Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    Üdv a topiclakóknak!

    Igyekeztem gyorsan visszakeresni a topicban, de nem egyszerű, bocs a hosszú írásért.

    Egy mobilisabb egységet tervezek összerakni a korábban elhalálozott notebook helyére, amit az utóbbi 2 évben nem aksiról járattam, mindig be volt dugva 230-ba.

    Arra gondoltam hogy DIY keretében egy thin mini-itx alaplapra rádugnék egy quadro K620 kártyát hogy időnként autocadezni tudjak rajta, az egészet pedig egy összehajtható egyedi házikóba raknám, aminek a fedlapjában egy 10,1"-os érintőkijelzővel lenne összeszerelve.
    Persze összehajtva elrejtene egy vékonyka bluetooth touchpados billentyűzetet.
    (Eredetileg kártypc-ben gondolkodtam, de az x86-osakon nincs PCIE slot vagy nagyon drágák a processzor erőhöz képest, ami meg olcsóbb ott meg nem fut pl a fentebb írt autocad mert x86hoz van kötve.)
    Lehet hogy kicsivel vastagabb lesz az eredmény a brand notebookoknál, de az nem zavar. Első körben csak egyáltalán összeraknám a konfigot, aztán majd később kerülne bele rendes töltésvezérlő elektronika akkupakkal.
    A cél hogy a homeofficeból átcipelve telephelyre, vagy valamilyen helyszínre prezentálni saját gépen tudjak dolgozni, pl a fentebb is írt autocaddel. Tudom a dedikált VGA kicsit túlzás, de ki akarom maxolni a beépített lehetőségeket, minél több mindenre lövök.
    Ehhez a projekthez találtam 1-2 alaplap típust aminek a speckói megtettszettek, de gondoltam rákérdezek a részletekre, mivel a tápegység terén nem vagyok biztos a helyzetemben.

    Alaplapokból az egyik ASUS H110T/CSM vagy a H310T R 2.0 amik eléggé könnyen elérhetőek, de ezéknél csak átalakítóval tudok VGA-t rádugni, vagy ott a GA-Q170TN-T20-GSM PLUS amin van open ended PCIE slot, csak ez utóbbi mobo nem nagyon elérhető a idehaza.
    A másk ami még tettszik és elérhető időnként az a GIGABYTE GA-H310TN, csak ebbe már 8-9 genes proci való, ami már kevésbé tettszik, feleslegesnek érzem.

    Ezeket próbálta már valaki? Vagy valami hasonló projektet?

    Tápegység terén arra jutottam hogy a gyártók ajánlása hogy 35 w-os proci esetén(pl i3-6300T) már 90w-os tápegységet ajánlanak. Ezt mennyire kell komolyan venni?
    Ezek a thin mini-itx lapok 1 ilyen cpuval meg 1 sata SSD-vel is már ennyire éhesek?

    Mert ez alapján a 45w-os VGA-val már 150 w-os tápra kell számolnom, de ha még akkupakkot is akarok tölteni akkor inkább 200-as tégla kell a gép mellé a laptop táskába.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #16939776 #50464 üzenetére

    és #50463cinemazealot

    Amúgy az a monitor talpazatba integrált házikó is nagyon érdekes téma, nővérem anyósának tervezek hasonlót, de azt kártyaPC alapon, mivel tényleg csak böngészésre meg ppt-re használja a gépét, így oda olcsóbb és jobban elrejthető változat kell a mostani asztali doboz leváltására. nemhogy egy normál ATX alaplap, de még a mini-itx beépített lehetőségeit sem éri el a felhasználói igény.

    Köszi a tippeket, én is ezen gondolatok mentén haladok a tervezgetéssel, az idle 12W elég jó támpont, köszi. Az időhiány nálam is játszik, homeofficeból 1-2 forum bejegyzésre és ötletelésre még futja. :P
    Ezért érdekelt a tényleges tapasztalat ezekkel a thin mini-itx alaplapokkal kapcsolatban, mert kizártnak tartom hogy tényleg elkérnek 90W-ot ha csak egy szimpla i3-6300T proci van benne 1 db SSD-vel és mondjuk meg is van járatva.
    Továbbá érdekel hogy mik a tapasztalatok egyáltalán az alaplapok kezelhetőségével, mert nagyon érdekesnek találom hogy van rajtuk 10 db GPIO port akármilyen fejlesztő, vagy érzékelő eszközhöz, meg rs232, továbbá LvDS port érintőkijelző bekötéshez vezérléssel meg elvileg táp körrel együtt.
    Illetve próbált-e valaki gyakorlatban is d-vga-t hozzájuk rakni akár a rendes PCIe x4-es alaplapokba (h170T, h310T), vagy a m.2, vagy épp miniPCIe slotokba(h110T-sek) riserekkel?
    Mert amúgy van olyan x1 vagy épp x4 to x16 riser, ami az x16-os végén extra tápcsatlakozóval van ellátva hogy meglegyen egy ma már átlagos belépő asztali VGA által kívánt erő(pl 75W).

    Akksi témához:
    Egy átlagosan rossz scenárió esetén abból indultam ki hogy:
    -proci kicsit meghajtva(35w) + alaplap + kijelző + sata3 SSD együtt kérnek 65-öt, mellé a vga a hivatalos gyártói adatok [LINK] szerint 45-öt, tehát össz terhelésem 110W.
    Ehhez 3000mAh-s 18650 egységeket tervezek, azok egyenként 3,6 V-ával számolok és elvileg 15A max terhelést elviselnek, mivel a tervezett 110 W terhelés, 12 V-on 10 A is elkérhet, szóval inkább a drágább aksik felé kell forduljak biztonsági alapon.
    4 db-al 14,4 V-ot érek el sorosítva, ami 3000-el számolva 43,2 Wh, amivel cpu+gpu full burn esetén 20-30 percet bírhat ki. De Autocad pl nem járatja folyamat maxon se a procit se VGA-t, csak pillanatnyi extra kakót kér 1-1 folyamat pl nagy rajzok nagyítása, mozgatása során.
    De ha párhuzamosítok 2-esével majd ezeket a csomagokat sorosítom, akkor már 86wh böszmét kapok, ráadásul néztem brand aksi szétszedést ahol alapvetően 2200-as egységekből szoktak 3x2-őt összerakni a 10,8 V-os, 4400mAh, tehát átlagos netezős notihoz 47,5 Wh aksihoz. Ilyesmi lehetett a kipurcant notimban, csak még nem bontottam szét az aksiját, de majd úgy is szét kell hogy próba összeállításhoz ne a drága végleges elemeket próbálgassam.
    Szal annyira nem tervezem megváltani a világot, csak nem akarok 500-700 ezreket fizetni olyan kompromisszumokért amiket nem akarok felvállalni.
    Meg egyébként már feltalálták helyettem a spanyolviaszt DIY kategóriában: [LINK]
    Csak Ő még olcsóbbra csinálta(pl használt monitor, nem pontos ház, passzív hűtés), na ezt az ötletet kéne tovább fejlesztenem. :D Meg azért a 2,5 kg-os súly nagy része valszeg az alsó burkolat.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz AxBattler #50477 üzenetére

    hdd? Hdd? HDDD? Valaki nagyon vicces így 2021 felé közeledvén ITX-ek terén, hisz a HDD olyan 2019...xD

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz AxBattler #50480 üzenetére

    Ha jól tudom van ahol még mindig a lyukkártyára esküsznek, hiszen azon a fizikai lukon amit átlyukasztottál az idők végezetéig át tudod dugni a p...et, míg egy jól irányzott mozdulattal akár véletlenül is le tudod törölni a digitálisan tárolt adatokat a modernebb technológiákról. :O

    #50479 prolad

    Szerintem tényleg nem úszod meg a másik táppal történő tesztelést. Aztán lehet csak egy rosszul érintkező kábel, hope for the best.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Crabface #50501 üzenetére

    Szép, minőségi alkatrészekkel.
    Az a Noctua proci venti push vagy pull-ba került végül?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Crabface #50504 üzenetére

    Na igen, ebben a form factorban kulcs kérdés a hangerő vs hőmérséklet viszonya, meddig engeded el a komponensek hőmérsékletét elszállni amíg még kényelmes a használat. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hoffman_ #50513 üzenetére

    Kicsit megkavarodtam, az SG13-ba a NAS-t akarod telepíteni?
    Mert ha igen, és nincs videókártya mert az minek NAS-ba, akkor szerintem fizikailag elférnek a vinyók, csak a rögzítést kéne kitalálni.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz hoffman_ #50516 üzenetére

    Vagy felkéredzkedni olyanhoz akinek van, vinni egy üveg bort és megkérni hogy a videókártya helyére hadd próbálj bele 3-4 hdd-t. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz totoka2 #50528 üzenetére

    Ehhez viszont az is kell hogy minőségibb pendrivera is költsünk, mert az ilyen 5-6k-sok mint pl ez:[LINK] túl melegszik már a kezdetektől, nem tartja nemhogy a 150-et de még a 60-at se, aztán ha elégszer túlmelegszik végleg visszaesik a sebessége 20 körülre(gondolom valami már megdöglött benne, pusztán azért mert bedugva maradt olyankor is amikor nem volt írva-olvasva) akkor meg semmi értelme a 3.0-nak. Csak azért nem vittem vissza a boltba, mert eleve azért vettem munkához hogy ha egy notin csak "c" csati van, akkor se legyek meglőve. Így mivel kis méretű fájlokat mozgatok nem számít az a pár másodperc esetleg 1-2 perc idő veszteség.

    Külső háttértáraknál sem mind1 mennyit áldozunk rá, ott is az olcsóbbak nem fogják tartani a 110-es tempót mint amit egy sima 5400-asnak is kéne tudnia, márpedig ha beesik 50 vagy az alá oda már elég a 2.0, már ha kap elég tápot a külső házikó valahonnan(mondjuk második 2.0 csatiról :D ).
    Szóval csak okosan az alkamazott eszközök terén, mert én is azt vallom hogy usb 3.x és dedikált előlapi "c" csat alá nem szabad adni, ugyanakkor tény hogy a nagy sebességet igazából még munka ügyben sem használja ki a felhasználó legtöbbször, max a plusz áramerősséget. :)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Pete55555 #50532 üzenetére

    Na pont erre gondoltam, hogy igazából a 3.0 techinológiai lehetőségéből a legtöbben csak a plusz áramerősséget használják ki, tehát a 3.0 esetén 1 kábel elegendő egy nagyobb áram igényű hdd esetén is. Holott sebességben még Te is csak a 2.0 határain belül mozogsz.

    #50531 prolad
    Valóban SSD-vel ki lehet használni a nagyobb sebességet, de igazából napi szinten kevesen mozgatnak akkora méretű fájlokat hogy tényleg számítson az a kb 2 perc idő nyereség alkalmanként.
    A kapacitás már más téma, most már tényleg lementek az SSD árak, de ha valaki csak 5k-t szán rá akkor azért még nem fog kapni külső házzal ellátott egységet. Aki munkára nagy méretű fájlokhoz használja, ott teljesen reális az általad is használt mód. De aki csak ad-hoc jelleggel akar átvinni 1-2 GB-t úgy hogy nem akarja googlin keresztül, oda azért overkill még.

    De amúgy nem túl nehéz egy sata ssd-vel megkapakolt külső házikó ahhoz hogy csak úgy a csatlakozóra nehezedjen? Meg amúgy a méret is lényeg és ebben az esetben igaz hogy a jó dolgok kis csomagban érkeznek, a pendriveot a kulcstartómon is tudom szállítani, vagy épp irattárcában, vagy a táskában azokban a kis tollaknak kialakított vékony zsebekben.

    Ugyanakkor a pendriveot könnyebb bent felejteni valahol bedugva, nem egyszer kellett már visszamennem. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Valaki a társaságból próbált már m.2 --->PCIe x16 riser kábellel videókártyát passzintani valamelyik mini konfighoz?
    Olyan VGA-t amelyik 75w-nál kevesebbet kér, tehát a riser kártya tápkábele elegendő neki, nem kér extra 6 vagy 8 pines csatit.
    Főként az érdekel hogy melyik megbízható típus ilyen téren, továbbá hogy milyen tápkábel átalakítók vannak, milyen csatlakozóra van szükség táp oldalról.
    Meg hogy az elérhető 32Gbps elméleti határból mennyi a ténylegesen használható.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #25954560 #50538 üzenetére

    Húú ezer hála a tippért, végre egy rendes választék.
    Amúgy a kinézett thin mini-itx alaplapokon az a bizonyos floppy csatlakozóból van, szóval nekem ez tettszik. :)
    Amúgy egyelőre csak hivatalosan 45 w teljesítményigényű(nem TDP, hanem rendes power) VGA-t tervezek bele rakni.
    Kifejezetten olyat kerestem ami PCIe x4-hez való, mivel nem akarnám elveszíteni az m.2 ssd lehetőségét és nagyon örülök hogy amit linkeltél ott mindenből is van, csak a 13 usd kábelre a 30 usd estimated szállítási költséggel kell még valamit kezdeni. :D

    Amúgy ha rendelsz valamit betársulhatnék? ( 'pesti vagyok)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Mercutio_ #50540 üzenetére

    Köszi a figyelemfelhívást, ezért is nézelődök olyan típust ami dedikált PCIe x4 slottal van felszerelve és nem m.2-ről kell átalakítani.
    Csak persze az elérhetőség és árazásban eléggé furcsa dolgok alakulnak mostanság. :Y

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Bosszankodás on:
    Nem lehet igaz hogy kínáig kell menni egy normális és normálisan árazott thin mini-itx alaplapért... :@
    Pedig DIY teljesítmény orientált AIO-k esetén ennek a kialakítása tök szuper [LINK]
    Tök szuperül meg lehetne építeni csatlakozókkal lefele, oldalra a lecsupaszított d-vga, fölfele meg nyugodtan el tud nyúlni egy komolyabb hűtőrendszer nagyobb átmérőjű lassabban forgó ventikkel...a monitor talp függőleges részébe meg egy hátra fele passzívan szellőző paneltáp.
    Bocs az offért, tudom az AIO nem direktbe mini-itx, csak nem találok megfelelő topicot. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Gyors érdeklődés, van valakinek mSata ssd-je amitől megválna? Legalább 200-as méretben?
    Vagy olyan M.2 adapter, ami mSata-ba megy bele?
    Mivel eléggé régi tech( úristen több mint 10 év húúú meg haaa), így csak a legrosszabbak maradtak a piacon a hazai boltok polcain. :D
    De még adapter sem nagyon van idehaza...nincs igény, csak usb 3.0-ba dugható házikó, bár ez utóbbi megmozgatta a fantáziám. :)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz totoka2 #50576 üzenetére

    Köszi a tippet, a korábbi pendrive-kiváltás témához pl remekül passzol. El is gondolkodtam rajta, aztán megnéztem hogy mennyire nincs választék msataból háttértárból...:@
    Pedig befoglaló méretileg jobb lenne mint az m.2 verziók és a smia USB esetében amúgy is ott a sebesség korlát.

    De azért érdeklődöm mert a beszerzés alatt álló mini-itx konfigba kéne rendszer háttértárnak, nem akarok sata kábelekkel vacakolni ha egyszer van rajta msata slot.

    #50575 shteer

    Köszi, mindenképp észben tartom az opciód. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Na hivatalosan is úton van a kinézett thin mini-itx alaplap, ebay aukcióról érkezik mivel hiába akartam hazai boltnak fizetni profitot, senki sem akar pénzt találni, inkább csak keresi mindenki. Bár durva hogy németországból még a DhL, mint szállító cég is 10 napot ír szállításra így karácsonyhoz közeledve a jelenlegi helyzetben.

    Gigabyte GA-H110TN fog érkezni és remélem hogy működni is fog, mivel az eladó annyit írt hogy új, eredeti csomagolásban, de nem küldhető vissza, nem is mertem 50 ajrónál többet kínálni érte, persze +14 ajró biztosításos szállítás.

    Viszont processzor terén kicsit gondban vagyok.
    6. genes az alaplap és nem tudni hogy frisített biossal érkezik-e (valszeg nem), mert anélkül nem fog belemenni a 7. genes proci.
    Viszont 6500T-ből meg épp nincs kínálat( nem mintha túl sok 6.genes i3 vagy i5 lenne eladó amúgy), míg 7500T-ből van, 30% a felár.
    Ráadásul ez utóbbi a marketing szerint fogyasztás terén látványosat javult, továbbá elvileg gyorsabban reagál a kiadott parancsokra, így érintő kijelzővel is jobban használható.
    Valakinek a társaságból van tapasztalata ezen generációkkal?(Még ha az érintőkijelző terén nem is.) Továbbá van valakinek 6. genes konfigja? :Y

    Meg azért szeretnék kérni egy megerősítést hogy 120-135 W tápegységek közül elvileg a HP és DELL original tápegységek nyugodtan használhatóak ezekhez a mini-itx lapokhoz?

    Amúgy tettszik az alaplapnál hogy ha DC táp van rádugva, akkor a 4 pines alaplapi csatlakozó 12V DC kimeneti tápcsatiként funkcionál.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz tlac #50590 üzenetére

    Semmi gond, mivel a legutóbbi bejegyzésemet nem kötöttem össze azzal amivel beléptem a topicba, így a kiválasztást igazán megnehezítő lényegi információk kimaradtak.

    Nem csak hogy thin-mini itx kell, de fektetett memória foglalat, LVDS(flat-érintő kijelző), GPIO és dedikált PCIe slot.
    Az általad is megtalált IMB410N függőleges memóriákkal szerelendő--->nem thin kialakítás, ráadásul teljesen felesleges felárakat tartalmaz (pl 1200-as foglalat->feleslegesen drágább proci, semmi igazán újat nem tartalmaz, feleslegesen 2933-ig támogatott ram sebesség, TPM védelem, etc miatt), a másik kettőnek nincs pcie slotja, az asusnak meg még GPIO sincs. :)
    Mielőtt még belemennénk, az M.2-ről PCIE átalakítózás néha eléggé lutri hogy milyen kártyát fog utána elfogadni így azt sem akartam megkockáztatni, meg úgy elveszítem az alaplapra háttértár szerelését.
    Meg eredetileg azt hittem egyszerűbb lesz 6. genes procit szerezni. xD

    De azért köszi hogy rákerestél Te is és bebizonyosodott hogy nem én vagyok helikopáter ha nem találtam.
    Amúgy ha hamarabb kezdek keresni tudtam volna tőlük rendelni imb310Tn( persze brutális %-nyi felárral más ugyanúgy szürke importos webshopokhoz képest), de sajnos így év vége felé kifogytak a készletek.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #16939776 #50593 üzenetére

    Köszi az infókat. :)

    Jaja a 135-ös táp még úgy is elég kell legyen hogy ha rárakom a 45w-ot igénylő d-vgat.
    A tápegység terén főként az érdekel hogy az a DC dugó jó-e ezekhez az alaplapokhoz ami a HP vagy épp DELL notebook tápegységeken van.

    De azért furcsa kicsit a táblázat amit kiadtak, hisz azt írják hogy 90W-os tápegység tartozik ehhez a teljes pchez és elvileg lekéne hogy korlátozza a fogyasztást, hisz ezek a tápegységek is magas hatásfokúak, tehát nem sokkal többet kéne mérni a falnál mint amit kiad a pc felé. :Y

    Ezért érdekelne hogy ha a 7.th gen tényleg értelmes finomhangolásokat kapott akkor megérheti-e a felárat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #16939776 #50596 üzenetére

    Köszi hogy utánanéztél, pontosan hol találtál információt a pontos jack típusról? Csak mert általánosságban ahogy keresgéltem mindehol 7,4x5,1-es aljzatokat láttam, ezért is gondoltasm a dell vagy hp külső tápokra, mert több netes forumon is azt olvastam hogy azzal használnak mini-itx lapokat.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz DBob #50604 üzenetére

    Én arra tudok tippelni, hogy mi nem tudjuk pontosan milyen fejlesztési folyamatok zajlottak le és teljesen elképzelhetőnek tartom hogy az új, cl16 feletti ramoknál más generációjú a vezérlő vagy valami más egység és emiatt a változtatás miatt lesz inkompatibilis.
    Valszeg olyan egységről van szó, ami nem triviális, ezért a gép azthiszi be tud bootolni és tovább jut azon az ellenőrzési fázisokon amik egyből kiszűrnék a problémát és sípolna.
    Így valamiféle loopra gondolok amiből nem jut ki.
    De én eléggé laikus vagyok a belső működést illetően. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #16939776 #50609 üzenetére

    Húú, megint csak ezer hála, ez is egy olyan tétel amit már majdnem berendeltem, aztán nézem volna mint borjú az új kapura. :D
    De elvileg elég sok laptop gyártó is használja ezt a méretet, konkrétan a Gigabyte honlapja is ír egyéb példányokat.
    Remélem HA-n találok valamilyen megbízhatóbbat.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Allihoppa #50618 üzenetére

    Hmmm....még nem csináltam ilyen blog bejegyzést, de akarok.

    Elgondolkodtattál, mert a jelenlegi CaseMod micro ATX házba épített munkaállomás konfigomról mindenképp fogok csinálni (ami egy msi x299 pro alaplapra épül, mert erről a típusról még mindig nem írt senki komolyabb cikket, csak unboxing videot) és már ugrottam volna hogy átépítsem a fenti házba, de sajna túl kicsi az NR200P ehhez a mobohoz.

    A következő thin mini-itx konfigomhoz meg sportszerűtlen, hisz az eleve külső tégla tápos, notebook hűtéssel lesz. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Gyors kérdés, aki előbb tud biztos választ, annak jár a keksz.
    Adott Intel H110 csipsetes alaplapnál ha az eredeti, 1.0 bios verziója van feltelepítve és az szerepel hogy a 7. genes procikat mondjuk 2.0-s verziójú biostól támogatja(a kettő között 6 hónap telt el), akkor el sem fog indulni 7. genes procit behelyezve, vagy elindul, csak csökkentett kapacitáson, amíg le nem frissítem a biost?
    Mert azt sok helyütt olvastam hogy amikor bejöttek a 3000-es ryzenek, akkor sok alaplap el sem indult velük amíg nem frissítették a biost.

    Meg hogyan tudom ránézésre megállapítani? Csak mert vannak gyártók akik az időrendben később eladott lapokat már frissített biossal szállítják.
    Köszi.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Crabface #50622 üzenetére

    Köszi a válaszod.
    Különböző okokból 7.genes procit vettem és vásárlás közben egy másik vásárló szinte az életére is megesküdött hogy annak ellenére hogy a gyártó mit mond a verzió számokról, el fog indulni, fog POST-olni csak csökkentett teljesítménnyel, mert hogy a technológia alapjai már ott vannak az alaplapban.
    És hogy Ő az elmúlt hónapban több alaplapnál is kipróbálta próba szerencse alapon és elindultak. Pedig világosan fogalmaztam hogy a QVL-be bele van írva a 2.0-es verziójú bios az adott generációhoz.

    De 1 helyen a neten is találtam olyat hogy valaki belepróbálta és elindult és tudott bios frissítést eszközölni.

    Szóval eddig az állás 1:1, ezért kellene nekem olyan aki tényleg kipróbálta. :S

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Crabface #50624 üzenetére

    Na igen, ez lenne a terv, kivéve ha valaki már próbálkozott ilyennel H110-nél és sehogyse sikerült. :D
    Valahol láttam hogy elvileg van POST-kor olyan gomb amire egy másik menü jön fel hogy egyből flashelni tudjon a user. Vagy rosszul olvastam?

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Crabface #50627 üzenetére

    Na eddig akkor puding próbája az evés. :)
    Amúgy ha tényleg nem indul el, akkor azért kiírja a képernyőre hogy nem "kompatibilis cpu" vagy valamit?
    Csak hogy lássam hogy az alaplap egyáltalán beindul-e és hogy letudjam zárni a vásárlási folyamatot az ebayes eladóval. Elvileg az elmúlt 1 évben 5-6 ilyen alaplapot is eladott németországon belül, csak saját országon belül kicsit könnyebb intézkedni mint Mo-ról.

    Szerk mert látom közben jött még egy válasz:
    #50628 dugo_
    Köszi, igen a flash bios button egy eléggé hatékony dolog, nem is értem hogyha ráfért a dual bios, miért nem raktak rá akár helyette flash biost. Pláne hogy valamennyire industrial környezetbe szánt alaplap. De ott tudom hogy nem is kell igazából elindítani a gépet.
    Míg olvastam valahol hogy van olyan amikor post alatt reagál egy másik gombra ahol lehet flashelni.

    Amúgy nem a kalmár, hanem egy vásárló esküdözött az égre az "egyszerűségről".

    A verzió szám tipphez a bios csip csekkolása köszi, ez nagy segítség.

    A legutolsó ötlettel kapcsolatban próbálkozom itt meg az adott generációhoz tartozó topicban is találni valakit aki segítene Budapesten 6. generációs proci terén (sör helyett opciós a bor, vagy csoki, akár virág is), de eddig nem jelentkezett senki. :D

    Akitől vettem a procit 1,5k-ért vállalja amúgy. Csak ha sikerülne házon belül annak jobban örülnék. :)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz PROTRON #50629 üzenetére

    Na megérkezett az alaplap. Végül birkáb voltam mint sem hogy pudingot próbálgassak, felkértem olyat akinél tuti van 6. genes proci. Szóval a nagy kérdésre én se tudom tapasztalat alapján a választ és most már remélhetőleg nem is fogom tudni. :D

    Azonban BIOS frissítés során a kollégával belefutottunk egy eléggé durva s..pórollerbe... azthittük hogy kuka az alaplap, mivel se az alaplapi HDMI, se a displayport kimeneten nem adott képet post screen alatt.
    Óriási szerencse hogy kipróbálta dedikált VGA-val, mert azzal már rendben volt, csak mivel x4-es pcie slot van rajta így eleve nem garancia hogy egyáltalán el kell neki indítani egy vga-t. De ez egy kevésbé felszerelt laikussal kicseszett volna...
    aztán kíváncsiságból rápróbáltam a dsub-ra is, mivel olyan industrial környezetbe szánt alaplap ez hogy van rajta átalakító kábellel elérhető dsub. Azzal már gond nélkül ment d-vga nélkül is post screen alatt a kép.

    Na most a windows 7-es telepítőm szerencsére olyan usb, amin van linux, így annak a menüje alatt már a displayport is bekapcsolt, de a HDMI még mindig nem. Mivel az USB 3-as vezérlő összeakad ennél az alaplapnál az usb 2.0-ás szoftveres támogatásal, így nem sikerült belépnem a livelinuxba, remélhetőleg ott már menni fog a HDMI.

    Aztán a neten utána olvastam hogy H110-es csipset esetén rengetegen panaszkodnak hogy post alatt nem tud alaplapi HDMI-re küldeni képet...azért a szívbaj kissé megfordult körülöttem. :D

    Mások is találkoztak ilyesmi jelenséggel anno?

    Amúgy az Ebay-es feedback miatt csak sebtiben összerakott összeállítás jelenleg itt tart: (Figyelem! A következő kép a nyugalom megzavarására alkalmas optikai méreteket jelenít meg az alaplap mellett látható munkaállomás tápegységgel összefüggésben....én szóltam! :D )

    Passzív üzemben a lefogatás nélküli AMD AM2-es gyári hűtővel ami egy Athlon 64+-t hűtött eddig BIOS alatt (ahol ugye nincs step down, tehát boost nélküli fullon jár a proci) 50 fokig melegedett a 7500T, de azért odafordítottam a "tartalékként" tartott Be Quiet proci hűtőt hogy csendes üzemben 40 fok alatt tartsa.

    Ha valaki esetleg szemkáprázásnak gondolná hogy a borda félig lelóg a foglalatról ....nos nem káprázik a szem, tényleg másfélszer akkora a borda mint a foglalat legkülső befoglaló méretei. Az itthon lévő lehetőségek közül még mindig ez volt a legkézenfekvőbb, mivel még a gyári intel hűtőt is akadályozza a kondenzátor és fojtó tekercs elrendezés. :D
    (Alátámasztásnak jól vizsgáztak a VGA-ról levett displayport csatlakozó takarók.)

    Tápegységnek egyelőre egy 120W-s Delta tégla táp van, meglátjuk hogy majd az aksis üzemhez is elegendő lesz-e(van egy eléggé markáns esélye hogy oda már kevés lesz).

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Seep #50635 üzenetére

    Épp az írásod felett ott a konfigom, aztán egy mukkot se kaptam rá. :P

    Mondjuk még mindig nem jutottam oda hogy feltelepítsem rá az oprendszert, mert mikor még csak live linuxolni akartam hogy lementsek mindent a bele szánt SSD-ről, kiderült hogy az 5 éve összeállított livelinux+win7all telepítő usb 3-asomon valami boot fileok elszaródtak és használhatatlan...haver aki anno megcsinálta nekem csak ennyit mondott "csillogás és flash"... :D

    Most majd ventoyal formázott környezetet fogok használni, csak épp még nagy volt a hajtás...meg tényleg hozzá kéne férnem az SSD-n lévő előző rendszerhez adatmentés céljából.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz flashpointer #50642 üzenetére

    nyugtasd meg kérlek a nagyérdeműt hogy a "most akarom kipróbálni" időbe csak belefért hogy flexelés előtt kiszedted a konfigot nehogy 1-2 forgács rövidre zárja. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz HUN_Sector #50677 üzenetére

    Ízlések és pofonok, nekem tettszenek a case moddingok, mondjuk tényleg nem sokon múlott volna annak az USB-nek a felszabadítása.
    A hűtéshez meg csak megfelelő ház ventik kellenek, nem feltételen lesz baja annak a ramnak...jobb lett volna kisebb méretű tápot választani hogy több friss levegő jöjjön be a front oldal résein, szerintem a proci hűtő oldalról is tud friss levegőt szívni mivel nem követte el azt a hibát hogy TG oldallapot rakjon fel egy ilyen buildhez. Na azzal tényleg kinyírja a procit...mármint akkor is csak a boost órajel lehetőséget.

    Azon kívül na bumm ha 10 fokkal magasabb a hőmérséklete a procinak, mert a VGA által felmelegített levegőt használja, bizonyos szint felett nem jelent akkora problémát, akkora méretű toronyhűtőt választott. Ezt a részt speciel tapasztalatból írom, mert én is hasonlóképp erőszakoltam meg egy micro-ATX házat hogy belerakjam a normal ATX munkaállomás konfigomat. :D
    Perforált oldallappal nincs gond, bár nekem maradt hely elöl ventinek és hozzátartozó valamennyi légrésnek.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Rick4 #50683 üzenetére

    Ez nagyon fura, tudnál fotót csinálni?
    Csak mert én nem találok kellő mértékű eltérést a két csatlakozó között, főképp hogy van olyan alaplap gyártó ami igazából csak átnevezte a 3.1 gen 1-et 3.2 gen 1-re. :Y

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Rick4 #50688 üzenetére

    Ahogy mondani szokták képet vagy meg se történt. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz kotibor #50742 üzenetére

    65W tdp-s procid hője nem akkora, hogy a felmelegített levegő kárt okozna a tápegység 80-105 fokra méretezett egységeiben, HA minőségi tápegységet használsz.
    Persze ehhez az is kell hogy a táp ventije folyamat fullon pörögjön, ami neaggódj, a fenti meleg levegő miatt meg lesz. :D
    annyi hogy a venti hamarabb lesz zajos és majd kérsz bele cserét.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz kotibor #50746 üzenetére

    Ha a táp ventije felfele néz és a proci hője beszorul az semmiképp nem jó, mert alulról-kívülről fogja fűteni a táp burkolatán keresztül az elemeket. Szerintem annál mindenképp jobb ha kiszívod ezt a levegőt, mert a tápban nincsenek olyan hőszenzorok amiket le tudnál olvasni.
    A 200W-os terhelésre ez az elrendezés elég lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz kotibor #50748 üzenetére

    Ki kéne hogy bírja.

    Amúgy ebben a videoban, az eredeti elképzelés szerint felfele néz a táp ventije, a proci ventije pedig lefele fújja a levegőt, így a proci melege az oldalsó rácsozáson át tud távozni.

    De pl Linus úgy építette meg a szintén 4 magos procival szerelt VR gépét ugyanebbe a házba, hogy a tiednél talán valamivel nagyobb Noctua mini-itx hűtőre nem is szerelte fel a proci ventit, hanem csak a tápegység ventije szívta ki a meleget. Majd kicserélte egy még erősebb konfigra...a 2080-as kártya mellett.

    Szóval jó játékot. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz AxBattler #50804 üzenetére

    off:
    Nálam a nem éppen topichű munkaállomás ATX alaplapon a biztonság kedvéért aktív ventit irányítok a VRM és társaihoz tartozó bordákra annak ellenére hogy az elvileg idetartozó szenzor szerint eddig sose melegedett még venti nélkül se 55 fok fölé a "mosfet" jelölésű elem csoport.
    De tudja a halál hogy a szenzor pozíciója és a fáradó alkatrészek ténylegesen releváns pontjai között mekkora a hő eltérés.
    Meg később tervezek procit cserélni erősebbre, ami már lehet kihajtja a VRM-eket és elvileg 80 fok felett kezd drasztikusan csökkenni az élettartam az normál esetben 65 évről fokonként leesik szépen 5 évre, ami nekem nem elég munkabiztonság egy 5 évre tervezett munkaállomásnál. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz AxBattler #50838 üzenetére

    Ehh....
    Szerintem egy ekkora benga nagy retro dizájn házban bőven lett volna hely hogy kialakítsanak olyan hangtompított szélcsatornákat hogy a gép előtt ülve semmit se halljál a ventikből...de ennél a ház típusnál ami az arcod előtt van ezzel az elrendezéssel nem az igazi.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #16939776 #50866 üzenetére

    Akárcsak az én alaplapom, bár gondolkodtam az általad találton is mert HA-n árulták, csak a thin-mini itx jobban tettszett.
    Az enyimnél fektetetve vannak a memóriák és pont annyival vékonyabb hogy a lan csatik az usbk mellé kerültek, így könnyebben tudom majd tabletté alakítani, fő a mobilitás.
    No meg csak x4-es hosszúságú a PCIe slotom, de ez amiatt is van hogy nincs rajta 24 pines atx csati, M.2 slot is lemaradt. :)

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz #25954560 #50868 üzenetére

    Őszintén a piros vonalakat én se néztem, mert nem volt oda írva a forrás, így feltételeztem hogy valami belsőhelyről kiszivárgott doksiból lopta, ahol meg már bármit jelenthet az "X" a kalóztérképen. :D
    Amúgy ha van benne x16 slot akkor már nagyjából mind1 is a proci elhelyezkedése, ha meg nem használod ki akkor szintúgy. :D

    Az én esetemben a középen elhelyezkedő proci külön negatívum lett volna.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #50879 üzenetére

    Csak ötletelek.
    A házban sehol sincs úgy hely hogy elférjen az a pico egység toldással? PL 12 helyett 9-es venti a procin?
    Esetleg más fajta pico panel, ami más alakú...
    Az SSD-k amúgy még valahogy beférnének valahova (pl alaplap alá, vagy külső borítás belső része valamilyen melegedésre nem elengedő kétoldalú ragasztóval), vagy M.2-re van méretezve ez a ház? :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz abridabri #50884 üzenetére

    Nekem is bejön, legfőképpen a felső kábel takaró ( ami miatt nyilván nagyobb is), a hangerőt nem értem, ennyire hangosak a gyári ház ventik vagy hogy a fenébe? :D
    Az is tettszik hogy a hőmérsékletek miatt gondoltak arra is hogy az alaplap mügül kiszivassák a meleg levegőt a VRM(+stb) egészsége érdekében.
    A Te folyadékhűtéses cuccod is bejövős.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Crabface #50886 üzenetére

    Persze hogy szubjektív a dizájn, nekem amúgy bejön.
    De a "hodály jelölés" már más tészta, azt is figyelembe kell venni, hogy mire optimalizálunk.
    Nem mind1 hogy milyen teljesítményű géphez választunk, mert hiába fér bele valamibe a 3090FE, ha felmelegszik az egész gépház a procival együtt az gázos lehet.
    De elég ronda kábel menedzsmenteket eredményez a fenti megoldáshoz képestnél kevésbé megoldott kábeltakarás.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #50892 üzenetére

    "(sőt még egy PicoUPS is befért a házba)" ha nem elírás és tényleg UPS-t raktál bele, akkor engem nagyon érdekelne pico méretű szünetmentes.

    Megértelek, azt persze egyből gondoltam hogy M.2 nincs a célszemélyen és emiatt vagy gondban az SSD-vel.

    De biztos van másik PicoPSU ami szintén ilyen széles tartományban álítható, csak máshova is el tudnád helyezni toldóval, mert más alakú vagy valami.
    De ha 12-esnél kisebb venti nem játszik ki is lőtted végleg az ötleteléseim. :D

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz cinemazealot #50894 üzenetére

    Ezer hála hogy ezt megosztottad, hónap vége fele fogom folytatni a mobil munkaállomás projektet és a kezdetek óta parázok attól hogyha nekem kell ilyen áramkört a nulláról megforrasztanom nehogy elszúrjam, de ha ennél csak bekötöm a 3x2 vezetéket azt csókolom . :)
    Már csak akksi pakkot kell szerkeszteni, a cél hogy word-excellel 2-3 órát, full terhelésen meg fél órát legalább elmenjen a mini konfigom érintőkijelzővel (i5-7500T-2x4GBram-msata-45WdVGA).

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    Ha már folyadék téma, valaki közületek ezt próbálta már, pláne ITX házikóban? [link]
    Hasonlóval kapcsolatban nagyon gonodolkodtam a munkaállomásom építésénél, csak annál manuálisan kellett volna vezérelni a ventit és a pumpát a ház elejéről.
    Amúgy a munkaállomásom esetében még azért is maradt a toronyhűtő, mert akármilyen motorhiba esetén amekkora tornyot választottam az még mindig elvezeti rendesen a hőt, tehát számomra a munkabiztonság fontosabb kérdés.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Chaser #50955 üzenetére

    Challenge accepted. :D
    Viccet félretéve a konzolok esetén azért tudnak kicsik lenni, mert célgépek, az alaplapra integrálva a cpu és a gpu is, központilag tervezett hűtőegységgel.

    Na most a 2 liter, az 2 tejes doboz...mellettem van a thin-mini itx alaplapom 17x17 cm és igazából jelenleg alacsonyabb mint egy tejes doboz
    Ha nagyon akarom lehet kapni 90 fokkal elfogató PCIex16 "risert"...innentől kezdve már csak annyi a gond hogy a VGA belóg a processzor fölé, tehát már csak egy megfelelően elhőcsövezett proci hűtő kell az m.2 ssd mellé és meg is van magasságra is a matematikailag 2 literen belüli térfogat.
    Már fentebb linkelték a legújabb mini-itx alaplapokat, szal nem megoldhatatlan, persze külső táp kell hozzá, de amennyire tudom konzoloknál is külső tápok vannak.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Chaser #50957 üzenetére

    Hohó...arról volt szó hogy kihívás lesz, ez így már semmi.
    De komolyan. Előzőleg nem olvastam utána, de pl az hogy csak 4Tflops a GPU teljesítménye és hogy összesen 10GB fedélzeti memória meg van osztva...ezek alapján már túl könnyű, rangon aluli.
    Pláne hogy nem figyeltem a kezedet és csaltál, ugyanis a 27*15*6,35 cm hivatalos méretek a valóságban 2,6 litert eredményez.

    A 1660S az többet tud optimalizálva annál mint amit a xbox hivatalosan megad, tehát egy passzív 1650, vagy annak valamelyik variánsa lehet a valódi ellenfél.

    Akik ténylegesen tesztelték náluk meghaladta a 75W falból kivett fogyasztást a full terhelésen járatott konfig, a marketing ismét nem hatotta meg a villamos energiát. :D

    Egyébként mini itx konfig mellé a még simán beleférhet hogy
    beépítem a tégla tápot a házba. A kinézetről korábban egy mukkot sem írtál mint követelmény. De ha nagyon van ideje az embernek még szép is lehet.
    Mert csak hogy tisztázzuk, onnantól kezdve hogy 75w alatti a gpu, már bőven elég egy laptop tégla táp is...

    Apropó ha önmagában a 2 litert nézzük, bármelyik komolyabb, tehát valódi "gamer" laptop lepipálja teljesítményben az xbos series S-t, már pedig az általad támasztott kritérium árban csak annyi volt hogy idézem: "PC -ben végtelen pénzből sem lehet összerakni"...ha egy ilyen gamer laptopot beleépítek egyed házba, az onnantól Pc-nek minősül, úgy hogy a hőleadás az InWin megoldásához és az xboxéhoz hasonlóan a házon keresztül passzívan történik simán megoldható...
    BTW pont a feladatkiírásnak megfelelő mobil munkaállomást építek, csak külső táppal, tehát annyival kisebb lesz a végeredmény. :p
    Bocs az offtopic vitáért srácok... :)

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    MIvel sok hsz született, így nem quete-lnék mindent.
    A lényeg hogy már túl könnyű a feladat a mai technológiával ( nekem már rangomon aluli :D ), csak nincs elég nagy igény nomeg fizetőképes kereslet hogy sorozatgyártsák, mert aki megfizetné azt már elcsábították mac minivel, ami amúgy kisebb...mármint a régi is, 2 liter alatti, csak külső tápegységes. :D

    Először is az eredeti felvetés abból indult ki hogy 2,6 literbe kell beleférni egy nem cél számítógéppel, ami hozza a játékok alatt egy xbox series S teljesítményét és ami leg is leg fontosabb hogy a "csak végtelen pénzből lehet" tételt kell teljesíteni.
    Az hogy hány magos a procija, lényegtelen. Az hogy a 10 GB ramja gddr6-os és hogy abból 8+2 felosztást hogyan használja lényegtelen.
    A lényeg hogy a marketing adatok szerint 1440p 60-120 FPS-re van tervezve az a célgép ventilátoros hűtéssel, tehát se nem fanless, se nem full néma, csak "Noctua mérnöki szintű" halk megoldást és profilt alkalmaznak.

    A marketing adatokhoz képest konkrét tesztek azt mutatják hogy az AC:Valhalla alatt a fejlesztők a képminőségre álltak rá, emiatt nem tudja konstans 60 fps-t, röccenések vannak az "optimalizált" beállításokon, míg Doom eternal alatt tudja a 60 fps-t, cserébe 1440p-n eléggé visszavesz a képminőség beállításokból automatán.
    Ugyanígy RTX: on-al van reklámozva, de több fejlesztő is kijelentette hogy túl gyenge hozzá a hardvere, ezért letiltják.

    Processzor terén teljesen mind1 hogy hány magos hány szálas proci van benne, a játék képminőség a lényeg és a folyamatos játékélmény, hogy azt 4 mag 100%-on vagy 8 mag 50%-on éri el, halál mind1.

    A notebookokkal kapcsolatban nagyon tévedsz Chaser, ugyanis onnantól hogy kiveszed a gamer noti alaplapját és megszabadítod a feleslegtől, olyan hűtőt raksz rá amilyet akarsz. Van egy kis méretű, kb mini itx alaplapod, erős integrált GPU-val, ami tégla tápot igényel, ennyi.

    Ugyanígy 17x17x2,5 thin-mini itx alaplappal, most hogy már van x16-os slottal szerelt köztük, megfelelő riser elhelyezéssel simán megoldható hogy beleférjen a 2 liter körüli méretbe lecsupaszítva, már csak a hűtés és a táp a kérdés.

    Ha feltétlenül erőltetni akarod a fanless dizájnt, annak ellenére hogy a célgéped ventilátoros, akkor meg ott van a Compulab Airtop 3, aminek az oldallapjait Quadro RTX 4000-hez fejlesztették. Lehet hogy 1800 dollár az alapgép, de az még messze van a végtelen pénztől...
    Annyi hogy a 25x30 cm az oldallap, ami alap méret sok, ezen faragni kell, plusz nyílván az egyedi modhoz kell igazítani a hűtőegység többi elemét is.
    De el lehet osztani a proci és gpu hőjét a két oldal között...
    De ugyanúgy ott a streacom fanless dizájnjai ötletek lopásához.

    Tehát a képlet: veszel egy ilyen minigépet: [link]
    Kicseréled a benne lévő alaplapot az egyel újabb generációra, amiben már x16 slot van [link].
    Levágod a ház PCIe slot felőli, rövidebb oldalt, hogy ebbe az irányba meghosszabbítsd a házat, ahova elnyújtózkodik majd a VGA és a 150-250W-os laptop tégla táp, amit kibontasz az eredeti műanyag házikójából.
    Ezeket kreatívan elforgatva, riserezve...stb elhelyezed. Nem mindig a legegyszerűbb lesz a nyerő. :P
    Az Airtop 3 [link] oldallapjait lemoddolod, hogy méretileg beleférjen a térfogatba, no meg a heatpipeokat is beigazítod a hőtermelő egységeidhez.
    Ha zavar hogy az oldallapok felülete akár 45-50 fokra is felmelegedhet TELJES terhelés alatt, pl a játékokhoz képest jóval nagyobb teljesítményt igényelő video renderelés alatt, akkor még mindig belerakhatsz noctua ventiket...

    Ha még mindig nem hiszed el, akkor a következő válaszom előtt óradíjat fogok kiszámlázni, mert innentől már csak a lemodellezés van hátra ami szakmunka--->fizetni kell érte. :D

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Chaser #50985 üzenetére

    Nézd a 3,6 literes Velkase Velka 3 házikóba simán összeraktak 3700X-et rtx 2060 minivel mindenféle erőlködés nélkül. [link]

    De látom a compulab-ig nem jutottál el, mert az biztosítja hogy cpuban 100w TDP-ig jó legyél, ott meg már bőven levered a series S-t is, mondjuk ahhoz hogy ne melegedjen fel az oldallap tényleg kelleni fog ventilátor. ;)
    A CW-t azért nem hallod, mert olyan helyen jelentkezik amit megfelelően körbeépítettek...ezt más is megtudja csinálni.
    Ahogy mondani szokták tedd vagy ne tedd, de sose próbáld...na ezért nem jutottál el a célig.

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák