Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • liszi70

    nagyúr

    válasz Norbi 72 #61404 üzenetére

    "Jézus..."

    :D
    Azért hozzátenném, hogy az eddigi philips és a mostani arcam sem tesz túl sok magas és mély hangot hozzá!. Jóval előtte volt egy Unitra sztereó erősítőm, na az bántó volt ha maxra tettem a magasat, azt 0-án használtam. Az Arcam-on először azt hittem, nem működik a hangszínszabályzó, mert alig emeli és süllyeszti a szinteket, nyilván nem véletlenül. Szóval hülye azért nem vagyok, hogy bántó mértékhez szoktattam volna magam. Most egy pici mély hiányzik, hogy visszavettem 0-ra a szintet, bár azt nem értem, ha nem 2.0-ban, hanem 2.1-ben használnám, még a +6-ra vett szinttől is jóval több mélyem lenne, az mitől lenne szar? (Egy ideig egyébként használtam 2.1-ben, na ott voltak csak mélyek igazán! Nemrég kivettem a szubládámat, tudatosan sztereót akarok (egyelőre), de a mélyek valamelyest hiányoznak.)

    "A loudness-t is bekapcsolod?"

    Nem, az nincs az Arcam-on! :D
    A philips-en volt loudness, hangulat és zenefüggő volt, hogy bekapcsoltam-e vagy nem. Úgy tapasztaltam egyébként, hogy nagy különbségek vannak erősítőnként a loudness mértékében, a már említett Unitra például hallgathatatlan cin-bassz csinált belőle, eltűntek a közepek, a philips meg emelt egy kicsit a magason és mélyen, egyáltalán nem volt vészes. Sőt, a Jamo Studio 130-as hangfalak, ami a Canton előtt volt évekig, szokatlanul erős középpel "büszkélkedhet", aminek kifejezetten jót tett a magas és mély kis kiemelése. Szóval most úgy látom egyelőre, hogy rendszer-függő valamennyire, hogy érdemes-e ezeket az opciókat finoman használni vagy nem. Egy felső-kategóriás rendszeren, és tökélyre emelt akusztikai jellemzőkkel eszembe sem jutna ilyen pótszerekhez folyamodni. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák