Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czimby

    addikt

    Sziasztok!

    Adott egy SAL 20 Aktív hangfalpár.
    Mivel nem igazán csinált semmi műkődésre utaló jelet el kezdtem hibát keresni.
    A Toroid és a biztik rendben vannak.
    A graetz után megvan az egyenfesz 62V.
    A hangszóróvédelem is működik relét kapcsolja ahogy kell.

    Azért nem szólt, mert a Tone panel amin a hangszínt stb lehet állítani halott.
    A főpaneltől megkapja a tápot(11.3V mértem) de a led nem világít rajta.

    Képek alapján tudnátok segíteni, hol és mit lenne érdemes megmérni rajta?

    Ideiglenesen kipróbáltam, hogy a főpanel bemenetére rákötöttem audio jelet és rendben megszólaltak a hangszórók ahogy azt kell.
    Így arra gondoltam, hogy kihagyom a Tone panelt és közvetlenül a hátlapi csatlakozót rákötöm a főpanelre.
    Viszont a hátlapi csatlakozón van pár ellenállás is, ezek mi célt szolgálnak?

    Maradhat így és kössem rá a főpanelre, vagy az ellenállások kihagyásával kösem a csatlakozót a főpanelre.

    Arra is gondoltam, hogy aliról vagy máshonnan rendelek hangszínszabályozó panelt.
    Hogy meglegyen a mély/magas állítási lehetőség, de lehet csak simán egy potit iktat be a hátlapi csatlakozó és a panel közé, hogy a hangerőt tudjam szabályozni.

    Tehát a kérdéseim;
    -Hol és mit kellene megmérni hibakeresésként a Tone panelen
    -Ha direktbe kötöm az audio jelet a főpanelre, a hátlapi csatlakozón levő ellánálások maradhatnak vagy közvetlenül a csatira forrasszam a kábeleket?

    Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

Új hozzászólás Aktív témák