ingyenes szabvány.
A Dolby Vision után is fizettek a Dolby felé licensz díjat.
Az ügyfél felé való továbbításnál akadtak licensz gondok mert az viszont már egy teljesen más licensz.Volt HDR10+ is.
Mikor egy rövid ideig nálam volt a Yettel TV box azon mutatta a Disney+ app, hogy HDR10+ mivel az nem tud DV-t.Most olvastam elméletileg 2025 októbertől volt 10+. Valószínű olyan ritkán nézem a disneyt hogy észre se vettem....
-
tomp
félisten
Az egy dolog, hogy ingyenes szabvány.
A Dolby Vision után is fizettek a Dolby felé licensz díjat.
Az ügyfél felé való továbbításnál akadtak licensz gondok mert az viszont már egy teljesen más licensz.Volt HDR10+ is.
Mikor egy rövid ideig nálam volt a Yettel TV box azon mutatta a Disney+ app, hogy HDR10+ mivel az nem tud DV-t. -
Kiskutya
veterán
-
tomp
félisten
-
Kiskutya
veterán
Igy hátha hamarabb lesz hdr10+ szabvány amit már rég ígértek de semmi sem lett belőle!
-
Pityu78
csendes tag
Hát igen, a Star Wars tartalmak és néhány sorozat miatt egyenlőre még kitartok az előfizetés mellett, de igazából azért a havi 1-2 új filmért nem igazán éri meg ennyit fizetni, főleg hogy torrenten előbb fent vannak. (A Predatorhoz hasonlóan a Zootropolis 2- t sem vártam meg)
-
toompa
őstag
-
eL Geri
őstag
-
Pityu78
csendes tag
-
AxBattler
félisten
-
sith7
félisten
-
toompa
őstag
-
eL Geri
őstag
Most már az alkalmazásokban is levették a filmek / sorozatok adatlapjáról a Dolby Vision logót / jelölőt, és csak a HDR10 van meg.
Nagyon meglepődnék, ha valaha is visszakapnánk
Ne legyen igazam! -
negyven2
nagyúr
InterDigital awarded injunction against Disney by German court
Lényegében egy kvázi szabadalmi troll-nak tartott cég perelte be a Disney-t, és nyerte meg a pert Németországban! És elvileg ez csak oda lenne érvényes, de valószínűleg a Disney inkább előre menekült, és a teljes EU területén kivette a Dolby Vision és 3D (elvileg ez is volt az Apple Vision Pro-n) támogatást amíg a fellebbezés tart! -
lemmy9
őstag
Nekem ezt írta Angéla:
"Tájékoztatjuk, hogy a Dolby Vision funkció jelenleg nem érhető el a Disney+ szolgáltatáson az Ön tartózkodási helyén. A Disney+ tartalmai ugyanakkor továbbra is elérhetők 4K UHD felbontásban, HDR támogatással.
A Dolby Vision támogatás átmenetileg több európai országban sem érhető el technikai okok miatt."Milyen finoman kerüli azt, hogy bírósági döntés miatt...
Miért kéne bárki orrára kötni a konkrét okokat? Semmin nem változtat.
-
tomp
félisten
Válaszolt a Disney a levelemre. Nesze semmi fogd meg jól:
Köszönjük szépen, hogy felvette velünk a kapcsolatot.
A Disney+ szolgáltatáson a Dolby Vision támogatása jelenleg több európai országban sem elérhető technikai problémák miatt. Elnézést kérünk a kellemetlenségért, a probléma megoldásán dolgozunk. Jelenleg még nem tudjuk megbecsülni az időpontot a hiba kijavitására.
Alacsonyabb szintű csomagra váltás: Ha alacsonyabb szintű csomagra váltana, a változás a következő fizetés esedékességekor lép érvénybe. Azaz amikor lejár a prémium éves előfizetése.
Megértését köszönjük. Egyéb kérdés esetén bátran keressen minket.
Üdvözlettel,
Angéla
Disney+ ügyfélszolgálat
help@disneyplus.hu
06 1 808 8211
Nekem ezt írta Angéla:
"Tájékoztatjuk, hogy a Dolby Vision funkció jelenleg nem érhető el a Disney+ szolgáltatáson az Ön tartózkodási helyén. A Disney+ tartalmai ugyanakkor továbbra is elérhetők 4K UHD felbontásban, HDR támogatással.
A Dolby Vision támogatás átmenetileg több európai országban sem érhető el technikai okok miatt."Milyen finoman kerüli azt, hogy bírósági döntés miatt...
-
sith7
félisten
Január eleje óta "kölcsönözhető" digitálisan, februárban jön ki fizikai hordozón, így szerintem március előtt tuti nem
-
l.skywalker
Topikgazda
-
blakey
titán
Elvileg önként csinálták, mert fellebezni szeretnének, és úgy gondolják, hogy ahhoz nem árt, ha a kérdéses témát nem feszegetik tovább. HDR10+ is elérhető volt a Disney+-on, azt is eltűntették.
-
Chris0321
veterán
-
eL Geri
őstag
-
sith7
félisten
Nem tudjátok véletlenül, hogy a Predator Badlands mikor kerül fel ?
-
Chris0321
veterán
Válaszolt a Disney a levelemre. Nesze semmi fogd meg jól:
Köszönjük szépen, hogy felvette velünk a kapcsolatot.
A Disney+ szolgáltatáson a Dolby Vision támogatása jelenleg több európai országban sem elérhető technikai problémák miatt. Elnézést kérünk a kellemetlenségért, a probléma megoldásán dolgozunk. Jelenleg még nem tudjuk megbecsülni az időpontot a hiba kijavitására.
Alacsonyabb szintű csomagra váltás: Ha alacsonyabb szintű csomagra váltana, a változás a következő fizetés esedékességekor lép érvénybe. Azaz amikor lejár a prémium éves előfizetése.
Megértését köszönjük. Egyéb kérdés esetén bátran keressen minket.
Üdvözlettel,
Angéla
Disney+ ügyfélszolgálat
help@disneyplus.hu
06 1 808 8211
Mègis milyen választ vártál?
-
tomp
félisten
Válaszolt a Disney a levelemre. Nesze semmi fogd meg jól:
Köszönjük szépen, hogy felvette velünk a kapcsolatot.
A Disney+ szolgáltatáson a Dolby Vision támogatása jelenleg több európai országban sem elérhető technikai problémák miatt. Elnézést kérünk a kellemetlenségért, a probléma megoldásán dolgozunk. Jelenleg még nem tudjuk megbecsülni az időpontot a hiba kijavitására.
Alacsonyabb szintű csomagra váltás: Ha alacsonyabb szintű csomagra váltana, a változás a következő fizetés esedékességekor lép érvénybe. Azaz amikor lejár a prémium éves előfizetése.
Megértését köszönjük. Egyéb kérdés esetén bátran keressen minket.
Üdvözlettel,
Angéla
Disney+ ügyfélszolgálat
help@disneyplus.hu
06 1 808 8211
Technikai probléma=bírósági végzés

-
eL Geri
őstag
Válaszolt a Disney a levelemre. Nesze semmi fogd meg jól:
Köszönjük szépen, hogy felvette velünk a kapcsolatot.
A Disney+ szolgáltatáson a Dolby Vision támogatása jelenleg több európai országban sem elérhető technikai problémák miatt. Elnézést kérünk a kellemetlenségért, a probléma megoldásán dolgozunk. Jelenleg még nem tudjuk megbecsülni az időpontot a hiba kijavitására.
Alacsonyabb szintű csomagra váltás: Ha alacsonyabb szintű csomagra váltana, a változás a következő fizetés esedékességekor lép érvénybe. Azaz amikor lejár a prémium éves előfizetése.
Megértését köszönjük. Egyéb kérdés esetén bátran keressen minket.
Üdvözlettel,
Angéla
Disney+ ügyfélszolgálat
help@disneyplus.hu
06 1 808 8211
-
RudiLicenc
aktív tag
-
blakey
titán
Igen, korábban a TCL topikba betettem, Disney+-on megszűnt a DV, mint HDR formátum, egyelőre.
-
eL Geri
őstag
Hát srácok én már nem is látok sehol Dolby Vision említést a magyar disneyplus weboldalon, csak HDR-t. A általános szöveges tájékoztatásra gondolok, nem az adott filmek adatlapjára.
Szerintem ezt spórolás miatt kidobtál itthon (is).
-
tomp
félisten
Már nálam sincs DV, csak a filmek adatlapján szerepel, hogy van pedig nincs.
Persze mivel technikailag továbbra is ott van a DV a Disney+ szerverein.
Rápróbáltam régi app verzióval és Kodival is. Hátha csak app szinten lett tiltva de sajnos nem. A Kodi sem kapja meg a DV streamet. -
blakey
titán
A tavaly év végi áremelésnél úgy döntöttem, hogy 1 hónapig még megtartom a prémium csomagot aztán HD-ra váltok, ennek nem csak az ár volt az oka, hanem az is, hogy az általam kiválasztott sorozatok többsége HD volt, aztán olyan is volt, hogy egy sorozat 4. évadából az első kilenc rész SDR volt, a 10. meg Dolby Vision, valamint egy ideje elég furán működik az Android TV-s app is, szóval sok "kis apróság" összeadódott és így lett HD csomag, nem hiányzik a HDR, igaz még mindig nincs azoknál a sorozatoknál, amiket nézek, ha meg hiányzik, akkor azt megoldom másképp.
-
labeda
aktív tag
-
Villanyász
tag
Én nekem a DV mellett az is feltűnt, hogy pl régebben DD+ hanggal (5.1-ben) néztem a szinkronos filmeket, most pedig több is csak stereoba ( PCM) jön, mint pl a Prometheus, angolra váltva persze DD+
-
Chris0321
veterán
-
eL Geri
őstag
-
Chris0321
veterán
Már nálam sincs DV, csak a filmek adatlapján szerepel, hogy van pedig nincs.
Most változtassák meg az összes film adatlapját azért, mert ideiglenesen lekerült a DV?
-
Trailbreaker
tag
-
labeda
aktív tag
Még jó hogy ide is járok: február 23-ra volt beállítva az újabb (éves) előfizetés, amit most sürgősen megszűntettem!
-
Chris0321
veterán
Ha per miatt vették le, akkor az nem biztos, hogy rövid időn belül megoldható probléma. Nekem júniusban jár le az éves prémium, remélem addig bőven rendeződnek a dolgok.
-
eL Geri
őstag
Írtam is nekik emailt, csak hogy érezzék a törődést.
Németeknél már egy hónapja nincs, ha jól olvasom a net-en, mégse oldották meg. Félek így ki lesz vezetve, és kész!
Megint jobb minőséget kapunk, ha legális út helyett warezolunk
-
Chris0321
veterán
Egyenlőre veszik ki. Nem hiszem, hogy ez jó reklám lenne nekik és ne akarnának találni valami gyors megoldást erre a problémára.
-
eL Geri
őstag
-
tomp
félisten
-
Chris0321
veterán
-
eL Geri
őstag
Ó hogy az a… pedig most fizettem elő pont egy év prémiumra
Ilyenkor nekem nincs lehetőségem visszamondani? -
tomp
félisten
Egy friss bírósági döntés (München, 2025 vége) miatt a Disney+ kénytelen volt korlátozni a dinamikus HDR (Dolby Vision) használatát Európa jelentős részén. A Disney egy szabadalmi per miatt szoftveresen visszaminősítette a streamet a licencmentes HDR10 formátumra.
-
tomp
félisten
-
eL Geri
őstag
-
tomp
félisten
Nálam eltűnt a Dolby Vision...
Minden DV tartalmat HDR10-ben indul el... -
negyven2
nagyúr
Amúgy szerintem is a Google nem biztos, hogy legjobb az ilyen kérdésekre, de a JustWatch* azért az esetek többségében megmondja, hogy az adott régióban ha elérhető a keresett tartalom, akkor az melyik szolgáltatónál van fent
!
*Most éppen valami technikai gond van az oldallal/app-al, de amúgy működni szokott. -
toompa
őstag
Igen, a Smallville (Smallville) című sorozat elérhető az HBO Max-on. A szuperhősös drámasorozat mind a 10 évada (218 epizód) megtekinthető a platformon, amely 2001-ben indult, és a fiatal Clark Kent életét mutatja be. Platform: HBO Max.Tartalom: Mind a 10 évad.Műfaj: Dráma, akció, szuperhősös.
AI.
A Google nem mindig pontos.
Szerk.: 2025 márciusában lejárt a licensz és levették a HBO-ról. -
sith7
félisten
-
toompa
őstag
Csak az Amazon prime - n van ,mint láthatod, nekem nem hoz fel semmi mást.
Gondoltam legközelebb, ha hasonló kérdésed lenne nem kell arra várni , hogy valaki belépjen a fórumba, és válaszoljon, előbb ki tudod Te is deríteni.
Amint látom viszont Te is igazi magyar vagy, bármi van, csak a negatívizmus jöhet szóba.
Gratulálok, csak így tovább egész életedben !
Disney+ - n nincs fenn toompa
Nincs fenn az HBO Max - n.Sorozatjunkie szerint fent volt még 2022 végén, szinkronosan.
[link] -
Archttila
veterán
Csak az Amazon prime - n van ,mint láthatod, nekem nem hoz fel semmi mást.
Gondoltam legközelebb, ha hasonló kérdésed lenne nem kell arra várni , hogy valaki belépjen a fórumba, és válaszoljon, előbb ki tudod Te is deríteni.
Amint látom viszont Te is igazi magyar vagy, bármi van, csak a negatívizmus jöhet szóba.
Gratulálok, csak így tovább egész életedben !
Disney+ - n nincs fenn toompa
Nincs fenn az HBO Max - n.toompa
Köszi, látod nem is olyan egyértelmű...

sith7
Jo magyar modra te voltal az, aki idedbofogott egy google keresos linket, az eletemmel meg ne foglalkozz, en mar elertem amit akartam!
-
sith7
félisten
Csak az Amazon prime - n van ,mint láthatod, nekem nem hoz fel semmi mást.
Gondoltam legközelebb, ha hasonló kérdésed lenne nem kell arra várni , hogy valaki belépjen a fórumba, és válaszoljon, előbb ki tudod Te is deríteni.
Amint látom viszont Te is igazi magyar vagy, bármi van, csak a negatívizmus jöhet szóba.
Gratulálok, csak így tovább egész életedben !
Disney+ - n nincs fenn toompa
Nincs fenn az HBO Max - n. -
toompa
őstag
Üdv!
Nincs ez a sori a Disney-n.
Ha jól látom, HBO.
Prime-on csak felirattal. -
Archttila
veterán
-
sith7
félisten
-
Archttila
veterán
A felesegem a Smallwille -t szeretne nezni, de elofizetes nelkul nem tudok tartalmat bongeszni. Valaki lenne olyan kedves es megnezni neki, hogy elerheto-e a fentebb emlitett sorozat? Elore is koszi!
-
eL Geri
őstag
Van ez az új “Szépség” Hulu sorozat. Kapott magyar címet, kapott magyar előzetest… erre nincs hozzá magyar szinkron
-
RudiLicenc
aktív tag
Sziasztok!
Nem vettetek észre a Disney+ app használatakor úgy karácsony óta lejátszás közbeni akadozást? Nálam úgy 30 mpenként beszaggat Amazon 4k Firesticken ...
Nálam is Philips TV-n, egy gyors kereséssel rájöttem hogy tömeges gond és a decemberben megjelent frissítés okozza. Androidon a 4.19-es APK-re visszaállás megoldja elvileg, vagy majd lassan gondolom javítják.
-
thomeef
őstag
-
ggeleven
őstag
Sziasztok! Van most valami előfizetési akció? Beugranék egy-két hónapra.
Bizonyos Telekom előfizu mellé 3 hónap ingyen standard jár. Ezen kívül nem találtam mást.
-
Kecskedémon
kezdő
Sziasztok! Van most valami előfizetési akció? Beugranék egy-két hónapra.
-
tomp
félisten
-
thomeef
őstag
3.-a van és minden film 15 mp-enként beakad...
-
P1eTr0
aktív tag
Sziasztok!
Nem vettetek észre a Disney+ app használatakor úgy karácsony óta lejátszás közbeni akadozást? Nálam úgy 30 mpenként beszaggat Amazon 4k Firesticken ...
Nálunk 24-én este voltak akadások, jellemzően a filmek elején. Aztán "menet közben" már nem volt gond.
Ha tippelnem kéne, az elmúlt napokban többen használták, mint általában, ez okozhatta a gondot.
-
SalBorgese
csendes tag
Sziasztok!
Nem vettetek észre a Disney+ app használatakor úgy karácsony óta lejátszás közbeni akadozást? Nálam úgy 30 mpenként beszaggat Amazon 4k Firesticken ...
-
Padisah
tag
Én ma lemondtam, erre feldobott nekem is 3 hónapra egy 1790 Ft-ot ajánlatot, de nem fogadtam el, lemondtam.
-
ggeleven
őstag
Telekom előfizu nélkül (pontosabban csak céges van) van valami opció nem teljes áras előfizetésre mostanában? Eddig nem volt, szóval nem tudom megvárni, hogy lejárjon és dobja a kedvezményes hosszabbítást.
-
AxBattler
félisten
26-án jár le az akciós 790,- HUFos előfizetésem.
Lemondtam, de rögtön feldobott egy 1.790,- HUFos ajánlatot.
-
vacs
veterán
Ez semmi.
Én valamikor a nyáron fizettem elő ingyen 3 hónapig, utána le akartam mondani, erre adta a 3 hónapig fél áron-t, utána egy havit fizettem teli 2490-ért, le akartam mondani, megint adta a 3 hónapig fél áron-t, közben lemondtam és aktiváltam a Telekomos 0 Ft-ot.
Állítottam be naptár emlékeztetőt, így a 3 hónap végénél lemondom majd, de kíváncsi vagyok milyen kedvezményt fog dobni...
-
Kiskutya
veterán
-
tomp
félisten
-
sm4e86
csendes tag
-
Soulfly842
addikt
-
skroy
senior tag
Disney+ 3 hónap díjmentességhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem.
Volt Disney+ -om, de november végén lemondtam, mert volt előzetes infóm róla, hogy lesz a T-nél díjmentes.
Regisztrálhatom a 3 hónap díjmentességet ugyanarra a fiókra, vagy másik fiókot kell létrehoznom erre a célra?
(a díjmentes 3 hónapot aktiváltam már de reg-hez még nem kötöttem)Nem kell új fiók, mehet a régire is.
-
Soulfly842
addikt
Disney+ 3 hónap díjmentességhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem.
Volt Disney+ -om, de november végén lemondtam, mert volt előzetes infóm róla, hogy lesz a T-nél díjmentes.
Regisztrálhatom a 3 hónap díjmentességet ugyanarra a fiókra, vagy másik fiókot kell létrehoznom erre a célra?
(a díjmentes 3 hónapot aktiváltam már de reg-hez még nem kötöttem) -
l.skywalker
Topikgazda
Új hozzászólás Aktív témák
-
2948 - 2801
2948 - 2801 2800 - 2701 2700 - 2601 2600 - 2501 2500 - 2401 2400 - 2301 2300 - 2201 2200 - 2101 2100 - 2001 2000 - 1901 1900 - 1801 1800 - 1701 1700 - 1601 1600 - 1501 1500 - 1401 1400 - 1301 1300 - 1201 1200 - 1101 1100 - 1001 1000 - 901 900 - 801 800 - 701 700 - 601 600 - 501 500 - 401 400 - 301 300 - 201 200 - 101 100 - 1
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Asus ROG Strix SCAR 17 (2023) G733PZ-LL023W
- LG UltraGear 32GQ600-B 32 colos, ívelt kijelző QHD (2560 1440) felbontás 180Hz képfrissítés 1ms
- Gamer Pc! I7-12700KF/RTX 3080 10GB/1TB Nvme SSD/Fury RGB RAM 16GB 3200Mhz +LG 32'180Hz ívelt monitor
- Raidmax Coba Power 1000W Gold Plus 80+
- Intel gamer konfig szinte új.
- Bomba ár! Dell Latitude 3510 i3-10GEN I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I Cam I W11 I Garancia!
- Ryzen 7 9800X3D új // Számla // Garancia //
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPad Mini 6TH GEN Wifi + cellular 64GB tablet garanciával hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Apple Mac Mini 2023 M2 8GB 512GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- AKCIÓ! Microsoft XBOX Series X 1TB SSD fekete játékkonzol Starfield extrákkal garanciával
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest







Nagyon jól és hirtelen döntöttem még novemberben, hogy azonnal az alapcsomagra váltok, már akkor voltak problémák. Jó döntés volt, amiket nézek, azok csak HD-ban vannak fent. egyébként nem olyan vészes a minőség.

!


