Hirdetés

2019. június 26., szerda

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-06-19 08:32:07

PROHARDVER!

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#201) Ed Parker válasza xtremetuning (#198) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Azaz, blu-ray DTS HD MASTER, tetszik nagyon.

Na majd meghallgatom milyen sztereó rendszeren.

Én még ezekkel kiegészíteném a listát:
Fleetwood Mac
Eagles

Tátrai Tibor:Latin

[ Szerkesztve ]

(#202) xtremetuning válasza sting2 (#200) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Ha mond ez valamit, Berlinben és itthon is kint voltam a Sting szimfónikus koncerten... :B, a Live in Berlin blu-ray pedig már el van kopva. :)

[ Szerkesztve ]

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#203) ricsik válasza Dorian (#195) üzenetére

ricsik
(őstag)

Végre értelmes téma, holnap átmazsolázom amiket írtatok, sokat nem ismerek. Nem hittem rajtam kívül hallgat még Kalkbrennert valaki ebben a topicban. Remélem ennél az egynél azért kivételt teszel és benyomod a mélyládát, úgy az igazi :K

[ Szerkesztve ]

(#204) axwel18 válasza ricsik (#203) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Kalkbrenner egy állat de élőbe az igazi. Nyáron(2010) a Balaton soundon nagyon nagy volt. Bár azért itthon hallgatva sem rossz. De élőbe mit leművel az az ember. :DD

[ Szerkesztve ]

(#205) Tamoo válasza axwel18 (#204) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Soundon 2010-ben volt. Rendszeres látogatója vagyok a rendezvénynek :DDD

(#206) kenand válasza Sasi82 (#196) üzenetére

kenand
(PH! kedvence)

Szia!

Van a panasonic erősítőn HDMI in?
Ha igen akkor tudod a Blu-Ray lejátszó hangját+képet a házimozin keresztül 5.1 hanggal lejátszani.
Valamint elviekben a optikai kimeneten is mehet a 5.1-es hang

(#207) axwel18 válasza Tamoo (#205) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Zárójelbe ottvan. Hogy 2010.

(#208) Dorian válasza ricsik (#203) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

:N
Sztereó erősítővel hallgatom, van mély bőven. (Sok egyéb közt mélyebbre is megy, mint a mozierőstő pure direct módban)

A filmjét ugye láttátok?

[ Szerkesztve ]

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#209) axwel18 válasza Dorian (#208) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Persze, még a live documentary dvd-t is letöltöttem.

(#210) spiky03 válasza ricsik (#203) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Ez a száma is nagyon nagy szerintem
Aaron

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#211) MaTTeS válasza ricsik (#203) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Kalkbrennert én is szeretem. Az ő zenéit subbal megtámogatva szoktam hallgatni. Olyankor zúzósabb/partizósabb kedvemben vagyok :D

Más: eldöntöttem, hogy hétvégén teljesen átrendezem a szobát. Így végre a sub elkerül a sarokból, a hátsókat is normálisan el tudom majd helyezni, a frontokat/subot 90 centire el tudom húzni a faltól anélkül, hogy zavarna ,és minimum 1.5-2m-re lesznek a hangszórók a sarkoktól.. Később rakok fel vázlatot hogyan képzelem el a dolgot.
Nem tudom gond-e az ablaknak, ha arra néznek a hangszórók. Lesz előtte vastag sötétítő függöny, szóval akusztikailag nem lesz problémásabb mint a mostani csupasz fal. :K

(#212) Tamoo

Tamoo
(MODERÁTOR)

Jungson sztereó erősítő bekötve, hangminőség javulás zene alatt vsx-421hez képest... szerintem semmi... ez így elég gáz :W Valószínűleg muszáj lesz DAC-ot vennem, csak ez lehet a baj gondolom. Nem érzem "tisztának" a hangot 3méter jack-rca kábel után....pedig reménykedtem, hátha jó lesz... Viszont már így is fáj amennyit ráköltöttem, még egy DAC is. :O

(#213) xtremetuning válasza Tamoo (#212) üzenetére

xtremetuning
(PH! addikt)

Mi van, ha a kábelezés miatt nem tudja magát kifutni az erőlködő ?

...ha belekezdtél a high-endbe, vess keresztet, mert sosem lesz vége.. :) ......... és ezt mástól nyúltam, de nagyon igaz : 'Tegnaptól őszinteséget fogadtam. Azóta nincsenek barátaim...'

(#214) ricsik válasza Dorian (#208) üzenetére

ricsik
(őstag)

Jó hogy mondod, nem láttam, utána is nézek.
spiky03: nekem is a kedvencem az a szám.

(#215) Dorian válasza Tamoo (#212) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

Ugye vmi Audigy kártyád van? Az nem egy zenei csúcs valóban. Low-cost-ban van pl. a Pityuék- féle kiskínai dac, vagy egy olcsóbb, már usb-s gyári megoldás lehet: Musiland

Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 15 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda ;)

(#216) MaTTeS válasza spiky03 (#210) üzenetére

MaTTeS
(senior tag)

Sokan odavannak az Aaron c. számáért, de nekem az kifejezetten nem tetszik. Ez viszont bejön: Peet

(#217) Dorian válasza Dorian (#215) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

De van AVX-en VibaVoice Pocket DAC 11-ért. Pistinek volt, tök jó.
Szóval a helyedben lecsapnék rá, mondjuk 10-ért. Még egy pár Pityu-féle litze IC kábel, meg egy alap digitkoax és kész.

[ Szerkesztve ]

(#218) Tamoo válasza xtremetuning (#213) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Kábelezés a ludas szerintem is, de a forrás oldalon. Nincs szakavatott tapasztalt fülem, de szerintem sok a zaj.

(#217) Dorian: Igen néztem azt, csak nem tudtam milyen minőséget képvisel. Ezek szerint nekem elég lehet.
Újban még ezt találtam így hirtelen [link], de nem tudom ez is milyen lehet, bár talán nincs is koax bemenete.

[ Szerkesztve ]

(#219) bajnokpityu válasza Dorian (#215) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

ez a musiland mennyibe kerül?
igy a felhasznált dolgok,meg tudás alapján nem lehet egy kategória a kinainkkal.2-3szorosába kéne kerüljön.

a kis pocketDAC egy elég érdekes szerzet volt.igy utólag nem is tudom,hogyan tetted fel a kérdést fapacinak,hogy létezik,h legyőzte a zerot?

a pocketdac egy rohadt trükkös kapcsolású,de elavult nos dac.sem felbontása,sem sávszéle nincs,de olyan lelkesen zenélt,h ihaj.akksiról meg főleg.

[ Szerkesztve ]

Kinu M47 eladó

(#220) Dorian válasza Tamoo (#218) üzenetére

Dorian
(PH! nagyúr)

A linkelt dac-t kb. mindenki szidja.
A 3m koax, amire neked szükséged van, lehet még a problémás.

bajnokpityu:
35 körül láttam. Nem is egy kategória, csak nem tudtam, mennyit szán a témára.

[ Szerkesztve ]

(#221) Tamoo válasza Dorian (#220) üzenetére

Tamoo
(MODERÁTOR)

Akkor azt mondod csapjak le a VibaVoice Pocket DAC-ra?
Jelenleg bajnokpityu-tól van egy 4m-es jack-rca koax-om (Neotech KHS 112C), a VSX-421-hez is azt használtam, szerintem maradna.

(#219) bajnokpityu: Akkor most végülis jó az a pocketdac 10-ért vagy nem :)

(#222) BBéci válasza Dorian (#220) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ezt dicsérik sokan, ki fogom próbálni. Sajnos meglehetősen drága. :U

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#223) bajnokpityu válasza Tamoo (#221) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

hát,én leirtam véleményemet. nem ez lesz életed utolsó DACa,de elsőnek tök jó.

Kinu M47 eladó

(#224) Ed Parker válasza BBéci (#222) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Ezt is dícsérik és ez nem annyira drága. :)

(#225) MaTTeS

MaTTeS
(senior tag)

Gyorsan megrajzoltam hogyan fogom átvariálni a szobát.
Jelenleg így néz ki: [link]
Ilyen lesz: [link]

A mostani több sebből vérzik, az új elrendezés sokkal jobb lesz szerintem. A bal frontnál lévő sarokba kellene valamilyen lombos, sötétség és páratűrő növényt vennem majd.
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

[ Szerkesztve ]

(#226) daniel2121 válasza Ed Parker (#201) üzenetére

daniel2121
(őstag)

Tátrai nagyon jó tényleg, de a magyarok közül az LGT alap szerintem, azért a jó rock zenét se feledjük pl. AC/DC, Iron Maiden,Axel Rudi Pell,Y&T. Nagyon jó Yanni is már annak aki szereti.

(#227) Lac-coo

Lac-coo
(senior tag)

Szabikaa20, és hogy szuperál ez az olcsó subpanel? Talán mégis sikerül szereznem egyet a nagyobbikból ...

[ Szerkesztve ]

(#228) t-bali3

t-bali3
(senior tag)

Sziasztok!

A Saturnban most olyan "akció" van, hogy behozol egy (szerintem akármilyen) elektronikai kütyüt és elengednek a termékek árából. Denon HM erősítők vannak nagyon jó áron 1912-től lefelé (1912 140e Ft), valamint a Dali Concept hangfalak és a H/K erősítők is jó áron futnak (H/K 460 azt hiszem pl 170 e Ft).
Én az Aréna Plazában néztem körbe.
Bár csak érintőlegesen tartoznak ide a Tv-k is jó áron mennek PS51D550 - 210 e Ft; Pana 42" G30 160 e Ft körül.

Jah és ez nem egy fizetett reklám :D

(#229) johnny82 válasza Ed Parker (#201) üzenetére

johnny82
(őstag)

Hali!

HDEND - Audiophile Air 2-Flac albumon van egy Fleetwood Mac szám, a Go Insane, az nagyon-nagyon bejön, most töltök éppen másik albumot tőlük!

Üdv!

(#230) sting2 válasza t-bali3 (#228) üzenetére

sting2
(őstag)

Ezek kiállított darabok?

(#231) Ed Parker válasza johnny82 (#229) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Van tőlük pár jó szám.

(#232) ZolikaE46

ZolikaE46
(senior tag)

hi all nincs ötletetek honnan lehetne tölteni jó minőségű zenéket illetve házimozi tesztelőket dts meg hasonlóakat.

Jó lenne esetleg ha tudnátok adni zene címet ami nagyon sok hangszeres illetve házi mozi tesztelőt ami körbe járja a hangszókat meg van benne basszus. Youtubon elég rossz minőségű minden... de esetleg ha ott is van valami jó minőségű meghallgatnám előre is köszönöm!

(#233) lehasznalo

lehasznalo
(kvázi-tag)

Sziasztok!
A segítségetek szeretném kérni.
Házimozi erősítő vétel előtt állok.
A következő szetthez szeretnék egy erősítőt Rubicon RP 16.
[link]
A cél 5.1-es, ha lehet "olcsón" 7.1-et ám legyen, bár még nincs meg a kellő mennyiségű hangfal hozzá. Kérdés érdemes-e 5.1 helyett 7.1-et venni.

Szeretnék 100e ft. alatt maradni, ha lehet akkor 80 körül max.

A TV - Samu 6100 LED 40"

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#234) axwel18 válasza lehasznalo (#233) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Film vagy zene lenne az elsődleges ?

(#235) lehasznalo válasza axwel18 (#234) üzenetére

lehasznalo
(kvázi-tag)

Inkább filmezésre használnám.

az őszinteség az egyszerű emberek luxusa

(#236) axwel18 válasza lehasznalo (#235) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Akkor szerintem ezzel járnál legjobban tudom kicsit túlzás lenne a hangfalaidhoz de ennyiért best buy szerintem.

(#237) johnny82 válasza ZolikaE46 (#232) üzenetére

johnny82
(őstag)

Hali!

Hd teszthangok. Jó minőségű zenéket meg lossless-ként keress pl "enkóron".

Üdv!

(#238) ZolikaE46 válasza johnny82 (#237) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

Óh nagyon jó vagy köszönöm szépen!

(#239) Thuglife válasza axwel18 (#236) üzenetére

Thuglife
(senior tag)

Mi az hogy túlzás? Az egy igazán jó kis Rubicon szett! Szerintem inkább az a linkelt alap H/K nem való nekik.. jobbat érdemel.

(#240) t-bali3 válasza sting2 (#230) üzenetére

t-bali3
(senior tag)

Nem kérdeztem, miután a G30 pl a szórólapon is rajta van szerintem nem.

(#241) BBéci válasza Ed Parker (#224) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

A csatlakozói nem kicsit szerényebb kivitelűek, mint a Furué.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre?

(#242) Ed Parker válasza BBéci (#241) üzenetére

Ed Parker
(PH! nagyúr)

Az ára is szerényebb, 200£-ba minden nem férhet bele.

(#243) axwel18 válasza Thuglife (#239) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Elhiszem hogy jó szett de az a H/K nem gyenge bőven kiszolgálja azokat a hangfalakat. Sőt későbbiekben komolyabb hangfalakat is.

(#244) bajnokpityu válasza axwel18 (#243) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

bármelyiktek hallotta már ezt a szettet?

Kinu M47 eladó

(#245) BBéci válasza bajnokpityu (#244) üzenetére

BBéci
(Jómunkásember)

Ez abszolút jogos kérdés!
Mivel én nem hallottam, nem nyilatkozom róla.

(#246) axwel18 válasza bajnokpityu (#244) üzenetére

axwel18
(senior tag)

Futólag igen. Korrekt hangfalak. Kidolgozásra jónak tűnt nekem hangra is elég jó volt. De csak kb 5 percig láttam hallottam.

(#247) gorbep válasza ZolikaE46 (#232) üzenetére

gorbep
(senior tag)

Ncore-on van fent kb 50 audiophil cd. Vannak testCD-k is (Chesky, BMW, Marantz....)
Vannak 24 bit 96Khz-esek is. :))

Bocsi, most látom már más is ajánlotta..... :W

[ Szerkesztve ]

-Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#248) bajnokpityu válasza axwel18 (#246) üzenetére

bajnokpityu
(PH! félisten)

hol?

Kinu M47 eladó

(#249) spiky03 válasza ZolikaE46 (#238) üzenetére

spiky03
(PH! kedvence)

Innen is tudsz leszedni pár demós cuccot.
Hangzások
A sub tesztelő zene is fent van :D

Itt pedig az eredeti lemezek láthatók :)
DVD & DB
Sajnos innen nem lehet letölteni semmit sem, de érdekességnek jó :)

Látom van azért itt is pár bűnös lélek, akiket elkapott az enkór :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Sony Xperia XZ extrákkal!; Hyundai i30 gyári fejegység+beépítőkeret+hangszóró

(#250) ZolikaE46 válasza gorbep (#247) üzenetére

ZolikaE46
(senior tag)

Ne viccelj köszönöm, de az encóóóron nem vagyok fent.

(#249) spiky03: köszi

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Házimozi haladó szinten (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.