Hirdetés
- Apple MacBook
- Hisense LCD és LED TV-k
- NVIDIA GeForce RTX 5070 / 5070 Ti (GB205 / 203)
- Milyen egeret válasszak?
- Új kezdeményezéssel pofoznák ki a Linuxot a játékosoknak
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- Hogy is néznek ki a gépeink?
- Sok hűhó négyszázért: AMD Ryzen 7 9850X3D
-
PROHARDVER!
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
#20221952
törölt tag
Mindenkinek köszönöm a hozzászólásokat!
Most egy Panasonic budget plazma tv-m van, ami - úgy néz ki - kezdi feladni a harcot (a bal felső sarkánál jól láthatóan rózsaszínesedik), de nem csak ezért szeretnék másik tv-t, hanem mert ez csak 42" méretű, én pedig inkább 65", vagy ha a keretből kijön 75" méretűt, vagy jobb képminőséggel rendelkezőt szeretnék (így jött a képbe az OLED). Bár vannak már 4K tartalmaim, én úgy gondolom, hogy a magyarországi tv csatornák esetében még sok évig nem lesz ez a felbontás az általános (még a FullHD sem lett minden csatorna esetében alapértelmezett), így talán a FullHD OLED is jó a magyarországi tv csatornák nézésére.
Nézegettem LCD-t is, éppen most voltam pihenni a hosszú hétvégén és az ottani LG 43LH570V LCD tv nem győzött meg (nagyon kockásak voltak az adások még FullHD esetén is a Telekom vevőjével), sőt inkább felbosszantott a látott képminőségével, pedig kikerestem az Interneten a kalibrált beállításokat a legjobb képminőséghez, de szinte semmivel nem lett jobb.
Ami méretileg nagyon tetszik az a Hisense H75N6800, de nagyon tartok az Edge-LED használatától (pl. felhősödés, bevilágítás). Van Direct-LED-del rendelkező Toshiba 75U6763DG tv is ebben a méretben, de semmilyen információval nem rendelkezek arról, hogy milyen tapasztalatok vannak vele kapcsolatban.
Ezenkívül még tetszik a Sony Bravia KD-55XE9305 LED készüléke is, de ez már jóval kisebb és már megint Edge-LED-del rendelkezik, bár úgy olvastam több helyen, hogy nagyon jó a képminősége (kérdés, hogy a vitatható minőségű magyarországi tv csatornák esetében szükséges-e egy ilyen tv).
Szóval, ha OLED-et nem ajánljátok nekem, akkor Hisense, vagy a Toshiba lenne-e a jobb választás (szervizelést is figyelembe véve).A válaszokat előre is köszönöm!
KissA1026
Új hozzászólás Aktív témák
- Távol-keleti webshopok OFF topikja (játékok, kuponok, stb.)
- AliExpress tapasztalatok
- Hálózatokról alaposan
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- Ezek a OnePlus 12 és 12R európai árai
- Apple MacBook
- Hisense LCD és LED TV-k
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Battlefield 6
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 15 Pro Max 256GB Blue Titanium-1 ÉV GARANCIA -Kártyafüggetlen, MS4480
- Apple iPad Pro 12.9 4.Gen (2020) 94% (1év Garancia) + Ajándék tok
- Samsung Galaxy S22 / 8/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro 256GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3919
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Vhiktor

