- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- Házimozi belépő szinten
- 3D nyomtatás
- Milyen egeret válasszak?
- Remekül felszerelt, fürge 5K2K monitorral jelentkezett az LG
- AMD Navi Radeon™ RX 6xxx sorozat
- Milyen TV-t vegyek?
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
cigam
titán
válasz
paolinho #97681 üzenetére
Terminálból is lehet. Szinte mindegyik distro tartalmaz GUI telepítőt.
Pl. MX esetén is ott a Package Installer. Ezek általában a saját, vagy a szülő (pl. Debian) csomgkínálatát ajánlják fel. De az sem ritka, hogy a distro-hoz nem tartozó, az internetről letöltött .deb fájlok telepítését is levezényli.
Érdemes distro kínálatából választani, mert az adott rendszeren le lettek tesztelve, úgy vannak lefordítva, beállítva, hogy ond nélkül stabilan működjenek az adott rendszeren.A külső forrásból telepített csomag(pl. .deb, vagy .rpm fájl) az olyan mintha az internet mélyéről töltöttél volna le egy .zip fájlt Windowsra, bármilyen plusz "ajándék" is lehet a teleepítőben. Természetesen a készítőkre (pl. a LO)nem jellemző hogy szándékosan bármi kártékony kódot tegyenek a csomagjaikba, de elképzelhető, hogy olyan függőségeik vannak (más programok/és rutin könyvtárak telepítését is megkövetelik) amiket az adott distro nem tartalmaz. Így vagy nem tudod telepíteni, vagy nem fog megfelelően működni. Ennek áthidalására, és a biztonság növelésére találták ki a különféle konténer formátumokat. Ezek tartalmazzák a futtatásukhoz szükséges összes programot rutin könyvtárat, cserébe sok helyet foglalnak. Viszont nem írják felül a rendszer által használt verziókat, és elég jól lekorlátozhatóak, hogy ne tudjanak a op.rendszer vagy más felhasználók fájljaihoz hozzáférni.
A distro-hoz tartozó "program áruház" nem tartalmaz ilyen "aknákat", azokat mind függőség, mind stabilitás, mind biztonság szempontjából ellenőrzik.
És itt válnak ketté (hárommá) a distro-k kategorizálása. Vannak a kiadás alapúak, amik egy konkrét dátumhoz kötődnek, vagy majd akkor adják ki a következő kiadást, amikor úgy érzik minden a helyére került, és stabilan működnek az újabb programverziók(ill. maga a kernel).
És vannak a gördülő kiadások, amik akár naponta több alkalommal is frissítik a csomagok kiadásait, így egy hiba javítása, vagy egy újabb programverzió szinte azonnal fel kerül a gépedre.
És vannak akik a kettő között vannak valahol (félig meddig gördülő) kiadások.
Mindegyiknek megvan a maga előnye, ill. hátránya. Egyéni ficam ki melyiket választja. Ahogy az ablakkezelőből is rengeteg van, egyéni ficam ki melyiket választja, melyik tetszik meg neki.Bocs a hosszúságért!
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Szünetmentes tápegységek (UPS)
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- Lakáshitel, lakásvásárlás
- Robotporszívók
- Támadásra figyelmezteti a Microsoft a kormányzatokat és a cégeket
- Gitáros topic
- Sorozatok
- 5:4 képarányú SXGA monitor jön ősszel az EIZO berkeiből
- Házimozi belépő szinten
- Honor 400 Pro - gép a képben
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Eladó steam/ubisoft/EA/stb. kulcsok Bank/Revolut/Wise (EUR, USD, crypto OK)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T580 - i5-8G I 16GB I 256SSD I 15,6" FHD I HDMI I W11 I Cam I Garancia!
- HP EliteBook x360 830 G8 Stílus, Erő, Rugalmasság egyben!
- IKEA (HAVREHOJ) tablet vagy laptop tartó
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 13 2024 M4 512GB Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Csere-Beszámítás! RTX Gamer Számítógép PC Játékra! I5 12400F / RTX 3070 / 32GB DDR4 / 1TB SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest