Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PociAti

    őstag

    válasz Quent1n #30132 üzenetére

    Az a baj, hogy ez általánosítás. Én a Kvassay hídon jövök ...
    Értelmetlen az átlagos sebességet általánosítással vádolni, hiszen az a lényege!
    Te erre szélsőséges példát hozol, hogy hídról, felüljáróról (feltételezhetően) lefelé haladva mennyivel lehet gurulni. Szabálytalanul.

    Ennek a fórumnak az alapvető sajátossága / hibája az, hogy sokan nem tudnak felül emelkedni az önző szemléletmódon. Érthető, hogy az elektromos rollerek számítanak a kiindulási alapnak, de gyakran nem érzem az egyensúlyt a többi közlekedővel.

    Alap probléma, hogy az e-roller utasa az egyik legmagasabb kockázatú közlekedő, mely a szerkezet adottságaiból ered.
    - Kicsik a kerekek, a jármű érzékeny az úthibákra,
    - nincs jó úttartása, nem lehet biztonsággal hátra nézni,
    - nem védi burkolat vagy egyéb megoldás a vezetőt,
    - nem lehet rá normális, egységesített biztonsági eszközöket előírni.

    Lehetne viccelődni azzal, hogy be kellene szüntetni a kerékpárosokat a kerékpárutakról, és azt át kellene adni a rollereseknek, mert 2020-as években ez vált a "divatos" jármű kategóriává.

    Vannak járművek, melyeket a meglévő közlekedésbe nem lehet normálisan beilleszteni. A robogós is kicsit ilyen, és a nagyobb teljesítményű rollerek is közéjük tartoznak.

    Nálunk az jelentheti a gondot, ha a 25-nél gyorsabb rolikat a kocsik közé terelik, ami úgy baromság ahogy van.
    Pedig a robogókhoz állnak legközelebb. Ahogy lakott településeken a robogóknak nem közlekedhetnek a kerékpárutakon vagy a járdán, úgy a hasonló teljesítményű rollereknek sem kellene.
    Nincs jó válasz arra, hogy hol kellene menniük. Mert a jármű önmagában elb*szott konstrukció. Ezért van az, hogy inkább tőlük féltik a kisebbeket, minthogy őket féltsék a náluk nagyobbaktól. Ezzel a szemléletmóddal az elterjedésüket visszaszorítják, nem pedig elősegítik.

Új hozzászólás Aktív témák