Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vigoth

    csendes tag

    hpeter10 és ffodi köszönöm.

    A RAM-ot valószínűleg lecserélem, eddig ezeket néztem ki:

    CORSAIR 32GB Vengeance LPX DDR4 3000MHz CL15 KIT CMK32GX4M4C3000C15
    HyperX 32GB Savage DDR4 3000MHz CL15 KIT HX430C15SB2K4/32

    Jelenlegi felállás szerint 3 alaplap van még játékban:

    Asus X99A II
    Asrock x99 Extreme6/3,1
    MSI X99A Tomahawk

    Ezek közül az MSI-n nincs OC socket.
    Kicsit utána nézve o.c socket-nek kicsit gyorsabb RAM kezelést tesz elérhetővé .
    CPU OC-t nem tervezek, bőven megfelel a gyári és a boost órajel.

    Itt kérdezném meg, hogy K-s procinál (6800K) mennyire érdemes kihasználni a turbo boos 2.0 és 3.0-át? Érdemes figyelembe venni mobo 3.0 támogatását? Vagy mivel K-s proci hanyagoljam egész TurboBoost támogatást és biosra hagyhatom a dolgot és csinálok egy Stock profilt és egy boostolt profilt biztonságos keretekig felhúzva és amikor szükséges csak profilt váltok? Ezt azért nem tudom eldönteni mert papíron szép és jó a turbo boost támogatás, de nem volt vele dolgom még, teljesen friss dolog a számomra. Viszont csak MSi alaplap támogatja másik kettő nem, viszont azoknál OC socket van.
    OC socketre rákeresve pár százalékos javulást találtam nem OC Sockethez képest RAM kezelés terén.

    Évek óta nem foglalkoztam hardveres dolgokkal így bőven le vagyok maradva.
    A jelenlegi gépem 10+ éves, egy igazi őskövület, összértéke talán 25E körül lehet, már nagyon régen foltozgatom és már nagyon itt volt az ideje a cserének. Szóval nagyon nagy upgrade lesz, akármelyiket is választom.
    Régóta spórolok, elég drágák a dolgok, kicsit paranoid is lettem a sok új dolog és esetleges kompatibilitási gondok miatt, a lehető legjobb kiépítése terén. Minden kis dologra rákeresek és minél mélyebbre ások annál nagyobb a káosz :D

    Kezd kicsit hosszúra nyúlni a dolog, így kicsit körvonalazom a dolgokat.

    Mit részesítsek előnyben? Turbo Boost minél magasabb támogatása? O.C socket? Megéri-e az o.c socket jelenléte úgy hogy nem akarok nagyon durva CPU OC-t (egyáltalán nem akarok CPU OC-t), hanem inkább csak a picit jobb (5-10% gyártótól függően) memória kezelés miatt választanám.

    Jelenleg inkább húznék az MSI X99A Tomahawk felé, amin nincs OC socket, mert valószínűleg nem használnám ki azt a kis bónuszt 100%-osan amit oc socket biztosít RAM felé, és a ram már eleve óriási ugrás ahhoz képest ami most van, nem feltétlen szükséges a 100% tökéletesség.

    Kicsit nehéz dűlőre jutni és felállítanom egy prio listát.
    De inkább kikérem mások véleményét akik jártasabbak a dolgokban és még várok kicsit alaplap választás terén :D

    Köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák