Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Yaye

    őstag

    Buenosz diász minden kedves Thinkpad fannak!

    Úgy esett hogy lecserélhettem a masinámat egy zsírúj T43-ra. Összességében csalódott vagyok. Most próbálom gyűjtögetni az érveket, hogy miért ne kérjem vissza nagyon gyorsan a régi Acerem :U
    Azzal nem lehet mit kezdeni, hogy hogy lehet 2006-ban olyan dtr notit gyártani amin csak 2 USB csati van, azok is úgy hogy véletlenül se lehessen egyszerre használni őket. Az aggasztóan puha fedél miatt megpróbálnék nem aggódni. A kijelző fakó színeit majd megszoknám. A hiányzó Firewirét elnézném, úgy sem használtam. A nem-integráltsága ellenére elég harmatos vga (Mobility X300 128 MB) miatt szívom a fogam, de néhány komoly előnyért cserébe hajlandó volnék lemondani az újabb gamék lehetőségéről. Ezeken túl viszont két dolog bosszant leginkább:

    - Nem csinálok semmit, és a proci mégis fullon pörög, ennek megfelelően a venti állandóan zúg. Indításkor még minden oké, de kis idő után a venti szó szerint felbőg, aztán picit visszavesz, de utána végig bekapcsolva marad. Figyelem a prociterhelést, de sehol semmi, a Thunderbird megy meg két oldal a Firefoxban, a terhelés folyamatosan 15% alatt, néhány percenként egy-egy villanásnyi 50% körüli tüskével. A proci ennek ellenére full 2 GHz-en megy, néha vissza-visszavesz 800-ra , de csak rövid időkre, aztán újra hosszasan fullon pörög. Jó öreg Acer TM8000 ventije legtöbbször állt, olyan csöndben volt hogy azt se hallottam hogy megy, ez meg állandóan zúg :( Lehet valahol piszkálni ezt a dolgot? A Power Managerben csak a lehetséges maximum órajelet tudom beállítani, azt nem hogy mikor és mennyi időre kapcsolja föl-le.

    -Olvasom hogy egyes gépeknek sípol az lcd-je. Hallott valaki hasonlóról a hálózati csatoló kapcsán? Ha adatot tolok a helyi hálózaton ahogy a csövön kifér, akkor idegesítő, magas frekis sípolás-cirpegés hallik a hálózati csati felől.

    Visszakunyeráljam a 8000-est, ami csöndes volt, kemény, gyors r9700-al, firewiréval, 4 usb-vel, kártyaolvasóval, csendes hálócsatival, és rendes (bár messze nem tökéletes) színekkel, valamint sarokban lévő Ctrl gombbal? Vagy megér ennyi áldozatot egy pöcökegér, egy ujjlenyomatolvasó, a híres IBM design, meg pár fancy gyári utility? Kíváncsi vagyok a tapasztalt T-tulajok véleményére!

    üdv: Y.


    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz ans #1386 üzenetére

    Köszi, elolvasom. :)

    Ami a fedlapot illeti, nem a ''gumifestékre'' gondoltam amivel le van ápolva, hanem arra hogy egy ujjal könnyedén jelentős mértékben benyomható a fedél közepe, úgy horpad mint a sicc. Nagyon nem is mertem megnyomni mert féltettem a panelt. A full műanyag R60 fedele és a szintén tiszta műanyag burkolatú régi Acerem fedele sokkal merevebb volt. A közelemben lévő bádogfedelű FuSi-k fedele pedig olyan szilárd mint az atom, a fejem be tudnám törni rajtuk. Ennél a T43-nál csak egy puhább deklivel találkoztam, egy régebbi konzumer Compaq hártyavékony műanyag fedelével.

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1388 üzenetére

    Nem én vettem :) ''Alkalmam nyílt lecserélni.'' Vagyis munkahelyi beszerzés volt, és az Acert lepasszoltam egy kollégának. :) Passzolhattam volna a T-t is, de gondoltam bakker, itt az alkalom, hogy legyen egy tuti gépem, lássuk mit tud. Ha ismernéd az itteni közbeszerzések menetét... az ember jól-rosszul összebarkácsolt árajánlatok alapján kénytelen dönteni, megnézni és megtapogatni esélyed sincs, és volt hogy a leszállított gépnek nem hogy a paraméterei, de még a gyártója sem stimmelt :DDD

    A két usb és a firewire hiánya nem ejt kétségbe, de az előbbit -bár nem volt kizáró tényező- továbbra is furcsállom, elvégre nem egy subnotiról van szó, és amúgy a gép lekezelne vagy hat darabot, ha jól látom, egyszóval érthetetlen, hacsak nem a dokkolóegység eladások föllendítésének egy nem túl intelligens módjáról van szó.
    A kijelzőről viszont pont olyasmit olvastam, hogy sxga+ kivitelben osztályon felüli (S-IPS, jól emlékszem?). Különben nagyon szép képe van, orbitális szögekkel, csak picit fakónak találom. (Sőt, hogy a kákán is találjak csomót, a jobb alsó sarokban, kb a windows órán van egy kis sötétebb folt is ;] )

    A puha fedelet megpróbálom valahogy demonstrálni a készülék tönkretétele nélkül :DDD Tuti hogy T43ról beszélünk, hacsak nem felejtettem el olvasni :U

    Ha tudsz hatékony tanácsot adni, akkor ne tartsd magadban, bitte. Ha kifakadásnak érezted, akkor bizonyára én fogalmaztam rosszul. Valóban picit többet vártam egy ilyen presztízsű (és árú) géptől, pontosabban van pár amatőr hiba amit egyszerűen nem értek, és a híres masszivitása sem nyűgözött le maximálisan, de mindent elkövetek, hogy fölfedezzem benne azokat az értékeket, amik igazolják a hírét épp úgy mint az árát. Ezért vagyok kíváncsi arra hogy aki régóta használ ilyet, az miért szereti igazán, és miért érné meg neki ismét ilyet venni. Aztán ha nem sikerül, még bármikor visszakunyerálhatom derék Aceremet. :) (ami persze szintén nem hibáktól mentes)

    A konkrétummentes, kicsit elitista ízű ''nem neked találták ki'' típusú válaszokat mellőzhetjük ? :)

  • Yaye

    őstag

    válasz Atlantis #1390 üzenetére

    Valóban 15'' :)
    Így fest: [link]
    Nagyon nem erőltettem, nem akarom két nap alatt tönkretenni. Ráállni [link] tuti nem mernék. A sárga cetlik azért vannak mert a nélkül nem lehetett látni semmit. :)
    Nem mondom hogy nagyon gáz, mert nem az, épp csak ezért a pénzért jobbat vártam, és hát továbbra is vigyáznom kell hogy mit pakolok a gép mellé és melyik oldalára dobom le a táskám este. A 15'' R60 nem horpad ennyire, pedig műanyag. A FuSi-jainkon úgy van megoldva, hogy a fedél nem tök lapos, hanem van egy nagyon enyhe domborulata, és ez -fémről, méghozzá nem is hártyavékonyságúról lévén szó- igen komoly benyomódással szembeni merevséget ad neki.

    Most volt alkalmam tapasztalni hogy akkuról üzemelve is sipákol. A csendesség ennek a modellnek úgy látszik nem az erőssége, muszáj lesz beleásnom magam a workaround leírásokba :(

    A dizájn nekem a középszerű tömegízléssel szemben ( ;] ) abszolút bejön. Nem divatcikk, hanem gép, szerszám (szerszámgép :D ). És elvi valamint gyakorlati okokból is a masszív, festetlen, fekete vagy sötétszürke notik híve vagyok (ezért is kedveltem a korábbi Acereket).

    Miért alkalmasabb egy 14'' IBM cad-hez mint bármelyik másik gyártó hasonló paraméterekkel bíró gépe?

    Egy-két nc 6000 sorozatú HP is ketyeg itt a közelben, és nekem azok is eléggé tetszenek, igen masszív, robusztus gépeknek tűnnek, elég jó kijelzővel, kiváló felszereltséggel és ehhez mérten igen baráti áron. Kár hogy a HPnek a garis és szervizháttere, khmmm... :U

    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1391 üzenetére

    Köszi a linkeket, este megvizsgálom őket közelebbről.
    Tény hogy ingyen cuccnak kevesebb a becsülete, de mentségemre legyen mondva hogy:
    - tulajdonképpen a fizetésem kurtaságának ellensúlyozására kaptam én is laptopot (és ''nyúlom le'' azóta is az újabb beszerzéseket :B ), tehát nem egészen ingyen van azért.
    - a korábbi gépeim is ugyanebben a státusban szerepeltek, tehát az összehasonlítás során a hozzájutás mikéntje nem oszt nem szoroz
    - egy értékelés során talán nem is baj, ha az ember szeme nem párásodik be a nehezen megszezett jav iránt érzett elfogultságtól :)


    Ha a ventit és a sípolást sikerül valahogy elhalgattatni, akkor azzal a csalódás zöme ki is lesz pipálva, mert amúgy jó kis masina ez. Majd veszek hozzá egy kis passzív usb hubot. Arra meg eddig is nagyon vigyáztam hogy ne üssem-vágjam a készüléket (nincs is az Aceren egy karc se...), legfeljebb ezután is fogok :)
    Hogy ne csak morogjak, megemlítem, hogy a WLAN-ja impozáns. Ahol a TM8000 csak 2 AP-t talál, ott ez 5-6-ot.
    Viszont megint csak nem állhatom meg szó nélkül: csináltak rá egy egykezes zárat a fedélre. Néztem is, mondom, zannya, ezek mindenre gondolnak, nemhiába ez IBM... Hát nem. A gép alja nem elég nehéz, pontosabban ehhez mérten a fedél túl nehezen nyílik, így továbbra is csak két kézzel nyitható. Így fuserálódik el egy jó megoldás egy nulladolláros figyelmetlenség miatt :(
    Most már csak az akksiidőt kell szemléznem, kíváncsi vagyok mit bír.

    Összességében nekem továbbra is bejön a TP, és ha valaki azt kérdi hogy mit vegyen (nem a félmillás prémium kategóriából) akkor továbbra is habozás nélkül R60at fogok mondani. A T-vel szemben az R60 határozottan pozitív csalódás.

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1395 üzenetére

    ''Manufactured for Lenovo (Singapore) Ltd. Made in China'' (természetesen).
    Type 2668-97G

    Nekem meg a 2 órás akkus üzemidőtől áll el, ha mindjárt lemerül.
    Fölvegyem neked ezt a rémes nyiszmogást is amit az ethernet csati ad ki magából? Csak hogy jobban örülj a magadénak... :DDD

    Egyébként kezdeti nagy bizalmamat, és ezáltal ennek a 43-asnak a megrendelését is egy kolléga javaslatomra tavaly beszerzett 14'' T42-je ihlette. Lehet hogy igazolódnak a félelmek, és ez TP lassan tényleg nem az a TP? :(

  • Yaye

    őstag

    válasz Atlantis #1398 üzenetére

    Azt hiszem megeresztek egy kérdést a legendás hazai IBM support felé, ha valakinek, hát nekik tudniuk kell ha változás volt ezen a téren. Szerintem ez nem lehet klasszikus értelemben vett hiba.

    Még egy kérdésem volna, elsősorban Shadowfaxhoz: neked mennyit bír akksiról a t43? Nekem így első teljes lemerítéskor kb 2 órát, nagyon lájtos netezgetéssel, visszavett fényerővel, kikapcsolt antennákkal, közben hosszabb szünetekkel. Ez nem tűnik valami soknak, bár nem tudom, lehet hogy ez az alap battéria pakk ebben a méretben ennyit tud és kész? Amit még furcsállok, hogy iszonyat lassan tölti vissza. Két óra alatt jutott el 80 %-ra, és azt írja hogy a maradék 20% feltöltése még újabb másfél óra lesz. Ez mindig ennyi lesz, vagy ez most csak a töltő hiperintelligenciájának a megnyilvánulása?

    Atlantis: Milyen cad-et használsz? Ez a ''Pro Engineer'' ez maga a márkanév? A korrekt vga a 3d-s renderelésekhez kell csak, nem? És mi számít nálad korrektnek?

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1402 üzenetére

    Aha. Ezek szerint ezek a kis pakkok ennyit tudnak. Nem gond, mert 99%-ban konnektorról megy, csak kíváncsi voltam. A töltés még mindig nem ért véget, sőt egyre lassul, az utolsó 7%-ra laza 50 perc az előrejelzés :Y Kíváncsi vagyok hogy ez valami kezdeti formázás-féleség, vagy ez így is marad. Furcsa volt hogy 96%-on volt az akksi mikor újonnan beraktam, lehet hogy az informatikán játszott vele valaki mielőtt leszállították volna.

    Kicsomagolás után az első dolgom volt az akksik csekkolása, de idei őszi volt már mind a kettő, szerencsére.
    Maximum battery-re állítottam, és így a 2 óra nem mondható épp jónak (végig 800MHz). A TM8000 minden ilyen trükközés nélkül kacagva tolt szűk 4 órát, erős FPS-játék (full teher, 1,5 GHz) mellett is kb másfelet (!), pedig az is 15'', ráadásul abban még erősebb vga van (mob r9700). Szóval ez a 2 óra nem egy bajnok idő, de majd meglátom mennyi lesz ez pár ciklus múlva. Biztos több lenne ha a venti nem járna potyára mint az őrült. De így attól tartok, jelenleg még egy nem túl hosszú filmet sem lehetne végignézni akksiról.

    Csináltam egy ''irodai'' profilt nagyobb fényerővel, de minimumra korlátozott procival, hogy a venti kicsit kevésbé izmozzon, meg egy ''gamert'' arra az esetre ha kedvem szottyan CSzni egy picit :B

    Azt árulja még el valaki, hogy az ODD jobb fölső sarka fölött világító kis zöld led mit jelent? Nem mintha zavarna, de nem jöttem rá :B
    Apropo, ODD, a kínaiak gondolom egy az egyben átvették a gyártósorokat, különben nem értem hogy örökölhették meg a klasszikus szuperbandzsa meghajtó illeszkedést :DDD

    Na még egy hülye kérdés:
    Az access connectionsben csináltam két profilt, egy munkahelyi drótost, meg egy másik irodai wlanost. Ha melóhelyt bedugom a hálókábelt, akkor szépen betölti a drótos profilt (buboréküzenet alul), de ugyanakkor rögtön kidob egy ablakot, hogy melyik access profilt akarom betölteni, mikor ehhez a hálózathoz csatlakozom ezen az eszközön. Ez szép és jó, csak épp a felkínált listában csak az irodai szerepel, a drótos, amit tényleg szeretnék, nem. :F Mit szúrtam el?

  • Yaye

    őstag

    válasz Atlantis #1406 üzenetére

    Mert jelenleg 3 (de hamarosan lehet hogy 5) különböző hálózaton fogom használni a gépet, és munkahelyen az ip beállításokat nem dhcp-n kapom (regelnem kéne a mac-emet, de még lusta voltam :B ), így azt jobb nem defaultba beírni hanem a profilban megadni, így a default maradhat automatic. Meg beállíthatom az alapértelmezett nyomtatót. Más oka hirtelen nem jut eszembe. :)

  • Yaye

    őstag

    válasz djDanee #1403 üzenetére

    szia!

    Kösz az infót. A távolkeleti fedélipar úgy látszik fokozatos sorvadáson megy keresztül, egyre vékonyabb lemezt tudnak csak előállítani. :DDD
    Én visszavettem az ODD-t silent módba (bios-ban ill szoftverből is lehetséges ha minden igaz), így komótosabb ugyan, de nem találom hangosnak.
    Több venti is volna a gépben? Én csak egy szelelőrácsot látok, bal oldalt a procihűtőét.

    Emberek, rájöttem! A gépem nyilván kínai hamisítvány! :DDD

  • Yaye

    őstag

    válasz atosz #1399 üzenetére

    Valamit elszúrtak a mérnök urak. A proci jelenleg 40, a vinyó 35 fokos, de a venti csak nyomja és nyomja és nyomja...

    Ezek szerint lecserélted a fullos kis Tualatin cuccodat? :)
    Egyébként volt valami lényegi különbség a 42 és a 43 között, a chipsetet meg a procit kivéve?

    Shadowfax: A Notebook Hardware Controll-al nem jutottam semmire... az ACPI fülön az ''ACPI controll system is not yet configurated for this system'' üzenet fogad, tehát a ventiállítás ezzel a cuccal alma.

    A tpfancontroll viszont úgy tűnik jó lesz :C
    Mondjuk picit riszkes, hogy mi van ha épp álló venti mellett fagy le a rendszer, mondjuk kerül valami végtelen ciklusba, akkor mi lesz, megsül a proci? Megpróbálom belőni az ini-ben, hogy egészen azért sose állítsa le, biztos ami sicher, és már az is szép eredmény lesz... Na, most 1-esen pörög, zene füleimnek, így éjszaka a tök csendben is elfogadható. Kicsit furcsán megy, olyan kb 10 másodpercenként egy villanásnyit zökken, dadog egyet a venti, egész halkan de hallhatóan. Remélem nem árt neki. Ha tutira beválik, akkor merem csak beiktatni a kikapcsolt állapotot.

    Egyszerűen fölfoghatatlan, hogy miért nem javítják ezt a problémát egy egyszerű kis bios frissítéssel. :F :W

  • Yaye

    őstag

    Talán térjünk vissza ONtopicba :)

    Tudja valaki hogy a T-k megfelelő ugyanolyan modulok esetén duálban hajtja-e a beléjük pakolt DDR2-ket, vagy sem? Érezhető bármilyen sebességnövekmény ennek kapcsán?

    gyakorlatba: 512 mellé ti mit vennétek, másik ugyanolyan 512-t vagy inkább egy 1 gigást?

  • Yaye

    őstag

    válasz dabadab #1508 üzenetére

    dabadab, lenovo, kösz. Én is inkább az 1 giga felé húztam. Ezek szerint ha lesz rá lóvé akkor az lesz. Főleg mert így később az 512-est is ki lehet cserélni gigásra, és a 2 giga duálban már nem megvetendő :)

    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz Deadlock #1514 üzenetére

    Fejhallgató kimenet nincs a dokkolón, line out meg van? Ez elég hülye dolog volna. Az advanced dokkolón fejhallgatókimenet van. És sok cuccon nem kis fejhallgatóábrával ábrázolják az egyetlen kimenetet hanem a szokásos koncentrikus hullámok közül kifelé mutató nyíllal.

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1603 üzenetére

    Öööö... szerintem nézd meg, melyik hsz-re reagáltam :P

  • Yaye

    őstag

    Hogyan lehet életre kelteni az Active Theme naptárját meg egyén desktop kütyüit? Vhol kéne lennie egy ''témaspecifikus beállítások'' gombnak, de nem találom az istennek se... :(

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1615 üzenetére

    Az access connections aranyat ér, ha az ember 3-4 különböző hálózaton is használja a gépét. A win ugyan külön kezeli a wlan profilokat, de a drótosokat nem. Folyton kézzel átírogatni a hálózati beállításokat (nem mindenhol van DHCP) nem egy nagy élmény.
    Nekem csak egy hasfájásom van az AC-al, hogy mindenáron hozzá akarja rendelni a kábeles portot egy profilhoz, de valamiért pont az amelyikhez kéne, az direkt nincs a feljánlott listában. Különben soha semmi anomáliát nem tapasztaltam vele.

    szerk: #1612 -re nincs ötlete valakinek?

    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz E0 #1619 üzenetére

    Nem vagyok nagyon képben security chip témában, ezért lehet hogy láma a kérdés:

    Nem lehet egy másik gépben simán újraparticionálni/formázni, és használni? A titkosítás csak a rajta lévő adatokat védi az illetéktelen olvasástól, magát a vinyót nem teszi használhatatlanná, vagy tévedek?

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1625 üzenetére

    Az érthető hogy nem látja másik gép a partíciókat, de hogyan tudja a titkosítás úgy elintézni a meghajtót, hogy ne csak hogy olvasni ne lehessen, de újraparticionálni se? :F Nyilván van módja, és valószínűleg ez is volt a cél, teljesen használhatatlanná tenni az eszközt, de kíváncsi vagyok, hogyan? A guglizás egyelőre nem hozott eredményt.

  • Yaye

    őstag

    válasz dabadab #1630 üzenetére

    Aha, ilyesmire tippeltem. Tehát tulképpen a hdd nyákján is csücsül egyfajta ''security chip'', ami tárolja a jelszót, és kéri fölpörgés előtt? És mi van ha olyan régi vezérlőre köti az ember ami még nem is ismeri az ATA jelszót, mint olyat? Gondolom a beállított jelszó mellett a meghajtó megköveteli a vezérlőtől is hogy kezelje a jelszót, tehát nem is a gép, hanem maga a meghajtó makacskodik.

    Most már csak azt nem értem, hogy ha minden modernebb hdd ismeri az ATA jelszó intézményét, akkor miért nem általános ez a lehetőség az asztali alaplapok biosában is (kivéve IBM thinkcentre)? Vagy csak én nem láttam még soha? Úgy tűnik, nem egy haszontalan, vagy könnyen megkerülhető védelem.

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1638 üzenetére

    ''ne használjatok semmilyen táp nélküli USB-s kütyüt (az egéren kívül persze)''

    Pendrájvot se? Kártyaolvasót se? Hüdegáz. :DDD

    Furcsa ez, ráadásul újabb szeg szegény masinám virtuális koporsójába. Elvileg a vezérlő pontosan tudja mekkora áramot ad le és mennyit szabad neki, nem? Sőt mintha valami olyasmit olvastam volna hogy minden 2.0 cucc 100 mA-rel indul, és előbb engedélyt kell kérnie a vezérlőtől mielőtt fölturbózná magát (max) 500-ra. Elvileg semmilyen szabványos eszköz nem szívhat nagyobb áramot mint amennyit a szabvány enged neki, annyit meg röhögve bírnia kellene az áramköröknek, vagy tévedek?
    Én is szoktam néha külső hdd-zni, és nincs is hozzá tápegység (nem is volt gyárilag se), de majd ügyelek rá hogy mindig dupla dugaszolással használjam. Gondolom úgy már bőven alatta marad a veszélyes áramfelvételnek. Kár hogy akkor meg ki kell húzni az egeret, fránya 2 szem port... :(

    Mindazonáltal ez csak egy júzer teóriája, nem hivatalos álláspont, jól veszem ki?

  • Yaye

    őstag

    Panelkísérlet, és anyagvizsgálat :) :

    Megpróbáltam egy hihhetetlen merényletet elkövetni... Mivel átnyergeltem T43-ról R60-ra, ezért szembesültem azzal amit eddig is tudtunk, tudniillik hogy a T43 sxga+ kijelzője nagyon jó, sokkal jobb mint az R60-é. A T billentyűzete is egy nagyon picivel kevésbé keménynek tűnt, és az R vinyója sokkal jobban hallható, és a csuklótámaszon egy kicsit érezhető is hogy megy, tehát három ponton is indokoltnak tűnt a műtét.
    Ezért hát csavarhúzót ragadtam, hogy ötvözzem a két ketyere legjobb alakatrészeit :DDD
    Sajnos a vinyócsere már hangpróba szinten azonnal dugába dőlt, a T sima PATA, az R pedig SATA, ezt nehéz lett volna áthidalni :)
    A billentyűcsere a különböző Fn-kiosztás miatt bukott meg.
    A panelcsere viszont ígéretes volt. Pikk-pakk szét is szedtem mind a két gép fedelét... Nagy megkönnyebbüléssel láttam hogy mind a két panel ugyanolyan gyártmány, ugyanolyan, ugyanott elhelyezett csatlakozóval. Gyorsan átszereltem a panelt, összedobtam a kávát, bekapcsoltam... És semmi. Az R60 nem vezérli a T43 ugyanolyan fölbontású paneljét :( Mivel a Thinkpadekben kábelkorbács helyett szalagkábel viszi a jelet a panelba, ezért a csati lábkiosztásával sem lehet variálni (pedig az valószínűleg meghozta volna a megoldást).

    A fenti alkalomból sikerült régi vesszőparipámat újra meglovagolni, és megvizsgálni a két gép fedelét belülről is. :B
    Az R60 nem véletlenül érződik elég masszívnak: a fedél csak kívül műanyag, belül egy teljes felületet kitöltő, nem is vékony (kb 1 mm vastag) fémlemez lapul a fekete plasztik alatt!
    A T43 fedele egyrétegű, és nem fémből van. A fedél belsejére újrahasznosítás végett oda van sütve az anyag jelzése: PA6-CF20 FR. Vagyis tűzálló, szénszálerősítésű poliamid. Neten kutakodva találtam doksit ami PA6-CF20 kapcsán 2% rutil (titánoxid) adalékolását is említi, de a fedél jelzésén nem látok erre utaló nyomot.
    Az alábbi képeken látszik a belső felület, és hogy egyértelműen műanyag öntvény. A fedél belső oldalán nincs semmilyen merevítés, így nem csoda hogy a közepét megnyomva horpad, hiába bika az anyaga. Ha keresztbe-hosszába csak két-két bordát öntöttek volna belülre (hely lett volna rá bőven), sziklaszilárd lenne, érthetetlen, miért nem tették :F .

    [link]
    [link]

    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz Shia-ko #1726 üzenetére

    Picit olvass vissza, nem olyan rég volt szó a témáról. Ha jól rémlik, nem megy bele bármilyen vinyó!

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #1831 üzenetére

    Az a baj -javítson ki egy jogtudor, ha tévedek- hogy a jóhiszemű vásárlás nem véd meg semmitől. Egy esetleges nyomozás során lefoglalt, bűncselekményből származó (vagyis lopott) cuccot az eredeti tulajdonosának adják ki, aztán te meg polgári peres eljárásban megpróbálhatod visszaszedni a pénzt attól akitől tudod :(

  • Yaye

    őstag

    válasz #16820480 #2136 üzenetére

    Mielőtt legyaksz mindent :) Access Connections fönt van? Ha van, mit mond? Ha nyomsz neki benne egy hálózatkeresést (''find''), látja?

    polip: hihetetlen hogy milyen fasza cuccokat lehet már kapni 2000 dodó környékén...

  • Yaye

    őstag

    válasz #16820480 #2149 üzenetére

    szerk: Deus beelőzött...

    polip: Főleg ha arra gondolok, pár éve 400k alatt mit lehetett kapni... Még úgy is hogy mire ideér, lesz az 2500 vagy 3000 dollár is.

    [Szerkesztve]

  • Yaye

    őstag

    válasz telcom #2161 üzenetére

    Nem tom hogy mérik a pöcökgumit, de ha elképesztő áron (hallottunk már itt 5000 forintos IBM csavarról... :U ), akkor adhatok :)

  • Yaye

    őstag

    válasz sssent #2164 üzenetére

    3k egy darabka gumiért elég orcátlanság. Domborút és homorút is tudok ajánlani, én a klasszik szőrösöket használom :)

  • Yaye

    őstag

    válasz karesz501 #2168 üzenetére

    A bezel a tálca előlapja. Ránézel a mostanira: lapos, vagy hajlított? Voilá. Vagy nem egyértelműen eldönthető?

  • Yaye

    őstag

    Lehetséges volna, hogy az X61-en az integrált intel GMA _egyetlen_ leheséges beállítható frissítési frekije minden fölbontáson kizárólag 50 Hz interlaced ?! Jól láthatóan villog a kép :(

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #5390 üzenetére

    Ez tök komoly?! Nem értem én ezt, hogy a manóba van az hogy képtelenek ezeket a problémákat megoldani? Hány éve is kerültek elő először ezek a jelenségek? Tényleg már csak az hiányzik hogy kinyögjék valamelyik fórumon hogy az X500-ba nem szabad akármilyen külső eszközt dugni mert elromlik a 2.0 usb. :U
    Egy hete sincs hogy az R60 helyét átvette nálam egy T61, és föl sem merült bennem hogy ezek még egyáltalán előfordulhatnak. Szerencsére eddig minden alkatrészem kussol, remélem így is marad.

    Van viszont két valódibb gondom, megoldás nélkül:

    #1: #3983-ra (fix 50 Hz) nincs valakinek ötlete? Villog az a fránya kép :(

    #2: Van egy öreg, patinásra kopott, de fizikailag jó állapotú T20-am. Szegény BIOS checksum erroros, nem jut el a bootolásig. A Lenovo support oldalakon szégyenszemre alaplapcserét emlegetnek, holott ez elvileg egy "sima" bios flasheléssel orvosolható lenne, nem? Valami ősöreg külföldi maszek oldalon vállaltak is javítást, de az rég elavult, és szemmel láthatóan akkor is vastagon megkérték az árát.
    Van rá sansz hogy valahol valaki ügyesen és rentábilis áron meg tudja ezt oldani?

    Y.

  • Yaye

    őstag

    válasz Gondwana #5394 üzenetére

    Ugh.. megfogtál.. Emlékezetből írtam, lehet hogy "CMOS checksum", nem BIOS, sőt az is lehet hogy "EEPROM checksum error". Akárhogyis, a következő listában az első hibáról van szó: [link] Az elemet persze hogy próbáltam, az volt az első, de az ez ellen nem véd. :(

  • Yaye

    őstag

    válasz tototos #5416 üzenetére

    Érdemes foglalkozni vele, legalább diagnózis szinten! Alig egy hete, hogy lötyögős kijelző miatt szét kellett kapnom egy T61 kijelzőjét. Láttatlanban arra tippeltem, hogy a fedélben a zsanért rögzítő csavarok lazultak meg, tipikusan ez szokott kisebb-nagyobb lötyögős holtjátékot okozni, ami hosszabb távon fedélrepedéshez vezethet! (ha a csavarozás mellett a fedél is elkezdi viselni a hajlító terhelést). Másik sansz az volt hogy a zsanért a gép testéhez rögzítő csavarozás lazult meg. Úgy lehet előzetesen megtippeni, hogy a zsanér melletti résen ha benézel és hajtogatod a fedelet akkor látni hogy a lötyögés során a zsanér tengelye a kijelzőhöz képest áll, vagy forog, ebből sejthető hogy fölül laza vagy alul.

    Na lényeg a lényeg, nekem fölső lazaságnak tűnt, úgyhogy kis segítséggel -erre visszatérek lejjebb- lekaptam a fedél burkolatait, és konstatáltam, hogy a csavarok remekül állnak. A lötyögést az okozta, hogy a zsanér fémöntvényébe belesajtolt tengely, aminek elvileg sziklaszilárdan kéne állnia az idők végezetéig, meglazult, és elkezdett kotyogni. Ez nem olyan egyszerűen orvosolható, mint egy csavarlazulás. Egyelőre így hagytam, egy kis lötyögés nem a világ, a fedelet ez nem károsítja. Ha nagyon rosszabbodik idővel, akkor meg kell fúrni keresztben a zsanért és két-két beütött pici acélcsappal megfogni újra a tengelyt az öntvényben. Másik lehetőség a csere, ami egy ideig biztos jó lesz, aztán vagy kikopik az is, vagy sem. A dolog számomra egyértelmű csalódás, olcsó budget notikban láttam utoljára ilyen minőségi zsanérhibát. Ez pedig egy alig pár hónapos T modell :( Mondjuk láttam már olyan vadonatúj HP notit, az üzleti kategóriából (nc6xxx), aminek out of the box már lötyögött a kijelzője, no comment.

    Javaslom, hogy a csavarokat mindenképp ellenőrizd, ehhez mindenképp meg kell bontani a burkolatot, de az egyáltalán nem nagy ügy, ha jól csinálod. Ha a csavarok jók, és neked is a tengely lötyög az öntvényben, akkor én egyelőre nem foglalkoznék vele, csak ha idővel jelentősen tovább romlik.

    Végül a kis segítség, amit minden TP tulajnak melegen ajánlok (ha már szerepelt volna a topikban, akkor bocs, ismétlés a tudás anyja). Hivatalos mozgóképes útmutató szervizek részére az összes Lenovo cucc szét- és összeszereléséhez. Szerintem észbontóan hasznos, aranyat ér !! (Én a kijelzőkeret összes patentjét letörtem volna, ha nem tudom innen lelesni hogy először a fedelet kell lepattintani :B )

    http://www.lenovoservicetraining.com/ion/

    üdv: Yaye

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #5396 üzenetére

    Már válaszolt is a biosiras.hu :) A helyzet felemás. Azt írja, hogy CRC chip csere lesz, ami vagy segít, vagy sem. Ha nem javul meg akkor nem kerül semmibe, ha megjavul akkor az ára 15k.

    Akkor most az a kérdésem a topik tisztelt közönségéhez: Szerintetek megér 15k-t egy T20 (14" XGA, 850 MHz P3, 192 MB SD, 6x DVD-ROM) ???

    Y.

  • Yaye

    őstag

    válasz tototos #5420 üzenetére

    Levetted a burkolatokat és megnézted a csavarokat? Mert kívülről ez nem állapítható meg, szerintem. :)

    Shadowfax: chip leszedese 2-3e megirasa szinten 2-3-e, és itt ugye nem elég megírni, hanem új chip is kell, ha igaz.
    A szomorú helyzet az, hogy már a pénzem után futok: a gép eredeti alaplapja totál hulla volt (led meggyullad, venti kicsit pörög aztán villan egyet és leáll, vagy valami ilyesmi, fatálisan döglött volt), és már vettem (itt a PH!-n :((( ) új alaplapot, ez a checksum erroros! 9k-m bánta, és azért javíttatnám, hogy az a 9k ne legyen egy az egyben kidobott pénz. A gépet magát ingyen kaptam, és a lapban amit vettem, volt grátisz egy nagyobb proci is (eredetileg csak 700-as volt benne), szomorú volnék ha kidobhatnám az egészet.

    szerk.: Itt a PH! apróban két T20-at kínálnak, az olcsóbbik is 20k. Persze biztos lehetne találni kevesebbért is, a 15k határesetnek tűnik. (A harmadik egy T21 45k-ért, de az szvsz egyértelműen el van árazva.)

    [ Szerkesztve ]

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #5423 üzenetére

    Gondolod nem próbáltam meg? :((( :((( :((( A szokásos görény stílus: telefonban letagadja magát, más néven mutatkozik be, satöbbi. Mindezt az ország másik feléből. 9k miatt pedig sajnos nem éri meg a nagyobb fáradságot, és ezt ő is tudja szerintem. Bár volna kedvem elhelyezni pár lila foltot a szeme alatt. Végső esetben pár ezret vissza lehet hozni ha eladom a procit, meg az alsó burkolati elemet ami a lappal jött, a gépet magát is szét lehet bontani alkatrésznek, de a cél nem ez, hanem egy működő gép. És a szomorú helyzet az, hogy a Vaterán sem tudok garantáltan működő lapot venni, kipróbálásra semmi sansz.

    szerk.:

    tototos: Ezt nem értem egészen :) Van maga a zsanér, ami egyrészt alul rá van csavarozva a gép alsó részére, másrészt fölül bele van csavarozva a fedél belsejébe. Ahhoz hogy ezeket a csavarokat ellenőrizd, le kell szedned vagy a kijelző burkolatát, és/vagy az alsó rész burkolatát. Zöld? :)

    [ Szerkesztve ]

  • Yaye

    őstag

    válasz tototos #5426 üzenetére

    Ha az összeszerelt állapotban is látszó fém "kocka" szilárdan áll az alsó részen, akkor az alsó csavarok nyilván jók. Ha itt kikeresed a Notebooks/Thinkpad/T61/videos/FRU removal pont alatt az LCD disassembly pontot, ott látható hogy néz ki belülről (legalábbis a T61, nem tudom neked milyen modell van).

  • Yaye

    őstag

    válasz evone #5451 üzenetére

    Mondta, hogy 16:10 arányú a panelja? :B
    4:3-ban az sxga+ még 15"-en is túl apró sok embernek akinek nem tökéletes a látása. 14"-en még nekem is büntetés, pedig soha nem volt szemüvegem. Szélesvásznon más a helyzet, ott a 14" szélesebben terül el, ugyanaz az 1440 képpont nagyobb pixelmérettel párosul, így kb ugyanolyan mint 4:3@15"-nél az sxga+
    15,4"-en az 1280x800-at magam is elég sokáig bámultam, és egyáltalán nem volt gáz, sőt, a pixelméretet majdhogynem ideálisnak találtam.
    Persze ízlések és pofonok, mindenkinek más tűnik kényelmesnek.

    És még azt se felejtsd el, hogy ha valaki játszani is szeretne a notiján, akkor nem túl ideális a nagyon nagy felbontás, mert azt valamivel ki is kéne hajtani. Vagy marad a natívnál kisebb felbontáson való játék, ami megint nem túl szép.

  • Yaye

    őstag

    válasz zedii #5456 üzenetére

    240k-ba aligha fér bel egy WSXGA+ T61 (ha van olyan egyáltalán). Nekem a 61-esek bejöttek, a saját, valamint a kollégáknál ill barátoknál lévő R-ek és T-k egyaránt. Az R is nagyon masszív, fémvázas cucc, és külsőleg nem érződik egyáltalán olcsónak még a T mellett sem. A kijelzőjüktől nem vagyok elájulva, ez tény. Egyrészt már mind wide, vagyis 15,4"-ben már hordozásra jóformán alkalmatlan, óriási tepsi. A 14,1"-es wide még hagyján, az pont olyan széles mint egy 15"@4:3, de ebben a méretben aligha kapsz wsxga+t, főleg nem 240-ért. Ráadásul még a korábbi R60-asomnak is jobb látószögű, számomra kellemesebb színű kijelzője volt, mint a mostani T és R61-nek. A régi T-k IPS paneljáról már szót sem ejtek, az annyira más ligában játszott. Szóval kijelzőben kis visszalépés, de egyébként tök jó gépek, hirtelenjében nem tudnék semmilyen egyéb kifogást emelni ellenük.

    R500-ról és SL500-ról nincs tapasztalatom.

  • Yaye

    őstag

    válasz evone #5464 üzenetére

    Ami Thinkpad márkanév alatt fut, az eleve nem alsó kategória, legalábbis a gyártó besorolása szerint a TP az üzleti vonal ("ultimate bussines tool/üzleti számítógép"). Az alsó a 3000 sorozat.
    (Ettől függetlenül lehet hogy a TP-k alja már kevésbé legendaszagú, szerencsére nekem nincs ilyen irányú negatív tapasztalatom.)

  • Yaye

    őstag

    válasz Pompi #5474 üzenetére

    Aszongyahogy:

    [I]"IBM Certified Used Personal Computing products undergo a stringent refurbishment process.

    For PCs
    * Data cleansing of hard drives
    * Testing and verification of all parts
    * Testing and refurbishing notebooks batteries
    * Reloading operating system software
    * Cleaning the equipment inside and out, so the product looks virtually new"[/I]

    Tehát kipucolják, de szvsz a mérsékelten lepukkant burkolatot, tasztatúrát nem cserélik. Olyannyira, hogy külön kategóriában, óccsóér árulják a kicsit kopott, karcos, repedt(!) burkolatú gépeket is:

    "Slightly imperfect
    In the market for a notebook at the best price available? Our vast inventory of fully-refurbished, tested and guaranteed IBM Certified Used notebooks includes some systems that have minor cosmetic flaws including minor nicks, cracks and scratches on the exterior and a few faded keys on the keyboard. These systems are completely functional and are backed with a 7 day money back guarantee and 3 months limited warranty. Hurry, supplies are very limited"

    szerk: valamiért nem szuperál a dőlt betű az elején..

    [ Szerkesztve ]

  • Yaye

    őstag

    válasz Pompi #5477 üzenetére

    Pedig nincs is szebb, mint egy patinásra megkopott, de amúgy hibátlan, tisztán tartott Thinkpad.. Mint egy frissen mosott bulldózer, vagy egy elpusztíthatatlan kéziszerszám.
    Az új notik olyan... újak. Műanyagszaguk van, sterilek.

  • Yaye

    őstag

    válasz Tim82 #5479 üzenetére

    A második dőlt részben is van egy sortörés (első sor végén, a "Slightly imperfect" után). Talán inkább az üres sor az oka? Akárhogyis, bug, és kész :)

    gondwana:
    Az új T-k is fémek belül, de a burkolatnak kicsomagolás után pár napig elég újautó szaga (újbulldózer szaga :) ) van.

  • Yaye

    őstag

    válasz pampika #5490 üzenetére

    Ha minden kötél szakad, és marad a gyári állapotba visszaállítás, akkor bootoláskor nyomj neki egy kék gombot (thinkvantage), akkor elindul a gyári szervizpartícióról a Rescue& recovery, ott van Restore system menüpont, a felugró ablakban lehet választani gyári állapotra való visszaállítást. Ha jól sejtem*, ehhez nem kell hogy legyen kiírt visszaállítólemezed, hanem a szervizpartícióról megy az egész.
    (Persze mindez csak akkor igaz, ha a gyári rejtett szervizpartíciót nem gyalulta le valaki helytakarékosság címszóval.)

    *: én a fent említett felugró ablaknál óvatosan megálltam :DDD

  • Yaye

    őstag

    válasz pampika #5492 üzenetére

    Mikor boot elején beugrik a Thinkpad logo, akkor nyomsz neki kék gombot, és nem jön be a Reszkú és rikáveri? Az elég furcsa, ha valóban érintetlen a szervizpartíció. :F
    XP-sítő lemezkészlet totál lenullázza a vistát, és nem kell hozzá semmilyen más lemez, legalábbis nekem nem kellett. Mindazonáltal érdemes volna átalakítás előtt megcsinálni a vistás recovery lemezeket, mert XP-sítés után erre már nem lesz módod, szerintem a szervizpartíciót is átalakítja XP-re (bár erre nem veszek mérget, de ez tűnik logikusnak). Még ha neked soha nem is kell majd, de ha egyszer továbbadod a gépet, akkor nem mutat majd jól ha a gyári vista matricához nincs se vistás szervizpartició, se vistás lemezkészlet.

  • Yaye

    őstag

    válasz fido75 #5503 üzenetére

    Mid van?
    A T61 pl nem csinál ilyet, csak visszaveszi a fényerőt. Ha a tiéd is ilyen "duplaVGA-s" cucc, akkor mondjuk el tudom képzelni, hogy a táp kihúzásakor energiatakarékossági megfontolásokból visszakapcsol az integrált VGA-ra, és akkor sötétül el egy pillanatra, de ez csak tipp. :)

  • Yaye

    őstag

    válasz Shadowfax #5607 üzenetére

    Már sajnálom hogy nem dokumentáltam: törött ollómechanika alkatrész újragyártása rotring ceruza radírtű-drótból :D
    Egész jó lett, egy picit billeg a billentyű mert az X közepén nem rögzül egymáshoz a két darab, de egyébként hibátlanul üzemel.

  • Yaye

    őstag

    válasz pepe76 #5639 üzenetére

    Rollcage van az R-ekben is de egyes modellek fedelében nincs. Ennek ellenére sem ver rá sokat az R-re a T, szerintem.

Aktív témák