Hirdetés
- És akkor egy fejlesztőstúdió rájött, hogy vissza is élhetne a felskálázással
- Száguld a Meta és a Microsoft, 500 milliárd dollárral lőttek ki az AI-részvények
- Jól áll az ARM-os Windows helyzete, de a játékoknál nem jön az áttörés
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Bővíti a Strix Halo kódnevű dizájn képességeit az AMD
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chappy
tag
Heló!
Na beüzemelésre került az MSI GTX 660 OC Twin Frozer kártyám. Nagyon szép, viszont lenne egy kérdésem: meddig lehet húzni? És hogyan? Nem értek hozzá, afterburnerben eddig csak azt néztem meg, mennyire hangos a venti ha maxon megy. Feszt nem nagyon akarok változtatni, biost sem moddolni. Power limitet mennyire felelősségteljes teljesen felvenni? Core Clock-ot meddig érdemes hűzni? A memóriát miért kell húzni? Nem le kellene vinni hogy tovább lehessen a magot húzni?
Kétfajta húzást szeretnék:
a) minél több fps grafikaigényes játékokban
b) minél jobb CUDA számítási teljesítmény (~~ minél jobb bitcoin bányászat, de nem arra kell, kifejezetten cuda kell; de kb olyasmi a probléma, mint a coinbányászat).
Azt jól tudom, hogy ha az MSI kártyát az MSI programmal húzom, akkor a garancia nem vész el (kivéve bios mod és fesz, de a feszt nem is engedi).
Gyárilag frissen agyonterhelve a venti 44% fölé nem ment, a hőmérséklet mindig 62 fok alatt volt. Hőmérsékletből mennyi az, ami fölé nem érdemes vinni?
Üdv.
-
5150head
senior tag
Köszönöm szépen!
Valószínű a Gaming MSI lesz.
-
5150head
senior tag
Mindegyik TwinFrozr-a ez vonatkozik?
Ez pl mennyivel jobb mint amit linkeltetek? -
Stonerice
őstag
Szerintem egy gtx660ti jobb mint egy hd7950. Leszámítva 1-2 amd-s játékot.
Én valahogy hiszek ennek a tesztnek.Summary 2013.08.20
-
5150head
senior tag
Sziasztok! Eddig a Gigabyte kártyáját nézegettem, de visszaolvasva eléggé elbizonytalanított az amit írtatok róla. Tényleg ennyire szar/hangos? Mivel leginkább stúdiózásra használom a gépet (úgy is van kialakítva), nagyon fontos, hogy nagyon-nagyon halk legyen.
Ti mit ajánlanátok ilyen (50e) kategóriában? MSI szimpatikus még.
Köszi előre is -
Lipton
őstag
válasz
Dark KillerX #7782 üzenetére
Nettóban veszem így még kisebb a különbség.
BIP:
Nem kerül pénzbe így hanem cserélve lesz. Amin még gondolkodtam, hogy tesómmal elcserélem 560Ti-re, nekem az is elég neki meg gyorsabb lesz legalább (erősebb gép alatt természetesen, ott i7-4xxxK lesz). Nekem marad ez a gép egy jó ideig, nem tervezek fejlesztést de akkor sem vennék 650Ti-t mert egyszerűen nem éri meg. -
BiP
nagyúr
OFF: Nem tudom, mennyiért bővítesz majd Q9550-re, de amikor én sok pénzért vettem Q9505-öt pár éve (és ahogy nézem azóta sem lettek sokkal olcsóbbak a core2quadok), akkor éreztem, hogy annyit már nem ért, lehet, hogy érdemes elgondolkodni egy platformcserén. Ugyanabból a pénzből már i5-öt kapsz. (de talán egy erősebb i3 is elég, ezt a többiek majd cáfolják vagy megerősítik)
Persze egy platformcsere mindig macera, és az alaplap/memória csere miatt extra költség is, de időtállóbb és sokkal gyorsabb lehet arányaiban kevés ráfizetéssel. Nem tudom, hogy most ezt mennyiből lehetne megcsinálni, amikor én csináltam, már drága volt a core2 és a ddr2, és elég olcsó volt a ddr3, jól jöttem ki belőle.Abban viszont én is egyetértek, hogy 650Ti nem olcsóbb annyival, mint amennyivel gyengébb egy 660-nál, érdemes utóbbit venni, főleg hosszútávra.
-
Dark KillerX
addikt
-
Lipton
őstag
válasz
Dark KillerX #7780 üzenetére
A 650Ti nem annyival olcsóbb hogy érdemes legyen azt venni. Lehet lesz majd helyette egy q9550. WOT-ra kellene most csak és tuti nem veszek másik VGA-t vagy 3 évig. Nem vagyok nagy játékos, "érzésre viszont nem érdemes gyengébbet venni".
-
Dark KillerX
addikt
Én egy 3,3Ghz-es Q8300-as proci mellé vettem anno a 7850-met,és hamar rájöttem ,hogy nem elég hozzá,és bizony ilyen alapon a 7850-nél erősebb GTX660-hoz meg még úgyse lesz elég a Q6600-od,hacsak nem 3,5Ghz+ - on hajtod,azon már kb elégséges lenne,de még úgy is limites lenne jó néhány helyen.
-
ST05
őstag
az elsó picikét olcsóbb típus, de az is halk kiváló, 2.ik és 3.ik amit én is mutattam az SSU féle DC2,
ez nagyobb maga a kártya is, hűtése is, ebből kifolyólag még jobb hatásfokú ,ergo még halkabb lehet de nagy különbség azért nincs köztük, ez már mind ajánlott..
Esetleg még azt javasolnám, nézz aprón gyakran van 660Ti is 50 környékén, ami természetesen méggyorsabb.. de ez az üzletekből már kifogyott.... -
ST05
őstag
a direct Cu hűtéses nagyon profi
volt Ti-m is és sima is, kicsit sajnálom is őket...
-
Lipton
őstag
Sziasztok!
Melyik (ASUS) változatot érdemes venni a 660-ból?
köszi
-
pipo112
őstag
Ez csak egy kérdés , estleg ha a vga-m tápellátását úgy biztosítanám hogy az egyik ág menne a tápról a másikat meg molexről javulhatna a kari teljesítménye ? Jelenleg mind két 6pin a tápról megy de az egy osztott 2x6pines csati .
azért kérdem mert a lapom az csak 4+1fázist tud nem a legjobb a táp ellátása a válaszokat előre is köszönöm -
BogyóBP
addikt
MSI GeForce N660 GAMING 2GD5/OC 2GB -- Ez milyen kártyának mondható? Eddig csak 1 MSI kártyám volt de az kapta az ívet nagyon és alig lehetett kinyuvvasztani. Mondjuk az egy 9800 GTX volt még nagyon régen. Nagyon gondolkodom hogy kicseréltetem erre a Gigabyte omat mert ez katasztrofális gyenge eresztés. Gyenge hűtés, zörgő,kerregő lapátok..Jóhogy egy nagyobb LOAD nál szét nem esik az egész.
-
Stonerice
őstag
Azért kérdeztem leginkább, hogy volt-e valaki hasonló szituban. Még nem vettem evga kártyát- de most volt 1 apródon, ezért merült fel bennem a kérdés.Volt-e olyan helyzetben akárkim hogy nem foglalkoztak a gondjával, ha nem volt papírja róla?
Az enyém is elég komplikált eset volt az Asussal. Ha közvetlen a Ramiristól lett volna mondjuk vásárolva, akkor nem tudtam volna szerintem megjavíttatni. Mivel csak magánszemély vagyok
Miért nem volt nyoma, hogy ki vette az asus-om? És az első tulaj elég barátságtalan volt, azt mondta hogy a garipapíron 30 db vga adatai vannak, és ő nem fénymásolja le. Nevet sem mondott... pedig a bolt is kíváncsi lett volna rá. -
BiP
nagyúr
válasz
Stonerice #7763 üzenetére
Végülis az előző esetet is úgy oldottad meg, hogy eljutottál a boltig,ahol vették.
Fura, hogy most kérdésként merül fel benned, hogy most is hasonlóképp kéne-e nekikezdeni. Én mindenképp ezzel próbálkoznék először (kivéve persze, ha mondjuk használtan vetted, akkor az eladótól érdeklődnék először, ahogy Te is az Asus-os esetben. Volt már olyan, hogy amikor eladtam egy vid.kártyát, a garanciapapírról csináltam magamnak egy másolatot. Nem tudom, miért, de hátha más is így gondolkodott, és ilyenkor jól jöhet.) De a lényeg, hogy a boltban is elvileg van ennek nyoma -kéne lennie. -
Stonerice
őstag
válasz
gtamate2 #7762 üzenetére
Hát nekem nem volt iylen egyszerű. Én egy Pesti sráctól vettem a (3. tulajtól). De már ő is úgy adta garancia nélkül.
Utána kérdeztem, hogy mégis hol lett véve, és a Ramirisre-hivatkozott, pedig nem ott vásárolták. " Szerintem nem is vásárolták, hanem a kisker egyik rokona, szerintem csak úgyni elhozta. Nem mondták meg, hogy is volt."
Szóval a Ramirisre hivatkozott, és a vásárlás előtt csakrákérdeztem a náluk, a vga száma alapján, hogy onnan származik-e. Mondták hogy igen, de magánszemélyekkel nem foglalkoznak. Javasolták, hogy vigyem Nyíregyházára, egy kiskerhez (név szerint) mivel ők vásárolták, mint viszonteladó. Hozám közelebb is esett, és be tudtam menni személyesen a kiskerhez. De ők nem adtak új papírt, sőt, kérdezték, hogy kitől vettem. Bár nem láttam, hogy mit nézett a monitoron, a vga adatait tekintve. Valami lapítás volt a dologba.
Végül 2 ezer ft ért elküldték Pestre a Ramiris kft-nek, és ők kicserélték.
Még jó hogy félig utána jártam a garinak vásárlás előtt. Hisz még közel sem volt az Asus 3 éves.
-
-
Stonerice
őstag
Szerintetek, ha kialakul egy olyan helyzet, hogy egy EVGA gyártótól származó vga elromlik, s nincs meg a garipapírja, akkor hogy lehet a legegyszerűbben elintézni a garit? Meg kell beszélni a boltal, ahol vásárolva lett?
Tudtommal EVGA szerviz nemnagyon van a közelben.
Más volt hasonló esetem egy ASUS vga-val és az üzlet segített is, de a nagyker, ahonnan az üzlet is vette, az nemfoglalkozik magánszemélyekkel. Annyi volt az anyagi vonzata, hogy a posta díjat én áltam, míg elért a bolton keresztül a nagykerbe.
-
Chappy
tag
Oké köszi! Nekem is így tűnt, hogy nem annyira akarják levinni, max majd egyszer kivonni. Akkor már csak az van hátra ogy msi vagy asus.
(Egyébként a játékot persze eladni terveztem, így inkább 660-at veszek, a várakozást meg azért kérdeztem, mert ha minden jól megy most végzek az alapképzéssel és mesetrképzés előtt pár hetem van gameelni)
-
válasz
Stonerice #7752 üzenetére
jelen kisker árakon valóban nincs sok értelme, de ez ugye időben és beszerzési forrás függvényében változik.
a Mantle patch most éppen januárban jön, de majd akkor hisszük el, ha látjuk. amúgy szerintem a sebességével nem lesz probléma, viszont a stabilitásával annál inkább. de ne legyen igazam.(#7755) Chappy: engem nagyon meglepne, ha 1-2 hónapon belül 10e FT-ot esne a 660 - nem látszik a piacon olyan új termék, ami ezt kikényszerítené.
viszont, ha ügyesen adod el a két játékot, ami mellé jár, akkor a 10e-nek 60-80%-át megfogtad. -
Chappy
tag
Heló!
GTX 660-at vennék, kérdések. Megéri-e várni 1-2 hónapot, hogy 10 eFt-tal olcsóbb legyen? Vennék én használtan is, de csak iponos ár alatt 10 eFt-tal és legalább 2 év garival (mivel 3-at adnak rá). MSI és Asus érdekel. Eddig kb az asusokat néztem, tisztában vagyok vele, hogy van egy szar hűtéses azt nem szabad. De miért van az, hogy a "legjobb" msinél drágább a "legszarabb" asus?
Itt mi a konkrét különbség a Gaming, semmilyen és TF között?
Gondolom kábel és csatlakozó az itthon árult dobozban is van.
Üdv.
-
BiP
nagyúr
válasz
marcusa #7751 üzenetére
Így van. (én is ezek miatt választom az nv-t az utóbbi pár évben) De ezeket nem akartam felhozni, mert nem akartam amd-nv vitát sem szítani, hanem csak a sebesség kérdésére szorítkozni.
Shadowplayt viszont valóban kifelejtettem, az is jelenthet jópár fps-t, ha valaki fel akarja venni/streameli a játékmenetet. -
gtamate2
veterán
válasz
marcusa #7751 üzenetére
Így van, nekem is HD 5750 volt előtte és nem volt bajom, viszont ismerőseim panaszkodtak hogy kifagytak játékból, kékhalál, amik a driver visszetételével helyre jöttek, nekem szerencsére nem jött elő semmi ilyesmi. A Shadowplay pedig egy áldás, amiatt tényleg irigykednek az AMD-s ismerősök
Bár kíváncsi vagyok mikor lép végre ez ügyben az amd is.
A proci+lap kombódat meg remélem nem vitték még el -
BogyóBP
addikt
Miez a lüktetéses hang a GTX 660 nál amikor egy bizonyos fordulatszámot elér a venti? nem értem.
-
Stonerice
őstag
Sziasztok!
HD7950 jobb a 660ti-nél? Mai drivereket tekintve? Ugye mind két félnél fejlődtek a driverek, és a megjelenésnél még a 660ti volt előnyben, így látom a tesztek alapján.
Gyártókat véve megbízhatóság szempontjából melyiket ajánljátok? Ami nem döglik meg mondjuk OC-tól, de a venti kerregés sztem jobban belefér a dologba. MSI vga-t szeretnék már egy ideje kipróbálni. Asus DC2 650ti-m már volt, és hamar beadta az unalmast
. Szerintem azt hanyagolom, bár a hűtése nagyon tetszett.
-
lowzor
veterán
válasz
BogyóBP #7737 üzenetére
Mert botrányos a minõsége. Agyon van rajta spórolva minden, nem véletlenül a legolcsóbb. A játék közbeb lehulló ventillátorlapát pl nekem annyira nem csalogató.
A kerregés, zörgés, csattogás is simán elõjöhet a gyenge minõségû, papírvékony mûanyag miatt.
A nyákja is szénné van spórolva.
Az jó hasonlat volt, kolléga mondott a másik topikban, hogy a Gigabyte a hardverek Abidasa. -
BiP
nagyúr
Akkor én eddig ezt a jelenséget szerencsésen megúsztam, pedig az utóbbi időben csak Giga kártyám volt, (GTS450, 460GTX, 650Ti, és most 660Ti), egyik sem csinálta. Bár nem külön ezt a márkát keresem, az ára miatt eddig pont így alakult, hogy mindig Gigabyte lett belőle, de eddig nem csalódtam. (csak alaplapjukban, ott meg pont márkahű voltam, de többször megszívtam. De ez már off).
-
BogyóBP
addikt
-
kengyel
nagyúr
válasz
BogyóBP #7735 üzenetére
Szó szerint kell érteni hogy kerregő ,zörgő hangot adott ki a két ventilátor. Magának a kártya teljesítményének semmi gondja nem volt. Elindítottam egy játékot, és 5-perc elteltével már kezdte is a zajos eseményt.
Ezért is írtam hogy reméljük a 660-nál ezt a hibát orvosolták. Nem ismerem a 660-as szériájukat . Majdnem többet volt szervizben, mint a gépben.
Ezeket a mondatokat nem bántásként írtam, hanem saját tapasztalatomból. -
kengyel
nagyúr
válasz
BogyóBP #7733 üzenetére
Reméljük a ventilátorokkal csináltak valamit. Nekem Gigabyte GTX 560 OC volt, de kerregett a ventije rendesen terhelés közben. Háromszor garanciáztattam, és utána is folyamatosan játékok közben adta magát. Így eladtam
Innentől eldöntöttem hogy videó kártyában többet Giga nem kell !
Decemberben vettem VGA.t, és az ASUS GeForce® GTX 660 DirectCU OC választottam szerencsére . -
BogyóBP
addikt
válasz
BogyóBP #7724 üzenetére
A giga nagyon nem jó? Tényleg nagyon teker a hűtése?Nekem ránézésre a régi fajta hűtési megoldás jelenik meg azoknak meg sose volt nekem hangja. Nemtudom valakinek hogy megy fel a hűtés fordulatszáma 75% ra. Az már extrém durva lenne.
Asus pedig tetszik meg ez az MSI sem tűnik rossznak, de az IPON ról már van rossz tapasztalatom és mindent csak berendelésre hoznak..
-
*Tata*
senior tag
válasz
BogyóBP #7724 üzenetére
A kettő közül az Asus jobb, bár ez pont a gagyibb hűtővel szerelt változata.
Ez is jó választás lehet, és jó áron van:[MSI GTX 660] -
BogyóBP
addikt
Sziasztok. Az Gigabyte vagy az Asus GTX 660 OC-t érdemes inkább venni? Mennyire hangos a Gigabyte hűtése illetve az Asus é?
Ezek között nézelődök
ASUS GeForce GTX660 GTX660-DC2OCPH-2GD5
Gigabyte GV-N660OC-2GD GTX660 2GB -
MrCsiT
addikt
..és az az 1200 mit jelent valós teljesítmény nyelvére fordítva ? Valami +3% , vagy ennél azért értelmesebb érték ? ..azaz : megéri ezzel foglalkozni ? (gondolom, ez azért már vastagon garvesztéses sztori, ha a moddolttal lesz baj a kártyával, és azzal adod le garba, vagy, csak szimplán hamarabb degradálódik pl. ? ..
)
-
-
Lui76
őstag
A sima 660-ban kb mennyi tartalék lehet?
A gpu boost a max órajel, amin még lehet picit húzni gondolom.
Minden szép meg jó eddig, egyedül a 3Dm06 amin ez nem akar jelentkezni ,
bár az én W7-em is már jópár éves ... -
Általánosságban, ha a drivercsere után problémába ütközöl, a legegyszerűbb, ha visszateszed a régebbi, jól működőt. Én ezt javasolnám most.
vagy:
Van már 331.93 - béta, esetleg próbáld ki. Pipáld ki a Perform clean install-t telepítés előtt.Amúgy, az ati-nv kártyacserék nem tesznek jót a win lelkivilágának, szóval lehet, hogy eddig bírta a rendszered.
-
Sabre
őstag
Mikor beraktam, a driver amit lehúzott a win azt produkálta hogy kikapcsolt a képernyő...
Aztán nagy nehezen meghekkeltük azzal, hogy ne töltse be automatikusan a drivert a win, illetve le hanem mi adjuk meg melyik whql verzió legyen. Aztán ment rendesen. A mostani nvidia exp által feltelepített utolsó whql driverrel (331.82)csinálja ezt a képernyő illesztő leáll, majd újra és loopolva, illetve szürke képernyő. Ráadásul random csinálja, van hogy órákig nem és van hogy fél óra alatt 5x.
A fura, hogy a Battlefield4 sosem generált hibát, sosem fagyott ki illetve állt, kivéve amikor maga a játék volt bugos kiadáskor, amit azóta javítottak és nálam sem fordul elő.
Tehát csak 2D-ben van gebasz. ~2 éves win7, 2-3 vga járt benne és volt pár ati/nv vga csere. Ilyenkor mindig uninstall után driver cleaner futtatás megvolt természetesen. -
Ha 2D-ben elszáll a kari, akkor vagy komoly driveres gubanc van a winedben és akkor driverpucolás/reinstall lesz, vagy hibás a kártya. BIOS-t akkor frissítenék, ha a mostani hibád egy többek által is dokumentált hibajelenségre utalna.
Amúgy első körön megnézném ezt a kártyát egy másik gépben, ezzel sok egyéb hibalehetőséget ki lehetne zárni, táp, alaplap, stb. Ha nincs rá lehetőség, akkor full driver uninstall és megnézném, hogy a win által felrakott standard vga driverrel is összedől-e 2D-ben.. -
-
Új hozzászólás Aktív témák
- Miért álltak az oldalak egy hétig, mi történt?
- PROHARDVER! feedback: bugok, problémák, ötletek
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Xbox Series X|S
- Motoros topic
- Elden Ring
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- Kínai kézbe kerül a MediaMarkt áruházak tulajdonosa
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- BestBuy topik
- További aktív témák...
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S21/Samsung Galaxy S21+/Samsung Galaxy S21 Ultra
- Motorola E40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! EZÜST! RITKASÁG! Surface Pro 11 Qualcomm Snapdragon X Elite 16GB 512GB OLED 120Hz Gar!
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max/
- 24 hónapos PlayStation Plus Premium előfizetés a legolcsóbban, egyenesen a PlayStation-től!
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest