Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • clayman

    aktív tag

    Sziasztok!

    Úgy látom, sokakkal járok egy cipőben abban a tekintetben, hogy EOS 450D vagy hasonló géphez keresik az első (telezoom) obit a EF-S 18-55 IS kitobi mellé.

    Ha csak a Canon obikat nézzük, nekem első körben az EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS, EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM és az EF 70-200mm f/4 L USM jött számításba.

    Minden bizonnyal sokat segíthet azoknak, akik bizonytalanok, hogy a borsosabb ár milyen minőségnövekedést eredményez, ez a cikk. Hosszú keresés után ez az első, amit találtam, amiben egyszerre tesztelik ezt a hármat.

    Ezek alapján rögtön elment a kedvem attól, hogy első obiként egy viszonylag olcsót válasszak, olyan borzalmas a képük, biztos nem lelném bennük örömöm.

    Ugyanakkor nekem IS biztos kell rá, a 70-200 F/4 L IS USM meg azért meglehetősen borsos. Nagy fókusztávolságnál működik jól annyira az IS, hogy megérje ezt a többletráfordítást? Hol lehet egy ilyen obit esetleg (használtan) olcsóbban beszerezni? Alternatív gyártóktól van esetleg hasonló minőségű obi, valamivel olcsóbban?

    Köszi a válaszokat előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák