Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Royality20

    csendes tag

    Hellosztok újonc vagyok itt de kéne egy kis segitség:S

    Wago PLC vel dolgozok(750-841 a contr.ethernet.) Codesysel programozom.Mai nap kaptam kezemhez az első plc-t amit progrmaozok.Ezzel még úgymond nincs is gondom(még) de fönök utasitása lett hogy ő szeretné Iphone-rol irányitani az egyes dolgokat mint például fütés hütés. Adott 1-2 linket amit lentebb megfogok adni de azok alapján 1-2 helyen elakadtam. Modbus-t kéne használnom amit 1-2 részben nem értek. a Gép és a Wago ethernet kábellel vannak összekötve. A feladatom magyarán az lenne hogy PL a QX0.0 kimeneti változó értékét 0 ból 1 be rakjak iphoneval.

    http://pautex.fr/wago/index2.php ez a honlap a waglolink leirása.

    http://pautex.fr/plclink/en/wagomlmakerModBus.php?roomID=0

    ebbe kéne kitöltenem az adatokat. csak sajnos van 1-2 dolog ami nem jó és nem értem miért . Amikor a QR code-t beolvastatom errort IR ki a fönök telója. Lehet az a gond hogy nem lépett fel a közös wifire?

    IP : : IP and unitID for ModBus ebbe a sórba pontosan mit kéne beirnom mivel a helyi hálozatom ip cime más mint a PLC cime. Meiketkéne beirnom?

    Method (HTTP:) if need for all type -will overrides ModBus- :
    Link : (GET)
    (prioritaire) Wagolink : (*) (POST **) ezt a részt nem igazán értem pontosan mi akar lenni.

    ModBus data IB : Read input : Address or IEC1131 name (QX0.0, IX0.0, MW1...)
    ModBus data OB : Write output : Address or IEC1131 name (MX0.0, MW1...)
    Fill form and click "ok" : ide gondolom a cimet kell beirni annak a változonak aminek változtatni akarom a értékét.

    azt nem értem hogy elméletbe ez a program iphonera jó, ezt nem kéne a PLC vel is közölni valamilyen fomrába program vagy mi egyébb?.
    hogy tartja egymással a kommunikációt a iphone és a plc egy progin keresztül és hh nincs összeütközés 1-2 ilyen alkalmazás közt?
    sajnos számomra ez még új terület .

    egy codesyses kérdésem is lenne : visualizációval egy input értékét nem lehet megváltoztatni igaz? ezt ugy értem hogy lerakok vizuba egygombot megcimezem pl Ix0.0 és ha a gombot megnyomom azt a inputot egynek nézné.

    vagy ha valakinek van valami ilyesféle jó videoja vagy tud késziteni azt megköszönném.

    Válaszokat előre is köszönöm .
    Péter

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák