- Itt a Patriot legfürgébb konzumer SSD-je
- Obsbot blog: AI funkciókat ígérő, mégis megfizethető webkamerák
- Megfizethető miditoronnyal gyarapodott a Phanteks Eclipse termékcsaládja
- Bemutatkozott a Lexar legfrissebb, strapabíró memóriakártyája, a Blue Plus
- A G.Skill DDR5 memóriájával lassacskán a 13 GHz-es határt ostromolják
- Milyen monitort vegyek?
- Vezetékes FEJhallgatók
- Bluetooth hangszórók
- Léghűtés topik
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Milyen videókártyát?
- Odapakol erőben a Honor Pad GT2 Pro
- MILC felhasználók szakmai topikja
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
-
PROHARDVER!
Manual, analóg, filmes, MF objektívek
Új hozzászólás Aktív témák
-
szaszlaci
addikt
Valóban az fogja eldönteni, hogy kipróbálás után mit gondolok, addig csupán elméletileg szelektálhatok; ezzel tisztában vagyok.
Van egy jobbfajta állványom, na most arra ha felcsavarozok egy pici lapos MILC gépet és ráteszem a 135 mm-es Sonnar objektívet, kis túlzással kiszakad az állványmenet. A stabilitásáról nem is beszélve. Tehát ezt a konstrukciót kizárom.
Marad a DSLR külsejű MILC, azonban ezekből nem igen láttam a meghatározott árkereten belül. (Ez a keret az alsóáras tükrösöké.)
Szintén ezt tapasztaltam a – talán nem annyira fontos, de nem elhanyagolható – szenzorméretnél: nem igen fér a keretbe APS-C méret, csak a m4/3-os. Ha csak a gyújtótávolságot növelő hatását vesszük, nekem nagyon nem mindegy, hogy pl. az 50-es Pancolarból 75 - vagy 100 mm lesz. (Oké, a 135-ös teléből viszont 200 helyett 270-et csinál, ez sem elhanyagolható.) Akárcsak az esetlegesen később beszerzett objektívek esete, amire most azt mondom, hogy ekv. <28 – 50 mm.Ezeket írjátok a tükrösökhöz:
"Canonra felmennek, de ott is felnyitod majd a tükröt, hogy legyen fókuszsegéd (hackelt firmware-rel)"
"Focus Peaking...talán mintha Canon-hoz lehet feltenni olyan szoftvert az olcsóbbakra is"
Ezek szerint megoldható ilyesfajta fókuszsegéd, bugok nélkül? Csak Canon? (Hogy kezdjek-e utánanézni.)
Sony chipes adapter, ccs2929 tapasztalatai szerint nem érzékelte az élességet. Vajon az adott darab rossz, vagy ez szerencse kérdése? Ez utóbbi elég baj, hiszen nem lehet alapozni rájuk.
Kereső nagyító: 8 – 12 ezer forint? Azt a mindenit! Na de akkor megoldható a kép nagyobbá tétele, ha van elég fény. Akár házilag is, nemde? (Vannak lencséim, kis szerencsével megfelelő is akad köztük.)
A Prakticában ha nem éles, darabos lesz a kép a keresőben, nagyon könnyű így állítani. Gondolom itt ez volna a matt üveg értelme.
Jelen pillanatban nekem váztípustól függetlenül ez a megoldás szimpatikus, mivel nem szeretnék lemondani sem a nagylátószögről, sem az autofókuszról:
"Kitobi: kompakt géphez képest a kit obi is előrelépés lesz, bármelyik rendszert választod. Kezdésnek érdemes venni a géphez, tanuláshoz mindenképp jó. Plusz hozzá nézel egy adaptert a manuális üvegekhez és azzal simán el tudod kezdeni a fotózást, és meglátod szeretnél e később drágább üvegekbe beruházni."
Új hozzászólás Aktív témák
- Nikon Z50 II kit (DX 16-50 f/3.5-6.3 VR, DX 50-250 f/4.5-6.3 VR)
- Edelkrone Slider PLUS PRO Long eladó !
- Fuji X-S20 2.5 év gari + 33 f1.4 + 25 f1.8
- Canon EOS 1300D gép szettek, objektívekkel, kiegészítőkkel (1400 - 7900 expos gépek, újszerűek! )
- Csere is érdekel! Canon C100 super 35mm cinema kamera +Canon EF-S 18-135 obi +Power Zoom adapter
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X3D 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A520 AORUS R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- HP OMEN 16 Brutális teljesítmény gamereknek és profiknak!
- Erdély története I-II-III egyben 3990 ft
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest