- Windows: mi történik valójában Leállításkor, Alvó módban és Újraindításkor?
- Gyenge Wi-Fi otthon? – a leggyakoribb hibák és megoldások
- Korábbi vezetője szerint 40 milliárd dollár kell az Intel versenyképességéhez
- Új, belépő szintű Radeont kapnak az OEM-ek
- Hamarosan találkozhat az USA és az Intel vezetője
-
PROHARDVER!
Az ITX szabványt a VIA alkotta meg 2001-ben, mely eredetileg 21,5x19,1 cm volt, mára 17x17 cm-re redukálódott. Felhasználási területe igen széles, egyformán alkalmazzák otthoni felhasználók, mind nagy cégek különböző beágyazott rendszerekhez. Ipari területen különböző célokra felhasznált gépekhez szolgálnak alapul pl. CNC maró gépekhez, vagy ATM automatákhoz stb. A szabvány leírása a formfactors.org-on található meg. Amit érdemes kiemelni, hogy a mini-ITX kompatibilis az ATX és mATX szabványokkal - a csavarhelyek, a hátlapi panel és a bővítőkártya elhelyezése is megegyezik -, így egy mITX alaplap gond nélkül beszerelhető szabványos mATX és ATX házakba is.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Integrált procis mini-ITX lapokon általában 4-nél több SATA csati nincs és/vagy SO-DIMM memóriát fogad (pl. Asrock Q1900-ITX). Persze van kivétel, de ez már régi, és nem tudom, hogy mekkora proci erőre van szükséged.
Hasonló cipőben jártam én is és inkább bevállaltam a külön procis mini-ITX lapokat, mert ezek között akad olyan, amin van 4-nél több SATA csati. 1150-es foglalat melltt tettem le a voksomat, bár anno kaptam olyan választ is, hogy az Ivy Bridge jobb energiafelhasználás terén, ezért akár még lehet 1155-ös vonal is.
Az én választásom az Asus H87I-Plus lett + jelenleg egy Pentium G3450-es proci megy benne.
A további lehetőségeket HookR szépen összeszedte már.
Ha 4 db SATA csatinál megállsz, akkor sokkal több lehetőséged lesz. Pl. a HTPC-mben van egy Giga B85N Phoenix lap, azon van mSATA + 4 db SATA3. mSATA-ra mehet a rendszer a többire az adatok. Nem tudom milyen OP rendszert akarsz NAS-nak, de sokszor nem elég ha pendrive-ról fut, ezért egy SATA csatit visz mondjuk egy SSD, amin a rendszer van.
Fogyasztás miatt ne aggódj, nálam így néz ki.
Új hozzászólás Aktív témák
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R7 2700 / RX 5500XT 8GB / 16GB DDR4 / 256SSD + 1TB HDD
- Asus ROG X13 Flow 2in1 Touch WUXGA 120Hz Ryzen9 5900HS 16GB 1TB SSD Nvidia RTX 3050Ti Win11 Garancia
- HIBÁTLAN iPhone SE 2020 64GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3062, 100% Akkumulátor
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- Bomba ár! Dell Latitude E5570 Touch - i5-6300U I 8GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I CAM I W10 I Gari
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest