Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ssid3956

    tag

    Sziasztok megint :)
    Holnap lesz egy hete, hogy megérkezett a TT. 3 délutánon keresztül állítottam össze az 1000 apró alkatrészt. A gép érkezése előtt elkészítettem az asztalkát, (A fórumtagok segítettek a gép méreteinek megadásában --
    köszönet nekik :R ) ami alatt található az elektronika és a filament is. Az asztallap bontott bútorlapból készült, hosszában toldva lett, ezért kelett rá egy borítás (farostlemez) az élekre maradék parafát ragasztottam + lakk. Egyedül a lábakat kellett megvenni hozzá (25cm). A fő szempont az olcsóság (és az esztétika :D ) volt. Szerintem megérte. Így egészen letisztult a gép maga. Minden nap fejlesztgetek rajta valamit. :D
    Pl Ikeás csiptetős led lámpa, bontott ablaküvegből nyomtatási felület, stb.

    Épp most ezt nyomtatom PETG-vel (15. próbálkozásra hajlandó volt megtapadni az üvegen + vizes stiftes ragasztó keverékén 235 + 85 fokon). Ezzel az asztalhoz tudom csavarozni a gép azon részeit, amelyek érintkeznek az asztal felületével.

    Most abben kérném a segítségeteket, hogy hogy tudnám megoldani azt, hogy a gép felső (legmagasabb) része ne remegjen-mozogjon nyomtatás közben. Ezt találtam, de sok anyag kell hozzá, és csak 15 cm magas azaz a felső részt nem támasztaná meg. Milyen más megoldás van e helyett?

    Most pedig 2 kép a nyomtatóról: (A képen látható ragasztóstiftvolt az egyetlen amelyiken tapad a műanyag)

Új hozzászólás Aktív témák