- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Internet Rádió építése (hardver), és programozása
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen processzort vegyek?
- OLED TV topic
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- 3D nyomtatás
-
PROHARDVER!
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
válasz 0xmilan #70297 üzenetére
Még nem láttam erről a készletről képeket/videót, így passz, hogy milyen minőségre.
Az OSA-ra olyan panaszt hallottam, hogy éles a széle és ez nem kellemes az ujjnak, ha nem pontosan találja el, de olyan panaszkodott, aki konkrét profiltól függetlenül egyáltalán nem szereti a szferikus kupakokat emiatt, és azért egy SA és MT3 között hatalmas különbség van, szóval ezt nem tartanám általánosan igaznak, inkább emberfüggőnek.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Throme
veterán
válasz micafighter #70288 üzenetére
-
0xmilan
addikt
Nyilvan ezek a kulonbsegek megvannak, szoval hulye kerdes volt. De inkabb a minosegre gondoltam.
Igen, a Q3 sajat OSA profiljatol kicsit tartok, hogy szokatlan lesz, bar annak a szine meg jobban tetszik, legalabbis jobban passzol a hazhoz. Teny, hogy ez a feher sotetben jobban olvashato. Az a 3 db blank 1U kek viszont jol nezne ki a jobb felso sarokban a Q3-on.
Wow, most nezem, hogy $40-ert adjak a sokkal kisebb szetteket is. Akkor ez tenyleg jo deal. Megrendeltem. 😅 -
nyunyu
félisten
válasz nyunyu #70294 üzenetére
Lejjebb írják hogy az Atari ATW800 billzete volt, csak dizájnra nagyon emlékeztetett az ST, Falcon alakjára
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
dqdb
nagyúr
A 70-es évek végén, a 80-as évek elején a mai "vastag" kupakok "vékonynak" számítottak, gyakori volt a ~3 mm-es falvastagság. Persze akkor is léteztek vékonyabb darabok, ezt érdemes végiggörgetni, hogy a mostani MX monokultúra helyett milyen változatos volt a világ.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
0xmilan
addikt
Jobb ez barmiben vagy vastagabb, mint az, ami a Q3-mal jon?
-
micafighter
nagyúr
válasz nyunyu #70284 üzenetére
Igy voltam vele én is Kíváncsi vagyok milyen lesz, ennyiért a double-shot PBT elég hihetetlenül hangzik, főleg ennyi féle layout támogatással Az ikonokat én lehet megoldom egy másik kupakszettel, PBT Notionnek pl eléggé szép mod kupakjai vannak Cherry profilban.
[ Szerkesztve ]
-
nyunyu
félisten
válasz micafighter #70283 üzenetére
'csába, megszakadt a november 4 óta nem vettem billzetalkatrészt streakem.
Szállítás +9$, ÁFÁt nem kell pluszban fizetni, így 49$, olcsóbb, mint a legtöbb alis limitált ISO kompatibilitással bíró dyesub szett.
(Mondjuk az európai Cherry kupakok ikonos dizájnját * jobban szeretem, mint az ikon+szöveges amerikai Cherrykét, de annyi baj legyen.
* Ez nem a legjobb példa, mert a felső angol 9009-en brit helyett amerikai Shiftek vannak, alsó meg egy amerikai 1800.)[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
micafighter
nagyúr
Újra kapható a Keychron Double-Shot PBT Cherry Full Set Keycap Set-Grey White and Blue kupakkészlete, ha esetleg érdekel valakit
-
ATI
senior tag
Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata Kilmat, vagy egyéb butyl lappal PE foam helyett? Mostanában több ilyen videóba is belefutottam.
[ Szerkesztve ]
-
Vesa
veterán
Üdv,
Nagy Enter/Backspace gombos, jól látható háttérvilágítással rendelkező, magyar vagy angol (UK) kiosztású, vezetékes, Num-pados billentyűzetet keresek, max. 20k-ig. Semmi extra igényem nincs, azon kívül, hogy a világítás a betűket is érintse és azok minden körülmények között jól láthatóak legyenek. Fontos a nagy Enter és a nagy Backspace gomb.
Az egyetlen dolog ami nem játszik, az a fix szivárvány színű háttérvilágítás. Szóval lehessen állítani egyszínűre.A tudomány a valóság költészete!
-
dqdb
nagyúr
A kettő közül én a Discipadet választanám, mert
1. olcsóbban beszerezhető
2. nem külső vezérlőt használ, amit tüskesorral forrasztasz rá a nyákra, hanem az MCU-t magát forrasztod rá
3. királyul néznek ki a TTH komponensek felülCserébe a forrasztást tekintve nehezebb meló, mert USB csatlakozót is kell forrasztani.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Counter
újonc
MOTOSPEED-el óvatosan. Az RGB-s K24-el van tapasztalatom.
A színeket be lehet állítani Fn-el, de újraindításkor, az OS betöltődése után kikapcsolja a fényeket és Fn + valamit kell nyomni, hogy újra világítson. Kényelmi okból az ember felrakná hozzá a programot, mert azzal jó, de vigyázat, "kínai csoda". Az automatikus frissítés nem kapcsolható ki. Mindenképp szeretne kommunikálni egy "kicsi csodás" szerverrel.Application:
- Cashier Desk
- Bank
- Stock ExchangeA Required Firewall Rules: ... részt kihagyta a marketingos. OpenRGB még nem ismeri.
Egyébként nem rossz. Kellemes masszív szerkezet.
Negatívumok:
- Nyitott lábbal a felső részen a szélső gombokat nyomva szeret megbillenni.
- Az 5-ös gyári keycapen emlékeim szerint nincs tüske.
- Kong a blue szviccses -
dqdb
nagyúr
válasz nyunyu #70275 üzenetére
Hmm, amikor linkeltem, még élt. Ahogyan nézem, az enyém is egy értékelés nélküli boltból volt, a tiéd is, és egy harmadik is, így ezt a típust inkább lehúznám a listáról, mert megbízható helyről nem rendelhető meg.
És egyúttal egy cseh boltból linkelném helyette olcsóbban az open source Discipadet (ha valaki POM plate-et vágatna magának, akkor szintén ajánlott ez az oldal).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nyunyu
félisten
Első linkedről már nem rendelhető, de itt még van ilyen YMDK numpad
Jópofa, hogy elforgatva ortogonális makropadnak, vagy billzet bal oldalnak is használható, csak olyankor probléma lehet az USB kábel bedugása, elhelyezése.
Másik:
Cherry stem nem forgásszimmetrikus, kereszt egyik szára 1.32, másik 1.3 mm vastag, így 90 fokkal elforgatott kapcsolókon szorulhatnak a kupakok!
Mondjuk ha Gateron kapcsolóval kéri az ember, akkor ilyen gond nincs, mert azokon vékonyabb a kereszt.[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
dqdb
nagyúr
[link]
ez a legolcsóbb, amit hirtelen találtam stacked acrylic házzal[link]
ez pedig fém házzalHa a kettő közül választanom kellene, akkor az előbbit venném meg, mert annyira nem jó minőségű az az alumínium ház, hogy megérje a háromszoros árat
[link]
készen műanyag házzal, bár ha készen kellene valami, akkor Japánból lőnék egy alig használt Realforce 23U-t 70 dollárért, hogy elmondhassam, van Topre billentyűzetemVagy ha csak alkalmi használatra kell, akkor körbenéznék az itthoni nem mechanikus választékban, mert egész olcsón is találni már külön numpadet.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz phoenix1989 #70270 üzenetére
Ha tudod, akkor közeli MM-ben nyomkodd meg a választékot és/vagy úgy rendeld, hogy vissza tudd küldeni, ha nem tetszik.
Ez az a termék-/árkategória, amivel szinte nulla tapasztalata van az itt válaszoló embereknek, így nem azért nem kapsz ajánlatot, mert nem akarunk válaszolni, hanem azért, mert nem tudunk az előző bekezdésemnél bölcsebbet válaszolni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Akkor visszavonom, hogy a numpad jó áron van, mert így átcsúszott a marha drága kategóriába.
Összehasonlításképpen a tegnap linkelt OGR-nél a numpad 230 USD nettó ≈ 276 EUR bruttó magyar áfával számolva, és ott egy túlépített, 92 dekás, 4 CNC-zett darabból összeálló numpadet kapsz, ahol az alacsony MOQ miatt ilyen magas az ár.
Ha egy jó numpadet akarsz fémből, akkor ennek az extráira hajts majd rá, ez az, amikor a költséghatékonyság már bejön. Vagy irány AliExpress, ahol a minőségből leadva sokkal olcsóbban akad.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Throme #70263 üzenetére
A Tesla Cybertruck formája volt az inspiráció, ez már a negyedik vagy ötödik réteg lehúzása arról az ötletről.
Szegény csajszi kiadott érte több, mint 800 dodót és még karcos is, nem kicsit......
(Nem néztem meg a videót, szóval lehet, hogy hülyeséget írok, de) dehogy adott ki érte pénzt, az influenszermarketinget láttad éppen működni. A custom világban lévő pénzmennyiség másfél-két évvel ezelőtt nekiállt bevonzani az elsődleges pénzre hajtó cégeket, ami előtte főként hobbisták terepe volt, akiknél a billentyűzet volt az elsődleges szempont. Ezek a cégek (tipikus a "hello we are a new studio from China" beköszönés Geekhacken) beletolnak egy rakás pénzt marketingbe és hype építésébe, akár a hobbistáknál megszokott 1 helyett 5-10 streamernek is elküldik a billentyűzetet a GB előtt, hogy megépítsék azt (a hobbistáknál megszokott visszaküldés helyett a billentyűzet jellemzően a streameré marad, és azt kezd vele, amit akar), hogy hype-ot generáljanak, és el tudjanak adni pár ezer darabot, és ezt a hobbistáknál megszokott évente-másfél évente tempó helyett akár évente 4-5 group buy-t is tolnak.Ez persze alapvetően nem rossz, ha jól sikerül a billentyűzet vagy a nagy darabszámot kihasználva relatíve olcsón tudnak minőséget adni, például a Mr Suit fogadtatása meglehetősen vegyes volt, a customok terén újoncok imádták, a többiek húzták a szájukat, de azt mindenki elismerte, hogy a gyártási minőség a topon van. Azóta az Owlab tanult és fejlődött, a Springre már mindenki elismerően bólintott, másik példaként a Mode Design is a meh → not bad → promising utat járja be, vagy a nemrég az Angle-lel piacra lépett Vertex már eleve jónak néz ki.
Nos, a Cyberboard mögött álló Angry Miao nem ilyen, ők kitalálták, hogy prémium gyártók lesznek, és mivel ők prémium gyártók, hiszen kitalálták, hogy azok lesznek, ezért érthetetlenül túlárazva adják a billentyűzeteiket, hiszen ők prémium gyártók, miközben egy tényleg prémium TGR vagy Keycult is olcsóbb náluk.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nagyúr
Az ott nem csak az összeszerelés, hanem minden más hardver is, mármint a PCB, az Arduino, ledek, kábelek, csatlakozók, stb. Az első 65 EUR csak a csupasz ház, tehát a bambusz keret meg a műanyag alsó rész. Persze így is marha drága nyilván.
Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow
-
dqdb
nagyúr
Nevetségesen drágán mérik az összeszerelést, ennyiből bőven kijön egy jó minőségű forrasztókészlet mindenestől (fancy hőmérsékletkijelzős, digitális szabályozású páka többféle fejjel, forrasztóón, pákafej tisztító, flux, ónszippantó, rézszalag), és még marad is pénz (valamint a szállítási költség is eléggé magasnak tűnik EU-n belüli 4-8 napos szállításhoz).
Maga a numpad szerintem jó áron van.
Roppant kényelmetlen lehet ekkora pozitív tilttel.
Ha helyesen gépel az ember, azaz gépelés közben a csuklója a levegőben van, akkor 10-11 fokos szög sem problémás. Ha úgy gépel, ahogyan az emberek túlnyomó többsége, hogy a csuklóját az asztalon pihenteti és a kézfejét hátrafeszítve gépel, akkor ott bizony problémák lesznek előbb-utóbb (ráadásul sokan helytelenül gépelve a billentyűzetek lábát kinyitják, amivel növelik a szöget).[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nagyúr
Kíváncsiság kedvéért néztem a FalbaTechnél a ReDoxhoz passzoló numpadot, hááát, kapcsolók és kupakok nélkül, szállítással közel 80.000 HUF-ra jön ki.
[ Szerkesztve ]
Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow
-
nyunyu
félisten
válasz Throme #70263 üzenetére
Ebből legalább 100$ a hülyeségadó.
600$ a barebone kivitel (már ez is túl van árazva), 810$ a kapcsoló+kupakos kivitel.
0.65$ a benne lévő kapcsoló darabja, az összesen 53$, áttetsző kupakot meg drága helyen árulják 50$-ért...
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Throme
veterán
válasz Mephike #70255 üzenetére
Mintha a '80 évekből lépett volna elő, mondjuk commodore C=64 III , csak éppen egy karácsonyi kiadás
Minden annyit ér, amennyit adnak érte.
Szegény csajszi kiadott érte több, mint 800 dodót és még karcos is, nem kicsit......Nem cserélném el.. illetve igen, ha el tudnám én is adni 800 dodóér. Vennék belőle egy jó bill-t és még zsé is maradna....
-
0xmilan
addikt
válasz phoenix1989 #70259 üzenetére
A 200K ugye ollos, ennek az utodja volt a Cougar Vantar, amit mar szinten jo par eve nem kapni. Szoval ez nehez kor lesz, mert manapsag normalisabb ollos billzetekbol nincs tul nagy valasztek, mert mindenki mechanikusokat gyart, de azokbol meg szinten nem sok vallalhato van ilyen arkategoriaban.
Talan EZ? -
phoenix1989
őstag
Sziasztok!
1.Mekkora összeget szánsz rá? 10k nagyon max15k de inkább férjen bele a 10k ba
2.Használt szóba jöhet? nem
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? cougar 200k, kezdik megadni magukat a gombok. erősen nyomom a gombokat.4.Mire használnád a billentyűzetet? Játék és természetesen a mindennapi dolgokra
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) fogalmam sincs. a jelenlegi azt hiszem gumiharangos de épp ebből fakadóan az halt meg benne. ezért kell cserélnem.
6.Van konkrét modell ami tetszik? Nem néztem körbe.
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) Magyar
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) mint a jelenlegi cougar 200k. jó ha azokat tudná.
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) VillágításKöszönöm a segítséget.
[ Szerkesztve ]
-
dqdb
nagyúr
válasz Mephike #70255 üzenetére
Egy billentyűzet lehet drága és nem túlárazott egyszerre, mert egyszerűen drága legyártani (anyaghasználat és magasabb CNC költség, vagy jobb minőséget produkáló drágább gyártó), j példa erre ez a billentyűzet.
Nos, ez a Cyberboard mocskosul túlárazott, és a korábbi körök alapján billentyűzetként sem nevezhető jónak.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Mephike
őstag
Nesze neked drága billentyűzet
-
nyunyu
félisten
Majd rájönnek párszáz k elverése után, hogy nem lesznek boldogabbak egy új billzettől.
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
0xmilan
addikt
Najolvan, megrendeltem a Q3-t. Remelhetoleg offsetelem majd az arat azzal, hogy eladom par meglevo billzetem.
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Tudtatok, hogy egy 60%-os billzet kb. pont akkora, mint a 300g-os Milka? -
dqdb
nagyúr
[link]
hajrátAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz 0xmilan #70247 üzenetére
A hasonlo belsonel arra gondoltam, hogy a K8 Pro is kapott "silicone bottom pad" es "sound-absorbing foam" retegeket. De jogos, ezen kivul nem sok kozos van bennuk.
A Q3-ban nincsen szilikon alul, csak egy semmire sem jó szivacsimitáció a nyák és a ház közé. A nyák és plate közötti rendben van.Szoval lehet, hogy mas elkepzelesunk van a 'budget' kategoriarol.
Azt, hogy budget, a saját kontextusában kell vizsgálni, nem pedig abszolút értelemben. A CNC-zett házú custom billentyűzetek között az egész Q sorozat budgetnek nevezhető, eleve a Keychron volumene miatt 50-100 dollár előnye van méretgazdaságosság miatt a korábbi kisebb szériás budget darabokkal szemben, a többivel szemben pedig még több.És mielőtt még valaki félreértené: az, hogy budget, egyáltalán nem negatív kicsengésű nekem, mindössze azt jelenti, hogy az alapkoncepció kialakítása után a tervezés során a döntések meghozatalánál a költségek lefaragása volt a legfontosabb szempont, így manapság több ember számára érhetőek el a billentyűzetként is tényleg jó billentyűzetek.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
0xmilan
addikt
A hasonlo belsonel arra gondoltam, hogy a K8 Pro is kapott "silicone bottom pad" es "sound-absorbing foam" retegeket. De jogos, ezen kivul nem sok kozos van bennuk.
> Q3 maga is már eleve budget modellnek nevezhető.
Szallitassal egyutt igy is 80e Ft lesz a vege a nevetsegesen gyenge forintnak koszonhetoen. Szoval lehet, hogy mas elkepzelesunk van a 'budget' kategoriarol.#70243 Mephike
Koszi a linket, ez egy nagyon jo leiras! Akar mehetne az osszefoglaloba is, ha valakinek szerkeszteni tamad kedve. -
Molydeus
őstag
válasz Throme #70244 üzenetére
Köszönöm!
Igen, ez is barebone. Őszintén szólva a Glorious switcheket túlárazottnak gondolom, a keycapjeik helyett meg eleve PBT-t néztem volna, szóval örültem, hogy volt barebone a preorderben is. Kupakszettben megtaláltam az Arctic mellé passzoló Iceberget. Mellette ott volt a saját elképzelésem a hibrid Gateron Silent Red "Pro"-ra, ami amúgy végül nem jött be. Mindegy, a milky top Red Pro-k házának szerintem szebb hangja van, mint az alap PC tetejű Silent Rednek, úgyhogy megérte a kombinálás, de muszáj lesz rendesen megkenni őket, ha egyszer rászánom az időt.Valóban drágább lett, de ott a jól működő gyári hangtompítás, a QMK kompatibilitás, ami a TKL-nél még nem volt szempont, de 65%-on nagyon is és nekem az is megért egy kis felárat, hogy régivel ellentétben megeszi az 5 pines switcheket is. Árban most kb. ott van, mint a Pulsar, de így már többet ad és számomra tetszetősebb formában.
Nem váltás, inkább kiegészítés a 65%-os a TKL mellé. Az alap setupban a TKL van a KVM-re kötve, ami kiszolgálja a PC-t és HO-ban a céges notebookot. Mellé kerestem egy kisebb méretet, ami elfér a TKL felett is és a RPi-kkel, meg az időnként felbukkanó egyéb gépekkel tudom használni, valamint elég kicsi ahhoz is, hogy az irodába is elvigyem a notebook mellé. Eredetileg 40%-os méretben gondolkodtam, de csak a BM40 volt éppen elérhető* és ahhoz sokallottam a high profile Poseidon házat. Aztán hamarabb jött a visszatérés az irodába, így már nem volt idő belerázódni a 40%-os méret sajátosságaiba, plusz akkoriban jött ki a GMMK a 65%-ossal, amihez már megvoltak korábbról a layout terveim és nem is akkor váltás, mint a 40%-os, úgyhogy belevágtam.
*: Most amúgy megint van Planck a Dropnál, ha valakit érdekelne. Magamat sikerült meggyőzni, hogyha bármi újba vágnám a fejszém, az ugyan ortho lenne, de inkább valami split megoldás.
Ha nem lenne benne a gyári hangtompító gumi, akkor az integrált plate miatt biztosan pengene ez is, viszont azzal együtt már kicsit jobb is, mint a filccel tompított TKL.
Ami érdekes még, hogy érzetre ugyanolyan nehéz, azt tippelem még több súlyt pakolhattak a ház alsó részébe és talán jobban ki is van tömve, mint a TKL lehelet vékony gyári szivacsa. Még nem szedtem szét, mert igazából nem volt miért. Rápakoltam a kapcsolókat és a kupakokat és használom. Üdítő érzés a TKL-hez képest, amihez le kellett metszeni a switchek pinjeit és a filcet is idomítani kellett a GMMK-hoz. A Core-ral messze több időt bíbelődtem azóta, mint az összerakással. Ha majd rászánom magam a kenésre, akkor belenézek.A K8 nem véletlenül ennyire népszerű, örülök, hogy bejött és nem peng.
A BT-vel nekem mindenhol meggyűlik a bajom. A nagyobbik rapoo meg az RPi-k nagyon nem barátok, ezért is kellett nekem egy rendes vezetékes hozzájuk.M.
[ Szerkesztve ]
-
dqdb
nagyúr
válasz Throme #70244 üzenetére
Érdekes dolog ez a lebegő dizájn, amire szinte kivétel nélkül rásütik, hogy peng, míg ami nem "lebegő" gombos, az nem.
Ha nagyon megnézzük ezt a K8-at és a külső kerettől eltekintünk, akkor ez is lebegős megoldás, csak úgymond be van süllyesztve
A floating design esetében a plate adja a ház tetejét, az oldalfalakkal végig fizikai kontaktusban van és a design részeként sokszor még rá is hajtják a plate-et némelyik oldalfalra, így a plate-en keletkező rezgéseknek egyenes útja van a házra kiterjedni, azaz végig körben érintkezik az erőhatásoknak leginkább kitett plate a házzal.K8 esetében a házzal a tray mount csavarhelyek jelentik az egyetlen kapcsolatot a nyák és a ház között, azaz kisebb a rezgések átvitelére alkalmas felület, és ott sem az erőhatásoknak kitett plate, hanem a nyák érintkezik mereven a házzal.
Persze a hagyományos kialakítású billentyűzet is tud pengeni, de floating design esetében az ellenkezőjére ritkán akad példa.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
Throme
veterán
válasz Molydeus #70238 üzenetére
Ezek szerint beújítottál?
Glorious GMMk barebone-ról GMMK 2?!
A pengésre kíváncsi voltam, jó hogy írtál róla. Szemeztem én is ezzel a első GMMK barebone-nal, végül K8 lett.
Érdekes dolog ez a lebegő dizájn, amire szinte kivétel nélkül rásütik, hogy peng, míg ami nem "lebegő" gombos, az nem.
Ha nagyon megnézzük ezt a K8-at és a külső kerettől eltekintünk, akkor ez is lebegős megoldás, csak úgymond be van süllyesztve. Szóval a keretet leszámítva a gombok szabadon vannak mégse peng, még közelhajolva se.
A CK530-at próbáltam kitömni, de nem igazán sikerült a pengést legyőznöm. közelhajoolva egyértelműen a kapcsolón belül van a pengés és ezt még műanyag plate esetén is hallható lenne, meg úgy is, ha K8-as kerettel körbeveszem a bill-t.Akkor a GMM2 már javult ezen a téren.
Megint barebone-t vettél és a meglévő alkatrészekkel építetted teljes billentyűzetté?
Árban már odatettek ennek az új kiadásnak. Az előd olyan 25-27k körül ment (persze lehet azóta az is átlépte a 3 x-et...)K8 nekem bejött és nem peng, b+ nem peng!!!
Legutóbb az volt érdekes, hogy a K8 BT összeakadt kissé az erősítőhöz kötött BT box-al, ami ugyanúgy a PC-ről kapta a BT jelet (nem alaplapi BT , hanem ilyen usb dongle).Grat az új szerzeményhez!
-
dqdb
nagyúr
válasz 0xmilan #70239 üzenetére
egy kicsit meg a belso is megegyezik
A két belsőnek sok köze nincsen egymáshoz, a K8 Pro egy tray mount billentyűzet, míg a Q3 tab gasket mount.A maga árkategóriáában mindkettő jól sikerült darab, de a K8 kevesebb annál, minthogy budget (=műanyag házas) Q3 legyen és egyúttal több is (wireless), és a Q3 maga is már eleve budget modellnek nevezhető.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
0xmilan
addikt
Feltunt mar valakinek, hogy a tesco milyen meno 40%-os QWERTY kiosztast hasznal?
Fura, hogy a space le lett forditva szokoznek, de az Y-Z elrendezes maradt az angol.ON: Ezek szerint a Keychron K8 Pro lesz a budget Q3?
A switchek, keycapek, QMK/VIA support, stb. es egy kicsit meg a belso is megegyezik.
Ennyival jobb a Q3 kialakitasa? Megeri a konkretan ketszeres arat? -
Molydeus
őstag
válasz Dronor #70237 üzenetére
Ne csodáld, elég új jövevény a GMMK 2.
Pár hete használom a 65%-ost. Nekem is tetszik a Varmilo/Ducky Miya féle kiosztás, (mint az ACR Pro 68 vagy az NB681), de ez a layout is rendben van. Van néhány változás az előző GMMK-khoz képest - pl. kicsit magasabb és jobban döntött, mint pl. a TKL-jük és most már fogadnak 5 pines switcheket is, bár még mindig északra néznek a LED-ek - , de amúgy ugyanaz az iskola. Masszív, nehéz, integrált, anodizált fém plate-re ülnek a switchek, vagyis a keycap-ek lebegnek. Az esztétikán lehet vitatkozni ez ügyben (van, aki nem szereti, hogy kilátszanak a switchek), de az akusztikának nem tesz jót. Hangtompítás nélkül valószínűleg ugyanúgy pengene, mint az előző generáció hangtompítás nélkül, de jó hír, hogy a 2-esekben már gyárilag van egy jól működő hangtompító gumiréteg a Plate és a PCB között. Egy halkított kapcsolót és vastag, PBT kupakokat választva már egészen halk tud lenni és ehhez már szét sem kell szedni, mint a korábbi változatot. Nem éri el ugyan egy zárt házban rugalmasan felfüggesztett plate-tel szerelt billentyűzet halkságát, de egészen jó és sokkal kisebb keretből is össze lehet hozni.Már a Glorious saját szoftverével (Core) is sok minden állítható rajta, a QMK-val meg kb minden.
Az alap FW 3 réteget ad. Alapbeállításon pl. még az ESC van az ISO-s 0-ra van mappelve, ami FN-nel lenne elérhető. Nekem viszont az első dolgom volt a második layerre száműzni az ESC-et és az elsőn a 0-t a helyére rakni.
Az RGB természetesen billentyűnként is állítható, sőt layerenként is eltérhet. Én pl. a modoknak és a két oldalsó fénycsíknak eltérő színt adtam a 3 layeren, így ha elvesznék, csak le kell nézni.Ha mégis inkább prebuildek felé vennéd az irányt, akkor nézz rá a Vortex-ekre is (65%-os a Cypher, 75%-os a Race 3 és a TAB75), vagy akár Miya-ra (bár az egy másik filozófia, nem nagyon állítgatható).
M.
-
Dronor
újonc
válasz [Prolixus] #70235 üzenetére
A 65%-os GMMK2 szuper ötlet! Köszi! Ez valahogy teljes mértékben elkerülte a figyelmemet.
- További szép napot!
-
holodp
aktív tag
válasz [Prolixus] #70233 üzenetére
Hú, hát elkezdtem nézni a switcheket, de egyrészt rohadt sok van, másrészt nem hiszem, hogy mindegyik ésszerű áron eljut kis hazánkba.
Az biztos, hogy taktiliset szeretnék. A jelenlegi azt hiszem kailh brown, annak szerintem gyenge a taktilitása, talán kicsit abból lehetne több.
Elsőre a Neapolitan ice cream tetszett meg, de úgy látom az horror áron van, ha egyáltalán van. Nem tudom, hogy a gateronon, vagy esetleg valamelyik másik kailh tactile, netán cherry teljesíti ezeket? -
[Prolixus]
addikt
válasz Dronor #70234 üzenetére
Hát igen, ha ANSI-ra hajlandó az ember, akkor tényleg a bőség zavara van.
GMMK 2 még esetleg? Vagy TKL nem jönne szóba?
Egyik legjobb "olcsó" deal jelenleg szerintem a Keychron K8 Pro (TKL). Out of the box is elég klassz, wireless, QMK/VIA képes. Egy 75%-os robbantott minimálisan kisebb mint egy ilyen.
A kicsi GMMK2 is QMK/VIA kompatibilis, vagyis oda mappelsz olyan gombot olyan layerre ahová csak akarsz.
Ezekkel a rengeteg kínai cuccal mint Gamakay vagy Tester nem sok tapasztalat van itt szerintem. Youtbe videókat biztos találsz róluk.
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
Dronor
újonc
válasz [Prolixus] #70232 üzenetére
Valóban nem volt rendesen megfogalmazott egyértelmű kérdés, elnézést.
Tehát igazából csak leírtam, hogy milyen szempontok alapján keresek billentyűzetet, mekkora összegért, és az érdekel, hogy ti az általam leírt kritériák alapján mit választanátok vagy raknátok össze. Mivel rengeteg a lehetőség, elsőre elég nehéz dönteni például a különféle tactile switchek és hasonló kinézetű keycap profilok között, amiben persze nehéz segíteni, mert minden személyes preferencia a billentyűzetek világában, de azért kíváncsi vagyok, ti mire költenétek el 40-50k forintot, ha egy hasonló billentyűzetet kéne szereznetek.
"Royal Kludge Rk68 (szintén kéne hozzá pbt keycap és talán egy jobb switch)"
- Ezt úgy értettem, hogy kéne hozzá pbt keycap, és talán egy jobb switch is, mivel ez is csak brown tactile kapcsolókkal kapható, amikről nem sok jót hallok. (Ha jól értem erre kérdeztél rá, ez volt félreérthető.)- További szép napot!
-
[Prolixus]
addikt
válasz holodp #70231 üzenetére
A szétszedés egy bizonyos pontig a prebuilt billentyűzetnél sem túl bonyolult az esetek többségében. Kikapsz pár csavart, kipattintasz pár műanyag fület aztán kész. A probléma ott jön, amikor a plate-et meg a PCB-t el akarod választani egymástól, pl a stabilizátorok kiszedéséhez. Szóval a forrasztás lehetőségéig "eljutni" nem feltétlenül nehezebb egy hagyományos billentyűzet esetén sem, a PCB hátoldalához ígyis-úgyis hozzáférsz. Bár tény, hogy általánosságban a hot-swap-ok eleve úgy vannak összerakva, hogy számít a gyártó arra hogy szét is lesznek szedve.
"Honnan érdemes switcheket venni, ahol választék is van és az ára sem horror? Ilyet hajlandó vagyok külföldről is rendelni ha megéri."
Kapcsolója válogatja. Aliexpress, keygem, candykeys, mykeaboard.eu stb. Nem nagyon van olyan hely ahol minden létező kapcsoló van eladó, szóval előbb a kapcsolót kell eldöntened, utána lehet szétnézni hogy merre kapható és milyen áron."Ugyanez a keycapre, mindenképp magyar keycapet szeretnék, az nem különösen érdekel, ha csak ABS."
Erre összesen egy olcsó opció van, a Glorious féle magyra keycap szett. Elég közepes minőségű. Másik lehetőség hogy donorbillentyűzetet veszel és onnan kerülnek le a kupakok.I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
[Prolixus]
addikt
válasz Dronor #70219 üzenetére
Csak pár kérdésre tudok válaszolni:
"Külföldről rendeléssel nem vagyok nagyon képben, de ha jól tudom, akkor az AliExpress már magában foglalja az áfát, máshonnan EU-n kívülről rendelt termékeknél viszont ez még plusz 27%-ot jelent, igaz? EU-n belül pedig nincs plusz költség."
Igen, legtöbb esetben ha aliról rendelsz abban már benne van az áfa és vámot sem kell fizetni majd rá. Ezt írja is az ali az adott tétel oldalán. EU-n kívüli egyéb forrás esetén: alapesetben áfa és vámköteles (bár itt a pontos értékhatárokat stb nem tudom fejből, de ezer helyen írják a neten). Viszont van olyan store ahol már a szállítási költségbe benne van az áfa, és nem feltétlenül konzekvensen számolják, szóval nem csak annyi hogy teszem azt 10$ + a 27% áfa lesz a postaköltséged. A Keychron hivatalos oldala is ilyen. A rendelés véglegesítése előtt persze írják a teljes postaköltséget, és akkor eldöntheted hogy annyit neked megér-e vagy sem.
Keycap-ek kapcsán: ezerféle opció van, ezerféle helyről, te is könnyen nézelődhetsz. Itt mi is a kérdés?
RK switch az miért lenne "jobb switch"?
Akko billentyűzetek nem rosszak elvileg, de itt közvetlen tapasztalatról (legalábbis az utóbbi pár hónapban) nem nagyon számolt be senki.
El kellene döntened, hogy kifejezett Akko vagy Ajazz kapcsolókat szeretnél-e, mert akkor költségkímélés miatt ezektől a gyártóktól kell billentyűzetet vásárolni aztán kész. Ha nem, akkor viszont teljesen mindegy mi van a billentyűzetben, hiszen hot-swap, olyat veszel bele ami tetszik, tehát az lesz irreleváns hogy pl. a Keychronokkal érkező Gateron Brown egy nem túl taktilis kapcsoló.
[ Szerkesztve ]
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
holodp
aktív tag
válasz [Prolixus] #70230 üzenetére
Köszönöm!
Nem is feltétlenül attól félek, hogy valamit javítani kell, hanem attól, hogy ezek a túlságosan egybeöntött billzetek törnek szétszedésnél, és akkor már fölösleges volt az egész cécó. Ebben mondjuk pont az elmondásod szerint pont segíthet a GMMK, mert könnyebb szétszedni forrasztáshoz, javításhoz.Akkor szerintem belevágok, még egy két kérdés:
Honnan érdemes switcheket venni, ahol választék is van és az ára sem horror? Ilyet hajlandó vagyok külföldről is rendelni ha megéri.
Ugyanez a keycapre, mindenképp magyar keycapet szeretnék, az nem különösen érdekel, ha csak ABS. -
[Prolixus]
addikt
válasz holodp #70222 üzenetére
Teljesen megszokott, hogy XY kiskernél időszakosan olcsóbb mint közvetlen adott márkaboltból, beszerzik x áron, azt már ők döntik el hogy mennyi haszonnal adják tovább. A leet.hu egy viszonylag új webshop, de én már rendeltem tőlük vagy kétszer is, nem volt semmi gáz.
"Szemezek a GMMK full billzettel, ugye ha itt fellép ugyanez a probléma, akkor csak cserélnem kell benne a switchet és működik?"
Igen, de gyakorlatban nem feltétlenül. Az esetek nagy többségében nem a kapcsoló adja meg magát, hanem a PCB-n a forrasztás. Hot-swap socket forrasztása ugyanúgy meg tudja adni magát, egy ilyen esetben a kapcsoló csere semmit nem fog csinálni. Hot-swap sokcet újraforrasztható, de ugyanúgy nem hot-swap billentyűzetben a kapcsoló is, szóval a megoldás ugyanaz lesz.A hot-swapnak nem ez az elsődleges előnye, hanem inkább az hogy ha új kapcsolókat akarsz nem kell tokkal vonóval új bill-t venni, illetve hot-swapot könnyű szétszedni, modolni a billentyűzetet, megkenni a stabokat stb. Úgyhogy ha ezekből egyiket sem akarod csinálni, nem igazán nyers egy hot-swap billentyűzettel.
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
Mephike
őstag
válasz Rebelf #70228 üzenetére
Természetesen tiszteletben tartom a véleményed, és nem piszkálásnak szánom, amit írok.
De nincs olyan, hogy egy cég mindenben vérprofi. Pl. nálam a Steelseries márka jó fejhallgatót jelent, és egész jó egérpadot, de a billentyűzeteiket nem szeretem, az egereik meg túlárazottak. De pl. a Logitól és a Razertől fejhallgatót biztos nem vennék.
Abban egyet értek, hogy a Loginak jó egerei vannak, de billentyűzetet nem tőlük vennék.
De mondom, ez az én véleményem. -
Dronor
újonc
válasz Rebelf #70225 üzenetére
Mindenképpen Logitech wireless billentyűzetet szeretnél? Ha nem feltétlenül Logitech-ben gondolkodsz, szimplán csak a wireless funkció a fontos, akkor szerintem sok jobb választás is van. Egyébként a legtöbb wireless modell vezetékes módban is használható, ha a játék közbeni high latency miatt izgulnál, és akkor csak arra az időre be tudod dugni (bár szerintem wireless módban sem tapasztalható manapság észrevehető input lag).
- További szép napot!
-
Csandi
őstag
válasz Rebelf #70225 üzenetére
Szerintem? Bármelyik mert nem szeretem a low profilet, és keycapet sem tudsz rajta cserélni, cserébe hajlamos törni az a vékony műanyag amivel jön. A Pro X szerintem egy sokkal jobb billjük.
De ez preferencia, csak ezesetben nincs ilyen, hogy "legjobb". Tény, hogy wireless tudásban csak ez hozza amit leírtál. -
Rebelf
aktív tag
Hello. Jelenleg ez a Logitech márka legjobb billentyűzete? [link] Illetve ez az egyetlen ami vezeték nélküli,usb dongle kapcsolattal rendelkezik?(Lightspeed) Ha jól néztem, a pro X is vezetékes még (ami fura)
[ Szerkesztve ]
-
holodp
aktív tag
Sziasztok!
Sajnos elérte az Asus Cerberusomat az átkozott karakter duplázás, vagy épp az, hogy nem érzékeli a leütést. Szeretnék venni másik billentyűzetet.
Szemezek a GMMK full billzettel, ugye ha itt fellép ugyanez a probléma, akkor csak cserélnem kell benne a switchet és működik?
Próbáltam visszaolvasni, jól értem, hogy igazából csak hangos és ez a legnagyobb probléma vele? (Engem az nem zavarna)
Konkrét bolttal kapcsolatosan, [link] ez a bolt megbízható? Kicsit gyanús, hogy olcsóbb itt, mint a hivatalos oldalon, de ha bátran lehet venni, akkor jó üzletnek tűnik.Köszi előre is a segítséget.
-
mad823
őstag
Sziasztok!
Jól látom, hogy a Cherry Stream 3.0 magyar verziója megszűnt? Van helyette bármilyen javasolt alternatíva?
Köszönöm! -
Dronor
újonc
Sziaztok!
Custom/prebuild hotswap billentyűzet vásárlásban kérem a segítségeteket!
Már egy jó ideje tervezem, hogy meglévő low profile membrános billentyűzetemet egy mechanikusra cserélem az eszétikai és gépelési élmény javítása céljából. Arra jutottam, hogy beruházok egy custom buildre, vagy legalábbis egy hotwsap billentyűzetre. (jelenlegi kb 10 éves billentyűzetem az Icon7 Topper névre hallgató ritka gyöngyszem. ICON7 Topper USB English Black - iPon - hardware and software news, reviews, webshop, forum (iponcomp.com))
Főbb szempontok a kiválasztáshoz:
- ár: kb 45.000Ft (40-hez közel jobb lenne, de ha úgy van, még az 50 is beleférhet)
- mire kell: főleg gépeléshez és számítógépes munkához (adobe szoftverek, 3ds max) és alkalmi fps játékra
- ANSI kiosztás a nagyobb válaszék miatt (de persze az ISO is megfelel)
- 65-75% (exploded layout preferált), nyilak mindenképpen kellenek, illetve még egy knob vagy pár gomb helyette jól jönne, hogy azokat makrózni tudjam hangerő +/- funkcióra (pl PgUp/PgDn)
- tactile switchek (Akko Levander Purple és Ajazz Diced Kiwi switchekkel szemezek. van róluk tapasztalatotok? hasonló árban tippeket fogadok!)
- szín: fekete-fehér-szürke árnyalatok preferáltak (pl fekete alapon szürke-fehér keycapek vagy fehér alapon fekete-fehér billentyűk. a lényeg, hogy ne legyen egy színű az egész billentyűzet)
- PBT keycapek, nem megvilágított karakterekkel. XDA, DSA, ASA, OSA és Cherry profilok amiket eddig néztem, de nyitott vagyok. OEM nem igazán jön be, szóval azt kerülném
- vezetékes mód (wireless funkció egy plusz pont, de ha nincs, az sem baj)
- RGB nem szükséges
- használt is lehetMég két apróság:
- Külföldről rendeléssel nem vagyok nagyon képben, de ha jól tudom, akkor az AliExpress már magában foglalja az áfát, máshonnan EU-n kívülről rendelt termékeknél viszont ez még plusz 27%-ot jelent, igaz? EU-n belül pedig nincs plusz költség.
- Az FN sor nélküli billentyűzeteknél a magyar kiosztás szerinti "0" helyére kerül az Esc billentyű, ami szerintem nagyban megnehezíti a használatot. Ezt bármelyik billentyűzetnél át lehet progarmozni valamilyen 3rd party applikációval, hogy pl az Esc gomb elsődlegesen 0-ként fukncionáljon, és az Esc funkció pedig például egy másik gombon vagy másodlagos layeren legyen elérhető?Ha valamit kihagytam, írjátok meg!
(Bocsi ha hosszú lett, de gondoltam inkább egyben írok le mindent, mint sok kis üzenetben szétszórva.)
Előre is köszi a tippeket mindennel kapcsolatban!
Ui.
Pár billentyűzet amit eddig néztem:Prebuildek:
- Keychron K2 hotswap és Keychron K6 hotswap (esetleg egy PBT keycap szettel még jó is lenne, bár a brown switchek ahogy hallottam nem a legjobb taktilisek) Keychron K6 Wireless Mechanical Keyboard
- Akko ACR Pro 68 (sajnos csak lineáris kapcsolóval árulják, és drágácska) ACR Pro 68 | Akko Official Global Site (akkogear.com)
- Akko ACR Pro 75 (kb ugyanaz csak nagyobb, viszont lehet tactile kapcsolóval venni) ACR Pro 75 | Akko Official Global Site (akkogear.com)
- Akko PC75B Plus Black&Silver (Erről jókat olvastam neten, de ez is picit drága sajna) PC75B Plus Black&Silver | Akko Official Global Site (akkogear.com)
- Ducky ONE 2 SF (sajnos nem hotswap) Ducky One 2 SF mechanical keyboard - Small yet Complete, SF means Sixty-Five, we bring the groundbreaking size for customers' choice (duckychannel.com.tw)
- LTC NB681 Nimbleback (NAGYON tetszik a kiosztása, de nem tudom ér-e annyit, amennyi ez a szállítással meg mindennel meglenne, + rá egy PBT keycap szett, és akkor még nem is beszélve a brown swithekről) LTC NB681 Nimbleback Wired 65% Mechanical Keyboard, RGB Backlit Ultra-Compact 68 Keys Gaming Keyboard with Hot-Swappable Switch and Stand-Alone Arrow/Control Keys (Hot Swappable Brown Switch, Black) : Video Games (amazon.com)
- Royal Kludge Rk68 (szintén kéne hozzá pbt keycap és talán egy jobb switch) Rk68 (rk855) Rgb Wireless 65% Compact Mechanical Keyboard, 68 Keys 60% Bluetooth Hot Swappble Gaming Keyboard Hot Swap Switches - Keyboards - AliExpress
Kitek:
- GamaKay LK67 (tetszik a kiosztás es a knob, de valahogy kicsit gagyinak tűnik, nem tudom tudtok-e róla valamit) GamaKay LK67 billentyűzet testreszabott készlet 67 billentyűs RGB Hot Swappable 3pin/5pin Switch 65% programozható hármas üzemmódú vezetékes Bluetooth 5.0 2,4 GHz -es billentyűzet készlet NKRO PCB rögzítőlemez tok forgatható gomb - Fekete, csak 24.999 Ft, China Billentyűzet & egér, 1885206-blck (azolcsosag.hu) (nem tudom ez az oldal amúgy megbízható-e, csak láttam, hogy magyar)
- Tester 68 (sajnos csak wireless only) Zuoya Tester68 Customized Mechanical Keyboard Kit Tes68 Hot-swappable Shaft Base Axis 2.4g Bluetooth Customized Wireless Keyboar - Keyboards - AliExpress- További szép napot!
-
dqdb
nagyúr
válasz 3.Aragorn #70215 üzenetére
Az ólommentes forraszanyag sokkal ridegebb és erőhatásra hamarabb reped meg. 2006 óta az EU-ban kizárólag ólommentes forrasztással készített terméket lehet piacra dobni, ami általában nem jelent problémát, kivéve a mechanikus billentyűzeteket, ahol gépelés közben a nyákot folyamatos és nagy erőhatás éri, így az ólommentes forrasztások hajlamosok megrepedni (ha pedig gyenge minőségű volt a forrasztás, akkor főleg).
Ha valaki magának épít billentyűzetet, akkor 99%-ban 60/40 vagy 63/37 ónt használ éppen ezért.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A duplázáson segíthet ez a szoftver addig, amíg végleg nem adja meg magát a forrasztás.
Csere helyett én először csak megfolyatnám a gyári ónt és/vagy egy kis ólmos forrasztóónnal kezelném a problémás billentyűket. Kisebb meló, mint kiforrasztani, és ha működik, akkor könnyebben megúszod. Ha nem, akkor jöhet a kapcsolócserés mutatvány.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
tixem
addikt
Sűrűn használt betűknél leütéskor ilyenekett művvvel, legtöbbször dupla leütés, őrületbe kerget. Azt esetleg megpróbálom, hogy ritkán használt billentyű alól átrakom a kapcsolót és megcserélem, ezzel akkor ki tudom zárni a switch hibáját (?)
igen, közben nézem, hogy ez nem ilyen sima hotswapes, mindenképp forrasztós történet akkor ez lesz, köszönöm
[ Szerkesztve ]
Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
-
dqdb
nagyúr
[link]
a Tesoro Agile kapcsoló a Kailh PG1280 átcímkézése, más méretű kapcsoló nem is jó abba a billentyűzetbeHa kimaradó vagy duplázó leütés a problémád, akkor rendelés előtt érdemes újraforrasztani a problémás kapcsolókat, mert nagy esély van rá, hogy az ólommentes forrasztás repedt meg, és a kapcsolónak nincsen baja.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
tixem
addikt
üdv
low porofile gram spectrum billbe lehet venni agile slim switchet valahol? Ha nem, akkor melyik az a kapcsoló ami csereszabatos vele és bele lehetne hajítani?
[ Szerkesztve ]
Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
-
proci985
MODERÁTOR
-
nyunyu
félisten
Fujitsunak is volt valami gumidómos MX 5000 klónja, de kb. 5-6 éve láttam utoljára a weblapjukon
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
nyunyu
félisten
válasz proci985 #70203 üzenetére
Jéé, a Sculpt az tényleg ollós.
Ergo4000 az még sima gumidóm volt.
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
dqdb
nagyúr
válasz jookomak #70202 üzenetére
Egy éve szedtem össze az ergonomikus lehetőségeket, azóta Ergodox vonalon bejött opcióként a ZSA Moonlander, Alice-szerű vonalon volt és lesz folyamatos mozgás, a linkelt Sagittarius group buy szállításra került és az extrái még kaphatóak, és a szintén linkelt Virgóból is várható egy új végső kör új színekkel, raktárkészletről, passzoló numpaddal.
Igazából az ergonomikus vonal annyira szerteágazó, hogy költségkeret nélkül sem egyszerű az optimális irány megtalálása, és ahogyan a fentieknél is látszik, a költségek is eléggé szórnak az anyagfelhasználás-méretgazdaságosság függvényében.
proci985: az Apple-nek is volt az 5000-hez hasonló megoldása Alps kapcsolókkal, de beállíthatóság terén a buckling spring M15 volt akkoriban a király a tenting-tilting támogatással. Geon demózott az 5000-hez hasonló nyitási mechanizmust pár hónapja CNC-zett alumíniumból/rézből (amit most nem találok), ez ki tudja, hogy valaha gyártásba kerül-e és ha igen, mennyiért és mikor.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
nagyúr
válasz jookomak #70202 üzenetére
Annyival egészíteném ki proci985 kolléga válaszát, hogy nem ErgoDox EZ által gyártott ErgoDox, hanem FalbaTech által gyártott ReDox, de tény, hogy hasonlóak, mivel a ReDox egy REduced ErgoDox. Ellenben ErgoDox EZ-nél viszonylag kevés dolgot tudsz testreszabni, pl. csak műanyag házas verzió van, míg a FalbaTechnél például választhatsz bambusz és tölgy ház között, illetve, hogy ABS- vagy fém platet szeretnél, stb.
Bal oldalt egy ErgoDox, 76 billentyűvel, jobb oldalt egy ReDox 70-nel.
A gyártó oldalán szépen össze tudod konfigolni magadnak lépésenként, hogy milyen billentyűzetet szeretnél, milyen kialakítású ház, milyen anyagból, milyen kapcsolókkal, milyen kupakokkal, milyen kábelekkel kéred. Most olyan 400-450 EUR között jön ki egy FalbaTech ReDox kapcsolókkal, kupakokkal, lábacskákkal, kompletten.
Én itt a PH!-n vettem 7 kollégától az alapot, és mentek bele Kailh Box Jade kapcsolók, valamint egy DSA VILEBLOOM kupak szett.
Nagyon megszerettem, a szép hangú clicky kapcsolók a bambusz házban nagyon szépen szólnak, kényelmes, kézre áll, és pár hét alatt meg lehetett szokni. Még pár hét kellett, hogy megszokjam, hogy nincs dedikált numpad, csak erre használt layer, de azóta az sem hiányzik.
Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow
-
proci985
MODERÁTOR
válasz jookomak #70202 üzenetére
ErgoDox EZ ami neki van. eleg sok varians van kulonbozo szinekben. ha jol emlekszem mintha letezne DYO varianskent is, de boltban meg tudod venni. munkatarsnak ilyenje van, probaltam: minosegre szuper, de nagyon szokni kell.
kinesis freestylea masik, viszont az edge modell nem annyival olcsobb. nemet disztributor van, de vegeredmenyben ez is majdnem 300 euro lesz. kinesis advantage2 jobban elerheto, de az massziv es kb 450 eur.
microsoft sculpt ergonomic jo, elerheto, nem annyira nehez laptoppal felvaltva hasznalni, de ez csak scissor. natural ergonomic 4000 szvsz jobb kiosztasra es kenyelmesebb is picit, cserebe a 4000 hatalmas es kizarolag rubber domeal elerheto. a Cherry G80-5000 (aka ErgoPlus) volt ennek az MX brown switches variansa, de az jelenleg hasznaltan 1000+euroert megy, es egy majd 30 eves billrol beszelunk (!). ha alapvetoen nem irni kell sokat, tehat a csuklod akarod kimelni, ezek jo valasztasok lehetnek.
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
jookomak
őstag
Ezt az osztott billentyűzeted egyre jobban irigylem. Mi is ez pontosan? Vagy ez már full épített?
Rájöttem, hogy melóba simán jó(jobb) lenne egy split, akár ansi kiosztással barna, vagy akár kék kapcsolókkal. Egész nap csak emaileket írok jóformán. Mondjuk kéne kiegészítő numpad.
Itthonra már vettem egy filcot, az megváltás, de munkahelyre is kéne valami. -
3.Aragorn
addikt
válasz [Prolixus] #70200 üzenetére
Az is lehet. Meglátjuk.
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Android szakmai topik
- Kriptovaluták és az adózás
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Windows 10
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Hálózati / IP kamera
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- BestBuy topik
- Nintendo Switch 2, vagy amit akartok (találgatós topik most még)
- Politika
- További aktív témák...