Hirdetés
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- Klasszikus kínai festmények ihlették a Colorful legfrissebb memóriáinak külsejét
- Ultrakompakt Key E SSD-vel jelentkezett a Silicon Power
- Mesterséges intelligenciára kihegyezett mini PC jött az ASUS műhelyéből
- ASUS blog: ExpertBook P5 notebook, a munkagép
- Vezetékes FÜLhallgatók
- Lassan állítjuk a fát, és a hardverek is be vannak csomagolva
- TCL LCD és LED TV-k
- Autós kamerák
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- AMD Navi Radeon™ RX 7xxx sorozat
- Milyen TV-t vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Milyen videókártyát?
- Milyen monitort vegyek?
-
PROHARDVER!
A Linux Mint bemutatása
A Linux Mint egy modern számítógépes operációs rendszer, ami a legtöbb x86 és x64 architektúrájú rendszeren képes futni és betölteni ugyanazt a szerepet, mint a Windows, Mac OS X. Képes együttműködni más operációs rendszerekkel így alkalmazható „dual-boot” vagy „multi-boot” környezetben.
Alapjaiban az Ubuntu Linux operációs rendszerre épül, annak csomagjaival kompatibilis, de saját fejlesztésű asztali kezelőfelülettel, programokkal és rendszereszközeivel sikerült az egyik legnépszerűbb disztribúcióvá válnia.
Másik ágon fut a Linux Mint Debian, LMDE 4 kiadása, mely Debian alapú, az Ubuntu csomagokkal nem kompatibilis és minimális gyakorlottsági szint szükséges a telepítéséhez ill. a használatához.
Új hozzászólás Aktív témák
-
bringasisti
őstag
válasz Cucuska2 #11049 üzenetére
Elolvastam, de volt hogy képpel volt valami letöltés segítség illusztrálva valamelyik oldalról, és más volt nekem a grafikai megjelenítés és nem voltak olyan opciók mint az oktató leírásban!!!! Ez nem a segíteni akaró fórumtárs hibája, nem az én faszságom hanem a probléma alapja amit korábban írtam hogy most kapott a Microsoft egy horror büntetést hogy a környező országokban köztük nálunk is lefizették a kormányokat hogy 1 darab informatikust se alkalmazzanak arra a célra hogy egy magyarított változatot tegyenek elérhetővé.
BENEFON DELTA--------N8
-
bringasisti
őstag
válasz growler #11047 üzenetére
Itt több félre értés van és az hogy östag vagyok bele lett gusztustalanul keverve! 69 éves vagyok és 3 napot foglalkoztam a témával! A lényeg hogy van egy HP nyomtató ami nem " nyomtató" a szó mindennapi fogalom szerint, hanem egy olyan kütyü ami tud nyomtatni, szkennelés megy kép vagy PDF fájlba, és tud könyvet nyomtatni úgy hogy a PDF könyvet beolvassa az oldalakat átrendezni és a lap egyik felére nyomtatja az 1 és 63 oldalt végig az egész könyvet értelem szerűen majd mikor megfordítom a tömb papírt akkor a 3 és 65 oldalt. Középen a lapokat össze kell tűzni és kész a könyv. A gyártó szerint nincs termék támogatás 12.04 után. Ezért felraktam a 3- dik Linux változatként hátha megy letöltöttem a hplip- és a felajánlott összeg illesztő programot és nem megy. Volt javaslat hogy a terminálba írjam be : beírtam semmi. Egy ilyen nyomtató drágám mint a legdrágább Windows. Az hogy nem tudtam néhány dolgot beállítani azért még mind a három változatot tudtam volna remekül használni, mert az AutoCad alkalmazást is meg tudtam tanulni segítség nélkül.
BENEFON DELTA--------N8
-
growler
őstag
válasz bringasisti #11046 üzenetére
-
bringasisti
őstag
-
Frawly
veterán
válasz bringasisti #11038 üzenetére
Abban az egyben igazat adok, hogy a Mint nyelvválasztása nem tökéletes. Onnan, hogy telepítéskor kiválasztottad a magyar nyelvet és billentyűzetet, onnantól fogva az összes fent lévő programhoz telepítenie kéne a magyar csomagot. De vedd figyelembe, hogy ez a Mintnek hiányossága, pl. az Ubuntuban ez nincs.
Egy kivétel szokott lenni minden disztróban, és ez az általad rettegett Terminál. A terminálos parancsok és programok közül sok nincs magyarítva (sem más nyelvre fordítva, csak angolul van). Ezt is lehet hiányosságnak venni, mert valahol az, de sajnos ennek a magyarítása valami miatt nem népszerű, nem a Linux hibája, a fordításban segédkező önkéntesek nem hajlandóak erre. Pl. a HPLIP sincs magyarítva emlékeim szerint, ez pedig konkrétan a HP hibája. De ha ilyen messzire megyünk, akkor a Windows Parancssorban használt progik és parancsok között sincs mindegyik magyarítva, és Windowsra is vannak olyan szoftverek, amik pl. nem rendelkeznek magyarítással, egy konkrét példára emlékszek is, pl. Daemon Tools, de még sok ilyen van.
Ennek ellenére az angol nem akadály, mert neked most pl. nem lett volna fontos érteni a terminál kiírását, csak begépelni a kapott parancsokat, és kijelölés, kivágás, fórumba beillesztéssel nekünk megírni mit ír ki, mi értelmeztük volna helyetted.
Meg nem kell műszaki egyetemet végezni hozzá, még Windows használata esetén is megéri felszedni az alap informatikai szakszavakat, meg egy olyan minimális angol tudást, hogy megértsed mi az a format, error, install, package, stb.. A windowsos életedet is meg tudja könnyíteni, ha hibaüzenetkből tudsz valamit kihámozni. Nyilván ez nem egy 3 nap alatt, hanem egy hosszabb folyamatnak a része.
Azt is figyelembe kell venni, hogy még az magyar informatika nyelvezetében sem magyarítanak mindent, pl. torrent, seed, tracker, man in the middle támadás, pendrájv, stb. esetén sok kifejezés nincs magyarítva. Meg van, hogy csak félig van magyarítva, pl. processzor (ezt feldolgozónak lehetne kényszermagyarítani), architektúra (ezt felépítésnek), de valójában nem magyar, hanem idegen szó, csak magyarosan van írva. Vannak könyvek ugyan, amik alkalmaznak a magyarul nem használt szakszavakra kényszermagyarítást (tracker - követő), meg emberek erőltetnek rá művi magyarítást, mint pl. pendrive = tollhajtány, de nem követik a többiek és csak nevetségesnek hat.
-
Frawly
veterán
válasz Cucuska2 #11042 üzenetére
Attól, hogy őstag, az nem azt jelenti, hogy akkor feltétlen a Linux is neki való, akkor sem, ha 60k hozzászólása van. Megerőszakolni nem lehet senkit, ha nem tetszik neki, nem használja. Nekünk nem sértés, amit lehetett segíteni, megpróbáltuk.
Nem véletlenül szoktam írni, hogy aki csak a Windows licencdíját akarja megspórolni, az ne tegyen fel csak ezért Linuxot, mert nem lesz jó vége. Az eBayen meg különböző hasonló oldalakon lehet 1-2 ezer forintért működő Win7 vagy Win10 Home vagy Prof kulcsot venni, amivel warez és crackelés nélkül lehet használni.
-
Frawly
veterán
válasz bringasisti #11035 üzenetére
Te tudod. Az a baj, hogy meg sem próbáltad megcsinálni azokat, amit írtunk. Egyedül a pendrive megírásánál és a kulcstartónál csináltad meg, de azok működtek is. Ezért kellett volna megpróbálni a többit is. Veszteni valód nem lett volna, max. egy kis idő.
A 12.04-nél nem téged hurrogtunk le, hanem a HP ügyfélszolgálatot, mivel nincs igazuk, rossz tanácsot adtak, és te, mint laikus megfogadtad.
De nyilván, ha ennyire nem tudsz megbarátkozni a Linuxszal, hogy egy terminált sem vagy hajlandó előszedni néhány parancsot begépelni, akkor a Linux nem neked való, csak magadat keseríted meg, ha erőlteted.
Az is lehet, hogy a mi hibánk, mert nem rágtuk a szádba elég részletesen. Én nem tudom ennél érthetőbben leírni az infókat, mert
1) nem Mintet, és nem Ubuntut használok, hanem egy egész másmilyen disztrót
2) nem használok HP nyomtatótÍgy csak angol nyelvű leírásokból próbáltam segíteni, és onnan magyarra fordítani, de nehéz kitalálni, hogy mit hogyan magyarítanak. Ezért kellett volna a te közreműködésed, hogy kipróbáld, amit írunk, és visszajelezz, hogy pontosan mit írt ki rá a rendszer.
A Linux nem olyan, mint a Windows, hogy van 1-2 főverzió, és azt fujja mindenki, hogy hányadik almenüre kattintsál. Van vagy 100 féle disztró 2-3 konkurrens verziója, vagy 50 féle grafikus felülettel, mindegyikben minden máshogy van nevezve eleve angolul is, és az megint máshogy van lemagyarítva. Ezért legtöbbször alapelvekre és terminálos parancsokra támaszkodunk, mert azok szinte minden Linux terjesztésen egyformák, nem függenek grafikus felülettől, nyelvtől, verziótól.
-
nagyúr
válasz bringasisti #11039 üzenetére
Írtam a telepítő lemez problémáról ahol kijelölöm hogy mit akarok csinálni a letöltött fájl - al és bedugtam a pendrive a gépbe de az indítás nem aktív mert kell egy megerősítést nyomni ami sehol nincs feltüntetve.
Fenti kérdésedre is kaptál két hsz-es választ, ennél részletesebben nem lehet elmagyarázni valamit:
https://logout.hu/tema/linux_mint/hsz_11025-11025.html
https://logout.hu/tema/linux_mint/hsz_11028-11028.htmlRaktam be két képet is, hogy érzékeltessem az amúgy teljesen nyilvánvaló különbséget. Ha a Linux működését logikátlannak tartod, az baj, mert épp a fenti kérdés is bizonyítja, hogy nem az. Nekem a múltkor volt egy USB-s HDD meg egy pendrive a géphez csatolva, amikor beraktam a Linux iso-nak szánt pendrive-ot. Qrvára örültem neki, hogy én választhattam ki, a 3 közül melyik meghajtóra írja ki az iso-t. Másrészt a Mint lemezképírójánál egyszerűbb program nem nagyon van.
Azt is írtuk többen, hogy a 12.04-es Ubuntut ne rakd fel, attól függetlenül folyamatosan azt próbálgattad.
Ezek miatt írtam, hogy válaszolgathatunk itt mi, ha nem veszed figyelembe, miket írunk.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
bringasisti
őstag
válasz ubyegon2 #11037 üzenetére
Nem jól látod. Figyelembe vettem volna ha tudtam volna. Nem az a felület jelent meg sokszor ami a segítségben volt( helyesírás), Terminálba beírtam az illesztő programot de nincs opció hogy mentés, futtatás vagy mi a további lépés. Ezért írtam hogy ez a rendszer nem elérhető olyan ember számára aki 3 nap alatt akar egy számító gépet belakni. Nyilván mint írtam ez az én hianyosságom de a rendszer hiányossága is mert nyilván ezért terjed a fizetős rendszer az ingyenes helyett. Hogy lehet hogy a letöltésnél jelölöm a magyart és a felé magyar fele angol.
[ Szerkesztve ]
BENEFON DELTA--------N8
-
bringasisti
őstag
válasz NeoPampalini #11036 üzenetére
Két fő probléma: két réteg van, az átlag mint én akinek volt egy kapcsolata és felrakta az XP és utána a 7 verziót és csak tologatnom kellett az adatokat egyik helyről a másikba ha biztonsági mentést csináltam és a másik réteg ahová Ti tartoztok akik egy magasabb szinten használjátok. A rengeteg szakkifejezésre nem lehet 3 nap alatt felkészülni, ezért kellene egy olyan verzió amit ha letölt valaki akkor minden be van állítva, de erre írtam hogy ilyen miért nincs pedig a Műszaki E tudna a hallgatók által készíteni ingyen. Elromlott a telefonom: új telefon, email cím és jelszó ez az angol kifejezés még nekem is megy tovább lépek nyelv kiválasztás, innentől minden magyarul Wi-Fi beállítás, a készüléket a régi telefon, új készülék vagy a tablet alapján akarom használni, mikor kiválasztottam tovább opció, elmegyek vacsorázni és mire a kaja megvan a telefon működik. Egy ilyen fejlesztés nincs az említett okok miatt.
BENEFON DELTA--------N8
-
nagyúr
válasz bringasisti #11035 üzenetére
Engem kicsit elszomorít, hogy a kapott válaszok 95%-át egyszerűen nem vetted figyelembe.
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
NeoPampalini
senior tag
válasz bringasisti #11035 üzenetére
Hasonló problémák mondjuk a windows alatt is vannak, ez nem rendszerfüggő, de persze a te döntésed.
Egy linux rendszer, főleg az olyan egyszerűbb, mint a Mint, semmivel sem komplikáltabb, mint a windows, csak mivel általában windows van mindenhol, ahhoz szokott hozzá mindenki. Azt is tanulni kell, ezt is.
((( Igazából az átlagember operációs rendszerhez való "hozzáértése" kb. olyan, mint az autóvezetés. Sokan csinálják, de legtöbbször fogalmuk sincs, hogy mit miért és/vagy hogyan kell csinálni, vagy képtelen előre gondolkodni. Ennek eredménye "az internet gomb" (Internet Explorer), vagy a billentyűzetet dühében csapkodó felhasználó, meg a "számítógép nem azt csinálja, amit én akarok"... De ez messzire vezet. )))
-
bringasisti
őstag
válasz Cucuska2 #11034 üzenetére
Köszönöm a segítséget, de már megrendeltem a Windows rendszert. Nem akarok nagy eszme futtatába kezdeni, de a helyzet a következő: telepítettem a 18.3- at magyar nyelven. Felé magyar felé külföldi, írtam a helyesírás javítás problémáról ahol a segítség teljesen más grafikai megjelenítést tartalmaz mint nekem van. Írtam a telepítő lemez problémáról ahol kijelölöm hogy mit akarok csinálni a letöltött fájl - al és bedugtam a pendrive a gépbe de az indítás nem aktív mert kell egy megerősítést nyomni ami sehol nincs feltüntetve. Nagyon köszönöm hogy mindenki segített, de két gondolat. Most meszelték el a Windows anya vállalatát hogy többek között nálunk is eszméletlen pénzt fektetett a kormány vesztegetésébe.( Nem tudom akkor ki volt hatalmon éppen ) Ezért nincs egy olyan software elérhető amin nem kell állítani semmit, csak elindítani és használni, vagyis az átlag ember is tudja használni. Az ország nem fordít erre pénzt. Az USA elnöke az mondta a Német Kancellárnak hogy Európa ugyan olyan rossz mint Kína csak kisebb. Huawei történet után senki nem gondolkodik azon hogy ha lekapcsolják a rendszerüket akkor az unió gazdasága mert minden kommunikációs forma rajtuk vezet keresztül egy nap alatt megborul. Mégegyszer köszönöm nem rajtatok múlt hogy nem tudtam megbirkózni a feladattal
BENEFON DELTA--------N8
-
addikt
válasz bringasisti #11033 üzenetére
De pont ezt írjuk, hogy az opensource alkalmazások nem romlanak el, azok kompatibilisek maradnak. Próbáld meg a terminál parancsokat, amiket fentebb írtak.
Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!
-
bringasisti
őstag
Köszönöm a válaszokat. A gond az hogy mikor elkezdtem gyűrni az idegeiteket akkor a HP Ügyfélszolgálat adott egy linket illesztőprogramok telepítésére ahol felsorolták az én nyomtatomat. Viszont az Ubuntu alatt mikor szenvedtem ott a manuális nyomtató beállítás nem tartalmazta a nyomtatóm típusát. Felhívtam az Ügyfélszolgálati munkatársat és rákérdeztem hol van hol nincs az adatbázisban. És akkor 2 perc keresés után mondta hogy 12.04 az utolsó verzió ahol volt termék támogatás. Tegnap feltettem a 12.045 verziót mert azt találtam és nem tudja, hiába telepítettem HPLIP és mindent amit a gép kért. Már csak egy utolsó eretnek kérdésem lenne hozzátok megköszönve hogy próbáltatok segiteni: ha veszek 32 ért egy Windows telepítőt akkor tudtok segíteni felrakni, mert az illetékes topik az olyan magaslatokban jár hogy ilyen alap tudáshinnyal szenvedő felhasználót észre se vesznek.
BENEFON DELTA--------N8
-
Frawly
veterán
válasz bringasisti #11022 üzenetére
12.04-es Ubuntut ne tegyél fel. Ahogy a verziószáma is mutatja, ez egy 7 és fél éves disztró lassan (2012 áprilisában jelent meg), már nem támogatott.
A HP-nél hülyeséget mondtak, a HPLIP és az azon keresztül támogatott nyomtatók épp úgy működnek újabb disztrók alatt is. Lehet a HP ügyfélszolgálat legutolsó hivatalos leírás alapján úgy tudja, hogy a 12.04-es Ubuntu volt az utolsó, de ez nincs így. Hivatalosan lehet, de ténylegesen nem ez a helyzet. A hivatalos álláspontok ezeknél a cégeknél csak púder szöveg, a felelősség elhárítására használják, ha nincs kedvül dolgozni.
Mondom, terminálban próbálkozz. Ez egy parancssor-szerű valami, egy ablak, amibe tudsz írni parancsokat, és látod mit ír ki rá, olyan mint a Windowsban a Parancssor vagy DOS-ban a shell. Főleg ez az előnye a grafikus felülethez képest, rendesen látszanak a hibaüzenetek, meg a lényeges dolgok nem lesznek a 5. ikonról megjelenő beállítóabalak 10. fülének 20. alablakába rejtve, hogy keresni kelljen mi hova van eldugva. Az a neve, hogy Terminál. Van Ubuntu-ban, Mint-ben és az összes többi Linux disztróban is. Nem szakszó, ez a program neve.
Tehát Mint-en vagy újabb Ubuntun nyitsz terminált, és letöltöd, amit írtam:
sudo apt install hplip hplip-gui
hp-setup
hp-plugin
Csak akkor mész át a következő parancsra, ha az előző parancs sikeresen, hiba nélkül lefutott.Amíg ez nincs meg, addig felesleges mindenféle túl régi disztróval próbálkoznod, pocsékolod vele az idődet.
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz bringasisti #11029 üzenetére
Nehezen képzelhető el, hogy egy adott modell a későbbi verziós hplip-pel már ne kezelné a már addig supportált nyomtatót. Ami ismét gyanús, az a szükséges plugin, mivel azt minden esetben fel kell rakni annál a tipusnál! Említettem már? Ja, jó sokszor, feltelepítetted a plugint?
Erről jut eszembe, a Linux Mint 19.3 Cinnamon verzióra feltelepítetted a plugint? Sikerült futtathatóvá tenned előtte?
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
nagyúr
válasz bringasisti #11026 üzenetére
Ahhoz, hogy megértsd, miért fontos úgy lennie, ahogyan leírtam, csatlakoztass több USB-s eszközt a gépbe és utána akarj kiírni egy iso fájlt. Bizonyára lesznek még logikusan működő dolgok a Linuxban, amit szarvashibának gondolsz, de a jelenlegi ismeretszinteden még nem látod át a Linux felépítését, működését, ami viszont talán mégis logikátlan benne, azzal soha nem fogsz találkozni.
Annyit javasolnék, hogy figyelj mindenre, az említett roppant egyszerű program is jelzi a lapos lebegőgombbal, hogy még valamit tenned kell, hogy az a gomb lekerekítetté váljon. Kb 500 %-kal lassabban és 500%-kal figyelmesebben már lehetett volna pár lépést haladni ennyi idő alatt.
No de talán majd most......
Örülök, ha csak egy parányit is, de tudtam segíteni!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
bringasisti
őstag
-
nagyúr
válasz bringasisti #11022 üzenetére
A pendrive neve még csak egy legördülő választómenü része. Ha viszonylag határozottan ráböksz a Cruzer 'e' betűjére, akkor lesz kijelölve a most még csak választható meghajtó és ekkor alul is megváltozik az írás gomb (aktív lesz). Mindkét ablaknál ezt célszerű tenni.
Vizuálban is kilóg a lóláb a két egymás melletti kijelölő panelnél.
Innen a képen látható pendrive 4GB-osnak látszik!
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
bringasisti
őstag
válasz NeoPampalini #11023 üzenetére
Azt írja hogy ki van jelölve a letöltendő fájl és szabad hely 794 MB ami érdekes mert a pendrive 16 GB, vár lehet hogy a letöltendő tartalomra érti mert ..... a vége
[ Szerkesztve ]
BENEFON DELTA--------N8
-
NeoPampalini
senior tag
válasz bringasisti #11022 üzenetére
Alul a "részletek" megnyitásánál látszik valami hibaszöveg féle? Nálam gond nélkül megy mind .img mind .iso file-okkal.
-
bringasisti
őstag
válasz lev258 #11020 üzenetére
Köszi megpróbálom, de az a gond hogy a HP adott egy linket amin egy pingvin látható. Itt mint támogatott termék van megjelölve. Az Ubuntu volt eddig a gépen és próbáltam a nyomtatót de automatikus keresés nem segített. Manuális esetén az ott lévő lista nem tartalmazza az én nyomtatómat
BENEFON DELTA--------N8
-
lev258
veterán
válasz bringasisti #11019 üzenetére
Talán kérhetsz személyes segítséget: [link]
Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő
-
bringasisti
őstag
Üdv. Linux Mint 18.3 "Sylvia" 64 bit. HP fax address book, HPLIP Fax Utility, és HPLIP Toolbox fel lett telepítve. HP M1132 LaserJet MFP nyomtató ennek ellenére nem működik. Tud valaki segíteni. Nem értek a számítógéphez úgyhogy egyszerű magyarázatot tudok csak követni. Köszönöm
BENEFON DELTA--------N8
-
growler
őstag
Talán, érdekel valakit: Tegnap reggel óta letölthető a Mint 19.2-beta. [link]
-
kokopo
aktív tag
Sziasztok
Ez meg nemoldodott meg EZ
Pluszba, most vettem eszre hogy az Opera-n nemukodik a cast funkcio sem (beallitasokban engedelyezve a Chromecast támogatás)
Linux Chrome-n mukodik, windows-on is mukodik az Opera es a Chrome is.
Tudnatok par tanacsot?
Koszi -
gregory91
senior tag
válasz Joker88 #11013 üzenetére
hardinfo
A tapasztalataim szerint a FDM nem nagyon tudja már "azt".
Ha felteszel egy WINE-t akkor valamelyst korrigálható win32-es alkalmazások hiánya(.NET -es futtatókörnyzet
- és egyéb ilyen jellegű borzalmak - feltelepítése kötelező).[ Szerkesztve ]
Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.
-
0xmilan
addikt
válasz Joker88 #11013 üzenetére
video convert - ffmpeg
youtube-dl
hardvert nezegetni is vannak jo cli toolok, de fejbol most nem ugrik be.amugy meg Linux programok topik
-
Joker88
őstag
nah, becsatlakoztam én is ebbe a Mint-be.. /remélhetőleg hosszabb távon /
meguntam az új Windows 10 idei frissítésének bohóckodását..
van valami alternatíva a következő Windows-os programokra ? :
Aida 64 ; HD Sentinel ; HD Video Converter Deluxe (ehhez van élő licencem ha számít.. ) ; Free Download Manager / ezt főként YT videók letöltésére szoktam használni.... /
illetve :
Az Gigabyte AMD Radeon R9 270 videókártyához van valami kötelező illesztőprogram ? Most amit adott a rendszer a telepítés után,az hajtja..
In loving memory of Garrett Lockhart
-
kokopo
aktív tag
Sziasztok
Linux Mint Cinnamon 64bit
Minden okes, de a Viber ikon nemjelenik meg ujrainditas utan
Ha cinnamon-t ujrainditom, a Viber ikon is megjelenik
Mit kene tegyek hogy a cinnamon ujrainditas nelkul legyen a Viber ikon az ora mellett?
Koszi -
Frawly
veterán
-
Dhampir
félisten
válasz growler #11005 üzenetére
Ezt régebben Linux alatt használtam egyszer-kétszer.
Még tavaly elmentettem King mester eme hozzászólását, amiben az Etcher-t is megemlítette.
Mindenesetre köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz growler #11005 üzenetére
Meg az FMW is dd módot használ, ami letölthető a Fedora hivatalos weboldaláról. sőt az utána a visszaállítást (újraparticionálást) is megoldja, ahogyan a Rufus szintén, ellenben az Etcher nem. Meg amúgy egyik sem tud többet, mint a Rufus, a kiírásnál pedig csak a dd módot ismerik. Ellenben lehet olyan eset, amikor ISO képfájl mód kell, pl. az újabb verziós GParted és Clonezilla képfájlok dd-zve nálam valamiért egyáltalán nem bootolnak, még Linuxon elkészítve sem.
-
nagyúr
válasz Dhampir #11003 üzenetére
Köszönöm, le is cserélem dd-re a meglévőket.
Windows alól írod ki ezeket az iso-kat amúgy? Azért kérdem, mert Linux alól kicsit értelemszerűbb.
Be kell tallózni törléshez a pendrive-ot, utána az íróval ugyanezt plusz az iso-t a megfelelő ablakba. Nem sok egyszerűbb program van ennél a Mintstick-nél. dd alapon dolgozik, nekem 5 év alatt mindent jól írt ki.
a katedrális és a bazár utáni homályos sikátor végén céltalanul héderező, filozófus kinézetű csudabogár súgta meg
Érdekes helyeken lófrálsz Te is! Picit félrehall a füled, de annyi belefér....
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
-
Dhampir
félisten
válasz King Unique #11002 üzenetére
Köszönöm, le is cserélem dd-re a meglévőket.
(#11001) ubyegon2
Egy ízben a katedrális és a bazár utáni homályos sikátor végén céltalanul héderező, filozófus kinézetű csudabogár súgta meg azt, hogy "jó a Legacy a háznál" és azt is, hogy "ezt jól vésd az Uefidbe".
[ Szerkesztve ]
-
King Unique
titán
válasz Dhampir #11000 üzenetére
Az UEFI-s bootolásnak nem feltétele, hogy a telepítési adathordozón (pendrive) mindenképpen GPT partíciós séma legyen, lehet az MBR szerinti is. A GPT az UEFI only bootoláshoz kell, a Rufus esetében is arra vonatkozik.
Egyébként meg számtalanszor volt már arról szó ebben és más kapcsolódó topikokban is, hogy Rufus + Linux ISO párosításnál a DD képfájl módot javasolt használni, ami pl. ebben a hozzászólásban is szemléltetve van. Az a biztos és az jó legacy (CSM) & UEFI-s bootoláshoz egyaránt, meg amúgy MBR alapon particionálja a pendrive-ot az MBR / GPT beállítástól függetlenül. De ha a sima ISO képfájl módot választod a programban, az is működőképes lehet UEFI-s bootolásnál MBR & GPT alapon egyaránt (próbáltam már).
[ Szerkesztve ]
-
nagyúr
válasz Dhampir #11000 üzenetére
Ha MBR partíciós sémára írom ki, az nem fog megjelenni UEFI boot során emlékeim szerint, de lehet, hogy tévedek.
Nem használok Rufust, de az tuti, hogy a GPT sémát pendrive-ra nem alkalmazza semmi, ami csak simán kiírja az iso-t, dd alapú Mintstick például.
itt egy kiírt Debian iso pendrive-ra:
Disk /dev/sde: 28,7 GiB, 30752000000 bytes, 60062500 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 512 bytes
I/O size (minimum/optimal): 512 bytes / 512 bytes
Disklabel type: dos
Disk identifier: 0x43442432
Eszköz Indítható Start Vége Szektorok Size Id Típus
/dev/sde1 * 0 4816895 4816896 2,3G 0 Üres
/dev/sde2 1484 7371 5888 2,9M ef EFI (FAT-12/16/32)Ennél a HDD-nél láthatod, hogy gpt-t ír az fdisk -l:
Disk /dev/sdc: 1,8 TiB, 2000398934016 bytes, 3907029168 sectors
Units: sectors of 1 * 512 = 512 bytes
Sector size (logical/physical): 512 bytes / 4096 bytes
I/O size (minimum/optimal): 4096 bytes / 4096 bytes
Disklabel type: gptA Legacy/UEFI választás meg majd akkor lesz nálam terítéken, ha a hw-ek már nem kezelik a Legacy-t.
[ Szerkesztve ]
mennyé' be az ólajtón és ne gyere ki
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux Mint-et használó kezdők és haladók valamint a még csak azzal ismerkedők számára
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Bemutató Sonya néven itt a Linux Mint legújabb verziója
- Bemutató Megjelent a Linux Mint 18 – Sarah
- Bemutató Váltás Windows XP-ről Linux Mintre
- Új, bontatlan World of Warcraft gyűjtői kiadások
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- AKCIÓ! Microsoft szoftverek, vírusírtó szoftverek, egyéb szoftverek széles választéka!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - 1190 Ft-tól!
- Adobe Előfizetések - Adobe Creative Cloud All Apps - 12 Hónap
- Fifa 20 PC játék (lemezes)
- PC játékok - árak megegyezés alapján
- Windows 7 Home Premium, Pro, Ultimate és Windows 8, 8.1 Pro licenckulcsok 64, 32 bit - MEGA Akciók!
- Windows Server 2016, 2019, 2022 Standard, Datacenter, Essentials termékkulcsok - MEGA akció!
- Surfshark Starter VPN 3 hónap / Végtelen eszköz / Előfizetés hosszabbításra is alkalnas Kupon
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest