Hirdetés
- Októberben kerülnek legacy státuszba a régebbi GeForce VGA-k
- A konkurens hardvereken is működőképessé tette az XeSS 2-t az Intel
- Rengeteg monitor kapott G-Sync Compatible hitelesítést az új GeForce driverben
- Kinyitja a pénztárcáját az Apple, hogy behozza a nagy lemaradását
- Kína bekérette az NVIDIA-t, de szerintük nincs hátsó kapu a chipekben
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Hunork
veterán
Üdv mindenki!
Hoppá!
Ezt találtam megvételre: Gigabyte GV-N660OC-3GD Honlap: [link]
Van valakinek tapasztalat erről? Valóban elérhető a 3GB memória? Szükség van rá, legalábbis ezzel a GPU-val? Mert ha igen, rendelem is! -
regener
veterán
(#8498) BiP
Kicsit instabil volt annyival (BF4 alatt megállt a gép konkrétan xD), most leraktam 105.5-re énis, így 4005Mhz
Ha 37 x106.9-re rakom akkor azt bírta stabilan, csak az 1 szorzóval kissebb (meg ott nemvolt beálíltva a fesz és a venti sem, most alulvan feszelve és normális ventisebesség van beálíltva - még halkan persze)De ez nem ide való és nem offolnék tovább.
-
regener
veterán
válasz
davidsone #8494 üzenetére
+BiP
Most tesztelem BF4/BF3-al és eddig stabil, csak a procin kellett visszavenni 56Mhz-et és mostmár azis stabil, ami ráadásul alulfeszelve megy most 4,005Ghz-en (alap 3,2ghz @ 1,208V - most pedig 4,005ghz @ 1.16V).
A procin sajna a + fesz sem segít, ennyit bír a chip vagy az alaplap - nemis bootol ha tovább húzom, nameg a szorzólock is limitál eléggé. -
BiP
nagyúr
válasz
regener #8493 üzenetére
Elég szerencsés vagy.
Nálam a GPU az csak 1150-ig megy (terhelve, tehát Boost), a következő lépcsőben (kb. 1170) már hibázik, ill. a mem 6800-on stabil, 7000-en már hibázik egy idő után. Valahol a kettő között még lehet, hogy van egy stabil szint.
Cserében viszont nálam a proci jól megy, feszemelés nélkül, léghűtéssel 4140-en stabil. (i7-2600k) -
válasz
bandika0626 #8489 üzenetére
semmi extra. a hűtés egész jó, viszont hajlamos elkezdeni zörögni, úgyhogy korrekt garancia melegen ajánlott mellé.
-
shteer
titán
válasz
bandika0626 #8489 üzenetére
szép
-
bandika0626
senior tag
Sziasztok.
Gigabyte gtx 660 oc 2gb-ről mi a véleményetek?
-
BiP
nagyúr
válasz
davidsone #8485 üzenetére
Több dologtól is függ, menyit jelent a tuning. Mondjuk nem hiszem, hogyy a 4770k volt kevés neki.
De amúgy ha nem is több, de kevesebb nem lett, és mindent egybevetve mégiscsak nyertél a dolgon.Amúgy gput és memóriát is húztad? Ha csak az egyiket, úgy ez benne van a pakliban, hogy valami gyorsul, valami nem, attól függően, mi a szűk keresztmetszet.
Egyébként én tapasztaltam már olyat (igaz, processzor és memória tuningnál) , hogy egy már instabil beállításon romlott a teljesítmény. Tehát pont amit nyertem volna a tuningon, az el is veszett, így kb. ugyanazt kaptam, mintha nem is tuningotam volna. Nem lehet, hogy vidkártyánál is lézűtezik a dolog , és itt is hasonló a helyzet?
Próbáld meg óvatosabb beállításon, hátha.
-
BiP
nagyúr
válasz
davidsone #8483 üzenetére
Függ attól, hogy mit tuningolsz, és milyen mértékben. (gpu, mem), ill.az adott játék mennyire vidkártyalimites.
De ha ennyire csalódott vagy ill. ennyire nem akarod rendesen végigjátszani a tuningot, akkor valóban egyszerűbb, ha hagyod.+5fps az mit takar? 50+5 vagy 20+5? Nem mindegy.
De pl. ha tuningolsz pl. 10 %-ot, akkor a játékban is maximum ennyit tud gyorsulni (többet ugye nehéz lenne).
És mondjuk 50fps-nél +5fps ilyenkor tök reális, nem kevés.
Azt ne várjuk, hogy másfélszer annyi legyen némi tuningtól. -
-
regener
veterán
-
BiP
nagyúr
válasz
davidsone #8474 üzenetére
A tuning az nemhogy tipusfüggő, hanem mindig darabfüggő, nincs fix recept, ahogy a cikkekben is eltérőek az eredmények,
A legjobban úgy jársz, ha magadnak tapasztalod ki.
De ha visszaolvasol a topikban, akkor néhányan leirták, nekik mennyit sikerült, ill. az olavasott cikkek is jó támpontot adnak, hogy mire számíthatsz.
Én azt mondanám, hogy a megismert eredmények közül a legalacsonyabb alá picivel lődd be a kártyádat, majd fokozatosan emeld. És ahol hibázni kezd, az alatt lesz a vége. A GPUt és a MEM-et külön-külön teszteld, mert bezavarhatnak egymásnak a stabilitás terén. Aztán amikor mindkettőből megvan a max., akkor mehet együtt.
Én a Heaven-nel teszteltem, az volt a legérzékenyebb. (ha átjutott azona részen, amikor a kamera átmegy a léghajóba, és nem fagyott le a kormánynál, akkor stabil volt) -
davidsone
addikt
Hali!
Olvastam pár cikket ASUS GTX660Ti-DC2-2GD5 overclock beállításokról mindegyik mást mond (gpu tweak)
Tud valaki valami pontos stabil beállítást? -
bandika0626
senior tag
Sziasztok.
Valaki tudna nekem segíteni elkészíteni egy videószerkesztős tesztet akinek birtokában egy GTX 660 kártya van? A többit privátban megosztom vele, hogy mit szeretnék.
Köszönöm.
-
a 660 10-25%-kal gyorsabb, bár a 750Ti talán jobban húzható. a 750Ti-ben valóban újabb technológia van, viszont az új Maxwell chip (GM204) még többet tud, úgyhogy a 750Ti sem teljesen up-to-date. ill. a G-Syncet a 660 is tudja.
viszont ha vársz egy kicsit, akkor talán elér minket a 760-as leárazása, és akkor remélhetőleg az sem lesz sokkal drágább, mint 50k. -
Hunork
veterán
Üdv!
Kérek segítséget, érveket, ellenérveket.
Ha most vennék VGA-t, és a keret nem hatalmas, azaz max 50k, és csak új jöhet szóba, akkor mi a legjobb vétel?
GTX 660 vagy GTX750Ti Strix?
Nyers erőben azt látom tesztekben, hogy a 660 a nyerő, viszont játékok alatt mintha hasonló eredményeket produkálnának, és utóbbi fogyasztása, hőtermelése lényegesen kedvezőbb. plusz újabb technológia, G-sync... viszont az a 128bit memory interface nem csábít...
A nagy kérdés, hogy mivel azért jövőre nem tervezek újabb VGA-t, játékok alá melyik ideálisabb? És minden szempontot figyelembe véve!
Egy GTX 550Ti OC karit váltana
Proci jelenleg i3 2100, de karira lesz belőle i5 3470/3570/3340. (majd eldől...)Segítséget előre is köszönöm!
-
Sziszifeca
őstag
Sziasztok,
GTX 660-at szeretnék venni hamarosan, csak nem tudom melyik kártyának van GOP biosa. Ezt azért szeretném, mert elvileg a lapom (Asrock Z77 Extreme 4) a Fast Boot-ot csak ezzel kezeli.
Tudtok ebben segíteni?
-
TechN7ne
nagyúr
válasz
misfine #8460 üzenetére
Szia
Tuning az mindig szerencse kérdése,egyik gpu chip sem egyezik,vlmelyik bírja feszültség emelés nélkül,vlmelyik meg alapon sem tud sokkal többet.
Próbálgasd,Core clock-ot 50Mhz többlettel kezd,aztán szép lassan 10-esével emelheted,addig míg ki nem fagy a játék,és kidob az asztalra,olyankor azt jelenti az adott Mhz-et alapon már nem bírja a kártya.
Memoria ha nincs hűtve (nem ér hozzájuk a hűtőborda),inkább azt ne tuningold.
Szerk.: Fontos,hőfokokat mindig jelezd ki játékok alatt,75 foknál feljebb húzva ne nagyon menjen,de inkább maradj a max. 72 foknál.
-
Üdv, soha nem Overclockoltam még vidikarit, jelenleg van a sokat emlegetett MSI GTX660 TF kártyám, ezen szeretnék picit feljebb tornázni. Tudnátok mondani konkrét stabil beállítást afterburnerben?(Core voltage, power limit, core clock, stb..) Kinek mi a max amit kitudott húzni, s stabil volt? Előre is köszi
-
Brekkk
senior tag
válasz
crysis88 #8455 üzenetére
Nézd meg az IRQ shareing-et.
Valószínű valamelyik alaplapra integrált alkatrésszel akad össze.
A PCIE 16 1-es slot és a PCIE 16 2-es slot ugyanazon az IRQ-n csücsül.
Cserélgetni köztük teljesen felesleges.Leírás alapján a HD audio1, az egyik USB hub, a PCI 2-es slot és az Integrál VGA lehet a gondod forrása.
Az Integrált VGA-t letiltod, ha külső VGA-t használsz?
PCI2-es slotban van kártya?Egyesével tiltsd ki ezeket a BIOS-ból. Valószínű ott lesz a megoldás.
Ha az USB, vagy a hangkártya a ludas az ciki, de külső kártyával orvosolható.
Ha ez a hiba forrása írj az ASUS support-ra, hogy ez az ASUS lap és ASUS VGA-d nem kompatibilis egymással. Írnak majd előbb utóbb egy új BIOS-t hozzá.
ASUS-nál már többször hallottam ilyen kompatibilitási hibáról. Bár inkább XONAR hangkártyák nem mentek. -
válasz
crysis88 #8453 üzenetére
BIOS reset, aztán ha ez nem oldja meg a gondot, akkor amit a kolléga ajánlott.
szerk: akkor ez nem jött be sajnos, ahogy látom.
Az mire jó ha PCIe 2.0-ra korlátozom a slotot?
Az ilyen inkompatibilitási hibákat lehet vele orvosolni, miközben sebességben kb ugyanaz, mint a 3.0.
-
sutyi^
senior tag
-
crysis88
tag
Üdv srácok.
Egy másik topikbol ide irányítottak hogy megkérdezzem találkozott e mar valaki ilyennel [link]
-
regener
veterán
Az hogy van hogy 10%-os ventinél is 1050RPM és 20%-osnál is 1050RPM van?
-
MrCsiT
addikt
Az Asus GPU tweak tud a futó játékra infót kiírni, mint az MSI AB?
Mit tapasztaltatok, tuningolásnál ugyanazt fogja tudni a két program, pl. max. órajelben? -
Bip Mans20
Köszönöm a válaszokat.
Mégvalami ha van olyan itt aki játsza a Wot-ot ezzel a kártyával? Ha van és felkeresne privátban azt megköszönném mert lenne egy pár kérdésem.
Köszi -
TechN7ne
nagyúr
-
Sziasztok
Gtx 660-at szeretnék vásárolni 4-et néztem ki magamnak.
Giga
ASUS
ASUSA két Asus között mi a különbség?
Egyébként ezt váltja le Gigabyte PCIe 3.0 GV-R775OC-1GI - HD7750 1GB.
A Wot-al játszok azt szeretném jobb felbontáson futtatni+ a shadowplay volt az ami miatt váltok és az Nvidia mellett döntöttem.Full hd a monitorom egyébként. -
juliabrilke
veterán
regener, BiP
Köszönöm a válaszokat! Megnézem, hátha valamelyik működik.
-
GGenius
tag
Ja és R9 270-et el felejtetem oda írni.Sry
-
BiP
nagyúr
válasz
regener #8438 üzenetére
Így van, többet fogyaszt, de csak terhelés alatt, és nem annyival, hogy ez vízválasztó legyen. (szerintem).
De ezt már kiveséztük itt a topikban. -
GGenius
tag
Sziasztok!
Egy GTX 660 vagy GTX 750 Ti a jobb teljesítményben? -
BiP
nagyúr
válasz
juliabrilke #8434 üzenetére
Én sem találtam a spec között, így gyanítom hivatalos támogatás nincs.
Az ASUS fórumban valaki kérdezte, hogy nem-hivatalos esetleg van-e?
De erre sem tudtak megnyugtató választ adni. Csak annyit, hogy szerverben nem igazán jellemző, de próbálja ki, aztán kiderül. Ha nálad nem nagyon sikerül aktiválni, akkor lehet, hogy tényleg nem lehet bűködésre bírni. (de azért azt sem tartom kizártnak, hogy nem lehet meghackelni valahogy a dolgot)szerk: Crossfire-re azért írnak valami bíztatót. (ugyanúgy asus fórum)
AMDZone fórum.Ill. beleszaladtam még valami SLI patcher nevű dologba, nem tudom, az működik-e még, elég régi hivatkozás volt.
-
regener
veterán
válasz
juliabrilke #8434 üzenetére
Én nem találok sehol sem a specifikációban SLI/CFX (aka CrossFireX) szavakat vagy ezekre utalót, így szerintem nem támogatja.
-
regener
veterán
válasz
juliabrilke #8432 üzenetére
Elsőnek is milyen lapod van?
-
juliabrilke
veterán
Szép napot!
Gigabyte GTX660 SLI-t raktam össze, de valamiért nem mutatja az SLI opciót már a 2 Nvidia control panel sem. 2 különböző híddal is teszteltem már hasonló sikerrel.
Esetleg parancs sorból be lehet kapcsolni az SLI-t? Vagy a lap nem támogatja?
-
regener
veterán
válasz
csabika0001 #8430 üzenetére
Trollkodik.
-
ghodyl
tag
Sziasztok!
Egy asus gtx 660 2gb oc mennyire melegszik ? illetve egy CM Silencio 352 házban mennyire melegedne fel ?
-
alldaybig
tag
Neten van "howto" guide, hogy unlockoljuk a kártyát, illetve bios flash
Semmi olyan lehetőség nincs benne amit mondjunk feloldunk, hogy kicsit a 670 felé toljuk? :/
Ha már azt nézzünk, hogy feldolgozó magok letiltásával születnek a középkategóriás kártyákarctic twinturbo 15 ezer, ennyit nem ér egy közép kat kártya, zalman vf3000 meg 8800 gt re meg iylenekre készült nem?
-
alldaybig
tag
Sziasztok!
Nem rég beszereztem egy GTX 660-t, tudnátok rá hűtőt ajánlani?
Illetve, van-e rejtett lehetőség benne, pl. lezárt magok(, vackok, vagy valamik,) amiket fel lehet oldani, hogy erősebb legyen?
Ha már hűtő akkor, legyen költséghatékony, de lehessen vele mondjuk húzni a kártyán valamicskét.
Ha már túlhajtás, akkor azt mivel tegyem? -
TechN7ne
nagyúr
3db GTX 660-am volt:
Asus DCUII
ZOTAC
Gigabyte WindForce3 közül a Giga a leghalkabb és a legjobban húzható,ezért is tartottam meg őt!
-
juliabrilke
veterán
válasz
proxybition #8412 üzenetére
Teljesen hülyeség.
2 Gigabyte GTX660 kártyám van, amik tökéletesen és persze hűvösen működnek már jó rég óta.
Mindegyik márkában van 1-2 hibás példány, nem márkafüggő. -
Faterkam
addikt
válasz
proxybition #8412 üzenetére
Nekem volt, szerintem hűvös és halk!
-
proxybition
csendes tag
Tiszteletem,
sima 660 vásárlása előtt állok, és szeretném megérdeklődni, hogy a számos gyártó által ajánlott variáció közül melyik a leginkább ajánlott az olcsóbb árkategóriában. A Gigbyte-tal szemeztem eddig, de itt visszaolvasva némileg elbizonytalanodtam benne.
Előre is köszönöm a segítséget. -
Doky586
félisten
A GTX660-Ti videokártyán 2db 6 pólusú tápcsatlakozó van. Az én tápomon csak 1db 6 pólusú tápcsati van. Ha vennék egy 660ti-t akkor gondban lennék? Nem lenne elég a 430W-os Thermaltake tápom?
-
Zolix
tag
Leszedtem nvidia demókat és pl. a Supersonic Sled nem indul el physx hiányra hivatkozva pedig a legújabb
van fönt, lehet ezzel valamit csinálni? -
Zolix
tag
Sziasztok!
Vettem egy asus gtx660-t és a gpu tweak-ban a ventilátor 10%-on van és nem tudom manuálisra állítani.
Játék alatt 65 fok körülire megy föl és még mindig 10 10%-on megy ez így jó? -
anowzic
csendes tag
válasz
TechN7ne #8398 üzenetére
El vagy tévedve kolléga, az egyetlen ok hogy eladtam, azt pont a posztodtól pár sorral feljebb olvashatod
Tudod h hackintosh/windows megy a gépemen, és ha windowsban tökéletes volt, hackin akadt, akkor áruld már el hogyan logikáztad ki, h azt hittem hibás a kártya és nem azt h az új hacki update hazavágta az nvidia drivert?
Ettől függetlenül örülök h örülsz a kártyának, pont ahogy reméltem is h fogsz.
Új hozzászólás Aktív témák
- MSI RX 580 8GB GDDR5 256bit!!! Beszámítás megoldható!!!
- MSI GTX 1060 3GB GDDR5 192bit!!! Beszámítás megoldható!!!
- Gainward Panther RTX 4070 Ti Super 16GB GDDR6X 256bit!! Beszámítás megoldható!!!
- Eladó ! /Jótállással/ RTX 3060Ti 8GB videókártyák! (EVGA, Founders Edition, Palit)
- Videokártya pasztázás és padolás csúcsminőségben!
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! I7 6700K / RTX 2060 6GB / 32GB DDR4 / 500 SSD
- Telefon felvásárlás!! iPhone 12 Mini/iPhone 12/iPhone 12 Pro/iPhone 12 Pro Max
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 - i7-8GEN I 16GB I 512SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- HP ZBook Studio G7 i7-10850H 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1000 15.6" FHD 1 év garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest