Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz rumos14 #5195 üzenetére

    egy ilyennek látod az eredményét #5184-ben...
    sajnos a szegedi edigitalban nincs több példányuk, másikat meg nem akartak próba kedvéért hozatni

    igen, a középpontosítási hiba (amikor a kép egyik fele látványosan nem olyan éles, mint a másik) is hírhedt jellemzője a Sigma minőségellenőrzésének
    nem tudom, ilyesmin tudnak-e utólag szervízben javítani, ha összerakási hiba okozza

    egyébként amit még jó tudni a szóbanforgó 18-50/2.8 Macro-ról:
    - fordított a zoomgyűrű viselkedése, a másik irányban közelít/távolít, mint a Nikonos többség
    - az obisapka rémálom, mert a szélén megnyomva lehet leszedni, ami értelemszerűen nemigen megy, ha a napellenző is a helyén van (érthetetlen, miért ragaszkodik az ilyen megoldáshoz a Sigma: évek óta szidják ezért)
    - a szűrőátmérő 72 mm a manapság DX-en gyakoribb 67 mm helyett
    - a "18 mm" lefelé egészre kerekített, egyébként inkább 19 mm-hez áll közel. Nem nagy eltérés, de egy Tamron 17-50-hez képest már jól érezhető lehet
    - a motorral ellátott "HSM" változat másfélszeres áron van (105-110e), pedig az is hagyományosan viselkedik: nem lehet MF-re átkapcsolás nélkül helyesbíteni az élességen, és autófókusz közben elforog az állítógyűrűje, így ha csak a belső motor a különbség, aligha ér meg ekkora felárat

    a képminőségéről viszont jókat hallani, ha egy kifogástalan példányról van szó - ami sajnos ritka lehet (pl. több helyen is azt olvasom, h a photozone.de teszt rossz szereplése is egy gyenge példányra utalhat, mert egyébként jobbnak mondják a Tamron 17-50-nél),
    ezért néztem meg én is egyet

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák