Hirdetés
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
PROTRON
addikt
válasz
#16939776
#52234
üzenetére
Persze a user általi manuális útválasztás az komoly extra csippeket igényel és vezetékezést--->kutatás fejlesztés, hitelesítés, driverezés...stb...költség.
Viszont sok alaplap, ahogy az x299-esem is sima érzékelés alapú útválasztóval van ellátva.
Tehát sok alaplapon az SLI-t úgy oldották meg hogy automatán x8/x8-ra vált a 2 db egyenként x16-os slot, amennyiben mind a kettőbe bele van dugva bármi. Ha x1-es audio kártyával használod, akkor automatán elbuktál x7 sávszélt, nem kérdez.Na ugyanígy, egyes felső kategóriás lapoknál az M.2-t vezetékezték úgy, hogy ha érzékeli az NVME SSD-t, akkor már csak x8 jut a VGA-nak és x4-et meg elvesztett a lúzer...akarom írni átvert user. Vagy épp 3 M.2-vel van szerelve az adott lap és a maradék x4 a második M.2-re van huzalozva ilyen esetben.
Ugye átlag józsi 1080 TI alatt egyáltalán nem érzékelt ebből semmit, csak azért az elvek mentén át lett kissé verve...meg most már jönnek a 3080-ak, meg majd 4xxxek, ahol már lehet belőle bottlenick.De pl ott a x299 Taichi CLx-nél megvan a lehetőséged a 48 PCIe sávra összesen a 4 db x16 slot irányában (x16/x8/x16/x8), de ha M.2 SSD-vel akarod használni, akkor a második x8 első SSD-nél csak x4 lesz és ha beraksz még egy ssd-t, akkor meg letiltódik kérdés nélkül.
Ezért nem azt a lapot vettem, mert kérdés nélkül letiltja azt a slotot, nem választható a biosban.
Míg az én lapomnál inkább a slotok irányába dedikál, amit sokoldalúbb megoldásnak tartok, elvégre még mindig ott a lehetőségem a bifurcationre, amivel az x8 slotomat eloszthatom 2 db x4-re és használhatok benne SSD-t.
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 11
- Alaposan helyretette az AI ellenzőit az NVIDIA vezetője
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Villanyszerelés
- Candy: Kossuth Lajos azt üzente, elfogyott a gémergépe
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Farming Simulator 25
- SONY LCD és LED TV-k
- Anime filmek és sorozatok
- Chosen: Intel Arc B580 játék kompatibilitás (2026.01)
- További aktív témák...
- Új, bontatlan G.SKILL Trident Z RGB 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GTZR eladó
- Kingston Fury 16GB (1x16GB) DDR5 5200MHz CL40 - XMP - 120 hó garancia
- G.SKILL Ripjaws M5 RGB 32GB (2x16GB) DDR5 6000MHz CL30 WHITE - XMP - 120 hó garancia
- Kingston FURY Beast 32GB (1x32GB) DDR5 6000MHz CL36 - XMP/EXPO - 99 hó garancia
- Patriot Viper Venom 32GB (2x16GB) DDR5 7400MHz CL36 - XMP - 120 hó garancia
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 9800X3D 64GB RAM RTX 5090 32GB GAMER PC termékbeszámítással
- Beszámítás! Microsoft XBOX Series S 512GB játékkonzol garanciával hibátlan működéssel
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4188, 94% Akkumulátor
- Apple iPhone 13 mini Red Kompakt méret, nagy teljesítmény 256 GB Használt,szép állapot, 100%
- Azonnali készpénzes GAMER / üzleti notebook felvásárlás személyesen / csomagküldéssel korrekt áron
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs


