Hirdetés
- Milyen videókártyát?
- Fujifilm X
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Kódolás Qwen3-mal saját gépen, Cline AI-alapú autonóm kódolási ágenssel
- Jóárasítja két Arrow Lake-S CPU-ját az Intel
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Milyen monitort vegyek?
-
PROHARDVER!
Minden ami szünetmentes tápegységgel (UPS-sel) kapcsolatos. Ha kérdésed van akár készülék vásárlással, akár hibával kapcsolatban, vagy csak tanácsot kérnél, írd meg ide, és lesz aki segít!
Új hozzászólás Aktív témák
-
cinemazealot
addikt
válasz
alton1978 #11893 üzenetére
Ha szabálytalan időközönként jelentkezik a csippanás/kattanás, akkor én is arra gyanakszom, amire a többiek: feszültség ingadozás és az AVR be-beszól. Van esetleg voltmérőd, amivel meg tudod mérni, milyen feszültség van a hálózatban? Ha már nyugalmi állapotban sem 230 V, akkor lehet ez lesz a gond. Ha a UPS által használt áramkörön van egy lámpa is, az hunyorog egyet, amikor a csippanás/kattanás jelentkezik?
(#11899) Badb0y
Kemény fába vágtad a fejszédet, olcsó nem lesz, az tuti!Ránézésre min. 1...1,5 kW-tal állunk szembe, ami rossz esetben mondjuk 2...2,5 kVA-nek felel meg. És a projektor/erősítők miatt ezt valami tisztességes jelformával kéne megtámogatni, azaz tiszta szinuszos UPS-ek előnyben. Hmmm...
-
Badb0y
addikt
Hi,
1 projektor
1 erosito (5x100w) hangszorokkal
1 melynyomo 100W
1 4 lemezes nas
1 raspberry pi 3
1 playstation 4
1 apple tv
1 media box
1 router
1 switchJelenleg van 2 konnektorom mindkettobe 1-1 hatos eloszto van kotve.
Sajnos ahol elek heti rendszerességgel van aramszunet es nem igazan szeretnem, hogy tonkremenjenek az eszkozok.Mit ajanlotok ezekhez az eszkozokhoz?
Koszi a segitseget.
A legolcsobb megoldas erdekelne. Legolcsobb alatt azt ertem, a legolcsobb ami teljes mertekben lefedi a vedelmet.
Koszi
-
alton1978
tag
Utánajárok hétvégéig. Ha más nem, akkor most már nem csak látni, de hallani is fogom!
Úgy is kellene villanyszerelőt hívni, hogy ellenőrizze a hálózatot, meg egy nagyobb fázisú megszakítót is rakjon az órához.
A szél sajnos itt is játékos! Ha túlságosan felerősödik, akkor készülök, hogy mikor megy el az áram. Jellemzően az utcai transzformátort veri le, évente 2x biztosan. -
fer
őstag
válasz
alton1978 #11895 üzenetére
Lehet valami túlterheli a hálózatot és feszültségingadozást okoz, ahogy írtad a hűtő kapcsol be és halványabbá válik a lámpa, ez megmagyarázná miért sípol! Két napja én is szívtam az ingadozással az erős szél miatt! Ha van rá mód meg kéne próbálni másik fázisra csatlakoztatni az ups-t ami nincs túlterhelve!
-
alton1978
tag
válasz
Cs1csó #11894 üzenetére
Erre nem írt a kézikönyve semmit, vagy csak nem leltem meg az infot. Hibajelzésekben nem szerepelt egy csippanás. Kb. 4 órával ezelőtt kezdte el, s azóta kb. 5-6 alkalommal csipppant. Tök új, baja nem hiszem, hogy lehet.
Úgy fogok cselekedni, ahogy írtad! Most azért fent hagyom, hogy meglegyen a 24 óra, majd holnap estig lekapcsolom, este meg vissza reggelig, s csak utána dugom rá a gépet.Esetleg az okozhatja, ha elindul a konyhai hűtő motorja? Olyankor sajnos 1-2 lámpa is halványabbá válik...
Köszi az infót!
szerk: most éppen kattant, csippant és kattant....
-
Cs1csó
titán
válasz
alton1978 #11893 üzenetére
Egészségesebb az ha egy komplett napot terhelés nélkül hálózaton van. A leírásban útmutatóban az ilyen hangjelzésre mit írnak? Szerintem kapcsold ki áramtalanítsd - húzd ki - majd reggel dugd újra hálózatra és kapcsold be. Estig had szöszmötöljön magának.
Ezeknek az eszközöknek - hibátlan működés eseté -nem kellene pittyegnie - de mivel új ezért még adj neki időt - ahogy írtam akár egy napot is - hogy rendesen feltöltse magát + egy kikapcsolás, áramtalanítás majd újra bekapcsolás sem árthat.
-
alton1978
tag
Sziasztok!
Egy pici segítséget szeretnék kérni. Ma érkezett meg a FSP NANO800-asom. Ez az első ilyen szerkezetem, még sohasem használtam ilyet korábban.
A doksi azt írj, hogy kezdésnek 8 órát legyen töltőn.11 óra óta fent van. Már első bekapcsoláskor is zöldet jelzett a töltöttség lámpa.
Azonban most kb. óránként csippan egyet és kattan. Fogyasztó nincs rajta, csak a NANO van konnektorra dugva.Csupán az érdekelne, hogy ez a csippanás és kattanás normális? Jelzi, hogy tegyem fogyasztóra vagy ez mindig így fog csippangatni óránként...??? Esetleg más? Feszültség ingadozás lenne?
Köszi előre is az infot!
Üdv!
-
Cs1csó
titán
Szerintem itt nem arról van szó, vagy legalábbis nem értem, hogy te mire gondolsz. A hálózati áram 230V feszültségű, ettől az értéktől való eltérést (akár felfelé akár lefelé) nevezzük feszültségingadozásnak. Ha ez alacsony pl. 10% értékű az általában nem veszélyezteti az elektromos berendezéseket de ha ennél nagyobb ott már lehetnek problémák, ezért van sok UPS-ben AVR (feszültségszabályozó) funkció ezt általában érdemes alap beállításon hagyni ha csak valami speciális eszköz ennél szigorúbb feszültségszabályozást nem vár el.
Nálam - az előbb néztem a szoftverben - jelenleg 234V a bejövő áram. Nálam az alap értékek: 155-280V tehát ez alatt vagy feletti értéknél avatkozik be a szünetmentes és ekkor bekapcsol és korrigál, hébe-hóba volt már ilyen, mikor egy pillanatra bekapcsolt majd aztán újra ki miközben az áram nem ment el tehát valószínűleg csak a feszültség ingadozott.
(#11891) snaked
"Lenne esetleg közületek valaki szakértőnek ezen információk birtokában véleménye vagyis inkább tanácsa a pozitív irányba való elmozdulás megsegítésére?"
Ez a mondat zseniális, gratulálok.Ugyanúgy jártál el mint korábban? Elég időt hagytál neki tölteni - mondjuk egy nap stb. - Most nincs hideg de az is számíthat, hogy bármilyen elektromos eszközt ha behozunk a hidegről azonnal nem üzemeljük be - hagyjuk akklimatizálódni -
Szerintem fuss neki még egyszer : húzz le róla mindent, ne legyen rákötve semmi akár a sarukat is nézd meg hogy jó van e bekötve stb. aztán ha okés akkor bekapcsolás nélkül dugd a hálózatra egy napra és majd utána kapcsold be de még szintén terhelés nélkül ha ekkor minden okés akkor kapcsold ki dugd rá amit szoktál majd megint kapcsold be. Magam részéről szeretek úgymond a kályhától indulni mert jobb minél előbb kizárni a legalapvetőbb hibákat. mint pl. a szemüveg keresését is először a fejemen kezdem mert lehet rajtam
-
snaked
újonc
Helló Szakemberek!
Most léptem ide be egy konkrét problémám miatt, ami a következő. Az otthoni APC BE325 szünetmentes tápegységem elkezdett sípolni, kb. 30 sec-enként 4-et. Tulajdonképpen már várható volt, mert két évenként így jelezte, hogy az akkumulátora addig bírta. Most is vettem bele, szakboltba meghozatva, egy újat. Viszont amikor ezzel az újjal hálózatra dugtam és használni akartam volna ugyanúgy elkezdett sípolni, kb. 30 sec-enként 4-et.
Lenne esetleg közületek valaki szakértőnek ezen információk birtokában véleménye vagyis inkább tanácsa a pozitív irányba való elmozdulás megsegítésére? Mi lehet a gond most? Az új akkumulátor a problémás vagy a szünetmentes mehetett tönkre?
Megköszönöm előre is a hatékony hozzászólásokat és válaszokat.
Üdvözlettel, KG -
fer
őstag
Sziasztok! A tegnapi szeles idő teljesen megbolondította a ups-t, nagyon sűrűn sípolt gondolom a feszültség ingadozás miatt! A hátulján vannak kapcsolok amivel 4-féle feszültség értéket lehet beállítani, jól gondolom, hogy ezekkel az értékekkel az alsó kapcsolási határ állítható be? Mivel a monitorom, és a gépem tápja már 100V-tól indul, nyugodtan állíthatom a kapcsolókat a legkisebb 160V-ra? Most a legnagyobb 196V-os értéken áll (default).
-
Cs1csó
titán
(#11888) piero86
minas
Rákerestem az én UPS-em akkuira APC RBC 113-as ami 2db 12V 9Ah-ás akkupack. van 14 ezerért is de 11500-ért is találtam - a szélességx magasság x mélység is megegyezik úgy nézem ez valami szabvány. Úgyhogy nem egy ökör ára. 13 ezer alatt szállítással együtt megvan.
-
piero86
aktív tag
"Akinek van tapasztalata az "EGYÜTT NEM MŰKÖDÉSRŐL" leírhatná azt. Köszönöm".
Nekem van. FSP EP 1000 UPS és CM V750-es tápegység. Áramszünet alatt a táp és az UPS is búgó hangot adott, nagyobb terhelésnél a gép lekapcsolt. Utána váltottam Kstar Microsine 1000-re, azzal nincs probléma.
-
minas
aktív tag
válasz
Cs1csó #11886 üzenetére
Én is a szerint nézegettem, hogy általában, ill ebben a kategóriában is melyik gyártónak mekkora a termékválasztéka. Mert az APC-n kívül nem sokat mondanak ezek a márkák nekem. Najó Még van pár, ami máshonnan is ismerős pl. Gembird, Fsp
Akkor esetleg az sem rossz megoldás, hogy a kiszemelt példányoknak megnézem az akku típusát (mondjuk mint a nyomtatónál a patront, ill. mert majdhogynem szinte ahány táp, annyi akku) és utánanézek az utángyártottaknak.
Azért már erősen kezd leszűkülni a kör a korábban olvasott információknak köszönhetően. -
Cs1csó
titán
Ez is érdekes felvetés. A gyári hivatalos akkucsere mint minden GYÁRI alkatrész sokszor drága (ez így van más területen is pl. telefonakkuknál is van ugye gyári és utángyártott jelentős árkülönbséggel) Persze járhat vele garanciabővítés stb. ez is adott gyártótól függ.
Vannak hazai webáruházak amik szintén minőségi akkukat forgalmaznak pl. Upsakku mivel veszélyes hulladék elvileg egyfajta csere megoldásban is megy a dolog (hozzák az újat viszik a régit) még nem csináltam bő két éves a UPS-em azért 3-at kibír remélem.MÁRKA: amit korábban is írtam olyat érdemes ami ismertebb márka, akár itt a fórumon is többet van szó róla, több termékkel is jelen vannak a hazai piacon több kereskedő árukínálatában is szerepelnek stb.
APC, CYBERPOWER, EATON, LEGRAND, POWERWALKE, INFOSEC, GEMBIRD a többi sem feltétlen rossz de itthon alig vannak jelen pl. König, L-link 1-1 termékkel az árukereső szerint.
Maga a márka is kevés szerintem mert pl. egy 20 ezres APC-t nehéz összehasonlítani egy 200 ezres APC-vel anyagminőség, használt elektronika, szolgáltatások mennyisége, minősége alapján.
-
minas
aktív tag
Ez is tetszik. Bár azért nem rossz, ha szabvány "dugalj" kimenet is van.
Egyébként ebben a szegmensben (kvázi színuszos, line interactive 10-15 ezer között 600-800VA) melyik márkából érdemesebb választani a megbízhatóság, a szerviz és különösképpen az akku pótolhatóság tekintetében? ...Eaton, Legrand, FSP, Centralion stb.....
"Akinek van tapasztalata az "EGYÜTT NEM MŰKÖDÉSRŐL" leírhatná azt. Köszönöm". +1
-
Cs1csó
titán
Nem tudom pontosan mik a tünetei annak, ha egy kvázi szinuszos UPS nem működik együtt egy adott táppal.
1. simán csak kikapcsol vagy nem indul stb. tehát közvetlen anyagi kár nem keletkezik
2. elromlik: A, a UPS
B, a táp
C, megfő a az alaplap vagy bármi a gépbenAkinek van tapasztalata az "EGYÜTT NEM MŰKÖDÉSRŐL" leírhatná azt. Köszönöm.
GARANCAI: passz, gyártókként eltérhet - lehet van olyan ahol valahol a jogi szöveg mélyén el van rejtve, hogy csak tiszta szinuszos UPS-el használható a táp vagy másik oldal: ez a UPS csak passzív táppal használható aktív tápos eszköz nem köthető rá.
Plusz elvileg, valahol olvastam, hogy kb. mint egy biztosítónál helyi kárfelmérésre lenne szükség ahol ténylegesen megállapítják, hogy egyáltalán a hálózat megfelelően van kialakítva a fali ajzat is megfelelő volt (röviden: rád tudják e kenni a dolgot e vagy sem) Arról is írtam már -ez úgy emlékszem az én UPS-em esetében is szerepel az útmutatóban - hogy 1. az UPS-t közvetlenül a fali aljzatba kell dugni (hosszabbító kizárt) és az eszközöket is közvetlenül kell rákötni (ezért is van általában több aljzat 2-4 db az USP-eken is) azaz hosszabítót beledugni és arra kötni több eszközt sem szabad. Hogy ez ajánlás szint vagy garanciavesztéssel jár az megint adott gyártótól is függ és ugye az adott idevágó magyar jogszabályoktól is, szavatosság, jótállás, garancia stb.
-
minas
aktív tag
Noch einmal fragen:
Ha egy kvázi színuszos szünetmentes miatt az aktív PFC-s táp "lefő", akkor még a garanciát is bukja az ember? Vagy ezt nem fogják tudni megállapítani?
-
Cs1csó
titán
válasz
cinemazealot #11879 üzenetére
Nekem is ez jött le az online " kettős konverziós UPS" tehát FOLYAMATOSAN dolgozik ezért zajosabb lehet.
Alapvetően otthonra ki lehet egyezni egy aranyközéputat jelentő line-interaktívval extraként: szoftveres vezérlés, tiszta szinusz, akku bővíthetőségEzt a kulcsszóra keresést használtam már én is de nem mindig voltam megelégedve de ezt is érdemes akkor itt is bevetni.
Amit linkeltél INFOSEC tiszta szinuszos a kstar 1000VA-hez képest kicsit karcsú az ára pedig azonos, de amúgy nem túl izmos gép alá ideális.Ilyen áron ekkora teljesítményben kvázi szinuszoshoz képest azért drága, kb. a 14 ezer forintos Legrand kvázi szinuszos teljesítményét hozza, 26 ezer tiszta szinuszért nem kevés, sajnos.
-
minas
aktív tag
válasz
cinemazealot #11879 üzenetére
Ha így van, akkor ez azért nem túl hozzáértő számára elég inkorrekt info a gyártó részéről, ugyanis ennél a szünetmentesnél a technológiához On Line Performance vagy írva, míg a Line Interactive táp(ok)hoz (pl. X3 EX) meg ténylegesen az, hogy Line Interactive. A felhasználók többsége ebből indul ki.
-
Laci.M
senior tag
válasz
Laci.M #11859 üzenetére
Sziasztok,
Na kicsit tesztelgettem a dolgot, és a HDMI-nek köze van a dologhoz.
Amennyiben a HDMI be van dugva a gépbe akkor csinálja csak ezt a TV (márpedig mindig be van dugva, mert ezt használom monitorként).
Ami furcsa, hogy amikor kihúztam a notebook töltőjét (DELL E5430) és semmi más kábel nem volt dugva a laposba, kvázi földfüggetlen volt akkor is ugyan így reagált, vagyis ugyan úgy kapcsolgatott a TV. Kihúzott HDMI-vel nem volt meg a jelenség.
Arra is gondoltam, nem-e ahosszú (kb 5m) HDMI kábel szed össze valami zajt, de amikor a TV-be be volt dugva, és a laposnál húztam ki akkor se kapcsolgatott.
Ti mit tennétek a helyemben? A laptop töltőjét kizárhatjuk ugyebár, mert földfüggetlenül is csinálja.
Létezik valami HDMI optikai leválasztó szerűség nem tudjátok? (Tudom, ez már nem ez a topik)
-
cinemazealot
addikt
A jelalak és a működési elv nem feltétlenül áll kapcsolatban. Ráadásul a gyártó által "Online Performance Technology"-nak nevezett dolog inkább hangzik egy az átváltási sebességre vonatkozó fantázianévnek, mint utalásnak arra, hogy a UPS online üzemű lenne. Ez szerintem inkább line-interaktív, azaz normál üzemben a hálózatot kapcsolja a kimenetére, amit szükség esetén korrigál AVR-rel. Az online ezzel szemben normál üzemben is a maga által előállított jelalakkal táplálja a fogyasztóit, ezért komolyabb a hűtésigénye is (zajosabb), hiszen az inverter folyamatosan terhelés alatt áll... de javítson ki valaki, ha tévednék.
-
minas
aktív tag
válasz
cinemazealot #11877 üzenetére
És még onlány is (avagy minden onlline színuszos, de nem minden színuszos online?)
Gyártó oldalán 200 euro. Szóval az ár kifejezetten jónak tűnik 40 alatt.
-
cinemazealot
addikt
Az árukereső sajnos valóban nem enged szűrni a UPS kimeneti jelalakjának tiszta szinuszos mivoltára, de ha szöveges szűrőbe beírod, hogy "tiszta", akkor a találati lista máris közelebb áll a valósághoz... persze bele kell olvasni az egyes leírásokba is és tisztában kell lenni azzal, hogy pl. a "tiszta és stabil teljesítmény" vagy a "tiszta kimenet" nem egyenlő a tiszta szinuszos jelalakkal.
Egyébként ahogy nézem, INFOSEC E2 LCD 600VA személyében újabb tiszta szinuszos versenyző került a 40k alatti ligába.
-
minas
aktív tag
válasz
Cs1csó #11875 üzenetére
OK. Olvasom...
Azt hiszem egyenlőre az olcsóbb megoldást fogom választani inkább, a pc értékéhez közelítő (erősebb akkuval) linkelt sps szünetmentes bár jó megoldásnak tűnik, nem biztos, hogy nekem most reális lenne. Az akku tárolásához meg nem is nagyon van helyem (főleg takarásban) a számítógép környékén.
Mindegy, már most kicsit jobban képben vagyok, köszönöm. -
Cs1csó
titán
RÖVIDEN: Ha valaki nem akar sokat rákölteni akkor egy kvázi szinuszosat kell venni beépített akkuval (igény szerint szoftveres vezérléssel USB-n)
Amúgy ez is egy megoldás: Akku nélküli UPS (akkut vagy akkukat külön kell venni) SPS SOHO 600 [link]Ez kb. 30 ezer már 5 ezerért van 9Ah-ás akku és ez a soho tiszta szinuszos. Persze ez nem annyira elegáns megoldás - keress képeket róla - persze ha van hely pl. valami szekrény alj vagy egyéb mód hogy ne legyen szem előtt egy bazi nagy akku akkor okés.
-
Cs1csó
titán
A legjobbtól haladok lefelé:
1. online (legjobb de drága)
2. line-interaktív (az offline-hoz áll közelebb de annál jobb)
3. offline (legkevésbé ajánlott de alig van már ilyen)Itt egy kis leírás: [link] a cikk alatt elérhető még legalább 2 leírás ajánlom azt is a figyelmedbe, ha ezeket elolvasod félelmet tudás birtokába fogsz kerülni.
tiszta szinuszos line-interaktív ár/értékben a legjobb lenne.
-
minas
aktív tag
válasz
Cs1csó #11872 üzenetére
Igen ez rejtély, illetve bizonyos ellentmondás is. A piacon - mondjuk így szinte csak - aktív pfc-s tápok vannak, ezzel szemben az otthoni 10-20-30 ezres kvázi szinuszos szünetmentesek elvileg ehhez nem ajánlottak. Mert azért valljuk be, az otthoni pc-k mellett nagyobbrészt semmilyen szünetmentes nincs, nemhogy színuszos. Aki egy kicsit is akarna valami "védelmet", az a fenti szegmensből válogat(na), és a töredék az, akinek drága a gépe és a szünetmentese is ennek megfelelő. De akkor mire jó a kvázi színuszos tápegységek tömkelege? Ha a mai otthoni gépekhez alapvetően nem az igazi?
Azért nem nagyon szeretném a tápot sem kifektetni, akármennyibe is kerül."így maradt mondjuk 20-ra már azért jóval könnyebb MANUÁLISAN rákeresni hogy tiszta szinuszos e"
Elvileg ez így ok lenne, ha a leírásban erre vonatkozó specifikáció szerepelne, de nagyrészt valahogy erre nem nagyon tartják fontosnak kitérni, hacsak a gyártó oldalán nem.Egyébként melyikre szavaznál? Standby, vagy line interactive?
-
Cs1csó
titán
Ez a legnagyobb rejtélye az OTTHONI UPS piacnak.
Azaz az OTTHONI PC-k nagyobb része aktív PFC-s táppal rendelkezik(ÁRUKERESŐ: 870 AKTÍV és 69 PASSZÍV tápot tart nyílván SŐT A PASSZÍV TÁPOK 99% GAGYI MÁRKÁJÚ 15 EZER FORINT ALATTI TERMÉK) (az ősöreg gépekről most ne beszéljünk) ellenben az OTTHONI UPS-ek nagyobb része nem tiszta szinuszos (amit HIVATALOSAN nem "szeret" az aktív PFC-s táp) Logikus lépés lenne, hogy az eszköz amit gyártunk (UPS) DÖNTŐEN aktív PFC-s táppal szerelt gépekkel fogják használni ezért CSAK TISZTA SZINUSZOS legyen. A vicc, hogy a másik nagy szegmens a keringető szivattyúk megvédése az áramszünettől ezek pedig KIZÁRÓLAG CSAK a szinuszosat szeretik, tehát MIATTUK is csak tiszta szinuszosat kellene gyártaniuk.
MIÉRT NEM???? 2 OKA VAN (szerintem)
1. mer ÓCSÓÓ az elektronika beléjje!!! jó az a parasznake!!
2. mert rájöttek hogy ÁLTALÁBAN egy kvázi szinuszos is eldöcög az aktív PFC-s táppal (lásd azt a parasztot (engem ) még neki is eldöcög.Egyetlen olcsó tiszta szinuszos UPS van 40 ezerért Kstar MicroSINE de ugye az meg valami KÖZGAZDASÁGILAG megmagyarázhatatlan okból ELFOGYOTT. (valamiért veszi a paraszttya!! ??? Ez egy nagyon elcseszett piaca az elektronikának.
(nem vagyok nagy tudor de négyszögjel elvileg a kvázi szinuszt jelöli bocs ha rosszul tudom majd a profik kijavítanak ha ezt olvassák - előre is köszönöm, nem akarok senki tévedésben tartani)
Kár, hogy közvetlenül nem lehet az árukeresőn tiszta szinuszosra keresni de tegyük fel van 8 feltétele az általad keresett UPS kiválasztásának és mondjuk van 500 fajta de csak 6-ra tudsz rákeresni akkor az így maradt mondjuk 20-ra már azért jóval könnyebb MANUÁLISAN rákeresni hogy tiszta szinuszos e mint 500-at végignyálazni.
-
minas
aktív tag
válasz
Cs1csó #11870 üzenetére
Köszönöm
Láttam a beállíthatóságot az árukeresésnél, de pont olyan opciót, mint a kvázi színuszos/színuszos opció, nem. És ahogy nekiálltam olvasgatni, ez bizony nem lényegtelen tulajdonság, mert nem kifejezetten ajánlott aktív PFC-hez a kvázi színuszos. Szóval ezért erre is hangsúlyt helyeztem (volna). Ezzel szemben az kérdőjeles, hogy a tápok túlnyomó többsége ma már inkább aktív PFC-s, miközben az olcsóbb szünetmentesek tömkelege meg valószínüleg kváziszínuszosak, ha jól hiszem. Olvastam régebbi teszteket, ahol még négyszögjeles volt a tesztelt szünetmentesek többsége, nagy valószinüséggel nem passzív tápos volt a teszt pc.
Próbáltam kicsit kiokosodni ebben, meg a topográfiában, de még nem igazán tiszta a kép.
Szóval mégsem kizáró ok?
Aztán meg olvasgattam hirtelen az offline/standby, meg a line interaktív topológiáról, technológiáról és működésbeli különbségről....
Összességében nekem egy érdekes, hogy tudjon működni együtt a géppel a szünetmentes és legyen időm lekapcsolni. Annak semmi értelme, hogy áramszünet esetén vagy a kis kapacitás miatt, vagy más okból ne lássa el a pc-t energiával.
Aquá-t ismerem, az alaplap is pl. onnan van.
Az is nagy segítség és támpont, hogy ezek szerint nekem legalább 600 voltamper kell.
-
Cs1csó
titán
Az árukeresőn azzal kell gazdálkodni ami van, mármint keresési paraméterekben, sajnos ennél csak rosszabb a többi termék összehasonlító oldal pl. argep stb.
Ami fontos, hogy itt kb. az összes hazánkban forgalmazott UPS megtalálható:
Tippek a kereséshez:
- ÁR - 20 ezer forint alatti UPS - 0 - 20 ezer forint között a csúszka
- VA - 600VA-től felfelé (600VA kb. 300W tartási teljesítménnyel párosul ennyi legalább kell sőt akár szűkíthetted a felső határt is mondjuk 600 - 800 vagy 600 és 1000 közöttire
- TÍPUS (offline-t kizárnám inkább a line-interaktívakban gondolkodj ilyen árban)
- HATÁSOS TELJESÍTMÉNY - ez eléggé hullámzó de mondjuk itt is lehet 300 és 500 W közé belőni (ez elég hullámzó úgyhogy ezt csak a végén használd ha túl sok a termék)
- KIMENŐ FESZÜLTSÉG - ezzen nem szoktam foglalkozni de ezt is be lehet értelemszerűen háztartási feszültség tehát max 230V (ezt sem feltétlen babrálnám )
- MÁRKA - ebben nem vagyok nagy tudor de ami ismertebb több termékkel is a piacon van akár ismertebbek a termékei stb. pl.: APC, FSP, CYBER POWER, EATON, KSTAR, GEMBIRD, (Pl. a SERIOUX-ról nem sokat hallottam itt a fórumon sem ez nem jelenti azt hogy nem jó de nem ismerem és nem is sok UPS-el van jelen HANGSÚLYOZOM a hazai piacon)Csináltam egy keresést neked (többet is kiadott de nem volt USB-s szoftveres leállítás vezérléses megoldásuk)
Maradt: [link]A kvázi szinusz vs. aktív PFS-s táp probléma a topik szent grálja, puding próbája az evés (nekem egy FSP Raider 550W-os táp vígan elvan egy APC Back-ups 1100VA BX-el
Az AQUA elég nagy cég van több boltja is elég normális áron is adják: [link]
Temészetesen nem feltétlen ezt és itt kell megvenni de legalább megfelel a paramétereknek:
- USB-s kommunikáció PC-vel (érdemes utánanézni milyen oprendszert támogat mik a funkcióik gondolom az boltnak amelyik árulja írsz egy emailt segítenek )
- 14 ezer forintért már kapható
- 600VA 300W
1db 12V-os 7Ah-ás akku van benne(nem egy erőmű de ekkora VA-W pároshoz okés, ez a gép alig fogyasztl IDLE módban talán 30-40W-ot (vagy annyit se) persze egy műszeres mérés pontosabb. -
minas
aktív tag
válasz
Cs1csó #11868 üzenetére
Az az érdekes, hogy az árukeresőn kutyafülére is lehet keresni, de azt, hogy "milyen színuszos", azt nem. És a modellek leírásánál se nagyon van, hogy milyen. Pedig ezek szerint ez az egyik legfontosabb paraméter.
A gép még az építés folyamatában leledzik, 130-150W a max. fogyasztás a tápegység kereső segédletekkel számolva, viszont a táp 300W-os lesz, ennél nagyobb nem kell, kisebb meg nincs, ami csendes és 85+ bronze.
Amúgy egy mATX H110 alaplap, intel kaby lake cpu (50W körüli TDP-vel), 1db 4GB ram, 1 db 2,5" hdd. 1 db 12cm házventi, táp. Ennyi.
Összeg? 15e-nél nem több. Ha létezik ilyen.
Amúgy mi tehet nagyobb kárt a gépben? Az áramszünet, vagy a kvázi színuszos táp? Általában pár percenként mentek, tehát nagy munkamenet veszteség nem ért eddig sem, ha elment az áram. De a mostani gép nem halt (még) bele, pedig pár év alatt volt jópár áramszünet, pláne kimaradás. Csak gondoltam mégis jobb lenne neki egy rendes lekapcsolásra való energia, vagy pár másodperces áthidalásra. Az az áramszünet esetén való több tízperces munka úgy látom inkább csak álom volt, úgyhogy nem is forszírozom. (azért ennyiből jobb a laptopom).
-
Cs1csó
titán
A gép főbb paramétereit meg tudnád adni:
- CPU, GPU, mennyi HDD, mekkora táp.- mekkora összeget szánná rá?
Például ez megfelelő, az árukeresőt érdemes használni ott lehet szűkíteni a keresést árra, teljesítményre stb. a nagyobb biztonság miatt keress USB-s csatlakozósat, szoftveres vezérléssel a leírásban.
[link] -
minas
aktív tag
cinemazealot: igen aktív PFC-s.
csicso82: A gép sokat megy, de nem vagyok mindig előtte. Az esetek többségében a közelben vagyok, tehát ha áramszünet esetén valami hangjelzést kapok, akkor tudok menteni és leállítani perceken belül. Áramszünet ritka, áramkimaradás gyakoribb. Esetenként az is előfordul, hogy mégsem vagyok a közelben, legalábbis annyira, hogy halljam a jelzést, így nem rossz, ha működne ez a magától lekapcsolás. De ez utóbbi kiküszöbölhető, tehát nem létkérdéses funkció.
Tehát akkor milyen szünetmentes tápra lehet szükségem? (jellegét és kapacitását illetően)
-
Cs1csó
titán
Igaz ott a pont, az zavart be, hogy nálam szoftver telepítése előtt - pl friss win telepítésnél akkunak érzékelni a szünetmentest - mert ugye az USB kapcsolat megvan.
Annyival módosítanám, hogy amennyiben sokszor magára hagyja az ember a működő PC-t akkor inkább USB-n szoftveres vezérlésű UPS-t vegyen.
-
Cs1csó
titán
+1 visszaolvasás
Igazság szerint az átlag otthoni PC-nek olyan UPS kell ami a pillanatnyi áramszünetet, és a feszültségingadozásokat (AVR funkció) kivédi, és ha tartós az áramszünet (3-5 percnél több) akkor egy USB kábeles összeköttetés segítségével egy program leállítja a gépet ez sem feltétlen szükséges tehát BUTA UPS (USB-s kapcsolat nélküli pl. FSP NANO) esetén magát a windowst lehet úgy beállítani, hogy akkumulátoros üzemmód esetén 3-5 perc után állítsa le vagy hibernálja a gépet(vagy manuálisan te magad állítod le mikor látod hogy elment az áram) ezek után már nem gond ha akár a szünetmentes is lemerül hiszen a cél a PC biztonságos leállítása sikerült. Erre kvázi szinuszos is ÁLTALÁBAN elegendő.
Hosszabb áramkimaradás kivédésére elsősorban fűtésrendszerek (radiátoros vízkeringetés pl. gázkazán vagy vegyes tüzelésű) keringetőszivattyújának további működésének a biztosítására ( ne hűljön ki a ház, ne robbanjon fel a kazán stb.) szükséges. Ebben az esetben követelmény a tiszta szinuszos működés és ha problémás helyen lakik az illető akkor érdemesebb valami akku nélküli tiszta szinuszos UPS-t venni és hozzá amennyi pénz rendelkezésre áll megfelelő mennyiségű 2-4 db utánaköthető akkut. akár 150Ah-at is. (Persze itt az is kérdés, hogy egy keringető szivattyú nem fogyaszt sok áramot emiatt nem kellene neki nagy Ah-ás UPS (csak a tiszta szinusz az alapkövetelmény) de akkor meg az a probléma, hogy ha sokáig tart az áramszünet akkor ez a kevés fogyasztásigény is lemeríthet egy kompakt szinuszos UPS-t amiben mondjuk csak egy vagy két 9Ah-ás akku van )
Otthoni rendszerekről beszélek tehát NEM szerverekről, lélegeztető gépről stb. azok más tészta.
Akinek ennél speciálisabb igényei vannak annak igazság szerint már aggregátor kell, akár UPS-el összekapcsolt formában - ehhez nem értek -
ZÁRÓ KÉRDÉS: Ha a gép előtt vagy mikor TARTÓSAN elmegy az áram pár perc nem elég, hogy manuálisan - SZABÁLYOSAN - leállítsd a gépet? Miért kell még 10-15 perc? Sajnos ezek a pártízezer forintos otthoni megoldások az első bekezdésben foglaltakra lettek kitalálva.
-
minas
aktív tag
Teljesen tájékozatlan vagyok szünetmentes tápok terén. Egy 150-200W-ot fogyasztó asztali pc-hez kellene valami, ami 30-60 percet bír, de már az is jó, ha 10-15 percet áthidal.
pl. egy ilyenbe APC Back-UPS BK350EI hol és mennyiért lehet akkut venni? Ez alkalmas lehet a célra? Vagy tudok ajánlani valamit 10e alatt? -
Laci.M
senior tag
válasz
cinemazealot #11858 üzenetére
- Pontosan milyen tévékről (a Tiéd és a lenti) és milyen világítótest(ek)ről beszélünk?
Az én TV-m: UE48J6200, a lenti UE40F6500. A lámpákban semmi extra nincs, talán halogén izzós normál E27-es égő van a lépcsőfeljáróban. A Sony HIFI-re is kikapcsol a TV amikor ki vagy bekapcsolom.- Illetve honnan tudod, hogy a TV-d PWM tápegysége tilt le?
Ezt csak gondolom, mivel elmegy a kép, a LED visszajelző is majd 1 másodperc után visszajön. Véleményed szerint nem a tápegység a ludas? Én másra nem tudtam gondolni, a külső zavarokat meg kéne fognia a tápnak.- PWM tápegység alatt kapcsolóüzemű tápegységről beszélünk?
A Pulse With Modulation az a kapcsoló üzemű nem (tudom szóról szóra impulzus szélesség modulációs)? Szégyellem, mert tudnom kéne de nem volt még rá szükségem munkám során, a tanult tananyag pedig már megkopot..- Ez külső vagy belső tápegység?
A sima beépített tápja a TV-nek, tehát belső- Megfelelően van árnyékolva?
Samsungék ahogy kiadták úgy van, szerintem a minimális mennyiségűvel van ellátva. Föld nem megy a TV-nek egyébként. (az emeleten nincs is kiépítve a védőföld)A távolságok miatt én kizárnám az EMP-t, de végülis ki tudja... Legközelebb azt fogom megnézni, hogy kihízgálom a külső kábeleket, nehogy földhurok okozza a problémát. (HDMI, AUX, antenna, külső winyó... - Eddig valahogy ez nem jutott eszembe
-
cinemazealot
addikt
válasz
Laci.M #11857 üzenetére
Én lehet, hogy egy normális UPS-be ugranék bele e helyett, bár az nyilván nem ez az árkategória. Az persze kérdéses, hogy bármelyik olcsóbb UPS-nek van-e, illetve van-e olyan jó zavarszűrője, hogy kivédje ezeket a tranzienseket, amiktől a TV-d beadja az unalmast.
Egyébként pedig az is elképzelhető, hogy nem a hálózatban keletkezik káros impulzus, hanem a lenti eszközök valamelyike olyan (még ha kis mértékű) EMP-t generál, amire a TV-d érzékeny.
- Pontosan milyen tévékről (a Tiéd és a lenti) és milyen világítótest(ek)ről beszélünk?
- Illetve honnan tudod, hogy a TV-d PWM tápegysége tilt le?
- PWM tápegység alatt kapcsolóüzemű tápegységről beszélünk?
- Ez külső vagy belső tápegység?
- Megfelelően van árnyékolva?Lehet, hogy (egy próba kedvéért) csak be kellene bugyolálnod alufóliába ezt a tápegységet (amennyiben ez megoldható) és megoldódna a probléma.
-
Laci.M
senior tag
válasz
Laci.M #11740 üzenetére
Sziasztok,
Elősztori: [link]
Vettem egy ilyet: [link]
Sajnos a probléma továbbra is fennáll, igaz keveset de használ, mert kevésbé érzékeny. Hogyan tudnék továbblépni? Tartsam meg ezt, vagy inkább váltsak UPS-re?
A 14 napból még van időm, úgyhogy vissza tudom küldeni, hogy nem működik megfelelően.
Üdv: Laci
-
-
cinemazealot
addikt
válasz
bandi20 #11853 üzenetére
Igen, USB összeköttetéssel néhány UPS-szel erre is képes lehet. Ha erre nincs szükséged (mert pl. már túl sokba kerülne), akkor is bármelyik min. 300 W-os UPS jó lehet Neked, csak ugye azok nem lesznek olyan okosak, hogy automatikusan lekapcsoltassák a NAS-t.
-
eszakas
őstag
válasz
bandi20 #11853 üzenetére
Szia.
Igen a NAS képes rá ha össze van kötve a megfelelő eszközzel /egy külön adatkábellal/. Nekem APC CS650-re van kötve egy syno 216play nincs összekötve adatkábellal. Lemerítés alkalmával 3 órát bírta egy rúter és egy swich társaságában és még így sem merült le az akku. -
bandi20
aktív tag
válasz
cinemazealot #11852 üzenetére
Bocsi a Nas típus syno 218+ , kulso táp van hozza , ami azt hiszem 60w os! BAr az adatlap szerint 17,23 w egy vinyoval a fogyasztás ! , Ugy érted hogy a nast lekapcsolja e áramszünet esetén? A válasz , miert tudnak ilyet? Nekem elso gondolatra az volt a terv, hogy a pillanatnyi áram szünetet kibírja es ha 5 percnél hosszabb akkor meg van ido le kapcsolni! De ha ezt magától megtenne az csúcs lenne !
-
cinemazealot
addikt
-
bandi20
aktív tag
Sziasztok! Vettem egy nast es azt szeretnem egy szunetmentesre kötni, de teljesen amatőr vagyok a kérdésben , ezért kérnem a segítségeteket, menne bele meg a 8 as switch , es a telekom által adott ONT is , lsz ha tudtok konkrét típust írni , max keret 25 ezres ! Koszi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Milyen videókártyát?
- Fujifilm X
- Google Pixel topik
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Futás, futópályák
- Tesla topik
- Ömlenek majd az iPhone-ok az indiai futószalagokról
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- E-roller topik
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 4060Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A50/Samsung Galaxy A51/Samsung Galaxy A52/Samsung Galaxy A53
- Bomba ár! HP Elitebook 850 G7 - i5-10GEN I 8GB I 256GB SSD I 15,6" FULLHD I Cam I W11 I Gari!
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB Rampage SHIVA Zalman 600W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest