Hirdetés
- Dedikált NPU-t tervezne az AMD?
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Milyen Android TV boxot vegyek?
- Nubia Red Magic Astra - táblajáték
- Mini-ITX
- Autós kamerák
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Házimozi belépő szinten
- Bővíti a Strix Halo kódnevű dizájn képességeit az AMD
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- Apple MacBook
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Huawei Mate 10 Pro - mestersége az intelligencia
Új hozzászólás Aktív témák
-
hm10p
kezdő
válasz
yodamester10 #27099 üzenetére
Nagyon korlátolt a memóriád, olvasd vissza magadat! "És szerinted ki venné meg a P30 at vagy a P30 PRO-t vagy netán ha megjelenik a Mate 30 PRO-t ha a 2 éves telefon ugyan olyan jó képeket készít vagy jobbat?Ez üzletpolitika vagy beéred ezzel vagy vegyél 2 évente új telefont.Szerintem kár ezen rugózni"
Aztán azt is olvasd el, hogy a fórumtársak, miként reagáltak a "szakmai hozzászólásodra" és gondolkozz el egy kicsit, hogy kinél van a baj. Nekem nem a telefonról írt véleményed nem tetszik, hanem a folyamatosan egyre jobban elpofátlanodó primitív személyeskedésed.
-
yodamester10
őstag
-
quint
aktív tag
Kedves Mátyás!
Nagyon köszönöm a gyors válaszát és a tanácsait. A javasolt szoftveres lépéseket már a levelem megírása előtt megtettem, úgy mint:
1. Visszaraktam a 8.0-ás rendszert, kipróbáltam a kamerát, az AOD-t, a rendszerértesítéseket, és a vásárláskori állapotnak megfelelő jó eredményeket kaptam.
2. Ismét engedtem frissülni a telefont 9.0-ra, majd teljes hard reset után ismét a levelemben jelzett elfogadhatatlan eredményeket kaptam.Gondolom az egyértelmű, hogy az 1. pont kizárja a hardveres meghibásodást, tehát marad a gyári 9.a-ás firmware problémája. Ezzel viszont nem akarom önző módon terhelni a szervizüket, bőven elegendő részemre és világszerte több millióra tehető sorstársaim számára, ha mielőbb kiadják a 9.0 olyan frissítését, amellyel egy negyvenezer forintos telefonnál jobb képeket lehet készíteni.
Természetesen ezzel nem kívánom leszólni a Huawei magyarországi szervizének szoftveres munkatársait; amennyiben képesek megírni egy jobb kameraszoftvert, úgy tőlük is örömmel vesszük a frissítést, és melegen fogjuk őket ajánlani az anyacég fejlesztői csoportjába is.
Csókol anyád, Zoli.
-
válasz
yodamester10 #27076 üzenetére
Ezek után szerintem senki, legalábbis én biztos gyártót cserélnék
-
hm10p
kezdő
válasz
yodamester10 #27092 üzenetére
Rosszul látod yodamester10!
A bölcsesség ugyanúgy, mint a tárgyilagosság nem az erősséged! Őstagi tévedésednek egyetlen oka van csupán, mégpedig az, hogy minden egyes eddigi telefonomhoz más-más nick név dukált
, de ez téged ne nagyon zavarjon.
-
pistabyte
tag
Nekem nem küldtek semmi válaszlevelet. Lehet kicsit haragudnak,hogy Donald Trumpnak adtam ki magam?
-
hm10p
kezdő
Nekem is van ilyenem!
Mátyás (Huawei)
Jun 17, 15:49 CEST
Tisztelt H..... Mate!
Köszönjük, hogy felkeresett minket és köszönjük a visszajelzést!
Az üzenetét továbbítjuk az illetékeseknek, és mielőbb megoldást fogunk erre találni.
Addig amit tudunk ajánlani, hogy végezzen teljes adatmentést és csináljon egy gyári adatok visszaállítását. Elképzelhető, hogy az előző szoftverből maradt töredékfájlok okozzák ezt a kellemetlenséget, amit megold a gyári adatok visszaállítása.
Bármi további kérdése vagy visszajelzése lenne forduljon hozzánk ismét bizalommal!
Üdvözlettel,
Mátyás
Ügyfélszolgálati MunkatársA hatályos jogszabályoknak megfelelően kötelességünk tájékoztatni, hogy
amennyiben fenti válaszunkat nem fogadja el, a területileg illetékes
Békéltető Testülethez, vagy az illetékes Járási hivatalhoz fordulhat,
az aktuális listát a következő linken találja:
http://bekeltoto.huawei.hu
illetve ezek listáját az alábbi linken: http://jarasinfo.gov.hu/jarasok-listaMátyás munkatárs ma nagyon dolgos kedvében van!
-
hm10p
kezdő
válasz
yodamester10 #27076 üzenetére
Szerintem fuss neki még egyszer és újraolvasás után próbáld úgy értelmezni, ahogy én írtam, igaz nem te voltál a címzett.
A te értelmezésed szerint, ha vásárolok egy igényem szerinti használati eszközt, jelen esetben egy telefont és azt gyárilag utólag rendszerfrissítés okán szándékosan szoftveresen lebutítják, felesleges azon - megfogalmazásod szerint "rugózni", - helyette eszi, nem eszi, üzletpolitikai elven fogadjam el vagy - vegyek helyette új telefont.
A te elégedettséged - vagy talán a beletörődő igénytelenséged a minőségromlás tekintetében - a te magánügyed, de ne akard ezt kivetíteni másokra sem ajánlás, sem pedig felesleges okoskodás formájában.
A személyeskedő "rugózást" pedig visszautasítom, ezt a minősítő kifejezést használd lehetőleg szűk családi körben, ha ezt ott elfogadják.
Ja, és csak jó indulatból nem feltételezem, hogy a Huawei ügynöke vagy ... -
quint
aktív tag
válasz
yodamester10 #27076 üzenetére
"És szerinted ki venné meg a P30 at vagy a P30 PRO-t vagy netán ha megjelenik a Mate 30 PRO-t ha a 2 éves telefon ugyan olyan jó képeket készít vagy jobbat?"
Ezzel nagyon nem értek egyet. Sőőőt! Pont azért kell minden lehetséges közösségi fórumon szóvá tenni a Mate 10 Pro lerontását, hogy az adott gyártó leendő vásárlói tudják, ők is simán szopóágra kerülhetnek. Aztán így hamar eldönthetik, hogy akarnak-e zsákbamacskát venni 2-3 százezerért.
Kábé borítékolható, hogy nem akarnak. És akkor hoppácska, visszaesnek az eladások, ami egy gyors jelzés a gyártónak, hogy nem illik szopatni a vevőit.Két kiegészítés:
1. A problémák szempontjából édes mindegy, hogy szándékos szopatásról van szó, vagy egyszerűen csak elbénulta a gyártó az új szoftvert. Az mindenképp szemétség, hogy közel fél év múlva sem javítják a kifogásolt problémákat. És nem lehetetlen dolgokról van szó, hiszen csak arról van szó, hogy az előző verzió látványosan jobb volt.
2. A gyártó felé való jelzés fontos, csak könnyedén lekaksizhatják, mert nagy hullámokat nem ver. Ugyanígy nem sokat jelent az sem, ha a Mate 10 Pro szakmai topikjaiban jelennek meg a hírek, mert a leendő P30, Mate 20-30 stb vásárlók 99 százaléka nem fog ezekbe beleolvasni. Tök más, amikor a gyártó, a termékeivel foglalkozó és a mobil fotós facebook csoportok vannak teleszórva az ilyen jelzésekkel. Azzal be lehet fosatni sokkal nagyobb fiúkat is.
-
zoleeno1
veterán
válasz
#49913699 #27080 üzenetére
+1. Ertem én, hogy ezek is problemak, de nincs a készüléknek semmi féle hw-s tipushibaja, ami nem kis szo! Hirtelen nem is tudnek felsorolni ezen kivul masik gyartot/tipust, aminel ne lenne valami. Sokkal jobb, hogy a kamera miatt sirunk, mint hogy behalt az alaplap egyik naprol a másikra rossz ragasztas miatt, forrosodik az akku es fele annyit sem bir 1 ev utan, sargul a kijelzo, stb-stb.
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
Iomega #27079 üzenetére
Szerintem az a szervizes nem állna meg a lábán, sem a munkahelyén már, ha a megkérdezésem nélkül valamit is frissítenie az autóim szoftverében és ezzel visszavenne a teljesítményből.
----------(#27081) 485
Erre pontosan nem tudok sorrendet felállítani. iphone, mi9, s10 szinte fej fej mellett vannak, nagyon aprók itt az eltérések már. A mate meg valahol kullog lekörözve...
-
#49913699
törölt tag
Egyébként szerintem örüljünk, hogy más probléma szerencsére nincs a telefonnal. Nagyon jó készülék, meg így is. Egyébként a képekre visszatérve.. Azt már jópár hónappal ezelőtt, a 9.0 telepítése után láttam, hogy a kamerával valami nem oké beltérben, míg korábban teljesen korrekt volt számomra, azóta mossa a részleteket. Viszont ugye, felraktam ezt a 3 képet, m10pro VS honor 9 lite. Meglepett, hogy a fehéregyensúly is szar lett,fátyolos a kép. Visszanézve a pár héttel 1-2 hónappal ezelőtti képeket, ezeket nem tapasztaltam. Létezik, hogy valamelyik utolsó 1-2 biztonsági frissítés esetleg tartalmazott valami csalafinta kamera algoritmust, amivel tovább lett butítva? Nem akarok itt tényleg lincs hangulatot kelteni, de valóban az korábbi képeimen legalább a fehéregyensúly rendben volt
. -
Iomega
addikt
válasz
yodamester10 #27076 üzenetére
Ez így nem állja meg a helyét. Mondjuk veszel egy új autót, viszed vissza kötelező szervizre, majd kihozod a szervizből, elindulsz, kezdesz gyorsítani, érzed, hogy nem úgy húz, mint korábban. Később kiderül, azért érzed gyengébbnek, mert szoftveresen kicsit visszavették a teljesítményt. Majd az új modell hozza azt a szintet, amit az előd modell is tudott. De te nem akarnád még lecserélni, mert....
-
KZP
őstag
válasz
yodamester10 #27076 üzenetére
Ja, akkor az normális, hogy a frissítések után szarabb lesz a képek minősége? Azt még valahol meg lehetne érteni, ha maradna olyan, amilyen volt, de hogy lebutítják?
-
yodamester10
őstag
És szerinted ki venné meg a P30 at vagy a P30 PRO-t vagy netán ha megjelenik a Mate 30 PRO-t ha a 2 éves telefon ugyan olyan jó képeket készít vagy jobbat?Ez üzletpolitika vagy beéred ezzel vagy vegyél 2 évente új telefont.Szerintem kár ezen rugózni
Én most is elégedett vagyok a tudásával a sebességgel és főleg az üzemidővel. Részletre szoktam szolgáltatós telefont venni,ha ősszel jön jobb akkor csere,mindegy milyen márka.
-
Kiskutya
veterán
2018-as p smart megkapta a 9.1-et kíváncsi vagyok mi mikor kapjuk. Azért az durva hogy egy alap telefonon újabb a rendszer....
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
robee19 #27070 üzenetére
De azért valljuk be hetek óta ennyiről szól a fórum.....
Nyilván, mert egy topik hónapokig, talán 1 évig is jól pörög, aztán leül, akkor éled fel, ha gondok vannak. Azt senki nem fogja szajkózni, ha tökéletes a telefonja, pedig jobb lenne. Illetve jobb lenne inkább azt olvasni, hogy mennyi előrelépés történt, hát lóf..sz, semennyi, pedig az nyílt titok, hogy ennél ócskább hardveren is elfutna a rendszer, de abból nem élnének meg a gyártók és az nekik nem opció, hogy egy lassan 2 éves készüléket te megelégedéssel használj.
Mint írtam, van mi9 telefonom is, közel 400 ezret gurít antutu-ban, sőt youtube-on már 410k körüliek is vannak, olyan k...va gyors rajta minden, mint a hétszentség, de mégsem annyival, mint a mate 10 pro, amiben fele ilyen erős a hardver, szóval csak azt akarom írni, hogy a technika fejlődik és azt el kell adni és minden áron, pl így, hogy elcsesszük a kamerát, meg a hangminőséget, aztán majd jön a többi, mikor látványosan lassabb is lesz etc...
De hátha a sok panasz után mégis javítanak rajta, ha meg nem, hát ez van...készülék csere.---------------
(#27067) hm10p
Ez egy frankó megfogalmazás volt.
-
#04441088
törölt tag
Ha valaki tud szépen, hosszan fogalmazni homárblogra kuldhetne.
-
P1eTr0
aktív tag
Én is csatlakoztam az üzenetküldők táborába. Hátha
-
Buckey
őstag
Én is írtam, de hogy lesz-e valami a dologból, azt nem tudom. De szerintem nem.
Esetleg, a sajtó és a fogyasztóvédelem is foglalkozik vele, talán akkor van esély.
[(#27070) robee19 ] , na, én épp ezért sem vettem, és veszek samsungot. Az is egy ilyen gyártó.
Konkrétan elment a kedvem az okostelefonoktól, hiszen annyi pluszt nem adnak, amennyibe kerülnek, és egy frissítéssel szinte leamortizálják.
Van butatelefonom, telefonálni elég, veszek 100-150-ért egy fényképezőt, a netet meg otthon elintézem. Nem vagyok olyan fontos és nem vagyok annyira kíváncsi, hogy folyton a neten lógjak. Facebookom nincs, úgyhogy ez is kilőve. -
robee19
tag
Szóvá tenni egy dolog, ez megtörtént. De azért valljuk be hetek óta ennyiről szól a fórum.....
Egyébként elárulom, ezelőtt egy Galaxy Alphám volt, a híres Samsung konkrétan bedobta a fiók mélyére mert túl jól sikerült és nem fogytak a későbbi telefonok. Elfelejtették rá a főverzió frissítést is kiadni, pedig kb mate10pro értékben volt akkor. -
fdisk
őstag
válasz
zoleeno1 #27065 üzenetére
Én ezt írtam! 😂
Tisztelt Support!
Az android 9-el érkezett egy nem várt dolog is.
Mégpedig az hogy a kamera, azon belül is a fényképező egy kalap sz@r lett, az Oreohoz képest.
Életlen, sokszor elmosódott részletek jellemzik az új rendszert.
Elhiszem hogy az új modelleket el kell adni, de ezt ne a Mate 10 pro tulajdonosok kárára tegyék.
Elég szánalmas hogy ilyen lépéseket szándékosan tesz a gyártó.
A " csináljon gyári visszaállítást és társaik javaslatait " nem kérem válaszban.
Ezen már túl vagyok. És továbbra is tűrhetetlen a képek minőség.
Tájékoztatást kérek hogy szándékozik-e a gyártó javítani ezt a nem elhanyagolható hibát, ha igen, mikor?
Tisztelettel : Egy dühös felhasználó -
Blero2
tag
válasz
Takiatika76 #27062 üzenetére
9.0 alatt már nem működik sajnos. Nekem (is) hiányzik.
-
hm10p
kezdő
Írtam én is a HUAWEI támogatói felületére, az érdemi reagálás nagy valószínűséggel elmarad.
Amióta a Mate 10 Pro megkapta a 9-es rendszerfrissítést, azóta nem lehet egy joggal elvárható, normális fotót sem készíteni vele. Az android 8-as állapotához viszonyítva a fotózási képességek terén fényévekkel zuhant vissza. A vásárlásakor az egyedülien döntő szempont az agyon reklámozott kiemelkedő fotózási tudás volt, nem kevés pénzért. A készülék jelenlegi állapotában - arra a célra amire vettük - minőségi fotózásra nem alkalmas. Nem kevés bosszúsággal kell azzal szembesülnünk, hogy, gagyi kategóriába tartozó, olcsó készülékkel élvezhetőbb képek készíthetők.
A terméktámogatás céljának az kellene lennie, hogy a frissítések az adott állapothoz mérten pozitív előrelépést jelentsenek, nem pedig botrányosan vissza, vélhetően szándékosan - nem felhasználó barát - üzletpolitikai furfangok miatt.(Bosszantó, hogy a korábban nyugállományba helyezett LG G3-asomat azért kellett egy új akkumulátorral aktív állományba helyezni, hogy normális képeket lőhessek.)
-
fdisk
őstag
No, én is írtam nekik. 😁
-
pistabyte
tag
köszi. irtam nekik emailt, remélem reagálnak rá. Ami irtam :D
Hi my name is Donald Trump. There is a problem with the camera. The previous 8 android has no problem with the image quality of the camera. Please provide a software patch for your camera software, otherwise America and Europe will definitely exclude huawei products. Yours sincerely, Donald Trump. U.S. President
-
Takiatika76
csendes tag
Üdv!
Egy kérdésem lenne, mégpedig a főképernyő hátterét lehet e véletlenszerű váltásra állítani, mint például a zárképernyő magazin feloldását? -
pistabyte
tag
válasz
zoleeno1 #27056 üzenetére
igen valoban igy van. inkabb valami megoldast kellene keresni a kamera szoftveres javitasara. nem e a service menuben kellene valamit allitani? mivel szoftveres hiba es nem hardveres, ezert biztos van ra valami megoldas, nem hiszem hogy csak es kizarolag az a megoldas letezik amivel visszarakjuk 8-as droidot, foleg hogy idovel ugy is vissza fogja magat upgradelni 9-re.Meg a play aruhazban is van 1000 kamera program, csak akad koztuk egy jobbfajta a gyari kamera szoftvernel.
-
Gyugyu1987
tag
Sziasztok. Feldobta a Hisuite a 300-as fw lehetőségét. Annyit ír: improves the stability of backup and restore, improves user experience.
-
Buckey
őstag
Akkor én is nyavalygós vagyok, mert nem azt kaptam, amiért fizettem.
Elvileg egy csúcskategóriás telefont vettem, amiért joggal vártam el, hogy a „kiszolgálása” is csúcskategória legyen.
De nem, még az „egyszerű” kiszolgálást sem kaptam, kaptuk meg, sőt, még rontottak is, hogy a következő készülékükkel még nagyobb legyen a kontraszt.Azért szerencse, hogy én „csak” 109 ezerért kaptam mindenféle kedvezményekkel együtt, így akkora kár nem ér eladáskor. De akkor sem ezt vártam el ebben a kategóriában!
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
#49913699 #27018 üzenetére
Na, ezt csak most olvastam. Kár volt. Ez már nem is gáz, az túl enyhe kifejezés, hogy ennyire ocsmány lett a kamera minőség.
-------Még annyit az előzőhöz, hogy én fent nem olvasom a témacímben, hogy ide csak "csonting benyalunk a huawei-nek, bármilyen tapló is a cég" hozzászólásokat lehet írni.
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
zoleeno1 #27051 üzenetére
Ha ezzel rám céloztál, meg a többikre, akiknek ez nem tetszik, akkor ugyanaz a válaszom, ha elfogadod, hogy szopatnak, ám tedd azt. A nyavalygás szó jelentése teljesen másban merül ki, pl user error, ha valamihez valaki totál hülye és emiatt napi szinten ír.
Ez, mint írtam, valós és főleg g..ci probléma a hüvely részéről, két dolgot tehetsz. Vagy elolvasod, nem csak az én "rinyálásom", vagy görgetsz, mert lesz még emiatt hozzászólás.
------------(#27052) Bodor
Szerencsére (már régóta) nem okoz gondot, hozzáteszem, keményem megtanultam és dolgoztam ezért, a mate 10 mellett itt van ez, meg egy xs, meg mi9 is. Sajnos eléggé mobilbuzi (is) vagyok.
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
Én pontosan ezt írtam, amit most te, csak épp odaírtam, hogy a nyavalygás elég erős azoknak, aki ezt szóvá tette. Senki nem ezért vett ilyen telefont!
Nekem se a hüvely, se egyik cég se döntsön úgy, hogy telefont kell cserélnem, vagy az időmet elcseszve, visszalépve egy korábbi OS-re használjam a telefont, mert ott még jó volt.
Ez nálam minimum 3 óra belakással, ennyi idő alatt én megkeresem ennek a telefonnak az újkori ára "nagy részét". -
Bodor
veterán
Azt gondolom, hogy nagyrészt egyetértek az álláspontoddal, elmehet a huawei a búsba, ha tudom hogy ez lesz, nem veszek egy évvel ezelőtt 210.000 forintért tőlük, akkor még szinte flagship telefont. 8-on szerencsére azért nem alsó-közép kategóriás gagyi mobil képessége van a kamerának.
Viszont stnorcy kolléga szapulása szerintem nem jogos, mert sokan vagyunk úgy, hogy nem feltétlenül szeretnénk, vagy nincs anyagi lehetőségünk csak azért telefont cserélni, mert a 9-es verzióval elrontottak egy csomó mindent. Személy szerint egyébként nekem semmi olyan fontos újítás nincs a kilencesben, amiért hiányozna a 8-as után...
Ha valaki a jelenlegi feltételek, állapotok szerint a legtöbbet szeretné kihozni a telefonjából, akkor eléggé ajánlott visszatérni a 8-as verzióhoz, és a kolléga csak ehhez nyújtott ( többek között nekem is) segítséget, amit köszönik is neki! -
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
stnorcy #27041 üzenetére
Jah, a lófaxt! De főleg erre a kommentre.
Itt nincs semmilyen mérlegelés, nyavalygás meg aztán végképp nem!
Ez ugyanis jogos felhördülés, egyszerűen ez a buzi cég rákényszeríti a tulajokat, hogy visszalépjenek egy "elavultabb" rendszerre, ha jó képeket akarnak csinálni, holott 9-re a kamera minőségének tovább kellett volna javulni, nem egyenlővé tenni alsó-közép kategóriás gagyi mobil képességével.Tehát, nem elég, hogy elcseszték a kamerát, de feleslegesen rabolják a tulajdonosok idejét, a 8-ra való visszatelepítéssel, és a telefon újra belakásával, ami nem két perc, ráadásul a 9-cen a dac minősége is tovább romlott, mondjuk soha nem volt az élbolyban, de legalább azt is sikerült elb...niuk DIREKT!
Vagyis, már bocs, de a tkm fog itt mérlegelni, ahogy írod, egyszerűen megérdemlik, hogy totálisan ki legyenek irtva, még ha nem is ez az ok, amiért folyamatosan seggbe rakja őket lassan mindenki.
Ha neked van időd erre, hogy ezzel szopassanak, hogy egy régebbi rendszert használj csak a kamera miatt, akkor telepítsd újra és újra egy darabig..., merthogy megtalálják a módját, hogy egyik nap a háttérben frissülni fog, az hétszentség. Tehát, aki ezt szóvá tette, az nem nyavalyog, hanem elvárja, hogy ez a telefon még mindig frankón működjön és ne a hüvely döntse már el, hogy kb meddig használd ezt a készüléket, vagy ha ezek után mégis használod, mert nem veszel újabbat, akkor használd így... direkt elcseszve...
-
Bodor
veterán
Én is szerencsésen visszaálltam 8.0.0.157(C432)-re, (a kolléga leírása alapján), egyelőre minden szépen fut, pár alkalmazást kellett csak újra feltenni. Teljesen látható, hogy szebb képeket lő a kamera alap beállításokkal is, és úgy tűnik, hogy végre a naptár esemény emlékeztetők és a messenger üzenet értesítések is időben jönnek!
Nagyon nem szeretném, hogy automatikusan frissítsen a készülék pitére, ezért a Beállítások/Rendszer/Rendszerfrissítés alatt az éjszakai frissítést kikapcsoltam, ahogy a fejlesztői beállításokban a redszer automatikus frissítést is. Az alkalmazások között a Rendszerfrissítés alkalmazásnál megtagadtam az engedélyt, hogy hozzáférjen a telefonhoz, valamint kikapcsoltam az értesítéseket is, és megtagadtam tőle a redszerbeállítások írását is!
Szerintetek ez elég, vagy van még valami amit be lehet/kell állítani, hogy ne frissítsen soha? Számítógépen HiSuit-ban sem találtam erre utaló beállítást.Másik kérdésem, hogy hogyan lehet a gyári automatikus hívásrögzítést előcsalogatni? Tárcsázó és hangrögzítés alkalmazásban én nem találtam.
-
Gerybut
tag
Ebben az ótvar melegben jobban merülnek az akksik..
Azért egy egykamerás Honor 7 nél jobb képeket lövök (remélem)
-
andreas49
senior tag
Hali,
Harmadszor álltam vissza a tegnapi nap folyamán a 8.0-ra.
Csak ne minden nap azzal fogadna, hogy van újabb (9.0) verzió. Képtelen vagyok megtalálni, hogy ezt hol lehet kikapcsolni.
Az automatikust le tudtam korábban is tiltani.
Ma reggelre megint csontra lemerült a telo (este kb. 30%-on volt), lehet hogy akksit kellene cserélni? Júliusban lesz 1 éves, ez még lehet garis? -
stnorcy
aktív tag
Helló.
Én vissza álltam 8.0-ra.
Medencébe csináltam fotókat. Bele is esett a vízbe. Semmi beázás. Minden tökéletesen működik. És 8.0 - al baromi jó képeket csinál.
Mérlegelni kell nem nyavajogni. Vissza kell tenni a 8.0-át és minden gond megoldva. Üzemidőben is elenyésző a különbség a 9-hez képest. Kb 1 óra hossza.... Az még ló fax... -
-
Ádyka
őstag
HICARE-ben lévő chatben írtam a Huaweinek a kamera problémáról 9 alatt.
Elég hamar kaptam emailt Lucától az Androidtól
Nagyon jó megoldást javasolt a jobb képminőség érdekében, érdemes megfogadni!
"Tisztelt Ádyka!
Köszönjük megkeresését.
Luca vagyok én fogadtam üzenetét.Sajnálattal olvastuk a készülékkel kapcsolatos problémáját.
Ebben az esetben kérem kövesse az alábbi lépéseket, hogy optimalizáljuk készülékén a kamerát.Első sorban kérem törölje a készülék kamerájának gyorsítótárát melyet a következő menüpont alatt tud megtenni:
Beállítások>Alkalmazások>Alkalmazások>Kamera>Tárhely>Gyorsítótár törléseAmennyiben a probléma továbbra is fenn áll, úgy kérem végezze el a telefon visszaállítását.
(Beállítás>Rendszer>Visszaállítás>Telefon visszaállítása)
Amennyiben ezt végre hajtja úgy kérem elötte mindenképpen végezzen adatmentést, hogy a visszaállítás után is minden adata meglegyen.Ha az alábbi lépések után sem működik a készülék kamerája rendeltetés szerűen, kérem küldje el a készülék S/N számát, hogy tájékoztatni tudjuk a szervizelés folyamatáról.
Az S/N számot a Beállítások>Rendszer>A Telefon névjegye>Állapot>SorozatszámAmennyiben bármi másban tudunk Önnek segíteni, forduljon hozzánk bizalommal.
Üdvözlettel,
Luca" -
blt.62
őstag
Szio!
Reggel 6-kor vettem le a telóm a töltőről és most délután fél 4-kor 67%-ön van. Jó ez így? Nagyon sokat nem nyomogattam. Valami merítheti? A helymeghatározó és Bluetooth WiFi folyamatosan bevolt kapcsolva. -
Buckey
őstag
Én is teljesen egyetértek veled.
Sajnos mindegyik gyártó készüléke x idő után (talán szándékosan) nem hozza a megjelenésekori minőséget.
Egyik belassul, a másiknak az akkumulátor kapacitását korlátozzák feleslegesen, a harmadiknak (ennek látványosan, hirtelen) a kameráját rontják el.
Ami meg használható marad, ott a frissítések hiánya miatti biztonságról kell lemondani, illetve egy idő után az appok használhatatlansága miatt lesz kuka a telefon.
A fogyasztó nem számít, csak a pénz!Kiváncsi leszek, hogy a pl. Simple mikor reklamál, hogy a tavalyi (októberi) biztonsági frissítés van a telefonon, ugyanis én is visszaálltam 8-ra.
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
mirci18 #27028 üzenetére
Passz, ez az erősebb kutya b..ik hozzáállás. Mi semmit nem tudunk tenni, de ha most bekrepál a hüvely, nem fogom sajnálni őket. Ez a telefon megjelenéskor 300 ezer volt, ezzel a kamera minőséggel meg ér kb 30 ezret.
Én nem azért vettem 300 rongyért, meg nyilván senki sem, hogy egy frissítéssel ezt lenyomják a torkán. -
coyotex
tag
Ha visszaállok 8-ra pontosan miket kell letiltani hogy még véletlenül se frissüljön 9-re?
-
Biggabi76
tag
Sziasztok! Időnként a hangerő felugrik maxra. Leggyakrabban újraindítás után. Van valakinek ötlete, hogyan orvosolható? Azon kívül, hogy manuálisan halkabbra veszem. Elég bosszantó, ha üvölt csörgéskor a telefon.
-
quint
aktív tag
válasz
#49913699 #27021 üzenetére
A 8-astól sem voltam elájulva, akkoriban említettem is, hogy a HW és SW fejlesztésnél sokkal olcsóbb és hatékonyabb tesztelőket venni. Erre nem is panaszkodhattunk
Egyébként valószínűleg az okozta a bajt, hogy a tesztek alapján vártnál gyengébbet teljesített 8 alatt, és az elégedetlenségüket szóvá is tették. Egy igazán kreatív, fogyasztóbarát gyártó akár még posztumusz elégedettséget is tud kelteni: nesztek, itt a 9-es, és majd nyálcsorgatva fogtok emlékezni a 8-asra
Amit viszont végképp nem tudok értelmezni, hogy miként fordulhat elő az, hogy házon belül egy alsó-közép készülékük (bármilyen körülmények között) ennyire lenyomja a Mátét... Abszurd.
-
#49913699
törölt tag
Siralmas a mate 10 pro ezzel a 9.0val. Jól látszik, hogy egy alsó középkategóriás telefon is elveri, színekben mindenképpen. Vasárnap végre lesz időm, megy is szépen vissza a 8.0. Ez siralmas... Az csak másodlagos, hogy pl nálam aksiban is kB 20%al kevesebbet bír a telefon. Decemberben vásároltam a honor 9 lite-ot, 60 e Ft volt. A mate 10 pro akkor 200 ezer.
-
KZP
őstag
Tudom, nem vonatkozik a beázásra a garancia, de legalább ne hazudnának, mert az IP67 szabvány közel sem csak cseppállóságot jelöl:
IP-védettség kódjai
Az első számjegy a szilárd anyagok, a második a vízzel szembeni védelemre, az esetleges harmadik a szilárdságra vonatkozik. A magasabb szám minden esetben magasabb védelmi szintet jelent, pl. IP55 (dőlt betűvel). A védettségi érték hiányát gyakran X betűvel jelzik. Kiegészítő betűk is lehetségesek. Lehetséges hogy kis képekkel (is) hivatkoznak a védettségre.Szilárd tárgyak szerkezetbe jutása elleni mechanikai védettség
0: Nincs védelem
1: Nagyméretű szilárd tárgyak ellen védett (>50 mm)
2: Közepes méretű szilárd tárgyak ellen védett (>12 mm)
3: Kisméretű szilárd tárgyak ellen védett (>2,5 mm)
4: Apró méretű szilárd tárgyak ellen védett (>1 mm)
5: Por ellen védett (nem károsító mértékű behatolás megengedett)
6: Teljes mértékben védett por ellenVíz elleni védettség
0: Nincs védelem
1: Függőlegesen cseppenő víz ellen védett (pl. kicsapódó víz)
2: Fröccsenő víz ellen védett (függőlegestől max. 15 fokban)
3: Fröccsenő víz ellen védett (függőlegestől max. 60 fokban)
4: Fröccsenő víz ellen védett minden irányból (nem károsító mértékű szivárgás megengedett)
5: Kisnyomású vízsugár ellen védett minden irányból (nem károsító mértékű szivárgás megengedett)
6: Erős vízsugár és vízbe merítés ellen védett (rövid ideig tartó merülés, nem károsító mértékű szivárgás megengedett)
7: Vízbe merülés ellen védett korlátozott ideig (0,15–1 m között 30 percig)
8: Víz alatt folyamatosan használható (egyedileg a gyártó által meghatározott értékek szerint, általában 1 és 3 méter közötti mélységben 30 percig)
9K : Magasnyomású víztömeg, 14-16 liter/perc 10-15 cm-ről magas nyomáson. -
blt.62
őstag
Szio! Az alsó ikonok sorrendjét lehet változtatni? A visszalépő háromszög ikont szeretném bal szélről jobbra rakni ha lehet.
-
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
Gerybut #27012 üzenetére
Én nem tudok róla, nem is szoktam keresgélni ilyeneket, csak szerettem ezzel a készülékkel fotózgatni, de amikor megláttam, hogy szinte az összes egy katyvasz lett a 8-hoz képest, utána már nem vittem magammal. Én nem szeretek mókólni semmin. Mobilnál, előkap és lő, van nekem nagyon durva canon szörnyem is, ha tényleg az igazi minőség kell, de amióta ennyire feljöttek a mobilok, a családi fotózásokra nekem ez bőven elég, meg a 4K 60 fps videók.
De amit a mate 10 pro-val csinált a hüvely ezzel az frissítéssel kamerailag, nahát szépen elmehetnek a halál náthás f......szóval oda. -
ΞΔGLΞ
nagyúr
válasz
AlfaGyuri69 #26991 üzenetére
A kiskutya aranyos, jó fej.
A képek minősége, kb fos...
Meg a többi is, ami ide beraktok, konkrétan szét van esve a képek többsége, a színek ocsmányak, inkább festmény a legtöbb, kb pontosan ilyen trágya képeket tudok én is lőni ezzel a telefonnal. Ami a telefon kijelzőjén még úgy ahogy jól mutat, az egy frankóbb monitoron rossz nézni is.Pl itt van ez a kép, elővesz és lő kép, a mate 10 pro a közelébe nem tud ilyet...már sajnos.
Új hozzászólás Aktív témák
- Nothing phone (2) - Fehér 12/256 Gb
- Samsung Galaxy A12 64GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Samsung Galaxy A26 5G 256GB Black, Bontatlan, Új, 0 Perces, Fekete, 1 Év Garancia
- Samsung Galaxy A26 5G 256GB Black, Bontatlan, Új, 0 Perces, Fekete, 1 Év Garancia
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB Sky Blue, Szép Állapotú, Hibátlan Működésű, Kék, Garanciális
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- Telefon felvásárlás!! Xiaomi Redmi Note 13, Xiaomi Redmi Note 13 Pro, Xiaomi Redmi Note 13 Pro+
- Honor Magic5 Lite 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest