Hirdetés
- OLED monitor topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- Új szintre emeli a csalók elleni védelmet a Battlefield 6
- AMD Catalyst™ driverek topikja
- Apple MacBook
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Melyik tápegységet vegyem?
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
RoundRobin
aktív tag
Már elküldtem a rendelést, úgy, hogy mindegy..
Találtam is egy linket, ami kissé elbizonytalanított:
https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=28&t=100992
De végigolvasva, azért nem olyan szörnyű a helyzet.
Tulajdonképpen szinte mindegy, mivel vettem volna másik pi-t mindenképpen. Csak lehet, hogy inkább a B-ből, amit én 5 kHUF-fal olcsóbban tudtam volna beszerezni.
Az egészet úgy képzelem el, hogy a debian-t újrafordítom, de minden fölös library-t kihagynék belőle, csak és kizárólag böngetésre optimalizálnám az egészet.
Összességében arra lettem volna kiváncsi, hogy mit várhatok el -az én esetemben 5 000 pénz pluszért - cserébe.
Az tény, hogy a B-nél lassabb nem lesz, ezt már önmagában a dupla mennyiségű RAM garantálja, azt nem tudom csak, hogy a plusz 3 mag mennyit tol a műveleti sebességen. De hát, majd meglátjuk.
Azért vetődött fle kérdésként az egész, mert azzal, hogy egy oldal nem x sec, hanem x pusz y sec alatt töltődik be, ahol y az x-nek csak töredéke, hát úgy nem biztos, hogy megéri a plusz kiadást, legalábbis erre a célra.
Új hozzászólás Aktív témák
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- OLED monitor topic
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Xbox Series X|S
- További aktív témák...
- Gamer Notebook! Lenovo Ideapad Gaming3! I7 10750H / GTX 1650Ti / 8GB DDR4 / 256GB SSD
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 mini 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2954
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2190, 100% Akkumulátor
- Keresünk dokkolókat
- Dell D6000 univerzális dokkoló USB-C/ USB-A, DisplayLink & Dell WD15 (K17A) USB-C + 130-180W töltő
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest