- Csendességre törekvő mechanikus klaviatúra jött MSI logóval
- Láncba köthető DeepCool ventilátor az ARGB fények kedvelőinek
- Hamarosan birtokba vehető az AYANEO legújabb handheld gépe
- Nyáron jön az Acer oktatási rendszerbe szánt, ChromeOS-t futtató tabletje
- Nagy képátlójú, 4K-s QD-OLED monitor jön az Acertől, ami Calman plecsnit kapott
-
PROHARDVER!
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
micafighter
nagyúr
válasz micafighter #69849 üzenetére
Ezek az owlstabok elsőre egész jónak tűnnek, szerintem van olyan jó mint a zeal, es ehhez adnak bandaid modhoz szükséges tapaszt is, illetve egy wire alá helyezhető wire stabilizátort (nem tudom még mennyi gyakorlati haszna lesz). Szereztem közben stabilizátor testert, úgyhogy jobban össze tudom majd hasonlítani őket a Durock v2vel is.
-
dqdb
nagyúr
válasz 3.Aragorn #69898 üzenetére
Ezt közben a gyártó e-mailben megcáfolta, szerintük föl lehet őket tenni.
Fel, és ilyen szép lesz a végeredmény. Megfelelő méretű jobb Shift nincsen a készletben, ahogyan a jobb oldali Ctrl és Alt is kisebb lesz, valamint az Fn és Menu felirata is rossz lesz. Plusz az általad is említett numpad.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
3.Aragorn
addikt
Semennyire és nem világítós.
Ezt közben a gyártó e-mailben megcáfolta, szerintük föl lehet őket tenni. (annyi, hogy a numpad rész nincs meg ebben a keycap szettben.) De amúgy miért ne lehetne? A switch teteje ez a kereszt alakú szabvány nem? Elvileg bárhonnan vehetnék keycapet, az is rámenne.
Az, hogy nem megy át rajta a fény, az világos. Illetve nem, pont ez a baj, hogy nem világít, de mind1
Ha csak a clicky kapcsolóktól szeretnél megszabadulni a lehető legolcsóbban, akkor valamilyen Redragon barnával, ha olcsóbban szeretnél előrelépni, akkor várd meg a K10-ből az ISO változatot, ha drágábban, akkor a Q6-ból.
A clicky kapcsolókkal még nem lenne nagy baj, ha rendesen működnének. A "Keychatter"-től szeretnék megszabadulni, ez a legidegesítőbb probléma, ill. hogy sérült a jelenlegi bill. Nem használhatatlan, csak zavaról, hogy a hosszú "í"-t ALT+0237-el tudom csak leírni.De őszintén szólva megtetszett ez a custom műfaj, most ebben gondolkodom, olvasgatok.
copass: Ez igaz, azon a lube mennyiségen én is megakadtam.
[ Szerkesztve ]
-
copass
veterán
válasz 3.Aragorn #69896 üzenetére
első kézműves billentyűzetük, túl sok tapasztalatuk nincs ezen a téren (zsírzást ajánlom megnézni...).
stabikat gyárilag túlkenték...ez úgy elég sokat elmond szerintem.
keychron gyárilag kent switch, stabik nagyon jók.[ Szerkesztve ]
"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"
-
nyunyu
félisten
válasz 3.Aragorn #69887 üzenetére
hát a Glorious-nak ott van a The Glorious GMMK - ISO (Barebones) full size + valamilyen switch + hun iso keycap. Gondolom erre gondolsz.
Nem biztos, hogy a GMMK ISO barebone+magyar addonos KPR kupakszettre gondolt egészen, mint hot swap képes, floating dizájnos, RGB billzetretkeség vizsgálóval felszerelt, sok szopás után hangtompított billzet randa kupakokkal, de azért mutatom:
Tökéletesen látszik, hogy be van kapcsolva a Caps Lock, meg a billzet festés hiányos fózolt élén megcsillanó fények sem vakítanak.
KPR kupakszett sajátossága a szemnek nem kellemes alap+szürke mod színén kívül a túl vastag+túlsütés miatt életlen feliratozása.
F5-F6 alatti socketem túl laza, két ujjbegy közé csippentve a kupakot, kijön vele együtt az Outemu kapcsoló is.
Floating dizájn + RGB in action, tökéletesen kiemeli a retkesség mértékét.
Bocs, nem emlékszem, hogyan kell hotkeyjel váltani az egyszínű meg az RGB effektek között, nálam fixen fekete a default:
Fn+Le Le Le Le Le Le Le Le Le Le Le, amíg kétszeri Fn+Esc lenyomására sem látsz semmit.
Utána billzet kihúz-bedugra (Vagy melós laptop eldobja a KVM switchet eseményre ) sem játszik snakeet.Most, hogy "kigyönyörködtem" bennük, viszem is mosogatni a napi használatban lévő botanical szettemet, aztán lehet, hogy az alapos plate takarítás után belepróbálom a billzetbe a Gateron Silent Brownokat, mert kezd elegem lenni az Outemu Silent Greyek nagyon taktilis huplija után hülyén nyekkenő vastag hangtompítójából.
Viszont amennyire emlékszem, Gateron (S) Brownokkal mindig a puha rugó volt a bajom, ránézek, és már bottom-outol, alsó hangtompítójuk meg csak mutatóban van. (sebaj, minden kupakomon ott az 1.5mm o-ring)
Meg a Cherry specnél vékonyabb stemjük miatt sokkal lazábban állnak rajtuk a kupakok, hajlamosak lerepülni róluk.(Grr, szortírozhatom szét a KPRt, hogy melyik kupak melyik zacskóba tartozik. (ANSI alap, mod, modpro (Enter+bal Shift), numpad, magyar számok+ékezetek...))
Ha egyszer eléggé felb@szom az agyamat, akkor veszek egy Cherry G80-3000N-t MX Silent Reddel...
Annak talán csak a PCB mounted stabjait kell kezelni, nem kell órákat szopni a filccel béleléssel, hogy ne csörögjön az egész billzet, és csendben legyen.
Botanical kupakszettel akár még billzet formája is lehet, ha kikapcsolom a vakuljparaszt módot.Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
dqdb
nagyúr
válasz 3.Aragorn #69887 üzenetére
Ami nekem most van, Aula Assault, az melyikbe tartozik?
A "merev építésű bill. lebegő billentyűkkel (a kupakok alatt kilátszanak a kapcsolók" kategóriába, és
lényegében a GMMK-val ugyanott lennél, csak hotswap lenne, így kapcsolót tudnál benne cserélni, ha az a cél, de azonos kapcsolókkal billentyűzetként nem lenne előrelépés.Magyar kupak készlete van a Keychronnak is, pl ez Azt nem tudom hogy ez mennyiben kompatibilis a 100%-os kiosztású majdani K10-zel. Illetve ez átvilágítós-e.
Semennyire és nem világítós. Ahol a dyesub szó szerepel, azon csak annyira megy át a fény, amennyire a tömör műanyagon át tud menni, azaz kis mértékben, ha világos a kupak.Ha csak a clicky kapcsolóktól szeretnél megszabadulni a lehető legolcsóbban, akkor valamilyen Redragon barnával, ha olcsóbban szeretnél előrelépni, akkor várd meg a K10-ből az ISO változatot, ha drágábban, akkor a Q6-ból.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz 3.Aragorn #69884 üzenetére
Keychron,
Glorious... ez itt a nyúl ürege.
Ez csak a kapudrog, mármint a Q sorozat, az üreg az arrébb vanA Glorioustól sem a GMMK Pro, sem a GMMK nem számít jó választásnak a Keychron jelenlegi/közeljövőben megjelenő kínálata mellett, és egyes méretekben vannak más jó ajánlatok is a piacon.
Mert ha lenne egy 100%-os ISO base, amibe hotswap switcheket tennénk, majd magyar keycapek, esetleg o-ring zsírozás.
GMMK-ból van ilyen, kerüld el, Ducky One 3-ból lesz jó drágán, Keychronból a K10 és a C2 lenne ilyen, de abból nincsen ISO és a Q6 lesz hamarosan, de az ISO-ra ki tudja, hogy mennyit kell majd pluszban várni. Épített vonalon a 100%-os méret ritkaságszámba ment eddig érdeklődés hiányában, ennek szerintem is jó lenne megváltoznia.Az O-ring csak kényszermegoldás, ami megfelelő alappal elkerülhető.
Eleve, a switchekben van a led, vagy azt a base tudja?
MX stílusú kapcsolóban sosem volt LED. Korábban átfűzték rajta a LED-et, ezért van a kapcsoló egyik felén egy téglalap alakú lyuk, az utóbbi időben (és hotswap esetében mindig) SMD LED kerül a kapcsoló alá, amihez áttetsző alsó és felső házas kapcsolót párosítanak. Ez más műanyagot jelent (tipikusan PC a régi idők jól megszokott nylonja helyett), ami ridegebb (szétszedéskor óvatosabban kell bánni vele) és hangra is rosszabb (magasabb frekvenciás hang a nylom mélye helyett). Másik fontos dolog a LED-del kapcsolatban, hogy mivel eredetileg a lock billentyűk állapotának jelzésére találták ki, ezért a kapcsoló alsó felére került hivatalosan (délre néző kapcsoló), ezt a gamer billentyűzetekben megfordították, hogy a felül lévő feliratot világítsák meg (északra néző kapcsoló). Az északra néző kapcsolókkal az a probléma, hogy az épített vonalon legnépszerűbb profillal (Cherry profil, ami nem keverendő össze sem a gyártóval, sem a kapcsolóval) az egyik sorban összeakad, így ha enthusiastt kategóriában délre néző kapcsolók vannak akkor is, ha van világítás, szóval világítós kupakkal sem a feliratot világítják meg.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz Molydeus #69879 üzenetére
Eddig úgy gondoltam, hogy a Gateron Red/Yellow Pro-k és a Keychron-okba gyárilag szerelt Gateron G Pro-k mintha nem ugyanazok a kapcsolók lennének. Tévedek?
Úgy tudom, hogy ugyanazok, de erre nem mernék megesküdni, és már régóta szeretném tudni én is erre a kérdésre a választ, ezért megkérdeztem egy kapcsológyűjtőt, majd megírom a válaszát.Eleve ugyanazon néven belül a 3 lábú clear top és az 5 lábú milky top változatok eléggé eltérnek, szóval kétféle kapcsoló fut ugyanazon a név alatt. Ezért linkelem mindig a Smoother Store-t és emlegetem az 5 lábút onnan, amikor ajánlom ezt a típust, azt tapasztalat alapján nem kell kenni, mert simán jár, és megemlítem mindig, hogy egyedül a rugó az, amit érdemes lehet kezelni. A kapcsoló simaságának jelentős részét a ház alsó része adja, és ha ott eltér az öntőforma, akkor a végeredmény is el fog térni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
steewcv65
őstag
válasz [Prolixus] #69882 üzenetére
"Azt tippelném, hogy a Keychron vagy külön gyártatja ezeket vagy saját maga keni utólag."
Ez volt a kérdés, erre pedig olvastad a valaszom.
Szoval te is jol irtad es en is#Gigabyte B650 Eagle# Amd Ryzen 9700x# Patriot Viper Venom 6000mhz cl28 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7
-
Mephike
őstag
válasz [Prolixus] #69882 üzenetére
Teljesen igazad van. A Q széria köszönhetően a felépítésének ég és föld a K szériához képest. Legalábbis a Q2 engem rendesen lesokkolt, használatkor a minőségével. Mind a kettőt Gateron G Pro Reddel próbáltam, sőt ugyanazzal a 100 switchel, szóval még nem is az volt, hogy másik szállítmány vagy évjárat, vagy bármi.
Nálam nagyon minimális olaj volt anno a platen.
Pár redes switchet szétszedve nálam a stem részen volt anyag, viszont a switch hűzon tényleg nem ott volt a cucc, ahol kenni szokták. -
Warpig
aktív tag
1.Mekkora összeget szánsz rá? 20k körül
2.Használt szóba jöhet? akár
3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le? Gigabyte Aivia k8100, elszállt az iksz betű.. nem várnám meg míg vmelyik fontos betű is oda lesz.
4.Mire használnád a billentyűzetet? netezés, játék
5.Milyen típusú billentyűzetet keresel? (ollós, gumiharangos, mechanikus stb.) passz. elvoltam az előzővel is
6.Van konkrét modell ami tetszik? jó lenne razer
7.Milyen kiosztást szeretnél? ISO (magyar, német, angol stb.), ANSI (amerikai), JIS (japán, koreai stb.) magyar kiosztásút szeretnék
8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb) elfér a numpad, jöhet
9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.) csuklótámasz és legyen vezetékesKöszönöm!
W.Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.
-
totron
addikt
válasz 3.Aragorn #69863 üzenetére
De sokan használnak angol bill-t, és ők is magyarul írogatnak, nem?
Nem. Torlódik a gy, ty, sz, zs, az a fajta ujjbalett senkinek nem kell. Visszirányban már bevettebb, működőbb: én is qwertz-vel angolozom. Speciálisabb tevékenységekre, ahol a spekcókarakter minden második szavad és szükséges, hogy módosítóbillentyű nélkül, könnyen és gyorsan tudd bevinni, ott indokolt az átváltás. Megszokás kérdése is, ha eleget pötyögsz, rögzül, hogy mi hol. Átjutni a tű fokán egy vizuális listával is lehet, megkönnyítendő a bevésődést (ugyanez Mac-billkombinációk tanulása esetén). Kitűzöd az asztalra vagy fizikai postiten a monitor szélére, ahogy tetszik. De olyan ez, mint az öntöttvas: legelsősorban is használni kell a cumót és meg is vagy. -
3.Aragorn
addikt
válasz Molydeus #69886 üzenetére
Köszi az infót,
hát a Glorious-nak ott van a The Glorious GMMK - ISO (Barebones) full size + valamilyen switch + hun iso keycap. Gondolom erre gondolsz.
Ezt a "merev építésű bill. lebegő billentyűkkel (a kupakok alatt kilátszanak a kapcsolók). vs rugalmas felfüggesztésű és magas profilos bill." részt nem teljesen értettem. Ami nekem most van, Aula Assault, az melyikbe tartozik?
A fenti GMMK miért nem jó? mert hangos? vagy miben tudna többet mondjuk a GMMK pro?Amennyire láttam a Keychronnak jelenleg nincs 100%-os ISO-ja.
Ezt megerősítette a gyártó is, viszont, írták, hogy idén terveznek kijönni a K10 ISO layout verzióval.
Magyar kupak készlete van a Keychronnak is, pl ez Azt nem tudom hogy ez mennyiben kompatibilis a 100%-os kiosztású majdani K10-zel. Illetve ez átvilágítós-e. -
Molydeus
őstag
válasz 3.Aragorn #69884 üzenetére
A forrasztott bill.-eknél lehetséges olyan 2 vagy 4 lábas LED-eket alkalmazni, ami a kapcsolóba van ültetve, de a lábait ennek is a PCB-re forrasztják (nyomtatott áramkör, ha megvannak a kifejezések, akkor elnézést). A Cooler Master pl. ilyet alkalmaz a CK 530/550v1-ekben, ha rákeresel.
Hot-swap-nál szinte biztos, hogy a LED-ek közvetlenül a PCB-re kerülnek a kapcsoló alá (ez az SMD LED).Az o-ring teljesen opcionális és ha hot-swap-os megoldásban gondolkodsz, akkor nagy valószínűséggel felesleges lépés ha a cél a halkítás. A silent kapcsolók ugyanazt tudják, csak általában jobb gépelési érzettel és nem csak a leütésnél keltett zajt csillapítják, mint az o-ring, hanem azt is, amikor visszatér a billentyű.
100% ISO-ja van a Glorious-nak, ami egy nagyon alap, merev építésű bill. lebegő billentyűkkel (a kupakok alatt kilátszanak a kapcsolók). Kompromisszumokkal valamennyire halkítható, de nem lesz olyan, mint egy rugalmas felfüggesztésű és magas profilos bill., cserébe nem kifejezetten drága.
Amennyire láttam a Keychronnak jelenleg nincs 100%-os ISO-ja.Sajnos a magyar feliratozású kupak készlet igazi unikornis vadászat, ha egyszerre szeretnél jó minőségű (pl. kellően vastag, ami mélyebb hangot ad), tartós (nem kopik vagy fényesedik) és esztétikailag is megfelelő feliratozású (a feliratok jól vannak pozicionálva, nem billegnek a karakterek, tetszetős a betűtípus, stb.). Ha ehhez hozzáveszed azt, hogy a LED világítson is át rajta, akkor az eredmény üres halmaz.
Itt az a kérdés, hogy el tudod-e engedni első körben az átvilágítást, mert akkor lesz néhány magyar lehetőséged (nem sok), második körben pedig a magyar feliratozást, mert angol, német, nordik, stb. feliratozású ISO készletből legalább van választék.M.
[ Szerkesztve ]
-
Molydeus
őstag
válasz [Prolixus] #69883 üzenetére
Persze, nyilván szubjektív tapasztalat. De azért azt gondolom, hogy csak felismerünk egy quick-and-dirty megoldást. Aminek amúgy simán megvan a helye és azt gondolom, hogy az igény is megvan rá, ha az ár/érték tényező rendben van. Szerintem itt amúgy mindenképpen így van, csak a konkrét elnevezéseket érzem megtévesztőnek. És nem a "próság" az érdekes, csak, hogy ne keverjük őket. Már ha nem arról van szó, hogy én nézek be valamit. A tévedés jogát fenntartom.
Osztom ezt a következtetést, nem véletlenül ajánlanak ezt vagy azt a hozzáértők. A magam részéről csak azzal egészíteném ki, hogy az is fontos, hogy az ember a saját igényeit, céljait jól lője be. Pár köztes (és akár költséges) lépcsőfokot ki lehet hagyni, ha valaki odafigyel a jóindulatú tanácsokra.
M.
-
3.Aragorn
addikt
Elkövettem azt a hibát, hogy elkezdtem nézelődni a customizálható bill.-ek témájában.
Keychron, Glorious... ez itt a nyúl ürege.
Mert ha lenne egy 100%-os ISO base, amibe hotswap switcheket tennénk, majd magyar keycapek, esetleg o-ring zsírozás. Elég átláthatatlan mindkét gyártó oldala, vagy eleve nincs is nekik amit én keresek? Kiégtem.
Eleve, a switchekben van a led, vagy azt a base tudja? -
[Prolixus]
addikt
válasz Molydeus #69881 üzenetére
Jajó, hát mondjuk az én véleményemet ne vedd készpénznek. Nem az objektív, megcáfolhatatlan igazságot szónoklom. Majd holnap természetes fényben megpróbálok lőni róluk pár közelit, nemtom mennyire látszódik majd a kenés hiánya.
Érzésre meg lehet csak én nem vagyok elég érzékeny, de a tudottan alap barnákkal összehasonlítva én semmit nem éreztem. Na mondjuk annyi, hogy csak switch testerben hasonlítottam össze, billentyűzetben nem.
Azt mondjuk hozzáteszem, hogy ebbe a nevesítettbe K2-be kent Bobák kerültek, míg a Q1-ben kenetlen Bobák szolgálnak, és ezért elég durván érződik a különbség. SZóval jó kenést azt észre veszem azért.
Ebből a műveletből több felismerést is tettem egyébként: K2 még minden földi jóval (szivacs, plate alá filc, switch pad, tape mod) felpimpelve is hangosabb és dobozosabb hangú volt, mint a Q1, utóbbi más dimenzió. Szóval amit itt a tapasztaltabb kollégák mondanak, hogy silent switch az nem minden, a konstrukció legalább olyan fontos, az tényleg igaz. Viszont a kenés után majdnem olyan halkak a K2-es Bobák mint amik a Q1ben vannak...és előbbin sokkal jobb érzés gépelni. Szóval nagy szopás ez a kenegetés, de megéri. 10 kapcsoló per nap és szűk 2 hét alatt kész is
[ Szerkesztve ]
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
[Prolixus]
addikt
válasz Throme #69878 üzenetére
Én értem mire gondoltál, de ha a kolléga rákeres neten arra, hogy HS kapcsoló vagy switch, furcsállni fogja hogy semmit nem talál rá...szóval ezért érdemes korrekt kifejezéseket használni legalább.
Passz, de tényleg több kapcsolót is nyitottam, és érdemben nem voltak kenve. Ott volt olajos, ahol nem számít. A plate-en amúgy nekem is volt 1-2 kapcsoló körül olajfolt, de közel sem olyan durván mint a képen amit itt linkeltek. Persze ki tudja, lehet én kaptam valami rossz sarzsból, de teljese alap Gateronoknak érződtek.
Hogy érted, hogy bérgyártással? A Gateron kapcsolókkal szerelt billentyűzetet nyilván nem a Keychron saját maga gyártja...hanem a Gateron.
Itt akkor lehetne bármiféle bérgyártás jellegű dologról beszélni, ha a Keychronnak külön csinál kapcsolót Gateron, nem pedig csak levesznek valamit a polcról, ami bárkinek eladnak amúgy ha van vevő rá. (vagy ha a Gateron is kiszervezei a gyártást valami 3rd party-nak, de ezt már tényleg senki nem tudja szerintem)
[ Szerkesztve ]
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
Molydeus
őstag
válasz steewcv65 #69880 üzenetére
OK, de vajon a két switch ugyanaz, vagy van különbség?
Pl. én egyértelműen jobbnak érzem a Red Pro-t a sima Red-hez képest. Prolixus pedig nem tapasztalt lényegi különbséget a G Pro Brown és a sima Brown között. Ennek részben lehet oka, hogy a talán a lineárisoknál könnyebb érzékelni a kenés előnyeit, de szétszedve a Red Pro-t én nem ezt az olajos akármit láttam.Ne értsetek félre, abszolút megértem, hogy miért ilyen népszerűek a Keychron-ok. Ha egyszer elcsábulok egy magas profilos, nem merev build-re, akkor számításba fogom venni az aktuális Q-kat. Csak szeretném tisztán látni ezt kapcsoló a kérdést. mert egy kicsit megtévesztőnek látom a helyzetet.
M.
-
steewcv65
őstag
válasz Molydeus #69879 üzenetére
Mindent gyartatnak es nem ok csinaljak.Bergyartassal megy az egesz..
#Gigabyte B650 Eagle# Amd Ryzen 9700x# Patriot Viper Venom 6000mhz cl28 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7
-
Molydeus
őstag
válasz [Prolixus] #69877 üzenetére
Pont erre akartam rákérdezni.
Eddig úgy gondoltam, hogy a Gateron Red/Yellow Pro-k és a Keychron-okba gyárilag szerelt Gateron G Pro-k mintha nem ugyanazok a kapcsolók lennének. Tévedek?
Kenve van mindkettő, de ahogy írtad, utóbbi feltehetőleg más módszerrel. Azt tippelném, hogy a Keychron vagy külön gyártatja ezeket vagy saját maga keni utólag.
Mintha valaki írt volna arról is, hogy a dobozból kivett keychron plate olajos volt a kapcsolók körül is. A külön vásárolt Red Pro-k nálam nem eresztenek. A Yellow Pro sem, de abból csak egyet kaptam ajándékba, szóval az nem egy nagy merítés.M.
-
Throme
veterán
válasz [Prolixus] #69877 üzenetére
"hot-swap"
Bocs, ha nem szakmai.
-
[Prolixus]
addikt
Gyerekek mi az a HS kapcsoló? hot-swap board akarna az lenni?
Hát, ha magyart akarsz mindenképpen, akkor igazából majdnem duplázni kellene a keretet, egy Ducky vagy Varmilo megvétele érdekében. A Keychron jó alap, de külön kupakszettet kell rendelni hozzá, és azért elég kopogós szerintem. A speciális karakterekhez meg annyit, hogy ALT+SHIFT-tel tudsz váltani nyelvet gyorsan, és akkor lelesni, hogy "eredetileg" hol lenne a billentyűzeten.
Amúgy a Keychron K2-ben amit nemrég vettem elvileg Gateron Pro kapcsoló volt (a barna), de én ebben nem sok "pro" dolgot éreztem. Van benne valami kenés, olajszerű, de a hát alsó-felső része között volt olajos, maga a stem kb csontszáraz volt. EZ a 3 lábas verzió. SZóval ez teljesen olyan érzésre mint egy közönséges nem pro barna.
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
plehoczky
tag
válasz proci985 #69858 üzenetére
A microsoftnak jók a hardverei, most is használok egy sculpt desktopot. Ha lenne hasonló BT eszközük, azonnal megvenném. Ennek viszon sajnos egy hardcode-olt usb vevője van, ha tönkremegy, kuka az egész készlet.
Az új numpad BT ez jó lenne, viszont lapos, így nem nagyon illeszkedne a keychronhoz, egy hasonló "fapados" numpad van már itthon.
A varmilo-t meg nem is értem, lassan már az usb-c is tíz éves lesz, miért van ezeken még miniusb, ami viszont már több, mint 20 éves csatlakozó?
De azért köszi a tippeket. -
dqdb
nagyúr
Persze, ezen is el bele lehet törni a stemet a kupakokba, a nyák sérülésére már kisebb az esély a merev acél plate és a rugalmas plate-rögzítés miatt, az előbbi nem engedi túlságosan meghajlani, az utóbbi az energia egy részét ki tudja mozogni. Maga a ház CNC-zett alumínium 5-6 mm-es oldalfalakkal, szóval abban nehéz kárt tenni kézzel rácsapva, ellenben rossz szögben rácsapva kárt tehet a kézben
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
steewcv65
őstag
válasz 3.Aragorn #69863 üzenetére
Minden karakter pozicioja ott lesz mint ahol a magyaron is lenne
#Gigabyte B650 Eagle# Amd Ryzen 9700x# Patriot Viper Venom 6000mhz cl28 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7
-
steewcv65
őstag
válasz 3.Aragorn #69863 üzenetére
Igen arra ,de nekem nemet es az kb u.a mint a magyar
#Gigabyte B650 Eagle# Amd Ryzen 9700x# Patriot Viper Venom 6000mhz cl28 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7
-
-
Throme
veterán
Oké, akkor megint nem tudom milyen van benne, egy dolog tuti, hogy a színe piros
#698663.Aragorn
Hopp, az 550ből leeshetett volna, hogy nem TKL-t keresel, akkor sorry!
Ja, ezeket a taktilis, meg linear meg clicky...stb én is yt videókból láttam.
A barna is bejött, de a halksága és kényelme miatt most a piros a favorit.... aztán persze kismillió színű van, csak pislogok, mikor itt a srácok beszélgetnek róluk.HS kapcsolóval előrébb vagy, ha váltani akarsz, vagy ki akarsz próbálni más típusú kapcsolókat, anélkül, hogy forrasztgatnál, vagy egész billentyűzeteket cserélgetnél.
Azt hittem, majd váltok a gyári pirosról valami csendesebbre, de nincs rá szükség, nagyon elégedett vagyok a gyárival...de ki tudja, hegyszer elkap a gépszíj és keresem majd a tökéletes kapcsolót....[ Szerkesztve ]
-
3.Aragorn
addikt
válasz Throme #69854 üzenetére
A Keychron K8-on nincs numpad, ezért kiesik.
"Van belőle barna kapcsolós is, ha "kattanósabb" érzet lenne a lényeg"
Őszintén szólva nem tudom, soha nem próbáltam a különböző kapcsolókat, csak YT videókból van némi fogalmam, mi lehet a különbség.
A HS kapcsoló az jó?
"érdemes lenne egy picit emelned a limiten, ha tudsz."
Elvileg nincs akadálya, csak annyi, hogy nálam eddig gyorsan "koptak" ezek a beviteli eszközök.
Lehet, hogyha veszek egy drágábbat, arra jobban vigyázok, de lehet hogy 1 év múlva az is megreccsen. -
Horvi
őstag
válasz 3.Aragorn #69863 üzenetére
Igazából nincs titka a dolognak. Az ANSI kiosztáson is elő lehet hozni a magyar karaktereket. Dedikált gombja csak az í betűnek nincsen. Ezt kell elővarázsolni az AltGr+j kombinációval(vagy AltGr+i ha nagy betűt szeretnél). Pár nap használat után simán rááll az ember ujja.
Mondom ezt úgy hogy jelenleg egy ISO kiosztású laptopról gépelek de még így is a "í" betűt a kombinációval írom holott van dedikált gombja de az annyira nem esik nekem kézre hogy szörnyű.A speciális karakterek kicsit trükkösebbek de azokat is meg lehet szokni egy idő után. De általában ha azok kellenek akkor úgy sem gépelek magyar szöveget szóval úgy csinálom, hogy egyszerűen a kiosztást átrakom us-re az oprendszerben.
[ Szerkesztve ]
Hello darkness, my old friend...
-
dqdb
nagyúr
válasz Throme #69861 üzenetére
Én azt hittem "sima" pirosak.
Gateronból 7-8-féle "sima" piros kapcsoló létezik.Szóval ez pro.... nofene.... jól hangzik!
A Pro nem amiatt jobb, mint a sima, mert Pro néven árulják. És Pro is legalább kétféle van már. Ha barnát váltana, akkor piros helyett az 5 lábú sárgát ajánlanám innen a hasonló erősségű rúgó miatt.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
3.Aragorn
addikt
válasz [Prolixus] #69852 üzenetére
[Prolixus] Ha picit följebb megyünk, mi lenne az a típus amire gondolsz? (szomorú, hogy pár éve 30k-ért még a középkategória volt most meg kb ez a belépőszint)
steewcv65 Mi ez a típus amit mondasz? ez?
Őszintén szólva a magyar a megszokás miatt kell. Ha a windows beállítása szerint magyarnak érzékeli az angol bill.-t, csak a keycap-eken nem az a felirat, az még megszokható, az ékezetes betűket nagyjából tudom hol vannak, az egyéb speciális karakterekkel lenne gond, ha azok is máshol vannak, pl: = ; @ ! stb.
De sokan használnak angol bill-t, és ők is magyarul írogatnak, nem? Mi a titka ennek? Nem ástam bele magam eddig a különböző nyelvű billentyűzetek használatának praktikáiba. -
Throme
veterán
válasz Tsebacsi #69860 üzenetére
Piros kapcsolós Keychron "gumiharangokkal" (gondolom ez lesz az o-gyűrű) majdnem CK550 (ami jó eséllyel barna kapcsolós) zajban?
Nálam érezhetően/hallhatóan halkabb a K8.
Meg is lepődtem.Nem lehet hogy a "gumiharang " túl lágy és így is koppan a kupak a plate-en?
#69859Mephike
Én azt hittem "sima" pirosak. Szóval ez pro.... nofene.... jól hangzik! -
nagyúr
válasz Mephike #69859 üzenetére
Ajaj kísérted a sorsom Átgondolom Oké?!
Jólvan én vagyok a fsz... Hát ez piros... => Keychron K4 vezeték nélküli mechanikus billentyűzet - Gateron Red (Hot-swappable) × 1
Bocsáss meg a hülyeségemért.
Szinte ugyanolyan hangosnak tűnik gumiharangokkal mint a CK550...[ Szerkesztve ]
*** Eladó Citizen Promaster és Orient Mako Panda *** Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!
-
steewcv65
őstag
válasz Tsebacsi #69855 üzenetére
Nalam csak a silent kapcsolok johetnek szoba, 🤣 asszony meggyilkol, de en se szeretem, a hangos dolgokat.
#Gigabyte B650 Eagle# Amd Ryzen 9700x# Patriot Viper Venom 6000mhz cl28 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7
-
plehoczky
tag
Mechanikus Numpad-et tudtok ajánlani?
Előny, ha programozható, Bluetooth vagy wireless.Motospeed K24
Ez akár jó is lenne, de sajnos itthon csak blue switch-el lehet kapni, ráadásul ennek a típusnak a K23-mal szemben a kábele sem kivehető.
A Keychron Q0 jól néz ki, de azért a 79 USD Early Bird ár nekem "kicsit" sok érte.
-
Throme
veterán
válasz 3.Aragorn #69851 üzenetére
Nagyon kezdő mecha bill júzer vagyok, CK550-530 irányból. Mindkettő barna kapcsolós.
Ezek nem annyira halk billentyűzetek, o-ringgel mérsékeltem a hangjukon.
Amivel nem tudtam mit kezdeni az a fémes pengés.Keychron K8-cal tettem egy végső próbát, ami a 30k limitedből kilóg ugyan de nem bántam meg. Piros kapcsolókra váltva és a korábbi kupakok (velük együtt az o-ringgel) felhasználásával (hogy legyen ékezetes karakterrel is kupakom) teljesen elégedett vagyok (oké a gyengébb világítás az egytelen hátrány számomra). Kb 37k huf volt szállítással együtt.
Van belőle barna kapcsolós is, ha "kattanósabb" érzet lenne a lényeg.
Ha nem kell a HS kapcsoló, még lehet ezen az összegen is faragni.Szóval, szerintem érdemes lenne egy picit emelned a limiten, ha tudsz.
#69847steewcv65
Én is így láttam, hogy ha már van mit, akkor használja fel, mint egy kis upgrade[ Szerkesztve ]
-
steewcv65
őstag
válasz [Prolixus] #69852 üzenetére
Lehet jobbat, de nem magyarba.Ebben az arban az rn billem a legjobb ar/ertek aranyban.Nos nem azert mert nekem is ilyen van.....Most felvittek az arat sajnos..de ez 33-35e ft kornyeken szokott lenni. iso de kiosztasban.
#Gigabyte B650 Eagle# Amd Ryzen 9700x# Patriot Viper Venom 6000mhz cl28 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7
-
[Prolixus]
addikt
válasz 3.Aragorn #69851 üzenetére
"Cooler Master CK550 V2 TTC Mechanical Brown
Redragon K556 RGB Brown Switch Gaming
biztos vagyok benne, hogy ezeknél tudtok jobbat ajánlani. de az összefoglalóban ajánlott típusok többsége már nincs forgalomban"
Lehet jobbat ajánlani, de nem ebből a keretből. Amit találtál, az nagyjából jól belövi a lehetőségeket.I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
3.Aragorn
addikt
1.Mekkora összeget szánsz rá?
30k-ból jó lenne megoldani2.Használt szóba jöhet?
Nem3.Milyen billentyűzetet használsz most? / Miért cseréled le?
Aula Assault / Cserélem, mert nem tetszik, hogy:
- a switch-ek fix színű megvilágítással bírnak
- ANSI
- baromi hangos
- gyakran duplán érzékel billentyűlenyomásokat, szövegek gépelésénél sok a pontatlanság
Ez utóbbi miatt vissza is vinném gariba, de sajnos pár hete sikerült széjjel vernem (...ezt a billentyűzetet is, a war thunder stresszes játék ugye... )
A fém váz (igazábol csak a felső része fém) ugyan megmentette a billentyűzetet a teljes megsemmisüléstől, de a "hosszú í" már egyáltalán nem működik. Meg úgy az egészet pillanatragasztó és tape tartja össze.4.Mire használnád a billentyűzetet?
játék (league of legends, war thunder, overwatch), munka, programozás tanulás, szövegszerkesztés, chatelés, kommenthuszárkodás5.Milyen típusú billentyűzetet keresel?
mecha, valami halkabb típusú switch-el. konkrét tapasztalatom nincs ezekkel, a jelenlegibe sem tudom mit tettek a kínaiak, csak sejtem, hogy kéket. Olvasmányok alapján a barna lehet jó nekem, mert ott is van leütés visszajelzés, de nem annyira hangos.6.Van konkrét modell ami tetszik?
egyelőre még csak tapogatózok, de ilyeneket néztem:
Cooler Master CK550 V2 TTC Mechanical Brown
Redragon K556 RGB Brown Switch Gamingbiztos vagyok benne, hogy ezeknél tudtok jobbat ajánlani. de az összefoglalóban ajánlott típusok többsége már nincs forgalomban
7.Milyen kiosztást szeretnél?
ISO magyar, ha egy mód van rá8.Milyen méretű billentyűzetet szeretnél? (kell-e numpad, fn-sor, kurzorblokk, stb)
100%-os méret kell, ha vannak rajta extra multimedia gombok az sem baj9.Extra igények (világítás, csuklótámasz, vezetéknélküliség, ergonomitás, programozhatóság, stb.)
full RGB
vezetékes
ha leütök egy billentyűt, azt érzékelje 1 leütésnek, ne 0-nak, 1-nek vagy 2-nek, éppen milyen kedve van, szóval nem a legalja kínai switchek kellenek.
nem lenne baj, ha valami erősebb anyagból készülne, de legalábbis a kihajtható lábak legyenek masszívak (az törik el leghamarabb )
makrózni nem szoktam dolgokat, így programozhatóság nem kritérium, de később a szoftver programozásnál még hasznos lehet az ilyesmi, ezt nem tudom.A válaszokat előre is köszi!
[ Szerkesztve ]
-
[Prolixus]
addikt
válasz micafighter #69849 üzenetére
Jó, csak ki akartam ugrasztani a nyulat a bokorból
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
micafighter
nagyúr
válasz [Prolixus] #69848 üzenetére
Írok majd hosszabban is Egyenlőre örülök, hogy viszonylag hamar megjött direkt több PCBt rendeltem, hogy egyszerű legyen majd tesztelni. Kapcsolók meg kupakok is vannak, csak a kapcsolók meg stabok várják, hogy valaki megkenje őket
-
[Prolixus]
addikt
válasz micafighter #69845 üzenetére
Kiadós review lett.
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
micafighter
nagyúr
Na megérkezett a QK65, nagyon korrekt
-
plehoczky
tag
Megjött a glorious keycap és az o-ring a K8-asomra.
A gyűrűk csodát tettek, szinte nincs hangja a billentyűnek.
A keycap is tetszik, messze igényesebb, mint pl. a redragon bármelyik gyári kupakja volt.Lenne viszont egy kérdésem:
Ez a gyári K8:
Ez pedig a Glorious:
Néztem a Keychron által javasolt programokat (KeyTweek, KeyMapper, Sharpkeys), de vagy több gombra is ugyanazt a kódot adják vissza vagy semmilyet.
Szerintetek van megoldás rá, hogy a media-billentyűket remap-eljem rajta?
Bár, ha jól értettem a Keychron oldalán leírtakat, ez nem igazán megoldható. -
nagyúr
válasz Throme #69840 üzenetére
Ezek a layerek vannak most használatban. Az 1-es a default, a 2-on a numpad és a média, a 3-on az egér funkciók. Plusz tapdance és makrók és kombók.
Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow
-
proci985
MODERÁTOR
válasz nyunyu #69833 üzenetére
egy ido utan megszokni a {}t, foleg, ha egyszerre parban rakod ki.
#69836Jorus: probaltam kollegaet (ugyanez a split modell van neki), de nem jott be atszokasi idok miatt sajnos . 100% eppen, de meg pont jo a vallaimnak
MS natergo 4K egy fokkal jobb volt, de annal meg a rubber domeot az ujjaim nem szerettek
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
Throme
veterán
Hát, néhány billentyűről most se tudnám megmondani mi lehet az pontosan .
Ezek az 1U és 2U (vagy 1,75U, nem tudom) kombinációl a shift és space?
Aztán legalul az 1U-s gombok a ctrl, alt, win? (mondjuk akkor is sok van ott )... vagy a rózsaszín - sárga 1U-2U az F5-F8?, a kék 1U-2U a shift-space? a feketék oldalt a többi F?
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz Throme #69838 üzenetére
Az van használatban, a Varmilot csak a viszonyítás kedvéért tettem fölé. Nagyon nincs mit nézegetni, a 70 kupakból csak 40-en van felirat/karakter, és a kiosztás egyébként is több rétegű. Én is azt hittem, hogy nem lesz könnyű megszokni, de szerencsére pár nap alatt komfortos lett rajta minden némi konfigolás után.
Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow
-
totron
addikt
Nekem csuklóban jelent gondot egy keményebb nap, de nem annyira, hogy splitre váltsak, pedig az követi le csak a csukló természetes alapállását.
(#69834) raycoon, értem, sajnálom, hogy így érzed. Az összefoglalóba is bekerült a jelenség amiben most vagy, nem véletlenül. A távsegítség műfaja érdemben korlátozott. Találd meg a kedvedre való segítőt (s végül a billentyűzeted).
-
nagyúr
válasz proci985 #69832 üzenetére
Én a hagyományos, full size billekkel voltam így, sehogy sem volt kényelmes a vállaimnak, alkaromnak, hogy a szabályos gépelésnek megfelelően tartsam a kezeim, mert az nekem nagyon szűknek érződött, aztán a split lett a megoldás. A hagyományos, 100%-os billentyűzeteken a két alsó ctrl között jellemzően 280 mm a távolság, ezen belül van az összes billentyű (numpad pluszban, de ahhoz pozíciót kell váltani). Nálam a kényelmes beállítás a splittel úgy néz ki, hogy a két alsó ctrl között 460 mm van. Amióta ezt használom, nem zsibbad a vállam, nem fárad az alkarom és még a 10 ujjas gépelésre is jobban rá vagyok szorítva.
[ Szerkesztve ]
Eladó Falbatech YamPAD tilt/tent kittel, Kaihl Box Jade kapcsolókkal, XDA keycap settel, szállítással - 70k - - - És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow
-
raycoon
tag
válasz Molydeus #69822 üzenetére
A legtöbb boltban csak annyi van feltüntetve, hogy magyar, vagy sem. Az ISO/ANSI nincs sajnos, így marad a telefonálgatás. A fentebb említett MS-eknek se találtam ilyen adatot. De legjobb lenne a próba.. A fél mm lehet, hogy nem lenne gond, amibe eddig elakadtam az ennél látványosan több volt..
#69823 HardRic Ennyire nem fogok a témába belemenni az biztos. Túl könnyen beszippantanak dolgok és van más, amivel hasonló szintig le kellene mennem.
-
raycoon
tag
válasz totron #69824 üzenetére
Komolyan feladom. Te nem akarsz megérteni és ez nem is lenne baj, ha nem olyan magas lóról tennéd. Jöhetnek a jópofa hasonlatok, de ahogy egy közeli ismerősöm mondta, vékony a határ a vicces és tiszteletlen között. Ha nem tudsz, vagy nem akarsz segíteni nem gond. A többi viszont korántsem érdekel. És mielőtt azt gondolod, nem sértődtem meg, csak nincs erre szükségem.
NEM kértem, hogy válassz nekem terméket. NEM kértem, hogy mondd meg NEKEM mi lesz a jó. Azt szerettem volna, ha az itt lévő, nálam nagyobb tudású "szakemberek" tudnának abban segíteni, hogy a fenti igényeknek milyen termék-típusok felelnek meg. Ezen típusok kb milyen gyártók, milyen termékeinek felelnek meg, esetleg ajánlottak/nem ajánlottak. ÉS hogy van e hely, ahol ezeket meg tudom nézni.
Félprofil "kifejezést" köszönöm, utána megyek a különbségeknek. Microsoft: megnéztem. Nem sok van. Az egyik teljesen egyedi, a másikat ki kellene próbálni.
-
nyunyu
félisten
válasz proci985 #69832 üzenetére
Hirtelen el kellett gondolkoznom azon, hogy milyen a skandináv kiosztás, de aztán rájöttem, hogy a laptopom svéd QWERTY feliratozású.
Azon Shift+vessző a pontosvessző (vs AltGr-vessző) és Shift-ISO\ ("Ű") a csillag (vs AltGr-kötőjel)
Így egy fokkal kényelmesebb lehet SQLre, mint a magyar layout.Viszont a {}[] párosok ugyanúgy AltGr layeren vannak, csak máshol, mint a magyaron.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
proci985
MODERÁTOR
válasz nyunyu #69831 üzenetére
es innentol a qwerty nyelvfuggo, pl skandinavnal az emlitett betuk ertelmes helyen vannak.
dvoraknak tenyleg nincs egyertelmu elonye. terhelesre megfelelo poz es tartas szvsz jobb. pl nekem full size bill kell, a kisebbek kenyelmetlenek a vallaimnak meg kb az ujjaimra sem jok meretre.
[ Szerkesztve ]
Don't dream it, be it. // Lagom amount.
-
nyunyu
félisten
válasz HardRic #69830 üzenetére
Na ja, személy függő az egész kérdéskör.
Én pl. azért tudok viszonylag tűrhetően programozni magyar QWERTZ layouttal, mert SQLben csak a query végére kell a pontosvessző *, míg C/C++/C#/Java jellegű nyelveken minden sor végére kellene...
Plusz nekem nem sokszor kell a $#&@{}, ami azokban mindennapos.*: Így is szoktam eleget anyázni, ha nem a megszokott helyen van az AltGr.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
HardRic
addikt
válasz nyunyu #69829 üzenetére
Ezért is írtam, hogy sebesség miatt nem érdemes váltani. Dvorak amúgy hand alternationben nagyon jó, a home row is a gyakoribb karaktereket tartalmazza, de vannak rohadtul kényelmetlen elemei, mint pl. a jobb kisujjra kiosztott L, S, Z. Halál. Angol szöveggel is rohadtul megterhelő, magyarban meg pluszban a Z nagyon gyakori, szóval én baromi hamar offoltam a Dvorakot. Viszont vannak jó ötletek benne, több modern layout alapját szolgálja.
-
nyunyu
félisten
válasz HardRic #69826 üzenetére
Régebben találtam neten egy cikket, hogy a Dvorak kiosztás jobb mint a QWERTY hájpot igazából Dvorak generálta a harmincas években, hogy eladhassa a saját írógépeit, és ne kelljen licenszdíjat fizetnie az írógép piacot 40 éve vezető Remingtonnak. (övéké volt a QWERTY szabadalma.)
Valós teszteken alig volt gyorsabb, 2-3% különbség volt csak a Dvorak illetve Remington írógépeket használó gépírónők WPMje között.
Anyám a hetvenes években indult valami gépírónő bajnokságon, de bedöglött a magával vitt írógépe, aztán amit kapott, annak meg nem ugyanolyan volt az ékezetes layoutja, mint amit megszokott, így jól diszkvalifikálták a túl sok melléütés miatt.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
copass
veterán
válasz HardRic #69826 üzenetére
minél jobban személyre szabsz egy dolgot, annál nehezebb helyzetbe kerülsz ha nem tudod pótolni. anno amikor bejöttek ezek a programozható egér, billentyűzetek érdekes volt elsőnek. aztán amikor kellett a következő, akkkor meg dilemma volt!
qwertz,4 gombos egér és annyi.
gépelési sebesség, csak gyakorlással/tanulással növelhető.[ Szerkesztve ]
"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"
-
HardRic
addikt
válasz totron #69824 üzenetére
[https://colemakmods.github.io/mod-dh/analyze.html]
[http://patorjk.com/keyboard-layout-analyzer/#/main]A QWERTY is már a good enough kategória, azért is maradhatott fent. A leggyorsabban gépelő emberek nagy része továbbra is QWERTY-t használ. Amiért megéri váltani másra, az a finger travel csökkentése és a komfort.
A legtöbb kiosztás arra megy rá, hogy a leggyakoribb betűket a home row-ra, vagy egy erős ujjhoz közel pakolja. Van ahol ezen kívül legfőbb szempont a hand alternation (minél gyakrabban válts jobb és balkéz közt), van ahol pedig a rollokra mennek rá, hogy egy csomó gyakori karakterkapcsolat egymás melletti ujjakon legyen begépelhető, lehetőleg “kintről befelé” haladva. Van ahol a kisujj tehermentesítése nagyobb szempont, és emiatt más előnyöket áldoznak be.Rengeteg kiosztás van, rengeteg alternatíva, ha valaki érzi magában az erőt, párat érdemes kipróbálni. Aztán ha nem jön be egyik sem, akkor mindig vissza lehet térni a megszokottra.
Amúgy a legtöbben azért számolnak be WPM növekedésről, mert sok-sok év után végre megtanulnak 10 ujjal, szabályosan gépelni az új kiosztáson. Nem maga a kiosztás a gyorsabb. -
copass
veterán
"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"
-
totron
addikt
válasz raycoon #69819 üzenetére
még évekkel később is mellé ütöttem
Megértettem. Nem bántásból írtam, amiket, de ez tényleg olyan, mintha azt kérnéd, hogy más válasszon neked nőt.
ahol nem futok lukra
Egy MM az utolsók közt jutna eszembe. Ugyanazt tudom mondani, önismeret/tapasztalás, tényleg minden és mindenki más csak közelítőértékekkel szolgálhat. A lehetőségeket felvázoltuk, bejártuk. Rendelj be párat, lesz járulékos veszteség a szállítási költségek miatt, még ha továbbadod is, jobbat nem tudok (szerintem más sem). A Microsoft vonalat említeném megint. Azt nem értem miért ragaszkodsz a céghez, nyilvánvaló, hogy nem fogják számodra finomhangolni, ez egy saját út, legjobb esetben beszállnak ők is, meg te is a kiadásokba.ISO kiosztású volt a kép, szín, kiosztás, ezekkel tipikusan el lehet csúszni, még odafigyeléssel is, nem ügyelnek rá sok esetben a webshopban (pl. az említett hibrid kiosztás), nekik mindegy, neked már kevésbé, jogosan. De van, hogy még a doboz is megtévesztő színügyileg. Minek új, saját fotó? Ugyan már!
(#69820) Molydeus, akkor nem dobja el a kapcsolatot olyan gyorsan
Bennem mindig ott ketyegne az óra, hogy na mikor, beleszólva ezzel az ujjakon át eszközölt szöveg kiömlesztési struktúrájába és sebességébe. Szerintem ez nevetséges.(#69823) HardRic, online elemző tool szerint
Melyek ezek és hogy működnek? Angolra egész jó a qwerty (nálam y), átváltva magyar szövegelésre már érződik a hátrány, persze ehhez sokat kell angolul pötyögni, hogy kiütközzön. Mindent egybevetve és nem a hobbifaktorát nézve megérte átállni bármelyik alternatív kiosztásra is, tényleg hatékonyabb, könnyen jönnek a plusz WPM-ek?(#69818) Horvi, neki sem 1 ruhája/ékszere van. Tükrözd az egyéni kedveléseket, igényeket.
[ Szerkesztve ]
-
HardRic
addikt
válasz raycoon #69819 üzenetére
én pont a másik véglet vagyok. Annyira hajkurászom a tökéletes kiosztást, hogy folyamatosan újratanulok mindent. Idén nem csak 40%-os orthora álltam át, de kipróbáltam Dvorakot, Colemaket, Hands Down Neu-t, majd amikor rájöttem, hogy a gyakori magyar-angol váltogatás miatt egyik sem tetszik, csináltam magamnak egy saját kiosztást ami mindenféle online elemző tool szerint is jobb mindegyiknél (számomra).
Most már elértem vele a 75 wpm-et, úgyhogy nem tervezem megint elölről kezdeni, de valami kicsit minden hónapban finomítok rajta. Nekem erről szól ez a hobbi, imádom testre szabni a dolgaimat és nem mások designjához alkalmazkodni. -
Molydeus
őstag
válasz raycoon #69821 üzenetére
A 9300 annyira lapos és enyhe szögben döntött, hogy alatta, az asztalon támasztom meg a tenyerem, kb mint a notebookon is teszem. Persze nyilván ez a forma egybevág azzal is, hogy alapvetően tv-k, tabletek, stb. mellé szánja szerintem a rapoo.
Szerintem az itthon kapható rapook, ha csak nem tünteti fel ellenkezőleg a forgalmazó, akkor ISO kiosztással és magyar feliratozással jönnek, Nekem a 9000-es és a 9300-as is magyar, bár a kisebbiknek "hibrid" kiosztás, van Í a bal Shift mellett, de egysoros az Enter és felette van az Ű.
A gyártók sokszor nem csinálnak külön ISO termékfotókat, azért látsz a honlapokon csupa ANSI-t, de a specekben ott szoktak lenni a különböző lokalizációk.Azok az ollós bill.-ek (asztali és notebook), amikre emlékszem, 1mm körüli úthosszal működnek (régebbi notikon nagyobb is volt). A keychronnál használt mechanikus gateron low profile-ok pedig névlegesen 1.5mm-et tesznek meg. Ez már akár érezhető különbség is lehet (legalábbis nekem pl. a cherry mx silent red 3.4mm-e feltűnt a legtöbb normál magasságú switch 4mm-eréhez képest), de semmiképpen sem nagy.
M.
-
raycoon
tag
válasz Molydeus #69820 üzenetére
Gyorsan megnéztem, de azt hiszem ez a 9300-as már túl kicsi.. Lehet, hogy a másik kettőnél lévő "kéztámasz" kb nulla, de valahogy ennek meg hiányzik az alja..
Köszi a 2,4-es ötletet!
Közben megnéztem és bővült annyival az igény, hogy ISO kiosztás jobb lenne.. Hogy mit szívnak a cégnél, akik most új gépet kaptak és mind ANSI..
Órák óta csak billentyűzeteket keresek, de nem tisztult a kép.. A rapoo honlapján fellelhetőek mind ANSI-k, de az MM-ben nekem ez nem tűnt fel és pont itt a prohardver-en is volt egy teszt, ahol ISO kiosztású volt a kép.
Jó lenne egy bolt, ahol sok kiállított darab van próbálni, mert az elmélet már túl sok..
Egy kérdés: az alacsony profilú mechanikus billentyűzetek mozgása kb annyi, mint a notebook ollósok csak jobban ki vannak emelve az alapból? (Mondjuk, amit találtam elég rendesen kilóg a pénzből.)
-
Molydeus
őstag
válasz raycoon #69819 üzenetére
Ha már rapoo, nézz rá a 9300M-re is. Ugyanúgy lapos, ollós és hasonló a probook kiosztásárhoz. A le/fel nyilak nem félmagasak és a balra nyíl miatt a numpad 0 -ja csak egy egység széles, de amúgy eléggé hasonló.
A 9500-hoz hasonlóan 9900-hez képest ennek is megvan az előnye, hogyha több géppel használnád, akkor a váltáshoz hotkey-k vannak megadva (Fn+1..4), nem pedig az aljára rakott dedikált kapcsoló, ami a gyakorlatban kényelmetlen megoldás.
Ha nem Bluetooth-szal használod, hanem a mellékelt 2.4GHz-es dongle-lel, akkor nem dobja el a kapcsolatot olyan gyorsan, így jóval kisebb eséllyel marad ki leütött betű.M.
-
raycoon
tag
válasz totron #69813 üzenetére
Hidd el nem a megismételhetetlent kergetem, különben nem jöttem volna ide kérdezni..
Arra viszont sem időm, sem lehetőségem nincs, hogy vakon berendeljek valamit, majd két hét múlva visszaküldjem. Cég intézne mindent, de egy billentyűzettel ennyit semelyik beszerzés nem fog szórakozni.Biztos, csak én vagyok vele úgy, hogy nem tudom megtanulni, vagy csak szimplán lusta vagyok (??), de abból kiindulva, hogy évekkel ezelőtt egy billentyűzet cserekor, amikor megváltozott az elrendezése a kurzor mozgatós résznek, még évekkel később is mellé ütöttem csak ezen a részen, nem erőltetném olyan billentyűzetre való átállást, ami alapból nem kényelmes számomra. Figyelembe véve, hogy a jelenlegi felállásban az időm 70%-át notebook-on fogom tölteni, így "gépidőm" sem lesz "tanulni".. Nekem arra lenne szükségem, hogy kb azonos gépelést biztosító eszköz legyen a külső, mert így zökkenő mentesen tudnék váltani a kettő között, akárhol is kell dolgoznom..
Annak meg kifejezetten örülök, ha szép választék van laptop-like-os bill, de olyat, ami itthon kapható, megbízható és esetleg ki is próbálható tudtok mondani?
Voltam már jópár infó boltban, de olyan helyet, ahol számtalan kipróbálható billentyűzet van kirakva egyet sem láttam. Pont azért kérdeztem, hogy van-e olyan hely, ahol nem futok lukra. MM meg volt, de repoo-n kívül nem volt ilyen típusú kirakva, fél-profilút sem láttam.
-
[Prolixus]
addikt
válasz totron #69813 üzenetére
Nézegesd a hardveraprót, mindig van max 15k-ért alap mecha angol kiosztással, de sokszor még kevesebbért is. És ezek azok amik új korukban 30 körül voltak, egy SPC Gear-t ami újonnan is 18k (ráadásul magyar) nyilván jó eséllyel nem fogja tudni eladni még 15k-ért sem, ha már több mint mondjuk fél éves.
Mai világban ez már nem egy nagy összeg szerintem (sajnos).
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
dqdb
nagyúr
Valószínűleg sokkal kevesebbért, mint amennyit a mostani kínálatban érne, ahol az MX Green egyszerre árnövelő hatású, mert ritka és árcsökkententő, mert nem ismert. Ha belefér, akkor én megtartanám a helyedben tartaléknak.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
totron
addikt
válasz [Prolixus] #69809 üzenetére
basic angol mechanikust cserébe már gombokért tudsz csak eladni
Mutathatnál pár ilyet.#69808) raycoon, ne a megismételhetetlent kergesd, hanem találj meg egy másik tutit. Nekem is vannak jó laptopklaviatúra-emlékeim, de azok ott, azokon és úgy voltak jók, kiemelve az egészből lehet, hogy már másképp venné ki magát az élmény. A Rapoo okostévékhez tök jó, de igazi billentyűzetek mezőnyében inkább amolyan kínai piacos király csak. Félmagas profilú billentyűzetek is vannak, tanítsd meg a kezeid, bele fogsz jönni. Ha nagyon nem menne vagy lusta vagy rá, akkor elég szép a választék laptop-like lapos billentyűzetekből is, ezeket neked kell megtapasztalnod. Ha van infóbolt a környéken, oda is ellátogatnék, illetve távoli felek szerződése esetén van 14 napod tesztelni. A Microsoft-vonalat is meg lehet próbálni.
(#69777) dqdb, áh, értem, köszi. Mindig jól jön a háttérinfó. Sokat bámultam a C=16 szürke gomberdejét, az én olvasatomban egyből azt hozta: forma, ív, az 1 soros Enter, bocsánat: Return úgy tűnik nem sokak kedvence.
-
Horvi
őstag
Újabb kérdés a billentyűzet modolással kapcsolatban. Van ugye a tape mod. Ahhoz milyen ragasztószalagot érdemes használni? Mert az ilyen maszkoló szalagoknál azt láttam, hogy nyom nélkül eltávolítható 2 hétig. De utána mi a helyzet? Mert ezekkel volt rossz tapasztalatom, hogy 1 hónap után le akartam szedni aztán alig jött le meg tiszta ragacs volt minden.
Hello darkness, my old friend...
-
raycoon
tag
válasz [Prolixus] #69809 üzenetére
A sorok között "volt", de igaz, kérdés nem volt több benne..
A fent linkelt két rapoo-t is csak azért raktam be, mert ezeket próbáltam, kiindulási alapnak megfelelőek. De mivel nem értek hozzá és az MM nem igazán egy "billentyűzet-bolt", így bőven lehet, hogy nem találkoztam olyan termékkel ott, ami "jobb" gépelési élményt nyújtana, de nem akadna el az ujjam, nem gépelek annyit félre, stb
Szóval pótlom a kérdéseket: milyen olyan billentyűzet van, ami ennek a "notebook-like" érzetnek megfelel és vállalható is? Milyen "szakszó" alatt kell ezeket keresnem? Van esetleg olyan bolt, ahol ki is lehet próbálni ezeket?
Felhasználás: irodai, rengeteg gépeléssel..
Pénz: 20e körül megálltam volna, mert céges lesz, mindent nem tudok kimagyarázni..
Fontos lenne, hogy vezetékes kapcsolat stabil legyen és az esetéleges elalvásokat ne úgy oldja meg, hogy kihagy x karaktert (rapoo-val kapcsolatban olvastam pár ilyen gondot).Elég sok notebook-ot használtam már, de ennyire jó billentyűzete, mint a ProBook 450-esnek van még nem volt, így alapvetően nem lenne elég, hogy olyan lapos és struktúrájú legyen, mint egy notebook-nak van..
-
[Prolixus]
addikt
válasz raycoon #69808 üzenetére
Igen, ez az ollós, szigetes billentyűzet, ahogy írod. Egyéb konkrét kérdést nem fogalmaztál meg a hozzászólásodban, de a Rapoo egy ismert gyártó az olcsó, lapos billentyűzetek piacán, vezeték nélkülieket is szoktak itt ajánlani.
Ha belegondolsz, nem annyira meglepő azért. Ha 8 éve volt 35k, azóta volt infláció is bőven. És okés, hogy használt, de egy billentyűzet nem olyan mint egy mobiltelefon hogy 4 év alatt teljesen elavul, megszűnik a szoftveres support stb. Gondolom aki megvette, nem zavarja az elöregedő membrán, esetleg fényessé vált kupakok.
Ilyesmi billentyűzeteket meg sokan keresnek, világítós, lapos, magyar, vezeték nélküli...kb. mindent kipipál. Tipikus kereslet-kínálat sztori ez szerintem, egy basic angol mechanikust cserébe már gombokért tudsz csak eladni, hiába jobb rajta gépelni, mert már annyira túltelített a piac.
Mondjuk hozzáteszem nekem van ősöknél Cougar 200K, ha ezen is olyasmi a gépelési élmény, akkor nem is olyan rossz az.
I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando
-
raycoon
tag
Sziasztok!
Próbáltam megkeresni a választ a hozzászólások között, de nem jutottam dűlőre..
HO miatt eléggé elszoktam a "hagyományos" billentyűzetektől és ugyan próbáltam visszaszokni, de olyan hibarátával gépelek, hogy szinte többet javítok, mint amit el lehet viselni. A jövőben is az lesz a jellemző, hogy hol notebook-on, hol külső billentyűzeten kell majd dolgoznom, így elsőre azt gondoltam, hogy maradnék a "notebook"-szerű eszközöknél.
Egy HP ProBook 450-est nyúzok, így valami ilyet szeretnék visszalátni külsőként is. Sajnos kevésbé tudtam csak elmélyedni a témában, de ez lenne az ollós, szigetes?
MM-be elmentem, hogy próbálgassak. A problémám szinte mindegyik látszólag "hagyományos" billentyűzettel az volt, hogy amikor az ujjammal "betűt" váltok, akkor leütés után egyszerűen beleakadok a környező billentyűkbe. Két rapoo-t találtam, ami gépelési érzésre hozta, amit a ProBook adott, de csak "offline" tudtam próbálni és nem sokat tudok ezekről a márkákról, így alapvetően nem ragaszkodok semmihez, csak viszonyításként csatolom: e9500m és 9900m.
Köszönöm előre is a segítséget!
-
steewcv65
őstag
Akkor isora kell várni.En kb fel eve irtam a supportnak,de nem valaszoltak
#Gigabyte B650 Eagle# Amd Ryzen 9700x# Patriot Viper Venom 6000mhz cl28 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7
-
nyunyu
félisten
Aztaqrva, 35k-ért ment el aprón egy használt vezetéknélküli magyar háttérvilágítós billzet, amit legalább 8-10 éve gyártottak?
Annyiba került újonnan 10 éve.Ja, 60 hozzászólással ezelőtt emlegettem ezt a modellt.
[ Szerkesztve ]
Hello IT! Have you tried turning it off and on again?
-
Enton
addikt
válasz steewcv65 #69802 üzenetére
Most ahogy néztem róla videókat is úgy fest hotswap a cucc de a weboldalon meg amazonon se nagyon van kiemelve:
Már csak az iso verzió kell belőle.
"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."
-
Enton
addikt
válasz [Prolixus] #69801 üzenetére
Jókérdés hogy egyáltalán tervezik-e az iso-t belőle vagy ansi-val jól elvannak.
De ugye ki ha nem a reddragon mert azért náluk van még jó pár iso verzió és helyi lokalizációs kupak mellé. Reménykedni lehet én úgy hiszem, legfeljebb nem lesz.Na sajnos erre van a legkisebb esély az eddig látott low profil kapcsolók kb mind más lábpozícióval jöttek ki, nincs egy cherry mx minta amit követnének így kb minden gyártó megcsinálta a saját lp kapcsolóit.
"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."
-
steewcv65
őstag
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- LEGO klub
- SSD kibeszélő
- iPhone topik
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Renault, Dacia topik
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Az App Store-ban már kiütötte a ChatGPT-t a DeepSeek, tévúton az AI-szektor?
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- Autós topik látogatók beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- Trust GXT 830-RW Avonn billentyűzet eladó
- Glorious GMMK Pro 75% TKL épített, mechanikus billentyűzet - Glorious Panda, Black Ash
- Glorious GMMK Pro 75% TKL épített, mechanikus NON RGB billentyűzet - Glorious Panda, Rain Forest Dye
- Glorious GMMK Pro 75% TKL épített, mechanikus NON RGB billentyűzet - Cherry MX RED, Caribbean Ocean
- Roccat Vulcan II Titan II Mechanical Billentyűzet.
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest