- Vezetékes FÜLhallgatók
- iPad topik
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Micro Four Thirds
- Home server / házi szerver építése
- Canon MILC: EOS R és M topik
- A hardverek is nehezen viselik a kánikulát
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Azonnali informatikai kérdések órája
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
Felteszel egy SQL-t otthonra (még jobb, ha Azure-ban regisztrálsz egyet 90 napig ingyenes, és telepíteni se kell), teszel bele teszt adatokat, és már kérdezheted is le a makrós exceleddel az adatokat.
Másrészt te valamit szerintem félreértesz. Makróval nem az ERP-t fogod programozni, hanem te leszel az a szarlapátoló, akivel az ERP hiányosságait elfedendő, napi 8 órában egy kaptafa makrósított excel lekérdezőket, word doksikat fognak gyártatni.
-
martonx
veterán
"Sajnos nem tudom, említettek egyet, de sajnos nem jegyzeteltem le én hülye
, csak annyi rémlik, hogy T-betűvel kezdődik, és gondolom nem olyan ismeretlen nyelv, mert hozzátették, hogy nem lepődtek meg, hogy én sem ismerem, mert kb. senki sem ismeri."
Itt csak én érzek némi ellentmondást? Bakker ezek lehet, hogy valami noname nyelvvel szopatják magukat. Akkor nem csoda, hogy makrókkal próbálják tovább tákolni a szart.
-
martonx
veterán
Programozás a makró programozás is, de csak akkor tudsz makróban progamozni, ha az adott program erre fel van készítve, és kizárólag azon a programon belül erősen korlátozott módon tudsz programozni. Míg a normális programozásnál fogod a kedvenc programnyelved és elkezdesz bármit leprogramozni.
Az általad linkelt programnál maradva, xy nyelven bármit hozzá lehet programozni, ez 100%. Hogy makróban mit lehet benne programozni, egyáltalán lehet-e, az erősen kérdéses.
-
-
martonx
veterán
Minden program makróprogramozása más és más. Nincs általános makróprogramozási nyelv. Microsoft Office cuccokat visual basic nyelven lehet makró programozni, más szoftvereket meg más nyelveken, más szó készlettel.
Ha elárulnád konkrétan, hogy milyen programot szeretnél makró programozni, akkor lehet, hogy mi is jobban tudnánk segíteni. -
martonx
veterán
-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
válasz
Scooby Dou #7656 üzenetére
Amikor már senior vagy (tudásban, tapasztalatban), a legutolsó dolog amit kérni fognak tőled a papír. Addig viszont a legelső dolog, amit a HR-es megnéz, hogy milyen papírod van.
-
martonx
veterán
válasz
bigbuda #7602 üzenetére
Akkor egyet máris kihúzhatsz a listádról. A kecskeméti GAMF levelezőn mindent csinál, csak programozni nem fog megtanítani. De komolyan még számítógéppel se nagyon találkoznál. Ez személyes tapasztalat.
Ez alapján viszont úgy vélem, hogy a többi mérnökinformatikus szak is hasonlóan kamu. -
martonx
veterán
válasz
férfiállat #7553 üzenetére
hehe, inkább hagyd abba, bár bevallom rég nevettem ilyen jót. Az megvan, hogy az ubuntu nem egy programozó környezet, hanem egy oprendszer, mint pl. a windows?
-
martonx
veterán
válasz
Sk8erPeter #7550 üzenetére
Így középsuli félév végéhez közeledve, előkerül a söpredék, aki azért egy kettest szeretne elcsípni, és ehhez a legjobbnak gondolja, ha beböfög valami hülye kérdést valami programozós topikban, amit legelszőr megtalál.
-
martonx
veterán
válasz
férfiállat #7546 üzenetére
kb. bármit. Nem mondod, hogy azért akartál VirtualBox-ot, hogy C-ben programozz?
-
martonx
veterán
válasz
morolaszlo #7534 üzenetére
Hogy eddig VB-ztél, most meg C# van, az lényegtelen. Ha fejben nem tudod összerakni algoritmikus szinten a feladatot, az nem a nyelv szintaktikai újdonságának a problémája.
-
martonx
veterán
-
martonx
veterán
Figyi, nem bántásként, de amilyen alapvető hiányosságaid vannak, én azt mondom, hogy szard le a dizájn patterneket. Tanulj meg programozni, és ha az már megy, és minden szuper, akkor majd el lehet azon kezdeni gondolkozni, hogy ilyen-olyan kódszervezési gyakorlatokkal, meg lehetett volna-e jobban de inkább csak szebben oldani az adott feladatot.
-
martonx
veterán
válasz
Sk8erPeter #7431 üzenetére
Az általam javasolt két cmb bővítményt használtátok már? Szerintem mindenképpen érdemes kipróbálnotok őket, ha máűr windows-os parancssorról beszélünk.
-
martonx
veterán
válasz
GrooveHero #7351 üzenetére
Ha megnyugtat, nincs olyan oktatás, ahol vbscript / makró programozást tanítanának. Az internet a legjobb tanító.
-
martonx
veterán
válasz
GrooveHero #7349 üzenetére
És mégis mit gondolsz az access-t mivel fogod programozni? Nahát azt is vbscript makróval. Akkor meg minek bohóckodni access-be áttöltéssel, ha egyszer ott van az excel?
-
martonx
veterán
válasz
GrooveHero #7344 üzenetére
Ha már Excelben vannak az adatok, én excel makróval csinálnám, de abszolút a te dolgod. Az excel makró programozás tulajdonképpen vbscript programozást jelent, csak a vbscript rögtön ott fut az excelen belül.
-
martonx
veterán
válasz
GrooveHero #7341 üzenetére
Ha a számok excelben ott vannak, akkor javaslom, hogy csináld excel makróban.
-
martonx
veterán
válasz
BloodyEddie #7300 üzenetére
Én mindenképpen Java-t vagy C#-ot ajánlanám tanuláshoz. Bár ezek után Objective-C-zni kicsit fájdalmas lesz.
-
martonx
veterán
Egy harmadik lehetőség, hogy önmagában a papír megszerzése a lényeg, ergo simán elég lehet egy mérnök - informatikus. Ne legyenek illúzióid, programozni nem fognak megtanítani programtervező szakon sem, csak kétszer annyi hülye tantárgyad lesz.
Aztán ha az élet, meg az affinitásod úgy hozza, akkor majd kiképzed magad valamelyik programnyelvben.
Ha meg bárhol állást keresel a lényeg, hogy valamilyen papírod legyen, aztán a gyakorlatban, felvételiken ezen túl már úgyis csak az számít, hogy mit tudsz, nem pedig az hogy mérnökinfós, vagy progterves a diplomád. -
martonx
veterán
válasz
bigbuda #7249 üzenetére
Ha konkrétan Android-ra akarsz fejleszteni, akkor egyértelműen a Java kell neked.
Én még javasolnám a web fejlesztést, ekkor HTML + CSS + Javascript-re lesz szükséged, plusz a későbbiekben valamilyen szerver oldali nyelvre (ez is lehet Java, vagy PHP, vagy ASP.NET - C#) -
martonx
veterán
Mondjuk amikor én megrendelői oldal vagyok, akkor a beszállítóknak szoktam egy pár oldalas tömör specifikációt készíteni pl. felhasznált adat struktúrákról, web szolgáltatások eléréséről, használt protokollokról stb...
Amikor viszont nálam rendelnek meg, tényleg jellemzően semmit nem kapok, néhány szóbeli egyzetetést, emailezést leszámítva. Aztán már a saját hátsód védelmében érdemes ebből gyorsan egy specifikációt rittyentened, ami a mellékletét képezi a szerződésnek, a későbbi félreértések, pereskedések elkerülése végett.
-
martonx
veterán
válasz
szabifotos #7181 üzenetére
Esetleg LoadUI-t is érdemes lehet kipróbálni.
Illetve találtam egy felhős load test szolgáltatót, ami szintén egész olcsónak / ingyenesnek és jónak tűnik: -
martonx
veterán
Könyörgöm valaki fejtse már ki, hogy mondjuk egy középiskolást, milyen rossz szokásra neveli a Basic?
Hogy kötelező kiírni az If után a Then-t?Vagy belerögzül rossz szokásként, hogy nem kell pontosvessző egy utasítás után, és a későbbiekben bármilyen más programnyelvet hsználva, minden egyes sor leírásakor személyes kudarcának fogja érezni?
Én leginkább C#-al programozok, elvétve PHP, illetve ezek mellett sok javascript, illetve excel makró programozás figyel be.
Nekem egyszerűen szemre sokkal jobb olvasni egy VB kódot, szinte bárkit elé lehet ültetni, az megérti, olvashatja.
Mi itt jellemzően mind kockák vagyunk, egyikőnknek sem okoz gondot bármelyik nyelvre átszokni.
Viszont korrepetálok középiskolásokat, akiknek szakközépiskolában C++-t erőltetnek.
Amikor egy tömb bejárás gondot okoz, és egy buborékos sorbarendezés több órányi agytornát jelent, ott képzelhetitek, hogy mennyire sokat nyomna a latba, hogy legalább a szintaktikával, béna ezer éves IDE-kkel (mert ugye közoktatásról beszélünk), debugolhatatlansággal (még mindig béna, ezer éves IDE-k, ugye) ne kelljen megküzdeni.
Ráadásul érzésem szerint azok ekézik legjobban a BASIC-et, akik anno mind BASIC-el kezdtek programozni. -
martonx
veterán
A hibásan berögzült procedurális szemléletnek mi köze a nyelvhez, amit elsőként megismer?
Nem hiszem, hogy mondjuk C++-al kezdőnek ne tudna pont ugyanúgy bármilyen hibás szemlélete berögzülni.
Ráadásul mondjuk a középiskolák egyébként sem arról híresek, hogy bármilyen programozás szemléletet is értelmesen át tudjanak adni, meg rögtön az OOP, dependency injection, design pattern-ek legmélyebb bugyraival kezdenék az oktatást. -
martonx
veterán
Szerintem meg ha tényleg csak és kizárólag a programozni tanulás a cél, akkor a BASIC-en kívül vétek bármi mással nekikezdeni.
Minden oprendszeren van valamilyen BASIC nyelv, tanulásra szvsz még mindig a legjobb. Nem kell megőrülni a szintaktikától, olvasmányos a kódja, jóval emberközelibb. -
martonx
veterán
válasz
banán007 #7142 üzenetére
Mielőtt nagyon belemerülsz, szólok, hogy a spanyol viaszt előtted már jópáran feltalálták.
Ha esetleg kifejtenéd, hogy a te wysiwyg editorod miben lesz több, jobb, mint mondjuk egy CKeditor, TinyMCE vagy a kismillió hasonló megoldás, akkor lehet fogsz találni lelkes ingyen munkásokat. -
martonx
veterán
válasz
bambano #7128 üzenetére
Én jellemzően TFS-ezek, pláne mióta felhős, és ingyenes lett
és marhára nem hype, vagy életkor miatt, hanem tapasztalataim szerint ez jött be eddig legjobban, és mert Visual Studioval fejlesztek (Eclipse-el és XCode-al is eggüttműködik) így megtehetem. Amikor néha Netbeans-ezek, olyankor Bitbucket-ozok, vagy projekt függően néha Github.
Azért a javasolt Github is letett már ezt-azt az asztalra, és a Bitbucket is rengeteget tud egy szimpla SVN-hez képest.
De nem akarok én senkit rábeszélni semmire, SVN is elmegy egynek. Hülye autós hasonlattal élve: ha kipróbálhatsz egy ősrégi opel-t, vagy egy új bmw-t, akkor miért kezdenél az opel-lel? Másrészt, amíg nem próbáltad az ősrégi opel-t, addig nem biztos hogy fogod értékelni az új bmw-t, szóval akkor visszavonom a javaslatomat, kezdje mindenki az SVN-nel. Peace -
martonx
veterán
válasz
bambano #7051 üzenetére
Félreértettél. Én nem tisztán a futásidőkről beszélek. A komplett hardver kihasználásról. Egyszerűen a .Net nem annyira erőforrás pazarló, és itt nem is feltétlenül a processzor időt, hanem leginkább a memória használatot, aszinkron futási mód fejlettségét értem alatta.
Vajon miért van nagyon kevés java-s publikus hoszting? Mert míg egy néhány GB ram-os gépen több tucat asp.net-es alkalmazást futtathatsz, addig örülsz ha ugyanazon a vason elfut néhány jvm, és akkor még nem beszéltünk arról, hogy azok külön konténerekben vannak-e, meg összeakadnak-e, meg milyen időközönként fogy el a memória.
Távol álljon tőlem bármiféle java - .net flame, valaki kérdezett, én csak leírtam az eddigi tapasztalataimat. Nem volt célom senki lelkébe gázolni. -
martonx
veterán
válasz
Jim Tonic #7042 üzenetére
Minden nézőpont kérdése. Ha nagyvállalatoknak fejlesztesz java-ban, ahol nem téma egy tizmilliós nagyságrendű célhardver beszerzése, rá egy szintén tízmilliós nagyságrendű futtató környezet beszerzése (pl. weblogic), és van a linux-od mögött egy komoly üzemeltető, akkor valóban azt látod, hogy hol van itt a teljesítmény probléma, mikor ezekkel zökkenőmentesen kiszolgálsz pár ezer usert.
Aztán mikor mindezt megcsinálod .Net-ben, és egy néhány milliós hardveren (beleértve az oprendszer árát is), egy szál részmunkaidős üzemeltetővel az alap IIS-en pont ugyanolyan zökkenőmentesen elfut a pont ugyanolyan tudású rendszer, és pont ugyanannyi usert szolgál ki, akkor bizony sokan elgondolkoznak a platformok közötti erőforrás használáson, és hogy mégis melyik éri meg jobban.
És hogy ez még szemléletesebb legyen, vajon miért olyan ritkák a publikus elosztott java hosztingok? Ha ugyanolyan erőforrás kímélő, mint a PHP vagy a .Net? Költői kérdés volt.
Hozzáteszem a java nem rossz, iszonyatos történelmi beágyazottsággal rendelkezik, főleg a pénzügyi szektorban, ami nem jöhetett volna, ha rossz lenne. Csak a világ közben ellépdelt mellette, de pont ez az a szektor, ahol marha lassan váltanak, meg a tízmilliós nagyságrendek különben is aprópénznek számítanak.
A PHP meg teljesen más kérdés. A PHP teljesítmény problémái korántsem olyan vészesek (mára), mint amilyen rossz a híre. A híre meg azért rossz, mert a PHP világ tele van vérpistikékkel, akik főállásban kókányolnak (illetve régebben jóval macerásabb volt a PHP-t bytekódra fordítani). Tény, hogy alapból meg sem közelíti egy Java vagy .Net futásteljesítményét, de viszonylag könnyen, és ami a legfontosabb továbbra is ingyenes cuccokkal lehet optimalizálni.És végül egy alapvetés. Rosszul optimalizált kódot bármilyen nyelven lehet írni
-
martonx
veterán
válasz
bucsupeti #6791 üzenetére
Abban egyetértünk, hogy a for ciklusnál, pontosabban a tömb kezelés megértésén áll vagy bukik, hogy valakiből lehet-e programozó vagy sem. A korrepetált diákjaim egy része ezen az alap dolgon képtelen továbbjutni, márpedig e nélkül igen nehéz bármi más komolyabb témára továbblépni.
Viszont hidd el, hogy nagyon nem mindegy, hogy milyen IDE-vel találkoznak, az mennyire segíti a programozást, és amikor tanulja valaki, akkor estleg 15 percig csak egy egyszerű szintaktikai hiba miatt szop, és egy életre megutálja az egészet.
És a C pont ezért a létező legnagyobb szívás. Igen tanulja meg a diák az alapokat rendesen, de miért nem lehet csak egy picit látványosabban, csak egy picit életszagúbban megcsinálni?
Amikor pl. a sorbarendezés módszereit tanulják, akkor miért egy debugolhatatlan, DEV C++ fejlesztőkörnyezettel kell szivatni szerencsétleneket?
Manapság a valamilyen szintű programozás szvsz az átlagműveltség része kellene, hogy legyen. És ehhez valóban a nyelv nem lényeg, egyetlen kitétellel, hogy C-ben nem kezdünk el tanulni, hacsak nem elit kockákat képzünk. -
martonx
veterán
válasz
Sk8erPeter #6789 üzenetére
Mondjuk a középiskolai tananyagban elő se jönnek a pointerek. Szoktam középiskolásokat korrepetálni programozásból.
-
martonx
veterán
Ha jól tudom középiskolában a C a szabvány oktatott nyelv.Hogy melyik f** oktatáspolitikus találta ki, hogy pont C-vel tanítsák meg programozni / vegyék el a kedvét egy életre a programozástól a gyerekeknek, arra kíváncsi lennék.
Félreértés ne essék nincs bajom a C-vel, sőt azzal lehet a legjobban megérteni hogy programozáskor mi történik a motorháztető alatt. De hogy tizenéveseket, akiknek fontos a sikerélmény, meg a látvány, nem fogja megfogni a C-s konzolos programozás az tuti biztos. -
martonx
veterán
válasz
Jim Tonic #6686 üzenetére
Azért amikor valaki az if feltétel használatát esik be megkérdezni, akkor ott nem a válaszolók, hanem a kérdező szintjével van komoly gond, nem?
Olyan megoldás kellene ide, mint stackoverflow-n. Lehessen pontozni a kérdést is, meg a válaszokat is. És aki elég sok negatív értékelést szedett össze, az mehet a kukába. -
martonx
veterán
Szia!
Egyrészt ennyi információ alapján mit vársz tőlünk? Igen, biztosan meg lehet csinálni. Mivel a pontos igényeidet nem ismerjük azt sem lehet megmondani, hogy mennyire egyszerű. Lehet, hogy tényleg egyszerű, lehet hogy marhára nem az.
Így aztán azt se tudjuk megmondani, hogy érdemes-e neki kezdened. Én a helyedben SQL-lel kezdenék neki, nem kell ide semmilyen programozás, meg felület, elméletileg elég lenne neked sima SQL lekérdezésekkel operálnod.
Access, MSSQL, PostgreSQL, MySQL mindegyik megfelel a célra (Oracle is megfelelne persze, de azt a legmacerásabb telepíteni). -
martonx
veterán
válasz
pittbaba #6561 üzenetére
Ez a hibás:
INSERT INTO table (t1,t2,t3,t4) VALUES ( c1,c2,"Csepel, Szent Imre tér, Cseresznyés utca",c4)
És ez lenne a jó:
INSERT INTO table (t1,t2,t3,t4) VALUES ( c1,c2,'Csepel, Szent Imre tér, Cseresznyés utca',c4)
Most vagy én értek félre valamit, vagy ez nagyon triviális. A "-t cseréld '-re, és kész, nem?
-
martonx
veterán
válasz
DiabloCorsa #6544 üzenetére
"mysql adatbázis Apache szerveren"
Linux vagy Windows szerveren fut egy apache webszerver. És e mellett fut egy MySQL szerver. A pontosság kedvéért. -
martonx
veterán
válasz
DiabloCorsa #6534 üzenetére
Én is lehetek néha pontatlan.
Másrészt, hogy ki is segített valójában? Ez attól függ mi számít segítségnek.
Ha azt vesszük, hogy megspórolt neked 2 percnyi guglizást, meg 5 percnyi dokumentáció olvasást, és 5 percnyi programozást, akkor valóban segített.
Ha azt vesszük, hogy rávettelek, hogy php ismereted ellenére életedben először nézd meg a php.net dokumentációs oldalait, akkor igenis segítettem én is.
Ettől függetlenül a hsz-ed szinvonala alapján mind Jester, mind az én segítségem hiábavaló volt. -
martonx
veterán
válasz
DiabloCorsa #6530 üzenetére
No, ezek szerint a PHP megy. Akkor nincs más dolgod, mint írni egy kis scriptecskét, ami végigmegy a fileokon, beléjük olvas egészen a title-ös sorig, majd az itt talált érték alapján készít egy másolatot a file-ból immár a title filenévvel.
Azt mondod megy a PHP. Ez egy maximum 20 sornyi program. A megvalósításához javaslom a PHP.net tanulmányozásását. -
martonx
veterán
válasz
DiabloCorsa #6524 üzenetére
Ja, hogy segítséget kértél? Akkor kicsit konkrétabban, mondjuk írd meg vbscriptben, vagy php-ban, vagy c#-ban, vagy powershellben, vagy java-ban, vagy bármiben. Számodra melyik programnyelv a szimpatikus?
-
martonx
veterán
válasz
DiabloCorsa #6519 üzenetére
Írj hozzá programot.
-
martonx
veterán
Nem is rád gondoltam MS haterként. Csak vannak páran ilyenek, akik valamiben meglátják, hogy microsoft és már nem is kell. Hehe múltkor találkoztam olyan rendszergazdával, aki egészen addig az Azure-ra esküdött, míg nyilvánvalóvá nem vált számára, hogy az a Microsoft felhő szolgáltatása. Mikor ez kiderült, már nem is volt olyan jó az Azure...
-
martonx
veterán
No akkor most figyeljetek:
Komolyan még klasszikus Microsoft hatereknek, linux trolloknak is javasolni merem. Ingyenes (persze azért regisztrációhoz kötött), az egyes szekciók után online vizsgával, ami szintén ingyenes.
-
martonx
veterán
válasz
Sk8erPeter #6497 üzenetére
LOL
-
martonx
veterán
-
-
martonx
veterán
Szia!
Nem tudom powershell mennyire támogatja a párhuzamosságot, de mondjuk C#-ra átírva szépen és lazán ki tudod használni az összes processzormagot a gépben. Azaz a 2-3 perc futásidő, 2 magos gép esetében akár 1 percre is lemehet. Persze kérdés, hogy mennyi idő megy el a filerendszer használatával, mert azon a több mag nem segít.
-
martonx
veterán
Sziasztok!
Nem magamnak, hanem középiskolásnak keresnék valami nagyon alapszintű programozás könyvet. Sőt inkább csak olyat ami megtanít "számítógépül" gondolkodni, és mindezt meglehetősen olvasmányosan. Ráadásul magyar nyelven.
Ismertek ilyet? Nem hiszek benne, hogy lenne ilyen, de hátha.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Valve Index VR Kit
- Uhh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 16/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- Esport PC - i5 13400F, GTX 1080ti és 16gb DDR5
- Ohh Lenovo ThinkPad P15 G2 Tervező Vágó Laptop -75% 15,6" i5-11500H 32/1TB RTX A2000 4GB /1 Millió/
- AZTA! HP EliteBook 840 G8 Fémházas Laptop Ultrabook 14" -60% i7-1185G7 16/512 FHD IPS Iris Xe
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- Mire Vágyik a Gamer Szíved? Mi tudjuk! Kamatmentes rèszletre is!
- Intel ES Core i5-3470 4-Core 3.2GHz LGA1155
- LG OLED Televíziók: FRISS SZÁLLÍTMÁNY -30%
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest