- Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Gaming notebook topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen monitort vegyek?
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen videókártyát?
-
PROHARDVER!
Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cs1csó
titán
válasz
modflow #17599 üzenetére
Igen a kapcsolója romlott el. Ha értesz hozzá és szétszedhető akkor ránézhetsz és valami hobbielektronika boltban lehet van kapcsoló amivel kicserélheted, gondolom egy kis forrasztás és kész.
Ha nem akarsz foglalkozni vele, vagy nem értesz hozzá esetleg nem szétszedhető (alapvetően minden szétszedhető csak trükkös és direkt olyan megoldást alkalmaznak, hogy ne tud ezt egyszerűen megtenni)
Akkor már 4-5k-ért lehet venni újat.
Esetleg itt a PH-n van hobbielektronika topik vagy szerelős topik oda is bekérdezhetsz.Nekem is volt egy túlfeszvédős elosztóm az sercegett meg vibrált is, nem foglalkoztam vele kukáztam.
A PC tápegységem kapcsolója csinál hasonlót, hogy serceg amikor bekapcsolom de ezt megkerültem: nem kapcsolgatom
hanem az elosztót kapcsolom le amibe be van dugva ha áramtalanítani akarom a gépet. -
modflow
veterán
Bocsi, hogy ide írok, de talán tudtok segíteni.
A PC, a TV, az Xbox SX, az erősítő, a médialejátszó egy túlfeszültségvédő elosztóra van kötve, egészen pontosan egy APC Performance -ra.
Este mindig lekapcsolom. Néhány hónapja azt vettem észre, hogy ki/bekapcsoláskor szikrázik/pattan egyet az elosztó.De minden rendben ment.
Most este kapcsolnám le, de lekapcsolom, erre ugyan úgy világít és adja áramot.
Ilyenkor most mi van? A kapcsolója romlott el?
Érdemes ezzel foglakozni?Vagy tudtok ajánlani egy mai darabot?
Mert lehet inkább veszek újat, mert egy vagyon, ami.ro van kötve. -
suto
csendes tag
Sziasztok!
Van egy APC Back-UPS CS 650 , a következő a helyzet vele: áram alá helyezve az "on battery" led világít folyamatosan. Hiába nyomogatom a bekapcsológombját ill. hátul a megszakítógombot (utóbbi mintha benyomott/beragadt állapotban lenne), nem történik semmi. Próbáltam azt, hogy adatkábellel és Powerchute PE progival lekérdezem, de a Powerchute telepítéskor elhasal, mert nem tud kommunikálni. De már a windows sem érzékeli, mint USB-s eszközt.
Van valakinek infója, hogy mi lehet vele a gond?
-
ztsoft
őstag
válasz
ztsoft #17593 üzenetére
Nos, ez a szünetmentes táp szórakozik velem, tegnap reggel 4:15-től nem produkált hibát.
Pedig most a szkóp is a hálózatra van akasztva.
Pár napja kivettem a helyéről, hogy a csatlakozókat ellenőrizzem, de nem segített, ugyan úgy jelentkezett a hiba.
Nos, vagy valós volt a hálózati hiba (akkor viszont az APC érzékenyebb, mint a PCM) és sikeresen javították, vagy érintkezési, forrasztási hiba volt, de akkor miért nem azonnal, a mozgatás után szűnt meg.
Pár napig még így hagyom (nem mozgatom, hogy tényleg megszűnt-e a hiba), majd vissza rakom a helyére.
-
jksx
senior tag
válasz
ztsoft #17593 üzenetére
Én szkóppal rámértem amikor átváltogatott és nem látszott semmi a hálózaton. A mostanira időnként jön rá, hogy átkapcsolgat akkumulátoros üzembe. Az ugyanilyen típusú már napi szinten csinálta, persze ezek 8-10 éves darabok.
A munkahelyen a két BX700-as modellből 3 év alatt mind a kettő elpusztult (gyakorlatilag az akkucsere idejére). Úgyhogy részemről az APC kilőve. -
ztsoft
őstag
Köszönöm az infót az APC-ről, igaz, nekem egy smart-UPS 600-as van, de a hiba jelensége hasonló (fentebb írtam róla). Ezek szerint elkezdhetem keresni az utódot.
Más. Köszönöm az oszcilloszkópos ötletet, majd rá is akasztom a hálózatra. Így kiderül, hogy a frekvencia ennyit változik-e.
-
Kekmen
senior tag
válasz
cinemazealot #17591 üzenetére
Sajnos oszcilloszkópom nincs (és már nem is mértem vagy 15 éve), így nem derül ki, de igazad lehet. Mindenesetre egy NAS, egy modem és egy router szépen elmegy róla, oda pont megfelelő.
-
cinemazealot
addikt
válasz
Kekmen #17590 üzenetére
Ja-ja, a teljesítmény igénynek történő megfelelésről most nem beszéltem, a Nano család nem ok nélkül kapta a nevét, bár van belőle 800 VA-es is.
A multiméteredről ránézésre nem nagyon tudok mit megállapítani, de a kompaktságát és egyszerűségét tekintve simán elképzelhetőnek tartom, hogy azért mond 170-et a szögletes 230-ra, mert a szinuszhoz szokott mintavétele "rossz fázisban" kapja el a nem szinuszos jelalakot.
-
Kekmen
senior tag
válasz
cinemazealot #17589 üzenetére
Értelek. Mindenesetre a gépemhez terhelés alatt mindenképpen kevés az a Nano, még ha valóban megfelelő értékeket is ad ki, csak a mérés pontatlan. [link]
-
cinemazealot
addikt
válasz
Kekmen #17586 üzenetére
Zárójelben jegyzem meg, hogy amíg van hálózati feszültség (névleges amplitúdóval, jelalakkal és frekvenciával), addig a nem online (tehát offline és line-interaktív) szünetmentesek egy-az-egyben átengedik magukon a hálózati feszültséget, így természetes, hogy mind a konnektorból, mind a UPS kimenetén ~230 V körüli értéket mérsz. Áramszünet esetén viszont a UPS generálja a kimenetén megjelenő feszültséget, aminek jelalakja az FSP Nano család esetén egy rusnya szögletes jel. Ennek effektív értéke simán meglehet ~230 V körüli, épp csak a multimétered nem képes pontosan kiértékelni a nem szinuszos jelalakot, ezért látsz a kijelzőjén 170 V-ot.
Pontosan milyen mérőeszközzel is mérted azt a 170 V-ot?
-
Kekmen
senior tag
Nem, ez terheletlenül volt. De én már le nem szedem, hogy rámérjek.
Nincs jó tapasztalatom az APC szünetmentesekkel, pedig a márkának jó híre van. A melóhelyen az elmúlt 5 évben legalább 6-ot kellett leselejtezni (összesen van 12 db) és egyik sem volt idősebb mint 3-3,5 éves (Ebből egyébként 2db BX650CI-GR volt). Magamnak egy power bankot vettem APC-t, ahogy lejárt a garancia elfüstölt, szó szerint.
Tehát most másfelé nézelődök, AEG vagy FSP. Nyilván visszaolvasok majd itt, a topikban is, csak még időm nem volt rá. -
jksx
senior tag
válasz
Kekmen #17586 üzenetére
Terhelten is 170V-ot mértél?
Nekem van egy régi APC Back ups 650-esem, ami offline. Terheletlenül kb. 175V-ot ad ki akkumulátoros üzemben, terhelten (PC+monitor) már felmegy 190V-ra a kimenő feszültség.
Sajnos már készül elhalálozni, mert időnként átkapcsolgat pár másodpercre akkumulátoros üzembe, noha nincs semmilyen bemenő feszültség ingadozás. (Volt egy másik 650-esem is, ami ugyanígy halt meg). -
Kekmen
senior tag
válasz
Cs1csó #17585 üzenetére
Helytálló amit mondasz, mert bedugva stabilan 234 V körüli értékeket mértem az FSP kimenetén, ezzel párhuzamosan a hálózatból szintén. A 170 V csak akkor van, amikor áramszünetet imitálok. A gyári címkén kimenetnek azt hiszem 220-230 V van megadva. Azért azt hiszem, mert felpakoltam a hálózati eszközökhöz a polcra, úgy döntöttem nem használom erre a kis időszakra sem. Köszönöm a válaszod.
-
Cs1csó
titán
válasz
Kekmen #17584 üzenetére
HA jól tudom az FSP Nano egy offline típus tehát nincs benne AVR feszültség szabályozó, tehát ha túl alacsony vagy ha túl magas a hálózati feszültség akkor ez a ups nem avatkozik be, tehát a konnektorból a hálózati áramot egy az egyben engedi át amikor van áram, ha nincs akkor vált át akkumulátorra.
Nekem amikor APC volt a gyári érték az AVR-nek ahhoz a minimum feszültséghez aminél már be kell avatkoznia - ha jól emlékszem - 155V tehát ehhez viszonyítva a 170V nem annyira vészes. Jó lenne megmérni a fali konnektorból jövő feszültséget, hogy az mennyi.
Elvileg + - 10-20%-ot még tolerálni tudnak az eszközök persze ez egyes eszközök elektronikájának nem tesz jót de pl. a PC-t megvédi a minőségi tápegysége, egy monitornak pedig van valami adaptere tehát az is "segít"
Nem tudom pontosan mely eszközök "érzékenyebbek" a hálózati feszültség ingadozására vagy annak tartósan szélsőséges értékeihez.
A különböző kazánok panelje szokott megdögleni ha nem megfelelő az elektromos hálózat minősége.CPU és/vagy VGA izzasztó programok futtatása nélkül elegendő lesz.
-
Kekmen
senior tag
válasz
Cs1csó #17583 üzenetére
Sziasztok!
Kaptam egy ismerősömtől egy FSP Nano 600VA szünetmentest. Rossz volt benne az akku, erre hamar rájöttem. Kicseréltem. Rámértem multiméterrel a kimenti feszültségre 170 V.
Aztán vette megy nagy levegőt, rákötöttem a gépre (Ryzen 5 3600X, RTX 2060, 32GB RAM, 2 SSD, 1 HDD) + egy LG monitor (max 20 W). A táp egy Seasonic Prime GX-650 Gold. A gép természetesen nem volt terhelés alatt, akkor simán 200-250W körül van és nem is gondolom egy egy ilyen szünetmentessel kellene megoldanom az áthidalást, de elketyegett vele idle-ben. 2 kérdés merült föl benne: Az egyik, hogy mennyire normális a 170 V-os kimeneti feszültség, a másik, hogy ez a feszültség - amíg beszerzek egy jobban hozzáillő szünetmentest- károsíthatja-e a gépet. Mostanában csak dolgozok a gépen, nem lesz játék vagy nagy terhelés, valamint a későbbiekben a hálózati eszközök kimaradásának áthidalására szánom. Gondolom oda elég lesz. -
Cs1csó
titán
válasz
bexinho23 #17582 üzenetére
A veszteség is közre játszhat. 1db egyenletesen 100W-ot felvevő eszközt tovább tud tartani mint 4db eszközt ami 100W-ot fogyaszt.
Amúgy sincs túl nagy akku ezekben a CP-kben. A főbb feladatokat tudja:
- áthidalja a pillanatnyi áramszünetet
- AVR megvédi a feszültségingadozástól
- akku lemerülés előtt le tudja állítani a rá kötött PC-t vagy NAS-tHosszú tartási időt nem lehet elvárni, ez van sajnos. Az "elméleti" maxot vagy ahhoz közeli értéket is csak percekig tudná csak tartani, ha a körülmények optimálisak.
-
bexinho23
őstag
válasz
bexinho23 #17579 üzenetére
Szerintem nem normalis, amit akku muvel. Most 19 perc becsult fennmarado ido (44% akku toltottseg, 108W fogyasztoval) masodpercenkent merult 1 percet. Elkepzelheto, hogy 3 honap alatt az akku megadta magat? Hogyan tudom a garanciat ervenyesiteni, ha a self test "passed"-et ir, de a fennallo jelenseg semmi jora nem utal?
-
bexinho23
őstag
Udv,
Szeptember vegen vettem Cyberpower 1500 900W UPS-t. Ma kiprobaltam, hogy eles helyzetben mit tudna 100 akku mtoltottseg mellett. Nos, meglepodtem, hogy 104W fogyaszto (tv, erosito, router, nas) mellett rohamosan leesett az akku toltottseg 24%-ra, es 15 percet irt fennmarado idonek. A hivatalos oldalon ez kozeleben sincs, ha a masodik oszlop a percet jeloli. Raadasul vasarlast kovetoen jonak tunt. link
Szerintetek ez mennyire normalis? -
ztsoft
őstag
válasz
Cs1csó #17575 üzenetére
Igen, csereszabatos, csak az APC 24 V-os, míg a PCM 12 V-os, így félmegoldás lenne a csere.
A másik meg, hogy 8:30-tól nem jelentkezett a "hiba". Nem hiszem el, hogy elektronikai hiba ilyet csinálna. Valami más is lesz a háttérben.
Van Service Manual is ehhez a típushoz, csak az 1993-as, kétlem, hogy a verzió szám megegyezne (ha mégis, akkor halott ügy, az alkatrészek több, mint fele beszerezhetetlen).
-
Cs1csó
titán
válasz
ztsoft #17574 üzenetére
Új aksik kellettek bele és 2017 decemberétől 0-24-ben tette a dolgát.
Ebből én azt szűrtem le, hogy ekkor kaptad meg és ekkor tettél bele új akkukat de már ennek is több mint 3 éve.
Na megtaláltam: Mid kettő tavaly ősszel kapott új aksikat.
Ha csereszabatosak az akkuk akkor cseréld ki a másikban lévőkkel és teszteld le. Ha akkor is problémázik akkor valami elektronikai dolog lehet és szakemberrel kell megnézetni. -
-
ztsoft
őstag
válasz
zsolt501 #17570 üzenetére
Nem tudom, egy ismerőstől kaptam, gondolom lecserélték újabbra. Új aksik kellettek bele és 2017 decemberétől 0-24-ben tette a dolgát.
#17571 csicso82
A PCM sem mai darab, 2008 márciusában vettem.
Most megnéztem visszamenőleg a grafikont, a 49. hét vége fele kezdte el ezt csinálni. A 3 beépített teszt sikeresen végigmegy(aksi üzem, akku teszt, panel teszt). Van ezeknek valami féle hibakeresési módja (debug)? -
ztsoft
őstag
Sziasztok!
Van egy régi APC smart-UPS 600-as (400 W-os, 230 V-os) szünetmentes tápom, ami mostanában elég furcsán viselkedik.
Kis terhelés van rákötve, egy épített NAS, egy router és egy HGW (UPC modem router), ez összesen 52 W-ot fogyaszt (max 72 W-ot mértem a NAS indulása közben).Ami a viselkedését illeti, elég sűrűn kapcsolgat akkumulátoros üzemmódba, közben néha olyan hangokat ad ki rövid ideig, mint mikor a transzformátor túl van terhelve. Ezt kétszer, háromszor egymás után, akku -> próbál hálózatra váltani (ekkor jön az említett hang) -> akku (szerencsés esetben innen már simán, hang nélkül hálózatra vált, rosszabb esetben kezdi az elejéről). A NAS rendszer logjában 15 - 20 mp-es akkumulátoros időtartamok láthatóak ilyenkor.
A monitorozó program (nut) szerint a frekvencia ugrik meg ilyenkor (a manual szerint 5% eltérés lehet a szünetmentesnél). Már a kapcsolón (1 -> ON) is át állítottam, hogy kevésbé legyen érzékeny, de nem segített.
Próbáltam műszerrel mérni a frekvenciát, de elég nehéz elkapni az eseményt úgy, hogy a műszer nem tud min/max mérést, meg egy idő után magától kikapcsol.Ez megmutatkozik a terhelésen és az aksi, bemeneti feszültségen is.
A szünetmentes lekérdezése sem hozott érdemi információt, azon kívül, hogy "elfogadhatatlan hálózati feszültség-változás mértéke".
root@nas:~# upsc apc Init SSL without certificate database battery.charge: 100.0 battery.voltage: 27.60 battery.voltage.nominal: 024 device.mfr: APC device.model: Smart-UPS device.type: ups device.uptime: 651600 driver.name: apcsmart driver.parameter.pollinterval: 2 driver.parameter.port: /dev/ttyS0 driver.version: 2.7.2 driver.version.internal: 3.1 input.frequency: 50.00 input.quality: FF input.transfer.reason: unacceptable utility voltage rate of change input.voltage: 227.3 input.voltage.maximum: 227.3 input.voltage.minimum: 225.1 output.voltage: 227.3 ups.firmware: 6JI ups.load: 010.9 ups.mfr: APC ups.model: Smart-UPS ups.status: OL ups.temperature: 019.3 ups.test.result: NO
Van egy másik PCM 600-as (nem monitorozható) szünetmentes tápom is, de ez nem érzékel hibát a hálózatban (~ 12 W-os terheléssel). Más eszköz sem érzékel ebből semmit.
Mid kettő tavaly ősszel kapott új aksikat.Attól tartok, hogy kezd tönkre ment a szünetmentes táp. Esetleg van valamilyen ötlet, hogy kiderítsem mi okozhatja ezt? Valós-e a hálózati hiba vagy a szünetmentes generálja egy meghibásodás miatt?
-
zsolt501
nagyúr
válasz
razor03 #17566 üzenetére
Annyit még megcsinálhatsz, ha érzel magadban némi hozzáértést, hogy megnézed az elektronikát, milyen állapotban van, van e látható sérülés, illetve a fólia kondenzátorok milyen állapotban vannak, ha van rajta sérülés és púpos a kondi akkor érdemes szerelőt keresni minél hamarább, vagy tényleg meglépni a nagyobbra cserét.
-
Cs1csó
titán
válasz
TheMarci #17563 üzenetére
Ez a UPS "papíron" 360W-ot bír, de 250W-nál többel nem terhelném.
Ettől függetlenül azt a biztosítékot érdemes lenne megnézni mert ott komoly gondok vannak.
Amúgy hogy-hogy kiég? Nem automata van? Ott karakterisztikától függően - otthonra B vagy C - bizonyos ideig bírja a túlterhelést de még mielőtt leéghetne lekapcsol így megvédve a hálózatot.
Érdemes lenne villanyszerelővel megnézetni. -
TheMarci
addikt
Sziasztok,
az a kerdesem, hogy van egy Legrand Keor-M 600VA szunetmentes tapegysegem, amibe ha egy nagyobb fogyasztot (ps4 pl.) beledugok, akkor a biztositekja kieg, es cserehetem ujra. Ez igy normalis mukodes, hogy kb szamolgatnom kell, hogy mit dugok bele, es ha veletlen rosszat, akkor rogton cserelhetem a biztositekot?
-
razor03
aktív tag
válasz
zsolt501 #17560 üzenetére
A jobboldali 5 zöld led egyszerre villog. Ha kiveszem a GTX 1070-et a gépből és 6600 GT-vel helyettesítem, akkor is ezt csinálja Cinebench alatt is. Tehát nem túlterhelésről van szó.
Használtam vettem aprón 2012-ben, 2 új akkuval (nem tudom előtte mennyit mehetett), majd 2017 elején cseréltem benne akkut.
-
razor03
aktív tag
Sziasztok!
Van nekem egy APC Smart 1000 szünetmentesem. Az adatlapon lévő számítógép van rákötve. Az a problémám, hogy játék közben folyamatosan villognak a töltöttségi szintet jelző zöld ledek, ha nagyobb terhelés éri a gépet.
Azaz érdekes, hogy VSYNC bekapcsolás után minden esetben megszűnik a villogás. Tudom hogy hülye hiba... gondolom nehezen megfogható, viszont ugyanezzel a géppel korábban nem csinálta.
Megpróbáltam a "logic resetet" a szünetmentesen, de nincs változás. Mi okozhat ilyet
-
inf3rno
nagyúr
válasz
MrZed001 #17550 üzenetére
60W/1000W/kW*24h/d*31d/M = 45kWh/M
45kWh/M*38Ft/kWh = 1700Ft/M
Vállalható költség, de pl egy offline ugyanúgy működhet, és kevesebb plusz költséggel jár. Érdemes ezeket is bekalkulálni az árába, főleg ha több szünetmentes van otthon, mint nálam, mert megdobhatja a villanyszámlát.
Új hozzászólás Aktív témák
- Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
- Gumi és felni topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Megújult a PROHARDVER!
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Napelem
- moha bácsi: VIII. Viharsarki Hobbi Elektronika Találkozó Békéscsaba 2025.06.14. szombat
- BMW topik
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- További aktív témák...
- EATON 5P1550i 1100W valós szinuszos szünetmentes tápegység eladó vadiúj akkukkal, 6 hó garival
- Effekta MTD 1500 1500VA 938W valós szinuszos szünetmentes eladó új aksikkal
- APC SMX1500RMI2U
- Eladó Eaton 5S700 szünetmentes tápegység (UPS) Új akkumulátorral!
- APC BX1400UI szünetmentes tápegység, új aksikkal!
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X260 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" HD I HDMI I CAM I W10 I Gari!
- Lenovo Legion Slim 5 83DH002EHV Notebook AMD RYZEN 7 8845HS , 32 GB , 1TB , RTX 4060 , 16 WQXGA
- Csere-Beszámítás! Playstation 4 Gold Edition! Olvass!
- AZONNALI SZÁLLÍTÁS Eredeti Microsoft Office 2019 Professional Plus
- Telefon felvásárlás!! Huawei P20 Lite/Huawei P20/Huawei P30 Lite/Huawei P30/Huawei P30 Pro
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest