Új hozzászólás Aktív témák
-
Zeratul
addikt
válasz
JackRabbit #10296 üzenetére
Igen törölheted nyugodtan mert az az előző oprendszer szemete, de előtte azért kapcsold ki a rendszerhelyreállítót hogy nem sipákoljon.
-
JackRabbit
csendes tag
válasz
JackRabbit #10296 üzenetére
Na Rendszervisszaállítás kikapcsolva, sok felesleges szemét törölve. Köszönöm szépen a segítséget!
-
JackRabbit
csendes tag
válasz
JackRabbit #10295 üzenetére
Nyehehe, Total Commanderrel beügyeskedtem magam a mappába. Itt van vagy 20 GB adat. Ez mind törölhető? Esetleg még ilysmi mappa?
SZERK: korán voltam boldog, hiába enged be, törölni már nem enged, akárhogy is ügyskedem a felhasználói jogokkal, etc. I love you Vista!
-
Zeratul
addikt
válasz
JackRabbit #10291 üzenetére
system volume information egy rejtett mappa amiben a rendszer helyreállító fileokat tárolja. Minden meghajtón a gyökérben található. Alapesetben nem csak nem látható de nem is nyitható meg.
-
Zeratul
addikt
válasz
JackRabbit #10291 üzenetére
Rendszer helyreállító file-ok, TMP, program files mappában a régi alkalmazások szemetei.
-
JackRabbit
csendes tag
válasz
Zeratul #10289 üzenetére
Ha a "Users" mappa a "Felhasználók" nevű mappával azonos (C:\Felhasználók) akkor az 4,05 GB.
Utóbbi mappához tudnál adni egy elérési utat, mert fogalmam sincs merre találom.
Köszi!SZRK: hát, nem tudom milyen szemét maradt volna a régi Windows után. A telepítő azt mondta, hogy minden cuccot, ami a régi rendszeré volt, átrakja a Windows.old mappába. Na ezt én kitöröltem. Lehet még máshol is szemét?
-
Zeratul
addikt
válasz
Sk8erPeter #10287 üzenetére
Nem próbáltam még, oprendszerrel viszont eddig mindig sikerült konvertáltatni a filerendszert.
-
Zeratul
addikt
válasz
JackRabbit #10288 üzenetére
Gondolom akkor nem volt formázva a vinyó és az előző windowsból maradt szemét. A rendszer visszaállító --> system volume information könytár mekkora? Memory dump file-ok törölve lettek e? Users mappa mekkora?
-
JackRabbit
csendes tag
válasz
Zeratul #10286 üzenetére
A Windows particiókezelőjével vagy mi a fenével csináltam. Egy nálam hozzáértőbb haver mondta nekem hogy mit hogy kell, de már elfelejtettem.
A lényeg az, hogy most egy darab partíció van rajta, amin 104 GB a szabad hely. De mikor pár hete újraraktam a rendszrt, akkor 126 volt még. Ja, és a Windows.old mappát töröltem, meg egyébként mindent, aminek köze lehetett a régi windowshoz.Na, közben megtaláltam, itt tüntettem el a másik két partíciót:
-
-
Zeratul
addikt
válasz
JackRabbit #10284 üzenetére
Mármint valami partició kezelővel raktad egybe a particiókat, vagy törölted őket és létrehoztál egy újat?
-
-
Zeratul
addikt
válasz
JackRabbit #10275 üzenetére
Image file-ok, rendszer helyreállító file-ok nem maradtak a lemezen?
-
Zeratul
addikt
válasz
Sk8erPeter #10273 üzenetére
Mégis NTFSre hogyan formázzon oprendszer nélkül?
-
Zeratul
addikt
válasz
pozsipeti #10272 üzenetére
Le kell választania a formázáshoz a rendszerről azért kéri a hozzájárulásod.
Simán lehet a windows ablakkezelő rendszeréből is formázni vagy a logikai lemezkezelőből is.
Egyszerűbb és biztonságosabb convert g: /fs:ntfs parancs használata. (ha más a meghajtó betűjele akkor azt írd a g: helyére)
-
JackRabbit
csendes tag
Sziasztok!
Lenne nekem egy nagy problémám. Adott egy 160 gigás vinyó (Fujitsu, ATA) , és Windows újratelpítés után 104 GB szabad hely van rajta...nos ezt szeretném némileg megnövelni. Laikusként úgy gondolom, hogy a Windows (Vista Home Premium) nem foglalhat 9 gigánál többet semmilyen extrém esetben, tehát a merevlemezen legalább 130 GB helynek kellene lennie (139 a valós kapacitása) . Töredezettségmentesítőt már próbáltam, nem jött be. Valami ötlet?
Válaszokat lőre is köszi! -
pozsipeti
tag
válasz
Sk8erPeter #10273 üzenetére
Akkor mivel csinálnád? A segítségedet kérném?
-
band1103
őstag
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem. Egy P3-as alaplap ami támogat 733-as cpu-t tud-e kezelni 80GB-nál nagyobb HDD-ket? Esetleg ha vennék bele egy pci-os sata karit akkor tudnék-e 500GB-os HDD-t használni, mi több xp-t telepíteni rá?
-
pozsipeti
tag
Sziasztok!
Van egy 2.5"-ös 500Gb-os USB vinyó taft32-re van gyárilag formázva, kérdésem, hogy átformázzam ntfs-re vagy hagyjam így?
Előre is köszi!
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
dave93 #10264 üzenetére
A Hard Disk Sentinel DOS változatával is megnézheted, hogy meggyőződj róla.
-
Kernel
nagyúr
válasz
ez_meg_emaz #10246 üzenetére
Ezt már mindenki maga tudja, mennyit érnek az adatai, netről pótolható, vagy pótolhatatlan családi fotók, könyvelési adatok és akkor mindjárt másképp áll a széna.
Igazság szerint egy megírt optikai lemez pillanatnyi olvashatósága sem elég garancia, én lemezminőségi tesztet szoktam is szoktam futtatni (Nero CD-DVD Speed), valamivel többet elárul.
Konfig meg olyan dolog, hogy segítségkérés esetén valóban nem egy hátrány, de attól eltekintve van némi gyerekes vonzata is (kinek nagyobb a farka, nekem menőbb autóm van stb.), szóval nem lehet elvárás, hogy mindenki foglalkozzon ezzel.
Ettől függetlenül, aki segítséget kér, odateheti a végére, hogy "konfig az adatoknál", szokták így.
-
#41133696
törölt tag
Ma festették nálunk a nyilászárókat, a gépet nem pakoltuk ki, a hígitó szaga még érzik, a merevlemezeknek ez ugye nem árt ?
-
redzsi
senior tag
válasz
Sk8erPeter #10258 üzenetére
Hopp!
Elnézést, már át is mentem.
-
redzsi
senior tag
Sziasztok!
A problámám a következő: van egy új TDK Dvd-rw lemezem amire felírtam egy filmet, le viszont már nem törli sem az ashampoo, sem a nero8. Ezután egy régebbi tdk-t simán letörölt, és fel is írt, de ezt az újat már nem tudom sehogyan letörölni. Alkohol, incd stb nincs fönnt. Firmware frissítés 1.02re megtörtént. Az író LG GSA-H54N.
Visszaolvastam a fórumon, de nem találtam megoldást.
Előre is köszi. -
Üdv!
Miért van az hogy ha egy 40GBos IDE Samsung vinyón elindítom a HD Sentinelt azt írja a merevlemez állapota ismeretlen. A kondíció és teljesítmény helyében kérdőjelek. Mi lehet a gond? -
ez_meg_emaz
őstag
válasz
Sk8erPeter #10253 üzenetére
Hogy írjam hogy ezen ne sértődj meg...
Azért írtam offba mert nem olyan nagy problem. Legalábbis eddig 1x fordult elő az uj vinyoval (régebben is volt de akkor lehet a szar vinyo miatt), lehet release a szar. De gondoltam ha vki esetleg vmi szerencse folytán ebből tudja pontosan hogy mi a hiba oka az megosztja(tudom naiv vagyok, de hátha bejön alapon).
Persze tisztában vagyok azzal hogy ez egy nehezen átlátható dolog és rengeteg minden okozhatja. Ha nem így lenne valszeg kikövetkeztettem volna én is.
Azzal is tisztában vagyok hogy iszonyú nehéz másnak távolról segíteni. Pláne egy ilyen hibánál ami akármitől lehet. Ezért nem is vártam csodát. HaTuningnál tudom hogy fixálni kell a pcie frekit. Sajnos nem nyilvánvalo hogy minden tuningos így tesz, de én sokat olvastam, tanultam másoktol mietlőtt tuningolásba kezdtem volna. Ha vmit nem értek biztos utánanézek és nem össze-vissza állítgatok.
Tisztában vagyok a chkdsk működésével is, tudom hogy én is kezdeményezhetem, de mivel nem zavart annyira a problem ezért nem indítottam. Így visszaolvasva ez a rész tényleg félreérthető volt.
Részemről nincs harag. -
tommyx
tag
Sziasztok!
Van egy aggasztó SMART értékeket mutató Samsung vinyóm. Konkrétan a HD Sentinel ezeket írja, a Spin Up Time-nál látható az ijesztő "Meghibásodás várható" üzenet, valamint a hibanaplóban sokszor látom a Spin Retry Count növekedését (a legutóbbi 15->17 volt). A Spin Up Time is utalhat esetleg táphibára, vagy az csak a Spin Retry Countnál kerülhet szóba? Mit tegyek?
Remélem, egy esetleges vinyó-elhalásnál hamarabb választ kapokKöszi: Tamás
1,Raw Read Error Rate,51,100,100,OK,0,0,Engedélyezve
3,Spin Up Time,11,1,1,Meghibásodás várható,78610,0,Engedélyezve
4,Start/Stop Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),459,0,Engedélyezve
5,Reallocated Sectors Count,10,100,100,OK,0,0,Engedélyezve
7,Seek Error Rate,51,253,253,OK,0,0,Engedélyezve
8,Seek Time Performance,15,100,100,OK,0,0,Engedélyezve
9,Power-On Time Count,0,99,99,OK (Mindig rendben),4584,0,Engedélyezve
10,Spin Retry Count,51,100,100,OK,17,0,Engedélyezve
11,Drive Calibration Retry Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
12,Drive Power Cycle Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),457,0,Engedélyezve
13,Soft Read Error Rate,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
183,Vendor-specific,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
184,Vendor-specific,99,100,100,OK,0,0,Engedélyezve
187,Vendor-specific,0,50,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
188,Vendor-specific,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
190,Airflow Temperature,0,78,62,OK (Mindig rendben),5904; 22,0,Engedélyezve
194,HDD Temperature,0,77,62,OK (Mindig rendben),6416; 23,0,Engedélyezve
195,Hardware ECC Recovered,0,100,100,OK (Mindig rendben),3886592,0,Engedélyezve
196,Reallocation Event Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
197,Current Pending Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
198,Off-Line Uncorrectable Sector Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
199,Ultra ATA CRC Error Count,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
200,Write Error Rate,0,100,100,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve
201,Soft Read Error Rate,0,253,253,OK (Mindig rendben),0,0,Engedélyezve -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
ez_meg_emaz #10252 üzenetére
Elég átláthatatlan az adatlapod, nem volt kedvem kiböngészni, de egyébként talán nem kéne okoskodni akkor, amikor az ember segíteni próbál.
Nem tartod kissé pofátlanságnak?
Tuningnál mondták már, hogy fixálni kell a PCI-E frekit? --> [link]
"chkdsk most nem volt" Mi az, hogy "nem volt"? Attól még lehet...Tőled függ.
-
ez_meg_emaz
őstag
válasz
Sk8erPeter #10251 üzenetére
Adataim rész erre valo. Mármint hogy ne kelljen az embernek a konfigját leírogatni meg megkérdezni. Persze tudom sokan nem használják. Én figyelek rá. Amugy Chifi GPS-450AA.
Már nincs huzva, azaz van de nagyon minimálisan (1,8@2,3). Egy jó fél-1 éve volt 3,2-re. Pont akkor vettem vissza amikor az első gondok jelentkeztek, hátha amiatt, de nem amiatt volt. Aztán már lusta voltam az uj p45-ös lappal is megkeresni a stabil maximumot, meg fölösleges is volt, minden megy gyönyörűen 1680ban így is.
chkdsk most nem volt. Anno a durvább hibáknál volt, hiába javított ki 1x-1x ezt-azt nem mindig talált az se hibát illetve a problémák továbbra is fennálltak. Meg ugye miután a win összeomlott egyértelmű volt számomra hogy HDD csere lesz. Addigra már tudtam hogy a torrent hibák vinyo miatt vannak.
-
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
ez_meg_emaz #10243 üzenetére
Nincs húzva a gép?
Milyen tápod van?
chkdsk /f /r -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
zsolt1129 #10247 üzenetére
Ha a hibás szektorok már áthelyezésre kerültek, akkor nem is fog eltűnni a hibás szektor kijelzés. Nem lesz attól kisebb a tárhelyed, hogy hibás szektorok vannak a vinyódon, ilyenkor tartalékszektorok szabadulnak fel. Pl. instabilitási gondok (tápellátás) miatt lehetett bad sectoros, ha a tápellátási problémát megszüntetted, akkor nincs nagy bajban a vinyó, működhet tovább gond nélkül a szektorhibák ellenére is.
-
-
DeckardCain
senior tag
Üdv! Mi lehet a probléma ha külső rackes vinyót usb-én keresztül dugnék a gépre, de nem megy. Valami USB 2.0 / IDE bridge-ért nyávog. Azt meg nem tudom feltenni. Ötlet?
-
zsolt1129
addikt
Nekem van 21 bad sectorom a HDD-men. Lefuttattam a HDD regeneratort de nem segitett.Elvileg 0 hibát talált.
-
ez_meg_emaz
őstag
válasz
Kernel #10244 üzenetére
Mivel eddig minden ment fölösleges időhuzásnak tartom hogy még az is lefusson. Egyetlen egyszer nem volt baj semmivel amit kíirtam normális minőségű dvd-re. Ez ugye nem garantálja hogy ezután sem lesz gond, de így sem 2 perc egy dvd kiírás ugy meg kb megduplázódna.
Viszony amikor másik partícióra csinálok adatmentést akkor tuti átnézem majd TC-vel. -
Kernel
nagyúr
válasz
ez_meg_emaz #10243 üzenetére
TC bájtról-bájtra végigolvassa, ami persze időt is igényel. Mint egy másolás, persze az írásnál gyorsabb az olvasás. De az sem mindegy, hogy két vinyón kell összehasonlítani, az gyorsabb. Egy vinyón ugyanannak a fejnek kell ugrálni ide-oda, vagyis lassabb.
Van egyrészt a fájlösszehasonlítási funkció, amivel két kijelölt fájlt lehet összehasonlítani, vagy van a Könyvtárszinkronizálás (amúgy főleg backup célra való), ahol ilyenkor be kell pipálni, hogy "Tartalom szerint", utána mehet az összehasonlítás.
Legalábbis én hibátlannak veszem azt ami írás után működik ha használni szeretném.
Az íróprogram automatikus ellenőrző funkcióját kell használni, hogy írás után nézze meg. Ezután már nem kell a TC sem, ugyanaz.
-
ez_meg_emaz
őstag
válasz
Kernel #10242 üzenetére
Alaplap és vinyo lett cserélve nemrég. HDD hasonlók miatt. Bár azok a jelenségek egy picit durvábbak voltak. Pl torrentről 1-2gb felett semmi se jött le crc hiba nélkül. Amikor a hibás fileokat ujra leszedtem akkor meg az addig hibátlan fileokra írt crc-t. Ördögi körforgás. 4-5gb-os cuccnál esélytelen volt hogy összerakjam a rarokat. Sokat olvastam utána és elvileg ez vinyo hiba volt. Ami beigazolódni is látszik mert a win is beszart rajta nemsokkal a hibák megjelenése után(1honap max) másrészt ilyen gondom az uj vinyo óta nincs. Legalábbis nem ilyen komoly.
Az alaplapot meg bios hiba miatt amugy is cserélnem kellett.
Most már csak a táp jöhetne szóba. De akkor nagy terhelés alatt(game) kéne előjönni a hibáknak, és fallout3-on kívül semmi se fagy, lép ki. Amugy mióta írtam az F3 se fagy. Csak 2h-ként picit megáll a game 1-2 mp-re aztán megy tovább.DVD írásnál semmi gondom nem volt még pedig az íróm is már vagy 3éves (LG). Max annyi hogy csak a minőségi lemezeket szereti. Az TDK-t nemigen(10/2rossz), meg a noname lemezeket, esetleg 1-2 szarabb CD-t(régen a szines maxell-ek). Verbaval nem volt még gondom 1x se. Kivétel nélkül hibátlanra írt minden verba dvd-t. Legalábbis én hibátlannak veszem azt ami írás után működik ha használni szeretném. Tehát ilyen progikkal stb nem néztem meg hogy byte-ra egyezik e.
Ez a TC összehasonlítás nekem új. De ezentúl ha fontos dolgokat mentek másik partícióra akkor megnézem majd. Eddig csak a kiírt méret alapján néztem hogy azonos e, nem tudom hogy TC azzal az opcióval hogy nézi meg. Ha csak a méretre kukkant rá akkor azt eddig én is megtettem szal mind1.
Sry a hosszu hsz miatt. -
Kernel
nagyúr
válasz
ez_meg_emaz #10236 üzenetére
Hibásan működő hardver tud érdekes dolgokat csinálni. Nekem alaplappal volt egyszer gondom, bár a tápja is problémás volt, mint később kiderült.
CD/DVD-írásnál 1-1 hibás byte besikerül, HDD-k közötti másolásnál, cache ürítés vagy restart után 1-2 byte valahogy nem egyezik (TC: összehasonlítás). Meg egyéb, megmagyarázhatatlan jelenségek, aminek egy stabil gépnél nem szabad előfordulni.
-
xrvman
őstag
Nah az 1TB Samsung HDD lehet hogy rossz? 1TB egybe partíció van rajta
Másodszor csinálja azt hogy egy teljes mappa tartalma eltűnik. Előbb egy teljes lemezkép és egy apró, most pedig cirka 30Gb os mappa tünt el, melyben almappák és vegyes kicsi és nagy(1,3Gb, 700Mb) fájlok voltak. Először csak kattintani akartam a mappára, de nem engedett be, többször próbálkoztam. Reboot és utána azt a 30Gb os mappát már nem látta.
CHKDSK megtalálja és kigyomlálja a found000 mappába. Meg nem mondom tűnt el el valami.
HD Sentinel szerint a helyzet változatlan: 1 szektor lett a tartalék helyre helyezve. -
VLB
csendes tag
Sziasztok!
Segítséget!
Következő a felállás:
Vista HP install, 250 GB HDD. Két particio (C, D). C: 100GB semmi gond vele. D: kb150 GB kellene hogy legyen, de formázás után a Vista 135GB-t lát. A többi merre?? (a formázás nem gyorsformázás volt, minkét meghajtó NTFS, rejtett file-ok mérete elhanyagolható)Mi lehet a gond?
Köszönettel!
-
ez_meg_emaz
őstag
válasz
Zeratul #10234 üzenetére
Köszi.
Akkor megnyugodtam.
Csak néha a kicsomagolásnál is vannak érdekes dolgok aztán gondoltam hátha.
Pl leszedek vmit darabolt rar-ban, sfv ok, kicsomagolja ok. Mondjuk közbe vmiért letörlöm az iso-t(inkább gameknél fordul) és ezért ujra ki kell csomagolnom akkor meg már hibát dob vagy kicsomagolásnál vagy ha ott nem is akkor a telepítésnél. Hogy ez a mi a szartol lehet? Mert lejön rendesen megvan minden, minden hibátlan, elsőre megy is simán és ha másodszor kicsom + telepítem akkor jön ez. -
Zeratul
addikt
válasz
ez_meg_emaz #10233 üzenetére
Raw Error Rate és Seek Error Rate csak érdekesség, nincs jelentőssége a merevlemez egészségi állapota szempontjából. Nem véletlen hogy más merevlemezek smartja nem is jegyzi.
-
ez_meg_emaz
őstag
Hi.
Más topikba már írtam, nem szokásom 2 helyre de ahogy nézem a sata merevlemez hibák topik haldoklik.
Nem tudom hogy ez hiba-e majd ti megmondjátok de gyanus nekem amit a hdd sentinel mutat.Másnak is ennyi hibát ír a hdd sentinel? Legalábbis annak akinek seagate-je van. A samusung vinyoimnál ez az érték 0, de legalábbis <10 és nem 83-25 millio
Hibás a fej vagy a mechanika vagy mi? Amugy konkrét hibákat nem vettem észre. Fallout3 fagyogat ki csak de szerintem nincs köze ehhez, mert a többi game hibátlanul megy, bár mással most alig játszok az is igaz. -
Zeratul
addikt
válasz
Zoli1222 #10226 üzenetére
Hát amíg hibátlanúl működik addig sajna kevés eséllyel, nekem is van valami ásatag 120GB-s rezonálós szígatyám ami több mint 1 évig volt torrentes gépben 24/7 üzemebenmost meg USB rackben van és gyakran viszem magammal, de nem hogy megpusztulni nem akar még reallocated szektor sincs rajta.
-
Zoli1222
őstag
válasz
Sk8erPeter #10227 üzenetére
Teljesítmény, kondíció 100%.
A merevlemez állapota hibátlan. nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem. Nincs szükség beavatkozásra. -
Sk8erPeter
nagyúr
válasz
Zoli1222 #10226 üzenetére
Nem hinném, hogy visszaveszik, de megpróbálhatod, sose lehet tudni.
(még régen (csúnya dolog, de) visszavittem szervizbe egy általam beáztatott (!
) DVD-írót szervizbe, hogy fogalmam sincs, miért nem működik (az elektronikája elázott, nem nehéz kitalálni), és simán kicserélték, mivel sokszor dolgoznak szervizben hozzá nem értő vagy "lesz@rom-mentalitással" rendelkező emberkék, tisztelet a kivételnek)
HD Sentinel egyébként mit mond rá? -
Zeratul
addikt
válasz
Zoli1222 #10219 üzenetére
Ha ilyen szintü az ütése a tányérnak akkor előbb utóbb tönkremegy a csapágyazása és akkor vagy adatveszetés lesz a mágneses emulzió szivárgása miatt, vagy beáll a motor vagy egyszerüen olyan mértéküvé vállik a rezonancia hogy fejet nem tudja a sávon tartani és kattogóssá válik. Volt már ilyen 1 hónapos szígatyához szerencsém.
-
LGLuke
őstag
válasz
Zoli1222 #10215 üzenetére
Ha HDSentinel nem jelez semmi hibát, akkor nem! Sajnos rezonálásra nincs garancia.
Igazából megpróbálhatod átrakni másik helyre, hátha valahol nem rezonál, illetve ha csavaros a házad, akkor nem mindegy milyen erősen húzod meg a csavarokat.
Esetleg lehet venni vmi rezgéscsillapító dokkolót, amit beszerelsz az 5.25"-os helyre és belerakod a HDD-t. Vagy olcsó megoldás, ha befőttesgumikra felfüggeszted. Volt aki itt a PH-n ezt a megoldást preferálta.
HDSentinellel azért érdemes megnézni, hogy van-e valami baja. Ha sok a hibás szektor, akkor viszont lehet gariztatni, és akkor már mindenképpen 640GB-ost kérj legalább helyette, és WD vagy Hitachi. Samu illetve Seagate felejtős. Seagate 7200.11-es szériája a világ legrosszabb szériája! Olyat ne. Esetleg az 1TB-os Seagate 7200.12, vagy WD Black, vagy Hitachi 7K1000.B jöhet még szóba. "Milyen winchestert vegyek?" című topik 1. hsz-ében az ajánlottak!
Üdv! -
Zoli1222
őstag
válasz
Sk8erPeter #10221 üzenetére
Okés. Nem húztam fel magam, csak annyira idegesít ez az átkozott vinyó, h na!
-
Zoli1222
őstag
válasz
Sk8erPeter #10218 üzenetére
Látom, senki se érti, h mit mondok. Amikor megvettem nem volt vele ilyen probléma. Kb 2 hónapja vettem észre ezt a vibrálást. És ne kelljen már mindenféle hülyeséget megvennem, h csendben tegye a dolgát. És teljesen mindegy, h milyen házban van, ha a kezembe fogom és ott is vibrál, mint egy elektromos fogkefe.
-
Kernel
nagyúr
válasz
Zoli1222 #10215 üzenetére
Ez nem hiba, gondolom nem kötelesek visszavenni. Pár éve ugyan hozzájutottam egy 80 G Sea vinyóhoz, véletlenül találkoztam vele egy üzletben, azt mondták, semmi baja, csak valaki visszavitte, ezért leárazva adják.
Mivel jó ára volt, el is vittem. Otthon búgott rendesen (2 tányéros), ami engem ugyan nem zavar, mivel egy fal választ el a számítógéptől, de azért belegondoltam, vajon miért is szabadult tőle az előző gazdája? Amúgy a mai napig hibátlanul működik.
-
Zoli1222
őstag
Sziasztok.
Szeptember környékén vettem egy 500GB-os seagate vinyót. Mostanában kezdte, h folyamatosan berezonál(Qrva idegesítő
). A majd 3 éves 250es seagate-nek meg semmi hangja. Ilyennel vissza lehet vinni a boltba?
-
-
-
Zin
őstag
Ez a 2 problema mennyire baj egy rendszervinyonál?
-
Vortex07
tag
Sziasztok!
Vettem egy uj HDD-t, Seagate 7200.11 1Tb es az a helyzet hogy a HDDlife Pro par oraval az uzembehelyezes utan mar 56%-ra becsulte a "health status"-t, most pedig 4-5 nap hasznalat utan 42%.A reszleteknek 2 dolog van ami nem 100%:
Raw read error rate (58%) Value:119 Threshold:6 Worst:10
Seek error rate (42%) Value:60 Threshold:30 Worst: 60Szerintetek van okom aggodni?
PS: amugy tudok a Seagate hibas firmware-el rendelkezo szeriairol, leelenoriztem ez nem tartozik kozejuk
-
--Disztroj--
senior tag
Sziasztok!
nemrég szerverünkben az egyik sas vinyón a 130 gigából, (amiből kb 30 van foglalva), rendszer csak kb.: 600 megát lát szabad területnek.
Van ötlet hogy ezt mi okozhatja?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
- AKCIÓ! Gigabyte B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800XT 16GB Rampage SHIVA CM 750W
- Telefon szerviz helyben - Gyors javítás, akár 30 perc alatt!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 16/32/64GB RAM RTX 4060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- IKEA (HAVREHOJ) tablet vagy laptop tartó
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest